زیبایی مرد در ازدواج برای خانوم ها چقدر مهمه؟!

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زیبایی مرد در ازدواج برای خانوم ها چقدر مهمه؟!

سلام
من عضو تازه این انجمنم دیروز دیدمش بلافاصله عضو شدم حدود 4 ساعتم داشتم موضوعات مختلفش رو میخوندم واقعا بهترین انجمنی هست که تابه حال دیدیم هر کسی هر مشکلی داشته باشه مینویسه شما هم بدون تمسخر جوابشو میدید راستشو بخوای اصلا فکر نمیکردم همچین انجمنیم تو ایران باشه حالا بگذریم بریم سر موضوع.

من یه سوالی از خانوما داشتم شما واقعا زیبایی همسر آیندتون زیاد براتون مهم نیست، آخه واقعیتشو بخواید من هرچی مطلب خوندم نوشته بود
خانوم ها به اندازه ی آقایون زیبایی همسر آیندشون براشون مهم نیست حتی تو همین جاهم ملاک های همسر آینده از نظر خانوم ها رو خوندم میتونم بگم 90 درصدشون به زیبایی اشاره ای نکرده بودند اما از طرف دیگه ملاک های همسر آینده از نظر آقایون رو خوندم برعکس 90 درصد به زیبایی اشاره کرده بودند. یعنی شما خانوم ها به زیبایی اهمیت نمیدین من که فکر میکنم بیشتر از ما آقایون اهمیت میدید چون برای مثال: من {که چهره معمولی دارم مثل خیلی از آقایون} میخوام از یه خانوم که خیلی از من زیباتره درخواست ازدواج کنم{که هیچ وقت اینکارو نمیکنم چون پوستمو میکنه} بیرون از خونه بدون هیچ مزاحمتی کاملا محترمانه، نزدیک خانوم میشم و ازشون درخواست ازدواج میکنم و اون خانوم بدون این که چیزی از من بدونه یه نگاه به چهره ی من میندازه و میگه: برو گمشو تا زنگ نزدم پلیس بیاد. و بعدشم کلی تیکه درست و حسابی بارم میکنه و میره بدون این که حتی بذاره من حرفم تموم شه. اون وقت شما چجوری وقتی با کسی اینجوری به خاطر قیافش برخورد میکنید میتونید ازدواج کنید چجوری بازم تکرار میکنم چجوری. حرف منو اشتباه برداشت نکنید ولی من این موضوع رو از آخوندی پرسیدم که آیا میونم با خانومی که توی خیابون میبینم چند دقیقه ای حرف بزنم و بیشتر بشناسمش بعد باخوانواده برم خواستگاریش ایشونم گفتن اگه هیچ حرامی اتفاق نیفته هیچ مشکلی وجود نداره که طرف مقابلتو بشناسی تازه خیلیم خوبه و با شناخت بهش میری خواستگاریش. اینم که همتون میدونید فقط نباید خوانواده برای ما تصمیم بگیره که شما میخواید ازدواج کنید نه خونوادتون پس باید چند کلامی با خانومی که میخواد برید خواستگاریش بتونید حرف بزنید ولی باتوجه به مثالی که زدم این اتفاق هرگز نمیفته شما به شدت به خاطر معمولی بودن چهره باطرف مقابلتون برخورد میکنید، من یه رفیق دارم سه بار {3 بار} درخواست کرده بسیار محترمانه ولی به خاطر چهره ی معمولیش {حالا اون از من قیافش بهتره} به شدت باهاش برخورد شده و کلی ناراحت شده هر سه بارم افراد به نظر مذهبی و با ایمانی و عاقلی بودند و حالشو گرفتن.
حالا میخوام به مثالم فکر کنید و بعد جواب بدید جواب درستی بنویسید و حقیقتو بگید شما چجوری برخورد میکنید روح پدرشو جلو چماش میارین یا با آرامش با طرف مقابلتون صحبت میکنید{که این به هیچ وجه اتفاق نمیفته} ببینید چجور آدمیه، کدومش اگه هیچکدومم نیست لطفا جواب بدید چیکار میکنید این مشکل بسیار بزرگیه پس خواهشا بازم تکرار میکنم واقعیتو بنویسد.

