چگونه این خاطره را فراموش کنم؟ (خواستگاری نا موفق)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه این خاطره را فراموش کنم؟ (خواستگاری نا موفق)

سلام . چند سال پیش عاشق دختری شدم ولی چون شرایط ازدواج مهیا نبود ترجیج دادم که این عشق را کتمان کنم و الان کاملا آن دختر را فراموش کرده ام و مشکلی با آن ندارم در همان زمان که درگیر عشق اولی بودم و از نظر روحی بشدت تحت فشار این شکست عشقی بودم و بدون اینکه کوچکترین قصدی برای ازدواج با دختر دیگری داشته باشم دختر دیگری که اصلا او را نمی شناختم با کمک یک واسطه من را به صورت ناخواسته وارد جلسه خواستگاری کرد . در یک جمع چند نفر سوالات جلسه خواستگاری از من می پرسیدند و من جواب می دادم بدون این که بدانم قضیه خواستگاری است . ناگهان متوجه شدم و به سوالات جواب های دروغ می دادم تا از این موقعیتی که در آَن گرفتار شدم خلاصی پیدا کنم . اما دروغ هایی که می گفتم بعد از پرسش سوالات دیگر لو رفت و در انتها مجبور شدم قضیه ی کتمان کردن عشق اولم را به دختری که قصد ازدواج با من را داشت لو بدهم . اما پس از گفتن این قضیه باز هم دست بردار نشد و کار به فحاشی و توهین کشیده شد تا جایی که تحت فشار روانی زیادی قرار گرفتم و توهین های بسیار بدی به واسطه ها و آن دختر کردم و فحاشی های زیادی کردم و جمع را ترک کردم .

از این قضیه حدود سه سال می گذرد و الان عشق اول خود را فراموش کرده ام و با این قضیه کاملا کنار آمده ام . الان به شدت مشغول انجام پروژه ای هستم و بیکاری هم نیستم اما قضیه ی این خواستگاری و توهین هایی که کرده ام دائما جلوی چشمم رژه می روند حتی هنگام کار نیز ناخودآگاه ذهنم درگیر می شود .

الان با توجه به داستانی که گفتم به نظر شما به خاطر توهین هایی که کردم آن دختر می تواند من را نفرین کند ؟ با توجه به اینکه این خواستگاری به اجبار و بدون میل بنده برای ازدواج برپا شد

ویا اینکه من می توانم واسطه ها و یا دختری را که من را به اجبار در زمانی که در وضعیت روحی بدی بوده ام (خود عاشق بودم) در موقعیت خواستگاری گذاشته و ذهن من را درگیر کرده اند به صورتی که این کارشان تا الان اثر منفی روی بنده گذاشته و فعالیت هایم را مختل کرده نفرین کنم ؟ آیا نفرین من مستجاب می شود .

و اینکه چطور می شود این خاطره افتضاح را فراموش کرد ؟ من نه دختر را دیده ام و نه کوچکترین شناختی از این دختر داشتم فقط به خاطر موقعیت بدی که در آن قرار گرفتم و در اثر وضعیت روحی بدی که داشتم (یعنی عاشق دختری دیگر بودم ولی شرایط ازدواج با وی را نداشتم و سعی در فراموش کردن او داشتم ) به وی اهانت نمودم .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و همه اسک دینی های بزرگوار
واقعا سخت هست که انسان تحت فشار روحی قرار داشته باشد و سعی در فراموش کردن دختر مورد علاقه خود باشد و بخواهند او را در فشار بیشتری قرار داهند و البته برادر عزیز همچنان خود به منطلب واقفید کار شما (توهین و فحاشی)درست نبوده است شما می توانستید ترتیبی اتخاذ نمایید که در آن موقعیت قرار نگیرید و یا به طرق دیگری خود را از آن موقعیت نجان دهید. اما دیگر گذشته هستند و حقی از هر طرف به گردن دیگری آمده است.

