چرا خواستگار میره و پشت سرش رو نگاه نمی کنه؟! (دانلود مقاله)

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا خواستگار میره و پشت سرش رو نگاه نمی کنه؟! (دانلود مقاله)

سلام برهمگي
دختران زيادي مي پرسند چرا خواستگار:hamdel: دور منزل ما پر نمي زند يا اگر سرس مي زند مي رود و پشت سرش را هم نگاه نمي كند
در آينه مقاله زير پاسخ را بنگريد:Gol::Gol::Gol:

سلام
اين هم فايل....

سلام
به نظر شما چه عواملي غير از عوامل ياد شده دخيل است من يكي- دوتا اضافه كنم
1- وسواس در گزينش
2- عدم تناسب دختر و پسر در يك شهر يا در كشور
3-

نکته ی اول :

آیا کفو بودن از شرایط ازدواج مرد و زن نیست ؟ خانواده ای متوسط ( یا حتی فقیر ) و آبرومند ، آیا باید به خواستگاری دختری که در خانواده ای رشد کرده که درگیر مفاسد اخلاقی و بعضا تعقیب و جرم و مجازات قانونی بوده برود ؟ من زیاد با این عبارت فرار خواستگار موافق نیستم . خواستگاران معمولا برای انتخاب همسر مناسب برای خود الگوهایی دارند . یکی از این الگوها هم می تواند هم سطح بودن از نظر مالی و معیشتی باشد . آیا اسلام برای زن نفقه و معیشتی در حد طبقه ی اجتماعی او قائل نشده و این را برای مرد تکلیف نکرده است ؟ خوب اگر چنین است ، و اگر هم طرازی و کفو بودن چند بُعدی است ، پس می شود جنبه ی اقتصادی آن را هم مثل جنبه های اجتماعی و فرهنگی و دینی مورد توجه قرار داد . به ساده ترین بیان می خواهم بگویم که باید ملاحظات خانواده های پسر دار را هم در نظر گرفت و درک کرد .

حامی;30876 نوشت:

دختران زيادي مي پرسند چرا خواستگار:hamdel: دور منزل ما پر نمي زند يا اگر سرس مي زند مي رود و پشت سرش را هم نگاه نمي كند
در آينه مقاله زير پاسخ را بنگريد:Gol::Gol::Gol:

با سلام و احترام

در این مقاله به علل مختلف این موضوع پرداخته شده است از جمله :

:ok!: عوامل طبیعی

:ok!: عوامل معنوی

:ok!: به همراه توصیه های کاربردی برای دختران

موفق باشید :Gol:

مطمئنا مشاهداتم نمیتونه از جز به کل باشه و کلی فقط بیش از 7 یا 8 مشاهده و برخوردی که دیدم از کسانی که مثل خواهرام بودن رو دیدم اکثرا به این سمت بوده رفتارهاشون که میگم
تو برخوردهایی که دیدم از خانم های مذهبی و با حجاب وسواس بیشتر به خرج میدن
البته این مشاهده من بوده از گفته و برخوردهایی که خودم دیدم نه تجربه خودم چون هنوز خواستگاری رو تجربه نکردم :Gig:
ولی اون چیزی که دیدم سخت گیر تر بودن
متاسفانه تجملی تر
چراشو نمیدونم ولی ازیه خانواده مذهبی انتظار اینه به سمت سیره پیامبر حرکت کنه نه فقط جامه ی دین به تن کنه

HAMED-DJ;129442 نوشت:
اون چیزی که دیدم سخت گیر تر بودن
متاسفانه تجملی تر
چراشو نمیدونم

به نام خدا
سلام حامد جان

متاسفانه بعضی بجای اینکه اعتقاد به خدا و دینداریشون و انجام اعمال دینی اونهارو فروتن و خاشع تر کنه متکبر و مغرور تر میکنه
خودشون رو از ما بهترون حساب میکنند و طرف رو اصلا حساب هم نمیکنند!
فکر میکنند اینکه خودشون رو حفظ کردند باید جزاشو از شوهرشون بگیرند
اینجاست که یاد اون حرف امام خمینی میفتم که میگفت اگه برای من اینکارهارو میکنید، نکنید اگه برای خدا کردید از من توقعی نداشته باشید :khandeh!:

قومی متفکرند اندر ره دین قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آن که بانگ آید روزی کای بیخبران راه نه آنست و نه این

MNSY;129446 نوشت:
به نام خدا
سلام حامد جان

متاسفانه بعضی بجای اینکه اعتقاد به خدا و دینداریشون و انجام اعمال دینی اونهارو فروتن و خاشع تر کنه متکبر و مغرور تر میکنه
خودشون رو از ما بهترون حساب میکنند و مارو اصلا حساب نمیکنند!
فکر میکنند اینکه خودشون رو حفظ کردند باید جزاشو از شوهرشون بگیرند
اینجاست که یاد اون حرف امام خمینی میفتم که میگه اگه برای من اینکارهارو میکنید، نکنید اگه برای خدا کردید از من توقعی نداشته باشید :khandeh!:

قومی متفکرند اندر ره دین قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آن که بانگ آید روزی کای بیخبران راه نه آنست و نه این

سلام داداش
بله دقیقا همینطوره
خدا خودش گفته
«همانا گرامى‏ترين شما در نزد خدا باتقواترين شماست
متاسفاهنه بعضی خانوما که چادری هستند این حس براشون پیش میاد که چون چادری هستن چو نحجابشون کامل رعایت میکنن پس از بقیه بالاترن ازونطرف از خودشون غافل میشن
از صفات اخلاقی
از غرور از حسادت از دروغ از تهمت از رعایت واقعی سیره پیامبر
خیلی راحت مسخره میکنیم تهمت میزنیم و ازون ور دلمون خوشه چادر سر میکنیم و محجبه!
یکیم شاید چادر سر نکنه اصلا حجابشم درست نباشه ولی اگه از حجاب غافل شده نمازش غذا نشه دروغ نگه مسخره نکنه تهمت نزنه
این دو هرکدوم یه جای کارشون میلنگه همه ما همین هستیم خود من شده گاهی با اینکه میدونم دروغ گناه یه جاهایی گفتم
فقط میخواستم بگم یه وقتی حس نکنیم از یه نفری که حجابش درست نیست به خدا نزدیک تریم چون با حجاب تریم و یه نگاه تحقیر آمیز به کسی کنیم .چون همه اعمال ما میره روی ترازو

تو خواستگار هم گاهی این موارد دخیل میشه:Gol:

با سلام و احترام مجدد

کاربران محترمی که نرم افزار «نیش ها و نوش ها» رو دانلود کردند می توانند متن کامل این مقاله رو به همراه ویرایش جدید و مطالب مفید بیشتر به آدرس زیر از داخل نرم افزار مطالعه نمایند:

نرم افزار نیش ها و نوش ها ==» مصرع اول (خانم ها) ==» ازدواج ==» خواستگاران لیز.

موفق باشید

حامی;30876 نوشت:
سلام
به نظر شما چه عواملي غير از عوامل ياد شده دخيل است من يكي- دوتا اضافه كنم
1- وسواس در گزينش
2- عدم تناسب دختر و پسر در يك شهر يا در كشور
3-

به نظر من سطح توقعات هم هست متاسفانه دختران و پسران ایرانی باید براشون تو کارخانه سفارش بدی یه ملاکهایی دارن که تو یه ادم هیچ موقع یکجا جمع نمیشه

یه چیز کاملا عجیبی که به عینه از کسی شنیدم.خواستگار اومد خونشون گفت چرا فرشاتون لنگه به لنگس!ما که شاخ درآوردیم.:Moteajeb!:
یا مثلا چرا مادرش کم زبون بود.یا . . . یه ایرادایی که آدم توش میمونه.
همم مذهبی بودنا.

