تغيير رشته

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تغيير رشته

سلام دوستان
آيا تا به حال به تغيير رشته دانشگاهيتون فكر كردين ؟ با تغيير گرايش به رشته هاي انساني چطور ؟

moovafeg;28668 نوشت:
سلام دوستان
آيا تا به حال به تغيير رشته دانشگاهيتون فكر كردين ؟ با تغيير گرايش به رشته هاي انساني چطور ؟

سلام ، نه به تغییر رشته دانشگاهیم فکر نکردم ، فقط بعد از دیپلم ریاضی یکی از رشته های علوم انسانی رو انتخاب کردم و خیلی هم راضی هستم ، به جهت اینکه بینش و دید انسان رو وسیعتر می کنه .....

moovafeg;28668 نوشت:
سلام دوستان

با عرض سلام و خوشامد:Gol:
بنده از برق به فلسفه تغییر رشته دادم، یه سال برق خوندم بعد تغییر رشته دادم، همکلاسی تغییر رشته ای هم زیاد دارم، تقریبا تمام اساتید ما هم تغییر رشته ای هستن...
برای چی می خواین؟می خواین تغییر رشته بدین؟

بله ميخوام براي ادامه تحصيل براي ارشد تغيير رشته بدم به رشته هاي انساني سايتي رو كه بهم معرفي كردن براي گرفتن اطلاعات بيشتر تو امضام هست ولي هنوز دودل هستم

moovafeg;28821 نوشت:
بله ميخوام براي ادامه تحصيل براي ارشد تغيير رشته بدم به رشته هاي انساني سايتي رو كه بهم معرفي كردن براي گرفتن اطلاعات بيشتر تو امضام هست ولي هنوز دودل هستم

خب البته تغییر رشته از مقطع کارشناسی ارشد مشکلات خاص خودش رو داره ، برخی مفاهیم اولیه رو که در مقطع کارشناسی دانشجو می آموزد در کارشناسی ارشد آنها رو به کار می بندد ، ولی در مورد شما که از مقطع کارشناسی ارشد وارد رشته مورد نظر می شوید کمی دایره لغات و آموزه ها محدود می شود، ولی اگر کمی کوشا باشید می تونید مفاهیم دوره کارشناسی رو هم بخوبی بیاموزید و در مقطع کارشناسی ارشد موفق باشید.....

سلام با اجازه منم اینجا سوالمو میپرسم.من سال دوم کارشناسی مدیریت صنعتی هستم آینده شغلی این رشته رو چطور میبینید این آینده برای کارشناسی ارشد این رشته چطوریه؟
آیا پیشنهاد میشه برای ارشد(البته اگه خدا بخواد)تغییر رشته بدم؟

moovafeg;28821 نوشت:

سلام
با اجازه ی دوستان انجمن مشاوره
رشته ی فعلیتون چیه؟
حالا چه رشته ای مدنظرتونه؟
چقدر نسبت به اون رشته و واحدای اون و ... آشنایی دارین؟
آیا اونقدر به این رشته ی جدید علاقه دارین که ارزش تغییر رشته و انتخاب اون به عنوان کار حرفه ای رو داشته باشه؟
چقدر رو آینده ی شغلی این رشته ی جدید فک کردین؟
اگه آینده ی شغلی این رشته ی جدید افتضاح باشه و به راحتی نتونین با این رشته ی جدید جایی مشغول شین آیا بدیل شغلی دیگه ای دارین؟

نظرتون راجع به این حالت چیه؟
اینکه ارشد رشته ای مرتبط با رشته ی لیسانستون رو ادامه بدین و اون رشته ی انسانی مورد علاقه رو در کنار رشتتون بخونید؟
و ...

daneshjo;28925 نوشت:
سلام با اجازه منم اینجا سوالمو میپرسم.من سال دوم کارشناسی مدیریت صنعتی هستم آینده شغلی این رشته رو چطور میبینید این آینده برای کارشناسی ارشد این رشته چطوریه؟

سلام
این دیگه خیلی تخصصیه
بعید می دونم اینجا به این راحتی یه دانشجوی سال بالایی مدیریت صنعتی یا یه فارغ التحصیل مدیریت صنعتی و ... پیدا کنین، که تازه سطح علمی و موقعیت شغلی دانشگاهش هم نزدیک سطح علمی و موقعیت شغلی دانشگاه شما باشه، بهتره از سال بالایی های خودتون بپرسید
یه نکته دیگه، اصلا حرفی از علاقه نزدین؟
...

