صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....

 1. #1

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  علاقه
  مذهب-تحقیقات
  نوشته
  121
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  862

  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....
  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....
  هنگامی که فرانسوا میتران در سال 1981 میلادی زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت،ازمصر تقاضا شد تا جسد مومیایی شده فرعون را برای برخی آزمایشها و تحقیقات از مصر به فرنسه منتقل کند.
  جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه، آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند.
  رئیس این گروه تحقیق و ترمیم جسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه به نام پروفسور موریس بوکای بود، او بر خلاف سایرین که قصد ترمیم جسد داشتند، در صدد کشف راز و چگونگی مرگ این فرعون بود.
  تحقیقات پروفسور بوکای همچنان ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی شب نتایج نهایی ظاهر شد بقایای نمکی که پس از ساعت ها تحقیق بر جسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد، آن را مومیایی کرده اند. اما مسئله غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این مسئله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد، باقی مانده در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است.
  حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد وقتی دید نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مورد غرق شدن فرعون است و از خود سئوال می کرد که چگونه این امر ممکن است با توجه به اینکه این مومیایی در سال 1898 میلادی و تقریبا در حدود 200 سال قبل کشف شده است،در حالی که قرآن مسلمانان قبل از 1400 سال پیدا شده است؟!

  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....

  چگونه با عقل جور در می آید در حالی که نه عرب و نه هیج انسان دیگری از مومیایی شدن فراعنه توسط مصریان قدیم آگاهی نداشته و زمان زیادی از کشف این مسئوله نمی گذرد؟!
  و آیا ممکن است محمد(ص) هزار سال قبل از این قضیه خبر داشته؟ پروفسور موریس بوکای تورات و انجیل را بررسی کرد اما هیچ ذکری از نجات جسد فرعون به میان نیاورده بودند.
  پس از اتمام تحقیق و ترمیم جسد فرعون، آن را به مصر بازگرداندند ولی موریس بوکای خاطرش آرام نگرفت تا اینکه تصمیم به سفر کشورهای اسلامی گرفت تا از صحت خبر ذر مورد ذکر نجات جسد فرعون توسط قرآن اطمینان حاصل کند. یکی از مسلمانان قرآن را باز کرد و آیه 92 سوره یونس را برای او تلاوت نمود.
  این آیه او را بسیار تحت تاثیر قرار داد و لرزه بر اندام او انداخت و با صدای بلند فریاد زد: من به اسلام داخل شدم و به این قرآن ایمان آوردم موریس بوکای با تغییرات بسیاری در فکر و اندیشه و آیین به فرانسه بازگشت و دهها سال در مورد تطابق حقائق علمی کشف شده در عصر جدید با آیه های قرآن تحقیق کرد و حتی یک مورد از آیات قرآن را نیافت که با حقایق ثابت علمی تناقض داشته باشد. و بر ایمان او به کلام الله جل جلاله افزوده شد ( لایاتیه الباطل من بین یدیه و لا من خلفه تنریل من حکیم حمید).
  فالیوم ننجیک ببدنک لتکون لمن خلفک ءایه و ان کثیرا من الناس عن ءایتنا لغفلون/92-یونس
  پس امروز بدن و جسد(بی جان تو را ) از امواج رهایی می بخشیم به این دلیل که برای آیندگان نشانه ای از سرانجام گناه باشی تا افراد ظالم از تو عبرت گرفته و دست از ستم خود بکشند و افراد مومن برا ایمانشان افزوده شود و با اراده محکم تری براساس اعتقادات خویش عمل کنند، اما بسیاری از مردم از آیات و نشانه های ما غافلند.