@};-سپاس@};-

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Boss;896171 نوشت:
سلام

با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد

Boss;896171 نوشت:
من یه سوالی از خانوما داشتم شما واقعا زیبایی همسر آیندتون زیاد براتون مهم نیست

قطعا زیبایی برای هرکسی مهم می باشد اما منظور از زیبایی چیست
اگر منظور دلپسندی هست که یکی از ملاکهای اصلی باید باشد ولی اگر فراتر از آن است به نظر بنده ملاک فرعی و ترجیحی می باشد
در ضمن اگر کسی صرفا به خاطر زیبایی نه دلپسندی خواستگاری را رد نماید اشتباه می باشد مگر کسی که زیبایی فراتر از دلپسندی از ملاکهای اصلی او باشد
زیبایی از نظر خانمها
قدرت نیرومندی ،هیکل، صدا، شهرت اجتماعی، توان دفاع و غیرت و پاکی چشم و فکر و عمل است

اما از نظر آقایون :
تناسب اندام ،چهره،مو صدا،ایمان عفت پاکدامنی و...

و البته ادامه را به خواهران سایت واگذار می کنیم تا نظرشون رو عنوان نمایند

Boss;896171 نوشت:
چون برای مثال: من {که چهره معمولی دارم مثل خیلی از آقایون} میخوام از یه خانوم که خیلی از من زیباتره درخواست ازدواج کنم{که هیچ وقت اینکارو نمیکنم چون پوستمو میکنه} بیرون از خونه بدون هیچ مزاحمتی کاملا محترمانه، نزدیک خانوم میشم و ازشون درخواست ازدواج میکنم و اون خانوم بدون این که چیزی از من بدونه یه نگاه به چهره ی من میندازه و میگه: برو گمشو تا زنگ نزدم پلیس بیاد. و بعدشم کلی تیکه درست و حسابی بارم میکنه و میره بدون این که حتی بذاره من حرفم تموم شه. اون وقت شما چجوری وقتی با کسی اینجوری به خاطر قیافش برخورد میکنید میتونید ازدواج کنید چجوری بازم تکرار میکنم چجوری. حرف منو اشتباه برداشت نکنید ولی من این موضوع رو از آخوندی پرسیدم که آیا میونم با خانومی که توی خیابون میبینم چند دقیقه ای حرف بزنم و بیشتر بشناسمش بعد باخوانواده برم خواستگاریش ایشونم گفتن اگه هیچ حرامی اتفاق نیفته هیچ مشکلی وجود نداره که طرف مقابلتو بشناسی تازه خیلیم خوبه و با شناخت بهش میری خواستگاریش. اینم که همتون میدونید فقط نباید خوانواده برای ما تصمیم بگیره که شما میخواید ازدواج کنید نه خونوادتون پس باید چند کلامی با خانومی که میخواد برید خواستگاریش بتونید حرف بزنید ولی باتوجه به مثالی که زدم این اتفاق هرگز نمیفته شما به شدت به خاطر معمولی بودن چهره باطرف مقابلتون برخورد میکنید، من یه رفیق دارم سه بار {3 بار} درخواست کرده بسیار محترمانه ولی به خاطر چهره ی معمولیش {حالا اون از من قیافش بهتره} به شدت باهاش برخورد شده و کلی ناراحت شده هر سه بارم افراد به نظر مذهبی و با ایمانی و عاقلی بودند و حالشو گرفتن.

دقت در نوع خواستگاری و انتخاب همسر مهم می باشد به نظر اینکه انسان هر کسی را در خیابان و... ببیند و از چهره اش خوشش آید و بیاید شروع به آشنایی نماید مطلوب نیست و طبیعی است که خانمها با حیا و با وقار پاسخ مناسبی به آنها نمی دهند و برخورد تندی دارند
شیوه درست خواستگاری از ابتدا تا انتهاء چیست ؟

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

Boss;896171 نوشت:
سلام
من عضو تازه این انجمنم دیروز دیدمش بلافاصله عضو شدم حدود 4 ساعتم داشتم موضوعات مختلفش رو میخوندم واقعا بهترین انجمنی هست که تابه حال دیدیم هر کسی هر مشکلی داشته باشه مینویسه شما هم بدون تمسخر جوابشو میدید راستشو بخوای اصلا فکر نمیکردم همچین انجمنیم تو ایران باشه حالا بگذریم بریم سر موضوع.