moovafeg;28821 نوشت:

سلام
براي تغيير رشته بايد به استعداد و علاقه حتما توجه كنيد
شعار مسمومي داده مي شود كه خواستن توانستن است بله خواستن اگر همراه با استعداد و علاقه باشد توانستن است اگر من ذهن فلسفي اي نداشته باشم نبايد خودم را اسير خواستن توانستن است بكنم.
- استعداد و علاقه كاذب: گاهي براي انتخاب رشته دچار علاقه و استعداد كاذب مي شويم يعني فكر مي كنم كه علاقه دارم و استعداد ولي در واقع از رشته اي كه مي خواهم انتخاب كنم اطلاعاتي ندارم.
برخي از از دانشجوياني كه به معارف و دين علاقه داشتنند در رشته دانشگاهي خود موفق بودند گمان مي كردند گمشده خود را در حوزه مي يابند چون حوزه را منبع عرفان و دين مي دانستند اما نمي دانستند كه سال هاي زيادي بايد دروس حوزوي (ادبيات معاني و بيان و..)را براي ابزار استخراج معارف دين بخوانند.
در رشته روان شناسي هم همين را ما ديديم دوستي داشتم ابتدا به دليل پرستيژ رشته روان شناسي اين رشته را انتخاب كرده بود ولي وقتي به مباحث خشك مكاتب روان شناسي نظريه هاي يادگيري آمار و....رسيد خدا خدا مي كرد كارشناسي را تمام كند و تغيير رشته دهد.
تغيير رشته را نبايد پس از ورود به يك رشته داشت.
به طور طبيعي ما اگر اهل مطالعه باشيم بين چند رشته شك داريم اگر كسي در انتخاب 10 رشته شك دارد يا خيلي نابغه است يا گيج.
- مشورت با اساتيد يك رشته كار بسيار مناسبي است البته با جند استاد مشورت كنيد و معدل نظر آنها را بگيريد.
- نمرات و علاقه هاي شما در رشته قبلي خيلي مهم است كسي كه ذهن رياضي ندارد در فلسفه هم موفق نيست. كسي كه حفظياتش خوب نيست تاريخ به دردش نمي خورد.
- از مشاوره تحصيلي حضوري كمك بگيريد تا با كمك آزمون ها و تست ها بهتر با علاقه و استعدادهاي خود آشنا شويد
- درباره آينده كار رشته خود حتما فكر و مشورت كنيد (هدف گزيني قوي ترين محرك انگيزه است)
- تورق كتاب ها( وقت بگذاريد و كتاب هاي رشته آينده خود را تورق كنيد و به طور اجمالي با بحث ها آشنا شويد و درباره آن با افراد آن رشته بحث و گفتگو كنيد)

رشتم فني بوده حالا مي خوام معارف بخونم نظرتون چي ؟

حامی;29067 نوشت:

- استعداد و علاقه كاذب: گاهي براي انتخاب رشته دچار علاقه و استعداد كاذب مي شويم يعني فكر مي كنم كه علاقه دارم و استعداد ولي در واقع از رشته اي كه مي خواهم انتخاب كنم اطلاعاتي ندارم.

سلام
همانطور که تو پست قبلی گفتم من رشتم مهندسی ولی به رشته های انسانی هم مثل علوم حدیث و یک چیزی تو این زمینه ها علاقه دارم ولی نمی دانم آیا می تونم از پس این رشته توی ارشد بر بیام یانه . یا اصلآ می شه از رشته مهندسی به این رشته ها تغییر رشته داد ؟؟!!!!