  منبع: پیش شماره خرداد 89
  نشریه فرهنگی مادبه- دانشگاه علوم و فنون قرآن کریم
  ویرایش توسط رحیق مختوم : ۱۳۹۱/۰۷/۱۴ در ساعت ۱۹:۳۹

 2. صلوات ها 31


 3. #2

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  ویرانگری
  نوشته
  835
  حضور
  3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1519  یک سوال بپرسم از دانشمندان محترم سایت برای تحریک تدبر و انگیختن اندیشه

  فرعون در چند سالگی غرق شد ؟؟


 4. صلوات ها 12


 5. #3

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری * نمایش پست ها
  یک سوال بپرسم از دانشمندان محترم سایت برای تحریک تدبر و انگیختن اندیشه

  فرعون در چند سالگی غرق شد ؟؟

  با سلام
  یکی از علوم جدیدی که وارد علوم قرآن شده، علم باستان شناسی قرآن کریم است. تعریف باستان شناسی از این قرار است: دانش شناخت فرهنگ های ادوار گذشته انسان براساس مطالعه اشیاء و آثار دیرین.
  قرآن کریم بخش وسیعی از قصص خود را اختصاص داده به پیامبران، پادشاهان زمان پیامبران و امم پیشین


  رامسس دوم – فرعونی که مورد غضب پروردگار قرار گرفت .
  فَالْیَوْمَ نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَنْ خَلْفَکَ آیَةً وَإِنَّ کَثِیراً مِنَ النَّاسِ عَنْ آیَاتِنَا لَغَافِلُون
  پس امروز نجات میدهیم بدنت را تا باشی برای ایندگان نشانه ای و همانا بسیاری از مردم از نشانه های ما غافلند . 92 – یونس

  یکی از سئوالاتی که باستان شناسان و همچنین محققان بدنبال پیدا کردن جوابی برای ان هستند, فرعونی است که مورد غضب پروردگار یکتا قرار گرفت است . اکثر مورخان اعتقاد دارند " رامسس دوم " فرعون معاصر حضرت موسی (ع) بوده است .
  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....
  مفسران قران مجید هم بر این عقیده هستند ,شرح حالی که در ایات قران وجود دارد بیشتر از همه با رامسس دوم مطابقت دارد – که در طول مطلب به ان اشاره خواهم کرد .
  رامسس دوم پادشاهی است که در جنگ جان خود را از دست داده است ?– متاسفانه کتیبه های و ستون های تاریخی که در وصف پادشاهان حک می شده است اطلاعات زیادی در این زمینه به ما نمیدهد, برای مردم و بخصوص وارثان تاج و تخت این لکه ننگی بوده که در تاریخ از خدایشان به عنوان یک شکست خورده یاد شود .
  در اینکه مومیایی رامسس دوم فاقد زخم یا جراحات ناشی از جنگ باشد- شکی وجود ندارد .. و همین ادعا میتواند نشانی از غرق شدن این فرعون به امر پروردگار باشد . " رامسس کبیر یا رامسس دوم " در سن 22 سالگی به فرمانروائی مصر میرسد و تا سن 92 سالگی مناطق بسیاری را با جنگ و خونریزی تصرف می کند .
  او کشورگشائی بسیاری در فلسطین – لبنان – سوریه – ترکیه داشته است و بخاطره خراجهای که از حکام دیگر ولایات میگرفته- ثروت بیشماری را جمع اوری می کند . در کتیبه های بجامانده از رامسس دوم به عنوان پروردگار و خداوند بی همتا یاد شده است . مجسمه غولپیکر او امروزه بازدیدکنندگان بسیاری را مجذوب خود کرده است.

  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۵ در ساعت ۱۷:۲۶
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 6. صلوات ها 18


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  182
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1057  با گشت و گذاری در اینترنت، در می یابیم که آنچه به نقل از نشریه ی فرهنگی مادبه (دانشگاه علوم و فنون قرآنکریم) ذکر شده است، در واقع ترجمه ی مطلبی است که به زبان عربی، زیر عنوان «قصة جثة فرعون و اسلام العالم الفرنسی (موریس بوکای) بسببها» به وفور در اینترنت یافت می شود. اینکه نویسنده ی اصلی چه کسی است و نسخه ی اصلی به چه زبانی بوده برای بنده مشخص نشد؛ چرا که همان مطلب عیناً به زبان انگلیسی هم وجود دارد وشاید به زبانهای دیگر هم ترجمه شده باشد.