bahman69;896598 نوشت:
الان با توجه به داستانی که گفتم به نظر شما به خاطر توهین هایی که کردم آن دختر می تواند من را نفرین کند ؟ با توجه به اینکه این خواستگاری به اجبار و بدون میل بنده برای ازدواج برپا شد
هر چند این خواستگاری به میل شما نبوده است ولی مجوزی برای فحاشی و توهین شما نمی شود البته شما به چند طریق می توانید جبران نمایید:

1. اگر احتمال مفسده و یا ریختن آبرو نمی دهید مستقیما از ایشان حلالیت بگیرید البته به این معنا نیست که حقی از شما به گردن او نیست در واقع او نیز باید حلالیت بطلبد و در هر حال هر که حلالیت بطلبد بار خود را سبک نموده است.
  2. در صورت مفسده از طرف ایشان خیرات دادن و استغفار نمودن

bahman69;896598 نوشت:

ویا اینکه من می توانم واسطه ها و یا دختری را که من را به اجبار در زمانی که در وضعیت روحی بدی بوده ام (خود عاشق بودم) در موقعیت خواستگاری گذاشته و ذهن من را درگیر کرده اند به صورتی که این کارشان تا الان اثر منفی روی بنده گذاشته و فعالیت هایم را مختل کرده نفرین کنم ؟ آیا نفرین من مستجاب می شود .

[=microsoft sans serif]دوست و برادر عزیز این روایت زیبا پاسخ سوال شما می باشد:

قال الباقر سلام الله علیه :
« انّ اللّعنة اذا خرجت من صاحبها تردّدت بینه و بین الذی یلعن ، فان وجدت مساغاَ ، و الّا عادت الی صاحبها و کان أحقّ بها ، فاحذروا أن تلعنوا مؤمناَ فیحلّ بکم » .
1

امام باقر سلام الله علیه فرمودند :
لعنت هرگاه از لعنت کننده صادر شود ، میان او و کسی که لعنت می شود ، می گردد . اگر مجوّزی نیافت ، به خود لعنت کننده بر می گردد که او ، خود ، به آن سزاوارتر است . زنهار تا مؤمنی را لعنت نکنید که دامن خودتان را می گیرد .

برای آگاهی بیشتر به تاپیک مراجعه نمایید:

ن
فرین کردن وعواقب آن

[=microsoft sans serif]
پی نوشت :
1 - قرب الاسناد ص 10 ح 31 - کافی ج2 ص 360 ح 7 .

bahman69;896598 نوشت:
و اینکه چطور می شود این خاطره افتضاح را فراموش کرد ؟ من نه دختر را دیده ام و نه کوچکترین شناختی از این دختر داشتم فقط به خاطر موقعیت بدی که در آن قرار گرفتم و در اثر وضعیت روحی بدی که داشتم (یعنی عاشق دختری دیگر بودم ولی شرایط ازدواج با وی را نداشتم و سعی در فراموش کردن او داشتم ) به وی اهانت نمودم .

با فراموش کردن از راهکارهای زیر استفاده نمایید:

1. هر آنچه سبب یاداوری خاطرات آن اتفاق می شود از خود دور نمایید.
  2. از مهارتهای کنترل فکر استفاده نمایید:
[=arial]الف: از فکر کردن ارادی به موضوع آزار دهنده (طرف مقابل و هر آنچه مرتبط با او می باشد) به شدت پرهیز نمایید.
ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
-اهمیت ندادن و بی خیال بودن
۱ . پر کردن اوقات روزانه
۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
۳ . نوشتن افکار
۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین )

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

با توجه به اینکه ایشون جنس مخالف هستند و بنده هم اهل رابطه با جنس مخالف نیستم هیچ گونه راه ارتباطی برای حلالیت طلبی ندارم . در این صورت چاره چیست ؟

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

bahman69;898467 نوشت:
با توجه به اینکه ایشون جنس مخالف هستند و بنده هم اهل رابطه با جنس مخالف نیستم هیچ گونه راه ارتباطی برای حلالیت طلبی ندارم . در این صورت چاره چیست ؟

سلام ، ایشون گفتن
از طرف ایشان خیرات کردن و صدقه دادن
از من می شنوی ، برای خوشبختیش هم دعا کن.[/]

موضوع قفل شده است