نام هالی کاشف سیاره دنباله دار در قرآن آمده است!!

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نام هالی کاشف سیاره دنباله دار در قرآن آمده است!!

[="blue"]

فَلَمَّا جَنَّ عَلَيهِ اللَّيلُ رَأَى كَوْكَبًا
[/]

با سلام

یک پژوهشگر مطلبی را بدست آورده که با هم مرورمی کنیم :

در آیه ی 76 سوره ی انعام اسم کاشف سیاره ی دنباله دار هالی آمده است!

( هالی که از کنار هم گذاشتن حروف قرمز عبارت « علی[="red"]ه اللی[/]ل» بدست می آید )

و شماره ی آیه(76) هم نشانگر دوره حرکت انتقالی بدور خورشید است

فَلَمَّا جَنَّ عَلَي[="red"]ه اللَّي[/]لُ رَأَى كَوْكَبًا قَالَ هَذَا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قَالَ لَا أُحِبُّ

الْآفِلِينَ

(الأنعام/76)

پس چون شب بر او پرده افکند ستاره‏اي ديد گفت اين پروردگار من است و آنگاه چون غروب کرد
گفت غروب‏کنندگان را دوست ندارم

[="blue"]از دوستان هر کسی که نسبت به این کشف نظری دارد بیان نماید[/]

غلامعلی نوری *;28761 نوشت:

با سلام

( هالی که از کنار هم گذاشتن حروف قرمز عبارت « علیه اللیل» بدست می آید )

فَلَمَّا جَنَّ عَلَيه اللَّيلُ رَأَى كَوْكَبًا قَالَ هَذَا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قَالَ لَا أُحِبُّ

الْآفِلِينَ

(الأنعام/76)

پس چون شب بر او پرده افکند ستاره‏اي ديد گفت اين پروردگار من است و آنگاه چون غروب کرد

از دوستان هر کسی که نسبت به این کشف نظری دارد بیان نماید

کشف جالبی بود
فقط یک مشکل داره که تطبیق نمی کنه و احتمالا اشاره به کاشف بعدی داره !!! که اسم محترمش هالّی است نه هالی یا شاید هم بهتر باشه از این به بعد بخاطر تطبیق این قضیه بجای علیه اللیل ، علیه الیل بخوانیم و بنویسیم تا جور در بیاد !!!
با تشکر از کاشف محترم !!!

عاشق;28787 نوشت:
کشف جالبی بود
فقط یک مشکل داره که تطبیق نمی کنه و احتمالا اشاره به کاشف بعدی داره !!! که اسم محترمش هالّی است نه هالی یا شاید هم بهتر باشه از این به بعد بخاطر تطبیق این قضیه بجای علیه اللیل ، علیه الیل بخوانیم و بنویسیم تا جور در بیاد !!!
با تشکر از کاشف محترم !!!

ببین عاشق علم

به خاطر دقت اندیشه ودقت ژرف نگری شما !آن پژوهشگر زحمتکش به این مسله هم توجه کرده

جهت اطلاع و افزایش معلومات عرض شود که اسم هالی دانشمند انگلیسی به انگلیسی [="Red"]Ha[="Black"]ll[/]ey[/]

نوشته می شه که دو [="Red"]L[/] داره

از توجه شما هم تشکر می شود

سلام

خیلی کشف مهمی بود!!!!! ، شما در مورد قرآن چه فکری کردید ؟

قرآن کتابی است از سوی خداوند عزوجل آنهم برای هدایت بشر !

حالا اگه توجه به این قضیه هدایتتون میکنه که خوشبحالتون ( واقعیت روی من که تاثیر خاصی نذاشت )

اما اگه فقط باعث تقویت یقینتون میشه ، که من میگم اگه دنبال تقویت یقین هستید به آیات قرآن از دید تفاسیر اهل بیت علیهم السلام باشید تا نهایت یقینی رو که هر کسی میتونه داشته باشه به دست بیارید ، اگه بعداً در مورد این قضیه ای که گفتم مطلب داشتید ، ما در خدمتیم ، اگه هم نه که ، همچنان برو به ما هم بگو کجا رسیدی . . .