سلام علیکم و رحمه الله
گذاشتن ایرادات بنی اسرائیلی روی دختر و پسر که از مرسوم ترین موارد بوده
نمیدونم چطوریه که والدین بجای اینکه حسن نظر داشته باشن بیشتر سو نظر دارند
وقتی ادم میشنوه بخاطر چه چیزایی ردش کردن تازه دستش میاد که کسی که این همه دم از ایمان و اعتقاد و خدا و پیغمبر میزده کی بوده
گاهی اوقات ماها خودمون هم خبر نداریم که والدینمون چه خوابی برامون دیدن
ماها یه موقع هایی هم داریم دست پخت والدین رو نوش جان میکنیم و بی خبریم
تو ازدواج باید با ظرافت و حساسیت طرف مقابل رو شناخت و نتیجه رو هم باید به خدا توکل کرد
مخصوصا خانم ها ولی از اون طرف هم انسان باید شخصیت داشته باشه باید وجدان داشته باشه و پا روی حق نذاره
با ابروی مردم بازی نکنه مردم رو بازیچه خودش نکنه
درسته ما آقایون دستمون بازتره ولی مطمئن باشیم بازی با احساسات طرف مقابل کم جرم و گناهی نیست در پیشگاه خدا
یا زهرا س

>> شعـور خواستگار

:ok!: معرف:
معرف به خانواده دختر تماس میگیره و کسی رو معرفی میکنه و هم شرایط دختر رو به طرف مقابل و هم شرایط پسر رو به خانواده دختر میگه
حالا از طرف دیگه ؛ مادر یا شخصی از خانواده پسر تماس میگیره و همه چیزایی که میدونه دوباره میپرسه!!! اونم چه سوالاتی؟! قد دختر ، وزنش ، تعداد خواهر برادراش ، شغل برادرش ، متولد کی کجا ؟ و....
سوال اینجاست که آیا دختر و خانوادش در نظر اینگونه ادما شخصیت نداره که اینطور کالاگونه بهش نگاه میشه؟؟؟؟ که حتی مهلت پرسیدن کلیات درباره پسر رو به خانواده دختر نمیدن و خودشون رو برحق میدونن که فقط سوال کنن!!! (در همون تماس تلفنی اولیه)

تجملات:
سری اول که مادر آقا پسر تشریف میارن دختر رو ببینن (بعد از کلی سوال که درباره ظاهر و همه چی پرسیده شده تلفنی) حتی از موجودی حساب بانکی پدر دختر و میزان درآمد هم سوال میکنن دیگه!!!!
جالب اینجاست که دنبال دختر نجیب هستن اما ظواهر زندگی و خانه و تجملاتی بودنش از هرچیزی براشون مهمتره...

مادران حساس(یا وسواسی):
مادرانی هستن که آدرس چندین دختر رو میگیرن که مثلا یه دختر خوب و نجیب پیدا کنند و به عنوان خواستگار به خواستگاری میروند در حالی که شاید یک روز قبل جای دیگه ای خواستگاری بوده اند! و بعضی از اینگونه افراد در
حالیکه خرج و زحمت و اضطراب خواستگاری رو به خانواده دختر وارد میکنند اما خودشون حتی یک جعبه شیرینی دستشون نمیگیرن!!!
از این هم بگذریم اینگونه خواستگاران با خود فکر نمیکنند که با این کار و این رفت و آمد های بی سرانجام چه بر سر دختر و شخصیتش میاد؟؟؟ دوست دارند که با دخترشون هم اینگونه برخورد بشه؟!!

رفتن و بی خبری:
در جلسه دوم که آقا پسر هم تشریف میارن و صحبت ها میشه ....
طبیعتاً تا یکی دو روز بعد میدونن که آیا می خوان آشنایی بیشتر صورت بگیره یا نه! اگر مایل نباشن دیگه نه از معرف خبری میشه نه از خودشون!!
و این موضوع به دختر و شخصیتش ضربه میزنه.
حتی اگر پاسخشون منفی هم باشه باید خبر بدن تا خانواده دختر رو از بلاتکلیفی در بیارن.

ممکنه کسی بگه ؛ خب اینجور آدما خوبه که از اول شخصیت واقعی شون و اینکه فاقد شعور لازم برای زندگی هستن رو نشون میدن اما این رفتار ها بازی با شخصیت و روحیات خانواده دختر هستش.

نمیدونم اسم این هایی که گفتم چیه؟!
ظلمه؟
فرهنگ فوق العاده غلطه؟
نبود شعور اجتماعیه اینگونه افراده؟
یا....؟

شما می دونید

در آخر عرض کنم که منظورم به همه نیست ، به اینجور افراده فقط که متاسفانه کم نیستن.

بسم الله الرحمن الرحیم ، در پاسخ به موضوع اصلی تایپیک نظر بنده حقیر این هست :
دلیل های متعددی حالا به حق یا بی حق وجود داره که طرف مقابل میره و پشت سرش و نگاه نمیکنه که دلیلش میتونه خیلی چیزها باشه که واقعا مباحث زیادی هست که در اینجا نمیگنجه ، حالا من با دلایل منطقیش کار ندارم ، و اما دلائل غیر منطقی : به نظر من یکی از ایرادهای اصلی که طرف شاید میره و پشت سرش و نگاه نمیکنه اینهاست ، البته من خودم و عرض میکنم و به بقیه بر نخوره ، باید هدف از ازدواج و مشخص کنیم !!! خب وقتی من میگم همسر اینده ام باید ظاهر خوبی داشته باشه !!! و ظاهر رو الویت اول قرار میدم و دوست میدارم که در کنار ظاهر ادم مذهبی هم باشه !!! و دین رو الویت دوم قرار میدم....، حالا یا دوست میدارم که در کنار دینداریش ظاهر خوبی هم داشته باشه !!!ایعنی اندیشه هم خدا رو میخواد و هم خرما رو ، دوستان شاید خیلیها الان جبهه بگیرن و بگن که اقا ظاهر مهمه و برو اندیشه پی کارت خل و چل تازه بدوران رسیده !!! و لی دوستان من بخودم میگم و باز هم ایشالا به کسی بر نخوره ، و اون چیزی رو هم که به خودم میگم اینه که اندیشه نمیشه هم خدا رو بخوای و هم خرما رو نمیشه اقا نمیشه.... ، این یک مورد بود که ذکر شد ، موردهای زیادی هست که یکی دیگه اش اینه : اگه یکنفر تو خونه ی ما نشسته باشه و ما راجبه هدفها و درخواستهامون از طرف مقابل قضیه خواستگاری حرف بزنیم و اون بی اطلاع باشه و ندونه ما داریم واسه چی صحبت میکنیم ، اگه بهش بگی این خانواده الان دارن کجا میرن؟ یا بحثشون راجبه چیه : حدث اولش اینه که میگه اینجور که من متوجه شدم اینا میخوان برن یک معامله ای انجام بدن ( حالا ماشین !! خونه !! و.... نمیدونم؟؟!!)ولی این و میدونم که اگه اون معامله جور بشه بعدا فکر میکنم تصمیم بر ازدواج با فرزند اونارو هم دارن!!!! هدف باید مشخص بشه !!! هدف از خواستگاری!
( البته این موارد نظر شخصی بود و هیچ ارزش دیگه ای نداره)

هست هستی;133709 نوشت:
یه چیز کاملا عجیبی که به عینه از کسی شنیدم.خواستگار اومد خونشون گفت چرا فرشاتون لنگه به لنگس!ما که شاخ درآوردیم.:moteajeb!:
همم مذهبی بودنا.

