خروج منی بدون اختیار

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خروج منی بدون اختیار

سلام
من وقتی استرس و اضطراب زیادی دارم از من مایعی خارج میشه بوی منی میده اما حالت غلیز بودن و چسبندگی رو نداره
مثلا وقتی یک امتحان خیلی سخت دارم وسط امتحان این اتفاق برام میوفته و تا الان دوبار برام اتفاق افتاده یکی سال پیش و یکی هم امسال
کمکم کنید
این مایع منی هست و من دچار مشکل شدم؟

ضمنا نام مرجع تقلید بنده ایت الله مکارم شیرازی هستند
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

Ye nafar;901678 نوشت:
سلام
من وقتی استرس و اضطراب زیادی دارم از من مایعی خارج میشه بوی منی میده اما حالت غلیز بودن و چسبندگی رو نداره
مثلا وقتی یک امتحان خیلی سخت دارم وسط امتحان این اتفاق برام میوفته و تا الان دوبار برام اتفاق افتاده یکی سال پیش و یکی هم امسال
کمکم کنید
این مایع منی هست و من دچار مشکل شدم؟

ضمنا نام مرجع تقلید بنده ایت الله مکارم شیرازی هستند
با تشکر

با عرض سلام و احترام

در فرض سؤال چون اطمینان به منی بودن مایع مذکور نیست ، باید به نشانه ها مراجعه شود اگر نشانه های "خروج با شهوت" و "خروج با جهش" وجود داشته باشد ، حکم منی را دارد و گرنه ، پاک است و نیاز به غسل ندارد.

موفق باشید

پی نوشت:
آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل ، احکام جنابت[/]

سجاد;902416 نوشت:

با عرض سلام و احترام

در فرض سؤال چون اطمینان به منی بودن مایع مذکور نیست ، باید به نشانه ها مراجعه شود اگر نشانه های "خروج با شهوت" و "خروج با جهش" وجود داشته باشد ، حکم منی را دارد و گرنه ، پاک است و نیاز به غسل ندارد.

موفق باشید

پی نوشت:
آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل ، احکام جنابت

با سلام
خیر نشانه های شهوت نیست و حتی الت تناسلی هم تعقییری پیدا نمی کند و درهمان حالت عادی شکل جنوب پیدا میکند و مایع مانند منی خارج میشود

Ye nafar;902684 نوشت:
با سلام
خیر نشانه های شهوت نیست و حتی الت تناسلی هم تعقییری پیدا نمی کند و درهمان حالت عادی شکل جنوب پیدا میکند و مایع مانند منی خارج میشود

با سلام و احترام

دو سوال مهم در اینجا وجود دارد

منی چیست؟
منی همان اسپرم یا کروموزوم بعلاوه شهوت داشتن و ... است ؟ یا اسپرم به تنهایی؟

ظاهرا منی همان اسپرم است و ارتباطی به شهوت داشتن یا نداشتن ندارد...

فرض کنید شما فعلا نمیدانید منی چیست و لذا نمیدانید مایعی که از شما خارج شده منی است یا خیر؟
پس فعلا لازم نیست غسل کنید...
اما اگر بعدا متوجه شدید مایعی که سالها از شما خارج شده، منی بوده.. ایا نماز و روزه های شما نیاز به اعاده دارند؟
اگر ندارند که هیچ.. اما اگر نیاز به اعاده و قضا داشته باشند... بهتر نیست همین الان بفهمید منی چیست؟ و تفاوت ان با مذی و وذی و .. چیست؟
یا احتیاطا غسل کنید؟

چند نکته در اینجا حایز اهمیت است.

فرض کنید کسی به زور جلوی خروج منی را بگیرد...
میگویند تا زمانی که منی خارج نشود غسل ندارد
اما مسئله جایی جالب میشود که کسی
راه کیسه اسپرم را ببندد و بعد استمنا کند...
آیا شهوت بدون خروج منی، غسل دارد؟

یا فرض کنید کسی برای بار سوم استمنا کند در حالی که کیسه منی او خالی شده ایا شهوت بدون منی نیاز به غسل دارد؟
یا فرض کنید با استمنا کردن تنها از او وذی و مذی خارج شود نه منی، ایا شهوت او که بدون منی بوده غسل دارد؟

اگر غسل لازم است پس لازم نیست انزال منی رخ دهد ...
و اگر غسل لازم نیست پس شهوت و لذت جویی نیاز به غسل ندارد مگر منی خارج شود..

در این رابطه مثلا سوال شده و جالب است بدانید که گفتند
اگر مرد به اوج لذت جنسی برسد اما منی خارج نشود غسل ندارد...
لذا طبق پاسخ کسانی که لوله منی را بسته اند یا مانند ان، با استمنا یا ... غسل ندارند...
البته این پاسخ برای من قابل هضم نبود ولی چه میشود کرد وقتی جواب همین بود...

موضوع قفل شده است