البته تا یادم نرفته
همه ما قرآن رو در حد کمال استواری قبول داریم و اینطور قضایا باعث تضعیف قرآنه نه تقویت اون ! پس بهتره دنبال این مسائل نباشی . . .
اینو گفتم که فکر بدی نکنی! اچون اگه طرف حسابم شخص دیگه ای بود شاید نمی گفتنم !!!!!!!

غلامعلی نوری *;28808 نوشت:
به خاطر دقت اندیشه ودقت ژرف نگری شما !آن پژوهشگر زحمتکش به این مسله هم توجه کرده جهت اطلاع و افزایش معلومات عرض شود که اسم هالی دانشمند انگلیسی به انگلیسی halley نوشته می شه که دو l داره

اما آن پژوهشگر ژرف نگر توجه نکرده که تشدید یا تکرار مکرر یک حرف در کنار هم با تلفظ در زبان انگلیسی وجود ندارد فقط رسم الخط غیر قابل تلفظی از تکرار یک حرف وجود دارد که خود انگلیسی ها اخیرا یعنی دو حزب کارگر و محافظه کار بر سر حذف آن اختلاف نظر داشتند که کلمات انگلیسی را طبق تلفظ بنویسند یا خیر
اما در قرآن کریم و در زبان عربی , این دو حرف تلفظ می شود و به کتابت در می آید لذا باز هم تطبیق نمی کند !!!!
باز هم اگر فرمایش دیگری دارید بفرمایید.

طبق این گفته شما باید اون موقع هم به اون هالی می گفتن!!که مطمئنااینطورنیست.اگرقرارباشه اینطور ازآیات قرآن بخواین مطلب دربیارین که بایداسم ادیسون و ویلبررایت وتلفن ووووووووووووودیگه هم ازآیات قران دربیاد.اینقدرساده اندیشی درخوریک مسلمان نیست فقط دستمایه ایست برای به تمسخرگرفتن ماتوسط دیگران.

عبدالحسین;28833 نوشت:
طبق این گفته شما باید اون موقع هم به اون هالی می گفتن!!که مطمئنااینطورنیست.اگرقرارباشه اینطور ازآیات قرآن بخواین مطلب دربیارین که بایداسم ادیسون و ویلبررایت وتلفن ووووووووووووودیگه هم ازآیات قران دربیاد.اینقدرساده اندیشی درخوریک مسلمان نیست فقط دستمایه ایست برای به تمسخرگرفتن ماتوسط دیگران.

خوب شتابگران زیر اتمی مته به خشخاش گذار

دیگه حرفی و تهمتی دیگه نبود که بزنید ( احتمالا به من پژوهشگر!!! )

اون پژوهشگر [="red"]هارون یحیی[/] دانشمند ترکیه ای است که هزارمطلب مثل

این ارائه داده و در جهان نیز تحقیقاتش به زبانهای مختلف ترجمه شده

شما اگه اهل تدبر وتفکر و تعمق هستین برین بهترشو ارائه بدین بدنیا

شما فقط بلدین داغ کنین و بچسبین به تهدید وتهمت و انگ ومنگ

شماهم برین تحقیق کنین و از دریای قرآن مطلب بیرون بکشید نه اینکه مثل دستگاه پخش صوت گفته

های قدیمی ها رامکرر اندر مکرر تکرار کنین

ان تقومو ا لله مثنی وفرادی

سلام

بنده باز هم میگم ، روی من تاثیر خاصی نداشت

من باز هم میگم ، ما قرآن رو در کمال استواری قبول داریم ،مطمئن باش خیلی جالب تر از ای چیزی که آقای هارون یحیی پیدا کردند در قرآن وجود داره لیکن بن به فرمایش امام صادق علیه السلام عقول مدم بهش قد نمیده ، برای همینه که خداوند در هر زمانی عالم حقیقی به قرآن رو قرار داده ،