بله سرکار هست هستی ، مشکل ماها هم با همین خانواده هائی هست که میگن ما مذهبی هستیم ، و خودشون و مذهبی میدونن ، اونائی که مذهبی نیستن که هر کاری بکنن عیب نداره چون میگیم اعتقاد ندارن به خدا و انبیاء و بی اطلاع هستن ، مشکل مذهبی ها هستن !!!

حامی;158120 نوشت:

سلام:Gol:
بله درسته استاد حامی(ما که درس پس میدیم خدمت شما:ok:)
اما با این فکر که صلاح ما در این هستش ، کار اینگونه خواستگاران توجیه (توجیح؟:Gig:) نمیشه!
ظرفیت ها متفاوته ، همه نمیتونن با تکیه به خدا و آیات نورانیش خودشونو آروم کنن (یا حداقل به صورت پایدار نمیتونن) و درک کنن که این اتفاق براشون بهتره چون خیلی زود این خواستگار خودشو نشون داده.
در نتیجه اینطور رفتارها براشون اثرات سوء داره... و عکس العمل های بدتری که به دنبال داره ؛ مثل افسردگی یا برقراری رابطه با نامحرم یا کاهش اعتماد به نفس یا ....

زندگیتون پر از آرامش:Gol:

خدا بهترین ها رو برامون میخواد ولی خودمون پس میزنیم. بعضی از این دخترا جواهرن جواهر.یادمه تو دانشگاهمون چه دخترایی بودن.دلم براشون تنگ شده.تاحالاندیده بودم.از اخلاق شب زنده داری و هرچیشون بگم کمه.ولی از نظر ظاهر و پول باباو . . . تقریبا هیچی نداشتن.بعضیاشون روستایی بودن.
تاجایی که میدونم بعضیهاشون تجرد رو انتخاب کردن.دنیا برعکس شده دیگه ملاک انتخاب یه دختر عفت ودینش نیست. اینا لیاقت چنین دخترایی رو ندارن که دنیا اینجور فریبشون میده.

چقدر بی فرهنگن بعضی ها واقعا که !!!!
انگار خاستگاری واسشون یه نوع تفریحه
من یک نفر رو میشناسم که 15 بار واسه پسرش رفته خاستگاری تازه خانواده مذهبی و کاملا محجبه ای هم هستن
اخه یعنی چی ؟؟؟؟
یعنی هر 15 تا دختر یا شل بودن یا کور بودن که اینا به مزاجشون نخورده !!! یا مشکل از اون خانواده پسره
من با این چیزا مشکل دارم
من میگم اقا جون وقتی تو مومنی وقتی میگی با ایمانی وقتی اولین نفر میدویی میری صف اول نماز جمعه وایمیستی اونوقت از خلق خدا ایرادای بنی اسراییلی میگیری که دختره دماغش ال بود قدش بل بود
به تو هم میگن مومن!!!!!!!!!! اون دنیا چطوری میخوای جواب حرفایی که پشت اون دختر رو زدی بدی
بعد میگن نه ما باید زن واسه پسرمون انتخاب کنیم حاضرن حتی ننگ به اون دختر بچسبونن تا خودشون انتخاب کنن
من هیچ وقت این ادمارو نمیبخشم
من خیلی دلم پر بود ببخشید

بنام خداوند یکتا.
سلام.
جالبه که هم خانم ها از آقایان گله دارند هم آقایان از خانم ها:khandeh!:.
منم میخواستم گله کنم با خودم گفتم چه فایده...
چقدر ساده بعضی دلها شکسته میشه بدون اینکه اونی که اینکارو کرده حتی یه لحظه به این موضوع فکر کنه که دل چه کسی رو شکسته....دل کسی که میتونست یه توشه و همراه برای آخرتش باشه:Gol:.
مثل افتادن یه مروارید ته اقیانوس میمونه:Ghamgin:

یا خیر حبیب و محبوب

اینجاس که هممون چه دختر چه پسر باید حسابی حواسمون رو جمع کنیم یه موقع ندونسته دل کسی رو نشکنیم

من که خودم هر وقت میبینم طرف به من نمیخوره تو همون جلسه خواستگاری یه جوری صحبت میکنم که اونم متوجه این تعارض بشه و بفهمه که ما به درد هم نمیخوریم و الکی دل نبنده یا حداقل تعریف و تمجید نمیکنم که بدتر نشه:khandeh!:

هر وقتم به یکی جواب رد میدم خودم کلی ناراحت میشم:Ghamgin: و براش دعا میکنم:Sham:

از اون طرفم وقتی کسی میره و یه زنگم نمیزنه ضد حال میخورم کلا همیشه دعام اینه که خدایا اون آخری رو اول بفرست که من مجبور نباشم هی با این و اون صحبت الکی بکنم و بعضا دل ببندم

هست هستی;133709 نوشت:
یه چیز کاملا عجیبی که به عینه از کسی شنیدم.خواستگار اومد خونشون گفت چرا فرشاتون لنگه به لنگس!ما که شاخ درآوردیم.:moteajeb!:
همم مذهبی بودنا.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام

ببخشید، مذهبی بودن و یا مسلمانی رو چی تعریف می کنید؟
آیا اینکه یک نفر نماز بخواند، یعنی مذهبی است؟ یا اینکه نماز اول وقت خواندن، باعث می شود تصور کنید فرد مذهبی است؟ آیا به نظر شما،کسی که تا این حد، مادی فکر می کند و معیارش به جای تقوای طرف مقابلش، رنگ فرش (!) باشد، مذهبیست؟!
اینها رو عرض کردم که بگم، نگید "مذهبی بودن"... بگید "مذهبی نما" بودن.
با این حرف ها، اگر یک غیرمذهبی این مطلب رو بخونه، برا خودش نوشابه باز می کنه و به خودش می گه :" بیا!! اینم از این مذهبی ها!!!!!!"

التماس دعای فرج

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام

در مورد علت برنگشتن خواستگار، به نظر بنده ی حقیر، علت های متفاوتی وجود داره. من اونچه رو که خودم تجربه دارم عرض میکنم.

1- متاسفانه اولین و مهمترین چیزی که امروزه، مهمه، ظاهر و قیافه است. حتی همون خانواده هایی هم که ادعای مومن بودن، و مذهبی بودن دارند، دنبال زیباترین دختر هستند. (البته استثنائات رو ندیده نمی گیرم. افراد مذهبی واقعی که واقعا و فقط و فقط، به دنبال دیانت و نجابت طرف مقابل هستند هم پیدا می شوند، اما خیلی خیلی کم)
با توجه به اینکه دخترخانم های مذهبی، اهل آرایش کردن نیستند، و حتی ممکن است، بلد نباشند به قول معروف هفت قلم آرایش کنند، معمولا از طرف خانواده ی پسر، مورد قبول واقع نمی شوند. (ظاهر عادی دخترخانم، و نداشتن آرایش غلیظ، معمولا مادر پسر رو، همون جلسه ی اول دلزده می کنه و دیگه حتی به جلسه ی دوم و حضور آقا داماد هم نمی رسه!)

