آیا بی حجابی برای مردان عادی شده است؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا بی حجابی برای مردان عادی شده است؟

میخواستم در مورد این جمله من رو قانع کنید:

مردی که میگه من تو تهران زندگی میکنم و وضع نامناسب حجاب برام عادی شده آیا واقعیت همینه؟یعنی این وضع برای همه عادی شده؟

اگر عادی میشه این امر پس حفظ حجاب چه لزومی داره؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

مشتی خاک;900963 نوشت:

مردی که میگه من تو تهران زندگی میکنم و وضع نامناسب حجاب برام عادی شده آیا واقعیت همینه؟یعنی این وضع برای همه عادی شده؟

با عرض سلام و احترام

حفظ حجاب و در طرف مقابل حفظ نگاه به نامحرم در بسیاری از مواقع و شرایط ، ارتباطی با کیفیت حجاب و بی حجابی جامعه ندارد و معیار های خاص خود را دارد که هر کس باید در این موارد طبق نظر مرجع تقلید خود ، عمل نماید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع، احکام نگاه[/]

[=arial]

مشتی خاک;900963 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

پاسخ اول:
با فرضی که شما گفتید اگر بپذیریم که عادی شدن بی حجابی میتواند جوازی بر این باشد که دیگر حجاب لازم نیست...
این عادی شدن که بی حجابی زن برای مرد عادی شود یک روزه که اتفاق نمی افتد، بلکه طی مدتی اتفاق می افتد،قبول دارید؟
یعنی فرد مثلا هزار روز در این جامعه بوده و انقدر دیده و تحریک شده و شده تا اینکه به جایی رسیده که دیگر برایش عادی شده...
در اینصورت نسل فعلی برایشان عادی شده و بر فرض که قبول..
اما نسل جدیدی که تازه در مرحله ی نوجوانی و بلوغ هستند در مراحل اولیه تحریک تحریک هستند و هنوز برایشان عادی نشده..
پس شما یک جامعه ای ندارید که برای همه عادی شده باشد..بلکه برای عده ای عادی شده و برای عده ای در آستانه ی عادی شدن است.
البته این پاسخ جوابی به همان فرض غلط بود.

پاسخ دوم:
آیا حجاب برای تحریک یا عدم تحریک مرد است فقط؟
حجاب در وحله ی اول تبعیت از دستور خداست...و اگر کسی بگوید تحریک و عدم تحریک نامحرم شرط حجاب است...در واقع ادعایش این است که ما خدا را رد کردیم و خودمان توانستیم یک رفتار جدید درست کنیم

پاسخ سوم:
آیا این عادی شدن به صلاح جامعه است؟
برای پاسخ به این سوال باید نگاهی به جوامع غربی انداخت..که زن برای مرد عادی شد و به ده ها رابطه ی جنسی رو اوردند،از قبیل هم جنس بازی...رابطه جنسی با حیوان..ربات..ضربدری و...
لذا این عادی شدن توازن جامعه را به طرز وحشتناکی بهم خواهد زد..

پاسخ چهارم:
[=arial]علی (علیه السلام) فرمود: نابینایی در خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) وارد شد حضرت خود را پشت پرده یا دیوار پوشاند. پیامبر (صلوات الله علیه و آله) فرمود چرا با این که نابینا تو را نمی‌بیند از وی حجاب می‌گیری؟ عرض کرد: اگر او مرا نمی‌بیند، من که او را می‌بینم و او نیز بوی مرا استشمام می‌کند.

[=arial]«فقال رسول الله(صلوات الله علیه و آله): اشهد انک بضعه منی» پیامبر(صلوات الله علیه و آله) در تایید رفتار حضرت زهرا فرمود گواهی می‌دهم که تو حقا پاره تن من هستی.
بحارالانوار، ج 43، ص 191

مشتی خاک;900963 نوشت:

سلام و احترام

اول شما ثابت کنید که هدف دستور به حجاب و یا عدم حجاب عادی شدن قضیه بوده...
خب شاید اسلام نمیخواد زن برای مرد عادی باشه تا ازدواج از بین نره..و انحرافات جنسی مثل همجنسبازی و غیره شکل نگیره

به نظر میاد که حکم حجاب یک جنبه اش همون جذابیت است نه دفع جنس مخالف...منتها جذابیت محترمانه

موفق باشید

[="Tahoma"][="Navy"]

مشتی خاک;900963 نوشت:

سلام
این یک ادعاست
انسان بطور غریزی به نحوی است که نسبت به جنس مخالف حساسیت نشان می دهد بخصوص مردان که ذاتا به ظاهر زنان بیشتر توجه دارند
پس کسی نمی تواند بگوید وضعیت ظاهری زنان برایم عادی شده است
حال بالفرض که شده باشد برای همه که عادی نشده است
یا علیم[/]

تنهاترین سردار;901809 نوشت:
پاسخ دوم:
آیا حجاب برای تحریک یا عدم تحریک مرد است فقط؟
حجاب در وحله ی اول تبعیت از دستور خداست...و اگر کسی بگوید تحریک و عدم تحریک نامحرم شرط حجاب است...در واقع ادعایش این است که ما خدا را رد کردیم و خودمان توانستیم یک رفتار جدید درست کنیم

با تشکر فراوان از همه ی کسانی که در این موضوع نظرات خودشون رو دادن ولی این قسمت واقعا جواب قانع کننده ای برای حقیر بود

مشتی خاک;900963 نوشت:

سلام
اولا موضوع بدحجابی منحصر به تهران نیست ! در تمامی شهر های ایران این پدیده وجود دارد !
از این تیپ خانم های بی بند بار هم در جامعه کم نیست !
که با پوشش های زننده در ملا عام برابر چشمان نا محرمان خود نمائی می کنند !
خوب تا حدودی ن برای آقایان بلکه برای جامعه اعم از خانم و آقا مقوله بدحجابی عادی و طبیعی شده است !

خیلی جالبه !!‌ که حجاب رو به اشتباه تنها برای خانمها اختصاص میدین

موضوع قفل شده است