عیدی خود را از جناب عرفان بگیریم

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
عیدی خود را از جناب عرفان بگیریم

سود زیاد
در کتاب شریف مرأة الکمال علامه ممقانی باب مسجد و آدابش این روایت نقل شده:
مستحب است وقتی که از خانه خارج می شویم به قصد نماز گذاردن در مسجد این آیات{77 شعراء به بعد} را در راه بخوانیم:
*بسم الله الذي خلقني فهو یهدین؛به نام خدائی که مرا خلق نمود سپس هدایتم کرد.خداوند در مقابل خواندن این آیه او را به ایمان درست راهنمائی میکند.
* و الذي هو یطعمني و یسقین؛و اوست که مرا (از غذا)اطعام میکند و (از شربتهای گوارا) سیرآب مینماید.بابت خواندن این آیه خدا او را به غذاهای لذیذ و شرابهای گوارای بهشتی متنعم خواهد نمود.
* و إذا مرضت فهو یشفین؛و زمانیکه مریض میشوم اوست که مرا شفا میدهد(به کسر شین).و با خواندن این آیه خداوند اجر آن (خواندن این آیه)را کفاره گناهانش قرار میدهد.
و الذي یمیتني ثم یحیین؛و اوست که مرا میمیراند و زنده میگرداند.و اگر این آیه را بخواند خداوند شهادت به او میدهد و زندگی سعادتمندان را به او عطا مینماید.
* و الذي أطمع أن یغفر لي خطیئتي یوم الدین؛و کسی است که طمع دارم روز قیامت مرا ببخشد.خداوند خواندن این آیه را بهانه بخشش تمام خطاهایش قرار میدهد و اگر چه که بیشتر از کف روی موج دریاها باشد.
* ربّ هب لي حکما و الحقني بالصالحین؛پروردگارم! به من حکمت عطا کن و مرا به صالحینت ملحق گردان.خداوند به او علم و حکمت عطا خواهد نمود و به صالحین گذشته و آینده ملحقش خواهد کرد.
* و أجعل لي لسان صدق في الآخرین؛و برای من زبانی که راستگو باشدقرار بده.خداوند در برگه سفیدی(سفید از ثبت گناه او)مینویسد فلانی فرزند فلانی جزء صادقین است.
* و أجعلني من ورثة جنة النعیم؛ و مرا از ورثه بهشت قرار ده.خداوند در بهشت کاخهائی به او میدهد.
* و أغفر لأبي؛ و ببخش پدر ومادرم را.و خدا پدر و مادرش را می بخشاید.