2- به نظر بنده ی حقیر، در دنیای امروز، آنقدر افراد (چه زن، چه مرد) چهره های ایده آل و ظواهر غیرواقعی دیده، که در واقعیت هم، انگار به دنبال رسیدن به یکی از اون ایده آل های ذهنی خودشه.
منظورم بیشتر، تلویزیون و سایر رسانه های تصویری هست. هم خانم ها، هم آقایان، در فیلم ها و ... زیبا هستند و آنقدر چهره های بی عیبی دارند (البته به کمک معجزه ای به نام گریم!) که عده ی زیادی از جوانهای جامعه، فکر می کنند در واقعیت هم باید دنبال آدمهایی، با همچین سرو وضع و هیکل و تیپ هایی باشند. فکر می کنم، یکی از دلایل مشکلات ازدواج، طلاق و ... امروز ما، که نسبت به سال های گذشته به شدت افزایش پیدا کرده، همین اشباع کاذب "چشم" های افراد جامعه است.
هم برای خانم ها، هم برای آقایان.
خانواده ی پسر، و یا حتی خود او، در ذهن خود، از عروس آینده، تصوری در حد "حوری و پری" دارند. خانواده ی دختر، و خود دخترخانم هم، از طرف مقابل و خانواده اش، انتظارات مشابهی دارد که به طور غیرمستقیم، از پیش فرض های ذهنی دختر خانم و خانواده اش نشات گرفته است. در نتیجه، در برخورد، یا برخوردهای اول خانواده ها، چون این پیش فرض ها به تحقق نمی پیوندند، بعضا برخوردهای جالبی هم بین طرفین رد و بدل نمی شود، و مسلما، ماکزیمم تعداد جلسات حضور آن خواستگار و خانواده اش در منزل دختر خانم، یک الی دو مرتبه است!

ان شاء الله ادامه دارد...

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام

3- علت سومی که برای برنگشتن خواستگار به نظرم میاد، (معرف ها و) واسطه های نامناسب هستند. یعنی (معرف و) واسطه ای که دو خانواده را به هم معرفی می کند، اطلاعات و شناخت کاملی نسبت به دخترخانم و آقاپسر، و خانواده های آن ها ندارد. در نتیجه، خانواده ها، در برخورد با هم، با چیزی مواجه می شوند، که 180 درجه، با آنچه که واسطه برایشان شرح داده بود، تفاوت دارد. شاید اگر (معرف ها و) واسطه ها، درست انتخاب شوند، بسیاری از جلسات خواستگاری، اصلا برگزار نشوند و دخترخانم هم ضربه روحی نخورد. چون از ابتدا و بدون اینکه جلسه ای تشکیل شود، تضادهای فاحش طرفین، توسط واسطه، روشن می شود و نیازی به تشکیل جلسه خواستگاری نیست.
در بعضی از شهرها، افرادی هستند که به خاطر نیت پاکی که دارند، سعی در معرفی خانواده های خوب، به هم را دارند. یعنی مادر آقاپسر، با شماره تلفن خاصی تماس می گیرد، و بعد از دادن اطلاعات اندکی از خانواده و پسر خود، درخواست می کند که شماره ی دختر مناسب دریافت کند. تجربه نشان داده، این نوع معرفی ها، در اکثر موارد، نامناسب هستند (به دلیل عدم اشراف و شناخت کامل معرف)

ان شاء الله ادامه دارد...

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام

4- چهارمین علت برنگشتن خواستگار، عدم توانایی بعضی افراد، در برقراری ارتباط صحیح است. (البته این علت در ذهن بنده، زیاد پررنگ نیست و فکر می کنم اهمیتش شاید از 3مورد قبلی که عرض کردم، کمتر باشد.)

پرحرفی زیاد، یا کم حرف بودن، پچ پچ کردن های گاه و بیگاه، سکوت های طولانی در جلسه ی خواستگاری و بسیاری موارد از این دست، خصوصا از طرف میزبان (خانواده ی دخترخانم) می تواند جلسه را، به آخرین جلسه ی حضور آن خواستگار، در منزل آنها، تبدیل کند...

در کل، مجدد عرض می کنم که مطالبی که عرض شد، نظرات شخصی بنده ی حقیر بود + تجربیاتم.

التماس دعای فرج

با سلام
ولی یه چیزی که هست دو طرف باید مواظب باشندکه در این جریان دلی را نشکنند و بی اعتمادی ایجاد نکنند. و اگر جواب منفی باشه طوری بیان کنن که به طرف لطمه وارد نشه و هم اینکه نه رها کنن و بروند فردی رو می‌شناسم با اینکه نسبت به خواستگارش دید مثبتی نداشت و هیچ تلاشی برای جذب نظر اون هم انجام نداد ولی با احترام برای شناخت بیشتر همدیگر تلاش می‌کرد اما آقا فقط به دلیل اینکه شاید از نظر مالی اون سطح انتظار اون را برطرف نمی‌کرد بدون هیچ صحبتی و حرفی گذاشت و رفت و من دیدم که چه اثری روی دختر داشت با وجود اینکه وقتی شنیده بودمی‌خواهد به خواستگاری او بیاید گریه‌اش گرفته بود........ لطفا دقت بیشتری در نحوه عمکرد و رفتار خود داشته باشیم امیدوارم خدا کمکمان کند که در اینجور مساله مهمی دل کسی را نشکنیم

bandeyekhoda;240227 نوشت:
متاسفانه اولین و مهمترین چیزی که امروزه، مهمه، ظاهر و قیافه است

سلام
اينقدر كلي كه شما ميگيد هم نيست.اما ظاهر هم مهمه و بايد دو طرف به هم بخورن.هر كسي سعي ميكنه بهترين انتخاب را داشته باشه ولي زيبايي يك امر نسبي است خيلي اوقات ميبينيم يك نفر براي يك شخص زيباست و براي كس ديگه نا زيبا.پس نميشه گفت همه دنبال زيبايي هستن،‌خيلي مسائل دست به دست هم ميدهند.

bandeyekhoda;240227 نوشت:
در دنیای امروز، آنقدر افراد (چه زن، چه مرد) چهره های ایده آل و ظواهر غیرواقعی دیده، که در واقعیت هم، انگار به دنبال رسیدن به یکی از اون ایده آل های ذهنی خودشه.

اگر شخصي به رشد عقلي كافي رسيده باشه، تشخيص واقعي از ،‌ساختگي را ميتونه بفهمه و اگر كسي دچار اين اشتباه بشه به رشد عقلي كافي نرسيده و همون بهتر كه براي ازدواج اقدامي نكنه.همه ي خانم ها و اين روزها آقايون تشخيص چهره ي آرايش كرده را از ساده ميدهند و اون كسي كه ميخواهد همسرش ساختگي باشه ميره اين انتخاب را ميكنه وگرنه كسي كه عقل سليم داره ميدونه كه هميشه نميشه با آرايش بود،‌همونطور كه ظاهر سازي تو رفتار زود خودش را نشون ميده ، آرايش هم زود تابلو ميشه.
bandeyekhoda;240233 نوشت:
علت سومی که برای برنگشتن خواستگار به نظرم میاد، (معرف ها و) واسطه های نامناسب هست

من نميفهمم چرا مردم از واسطه انتظار بيش از حد دارن.واسطه از اسمش هم پيداست فقط نقش معرفي داره،‌كدوم شخص عاقلي با به به چه چه كسي خودش را تو چاه ميندازه.اين از سادگي يك فرده كه اعتماد ميكنه.دست واسطه درد نكنه كه دو طرف را با هم آشنا كرد ، همين و بس .بقيه اش به عهده دختر و پسرو خانواده هاشونه كه نسبت به هم شناخت پيدا كنن.اگر به درد هم خوردن بله بگن اگر نه كه هيچ.اتفاقا خيلي خوبه واسطه باشه،‌به شرطي كه 2 طرف عاقل باشن و فقط از واسطه معرفي بخوان.مثلا ممكنه هيچ كس ندونه اين خانواده ه تازه تو اين محل اومدن دختر يا پسر دارن، واسطه در اين حد ميگه كه اينها دختر يا پسر دارن اين سني و ...