  از آنجا که اشتباهاتی در این نوشته وجود دارد، بر آن شدم گوشه ای از وظیفه ی بر زمین مانده ی مسؤولین نشریه ی مادبه را در خصوص بررسی اعتبار مطالب، پیش از چاپ و نشر آنها به عهده بگیرم و به برخی ایرادهای این نوشته بپردازم.

  اما پیش از پرداختن به مطلب اصلی، تذکر دو نکته را لازم می دانم:

  1- اسلام آوردن یا ارتداد افراد مختلف (از هر سنخ و صنف)، موجب اعتبار بخشیدن و یا مخدوش شدن اسلام نیست. همه ی باورها و ادیان، از جمله اسلام، جایگاه معلوم و ویژه ی خود را دارند که با توجه به محتوا و ظرفیتهای خود، حائز شده اند، نه به واسطه ی باور یا انکار افراد. پس با بیان اینکه فرضاً برترین دانشمندان جهان به چه آیینی معتقدند و یا از کدام مسلک روی گردانند، تغییری در جایگاه آن ادیان و اندیشه ها ایجاد نمی شود.


  2- اهمیت آیه ی 92 سوره ی یونس نزد مسلمین، قبل و بعد از اظهارات دکتر بوکای تفاوتی ندارد و فارغ از صحت و سقم نظریات او است.


  هنگامی که فرانسوا میتران در سال1981میلادی زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت،ازمصر تقاضا شد تا جسد مومیایی شده فرعون را برای برخی آزمایشها و تحقیقات از مصر به فرانسه منتقل کند.  دکتر موریس بوکای که یکی از پزشکان خانوادگی انور سادات، رئیس جمهور مصر بود، در کتاب خود به نام «کتاب مقدس، قرآن و علم» (The Bible, The Qur'an and Science)، بیان می کند که به سال 1975، در مصر مومیایی مورد بحث را مورد بررسی قرار می دهد:

  In June 1975, the Egyptian high authorities very kindly allowed me to examine the parts of the Pharaoh's body that had been covered until then... At my suggestion, special investigations were made during this examination of the mummy in June 1975.

  اگرچه در هنگام نخستین چاپ کتاب، نتایج آزمایشها آماده نبوده اند، اما در چاپهای بعدی، مترجم کتاب به زبان انگلیسی، این توضیح را اضافه می کند که بر اساس نتایج آزمایشهای انجام شده در قاهره، که در سال 1976 آماده شدند، در مورد ارسال مومیایی به فرانسه تصمیم گیری شد و در تاریخ 26 سپتامبر 1976 مومیایی فرعون[1] وارد فرانسه شد:

  The results of these medical studies carried out in Cairo, 1976, were read by the author before several French learned societies, including the 'Académie Nationale de Médecine' (National Academy of Medecine), during the first part of 1976. The knowledge of these results led the Egyptian Authorities to take the decision to transport the mummy of Ramesses II to France. Thus it arrived for treatment in Paris on the 26th September 1976.

  در نتیجه، انتقال مومیایی مرنپتاه به فرانسه و وقایع بعدی، در سال 1976 و در زمان زمامداری «والری ژیسکار دستن» بوده است، نه 1981 و دوران فرمانرایی فرانسوا میتران!
  (ادامه دارد)  پی نوشت:

  [1] در اینجا مترجم دچار اشتباه کوچکی شده است؛ آزمایشهای انجام شده در سال 1975، آنچنان که دکتر بوکای توضیح می دهد، بر روی «مرنپتاه» صورت گرفته است ولی مترجم نتایج و انتقال جسد را مربوط به پدر او، «رامسس دوم»، معرفی می کند که با مراجعه به متن کتاب و سخنان دکتر بوکای قابل تشخیص و اصلاح است.


 8. صلوات ها 9


 9. #5

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  182
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1057  در ساعات پایانی شب نتایج نهایی ظاهر شد بقایای نمکی که پس از ساعت ها تحقیق بر حسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد، آن را مومیایی کردهاند.  در هیچ منبعی اشاره ای به ساعات پایانی شب و بقیه ی ماجرا نیافتم؛ به رمان نویسی و داستان پردازی نزدیک تر است.