نهایتاً خداوند به ما نگفته که بریم و از تو قرآن مسائل اینچنینی رو در بیاریم ، خداوند امر به پرستش خودش داده و اونهم از مسیری که خودش میخواد نه من و امثال من بخوایم ، مطمئن باشید مهمترین قدرت قرآن هم در هدایت بشر هستش نه موارد اینچنینی !

اگه امروز بیایم با یک مورد اینچنینی حقانیت قرآن رو به شخصی اثبات !!!! کنیم ، 2 روز بعد یه مورد دیگه رو میخواد ، اونوقت چی ؟

در هر صورت

إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يهْدِي لِلَّتِي هِي أَقْوَمُ . . .

celyanic;28850 نوشت:
سلام

بنده باز هم میگم ، روی من تاثیر خاصی نداشت

من باز هم میگم ، ما قرآن رو در کمال استواری قبول داریم ،مطمئن باش خیلی جالب تر از ای چیزی که آقای هارون یحیی پیدا کردند در قرآن وجود داره لیکن بن به فرمایش امام صادق علیه السلام عقول مدم بهش قد نمیده ، برای همینه که خداوند در هر زمانی عالم حقیقی به قرآن رو قرار داده ،

نهایتاً خداوند به ما نگفته که بریم و از تو قرآن مسائل اینچنینی رو در بیاریم ، خداوند امر به پرستش خودش داده و اونهم از مسیری که خودش میخواد نه من و امثال من بخوایم ، مطمئن باشید مهمترین قدرت قرآن هم در هدایت بشر هستش نه موارد اینچنینی !

اگه امروز بیایم با یک مورد اینچنینی حقانیت قرآن رو به شخصی اثبات !!!! کنیم ، 2 روز بعد یه مورد دیگه رو میخواد ، اونوقت چی ؟

در هر صورت

إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يهْدِي لِلَّتِي هِي أَقْوَمُ . . .

سلام بر صبور

ببینید منظور من از آوردن این تاپیک بیان قدرت قابلیت انعطاف پذیری قرآن است

ویکی از رازهای طراوت وماندگاری قرآن در طوفان های حوادث طول تاریخ همین قابلیت انعطاف است

درخت خشک و بدون انعطافی را درموقع طوفان با یک علف ساده قابل انعطاف در نظر بگیرید

کدام یک بعد از طوفان سهمگین بر جای باقی می مانند ؟ مسلما علف

این درست که گقته های آقای هارون یحیی از نظر ما ایرانیان که آشنایی بیشتری

با اصول کلاسیک تفسیر ( نسبت به اوروپایی ها) داریم عجیب و نا صحیح و تفسیر

به رای محسوب می شود ولی چه باور کنید و چه نه از همین راه به ظاهر نادرست

چه بسا بسیاری از غیر مسلمانان مجذوب و شیفته ی نکات قرآن شده و خود

نیز از در تحقیق و تعمق در قرآن وارد شده باشند

البته در ایران مسلما این روش نمی تواند قانع کننده ودرست باشد

در صورنیکه اگر با آن اروپا و آمریکاییان ابتدا به ساکن از اول بخواهیم از شان نزول و تاریخ اسلام

وناسخ ومنسوخ وصرف ونحو و دها مقوله ی دیگر سخن آغاز کنیم زود زده شده و می گویند

نه شیر شتر نه دیدار عرب !

ویکی از عللی که غیر مسلمانان بادید منفی به قرآن نگاه می کنند همین

برخورد اولیه ی نا صحیح ممکن است باشد

اگر ما ابتدا با نکات بدیع و امروزی قرآن آنها را مجذوب کنیم و اصول تفسیری

کلاسیک را برای مراحل بعد ی بگذاریم مسلما جاذبه ی قرآن برای آنها بیشتر خواهد بود

یکی از مشکلات ما در ارتباط با قرآن همین است که به آن با نگاهی تک بعدی

و خشک وغیر قابل انعطاف با آن برخورد می کنیم

فکر می کنیم که صرفا سا زه ای ظاهری از کلمات صرف ونحو وجملات دستوری

کنار هم چیده شده و شان نزول ها وغیره است

در صورتی که قرآن به قول حضرت علی حمال ذووجوه است و وجه های آن گوناگون است

برای هر قومی وامتی وجهی قابل دیدتر دارد

شما اگر به مقالات اینجانب در تاپیک های اسبق نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد

چقدر ما می توانیم از قرآن مطالب زیبا وبدیع وگوناگون برای انواع فهمها بیرون بکشیم

البته باید نکته ای را هم یاد آوری کنم که استنباطهای قرآنی چون تیغ جراحی است

در دست اهلش زندگی بخش و در دست نا اهل باعث نعش است

[quote یک پژوهشگر مطلبی را بدست آورده که با هم مرورمی کنیم :

=غلامعلی نوری *;28761]

با سلام

فَلَمَّا جَنَّ عَلَيه اللَّيلُ رَأَى كَوْكَبًا قَالَ هَذَا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قَالَ لَا أُحِبُّ

الْآفِلِينَ

(الأنعام/76)

عجب کشف بزرگی اگه این همه دقت نظر رو روی تفاسیر قرآن انجام می دادین خیلی خیلی؛کله ای شده بودین.ببخشیداآآ با بعضی ها فقط باید سکوت کرد "اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما

سلام بر جناب عاشق
فرموده اید که " اما آن پژوهشگر ژرف نگر توجه نکرده که تشدید یا تکرار مکرر یک حرف در کنار هم با تلفظ در زبان انگلیسی وجود ندارد "
حتما منظورتان زبان انگلیسی کنونی است ولی آیا شما حتم دارید که در گذشته نیز چنین بوده است؟
واژه دختر از زبان ایرانی به زبان انگلیسی رفته است و به صورت daughter نوشته می شود. gh در این واژه برای حرف "خ" به کار رفته است و اگر در قدیم این حرف در زبان انگلیسی تلفظ نمی شد حتما برای آن رسم الخطی در نظر نمی گرفتند.
واژه خواست در زبان ایرانی احتمالا تا زمان حافظ عینا تلفظ می شد ولی الان به صورت خاست تلفظ می شود.

باسمه تعالی
با سلام
اینگونه برداشت ها از آیات قرآن هیچگونه اعتباری ندارد و از خطر تفسیر به رای مصون نیست. علم کامل قرآن نزد معصوم علیه السلام است.لذا آن اشاراتی که معصوم علیه السلام نقل کند حجیت دارد.چرا که معصوم علیه السلام است که « عنده ام الکتاب » است.
آنچه که توسط دوستان بیان شد همانند «جرف هار» که ادعا شده بود اشاره به حادثه 11 سپتامبر دارد، فاقد هرگونه اعتبار است.
با تشکر:Gol:

با سلام
پستهای مرتبط با پست زیر به تاپیک جدید منتقل شد.

موحد;54121 نوشت:
سلام بر جناب سعید آیا جنابعالی تفسری را سراغ دارید که به رای نباشد؟

تفسیر به رای؟ (بررسی راسخون فی العلم)

سعید;54116 نوشت:
باسمه تعالی
با سلام
اینگونه برداشت ها از آیات قرآن هیچگونه اعتباری ندارد و از خطر تفسیر به رای مصون نیست. علم کامل قرآن نزد معصوم علیه السلام است.لذا آن اشاراتی که معصوم علیه السلام نقل کند حجیت دارد.چرا که معصوم علیه السلام است که « عنده ام الکتاب » است.
آنچه که توسط دوستان بیان شد همانند «جرف هار» که ادعا شده بود اشاره به حادثه 11 سپتامبر دارد، فاقد هرگونه اعتبار است.
با تشکر:gol:

ببخشید جناب اگه علم قران نزد معصوم است ، چرا در اختیار مردم قرار ندادن تا مردم از جهالت(!!!) در بیان؟؟؟

غلامعلی نوری;28761 نوشت:

سلام
قرآن کریم خود ادعای دارند و آن اینستکه : تبیانا لکل شی یعنی قرآن بیانگر همه چیز است . لذا اینکه در قرآن همه چیز با تمام جزئیاتش بیان شده باشد خود مورد ادعای قرآن کریم است .
و چه جای تعجب است که قرآن چنین باشد وقتی که با یک فرمول ریاضی هزاران مساله حل می شود یا با یک جدول شانزده حرفی جفری هزاران مطلب غیبی دانسته می شود .
از نظر بزرگان قرآن کریم ، جفر اعظم است الا اینکه این جفر اعظم جفّار خاص خودش یعنی معصوم علیه السلام را می خواهد .
لذا آمدن اسم هالی که هیچ آمدن اسم همه با تمام جزئیات زندگیشان در قرآن هم مورد ادعای ماست الا اینکه بیانگر این حقیقت کسی ، جز معصوم یا تعلیم یافته معصوم نمی تواند باشد
چه اینکه علم سلاح است و سلاح را بدست هر کس و ناکسی نمی دهند .
و اما این نحو استفاده از آیه در خصوص اسم هالی قابل تامل است .
موفق در پناه حق

valentine_18h;93048 نوشت:
ببخشید جناب اگه علم قران نزد معصوم است ، چرا در اختیار مردم قرار ندادن تا مردم از جهالت(!!!) در بیان؟؟؟

سلام بر اهل حق
آنقدر از علم و معرفت که برای کسب سعادت دنیوی و اخروی لازم بوده در اختیار قرارداده شده است .
اگر شما بروید درباره زندگی ائمه سلام الله علیهم اجمعین کمی مطالعه کنید می بینید که ایشان از کمترین فرصتها برای بالا بردن علم و معرفت افراد در امر سعادت دنیا و آخرت استفاده می کردند .
تصور معقولی نیست که امام معصوم ع در همه علومی که مورد استفاده مردم آن زمان هم نبوده سخن بگویند در حالی که افراد به حداقلهای احکام و معارف دینی صحیح دسترسی نداشتند .
کمی در سوال دقت کنید . سوال شما نشانه سواد شماست .
موفق در دقت

سلام دوست من که میگی اگه علمش پیش اهل بیته پس چرابه دیگران یاد ندادند عزیز دلم پس این روایات ازکیه وبرای کی؟:Gol:

خداییش وقتی همچین مباحثی رو میبینم که یک عده انسان از دید من کوته فکر ایجاد میکنند و ازش حتی دفاع هم میکنند خداییش دلم میخواد سرم و بکوبم به دیوار
خدا انقدر بیکاره که بیاد معجزه بزاره تو کتابش که تو بری کشفش کنی؟
یا شما انقدر عالمی که تونستی کشفش کنی؟
اگه مردی همین الان بگو خدا تو کودوم آیش گفته 2012 چی میشه؟
اگه مردی کشف کن بن لادن با چندتا تیر کشته شد
اگه مردی کشف کن ....
خدایا ببخش
اگه مردی یه چیزی کشف کن 10 سال دیگه هم نه 3 روز دیگه اصلش رو بشه
خدایا از بیکاری نیست که اومدم این پست و زدم از اینه که خیلی بهم فشار وارد شد وقتی این حرف هارو خوندم....
شما یه چیزی کشف کن که قبلا معلوم نشده باشه در آینده معلوم بشه و قابل توجه هم باشه خودم میام میشم غلامت تا آخر عمرت آزادم هم نمیخواد کنی .....
خدا این همه آسمون و زمین به این بزرگی آفریدی آخه اون چربی که تو کله همه گزاشتی چرا ماله بعضی ها خون توش رد نمیشه؟ یعنی سخت بود وقتی بهمون یاد دادی تا دنیا اومدیم گریه کنیم بهمون یاد میدادی فکر هم کنیم؟:Ghamgin:

خدا قلط کردم نخواستم;112775 نوشت:

خداییش وقتی همچین مباحثی رو میبینم که یک عده انسان از دید من کوته فکر ایجاد میکنند و ازش حتی دفاع هم میکنند خداییش دلم میخواد سرم و بکوبم به دیوار خدا انقدر بیکاره که بیاد معجزه بزاره تو کتابش که تو بری کشفش کنی؟ یا شما انقدر عالمی که تونستی کشفش کنی؟ اگه مردی همین الان بگو خدا تو کودوم آیش گفته 2012 چی میشه؟ اگه مردی کشف کن بن لادن با چندتا تیر کشته شد اگه مردی کشف کن ....

علم بشری تجربی وتدریجی است

علم الهی کامل ومطلق
قبلا براتون گفتم

دانشور;112821 نوشت:

کامپیوتری که روی آپولو یازده گذاشتند که رفت کره ماه آدم پیاده کرد حافظه اش 70 کیلو گنجایش داشت با حجم خیلی بزرگ الان حافظه یک موبایل کوچک چند گیگ است؟ بعدها وقتی نسل حافظه های سرامیکی بیاد که حافظه های حالایی پیش اونا بازیچه است وبا اونا میشه حس را در اینترنت منتقل کرد وبعد از اون وبعد از اون.... خوب خدا آگر عکس همه اینارو می خواست بگذاره باید دو هزار کگتاب فقط عکس کامپیو تر بیاره! اونوقت حالایی ها به اون 70 کیلویی می خندیدند واون موقعی ها به حافظه چند هزار گیگی امروز وفردایی به هردو وپس فردایی ها به هر سه خوب چرا آدم باید یک حرفی بزنه که موجب انکار و خنده باشه؟

دانشور;112824 نوشت:

علم بشری تجربی وتدریجی است

علم الهی کامل ومطلق
قبلا براتون گفتم

خوب پیامبر و اماماش که انقدر مارو دوست داشتن چرا نیومدن یه کتب بنویسند که بگن در فلان روز فلان اتفاق میفته
آها یعنی اگر میگفتند که این اتفاق میفته بعد جلوشو میگیرفتن و دیگه نمیفتاد ؟
خوب حالا یه سوال این همه پیشگویی در قرآن حالا من که نمیفهمم و نمیتونم زودتر درکش کنم ، شما هم که همینجور کسی هم نیست این کار و انجام بده پس به چه ددی میخوره؟
این که اتفاق بیفته بعد کشفش کنیم بعد بگیم قرآن گفته حالا مردم یقین کنید ؟
خوب اگر میگفتید از قبل و بعد اتفاق میوفتاد که خیلی بیشتر قبولش داشتیم تا بعدش
فال قهوه گرفتی ؟ نه ؟ می دونم اعتقاد نداری باشه
ولی وقتی طرف یه کوچولو خیلی ضعیف فقط اشاره میکنه در آینده همچین اتفاقی برات میفته و حتی نشانی اتفاقی که میوفته را بهت میده بعد میبینی که شد خوب میگی درسته فالگیر بود ولی عجب کارش درست بود لااقل شد
آقا نمیخوام توضیح بدم ولی باشه 100% حرف های جناب فالگیر دروغ بوده و منه کوته فکر باور کردم و شانسی برام اتفاق افتاد
خوب من قبول میکنم چون دیدمش که یه چیزی گفت و شد
باشه من و امثال من اصلا هیفه شما بشینی برامون توضیح بدی و لیاقت اینارو نداریم
والا پیامبر اومد وسط یه مشت احمق که آدمشون کنه دید آدم نمیشن معجزه کرد
حالا من و امثال من یکی از احمق های امروزی یه معجزه خیلی سخت بود بزنه و بگه در سال فلان این اتفاق میفته و بعد بیفته؟
حدث میزنم الان بیای بشینی و در مورد چیزایی که در مورد ظهور امام زمان گفته شده رو بگی و بعد بگی تو اون موقع شاید زنده نباشی ببینی که شده و ایمان بیاری ....
والا من ایمان دارم فقط دوست دارم جوابمو بدی همین.