[code][/code] با سلام به همه دوستان
من تقریبا با اکثر نظرات دوستان راجع به تغییر نوع نگاه به تشکیل زندگی مشترک چه در آقایون و چه در خانمها موافقم و چون بقیه دوستان توضیحاتی دادن دیگه بیشتر از این راجع به عوض شدن معیارهای ازدواج که منجر به بالا رفتن سن ازدواج شده صحبت نمیکنم .
چند سوال دارم : اول اینکه سازمان ملی جوانان، مسئولین و همه ی کسانی که درجامعه به نوعی این مسایل به آنها ربط داره چیکار میکنن؟؟؟؟!!!!!
"مقدمه ای برای سوال دوم" وقتی تاپیکهای مربوط به ازدواج رو میخونی درکل به این نتیجه میرسی که هم نوع و روش خواستگاری و آشنایی پیدا کردن خانواده ها و دختر و پسر باید تغییر کنه و باید به دنبال راههای جدید و البته مؤثر و اصولی بود و هم باید برای این راههای جدید فرهنگ سازی کرد تا نگرشها به انتخاب همسر و تشکیل زندگی مشترک درست بشه .
سوال دوم : به نظر شما چه راه حلهای جدیدی میشه پیشنهاد داد برای این قضیه که البته اجرایی و اصولی(شرعی )هم باشه ؟
سوم: به نظر شما مسئولین امر رو چطور میشه از این نظرات مطلع کرد؟ویا چطور میشه آنها رو بیدار کردتا کمی به خودشون بجنبن تا جوونای مردم از دست نرفتن؟؟ یعنی نظرات جوانان و مشکلاتشون و دغدغه ای که دارن ، بالا رفتن سن ازدواج ، هدر رفتن استعدادها به خاطر اینکه بسیاری از جوانان به علت نیاز به ازدواج و. . . تلاش برای کنترل این نیاز ها تمرکزشون کم میشه و از پرداختن به بقیه استعدادها و... باز میمونن. و در کل اینکه باید به فکر راههای جدید و البته فرهنگ سازی در این ضمینه داشته باشن؟؟
((شرمنده یکم طولانی شد))

گل نیلوفر;240741 نوشت:
[code][/code] با سلام به همه دوستان
من تقریبا با اکثر نظرات دوستان راجع به تغییر نوع نگاه به تشکیل زندگی مشترک چه در آقایون و چه در خانمها موافقم و چون بقیه دوستان توضیحاتی دادن دیگه بیشتر از این راجع به عوض شدن معیارهای ازدواج که منجر به بالا رفتن سن ازدواج شده صحبت نمیکنم .
چند سوال دارم : اول اینکه سازمان ملی جوانان، مسئولین و همه ی کسانی که درجامعه به نوعی این مسایل به آنها ربط داره چیکار میکنن؟؟؟؟!!!!!
"مقدمه ای برای سوال دوم" وقتی تاپیکهای مربوط به ازدواج رو میخونی درکل به این نتیجه میرسی که هم نوع و روش خواستگاری و آشنایی پیدا کردن خانواده ها و دختر و پسر باید تغییر کنه و باید به دنبال راههای جدید و البته مؤثر و اصولی بود و هم باید برای این راههای جدید فرهنگ سازی کرد تا نگرشها به انتخاب همسر و تشکیل زندگی مشترک درست بشه .
سوال دوم : به نظر شما چه راه حلهای جدیدی میشه پیشنهاد داد برای این قضیه که البته اجرایی و اصولی(شرعی )هم باشه ؟
سوم: به نظر شما مسئولین امر رو چطور میشه از این نظرات مطلع کرد؟ویا چطور میشه آنها رو بیدار کردتا کمی به خودشون بجنبن تا جوونای مردم از دست نرفتن؟؟ یعنی نظرات جوانان و مشکلاتشون و دغدغه ای که دارن ، بالا رفتن سن ازدواج ، هدر رفتن استعدادها به خاطر اینکه بسیاری از جوانان به علت نیاز به ازدواج و. . . تلاش برای کنترل این نیاز ها تمرکزشون کم میشه و از پرداختن به بقیه استعدادها و... باز میمونن. و در کل اینکه باید به فکر راههای جدید و البته فرهنگ سازی در این ضمینه داشته باشن؟؟
((شرمنده یکم طولانی شد))

گل نیلوفر;240741 نوشت:

ظاهرا مسئولین در خواب خرگوشی تشریف دارند!

مسیحا;240468 نوشت:
اينقدر كلي كه شما ميگيد هم نيست.اما ظاهر هم مهمه و بايد دو طرف به هم بخورن.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام
تشکر از پاسخ و توجه شما.

فرمایش شما صحیح، با این حال، بنده عرض نکردم ظاهر افراد مهم نیست و نباید بهش توجه بشه. بلکه منظورم این بود که متاسفانه، ملاک و معیارها جابجا شده اند؛ کمتر پیش میاد به تقوا، اخلاق، همگون بودن فرهنگ دو خانواده و ... ، توجه بشه. اول از همه، به ظاهر و شکل و قیافه توجه می شه.

بعضی از خانواده ها، حتی وقتی برای اولین بار برای خواستگاری تماس می گیرند، اولین سوالاتی که می کنند راجع به رنگ پوست و قد دختر خانمه!!! ببخشید، انگار برا پسرشون میخوان عروسک بخرن!!

مسیحا;240468 نوشت:
اگر شخصي به رشد عقلي كافي رسيده باشه، تشخيص واقعي از ،‌ساختگي را ميتونه بفهمه

ببینید، وقتی خوراک ذهن افراد، یک سری اراجیف باشه که توی صدا و سیما توی سریال ها نشون می دن، به طور ناخودآگاه تاثیر خودش رو روی زندگی افراد می ذاره. اونوقت آدم تصمیماتی می گیره، و انتخاب هایی می کنه، که حتی شاید خودش هم نفهمه علتش رو. در حقیقت این ، بخش ناخودآگاه ذهن انسانه، که داره عمل می کنه...

اصلا توی بحث تبلیغات توی دنیا، از همین تکنیک استفاده می شه. یعنی یه برند یا کالا رو، با ترفندهایی، به گونه ای به مخاطب معرفی می کنند، که وقتی خواست برای خرید اقدام کنه، ناخودآگاه، همون برند رو انتخاب کنه. حتی اگر از خودش هم بپرسید، نمی دونه چرا! حتی یادش نمیاد که تبلیغ اون برند رو جایی دیده باشه!

امیدوارم منظورم رو کامل تونسته باشم عرض کنم.

سلام
براي درست كردن جامعه بايد از خودمون شروع كنيم، چقدر من و شما براي اصلاح نگرش خودمون تلاش كرديم و به اين ترتيب خانواده و اطرافيانمون هم ترقيب كرديم؟
درسته مسئولين و صاحب منسبين بايد كاري بكنند و فرمايش شما صحيح ،‌اما تفكر جوان امروز ما اشتباهه .
جوان ما نشسته نگاه ميكنه ببينه مادرش ،‌پدرش ، مسئولين و... چه ميكنند؟
خوب تا بيان و اينها كاري بكنن شايد جواني تمام بشه،‌لحظه لحظه ارزشمند جواني از دست ميره.
دولت و مجلس و... تو حرفهاشون براي جوانها برنامه ها دارن و گاها هم اجرا ميشه .اما سير تحولي جامعه خيلي سريع تره و اگر من و شما خودمون اقدامي نكنيم ،‌سالها بعد با حسرت ممكنه به امروزمون نگاه كنيم.
من به عنوان يك جوان بايد براي خودم برنامه داشته باشم،‌تو زندگيم هدف داشته باشم،‌تلاش كنم و به اين ترتيب به چيزهايي كه ميخواهم اگر چه با سختي برسم.اگر خمودگي و تنبلي كنم، نه كاردارم نه درآمد و به هزار جور مشكل روحي دچار ميشم و تو اين شرايط هيچ كس حاضر نيست با من ازدواج كنه.قدري بايد خودمون هم روي خودمون كار كنيم و همش نگاهمون به دست ديگران نباشه.

نقل قول:

بعضی از خانواده ها، حتی وقتی برای اولین بار برای خواستگاری تماس می گیرند، اولین سوالاتی که می کنند راجع به رنگ پوست و قد دختر خانمه!!! ببخشید، انگار برا پسرشون میخوان عروسک بخرن!![/
سلام
خوب چه بهتره من و شما كه اينقدر طرفمون نادون باشه و تو لحظه اول خودش را نشون بده.
من هم نظرتون را قبول دارم كه افراد تغيير كردن،‌اما خوشبختانه افراد اين تغيير را مثبت ميدونن و زود اون را نشون ميدهند پس شما به راحتي ميتوني طرفت را بشناسي كه به درد ميخوره يا نه و نياز ني كلي تلاش كني تا بفهمي مثلا اين فرد ظاهر بينه و فقط از يك خانم ظاهرش را ميخواهد.

نقل قول:
ببینید، وقتی خوراک ذهن افراد، یک سری اراجیف باشه که توی صدا و سیما توی سریال ها نشون می دن، به طور ناخودآگاه تاثیر خودش رو روی زندگی افراد می ذاره. اونوقت آدم تصمیماتی می گیره، و انتخاب هایی می کنه، که حتی شاید خودش هم نفهمه علتش رو. در حقیقت این ، بخش ناخودآگاه ذهن انسانه، که داره عمل می کنه...

همانطور كه ميدونيد غرب اين بار با صلاح گرم به ما حمله نكرده،‌بلكه حمله ي فعلي و جنگ فعلي القاي تفكرات جديد به جوانان ماست،‌كه باعث شستشوي مغز جوان ما ميشه و البته اين مسئله در انتخاب هاي جوان كه مهمترينش انتخاب همسر است تاثير ميگذاره

نقل قول:
چرا خواستگار میره و پشت سرش رو نگاه نمی کنه؟!
سلام
جواب این سوال در این حکایت نهفته هست!

روزی یه بنده خدایی رفت خواستگاری!

پدر دختره اول اصلا اصلا قبول نکرد،اما چون پسره دائم اصرار میکرد پدره مجبور شد براش شرط بزاره!

پسره گفت هر چی باشه من قبول می کنم!

پدره (که پسره رو خل و چل دید) به شوخی گفت :اگه بتونی این ده تا نون بربری رو یه لقمه هپولی کنی بخوری،من دخترم و میدم بهت!!
پسره گفت: واقعا!...خب پس صبر کن من ده دقیقه دیگه میام !
رفت و ده دقیقه دیگه اومد و هر ده تا نون بربری رو یه ضرب خورد!!

پدره که دید نه واقعا تونست بخوره ،بهونه آورد که:این آزمایشی بود می خواستم ببینم دندونات سالمن یا نه!

اما اگه بتونی این یه گونی نون بربری یه جا بخوری من اون وقت دخترم و می دم بهت!

پسره گفت :واقعا!!...خب پس صبر کن من ده دقیقه دیگه بر می گردم!

رفت و ده دقیقه دیگه اومد و یکجا با یک نفس همه اون یک گونی نون بربری رو خورد!!

پدره که دید این خیلی بخور هست و نمی تونه حریفش بشه دبه در آورد که: نه این که حساب نیست،من خواستم بدونم معدت سالمه یا نه!!

اما اگر بتونی این یه وانت پر نون بربری رو یک نفس بخوری من دیگه حتما حتما دخترم می دم بهت!

پسره میگه:واقعنا!... خب پس ده دقیقه صبر کن من الان بر میگردم!

در این بین پدره خیلی کنجکاو میشه که بدونه این چه ده دقیقه ای هست که این پسره اینقدر سیری ناپذیر میشه!

دنبالش راه میوفته و بعد می بینه که، دوستاش یه خاور نون بربری آوردن و اونم با سرعت و ولع هر چه تمام تر داره نون بربری ها رو می خوره!!!

پدره یهو میره مچش و میگیره و با تعجب میگه:تو داری اینجا چیکار میکنی؟!!!!

پسره که یهو یکه می خوره و می بینه که دیگه دستش رو شده میگه:
بخدا من چون می ترسیدم که شرط و ببازم اول میومدم اینجا ببینم می تونم اون همه نون بربری ها رو بخورم یا نــــــــه ...! اگه مطمئن میشدم که می تونم بخورم، اون وقت می اومدم می خوردم ...اما اگه می دیدم نمی تونم بخورم ،خب معلومه دیگه.... می رفتم و دیگه پشت سرم و هم نگاه نمی کردم!!!
دیگه فکر میکنم به جوابتون رسیدین!

سلام سلام

چقدر سطحی به موضوع نگاه کرده بودید!!!!!
و درضمن پر از غلط املایی بود!!!
الاهی یا الهی ؟؟؟
ضرب الاجل یا ضرب العجل ؟؟؟

خوب زیبایی ظاهری برای دختر خیلی مهم هستش من خیلی از دوستان مذهبی خودم را هم سراغ دارم که الان واقعا از دختری که برای زندگی انتخاب کرده اند پشیمان هستند و بعضی میگن خیلی قبل از ازدواج آرایش میکردو به خاطر همین نتونستن قیافه واقعی طرف رو تشخیص بدن و بعضی دیگه هم که رفتند یک دختر زشت رو گرفتند پشیمان هستند و میگن ای کاش ما این انتخاب رو نمیکردیم در واقع خوب آدم از اول اگر کسی رو نمیخواد باید باهاش ازدواج نکنه که بعدش هم دلش رو نزنه و مشکلی پیش نیاد

چرا جدی تعدد زوجات درایران اینقد بدجا افتاده؟ انگار نه انگار کشور اسلامی هستیم. خیلی از مشکلات زمان ازدواج دیرهنگام و خواستگارام حل میشد

قدس شریف;252198 نوشت:
چرا جدی تعدد زوجات درایران اینقد بدجا افتاده؟ انگار نه انگار کشور اسلامی هستیم. خیلی از مشکلات زمان ازدواج دیرهنگام و خواستگارام حل میشد

به نام خدا.

تعدد زوجات خوبه ( به خدا :khandeh!:) ولی نه برای الان ایران. اگه تعدد زوجات رواج پیدا کنه ، پیرمرد های پولدار میوفتن رو دور زن گرفتن ، و سر جوانان بی پول بی کلاه میمونه.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

اول اينكه اصلا فعلا حرف تعدد زوجات رو نزنيد....چون فعلا جوانان توي يك زن گرفتن مشكل دارن چه برسه چهارتا...برادربيچاره من چهرساله دنبالشه....ديديد خبر كنيد ماهم بياييم خواستگاري...........

دوم:
ببخشيدا بحث اينجا درمورد اينه كه چرا خواستگار ميادوپشت سرش رونگاه نميكنه..

دوستان گرامي مرد در وهله اول به ظاهرنگاه ميكنه..اين ظاره بايد دل اونها رو بلرزونه..اين چيزيه كه اونها تصورميكنندصحيحه..
اما با راه كاري كه به شما ميدهم باعث ميشه ديگه ازاين فكرهانكنند:
:1:اجازه نديد همان روز اول خواستگاري اول خانواده اش ببينن....ياقبلش خواهره بيادببينه...نه!اجازه ديدن روفقط به آقا بديد....

:2:موقع اومدن عادت براينه فقط اول ديدن باشه...اما شماقبول نكنيد..چون همه چيز ديدن نيست.

50درصد ديدنه و50درصد حرف زدن...

:3:چون اگر فقط به ديداري باشه..ممكنه نتونه درست تصميم بگيره..اگر زيبا باشيدبه خاطر نياز جسم بيشتربه تنش وفشاربراي ازدواج باشما ميره...واگر زيبا نباشيديا معمولي باشيد فكركنه كه اصلا به درد نميخوريد و عقب بكشه...

:4:پس بااو حداقل تا20دقيقه حرف بزنيد..وبا حرف زدن وگفتگوي دوطرفه او رو بررسي كنيدواگر ديديد مورد خوبيه واختلاف نظركمي داريدسعي كنيد باسياست كلام او رو جذب كنيد.

اين جذب كردن به معناي دروغ و كلك زدن نيست..
كافيه ديد روان شناسيتون روقوي كنيدتابتونيد عرض20الي30دقيقه درگفتگو تقريب طرف رو شناخته وراه جذب روپيداوانتقال داده..

:5:راه جذب فقط دراينه كه زن نحوه همسرداري رو بلدباشه...وتاقبل ازدواج وقبل خواستگاري همه اين شناخت قبل ازدواج رو داشته باشه..

تا باانتقال اين آگاهي درجلسه به روش صحيح باعث واقع بين كردن خواستگار وبه كمك كردنك هدرست انتخاب كنه..
:6:قيافه شما40درصدموضوع رو ميرسونه و60درصد موضوع برميگرده به نحوه حرف زدن شما...خصوصا براي مردي كه سمعي باشه......ونحوه اشتراك گذاشتن ها...البته تيپ ظاهروآراستگي البته سنگين باشه هم نقش داره..

:7:ديگران هم نقش دارند..موقع تحقيق تعريف دادن ازخانواده شما..وشخص شما...سعي كنيد خوب بودن خودتون رو درجامعه نشان بديد(يعني اينكه اگر خوب هستيد درجامعه...همه ناخودآگاه خوبي شمارو ميبينن)اين تعريف وتمجيد هم خيلي درتصميم گيري اثر داره(البته نبايد زيادي هم اين امررو دخالت دهند)

اصل موضوع اشتراك ويژگيهاست...

كافيه مرد احساس كنه زني كه روبه روشه ميشه بهش تكيه كرد!ميشه بهش اعتمادكرد!ومعني زندگي خصوصا
مردهارو درك ميكنه..

درك كردن براي مرد خيلي مهمه..

اونها يكي ميخوان مساويه خودشان كه همپاي اوباشن ومعني همسر رو بدونند..همسر يعني همدم...ومنار اوبودن درهذشرايطي..

من خيلي هاروديدم بااينكه قيافه براشون مهمه بوده رضايت به ازدواج بادختري معمولي اما با تمام شرايط خوب

بودن روپذيرفتن والان هم البته دركنار مشاوره ها زندگي بسيارخوبي دارن..

سبزينه ظهور;252323 نوشت:
اول اينكه اصلا فعلا حرف تعدد زوجات رو نزنيد....چون فعلا جوانان توي يك زن گرفتن مشكل دارن چه برسه چهارتا...برادربيچاره من چهرساله دنبالشه....ديديد خبر كنيد ماهم بياييم خواستگاري...........

دوم:
ببخشيدا بحث اينجا درمورد اينه كه چرا خواستگار ميادوپشت سرش رونگاه نميكنه..

دوستان گرامي مرد در وهله اول به ظاهرنگاه ميكنه..اين ظاره بايد دل اونها رو بلرزونه..اين چيزيه كه اونها تصورميكنندصحيحه..
اما با راه كاري كه به شما ميدهم باعث ميشه ديگه ازاين فكرهانكنند:
:1:اجازه نديد همان روز اول خواستگاري اول خانواده اش ببينن....ياقبلش خواهره بيادببينه...نه!اجازه ديدن روفقط به آقا بديد....

:2:موقع اومدن عادت براينه فقط اول ديدن باشه...اما شماقبول نكنيد..چون همه چيز ديدن نيست.

50درصد ديدنه و50درصد حرف زدن...

:3:چون اگر فقط به ديداري باشه..ممكنه نتونه درست تصميم بگيره..اگر زيبا باشيدبه خاطر نياز جسم بيشتربه تنش وفشاربراي ازدواج باشما ميره...واگر زيبا نباشيديا معمولي باشيد فكركنه كه اصلا به درد نميخوريد و عقب بكشه...

:4:پس بااو حداقل تا20دقيقه حرف بزنيد..وبا حرف زدن وگفتگوي دوطرفه او رو بررسي كنيدواگر ديديد مورد خوبيه واختلاف نظركمي داريدسعي كنيد باسياست كلام او رو جذب كنيد.

اين جذب كردن به معناي دروغ و كلك زدن نيست..
كافيه ديد روان شناسيتون روقوي كنيدتابتونيد عرض20الي30دقيقه درگفتگو تقريب طرف رو شناخته وراه جذب روپيداوانتقال داده..

:5:راه جذب فقط دراينه كه زن نحوه همسرداري رو بلدباشه...وتاقبل ازدواج وقبل خواستگاري همه اين شناخت قبل ازدواج رو داشته باشه..

تا باانتقال اين آگاهي درجلسه به روش صحيح باعث واقع بين كردن خواستگار وبه كمك كردنك هدرست انتخاب كنه..
:6:قيافه شما40درصدموضوع رو ميرسونه و60درصد موضوع برميگرده به نحوه حرف زدن شما...خصوصا براي مردي كه سمعي باشه......ونحوه اشتراك گذاشتن ها...البته تيپ ظاهروآراستگي البته سنگين باشه هم نقش داره..

:7:ديگران هم نقش دارند..موقع تحقيق تعريف دادن ازخانواده شما..وشخص شما...سعي كنيد خوب بودن خودتون رو درجامعه نشان بديد(يعني اينكه اگر خوب هستيد درجامعه...همه ناخودآگاه خوبي شمارو ميبينن)اين تعريف وتمجيد هم خيلي درتصميم گيري اثر داره(البته نبايد زيادي هم اين امررو دخالت دهند)

اصل موضوع اشتراك ويژگيهاست...

كافيه مرد احساس كنه زني كه روبه روشه ميشه بهش تكيه كرد!ميشه بهش اعتمادكرد!ومعني زندگي خصوصا
مردهارو درك ميكنه..

درك كردن براي مرد خيلي مهمه..

اونها يكي ميخوان مساويه خودشان كه همپاي اوباشن ومعني همسر رو بدونند..همسر يعني همدم...ومنار اوبودن درهذشرايطي..

