جمع بندی چگونه می توان در خود احتلام ایجاد کرد؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه می توان در خود احتلام ایجاد کرد؟

سلام
متاسفانه فشار های جنسی زیادی بر منه و من دیگه واقعا نمی تونم طاقت بیارم

و تنها راهش هم فقط احتلام تو شب هست که اونم بعضی اوقات میشه و نمیشه....

من واقعا خسته شدم دیگه نمی تونم شهوتم رو سرکوب کنم!!!

آیا راهی هست که بشه این احتلام رو در خودمون به وجود بیارییم؟

دعایی در این زمینه نیست؟؟؟؟؟

لطفا کمکم کنید واقعا دارم خسته میشم

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
برادر بزرگوار سپاس از اين كه به مركز اعتماد داريد و مشكل خود را با آن در ميان مي گذاريد.
احتلام به معناي ديدن روياهاي جنسي و جنب شدن در خواب است. وقتي كيسه هاي مني پر شود مغز به طور اتوماتيك فرمان تخليه آن را در خواب مي دهد. فرايند زيستي است و نوعي مكانيزم غيرارادي و اتوماتيك است كه عدم آن نشان از بيماري است. ولي اين كه تعدادش چه قدر بايد باشد به عوامل متعدد ارتباط دارد. برخي از آنها عبارتند از:
طبع و مزاج ها، سلامتي يا بيماري، داروها، نوع غذاهاي مصرفي، اقليم ها و آب هوا، رسانه هاي ديداري و شنيداري، نوع روابط با جنس مخالف (عفاف ورزي يا عدم آن)، افكار و خيال پردازي هاي روزانه و پوشاك، پوزيشن هاي مختلف موقع خواب و نوع تخت يا رختخواب و تخليه هاي مشروع يا نامشروع، سن، تأهل و تجرد، ....
بنابراين اگر بدن شما سالم باشد بدون به دخالت شما احتلام صورت مي گيرد ولي اگر محتلم نمي شويد توصيه مي كنيم با متخصص غدد مشاوره كنيد.
گاهي با اين كه كيسه مني تازه تخليه شده است ممكن است عوامل ديگري سبب تسريع در مني سازي و تخليه شود
در تجارب مشاوره اي حضوري و غيرحضوري ام مي بينيم كه جوانان زيادي از فشار شهوت مي نالند ولي افراد كمي توصيه هايي مثل ورزش و عفاف (چشمي، شنيداري و تخيلي) را جدي مي گيرند. توصيه هاي مديريت شهوت را تا زمان فراهم آمدن شرايط ازدواج به كار ببنديد تا ذهني آرام و روح با صفا داشته باشيد
توصيه هاي ديني و علمي براي مديريت شهوت بارها و بارها در همين سايت بحث شده است. به تاپيك هايي كه در پست بعدي معرفي مي شود رجوع فرماييد.
...
اگر سؤالي باقي مانده برايم پيام خصوصي كنيد
موفق باشيد

پرسش:
متاسفانه فشار های جنسی زیادی بر منه وآیا راهی هست که بشه این احتلام رو در خودمون به وجود بیارییم؟

پاسخ:
سلام بر شما
برادر بزرگوار سپاس از اين كه به مركز اعتماد داريد و مشكل خود را با آن در ميان مي گذاريد.
احتلام به معناي ديدن روياهاي جنسي و جنب شدن در خواب است. وقتي كيسه هاي مني پر شود مغز به طور اتوماتيك فرمان تخليه آن را در خواب مي دهد. فرايند زيستي است و نوعي مكانيزم غيرارادي و اتوماتيك است كه عدم آن نشان از بيماري است.
ولي اين كه تعدادش چه قدر بايد باشد به عوامل متعدد ارتباط دارد.
برخي از آنها عبارتند از:
طبع و مزاج ها، سلامتي يا بيماري، داروها، نوع غذاهاي مصرفي، اقليم ها و آب هوا، رسانه هاي ديداري و شنيداري، نوع روابط با جنس مخالف (عفاف ورزي يا عدم آن)، افكار و خيال پردازي هاي روزانه و پوشاك، پوزيشن هاي مختلف موقع خواب و نوع تخت يا رختخواب و تخليه هاي مشروع يا نامشروع، سن، تأهل و تجرد، ....

بنابراين اگر بدن شما سالم باشد بدون به دخالت شما احتلام صورت مي گيرد ولي اگر محتلم نمي شويد توصيه مي كنيم با متخصص غدد مشاوره كنيد.
گاهي با اين كه كيسه مني تازه تخليه شده است ممكن است عوامل ديگري سبب تسريع در مني سازي و تخليه شود
در تجارب مشاوره اي حضوري و غيرحضوري ام مي بينيم كه جوانان زيادي از فشار شهوت مي نالند
ولي در عمل افراد كمي توصيه هاي مديريت شهوت به ويژه مثل «ورزش» و عفاف (چشمي، شنيداري و تخيلي) را جدي مي گيرند.
اين كار مثل اين است كه نزد پزشك برويم و دارو تهيه كنيم ولي مصرف نكنيم بنابراين. توصيه هاي مديريت شهوت را تا زمان فراهم آمدن شرايط «ازدواج روشمند» با «مراسم آسان» به كار ببنديد تا ذهني آرام و روح با صفا داشته باشيد
توصيه هاي ديني و علمي براي مديريت شهوت بارها و بارها در كتب و سايت هاي ديني معتبر بحث شده است به آنها جوع كنيد.

منبع براي مطالعه
[=B Mitra]1-رهايي از خودارضايي، ابوالقاسم شهباز ورزنه، نشر: صبح صاق.
[=B Mitra]2- مشکلات جنسي جوانان، ناصر مکارم شيرازي، نشر نسل جوان، قم.(متن كتاب در برخي از سايت هاي ديني موجود است)
3. جوان، هيجان و خويشتنداري، جمعي مؤلفان، نشر دارالحدیث، قم (متن كتاب در برخي از سايت هاي ديني موجود است)

...
موفق باشيد

انجمن گفتگوي ديني، كارشناس حامي: 1395/11/22.

موضوع قفل شده است