دوستان كسي اطلاعي در مورد اين رشته ها داره ؟چجوري اند ؟

باعرض سلام و تشكر از همه شما دوستان
صرف علاقه به يك رشته خاص هميشه تضمين كننده موفقيت در آن رشته نخواهد بود و دروس معارف و حديث و... براي هر مسلماني لازم است و اگر شما به دليل نيازهاي دروني و يا به هر دليلي به غير از مدرك گرفتن دوست داريد دروس معارف و حديث شناسي بخوانيد بهتر است رشته اصلي خودتان را كه همان فني است ادامه بدهيد و از طريق سي دي ها و كتاب هاي تخصصي و حتي بخش آن لاين برخي دروس معارف اطلاعات و آگاهي خودتان را بالا ببريد زيرا متأسفانه نگرشي كه برخي به دروس معارف و حديث دارند مناسب نيست و فكر مي كنند در حوزه يا در غير حوزه دروس معارف و حديث و يا اخلاق از همان ابتدا شروع مي شود در حالي در حوزه كتب عربي و ادبيات عرب به عنوان پيش نياز تا چند سال تدريس مي شود و يا فقه و اصول تدريس مي شود كه شايد از حوصله افراد خارج باشد و يا اخلاق مثلا كه در حوزه جزء دروس اصلي نيست پس بهتر از آگاهي ها معارف و حديثي خودتان را از خروجي هاي حوزه مانند كتب و سي دي ها و سخنراني متخصصين حوزه بگيريد موفق باشيد

سلام
از راهنمايتون ممنون

مي دونيد چرا به اين فكر افتادم ،‌توي یک سايتي ديدم يك سري از بچه ها تو فكر تغيير نگرش نسبت به رشته هایانساني هستند،‌
همان چيزي كه آقا گفتند ( توليد علم ) براي همين قصد دارم تغيير رشته بدم

آيا خوندن مطالبي كه شما فرموديد كفايت مي كنه ؟

در مورد همه رشته هاي انساني همين مطلبي كه شما فرموديد صدق مي كنه ؟

(به روز رسانی تاپیک)

سلام علیکم

دوستانی که به تغییر رشته ی خود فکر میکنند میتوانند سوالات خود را در این تاپیک مطرح کنند و انشالله به زودی پاسخ دریافت نمایند

اگر هدفگیری صحیح + علاقه +پشتکار باشد، مشکلات آسان می شوند. اگر نیت و هدفمان درست باشد، شرایط مساعد خواهد شد. "ان تنصروالله ینصرکم" و "ان مع العسر یسراً"

من یک سئوال دارم:
این که دانشجویان ممتازهر مقطع، می توانند بدون کنکور وارد مقطع بالاتر شوند، قانونش دقیقاً چیست؟

آیا باید بالاترین معدل را در بین دانشجویان کلاس خود کسب کنند؟ یا بالاترین معدل در بین دانشکده (که ممکن است چندین رشته مختلف در آن باشد)؟ یا بالاترین معدل در دانشگاه محل تحصیل؟

سلام علیکم

طوفان خورشیدی;189137 نوشت:
این که دانشجویان ممتازهر مقطع، می توانند بدون کنکور وارد مقطع بالاتر شوند، قانونش دقیقاً چیست؟

در مورد دانشگاه ها به محض کسب خبر موثق حتما اعلام میکنم ولی در مورد حوزه های علمیه باید بگم که در امتحانات ترم هر ورودی، تعدادی از دروس اصلی مانند فقه و فلسفه به صورت متمرکز برگزار میشه. یعنی از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سوالات طراحی و ارسال به کل کشور میشه. هرکس در مجموع انتهای تحصیلش در تمام این امتحانات مرکزی معدل بالای 18 داشته باشه بدون آزمون ورودی میتونه وارد سطح3 بشه

daneshjo;28925 نوشت:

به نپر من مهندسی ساخت و تولید و مهندسی صنایع مرتبط هستند
و بازار کارشون عالیه
که صنایع رو شاید بتونید برید
ولی ساخت و تولید کمی پیشنیازاتش زیاد و تخصصی هست
حالا اگر راهنمایی در این مورد خواستید در خدمتم

شاید نیاز به تغییر رشته نباشه هاا
چرا تغییر رشته؟؟؟
خب اونیکی رشته رو کنار همین رشته خودتون بخونید
البته اگر به فکر مدرک گرایی نیستید
مثلا من کنار رشته خودم که انشالله قصدم ادامه تا مقطع دکتری هست
دروس حوزوی رو هم یه نیم نگاهی دارم و قصدم اینه سر فرصت که وقت بیشتری پیدا کردم تخصصی دنبال کنم
و حتی دانشگاه مجازی امام خمینی هم چند سال پیش ثبت نام کردم
ولی چون مقارن شد با دفاع پایان نامم دیگه سرد شدم و...