من خيلي هاروديدم بااينكه قيافه براشون مهمه بوده رضايت به ازدواج بادختري معمولي اما با تمام شرايط خوب

بودن روپذيرفتن والان هم البته دركنار مشاوره ها زندگي بسيارخوبي دارن..

سلام
تمام این راههایی و که شما گفتید من رفتم ولی باز همان آش و همان کاسه فرقی نداره

*راحله*;158539 نوشت:
چقدر بی فرهنگن بعضی ها واقعا که !!!!
انگار خاستگاری واسشون یه نوع تفریحه
من یک نفر رو میشناسم که 15 بار واسه پسرش رفته خاستگاری تازه خانواده مذهبی و کاملا محجبه ای هم هستن
اخه یعنی چی ؟؟؟؟
یعنی هر 15 تا دختر یا شل بودن یا کور بودن که اینا به مزاجشون نخورده !!! یا مشکل از اون خانواده پسره
من با این چیزا مشکل دارم
من میگم اقا جون وقتی تو مومنی وقتی میگی با ایمانی وقتی اولین نفر میدویی میری صف اول نماز جمعه وایمیستی اونوقت از خلق خدا ایرادای بنی اسراییلی میگیری که دختره دماغش ال بود قدش بل بود
به تو هم میگن مومن!!!!!!!!!! اون دنیا چطوری میخوای جواب حرفایی که پشت اون دختر رو زدی بدی
بعد میگن نه ما باید زن واسه پسرمون انتخاب کنیم حاضرن حتی ننگ به اون دختر بچسبونن تا خودشون انتخاب کنن
من هیچ وقت این ادمارو نمیبخشم
من خیلی دلم پر بود ببخشید

سلام
دوست عزیزم من خانواده میشناسم که حدود 70 جا رفتن خواستگاری تا اینکه یه پولدارتر از همه رو انتخاب کردن و تازه هیچ مانتویی رو هم قبول ندارن
تعجب نکنید
و یه یه چیز جالب تر داماد دیپلم اس ولی عین 70 تا دختر بین لیسانس تا فوق لیسانس بودن و این عروس خانوم جدید لیسانسه هستن.

قدس شریف;252198 نوشت:

سلام
دوست عزیز هرگز دوتا خانم نمیتون همدیگرو رقیب زندگی هم ببین اینجا ایرانه نه یه کشور عربی بعدم یه مرد میتونه عدل کامل و بین دوتا زنش برقرار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امام حسین (ع) می فرماید دین بازیچه دست دنیا پرستان است تا زمانی که دنیایشان تامین شود دین دار می باشند.
دین داری هم یک فریب برا نفس پرستی می تونه باشه. همیشه به خودم می گم فکر نکنی نماز خوندی مومن شدیا، ازین نمازا ابن ملجم زیاد خوند خسر الدنیا و الاخره هم شد.
خودم دل پری دارم هم حق رو به خانوما می دم هم آقایون.
خودم یه زمانی از رو سادگی فکر می کردم برم خواستگاری دختر خانوم چادری می تونم رضایت خانوادشو با همین اسلام دست و پا شکسته ای که خدا منت گذاشت رو سرم راهش رو بهم نشون داد بدست بیارم. خدای نکرده منظورم سوء استفاده از دین نیستا. منظورم این هست فکر می کردم این ملاک میتونه چیزای دیگه مثل پول و ... رو ببره تو درجه بعدی.
اما امان ازین زمونه هیچ کدوم از ما نپرسیدن نماز می خونی یا نه؟
روزه بلدی بگیری یا نه؟
اولین چیزی که می پرسیدن حقوقت چقدره؟
یه روز گلایه کردم به حضرت رسول(ص) گفتم یا رسول الله این امت تو هست ؟ این دینی هست که تو آوردی که تو مسجد خطبه عقد زن و مرد رو با زبون مبارکت تو یه جلسه 2 دقیقه ای میخوندی؟
ناامید نیستم هنوز کساییی هستن که بفهمند دین یعنی دنیا رو تو قلب پاک کنی، اما این روزا ترجیح می دم تجرد و گوشه گیری و انتخاب کنم.
متاسفانه هرچی دین دار می بینم یه مشت آدامایی هستن که دین براشون یه نمایش برا منم منم کردنشونه.
یا علی مدد.

آسمان آبی;252365 نوشت:
سلام
دوست عزیزم من خانواده میشناسم که حدود 70 جا رفتن خواستگاری تا اینکه یه پولدارتر از همه رو انتخاب کردن و تازه هیچ مانتویی رو هم قبول ندارن
تعجب نکنید
و یه یه چیز جالب تر داماد دیپلم اس ولی عین 70 تا دختر بین لیسانس تا فوق لیسانس بودن و این عروس خانوم جدید لیسانسه هستن.

می تونید برام توضیح بدین اون پسر چی داشت ( منظورم به جز ایمان هست) ثروت یا قدرت یا زیبایی و یا ..........

از علل تاخیر ازدواج میتواند سحر و چشم زخم و .... هم باشد ولی متاسفانه کارشناسان یا مشاوران به دید خرافات به آن مینگرند! و خود دختر وقتی به 30 سالگی رسید شاید به آن شک کند!

من از مواردی که به عینه مشاهده کردم به این نتیجه رسیدم که نه می توانم بگم ازدواج فقط قسمته و باید دست رو دست گذاشت تا یه مورد خوب بیاد سراغ ات نه کاملا ارادی و تو میتونی اصطلاحا با صحبت و دلربایی کسی رو برای خودت پیدا کنی چون اونوقت مصداق ایه زیر میشه :

وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِين
﴿۵۴﴾ سوره آل عمران =====> این رو به عینه توی زندگیم دیدم!!

اما در کل به نظر من نقش خدا توی این قضیه 99/99 درصده اگر بخواهد میشود نخواهد همه نمیشه به همین سادگی!!!!

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.

☀ستوده ☀;252727 نوشت:
من از مواردی که به عینه مشاهده کردم به این نتیجه رسیدم که نه می توانم بگم ازدواج فقط قسمته و باید دست رو دست گذاشت تا یه مورد خوب بیاد سراغ ات نه کاملا ارادی و تو میتونی اصطلاحا با صحبت و دلربایی کسی رو برای خودت پیدا کنی چون اونوقت مصداق ایه زیر میشه : وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِين﴿۵۴﴾ سوره آل عمران =====> این رو به عینه توی زندگیم دیدم!! اما در کل به نظر من نقش خدا توی این قضیه 99/99 درصده اگر بخواهد میشود نخواهد همه نمیشه به همین سادگی!!!!

عالی بود.
من یک صدم درصد به حرفتون اضافه میکنم شک نداشته باشید 100 درصده:Cheshmak:.بعضی وقت ها ماهم کم لطفی میکنیم و خدا نعمتشو ازمون میگیره...ولی با توبه و گشاده رویی و حذف سوء ظن ها اگه اعتمادمون به خدا از دست نره خودش برامون یکی خوب رو انتخاب میکنه.منظورم این نیست که دست به دست بشینیم....
ازدواج شوخی نیست.نصفه ایمانه...بابد صراحتاً از خدا خواست...
ای خدا شب ماه مبارک رمضانه همه مجرد ها را با سنت محمد ص متاهل بگردان...
دختر خانم ها قدر خاستگاراشونو بدونن و براش ارزش قائل بشن تا خواستگار ها هم براتون ارزش قائل بشن.
یا علی.[/]

موضوع قفل شده است