من یه سوالی از خانوما داشتم شما واقعا زیبایی همسر آیندتون زیاد براتون مهم نیست، آخه واقعیتشو بخواید من هرچی مطلب خوندم نوشته بود
خانوم ها به اندازه ی آقایون زیبایی همسر آیندشون براشون مهم نیست حتی تو همین جاهم ملاک های همسر آینده از نظر خانوم ها رو خوندم میتونم بگم 90 درصدشون به زیبایی اشاره ای نکرده بودند اما از طرف دیگه ملاک های همسر آینده از نظر آقایون رو خوندم برعکس 90 درصد به زیبایی اشاره کرده بودند. یعنی شما خانوم ها به زیبایی اهمیت نمیدین من که فکر میکنم بیشتر از ما آقایون اهمیت میدید چون برای مثال: من {که چهره معمولی دارم مثل خیلی از آقایون} میخوام از یه خانوم که خیلی از من زیباتره درخواست ازدواج کنم{که هیچ وقت اینکارو نمیکنم چون پوستمو میکنه} بیرون از خونه بدون هیچ مزاحمتی کاملا محترمانه، نزدیک خانوم میشم و ازشون درخواست ازدواج میکنم و اون خانوم بدون این که چیزی از من بدونه یه نگاه به چهره ی من میندازه و میگه: برو گمشو تا زنگ نزدم پلیس بیاد. و بعدشم کلی تیکه درست و حسابی بارم میکنه و میره بدون این که حتی بذاره من حرفم تموم شه. اون وقت شما چجوری وقتی با کسی اینجوری به خاطر قیافش برخورد میکنید میتونید ازدواج کنید چجوری بازم تکرار میکنم چجوری. حرف منو اشتباه برداشت نکنید ولی من این موضوع رو از آخوندی پرسیدم که آیا میونم با خانومی که توی خیابون میبینم چند دقیقه ای حرف بزنم و بیشتر بشناسمش بعد باخوانواده برم خواستگاریش ایشونم گفتن اگه هیچ حرامی اتفاق نیفته هیچ مشکلی وجود نداره که طرف مقابلتو بشناسی تازه خیلیم خوبه و با شناخت بهش میری خواستگاریش. اینم که همتون میدونید فقط نباید خوانواده برای ما تصمیم بگیره که شما میخواید ازدواج کنید نه خونوادتون پس باید چند کلامی با خانومی که میخواد برید خواستگاریش بتونید حرف بزنید ولی باتوجه به مثالی که زدم این اتفاق هرگز نمیفته شما به شدت به خاطر معمولی بودن چهره باطرف مقابلتون برخورد میکنید، من یه رفیق دارم سه بار {3 بار} درخواست کرده بسیار محترمانه ولی به خاطر چهره ی معمولیش {حالا اون از من قیافش بهتره} به شدت باهاش برخورد شده و کلی ناراحت شده هر سه بارم افراد به نظر مذهبی و با ایمانی و عاقلی بودند و حالشو گرفتن.
حالا میخوام به مثالم فکر کنید و بعد جواب بدید جواب درستی بنویسید و حقیقتو بگید شما چجوری برخورد میکنید روح پدرشو جلو چماش میارین یا با آرامش با طرف مقابلتون صحبت میکنید{که این به هیچ وجه اتفاق نمیفته} ببینید چجور آدمیه، کدومش اگه هیچکدومم نیست لطفا جواب بدید چیکار میکنید این مشکل بسیار بزرگیه پس خواهشا بازم تکرار میکنم واقعیتو بنویسد.

@};-سپاس@};-

سلام
ربطی به قیافه نداره
بهترین چهره رو هم که داشته باشید، این حرکت معنی مزاحمت میده و واکنش درست همینه

سعی کنید از توی کوچه زن انتخاب نکنید!

سلام

کار شما زشته خیلی فکر نمی کنم ربطی به چهرتون داشته باشه

فکری که من راجع به این اشخاص می کنم اینکه آقایی که میاد تو خیابون از من چادری محجبه خواستگاری می کنه بدون هیچ شناختی 2 حالت داره:

1- اون آقا خیلی مذهبی هست، و فقط به خاطر حجاب من اومده جلو و اصلا اهل نگاه کردن و اینا نیست و اصلا نمی دونه من چه شکلی هستم و تو این زمونه گفته شاید دخترای خیلی محجبه سختتر پیدا بشن و ممکنه این مورد رو از دست بدم

2- اون آقا هر دختری میبینه برانداز می کنه فرقی نمی کنه با چه نوع حجابی باشه ولی ته دلش از خانمای محجبه بیشتر خوشش میاد و به شکلای مختلف ممکنه بیاد و خواستگاری کنه

خب مورد اول رو من به شخصه تا حالا ندیدم

ولی مورد دوم رو دیدم، و اصلا حس خوبی نیست اینکه فکر کنی کسی که میخوای باهاش ازدواج کنی چشماش عادت به نگاه به نامحرم داره ( حرام و حلالشم کاری ندارم ) و اینکه معلوم نیست من انتخاب چندمش هستم و روزانه داره از چند نفر خواستگاری می کنه و حقیقتش من اینکه یک آقا یک خانم رو از روی ظاهرش انتخاب کنه ضعف یک مرد می دونم و اصلا نمی تونم به عنوان تکیه گاه به اون آقا نگاه کنم

و خیلی چیزای دیگه که ممکنه هر کس با توجه به موقعیت و وضعیت خودش از این کار برداشتای متفاوتی داشته باشه

و کلا نفس اینکار قشنگ نیست که یک آقا از یک خانم تو کوچه و خیابون اون هم مستقیم خواستگاری کنه

( اینو خواهرانه میگم اینجور مردا ممکنه در نظر بعضی خانما خیلی نشانی از مردانگی نداشته باشند و فقط ضعف شما را برسونه، اگه فیلم لیسانسه ها رو ببینید متوجه منظورم میشید)

سلام
بنده حقیر هنوز مجردم اما با توجه به کتابایی که خوندم و چیزایی که فهمیدم. {نظر شخصی بنده}
در مورد اصل سوالتون، چیزی که بنده فهمیدم، زیبایی مرد برای بیشتر زنان Option اضافی تلقی می شه که باشه خیلی عالی می شه ولی نباشه هم می تونه با موارد دیگه جایگزین شه!
البته خانم هایی هم هستند که زیبایی براشون ملاک بسیار مهمیه...مثلا عشاق کشته مرده جناب آقای محمد رضا گلزار!
این در مورد نظر مردان به خانم ها متفاوته، چرا که زن صفت جمال داره و مرد صفت جلال!
الباقی متنم عمومی هست و شاید به اصل سوالتون ربط نداشته باشه، ولی خوندنشون خالی از لطف نیست!
چه در زمینه مردان و چه زنان، هر انسانی معیار های خاص خودش رو داره و اصلا نمی شه دو نفر رو با هم مقایسه کرد، ولی از نظر جنسیتی، یه سری ملاکهای مشترک وجود داره که اون هم در هر انسانی درصد خاص خودش رو داره.
پس یعنی اینکه مثلا همه مردان از زنان خشگل ، خوششون می یاد ولی زیبایی ظاهرا برای هر مرد ملاک نسبی خودش رو داره و البته در صد اهمیت در هر مرد به نسبت دیگری متفاوت هست. مثلا یکی زن خشگل مو مشکی رو می خواد به شرطی که آشپز خوب باشه و ورزشکار باشه و رفتارای مردونه تری داشته باشه، دیگری زن خشگل مو زرد رو دوست داره که تحصیلاتش بالای ارشد باشه و مذهبی باشه و .... این در مورد خانم ها هم صادقه!

در یک کتاب روانشناسی (روانشناس مشاوره خانواده آمریکا) می خوندم که نوشته بود:
هر انسانی از هر انسانی که می شناسه، یه چیزی مثل حساب بانکی در قلبش باز می کنه که بر حسب عادت ها و رفتارها و عوامل مختلف از اون آدم، کم کم موجودی حساب بانکی اون آدم در قلبش زیاد یا کم می شه و مثلا اگه از حدی زیادتر باشه، عاشق اون آدم می شه و از حدی کمتر باشه، متنفر می شه! این یعنی باید سعی کنید تا حد امکان، رفتارهای مورد علاقه همسر آینده تونو پس از شناختش، در خودتون تقویت کنید تا عشقتون ان شاءال... پایدار شه!
نکته بسیار مهم: اون روانشناس و مشاوره خانواده آمریکایی ذکر کرده بود در مشاوره های چندین ساله اش به همسرانی که در حال طلاق بودند به نیازهای جنسی مردان و زنان از هم پی برده بود و عمده این نیازها عبارت بودند از(ترتیبشون تا حدودی درسته و نه مطمئنا):
برای مردان:
1- رابطه جنسی 2- زیبایی همسر 3- تحسین مرد توسط زن 4- همراهی همسر در تفریحات مرد 4- حمایت خانوادگی مثل مهیای مسایل خانه و امور کودکان و ...
برای زنان:
1- محبت عاشقانه مرد به زن 2- گفتگوی صحیح 3- صداقت و وفاداری 4- احساس امنیت (علل الخصوص مالی - امنیت بالا با شوهر ورزشکار و قوی) 5- تعهد و مسئولیت پذیری خانوادگی مثل تامین امور مالی و رسیدگی به مسایل بیرون از خانه و بردن فرزند به دکتر و ...

از طرفی هر انسانی یک سری مزایا و معایبی داره که باید سعی کنه تا حد امکان، Option های خودش رو بالا تر ببره...
آپشن های مثبت یک انسان مرد یا زن که بعضیاشون واجبه بعضیاشون مستحب!!!: مذهبی نرمال بودن، ادب، چشم پاک بودن و سر به زیر بودن، متانت، خانواده خوب فرهنگی داشتن، خوش صدا بودن، زیبایی (زیبایی مرد برای خیلی ها یه آپشن اضافه هست!) تحصیلات بالا ، ورزشکار بودن، داشتن هنر های بیشتر ، آشنایی کامل به چند زبان، سربازی رفته برای مرد، کار خوب و معتبر بیشتر مرد، درآمد و ثروت، معروفیت و محبوبیت بیشتر برای مرد، سیگاری نبودن ، شغل دولتی داشتن، اتومبیل خوب داشتن{بیشتر برای مرد}، لباس سنگین و رسمی مردانه یا زنانه، داشتن خانه {بیشتر برای مرد}، زبان بدن بسیار عالی، محبوبیت و روحیه شاد و باحال داشتن، غمخوار بودن و وفاداری عالی و خوش قلبی، بالا بودن IQ، خوش لباس بودن و نظم و سلیقه خوب در لباس، معطر بودن، قد بلند بودن {خصوصا قد بلندی مرد}، اتوی لباس {مرد}، چارشونه بودن مرد، داشتن ساعت مچی {برای مرد}، شغل مدیریتی{مرد}، سفت و سخت بودن و در دسترس نبودن و نفوذ پذیری کم و نفوذ بیشتر به درون مردم، کمی مغرور بودن (نه به معنای تکبر)، حفظ میزان دافعه رفتاری در کنار جاذبه رفتاری، ... و البته برخی موارد که در هویت آدم هست ولی دست خودش نیست مثل اصیل فلان جایی بودن یا متولد فلان کشور بودن و ... که ازش می گذرم چون به نظرم ارزش زیادی نمی شه این موارد قایل شد مگر مباحث اقامت!

از طرفی معمولا بعضی آقایون، همسر حرف گوش کن می خوان، نقطه برعکسش، برخی خانوم ها، همسر دستور ده نرمال می خوان...البته منظور از دستور ده، دیکتاتور نیستا، مردی که مرد باشه، ابهت داشته باشه، زن صفت نباشه، قاطع و با صلابت باشه، راهنمای خوبی باشه، مثل کوه پشت زن باشه!
البته استثنائاتی هم هست، مثلا خانم های دیکتاتور صفتی که نمی تونن با مردان با صلابت بسازن و یه مرد زن ذلیل می خوان، و یا مردانی که عاشق زنان بد خلق و پاچه گیر هستند!
از طرف دیگه، چیزی که فهمیدم از نظر ظاهری، آقایون بیشتر از راه چشم عاشق زنان می شند، و خانم ها، بیشتر از راه گوش عاشق مردشون می شن، رو همین منوال، طرز صحبت کردن و شیوه گفتگو و صدای دو رگه خشگل مردونه داشتن (بهترین مثال، صدای آقای کیکاووس یاکیدهx_x) و صحبت کردن با تن پر انرژی مردونه، یه امتیاز برا جذب یک زن هست! گفتن که نداره، خودتون می دونید که چقدر از خانم های پر Option هستند که با یه مرد معمولی کچل ازدواج می کنند، که شاید اگر ریز شید، می بینید که آقای محترم، زبون خوب و چربی داره که خوب بلده ازش کار بکشه!
البته نکته مهم امروزی هم در زمینه امنیت، همون امنیت و رفاه مالی هست که متاسفانه ویترین رفاه مالی یه آدم مساوی شده با مدل ماشینش!

من فهمیدم بیشتر خانم ها دوست دارن همسرشون یا دکتر باشن یا خلبان! و فهمیدم یکی از مواردی که زنان رو خیلی راضی می کنه، اینه که به اونها زندگی ببخشی که آرزوشو داشتند! آرامش و امنیت بالا!
در نهایت، اعتماد به نفس داشتن، روحیه شاد و جذاب و جنتل من باحال داشتن، سنگین بودن رفتار ها، محبوبیت و جذابیت خیلی مهمند و اگه اینها رو داشته باشید و در کنارش به ماشین متوسط به بالا هم داشته باشید، با وجود کله کچل بازم هم خانم های زیادی جذب شما می شند!
از اینکه کمی مطلب به درازا کشید معذرت می خوام، ولی برخی یا بسیاری از اینها می تونه در بهبود روند زندگی عاطفی هرکسی با همسرش تأثیرات زیادی داشته باشه!
در پناه حق...

در مورد خانمی که نمی شناسید و یهو می خواهید بحث رو شروع کنید، شاید بهتر باشه یه واسطی (خصوصا خانم - مثلا خواهرتون) رو بفرستید تا به صورت منطقی با ایشون صحبت کنن و شرایط شما رو بگن...
که البته اگر هم همدیگه رو می شناسید هم شاید بهتر باشه توسط واسط، صحبت های اولیه انجام شه!
خودم هیچ وقت جرأت نکردم به سمت خانمی که نمی شناسم برم و سر صحبت رو باز کنم! البته در مورد اونهایی هم که می شناختم هم جر
أت نکردم!:-"
رو همین حساب شاید به سمت این نوع موارد رفتن هم به نوعی این سوال رو تداعی کنه که علت این پیشنهاد به چه دلیلی بود! آیا فقط ظاهری؟ آیا عشقی که با یک نگاه بوجود بیاد نمی تونه با یه نگاه هم از بین بره! رو همین حساب، دوست عزیز!
شناخت فرد مقابل بسیار مهمه... بحث ازدواج به این سادگی ها نیست! موضوع، موضوع یک عمر زندگی هست، و همسر (چه مرد چه زن) پیرهن نیست که یکی دو سال بپوشیم و بعد پرت کنیم و بعدی رو بگیریم! تفاهم همدیگه بسیار مهمه!

Boss;896171 نوشت:
سلام

@};-سپاس@};-

سلام

قیافه و تیپ مهمه...اما انگار از زبان غافل شدید..و یا اینکه اعتماد به نفس ندارید
توی رابطه یهویی طرز برخورد خیلی مهمه
اگه اصولی نباشه خانمها معمولا واکنش منفی نشون میدن

دوست عزیز بعضی اوقات زیبایی های یه مرد باعث می شه زنای دیگه با وجود دونستن تاهلش زندگیشو نابود کتن

[="Tahoma"][="Navy"]

Boss;896171 نوشت:
ولی باتوجه به مثالی که زدم این اتفاق هرگز نمیفته شما به شدت به خاطر معمولی بودن چهره باطرف مقابلتون برخورد میکنید، من یه رفیق دارم سه بار {3 بار} درخواست کرده بسیار محترمانه ولی به خاطر چهره ی معمولیش {حالا اون از من قیافش بهتره} به شدت باهاش برخورد شده و کلی ناراحت شده هر سه بارم افراد به نظر مذهبی و با ایمانی و عاقلی بودند و حالشو گرفتن.