ولی به نظر من برای ادامه تحصیل حتما نیاز نیست دانشگاه خاصی بریم و دانشجوی رسمی اون رشته باشیم
و میشه با مطالعه اون منابع به قدر ظرفیت خودمون ارضا بشیم

من یک سئوال دارم:

آیا باید بالاترین معدل را در بین دانشجویان کلاس خود کسب کنند؟ یا بالاترین معدل در بین دانشکده (که ممکن است چندین رشته مختلف در آن باشد)؟ یا بالاترین معدل در دانشگاه محل تحصیل؟

سلام
برای استفاده از سهمیه ممتازین:
1. معدل کل مهمه
2. شماباید بین ورودی های خودتون در گرایش خودتون اول باشید
اینجوری دو تا امتیاز دارید:
1. میتونید بدون کنکور تو دانشگاه خودتون پذیرفته بشید
2. دو رو خودم دقیق نمیدونم!!! دانشگاهتون شما رو به سازمان سنجش معرفی میکنه، بعد رتبه تون خوب میشه شانس قبولیتون بیشتر میشه. مثل سهمیه مناطق تو کارشناسی. که مثلا رتبه 5000 منطقه یک تهران روزانه قبول نمیشه ولی رتبه 7000 منطقه 3 تهران روزانه قبول میشه.
حتما حتما حتما از آموزش دانشگاهتون سوال کنید و اینکه فقط همون سالی که فارغ التحصیل میشید میتونید استفاده کنید. مثلا درستون 2 سال پیش تموم شده باشه و شما 2 سال پیش ممتاز بودین نمیتونید تو آزمون امسال از این سهمیه استفاده کنید.

باسلام خدمت حامی
براي تغيير رشته بايد به استعداد و علاقه حتما توجه كنيد
شعار مسمومي داده مي شود كه خواستن توانستن است بله خواستن اگر همراه با استعداد و علاقه باشد توانستن است اگر من ذهن فلسفي اي نداشته باشم نبايد خودم را اسير خواستن توانستن است بكنم.
از کجا بفهمیم علاقمون چیه؟
از کجا بفهمم کاذبه؟
برخي از از دانشجوياني كه به معارف و دين علاقه داشتنند در رشته دانشگاهي خود موفق بودند گمان مي كردند گمشده خود را در حوزه مي يابند چون حوزه را منبع عرفان و دين مي دانستند اما نمي دانستند كه سال هاي زيادي بايد دروس حوزوي (ادبيات معاني و بيان و..)را براي ابزار استخراج معارف دين بخوانند.
چرا همچین گمانی داشتن؟
در رشته روان شناسي هم همين را ما ديديم دوستي داشتم ابتدا به دليل پرستيژ رشته روان شناسي اين رشته را انتخاب كرده بود ولي وقتي به مباحث خشك مكاتب روان شناسي نظريه هاي يادگيري آمار و....رسيد خدا خدا مي كرد كارشناسي را تمام كند و تغيير رشته دهد.

"تغيير رشته را نبايد پس از ورود به يك رشته داشت."
چرا؟

به طور طبيعي ما اگر اهل مطالعه باشيم بين چند رشته شك داريم اگر كسي در انتخاب 10 رشته شك دارد يا خيلي نابغه است يا گيج.
من فکر میکنم گیجم چون بین چند رشته موندم.
فقط میدونم که لذت نمیبرم از درس های ریاضی.
میدوم چی نمیخام ولی نمیدونم چی میخام.
- مشورت با اساتيد يك رشته كار بسيار مناسبي است البته با جند استاد مشورت كنيد و معدل نظر آنها را بگيريد.
هریک از اساتید از رشته ی خودشون تعریف میکنند.
همه ی رشته ها خوبن،ولی بستگی داره ما چیرو خوب بدونیم.
- نمرات و علاقه هاي شما در رشته قبلي خيلي مهم است كسي كه ذهن رياضي ندارد در فلسفه هم موفق نيست. كسي كه حفظياتش خوب نيست تاريخ به دردش نمي خورد.
کسی که نه ریاضیش خوبه نه حفظیاتش .باید چیکار کنه؟
- از مشاوره تحصيلي حضوري كمك بگيريد تا با كمك آزمون ها و تست ها بهتر با علاقه و استعدادهاي خود آشنا شويد
مشاوردانشگاه ما که فقط مدرک روانشناسی رو گرفتن وگرنه چیزی از رشته ها حالیشون نمیشه.
- درباره آينده كار رشته خود حتما فكر و مشورت كنيد (هدف گزيني قوي ترين محرك انگيزه است)

- تورق كتاب ها( وقت بگذاريد و كتاب هاي رشته آينده خود را تورق كنيد و به طور اجمالي با بحث ها آشنا شويد و درباره آن با افراد آن رشته بحث و گفتگو كنيد)
تورق کرده ام ،ولی هیچ کدام رو نپسندیدم.

