شیعه واقعی(کارشناس:مجید)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شیعه واقعی(کارشناس:مجید)

امام باقر علیه السلام:ما شیعتنا الا من اتقی الله و اطاعه وما کانوا یعرفون الا بالتواضع و التخشع و ادا الامانه و کثره ذکر الله شیعه ما نیست مگر ان کس که از خدا بترسد و اورا فرمان برد.انان جز با فروتنی و خاکساری و امانت داری و بسیاری یاد خدا شناخته نمی شوند.

پس خدایا به ما فروتنی، خاکساری، امانتداری و بسیاری یاد خدا عطا کن.
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی ابن ابیطالب.
خدایا ما را از شیعیان واقعی امیرالمومنین علی علیه السام قرار ده. هر قدمی بر می داریم در جای پای او باشد و باعث افتخار شیعه باشیم.

سید مهدی;28541 نوشت:
امام باقر علیه السلام:ما شیعتنا الا من اتقی الله و اطاعه وما کانوا یعرفون الا بالتواضع و التخشع و ادا الامانه و کثره ذکر الله شیعه ما نیست مگر ان کس که از خدا بترسد و اورا فرمان برد.انان جز با فروتنی و خاکساری و امانت داری و بسیاری یاد خدا شناخته نمی شوند.

بله این جملات ناب را قبول دارم خیلی زیباست اگر کره آب را بگردید فروتن و خاکی تر از اینجانب را پیدا

نخواهید کرد

مثل یک آتشفشان خاموشم که ظاهر سردم درجه ها با باطن پر حرارت فاصله دارد

اما در ظاهر سازی فروتنی فعلا محذوراتی دارم تا وقت آن در آید

غلامعلی نوری *;28656 نوشت:
بله این جملات ناب را قبول دارم خیلی زیباست اگر کره آب را بگردید فروتن و خاکی تر از اینجانب را پیدا

نخواهید کرد

البته حتما قبول دارید که متواضع واقعی کسی است که حتی خود را به خاکی بودن هم نستاید:Cheshmak:

[=Badr][=Badr]عيب است بزرگ بر كشيدن خود را[=Badr]
[=Badr]از جمله خلق برگزيدن خود را

[=Badr]
[=Badr][=Badr]از مردمك ديده ببايد آموخت[=Badr]
[=Badr]ديدن همه كس را و نديدن خود را

عاشق;28666 نوشت:
البته حتما قبول دارید که متواضع واقعی کسی است که حتی خود را به خاکی بودن هم نستاید:cheshmak:

عيب است بزرگ بر كشيدن خود را
از جمله خلق برگزيدن خود را

از مردمك ديده ببايد آموخت
ديدن همه كس را و نديدن خود را

بابا این مردمک بدبختی که تو میگی خودش رو نمی بینه این از بد بختیشه نه از فروتنی

بدبخت تحت استثمار مغزه برده مغز شده و اون آقا بالاسر اجازه نمی ده که مردمک خودشو ببینه!

کافیه که مغز اجازه بده و یک آینه به دست بگیره تا مردمک آنقدر خودشو توآینه ببینه که از خوشحای وخود

پرستی اشکش در بیاد

[="red"]تمام اعضای ما تحت استثمار مغزن واین قانون خدایی ورازی از بقا است [/]
دست اینهمه زحمت می کشه کسب نان حلال می کنه و لقمه میگیره اون وقت دوستی !!!!نتیجه ی
زحمتشو به دستور مغز مغرور و متکبر به داخل دهان تقدیم می کنه

و به نظر من این مغز مغرور و متکبر شایستگی رهبری رو داره
چرا که از همه ویتامین و پرو تئن ومواد قندی وچربی و املاحی که به دستور آن مغرور متکبر وارد قلمرو حکومتش میشه با آن همه غرور و اختیار و جباریت فقط وفقط قند ها رو برای خودش برمیداره
وبقیه مواد مغذی و مقوی را به زیر دستاش( اعضای دیگه) می سپره

وخوش بحال بدن بخاطر حکمرانی این فرمانروای زورگو ،مغرور ومتکبر اما ساده زیست کم خواه وقانع

پس بدان که اگر مغز خود خواه و متکبر ،مغرور و دستور دهنده است بیشتر به فکر حیات دیگراعضای بدن است تا خودش

وخوش بحال بدن بخاطر این پادشاه متکبر ومغرورش [="red"] فتبارک الله احس الخالقین [/]
وتکبر وجباریت از لوازم آفرینش مغز دلسوزوخیر خواه دیگران بوده است است و این راز خلقت مغز است وغیر از

او کسی شایستگی آنچه که گفته شد ندارد

و من همان مغز خواهم شد پس خوش به حال شما

كُلُوا وَاشْرَبُوا هَنِيئًا بِمَا أَسْلَفْتُمْ فِي الْأَيامِ الْخَالِيةِ(الحاقة/24)
بخوريد و بنوشيد گواراتان باد به [پاداش] آنچه در روزهاي گذشته انجام داديد

با سلام خدمت همه عزیزان علی الخصوص دوست عزیز و جذاب و تا حد زیادی قابل پیش بینی آقای نوری

اولاً یه تناقض !!!!

اگر کره آب را بگردید فروتن و خاکی تر از اینجانب را پیدا نخواهید کرد

غلامعلی نوری *;28677 نوشت:
و من همان مغز خواهم شد

البته ، شما زیاد جدی نگیر ، پیش میاد ،

به هر حال ،

اینکه شما روی این کره خاکی خودتون رو مظهر فروتنی میدونید ، خیلی خوبه و قابل تحسینه ، اما

خیلی ناراحت شدم وقتی دیدم درونتون خیلی داغونه ، خیلی دوست داشتم متبلور میشدید تا ببیینم چه چیزی اینقدر شما رو آشفته کرده

البته

هر چند شما خودتون فرمودید تا إِلَى يوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ(الحجر/38) نمی تونید درونتون رو آشکار کنید !

البته اگه زمانش رو اشتباه حدس زدم اصلاح کنید !

ایکاش راحت تر از اینی که هستی حرف بزنی ، زیاد خودت رو بخاطر دیگران آشفته نکن ، در ضمن یادت باشه امروز دل هیچکس به اندازه امام عصر علیه السلام از شیعیانش خون نیست ، پس بیا و مسیرت رو در تذکر به وجود امام عصر علیه السلام تغییر بده و از اظهار نظر های شخصی بپرهیز و زیاد هم دنبال ایجاد حاشیه نباش ،

البته من هنوز دلیل پر حاشیه بودن غلامعلی نوری عضو کوشا رو به خوبی نمی دونم

امیدوارم در ادامه صحبت هامون به نتایج خوبی برسیم

فعلاً . . .

بابا این مردمک بدبختی که تو میگی خودش رو نمی بینه این از بد بختیشه نه از فروتنی

بدبخت تحت استثمار مغزه برده مغز شده و اون آقا بالاسر اجازه نمی ده که مردمک خودشو ببینه!

کافیه که مغز اجازه بده و یک آینه به دست بگیره تا مردمک آنقدر خودشو توآینه ببینه که از خوشحای وخود

پرستی اشکش در بیاد

تمام اعضای ما تحت استثمار مغزن واین قانون خدایی ورازی از بقا است
دست اینهمه زحمت می کشه کسب نان حلال می کنه و لقمه میگیره اون وقت دوستی !!!!نتیجه ی
زحمتشو به دستور مغز مغرور و متکبر به داخل دهان تقدیم می کنه

چرا که از همه ویتامین و پرو تئن ومواد قندی وچربی و املاحی که به دستور آن مغرور متکبر وارد قلمرو حکومتش میشه با آن همه غرور و اختیار و جباریت فقط وفقط قند ها رو برای خودش برمیداره
وبقیه مواد مغذی و مقوی را به زیر دستاش( اعضای دیگه) می سپره

وخوش بحال بدن بخاطر حکمرانی این فرمانروای زورگو ،مغرور ومتکبر اما ساده زیست کم خواه وقانع

پس بدان که اگر مغز خود خواه و متکبر ،مغرور و دستور دهنده است بیشتر به فکر حیات دیگراعضای بدن است تا خودش

وخوش بحال بدن بخاطر این پادشاه متکبر ومغرورش فتبارک الله احس الخالقین
وتکبر وجباریت از لوازم آفرینش مغز دلسوزوخیر خواه دیگران بوده است است و این راز خلقت مغز است وغیر از

او کسی شایستگی آنچه که گفته شد ندارد

و من همان مغز خواهم شد پس خوش به حال شما

كُلُوا وَاشْرَبُوا هَنِيئًا بِمَا أَسْلَفْتُمْ فِي الْأَيامِ الْخَالِيةِ(الحاقة/24)
بخوريد و بنوشيد گواراتان باد به [پاداش] آنچه در روزهاي گذشته انجام داديد

از این توضیحات لابد مرتبط شما! می توان به این نتیجه رسید که سخنم را پذیرفته اید.
موفق باشید :Labkhand:

فرض كن[=&quot].....[/]فرض کن اباعبدالله الحسين به تو ظاهر گردد.
ظاهرت هست چنانی که
خجالت نکشی؟
باطنت هست پسندیده ی صاحب نظری؟
خانه ات لایق او هست که
مهمان گردد؟
لقمه ات درخور ا وهست که که نزدش ببری؟
پول بی شبهه وسالم ز همه دارایت ?داری آن قدر که یک هَديه برايش بخري؟
حاضري گوشي همراه تو را چك بكند؟
با چنين شرط كه به حافظه دستي نبري؟
واقفي بر عمل خويش تو بيش از دگران
ميتوان گفت تو را
شيعه ي اثني عشري؟

شيعه سه گروه‏اند
- امام صادق فرمودند: «شيعیان سه گروه‏اند: دوست واقعى كه از ماست، كسانى كه پيوند ما را انگيزه آبروى خويش ساخته‏اند، ما نيز سبب آبروى ايشان هستيم، كسانى كه ما را وسيله شكم خوارگى خود قرار داده‏اند، آنكه ما را انگيزه نان خورى سازد تهى دست و درويش گردد».

شيعه به سه چيز آزمايش گردد
- امام صادق فرمودند: شيعه ی ما را در سه وقت آزمايش كنيد هنگام نمازگزارى كه چگونه نماز مى‏گزارد، در نگاهدارى تشيع از مخالفان آن و آزمايش درخواسته‏هاى ايشان كه چگونه با برادران خويش همراهى مى‏كنند».

شیعه ی واقعی = حضرت ابوالفضل (ع)،حضرت زینب (س) ،میثم تمار و .......

ashr;175613 نوشت:
شیعه ی واقعی = حضرت ابوالفضل (ع)،حضرت زینب (س) ،میثم تمار و .......
با سلام وعرض ادب
ما باید سعی کنیم جزءپیروان آن حضرات باشیم ،همان طور که امام باقر(علیه السلام ) به یکی از دوستانشان فرمودند ،پس ان شاالله اگر نمی توانیم جزءشیعیان باشیم سعی کنیم از پیروان آن بزرگواران باشیم .

مجید;176626 نوشت:
[=arial]با سلام وعرض ادب
[=arial]ما باید سعی کنیم جزءپیروان آن حضرات باشیم ،همان طور که امام باقر(علیه السلام ) به یکی از دوستانشان فرمودند ،پس ان شاالله اگر نمی توانیم جزءشیعیان باشیم سعی کنیم از پیروان آن بزرگواران باشیم .

با سلام به دوست گرامی
سوال تایپیک شیعه واقعی ؟ جواب سوال را فقط دادم.
:Gol::Gol:

با سلام وعرض ادب
شیعه کیست ؟امام صادق (علیه السلام )فرمودند :«کذب من زعم انّه من شیعتنا وهو متمسک بعروةغیرنا »(صفات الشیعه ص3)آن کسی که می گوید من شیعه هستم دروغ می گوید .شیعه آن نیست که می گوید «اشهد ان علیا ولی الله »بلکه شیعه کسی است که ببیند قانون ومکتب اهل بیت چه می گوید ،کسی که علی را قبول دارد او«هو متمسک بعروةغیرنا »در حرکاتش پناهگاهش غیر از ما نیست ،اگر به غیر ما تمسک پیدا کند دروغ می گوید وشیعه یما نیست .

با سلام خدمت دوستان
دوستان اگر مطلبی ذیل این بحث ندارند این بحث را جمع بندی کنیم و ان شا الله ببندیم .

موضوع قفل شده است