  نکته ی جالب آن است که نویسنده، به کشف بقایای نمک پس از ساعتها تحقیق بر جسد اشاره می کند و آن را دال بر مرگ در دریا می شمارد! این توضیح لازم است که کشف وجود نمک بر مومیایی ها اولاً احتیاج به ساعتها تحقیق ندارد و ثانیاً منحصر به همین یک جسد هم نیست. چرا که به قول «دائرة المعارف مصر باستان»[1]، از نمک برای ضد عفونی کردن، خشک نمودن و نگهداری اجساد، به عنوان مرحله ای از عمل مومیایی کردن، استفاده می شده است. به این نمک قلیایی ناخالص، «نطرون» - که نام وادی و دریاچه ای در مصر هم هست- گفته می شود که ترکیبی است از بی کربنات سدیم و نمک طعام ویا کربنات سدیم. در این دایرة المعارف از قول یونانیان گزارش شده است که مومیایی ها، در حوضچه های نطرون غوطه ور می شده اند. در نتیجه بر روی همه ی مومیایی ها، پوسته ای از نمک وجود خواهد داشت.


  Natron is a mixture of sodium bicarbonate and sodium carbonate or sodium chloride. It absorbs moisture called hygroscopic, and is also antiseptic. The substance had been used as a cleansing agent from early eras on the Nile and then was used as a steeping substance that preserved corpses... The Greeks reported that the mummies of the ancient eras were soaked in a bath of natron...The bodies were thus buried in mounds of natron in its dry crystal form...


  اساساً دکتر بوکای، برای اثبات غرق شدگی به عنوان علت مرگ مومیایی مورد بررسی خود دلیلی مبتنی بر یافته های پزشکی اقامه نمی کند؛ بلکه بنا را بر متون مقدسه گذاشته و اظهار می دارد که مطابق گزارشهای کتاب مقدس، به احتمال قوی، یا از غرق شدگی مرده یا از شوک شدیدی که در لحظه ی غرق شدگی به او وارد شده است و یا از هر دو!


  He most probably died either from drowning, according to the Scriptural narrations, or from very violent shocks preceding the moment when he was drowned-or both at once


  حتی در کتاب دیگر خود به نام «قرآن و علم نوین»[2] می نویسد که شواهد پزشکی، علامتی مبنی بر زوال به دلیل غرق شدگی طولانی مدت نشان نمی دهند، لذا بدن این مومیایی نمی توانسته مدت زیادی در آب مانده باشد:


  A medical examination of this mummy, has shown that the body could not have stayed in the water for long, because it does not show signs of deterioration due to prolonged submersion.


  آنچه بر مبنای شواهد به دست آمده از مطالعه ی مومیایی مرنپتاه می توان یافت بیش از این نیست که از التهاب مفاصل و تصلب شرایین رنج می برده و همچنین مشکلات شدید دندان و شواهدی از شکستگی های قبلی استخوانهای ران داشته است[3]:


  Merenptah suffered from arthritis and calcification of the arteries. He had severe dental problems and evidence of prior fractures of the thigh bones

  اما مسئله غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این مسئله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد، باقی مانده در حالی که این جسد از دریابیرون کشیده شده است.  این مدعا نیز در نوشته های دکتر بوکای مؤیدی نمی یابد.

  این آیه او را بسیار تحت تاثیر قرار داد و لرزه بر اندام او انداخت وبا صدای بلند فریاد زد: من به اسلام داخل شدم و به این قرآن ایمان آوردم  این اظهارات هم مادامی که مستند نباشند، در حد ادعا باقی می مانند. بنده تا کنون منبع و مرجعی برای تأیید آنها نیافته ام.