من همش گیره اینم که از امام ها و پیامبرا چیزی گفته که در فلان سال این اتفاق میفته و افتاده باشه یه چیزی باشه که اگر فردا به کسی گفتم بهم نخنده حداقلش قبول نکنه ولی ساکت بشه مثلا نگید پیامبر در 1400 سال پیش گفته در 500 سال دیگه این اتفاق میفته و افتاده باشه حالا من بشینم واسه یکی بگم 900 سال پیش اینجوری شد خوب یکیم سخت قبول میکنه ولی همین هم اگر باشه منبع محکم ارائه کنید که بزنم تو دهنش :Nishkhand:

دانشور;112824 نوشت:

کامپیوتری که روی آپولو یازده گذاشتند که رفت کره ماه آدم پیاده کرد حافظه اش 70 کیلو گنجایش داشت با حجم خیلی بزرگ الان حافظه یک موبایل کوچک چند گیگ است؟ بعدها وقتی نسل حافظه های سرامیکی بیاد که حافظه های حالایی پیش اونا بازیچه است وبا اونا میشه حس را در اینترنت منتقل کرد وبعد از اون وبعد از اون.... خوب خدا آگر عکس همه اینارو می خواست بگذاره باید دو هزار کگتاب فقط عکس کامپیو تر بیاره! اونوقت حالایی ها به اون 70 کیلویی می خندیدند واون موقعی ها به حافظه چند هزار گیگی امروز وفردایی به هردو وپس فردایی ها به هر سه خوب چرا آدم باید یک حرفی بزنه که موجب انکار و خنده باشه؟

جواب این حرفتون و در این قسمت دادم

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5374&p=112821

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام
قرآن تجلی خدای حکیم است که نازل شده تا در سطح درک و فهم ما انسانها باشد و تفهیم صحیح این کتاب آسمانی بر عهده ی معصومین علیهم السلام نهاده شده است تا انسانها در پرتو علم اهل بیت علیهم السلام به مستقیم ترین راه هدایت شوند( انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابدا). اینگونه استفاده از آیات تاییدی از معصومین علیهم السلام نداشته بلکه برخلاف آن روایاتی از معصومین علیهم السلام رسیده است(امام صادق به قتاده که از فقهای بصره بود فرمود: وَيْحَكَ يَا قَتَادَةُ إِنْ كُنْتَ إِنَّمَا فَسَّرْتَ الْقُرْآنَ مِنْ تِلْقَاءِ نَفْسِكَ فَقَدْ هَلَكْتَ وَ أَهْلَكْتَ وَ إِنْ كُنْتَ قَدْ أَخَذْتَهُ مِنَ الرِّجَالِ فَقَدْ هَلَكْتَ وَ أَهْلَكْتَ وَيْحَكَ يَا قَتَادَة ... ). برای توجه غیر مسلمانان به قرآن کریم نیاز به چنین استفاده هایی مبتذل از آیات نیست تدبر و فهم صحیح در آیات الهی که مطابق با فطرت انسانهاست منجر به استقبال آنها به قرآن می شود همچنانکه حقیقت هم همین است اکنون توجه به قرآن در کشورهای مختلف جهان مخصوصا آمریکا بسیار چشمگیر است و این از اعجاز این کتاب آسمانی است.
موفق باشید