حالا من رو راهنمایی کنید.

به نام خدا
در کارشناسی یه بار میشه تغییر رشته داد.
کسی که میخواد تغییر رشته بده باید خوب فکراشو بکنه .
شمایی که میاد اینجا مطلب برای تغییر رشته میزارید باید اول برید پیش یه روانشناس مجرب و متعهد و مقید،چون گاهی ما می خواهیم تغییر رشته بدیم چون از درس خوندن خسته میشیم یا دلسرد میشیم یا مشکلات دیگه ،مشکلات روحی و جسمی برامون پیش میاد ،یا اشتباهی میفهمیم یه علاقه هامون چیه.
من کتاب" تمرکز "دکتر مجتبی حورایی رو بهتون معرفی میکنم بخونید.
یه سری راهکارهایی رو میده تا ما علاقه مان به درس خوندن بیشتر بشه.
رشته های علوم پایه وفنی معمولا خیلی خشک و خسته کننده هستند.ولی نباید ولشون کرد.چون لازمه ی جامعه هستند.
ضمنا کسی که استعداد ریاضی داره ، همچنین به مباحث دینی علاقه داره، نباید ولش کنه، الان تو دانشگاه ها ، حوزه های دانشجویی هستند خیلی هم خوبند .
نباید دانشگاه ها را خالی کرد .

[/HR][=arial]سوال: سلام.من سال سوم رشته مهندسي شيمي نساجي هستم كه تصميم دارم براي ارشد بخونم وعلاوه براین 4سال بايد2سال ديگردر شهر ديگر تحصيل كنم وخودساكن شهرقزوينم.سوال من اين است اگرمن دراين رشته 6سال آن هم در شهرديگربااين همه سختي درس بخوانم آينده دارد.چون مسئله كاربرايم مهم است ياتغييررشته دهم؟؟رشته هاي مرتبط شيمي(آلي وتجزيه)پليمر هستند.یه رشته ای که اینده داشته باشه خواهشا راهنمايي كنيد

[="Navy"]

موفقیت;539592 نوشت:
سلام.من سال سوم رشته مهندسي شيمي نساجي هستم كه تصميم دارم براي ارشد بخونم وعلاوه براین 4سال بايد2سال ديگردر شهر ديگر تحصيل كنم وخودساكن شهرقزوينم.سوال من اين است اگرمن دراين رشته 6سال آن هم در شهرديگربااين همه سختي درس بخوانم آينده دارد.چون مسئله كاربرايم مهم است ياتغييررشته دهم؟؟رشته هاي مرتبط شيمي(آلي وتجزيه)پليمر هستند.یه رشته ای که اینده داشته باشه خواهشا راهنمايي كنيد

سلام علیکم
از نظر نمیشه پیش بینی کرد که تا 6 سال دیگه وضیعت کشور و جذب نیروی انسانی چه جوری باشه.
ممکن هست یه رشته ای معرفی کنیم و
الان خوب باشه و بازار کار هم عالی باشه.ولی طی 6 سال دیگه همه چی عوض بشه.
شما به الان نگاه نکنید !
یه خورده هم اینده نگر باشید ببنید ،ببین کشور طی چند سال اینده بیشتر به چی نیاز پیدا میکنه!!

یه نصیحت خواهرانه :
برای اکثر پسر ها بهتره که علاوه بر درس خونده یه فن هم یادبگیرن که دیگه ته ته تهش خدای نکرده ،
نتونستن تو رشته خودشون کاری پیدا کنند ،
حداقل یه فن بلد باشن که پول در بیارن ، بعدا به مشکل نخورن![/]

موفقیت;539592 نوشت:

[/HR][=arial]سوال: سلام.من سال سوم رشته مهندسي شيمي نساجي هستم كه تصميم دارم براي ارشد بخونم وعلاوه براین 4سال بايد2سال ديگردر شهر ديگر تحصيل كنم وخودساكن شهرقزوينم.سوال من اين است اگرمن دراين رشته 6سال آن هم در شهرديگربااين همه سختي درس بخوانم آينده دارد.چون مسئله كاربرايم مهم است ياتغييررشته دهم؟؟رشته هاي مرتبط شيمي(آلي وتجزيه)پليمر هستند.یه رشته ای که اینده داشته باشه خواهشا راهنمايي كنيد

سلام علیکم،
گروهی از آیت‌الله‌العظمی بهجت رحمه‌الله پرسیدند که آینده‌ی ما را چطور می‌بینید؟ ایشان فرمودند آینده مهم نیست عاقبت مهم است! شما هم ان شاء الله عاقبتتون بخیر باشه ... کسی که خدا رو داشته باشه لا خوف علیهم و لا هم یحزنون ... هر چقدر هم سختی بکشه نه ترسی داره و نه ناراحتی.
اگر منظورتان از بابت رزق و روزی است اولاً ان شاء‌ الله در آوردن رزق و روزی وظیفه‌ی همسرتان خواهد بود،
ثانیاً رزق و روزی مقسوم است برای هر طالب رزقی، و البته باید در نظر داشت که کار عار نیست و یک وقت دیدید مثلاً رزق شما در کاری غیرمرتبط به رشته‌ی تخصصی‌اتان باشد، اگرچه عاقلانه این است که انسان در کاری که قرار است در آینده مشغول آن شود تخصص پیدا کند و البته باز هدف از درس خواندن بسیاری از دانشجویان امروزی هم نه کسب تخصص که کسب مدرک است.
پس پیشنهاد حقیر اینه که به فکر بازار کار و درآمد و ... نباشید و با توجه به علایق و استعدادهای خودتان و نیاز اسلام و مسلمین و کشورتان رشته‌ی مورد نظرتان و در داخل آن رشته واحدهای به درد بخورتر را انتخاب کنید تا هم خدا راضی باشد و هم بنده‌ی خدا ...
نظر شخصیمه، شاید هم اشتباه باشه
در پناه خداوند باشید ان شاء الله
یا علی

رایحهٔ بهشت;539643 نوشت:

یه نصیحت خواهرانه :
برای اکثر پسر ها بهتره که علاوه بر درس خونده یه فن هم یادبگیرن که دیگه ته ته تهش خدای نکرده ،
نتونستن تو رشته خودشون کاری پیدا کنند ،
حداقل یه فن بلد باشن که پول در بیارن ، بعدا به مشکل نخورن!

سلام علیکم،
أحسنت به این پیشنهاد خوب و سازنده ...
یادم هست چند وقت پیش فکر کنم از طرف دولت کلاس‌هایی به این منظور گذاشته بودند که افرادی که می‌خواهند کاری کنند ولی بلد نیستند در انها رایگان شرکت می‌کردند، نجاری داشت و کارهای دیگری هم داشت ... خیلی دوست دارم بروم درشان شرکت کنم ... گاهی لازم میشه آدم برای مصالح اخروی کارش را عوض کند و زیر بار هر حقوق و مزایایی نرود ... باید از قبلش به فکر بود.
یا علی

من یک سئوال دارم:

کلا 10%کل ورودی های یک سال یک رشته که معدلشون تا ترم 6(که شاید بشه7) بالاتره استریت میشن . حداقل دانشگاه تهران که اینطوریه.

moovafeg;29457 نوشت:
رشتم فني بوده حالا مي خوام معارف بخونم نظرتون چي ؟

به نظرم مهمترین فاکتور علاقه هست .من خودم میخوام ارشد یه رشته هنر بخونم با اینکه مکانیک خوندم و احتمال زیاد برا ارشدم استریت میشدم.رشتمم دوست دارم. ولی خوب این رشته رو هم دوست دارم!
شما حتما با کسی که این رشته رو خونده مشورت کن و کتابای این رشته حداقل یکی 2تاشو نگاه کنین ببینین واقعا دوست دارین یا نه!
اگه فقط مشکلتون سختیش هست به نظرم اگه وقت بذارین حتما میتونین خودتونو برای ارشد اماده کنین. بچه های فنی باهوشن:ok:
موضوع قفل شده است