  ناگفته نماند که نظریه ی موریس بوکای، در مورد معرفی «مرنپتاه» به عنوان فرعون داستان حضرت موسی مورد قبول و اجماع همگان و به اصطلاح فصل الخطاب نیست و سایر دانشمندان در این زمینه، با ارائه ی ادله ی خود، نظریات مختلفی مطرح نموده اند که پرداختن به آنها خود مجال دیگری می طلبد.
  پی نوشت:

  [1]Encyclopedia of Ancient Egypt, Revised Edition, 1991 Margaret R. Bunson ,New York ,P253

  [2] THE QUR’AN AND MODERN SCIENCE, Dr. Maurice Bucaille ,Edited by Dr. A. A. B. Philips

  [3] همان، صفحه ی 238


 10. صلوات ها 15


 11. #6

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  علاقه
  مذهب-تحقیقات
  نوشته
  121
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  862  سلام
  دوستان پرفسور موریس بوکای به عنوان رییس این
  گروه تحقیق متوجه حقیقتی شدن و اسلام اوردن
  ایشون فرد بی سوادی نبودند و در مسلمان شدن
  ایشان هم که شکی نیست؟؟؟؟
  حالا شما اگر میخوایید به خود پرفسور که بالای سر
  مومیایی به عنوان رییس گروه بوده بفرمایید که جناب
  پرفسور ما ندید می گوییم شما اشتباه کردید!!!!!!
  این اتفاق قشنگی بود چرا میخواید بر علیه اون حرف بزنید
  خب معلومه ساعت ها طول میکشه تا تشخیص داده
  بشه نمک یافت شده از دریا بوده یا از اونی که برای مومیایی
  شدن استفاده میکردن!!!!
  ویرایش توسط پيام : ۱۳۸۹/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۳:۳۵

 12. صلوات ها 9


 13. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  با سلام

  موریس بوکای با تغییرات بسیاری در فکر و اندیشه و آیین از مصر به فرانسه بازگشت و دهها سال در مورد تطابق حقائق علمی کشف شده ذر عصر جدید با آیه های قرآن تحقیق کرد و حتی یک مورد از آیات قرآن را نیافت که با حقایق ثابت علمی تناقض داشته باشد.و بر ایمان او به کلام الله جل جلاله افزوده شد (لا یأتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید).  حاصل تلاش سالها تحقیق این دانشمند فرانسوی کتابی شد به نام:
  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....قرآن و تورات و انجیل و علم
  قرآن و تورات و انجیل و علم بررسی کتب مقدس در پرتو علوم جدید
  این کتاب به زبان های مختلف ترجمه شده است:
  به زبان انگلیسی از اینجا دانلود کنید .
  به فرانسوی از اینجا مشاهده کنید.
  به زبان عربی نیز از اینجا دانلود کنید:
  مشخصات این کتاب به زبان فارسی هم اینجاست
  The Bible, the Qur’an and Science: (La Bible, le Coran et la Science) The Holy Scriptures Examined in the Light of Modern Knowledge, translated from the French (Paperback)
  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....قرآن و تورات و انجیل و علم

  Book Description:
  The Bible, the Qur’an, and Science is an objective study of the Old Testament, the Gospels and the Qur’an. This book seeks to spiritually unite by highlighting similarities in the texts. It sheds new light and dispels many preconceived ideas in separating what belongs to Revelation from what is the product of error or human interpretation.
  . Download from 4Shared.com.
  . Download from Rapidshare.com
  مسلمان شدن پرفسور فرانسوی با ایه ای از قران....

  ************************************************** ************************************************** **************************

  به تازگی ترجمه فارسی این کتاب جالب که ترجمه خوب وروانی است.ترجمه از مهندس ذبیح الله دبیر و نشر فرهنگ اسلامی ناشر آن است.البته عنوان آن ((مقایسه میان تورات ،انجیل،قرآن وعلم ))می باشد..باید بگویم واقعا از دیدن انسانهای بدون تتعصبی این چنین واقعا مسرور می شوم.او واقعا بدور از تعصب برخی تفکرات وگفته های کلیسا را به استدلالهای علمی به چالش می کشد .وقرآن را کتاب بسیار بسیار علمی ومافوق تصوری معرفی می کند.
  ....
  ..
  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۳:۴۳
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 14. صلوات ها 12


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  182
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1057  درود

  پیش از آغاز سخن اصلی لازم است از یار پرکار و گرامی، جناب REZA عزیز، سپاسگزاری کنم که با قرار دادن لینک کتب دکتر بوکای، راه پیگیری نظریات ایشان به طور مستقیم را هموار نمودند. به امید اینکه علاقه مندان، خود به این کتب مراجعه کنند.