حامد;93084 نوشت:
سلام
قرآن کریم خود ادعای دارند و آن اینستکه : تبیانا لکل شی یعنی قرآن بیانگر همه چیز است . لذا اینکه در قرآن همه چیز با تمام جزئیاتش بیان شده باشد خود مورد ادعای قرآن کریم است .
و چه جای تعجب است که قرآن چنین باشد وقتی که با یک فرمول ریاضی هزاران مساله حل می شود یا با یک جدول شانزده حرفی جفری هزاران مطلب غیبی دانسته می شود .
از نظر بزرگان قرآن کریم ، جفر اعظم است الا اینکه این جفر اعظم جفّار خاص خودش یعنی معصوم علیه السلام را می خواهد .
لذا آمدن اسم هالی که هیچ آمدن اسم همه با تمام جزئیات زندگیشان در قرآن هم مورد ادعای ماست الا اینکه بیانگر این حقیقت کسی ، جز معصوم یا تعلیم یافته معصوم نمی تواند باشد
چه اینکه علم سلاح است و سلاح را بدست هر کس و ناکسی نمی دهند .
و اما این نحو استفاده از آیه در خصوص اسم هالی قابل تامل است .
موفق در پناه حق

سلام.
توجه به نکته ای لازم است.
پژوهشگری که دوست بازکننده تاپیک، این مطلب را از ایشان نقل کرده اند، از شیوه جفر و امثال آن ، استفاده نکرده اند. بلکه این مطلب را با استفاده عادی از ظواهر آیات قرآن کریم بیان کرده اند (که البته به نظر بنده، این مطالب هیچ پشتوانه عقلی و علمی ندارند).
اینکه از طرقی مثل جفر، مسایلی به دست می آید، بحث دیگری است.

ضمن آنکه امام معصوم، جفار نیست و علم معصوم (ع) نسبت به قرآن، از طریق جفر نیست. و اصولاًٍ علم الهی امامت ، امام معصوم را از تمسک به راههایی مثل جفر، کاملاً بی نیاز می کند.

با سلام

الْآفِلِينَ

(الأنعام/76)

لطفا با کلمات بازی نکنید شأن قرآن بسیار بیشتر از این حرفاست
مهمترین آن درس های زندگیست نه اینکه 4تاکلمه کنارهم بیایند بعد نام ادموند هالی در بیاد

با عرض سلام , اینکه قرآن کلام خدا و از معجزه خالی نیست که یک امر بدیهی است , اما اینهمه آدم با خلقیات متفاوت وجود دارد , شاید بنده و آن شخص محترم را جذب نکرده ولی این دلیل نمیشه کسی را جذب نکند و یا دفع بکند یا بقولی همه که مثل هم نیستند , 7 میلیارد آدم با 7 میلیارد سلیقه و 7 میلیارد راه جذب و راه دفع . در هر صورت الله اکبر که قرآن مثل همیشه چیزی برای متحیر کردن آدمها دارد و هیچوقت کهنه و تکراری نمیشود. الله اکبر الله اکبر الله اکبر

آقای محترم , شما چرا اینقدر بد و بیراه به خودتان میگوئید و یا دوستدارید تو دهن دیگران بزنید ؟ یقین شما و عملکرد شما حادثه ساز است و باعث میشه دیگران به حقیقت امری پی ببرند . در ضمن ایمان آوردن دیگران نه دست شما و نه بنده و نه شخص دیگری میباشد و خداوند بخواهد ایمان میاورند , خداوند نخواهد ایمان نمیاورند . اینجاو در این امتحان من و شما یقین خودمان را خرج میکینم . پس بهتره ایمان عملی خودمان را بالا ببریم.

موضوع قفل شده است