جمع بندی شغل و نماز جماعت

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شغل و نماز جماعت

با عرض سلام و خسته نباشید

من به کارهای تولیدی خصوصا کشاورزی و پرورش حیوانات علاقه دارم . ولی مکانی که قصد انجام آن را دارم در محیط های دور از شهر است و حتی دور از روستا

و امکان خواندن نماز جماعت وجود ندارد چون مسافتهای زیادی تا شهر و یا حتی روستا وجود دارد .

آیا با این وجود پرداختن به شغلهایی چون کشاورزی یا پرورش حیوانات اهلی درست است.

چون از جهتی در کشور به کارهای تولیدی تشویق میشویم ولی در اینصورت نمازمان را باید در محل کارمان و فرادی بخوانیم.

ممنون و سپاس

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد سجاد و استاد نسیم رحمت

[="Tahoma"][="Black"]

dina20;902496 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشید
من به کارهای تولیدی خصوصا کشاورزی و پرورش حیوانات علاقه دارم . ولی مکانی که قصد انجام آن را دارم در محیط های دور از شهر است و حتی دور از روستا
و امکان خواندن نماز جماعت وجود ندارد چون مسافتهای زیادی تا شهر و یا حتی روستا وجود دارد .
چون از جهتی در کشور به کارهای تولیدی تشویق میشویم ولی در اینصورت نمازمان را باید در محل کارمان و فرادی بخوانیم.
ممنون و سپاس

با عرض سلام و احترام

در فرض سؤال چون نماز جماعت مستحب است رعایت آن واجب شرعی نیست تا با کار تولیدی که بیان کردید ، مخالفت داشته در تضاد باشد بنابراین مانع شرعی ندارد که به دلائل عقلایی ، برای نماز جماعت اقدام نکنید.

البته به نظر می رسد این سؤال ، جهات اخلاقی هم دارد که بهتر است از کارشناسان اخلاقی سایت بپرسید.

در پناه حضرت حق باشید[/]

dina20;902496 نوشت:
من به کارهای تولیدی خصوصا کشاورزی و پرورش حیوانات علاقه دارم . ولی مکانی که قصد انجام آن را دارم در محیط های دور از شهر است و حتی دور از روستا و امکان خواندن نماز جماعت وجود ندارد چون مسافتهای زیادی تا شهر و یا حتی روستا وجود دارد . آیا با این وجود پرداختن به شغلهایی چون کشاورزی یا پرورش حیوانات اهلی درست است. چون از جهتی در کشور به کارهای تولیدی تشویق میشویم ولی در اینصورت نمازمان را باید در محل کارمان و فرادی بخوانیم.

خواندن نماز به جماعت مستحب است و الزامی نیست. لذا اگر محیط کاری تون بیرون از شهر و در فضای باشد که به جهت اشتغال به کار نتوانید حضور در نماز جماعت داشته باشیداشکال ندارد. هر زمان که برای شما میسر شد به اقامه جماعت بپردازید. انشاءالله پاداش نماز جماعت به شما خواهد داد.

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]

dina20;902496 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم ورحمة الله و برکاته

اگر دو نفر اهل نماز باشید و جماعت و با هم کار کنید می توانید نمازتون را به جماعت برگزار کنید
ان شاء الله با رونق کارتون و زیاد شدن جمعیتتون تعداد افراد در نماز جماعت بیشتر شود

یا علی(ع)@};-[/]

پرسش:
محل کار من دور از شهر و روستا و امکان خواندن نماز جماعت وجود ندارد؟آیا کارکردن در چنین جائی درست است؟

پاسخ:
خواندن نماز به جماعت مستحب است ورعایت آن واجب شرعی نیست. لذا اگر محیط کاری تون بیرون از شهر و در فضای باشد که به جهت اشتغال به کار نتوانید حضور در نماز جماعت داشته باشیداشکال ندارد. هر زمان که برای شما میسر شد به اقامه جماعت بپردازید. انشاءالله پاداش نماز جماعت به شما خواهد داد. البته اگر دو نفر اهل نماز باشید و جماعت و با هم کار کنید می توانید نمازتون را به جماعت برگزار کنید.

موضوع قفل شده است