  حالا شما اگر میخوایید به خود پرفسور که بالای سر
  مومیایی به عنوان رییس گروه بوده بفرمایید که جناب
  پرفسور ما ندید می گوییم شما اشتباه کردید!!!!!!  اتفاقاً هدف این است که آنچه دکتر بوکای گفته است، بدون تحریف مطرح شود. پس باید اول ثابت کرد آنچه در اینترنت و نشریه ی مادبه آمده است نظریات دکتر بوکای است. این کار با در دسترس قرار داشتن کتب ایشان، خاصه بعد از قبول زحمت REZA گرامی، چندان دشوار نیست. در غیر این صورت، مانند آن است که گفته شود: «جناب پروفسور، ما ندید هرچه به شما نسبت داده باشند را به حساب شما می گذاریم، ولو اینکه نظر و سخن شما نباشد؛ حتی اگر خلاف واقع باشد!»


  این اتفاق قشنگی بود چرا میخواید بر علیه اون حرف بزنید


  زیبایی یا تأثیرگذاری احتمالی یک نوشته، مجوز پذیرش آن با چشمانی بسته و بدون تحقیق از سوی ما نخواهد بود. خصوصاً که مطالب به شخصیتی منسوب است که با توجه به در دسترس بودن تألیفاتش، راه تحقیق هم کاملاً باز است. اگر بنده یا جنابعالی عین مطلب موجود در اینترنت را بی کم و کاست ترجمه کرده بودیم و بدون هیچ تحقیقی در یک تاپیک می نوشتیم، شاید چندان حرجی بر ما نبود. اما چنین اقدامی از سوی نشریه ای که وابستگی به «دانشگاه» را هم یدک می کشد، به هیچ روی پسندیده و پذیرفته نخواهد بود. اگر نشریات دانشگاهی ما چنین باشند، وای اگر از پس امروز بود فردایی! تاکنون در این سایت سعی داشته ام تا آنجا که بضاعت عقل محدودم اجازه می دهد «له حقیقت» حرف بزنم؛ چراکه معتقدم از همه چیز قشنگ تر، حقیقت است.


  خب معلومه ساعت ها طول میکشه تا تشخیص داده
  بشه نمک یافت شده از دریا بوده یا از اونی که برای مومیایی
  شدن استفاده میکردن!!!!  اولاً این تذکر مجدد ضرور است که دکتر بوکای چنین ادعایی ندارد و همانطور که در نوشته ی قبلی گذشت، برای اثبات غرق شدگی، توجیه پزشکی یا تجربی (نظیر کشف نمک بر روی مومیایی) ارائه نداده اند یا دست کم بنده نیافته ام. بلکه به گزارش متون مقدسه استناد کرده اند. بدیهی است انتساب چنین ادعایی به دکتر بوکای (کشف نمک دریا بر روی جسد)، محتاج ارائه ی دلیل معتبر در آثار ایشان، از سوی نسبت دهنده ی مدعا به وی است.


  ثانیاً گویا اینگونه نبوده که جسدی از دریا گرفته و نوارپیچی شده باشد تا حتی نمک آب دریا از روی او شسته نشده باشد؛ بلکه معمولاً بر هر مومیایی مراحلی 60 تا 90 روزه می گذشته است.[1] از جمله اینکه در بدو امر، کاملاً شسته می شدند.
  مراحل مختلف را می توانیم در دایرة المعارف مصر باستان بازیابیم[2] ولی به طور خلاصه از این قرار است که در مرحله ی اول کاملاً شسته و پاک می شدند.[3] سپس سلسله کارهایی بر روی سر، قفسه سینه و شکم ایشان انجام می شد. بعد از این مراحل برای مدت حدود 40 روز یا بیشتر در حوضچه های نطرون قرار می گرفتند[4] و ادامه ی قضایا...