سلام
هرچند بنده زن نیستم ولی در این مورد چیزی رو که می دونم می نویسم
بنظرم هم برای مرد و هم برای زن زیبایی مهمه
اما تفاوت ایندو در در نوع تلقی است که از زیبایی دارن
مردها بیشتر به زیبایی فیزیکی
و زنان بیشتر به زیبایی احساسی و عاطفی توجه دارن
یعنی از نظر یک مرد زن زیبا زنی است که اندام و چهره اش زیبا باشه
اما زنها در کنار عنایتی به چهره و اندام بیشتر به نوع برقراری رابطه و ابراز احساس و عاطفه مرد توجه می کنن
لذا راهکار کسی که می خواد دل یک دختر خانوم رو بدست بیاره ( و چهره چندان جذابی نداره) اینه که احساس و عاطفه خودش رو در معرض قضاوت اون قرار بده
یعنی کاری کنه که او به عاطفه و احساس وی در ارتباط با دیگران پی ببره
وقتی افراد در یک فضای مشترک حضور داشته باشن بعد از مدتی متوجه این ویژگی ها میشن یعنی همانطور که یک پسر می تونه بعد از مدتی ویژگی های ظاهری و شخصیتی خانومهای اطراف خودش رو مورد قضاوت و مقایسه قرار بده یک دختر هم این کار رو میکنه بخصوص اگر در اون جمع قصد انتخاب هم داشته باشه
لذا باید فرصتی برای دیگران قائل شد تا آنها بتوانند در مورد ما قضاوتشون کامل بشه بعد میشه نزدیک شد و مطلب مد نظر رو مطرح کرد
بنده فکر می کنم این روش کارساز باشه
یا علیم[/]

[="Purple"]به نظر من اینجور برخوردها فقط باعث ایجاد یه ذهنیت برای طرف مقابل میشه اون هم مزاحمت ....
شما یه نفر جلوی خواهرتونو بگیره توی خیابون بعد بگه به خدا قصدم ازدواجه نمیگین راه و رسم داره؟!!
فکر نمیکنم دختری باشه حتی ذره ای اینو درخواست آشنایی واسه ازدواج تلقی کنه ...
از راهش برین حتی اگه اینجوری هستین که میخواین بر اساس عبور و مرور آدما توی خیابون و جذابیت و زیبایی ظاهر که شاید با یه دستمال کاغذی پاک بشه انتخاب کنید باز از راهش برین تا برخورد تند نبینین ....
فقط یه سوال واسم پیش اومده شما که ملاک اصلی تون به نظرمیاد زیباییی هست و تو خیابون عاشق میشین چطور انتظار دارین اون طرفتونم ملاک اصلیش همین نباشه؟ Smile
خب کسی که انقد به ظاهرش میرسه و .... یعنی مشخصه زیبایی ظاهری یکی از اولویتاشه مگه اینکه اون اولویت دیگه یعنی پولش بیشتر باشه Smile
حالا سه پیشنهاد دارم واستون
اول شما اگه پولدارین با قیافه معمولی برین خواستگاری
دختری که زیباییی ش فوق العاده س چون واسش قیافتون بی اهمیته ...
دوم اگر پولدار نیستین و قیافه معمولییی دارین میتونید حدااقل از طریق خانواده اقدام کنید و تو جلسه آشناییی ببینید خوشتون میاد یانه ...
پیشنهاد سومم که بهتون توصیه میکنم اینو انتخاب کتید Lol کلا معیارتون رو عوض کنید و به قیافه تا حدی که به دل بشینه توجه کنید چون اخلاق خوب می مونه اما زیباییی ظاهری بعد یه مدت اهمیتشو از دست میده[/]

باسلام

این نوع خواستگاری اصلا درست نیست وبیشتر به یه نوع مزاحمت

شبیه! قیافه هم مهمه برای خانمها ،باید به دل بشینه !ولی از اون مهمتر ،اخلاقشو،

و استقلالشه !متکی به والدینش نباشه!

موضوع قفل شده است