نهی از منکر به داروخانه ها

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نهی از منکر به داروخانه ها

باسلام خدمت اساتید و دوستان
خدا قوت
نمی دونم واقعا چه باید انجام داد؟
به علت بیماری خودم و خانواده(دعا بفرمایید)
بنده به تعداد زیادی داروخانه سر می زنم، برای پیدا کردن دارو های مختلف، و همونطور که میدونید داروخانه ها به بخش که عموما بخش بزرگتر لوازم آرایشی و بخش دیگر نسخه پیچیه.
استفاده از تصاویر خانم های آرایش کرده و پوشش نامناسب هم که متاسفانه جز لاینفک شده که هر چه زمان میگذرد تصاویر برهنه تر استفاده می شود.
امشب هم رفته بودم دارو بگیرم که بسیار شرمنده شدم دیدم تصاویرهای بسیاز بدی،بسیاز بدی، بزرگ، در جاهای مختلف دارو خانه زده شده؟؟ هنوز که هنوزه تو شوک رفتم.

بازم ببخشید
در مقابل این کارها چه باید کرد؟

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد نور و استاد بصیر

مجنون یاس;903842 نوشت:
خدا قوت
بنده به تعداد زیادی داروخانه سر می زنم، برای پیدا کردن دارو های مختلف، و همونطور که میدونید داروخانه ها به بخش که عموما بخش بزرگتر لوازم آرایشی و بخش دیگر نسخه پیچیه.
استفاده از تصاویر خانم های آرایش کرده و پوشش نامناسب هم که متاسفانه جز لاینفک شده که هر چه زمان میگذرد تصاویر برهنه تر استفاده می شود.
امشب هم رفته بودم دارو بگیرم که بسیار شرمنده شدم دیدم تصاویرهای بسیاز بدی،بسیاز بدی، بزرگ، در جاهای مختلف دارو خانه زده شده؟؟ هنوز که هنوزه تو شوک رفتم.

بازم ببخشید

با سلام و عرض ادب

نگاه کردن به تصاویری که محرک شهوت باشد یا زمینه ساز گناه شود از نظر شرعی حرام است و البته اگر نگاه ناخودآگاه باشد و ادامه ندهد اشکال ندارد برای اطلاع بیشتر بهتر است از کارشناسان اخلاق هم راهنمایی بگیرید.

همواره به سلامت باشید

[="Tahoma"][="Blue"]

مجنون یاس;903842 نوشت:

بازم ببخشید

باسلام و عرض ادب
این که چنین دغدغه ای دارید و از این بابت ناراحت هستید، جای ستودن دارد، واقعا خیلی بد است که در مغازه های ما برای تبلیغات و پر فروش شدن اجناس، از تصاویر نیمه عریانِ جنس زن یا مرد استفاده می کنند و یکی از علتهای این که هر چه جلوتر می رویم، بی حیایی و بی پردگی بیشتر می شود، به خاطر عدم توجه مردم و عدم تذکر به فروشندگان است، اگر متدینین، تذکری ندهند و ابراز عدم رضایت نداشته باشند، عکسها بیشتر و بزرگتر خواهد شد.
بر مومنین لازم است که اگر احتمال تاثیر می دهند، تذکرِ خود را به صاحبان اصلی فروشگاهها بدهند و اگر گوش نکردند مراتب را به مسئولین آن صنف گزارش دهند تا جلوی این کارها گرفته شود، زیرا که این کار در هر صنفی ممنوع است.[/]

بسم الله .
1- اختار جدی از سازمان ناظر به رعایت اوامر اسلام (و ترتیب اثر دادن برای برطرف شدن مورد)
2-برسی مجدد سازمان برای اطلاع یافتن از توجه و عدم توجه به اختار و هشدار جدی .
3-در صورت عدم ترتیب اثر و برطرف نمودن مورد ، اجرای اسلام باشمشیر (گاو اگه راه نرفت ، ترکه میخوره). پیامبر قبل از جنگ ها دعوت نامه می فرستادند . قبول نکردند ، فتح می فرمودند.
علت طغیانِ بی دینی در مملکت ، شل گرفتن و سستی از قیّومان دین است .

قـــیّـــومــــان ، عمل از مولا عـــــــلــــــــــی (ع) بیاموزید .

بصیر;904511 نوشت:
بر مومنین لازم است که اگر احتمال تاثیر می دهند، تذکرِ خود را به صاحبان اصلی فروشگاهها بدهند و اگر گوش نکردند مراتب را به مسئولین آن صنف گزارش دهند تا جلوی این کارها گرفته شود، زیرا که این کار در هر صنفی ممنوع است.

با سلام و خدا قوت به نظر شما بزرگوار
وقتی چنین عکسهای بزرگی زده شده تاثیری به حرف بنده میدن؟؟؟
وقتی از خانم های آرایش کرده آنچنانی با اون پوشش زننده برای فروش اجناسشون استفاده میکنن؟؟؟
وقتی بن یا بهتر وروانتر بگم پول میدن ماهیانه تا خانم ها خودشون رو در بیمارستان ها آرایش کرده یا (به قول جهل خودشان مرتب و تمیز) بیان سر کار یا در قسمت فروش داروخانه ها؟؟؟
-حالا مسئول اصناف داروخانه ها یا مسئول بیمارستان ها خبر ندارند؟؟؟؟
--به طور مثال بفرمایید الان به کجا، به چه شماره ای اطلاع داده بشود؟؟؟ اماکن؟اصناف؟ وزارت بهداشت؟

خدا کند عاقبت بخیر شویم@};-@};-@};-

مَهـدی;904522 نوشت:
بسم الله .
1- اختار جدی از سازمان ناظر به رعایت اوامر اسلام (و ترتیب اثر دادن برای برطرف شدن مورد)
2-برسی مجدد سازمان برای اطلاع یافتن از توجه و عدم توجه به اختار و هشدار جدی .
3-در صورت عدم ترتیب اثر و برطرف نمودن مورد ، اجرای اسلام باشمشیر (گاو اگه راه نرفت ، ترکه میخوره). پیامبر قبل از جنگ ها دعوت نامه می فرستادند . قبول نکردند ، فتح می فرمودند.
علت طغیانِ بی دینی در مملکت ، شل گرفتن و سستی از قیّومان دین است .قـــیّـــومــــان ، عمل از مولا عـــــــلــــــــــی (ع) بیاموزید .

اگر سازمان رو پیدا کردین به ما هم خبر بدین
راستی اونوقت به نظر شما باید بگیم چند مورد رو بازدید کنند؟
در مورد 3 که فرمودید اینقدر شل گرفتن که در رفته ولی ما به جنگ نرفتیما !!!!

مجنون یاس;903842 نوشت:
خدا قوت

بازم ببخشید

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
چقدر خوبه که دغدغه دارید و از کنار مسایل به راحتی نمیگذرید.
از اونجا که بنده کارم در ارتباط با این موضوع است،سیری رو جهت پیگیری عرض میکنم.بعد از تذکر لسانی با قول لین...
۱.ابتدا با پلیس امنیت اخلاقی شهرت تماس بگیرید و موضوع رو گزارش بدید.اینکار رو به چند نفر دیگه هم بسپارید ،تعداد اعتراض هر چه بالاتر بر،انگیزه ها معمولا برای پیگیری بیشتر میشه.
۲.اگر پیگری نشد با اداره ی اماکن شهرت تماس بگیرید،موضوع را کامل بگید،بازم چند نفر..
۳.پیگیری نشد با اداره اطلاعات تماس بگیرید و گزارش کنید که این راه ها رو رفتید.
۴.باز هم نشد مکتوب برای امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه شهرتون بنویسید.
ممکنه بفرمائید این روال سخته..البته ممکنه با همون مرحله ی اول حل بشه،ممکن هم هست نشه..اما بله مبارزه ی با فساد سخت است ..بهتره این مبارزه تشکیلاتی باشه
ما همین قضیه رو تشکیلاتی انجام میدیم باحول قوه الهی خیلی موفق بودیم..
از روحانیون سایت اگر کسی روش تشکیلاتی کردن این موضوع رو خواست پیام خصوصی به حقیر بفرسته تا نمونه ی موفقش رو خدمتشون عرض کنم

بزرگوار ، این همه در کشور مشکلات داریم ، این ها شما را آزار نمی دهد فقط عکس بی حجاب داخل داروخانه های باعث ناراحتی شما می شود؟
دریاچه ارومیه دارد خشک می شود، آلودگی هوا بیداد میکند، آب کم است ، میزان مطالعه مایه شرمساری ست ، میزان تخلفات رانندگی یک روز تهران برابر یک سال اتحادیه اروپاست ، سن ازدواج مردان به چهل و زنان به سی و پنج سال رسیده، بیکاری زیاد است و در میان همه این ها فقط و فقط عکس داروخانه ها و وضع حجاب مردم شما را اذیت می کند ؟
تحمل کنید و ادامه متن را بخوانید .

دیدم در فضای مجازی این مطلب منتشر شده که دادستان تهران گفته 6000 میلیارد تومان بودجه برای 36 نهاد فرهنگی اختصاص داده شده ، مردم این را مقایسه میکنند با مثلا بودجه دریاچه ارومیه که یک ششم این رقم است .
مردم میگویند 6000 میلیارد تومان برای نهاد های فرهنگی که عمدتا در زمینه حجاب کار میکنند اختصاص داده شده، اما پایتخت کشور با دوازده میلیون جمعیت، یک هلی کوپتر آتش نشانی ندارد. اداره محیط زیست کشور یک هلی کوپتر آتش نشانی ندارد و وقتی جنگلی آتش میگیرد با بیل و کلنگ آن هم توسط مردم آتش خاموش می شود.

من ندیدم این آقایان که بعد از نماز جمعه برای حجاب شعار می دهند یک بار برای دریاچه ارومیه، که اگر خشک شود سه میلیون روستایی باید از روستا مهاجرت کنند و حاشیه نشین شوند، یک بار برای کودکان کار ، یک بار برای امکانات کم اداره محیط زیست شعار بدهند . گویی اصلا دغدغه این مسائل را ندارند ، و اگر دارند پس چرا مطالبه نمی کنند ؟ چرا شعار نمی دهند که چرا ام القرای اسلام، کلانشهر تهران، یک هلی کوپتر آتش نشانی ندارد ؟
دریاچه ارومیه مهم تر است که اگر خشک شود ، شاید آذربایجان غیر قابل سکونت گردد یا حجاب ؟
حجاب مهم تر است یا جان این آتش نشان هایی که شهید شدند ؟
حجاب مهم تر است یا جنگل هایی که سوختند ؟

بزرگواری گفتند تشکیلاتی درست کردند که موفق هم بوده در زمینه حجاب . بله موفق بوده ، اما در ایجاد دوقطبی و شکاف بین مردم .
اینکه بروید و فرد را اجبار کنید که حجابت را رعایت کن و یا فلان عکس را بردار و آن فرد نیز آن کار را انجام دهد، کوتاه بینی ست که فکر کنید کامیاب شده اید . هیچ می دانید بعد از رفتن شما ، چه نفرتی را در آن فرد ایجاد میکنید ؟ از آن به بعد او شما و هر آدمی با تیپ شما را به عنوان یک فضول متحجر می بیند و این باعث ایجاد شکاف و دوقطبی در جامعه می شود و این به ضرر کشور است که مردمش به جای متحد ، دشمن هم باشند .
چند روز پیش وبلاگی را میخواندم ، این عین جملات ایشان است :
پلی تکنیک دانشگاه ِ عجیبیه، اگر به فضاهای بسیجی زده عادت نداشته باشید، و ناراحت میشید استاد ِ مشاورتون تعداد چاکهای مانتوتون رو بشمره و بگه معذبه که جلوش اونطوری نشستید (که هنوز نمدونم چه طوری نشسته بودم) ازش فرار میکنید. فلذا به محض اینکه فرصتش بهم داده شد، رفتم دانشگاه تهران.

این فرار ، از روی نفرت است . فکر نکنید اگر در راه خدا ، مغضوب عده ای بشویم باعث افتخار ماست ، نخیر این ضرر زدن به منافع ملی است و خدا راضی نیست که شما بروید و باعث تفرقه بشوید و دودش به چشم مردم، به چشم کارگر، برود .

هی میشنویم که طلاب فلان شهر برای لغو کنسرت ها راه پیمایی کردند ، خب بروید منفی و مثبت های نظر دهندگان نسبت به این حرکت را ببینید؟ ببینید نظر مردم چیست . خب این تفرقه افکندن نیست ؟

فرهنگ ایران ، متاسفانه آن قدر خراب است که جا برای کار زیاد دارد . خب شما روی مسائلی که همه مردم بر معضل و مخرب بودنشان اتفاق نظر دارند، کار کنید . آشغال نریختن کم مساله ای نیست . یاد دادن به شهروندان که جلوی اورژانس را نگیرند ، کم مساله ای نیست. در تلویزیون دیدم که ماشین آتش نشانی در حادثه ای به خاطر 18 ثانیه دیر آمدن باعث شد دو نفر بمیرند و باعث این دیر آمدن نیز مردمی بودند که جلوی حرکت ماشین را گرفته بودند ، آیا آموزش این به شهروندان که در نهایت باعث نجات جان دو انسان میشود مساله کمی است ؟
مثلا در همین حادثه پلاسکو عده ای مشغول فیلم برداری بودند و راه را بر اورژانس بسته بودند . این توسط خود مردم اطلاع رسانی شد و با آن مبارزه و دیدید که در روز های بعد ، مردم رعایت کردند و بدین ترتیب یک مشکل فرهنگی توسط خود مردم و نه با زور پلیس ، حل شد . مطمئن باشید در حوادث آینده ، مردم دیگر این کار ها را نمی کنند .

در پایان ، باید الاهم فالاهم کنیم . این نوشتار به معنای نادیده گرفتن فرهنگ نیست بلکه تاکید بر تمرکز بر مسائلی ست که کل ایرانیان برای مشکل و ناهنجار بودنشان اجماع دارند و پرهیز از تفرقه افکنی است .

مَهـدی;904522 نوشت:
اجرای اسلام باشمشیر (گاو اگه راه نرفت ، ترکه میخوره). پیامبر قبل از جنگ ها دعوت نامه می فرستادند . قبول نکردند ، فتح می فرمودند.
علت طغیانِ بی دینی در مملکت ، شل گرفتن و سستی از قیّومان دین است .

در حکومت اسلامی امر به معروف و نهی از منکر یدی و عملی ، مختص حاکمیت است و مومن عادی که به صورت قانونی به او جواز این کار داده نشده، جواز این کار را ندارد .
شما تنها می توانید با زبان ، آن هم زبان خوش مردم را به راه راست هدایت کنید .
لطفا شرایط امر به معروف و نهی از منکر را از رسالات و سایت ها بخوانید .
حرف های شما به ظاهر اعمال خشن را تجویز میکند ، من به شما هشدار می دهم، قبلا کسانی مثل شما فکر میکردند و به نام امر به معروف مرتکب قتل در کرمان شدند و این باعث بدنامی نظام و بسیج و اسلام شد و خودشان هم اعدام .
لینک خبر

[="Tahoma"][="Blue"]

مجنون یاس;904849 نوشت:
--به طور مثال بفرمایید الان به کجا، به چه شماره ای اطلاع داده بشود؟؟؟ اماکن؟اصناف؟ وزارت بهداشت؟

باسلام مجدد
اولا خود ما مردم مقصریم که نگفتیم، طرف مقابلمان هم فکر کرده که اشکالی ندارد اینطوری خودش را بیاراید حالا اگر چیز بگویید تعجب می کند که تا حالا کجا بودید؟!
ثانیا اینطور نیست که گفتن من و شما در حال حاضر اثر نداشته باشد اگر با مهربانی و زبان نرم بگوییم، حداقل گوش می کنند ولو به ظاهر اثری ماندگار نداشته باشد.
ثالثا وقتی هر کسی از متدینین بیاید این مطلب را به بگوید و قبل از گفتن تشکر از زحمات و مثلا غنی بودن داروخانه و با امکانات بودنش بکند، بعد نکته و تذکر خود را بگوید متوجه می شود که در بین مردم افرادی هستند که این نوع پوشش را دوست ندارند. یک نفر، دو نفر ، سه نفر که بگویند فروشند یا صاحب آن غرفه باورش می شود که خیلی نباید باورش شود که رنگ و آب کردن زنان در داروخانه، باعث فروش بیشتر یا رضایت مردم می شود.
در مرحله ی بعد باید به اصناف انتقاد کرد، لازم نیست که مردم مستقیم خیلی جاها اقدام کنند بلکه لازم است مراتب را مراجع بالاتر بگویند وظیفه آن مراجع قانونی است که به حرف مردم احترام بگذارند و اگر اقدامی صورت نگرفت دیگه شما وظیفه را انجام داده اید و تکلیفی ندارید.[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

هـُـــما;904894 نوشت:
دریاچه ارومیه مهم تر است که اگر خشک شود ، شاید آذربایجان غیر قابل سکونت گردد یا حجاب ؟
حجاب مهم تر است یا جان این آتش نشان هایی که شهید شدند ؟
حجاب مهم تر است یا جنگل هایی که سوختند ؟

باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
مطالب شما را خواندم درد دل خوبی بود نکات خوبی را اشاره کردید. واقعا اگر جامعه مسلمین این دغدغه هایی که شما دارید داشتند، خیلی وضعمان بهتر از این بود و واقعا اینها مشکلات بزرگی هستند که باید در مورد آنها صحبت شود و بحث شود رفع شود، و بسیار جای کار دارد.
اما از این نکته هم نباید غافل شد که هر مشکلی به اندازه ی خودش مشکل است و باید سر جای خودش بحث شود. آن عزیزی که در این تاپیک به بحث حجاب و امر به معروف و نهی از منکر پرداختند، بحثشان بر سر این معضل و مشکل بود لذا تاپیکی را مجزا به این بحث، پرداختند فکر نمی کنم که این صفحه جای این داشته باشد که بخواهیم مشکلاتی را که شما فرمودید اینجا بر سر آن بحث کنیم هر چند مشکلات اساسی و مهمی هستند. این مباحث نیاز به صفحه ای مجزا دارد که باید در مورد آنها حتما صحبت کرد.
در مورد اهمیت و مقایسه بین مشکلات زیست محیطی، بهداشت، درمان، خشک شدن دریاچه ی ارومیه، بیکاری، ضعف خدمات و غیره سخن گفتید که باید در جواب عرض کنم هر چند این نکات مهم است اما همه ی اینها نواقصی در جسم و امکانات زیست و حیات جسمانی ما ایجاد می کنند و قابل مقایسه با مشکلات ناموسی، دینی، روحی و معنوی نیستند. بدین معنا که همه این مشکلاتی که فرمودید، رفع همه ی اینها لازم است تا بتوانیم با رفعِ آنها، دین و آخرت خود را حفظ کنیم ایمان خود را بیشتر کنیم یعنی اینها پله ای هستند برای رسیدن به معنویت. اهمیت آنهایی که شما فرمودید تا آنجایی است که بتواند دنیای ما را آباد و فراهم کند جسم ما را سامان ببخشد تا بتوانیم بندگی خدا بکنیم ایمان خود را حفظ کنیم.
لذا اگر در جامعه ای که همه این مشکلاتی که بیان کردید، برطرف شده باشد ولی دین، غیرت، اخلاق، سجایای اخلاقی و کرامات انسانی، عفت و غیر نباشد، با جامعه ی غربی هیچ فرقی نمی کند که دنبال آباد کردن دنیا هستند ولی به فکر آخرت و معنویت خود نیستند.
البته این را هم خاطر نشان می کنم که مسئولین فرهنگی، متدینین جامعه نباید به بهانه ی اصلاح فرهنگی و معنوی جامعه، در مشکلات مادی و جسمانیِ مردم کوتاهی کنند و خود را پشت نقاب مذهبی و معنوی مخفی بدارند که این هم نوعی بی دینی و حقه بازی است و سوء استفاده از مسائل دینی و ناموسی مردم است و کوتاهی محسوب می شود زیرا که رفع مشکلات دنیایی مردم مقدمه ای است برای اقدامات فرهنگی و رفع مشکلات معنوی و تا مشکلات دنیایی نشود، خدمتی در امر آخرتی تحقق نخواهد یافت.
به عبارت دیگر، یک مومن واقعی، فردی است که به طور کلی در خدمت رفع نیازهای مردم باشد و دغدغه ی اصلاح جامعه و مردم را داشته باشد چه نیازهای مادی و چه نیازهای معنوی فرقی نمی کند، امیرالمومنینی که از کشیده شدن خلخال از پای یک زن یهودی و بی عفتی در جامعه اش ناراحت می شود و صدایش بلند می شود، همان کسی است که خودش بادست خودش در راه خدمت به خلق خدا چاها کنده و دغدغه سیر کردن شکم مردم و مهیا کردن سرپناه برای آنان را دارد.[/]

تنهاترین سردار;904878 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
چقدر خوبه که دغدغه دارید و از کنار مسایل به راحتی نمیگذرید.
از اونجا که بنده کارم در ارتباط با این موضوع است،سیری رو جهت پیگیری عرض میکنم.بعد از تذکر لسانی با قول لین...
۱.ابتدا با پلیس امنیت اخلاقی شهرت تماس بگیرید و موضوع رو گزارش بدید.اینکار رو به چند نفر دیگه هم بسپارید ،تعداد اعتراض هر چه بالاتر بر،انگیزه ها معمولا برای پیگیری بیشتر میشه.
۲.اگر پیگری نشد با اداره ی اماکن شهرت تماس بگیرید،موضوع را کامل بگید،بازم چند نفر..
۳.پیگیری نشد با اداره اطلاعات تماس بگیرید و گزارش کنید که این راه ها رو رفتید.
۴.باز هم نشد مکتوب برای امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه شهرتون بنویسید.
ممکنه بفرمائید این روال سخته..البته ممکنه با همون مرحله ی اول حل بشه،ممکن هم هست نشه..اما بله مبارزه ی با فساد سخت است ..بهتره این مبارزه تشکیلاتی باشه
ما همین قضیه رو تشکیلاتی انجام میدیم باحول قوه الهی خیلی موفق بودیم..
از روحانیون سایت اگر کسی روش تشکیلاتی کردن این موضوع رو خواست پیام خصوصی به حقیر بفرسته تا نمونه ی موفقش رو خدمتشون عرض کنم

با تشکر از شما دوست بزرگوار
ولی این مواردی که شما ذکر فرمودید رو در مورد یک منزل مسکونی که به صورت غیر مجاز به محل .... طی شد ولی برخی از دوستانی که فرمودید.... حالا برای عکس دارو خانه بعید میدانم.

نقل قول نوشته اصلی توسط هـُـــما نمایش پست ها
بزرگوار ، این همه در کشور مشکلات داریم ، این ها شما را آزار نمی دهد فقط عکس بی حجاب داخل داروخانه های باعث ناراحتی شما می شود؟
دریاچه ارومیه دارد خشک می شود، آلودگی هوا بیداد میکند، آب کم است ، میزان مطالعه مایه شرمساری ست ، میزان تخلفات رانندگی یک روز تهران برابر یک سال اتحادیه اروپاست ، سن ازدواج مردان به چهل و زنان به سی و پنج سال رسیده، بیکاری زیاد است و در میان همه این ها فقط و فقط عکس داروخانه ها و وضع حجاب مردم شما را اذیت می کند ؟
تحمل کنید و ادامه متن را بخوانید .
.

بصیر;904911 نوشت:
باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
مطالب شما را خواندم درد دل خوبی بود نکات خوبی را اشاره کردید. واقعا اگر جامعه مسلمین این دغدغه هایی که شما دارید داشتند، خیلی وضعمان بهتر از این بود و واقعا اینها مشکلات بزرگی هستند که باید در مورد آنها صحبت شود و بحث شود رفع شود، و بسیار جای کار دارد.
اما از این نکته هم نباید غافل شد که هر مشکلی به اندازه ی خودش مشکل است و باید سر جای خودش بحث شود. آن عزیزی که در این تاپیک به بحث حجاب و امر به معروف و نهی از منکر پرداختند، بحثشان بر سر این معضل و مشکل بود لذا تاپیکی را مجزا به این بحث، پرداختند فکر نمی کنم که این صفحه جای این داشته باشد که بخواهیم مشکلاتی را که شما فرمودید اینجا بر سر آن بحث کنیم هر چند مشکلات اساسی و مهمی هستند. این مباحث نیاز به صفحه ای مجزا دارد که باید در مورد آنها حتما صحبت کرد.
در مورد اهمیت و مقایسه بین مشکلات زیست محیطی، بهداشت، درمان، خشک شدن دریاچه ی ارومیه، بیکاری، ضعف خدمات و غیره سخن گفتید که باید در جواب عرض کنم هر چند این نکات مهم است اما همه ی اینها نواقصی در جسم و امکانات زیست و حیات جسمانی ما ایجاد می کنند و قابل مقایسه با مشکلات ناموسی، دینی، روحی و معنوی نیستند. بدین معنا که همه این مشکلاتی که فرمودید، رفع همه ی اینها لازم است تا بتوانیم با رفعِ آنها، دین و آخرت خود را حفظ کنیم ایمان خود را بیشتر کنیم یعنی اینها پله ای هستند برای رسیدن به معنویت. اهمیت آنهایی که شما فرمودید تا آنجایی است که بتواند دنیای ما را آباد و فراهم کند جسم ما را سامان ببخشد تا بتوانیم بندگی خدا بکنیم ایمان خود را حفظ کنیم.
لذا اگر در جامعه ای که همه این مشکلاتی که بیان کردید، برطرف شده باشد ولی دین، غیرت، اخلاق، سجایای اخلاقی و کرامات انسانی، عفت و غیر نباشد، با جامعه ی غربی هیچ فرقی نمی کند که دنبال آباد کردن دنیا هستند ولی به فکر آخرت و معنویت خود نیستند.
البته این را هم خاطر نشان می کنم که مسئولین فرهنگی، متدینین جامعه نباید به بهانه ی اصلاح فرهنگی و معنوی جامعه، در مشکلات مادی و جسمانیِ مردم کوتاهی کنند و خود را پشت نقاب مذهبی و معنوی مخفی بدارند که این هم نوعی بی دینی و حقه بازی است و سوء استفاده از مسائل دینی و ناموسی مردم است و کوتاهی محسوب می شود زیرا که رفع مشکلات دنیایی مردم مقدمه ای است برای اقدامات فرهنگی و رفع مشکلات معنوی و تا مشکلات دنیایی نشود، خدمتی در امر آخرتی تحقق نخواهد یافت.
به عبارت دیگر، یک مومن واقعی، فردی است که به طور کلی در خدمت رفع نیازهای مردم باشد و دغدغه ی اصلاح جامعه و مردم را داشته باشد چه نیازهای مادی و چه نیازهای معنوی فرقی نمی کند، امیرالمومنینی که از کشیده شدن خلخال از پای یک زن یهودی و بی عفتی در جامعه اش ناراحت می شود و صدایش بلند می شود، همان کسی است که خودش بادست خودش در راه خدمت به خلق خدا چاها کنده و دغدغه سیر کردن شکم مردم و مهیا کردن سرپناه برای آنان را دارد.