  ثالثاً ترکیب نمک موجود در آب دریا هم شبیه همان نطرون است.


  با سپاس  پی نوشت:

  [1] P524: "The entire process took from 70 to 90 days"

  [2] صفحه ی 252 به بعد

  [3]The priests washed and purified the bodies and then began to prepare the head of the corpse

  [4]The natron bath normally lasted 40 days or more

 16. صلوات ها 11


 17. #9

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  با سلام و تشکربه دوستان گرامی و حق جو!
  متن زیر گفتهای دکتر
  Maurice-Buca میباشد که به همراه ترجمه برای شما عزیزان میگذارم!

  !

  .

  Mais ce qui a échappé à la Bible (on y trouve l'équivalent du récit) ainsi qu'aux connaissances modernes -avant les travaux du professeur Bucaille - c'est que le corps du Pharaon a été repêché des eaux et momifié, ce à quoi le Coran fait allusion dans le verset 92 de la dixième sourate "..Maintenant (tu crois)! Alors que tu as désobéi auparavant et que tu fus parmi les semeurs de scandale! Aujourd'hui, Nous te sauvons, en ton corps (cadavre), afin que tu sois un signe pour ceux qui viendront après toi".

  اما ان چیزی که در کتاب مقدس نیست( معادل داستان) و همچنین علم و دانش مدرن قبل ازکار کردن پروفسور Bucaille اهمیت دارد -- این است که بدن فرعون از آب گرفته شده و بعد مومیایی شد است ، درست مانند قرآن که اشاره در آیه 92 از سوره 10 ".. و حالا شما باور دارید ؟! در حالی که شما
  نافرمانی کردید! قبل از سرپیچی رسوا شدید ! ،پس امروز نجات میدهیم بدنت را تا باشی برای ایندگان نشانه ای و همانا بسیاری از مردم از نشانه های ما غافلند . 92 – یونس

  توجه : موریس Bucaille جراح مشهور است و شما می توانید اطلاعات بیشتر توسط زیر این لینک را داشته باشید :
  http://oumma.com/Le-docteur-Maurice-Buca


  http://allah-biliyor7.skynetblogs.be...urice-bucaille

  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ در ساعت ۲۱:۰۷
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 18. صلوات ها 7


 19. #10

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  Professeur Maurice Bucaille

  Ce qui frappe d’abord l’esprit de qui est confronté avec un tel texte pour la première fois est l’abondance des sujets traités: la création, l’astronomie, l’exposé de certains sujets concernant la terre, le règne animal et le règne végétal, la reproduction humaine. Alors que l’on trouve dans la Bible de monumentales erreurs scientifiques, ici je n’en découvrais aucune. Ce qui m’obligeait à m’interroger: si un homme était l’auteur du Coran, comment aurait-il pu, au VIIe siècle de l’ère chrétienne, écrire ce qui s’avère aujourd’hui conforme aux connaissances scientifiques modernes? Dr Maurice Bucaille (chirurgien français à la cour des Saud, 1976).

  پروفسور موریس Bucaille

  1 چه اعتصابات ذهن است با این متن برای اولین بار روبرو فراوانی از موضوعات : خلقت ، نجوم ، بحث در مورد موضوعات خاص بر روی زمین ، حیوان است و پادشاهی بوته ، تولید مثل انسان. همانطور که در کتاب مقدس به یاد ماندنی از اشتباهات علمی در بر داشت ، در اینجا من کشف نشده. آنچه مرا شگفت زده : اگر انسان قرآن را متعهد کرده بود ، چگونه او می تواند ، در قرن 7 میلادی ، نوشتن آنچه امروز سازگار است با دانش مدرن و علمی؟ دکتر موریس Bucaille (جراح فرانسوی در دادگاه سعود ، 1976).

  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 20. صلوات ها 5


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۰۹, ۲۲:۱۴ : 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود