رابطه سرد با مادرم

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه سرد با مادرم

سلام و خسته نباشيد خدمت شما
من دختري ٢٣ساله هستم .از اينكه رابطه نزديك و صميمي با مادرم ندارم خيلي اذيت ميشم .هيچ موضوع مشتركي بين من و مادرم وجود نداره.مادرم با مشكل خونوادگي كه داريم خيلي افسردست و تنها شده و من از اينكه نميتونم حداقل حرفاشو بشنوم خيلي اذيت ميشم .از بچگي من هيچ وقت نتونستم از لحاظ عاطفي به مادرم تكيه كنم و الان خيلي كمبود توجه و محبت دارم ولي تنهايي مادرم بيشتر اذيتم ميكنه .چطوري ميتونم بهش نزديك بشم و حرفاشو بشنوم و يه رابطه صميمي باهاش داشته باشم ؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
اگر به فکر تنهایی مادرتان هستید و از جهتی می پذیرید که ایشان فردی افسرده و تنهاست، نباید انتظار عاطفی و گرم شدن را داشته باشید، در حقیقت بهترین راهکار در این است که شما نخست مادرتان را درک کنید و سطح توقعات خودتان را کاملا کاهش بدهید و هیچ انتظاری نداشته باشید، در این صورت می توانید شرایط روحی او را درک کرده و او را به حرف بکشانید و صفا و صمیمیت را در او افزایش بدهید. مسافرتها و پیاده رویها و حتی خرید از بازار و انجام کارهایی که می تواند او را خشنود و راضی بگرداند، زمینه افزایش رابط گرم را تقویت کرده و حتی موجب درمان هم می شود، البته چنین کاری ثواب بیشنری دارد و می تواند زمینه ساز توفیقات بیشتر معنوی برای شما باشد، چه بسا رفتار محبت آمیز و محترمانه شما باعث شود که مادرتان نسبت به شما علاقه و محبت خاصی هم نشان بدهد. تکرار رفتارهای که مادرتان دوست دارد و رفت و آمدها به فامیل های نزدیک و حضور در مخافل خانم ها می تواند در بهبود روحیه مادرتان موثر واقع شود.

monafrd;903351 نوشت:
سلام و خسته نباشيد خدمت شما
من دختري ٢٣ساله هستم .از اينكه رابطه نزديك و صميمي با مادرم ندارم خيلي اذيت ميشم .هيچ موضوع مشتركي بين من و مادرم وجود نداره.مادرم با مشكل خونوادگي كه داريم خيلي افسردست و تنها شده و من از اينكه نميتونم حداقل حرفاشو بشنوم خيلي اذيت ميشم .از بچگي من هيچ وقت نتونستم از لحاظ عاطفي به مادرم تكيه كنم و الان خيلي كمبود توجه و محبت دارم ولي تنهايي مادرم بيشتر اذيتم ميكنه .چطوري ميتونم بهش نزديك بشم و حرفاشو بشنوم و يه رابطه صميمي باهاش داشته باشم ؟؟؟

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
این رابطه ی نزدیک و ربطش با مشترکات رو متوجه نشدم...
مادره و شما 9 ماه توی شکم ایشون بودید و با همه ی سختی ها شما رو به دنیا آورد..
بعد ،از شیره ی جونش بهتون داد ..
مواظبتتون کرد...
مادری کرد و سوخت و ساخت تا از اب و گل در اومدید..
اگر با این موجود نتونید اشتراکاتتون رو پیدا کنید که خیلی بده..
ببخشید که این کلمات رو میگم،مهمه و میخوام شما رو متوجه یک مطلبی بکنم..
اگر مادر یکی از ما خدای نکرده،فردا از دنیا بره...چه رابطه ای با سنگ مزارش خواهیم داشت؟
همون سنگ رو بغل نمیکنیم با تموم وجودمون....
خب چه مشترکاتی بین ما و سنگ قبر هست؟

مادره....مادر..

باید حتما خدای نکرده اتفاقی بیفته تا این اشتراکات رو پیدا کنیم؟

monafrd;903351 نوشت:
از بچگي من هيچ وقت نتونستم از لحاظ عاطفي به مادرم تكيه كنم و الان خيلي كمبود توجه و محبت دارم

[=arial]یعنی بود و نبود مادرتون براتون یکسانه؟
بعیده..
کلماتتون پر از احساسه...
و با این جمله اوج احساستون رو گفتید:

monafrd;903351 نوشت:
ولي تنهايي مادرم بيشتر اذيتم ميكنه

[=arial]و اما جواب اینکه:

monafrd;903351 نوشت:
چطوري ميتونم بهش نزديك بشم و حرفاشو بشنوم و يه رابطه صميمي باهاش داشته باشم ؟؟؟

[=arial]دقیقا و فقط در همین نقطه مشکل دارید..
من بعضی اوقات که میبینم مادرم داره ظرف میشوره..بهش دقت میکنم...گاهی یه دفعه دلم میریزه..خدایا اگر فردا نباشه چی...
میگم گور بابای غرور و خجالت و تکبر...میرم شونه هاش رو بوس میکنم..دستاشو بوس میکنم...مغرورم خیلی ها...سختم هست اولش برام..اما شکرش همینه..
اگر کسی دستان مادرشو غرق بوسه نکنه شکر مادرش رو بجا نیاورده..اونوقت باید روی سنگ قبرش حسرت بخوره که کاش بودی پاهاتو میبوسیدم..
شما هم همین فکرها رو بکن...
مادر بنده ی خدای شما یک موجود مظلومه که مشکلات خانوادگی افسرده اش کرده...بذارید لااقل دلش به شما خوش باشه..
از همین فردا شروع کنید...خجالت و غرور رو هم بکوبید به دیوار..
بذارید توی دلش بگه دخترم خیلی دوستم داره....دستاشو ببوسید..توی پروپاش بپیچید کارهاشو بکنید..
غر هم زد بگید باشه مادرمه...نوش جونم....
محبتتونم ندید باز شما محبت کنید..
اگر بدونید چقدر این خوش خدمتی به مادر توی زندگی آینده ی شما و اتفاقاتی که براتون رقم خواهد خورد اثر داره..کف پای مادرتون بوسه باران میکنید..

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
[=arial][=arial]محبت و توجه و قربون صدقه رفتن مادر و پدرتون رو یک عبادت ببینید..
مگه ما همیشه حال نماز داریم...نه...اما چون تکلیفه میخونیم...
احترام به پدر و مادر هم همینه.
[=arial]
.
پیامبر خدا(صلی الله علیه و اله و سلم) فرمود:

[=arial] [=arial]هر فرزند نیکو کاری که با مهربانی به پدر و مادرش نگاه کند در مقابل هر نگاه، ثواب یک حج کامل مقبول باو داده می شود، سؤال کردند، حتی اگر روزی صد مرتبه به آنها نگاه کند؟
[=arial] [=arial]فرمود: آری خداوند بزرگتر و پاکتر است.
[=arial] [=arial]بحار الانوار، ج 74، ص 73.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
ممکنه بفرمایید من از هیچی خبر ندارم...مشکلات و موانعی هست که نمیدونم..
قبول...اما این ها رو در بدترین حالت یک مادر دارم میگم...که بد اخلاق باشه...بی احساس باشه...بد دهن باشه...تنبل باشه...و..
حتی در این حالت هم بخاطر خدا جا داره تمام احساستون رو به پای مادر و پدر بریزید...

[=arial]امام باقر(علیه السلام) فرمود:

[=arial] [=arial]در سه چیز خداوند متعال به احدی اجازه ترک آنها را نداده است.
[=arial] [=arial]1 - ادای امانت به مرد نیکوکار و فاسق.
[=arial] [=arial]2 - وفای به عهد و پیمان نسبت به نیکوکار و فاسق.

[=arial] [=arial]3 - نیکی به پدر و مادر، نیکو کار باشند یا فاسق و لا ابالی.

[=arial] [=arial]بحار الانوار، ج 74، ص 56.
امام رضا علیه السلام:

[=arial]نیکی به پدر و مادر واجب و لازم است اگرچه مشرک و کافر باشند، ولی در معصیت خدا نباید اطاعتشان کرد.

بحار الانوار، ج 74، ص 72.
-------------------------------------------------------------------------------------------
[=arial]اینم حرف آخر..

[=arial]امام سجاد(علیه السلام) فرمود:

[=arial] [=arial]مردی خدمت رسول خدا(صلی الله علیه و اله و سلم) رسید و گفت: ای رسول خدا، من هیچ کار زشتی نمانده که انجام نداده باشم، آیا می توانم توبه کنم؟ رسول خدا(صلی الله علیه و اله) فرمود: آیا هیچیک از پدر و مادرت زنده هستند؟ گفت: بله، پدرم. حضرت فرمود: برو به او نیکی کن (تا آمرزیده شوی). وقتی او راه افتاد پیامبر(صلی الله علیه و اله) فرمود: کاش مادرش زنده بود. (یعنی اگر او زنده بود و به او نیکی می کرد، زودتر آمرزیده می شد.)

[=arial] بحار الانوار، ج 74، ص 82

سلام دوست عزيز
چقدر حرفاتون دلنشين بود
بعضي وقتا لازمه كه يه نفر با همچين حرفايي بيدارت كنه
ممنون دوست عزيز ...ممنون..........

موضوع قفل شده است