دوست بزرگوار به نظرمیرسد این در هم ریختگی در بیان حضرتعالی، عدم توجه شما به موضوع بحث است شما جوابی که جناب بصیر دادن رو مجددا مطالعه بفرمایید.
-هر مشکلی به اندازه ی خودش مشکل است و باید سر جای خودش بحث شود
-در این تاپیک به بحث حجاب و امر به معروف و نهی از منکر پرداختند
-قابل مقایسه با مشکلات ناموسی، دینی، روحی و معنوی نیستند
-ولی دین، غیرت، اخلاق، سجایای اخلاقی و کرامات انسانی، عفت و غیر نباشد، با جامعه ی غربی هیچ فرقی نمی کند

-یک مومن واقعی، فردی است که به طور کلی در خدمت رفع نیازهای مردم باشد و دغدغه ی اصلاح جامعه و مردم را داشته باشد چه نیازهای مادی و چه نیازهای معنوی فرقی نمی کند، امیرالمومنینی که از کشیده شدن خلخال از پای یک زن یهودی و بی عفتی در جامعه اش ناراحت می شود و صدایش بلند می شود،
-درضمن خداوند متعال فرمودند بی حجابی ،نگاه به نامحرم و.... گناه دارد همانطور که فرموده اند قطع کردن درختان گناه دارد پس برای شما فقط مسائل کلی مهم است؟ که نیست.

بصیر;904902 نوشت:
باسلام مجدد
اولا خود ما مردم مقصریم که نگفتیم، طرف مقابلمان هم فکر کرده که اشکالی ندارد اینطوری خودش را بیاراید حالا اگر چیز بگویید تعجب می کند که تا حالا کجا بودید؟!
ثانیا اینطور نیست که گفتن من و شما در حال حاضر اثر نداشته باشد اگر با مهربانی و زبان نرم بگوییم، حداقل گوش می کنند ولو به ظاهر اثری ماندگار نداشته باشد.
ثالثا وقتی هر کسی از متدینین بیاید این مطلب را به بگوید و قبل از گفتن تشکر از زحمات و مثلا غنی بودن داروخانه و با امکانات بودنش بکند، بعد نکته و تذکر خود را بگوید متوجه می شود که در بین مردم افرادی هستند که این نوع پوشش را دوست ندارند. یک نفر، دو نفر ، سه نفر که بگویند فروشند یا صاحب آن غرفه باورش می شود که خیلی نباید باورش شود که رنگ و آب کردن زنان در داروخانه، باعث فروش بیشتر یا رضایت مردم می شود.
در مرحله ی بعد باید به اصناف انتقاد کرد، لازم نیست که مردم مستقیم خیلی جاها اقدام کنند بلکه لازم است مراتب را مراجع بالاتر بگویند وظیفه آن مراجع قانونی است که به حرف مردم احترام بگذارند و اگر اقدامی صورت نگرفت دیگه شما وظیفه را انجام داده اید و تکلیفی ندارید.

با تشکر از دقت نظر شما
ولی به نظر میرسد تا از مراجعی که مسئول هستن اقدامی نشه،تذکری که فرد بدهد ترتیب ثری نداشته باشد.

بصیر;904902 نوشت:
حالا اگر چیز بگویید تعجب می کند که تا حالا کجا بودید؟!

کاملا موافقم اینقدر چیزی گفته نشده که این وضع حیا شده.

بصیر;904902 نوشت:
صاحب آن غرفه باورش می شود که خیلی نباید باورش شود که رنگ و آب کردن زنان در داروخانه، باعث فروش بیشتر یا رضایت مردم می شود.

فکر کنم از این مراحل که می فرمایید خیلی وقته گذشته شده همانطور که خدمتتون عرض کردم بابت این رنگ و لآب در فیش حقوق پول در نظر میگیرن حتی در دفاتر مهندسی که با ارباب رجوع سر کار دارن از خانم ها با این شرایط استفاده میشه.

بصیر;904902 نوشت:
اگر اقدامی صورت نگرفت دیگه شما وظیفه را انجام داده اید و تکلیفی ندارید.

درسته ولی جامعه اسلامی با خون شهدا به کدام سو میرود؟؟

موضوع قفل شده است