سیر مطالعاتی فقه و احکام

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سیر مطالعاتی فقه و احکام

[="Navy"]با سلام
برای مطالعه در زمینه فقه و احکام شیعه یک سیر مطالعاتی برایم معرفی بفرمایید
متشکرم
[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

آرامش قرآنی;895762 نوشت:
با سلام
برای مطالعه در زمینه فقه و احکام شیعه یک سیر مطالعاتی برایم معرفی بفرمایید
متشکرم

با عرض سلام و احترام

لطفا تحصیلات و سابقه مطالعاتی خود در این زمینه را بیان کنید تا به سؤال شما دقیق تر پاسخ داده شود.

موفق باشید[/]

سجاد;896120 نوشت:

با عرض سلام و احترام

لطفا تحصیلات و سابقه مطالعاتی خود در این زمینه را بیان کنید تا به سؤال شما دقیق تر پاسخ داده شود.

موفق باشید

سلام
به منم لطفا معرفی کنید
یه سوال از دفتر مرجع تقلیدم پرسیدم. گفتن طلبه ای؟ گفتم نه. گفتن پس ما نمیتونیم بیش از این توضیح بدیم Fool
خلاصه یه سیری معرفی کنید که من بعد از 4-5 سال بتونم نیازهای معمولم رو با زنگ زدن به دفتر مرجع تقلید برطرف کنم

به جز رساله هم سابقه مطالعاتی ندارم

با تشکر

[SPOILER]
توضیح بیشتر: نه که خدای نکرده جواب نداده باشن یا جواب سربالا داده باشن. اتفاقا خیلی هم برخوردشون خوب بود و قبلا هم خیلی ازشون راهنمایی گرفته بودم. ولی متاسفانه بعضی مسائل رساله برای افراد عامی قابل فهم نیست. :([/SPOILER]

[="Navy"]

سجاد;896120 نوشت:

با عرض سلام و احترام

موفق باشید

سلام علیکم با تشکر از پاسخ شما استاد بزرگوار
با کتب حوزوی مثل لمعه و آموزش فقه فلاح زاده آشنا هستم و مطالعه دارم[/]

[="Tahoma"][="Black"]

الرحیل;896177 نوشت:
سلام
به منم لطفا معرفی کنید
یه سوال از دفتر مرجع تقلیدم پرسیدم. گفتن طلبه ای؟ گفتم نه. گفتن پس ما نمیتونیم بیش از این توضیح بدیم
خلاصه یه سیری معرفی کنید که من بعد از 4-5 سال بتونم نیازهای معمولم رو با زنگ زدن به دفتر مرجع تقلید برطرف کنم

به جز رساله هم سابقه مطالعاتی ندارم

با تشکر

آرامش قرآنی;896294 نوشت:
سلام علیکم با تشکر از پاسخ شما استاد بزرگوار
با کتب حوزوی مثل لمعه و آموزش فقه فلاح زاده آشنا هستم و مطالعه دارم

با عرض سلام و احترام

برای طلاب مبتدی ، به دقت گذراندن دوره آموزشی احکام که جزء بخش های تحصیلی شان است ، توصیه می شود.

برای طلاب غیر مبتدی که دوره آموزشی احکام را گذرانده اند ، توصیه می کنیم که ابتدا رساله مرجع خود را به دقت مطالعه کرده و برای اشکالات احتمالی به اساتید فقه خود مراجعه کنند و در ادامه رساله چند مرجع و نیز عروه الوثقی را مطالعه و مباحثه نمایند.

برای غیر طلاب به ترتیب کتاب آموزش احکام (محمد حسین فلاح زاده) و سپس رساله مرجع تقلید خود را توصیه می کنیم که به دقت مورد مطالعه قرار داده و در صورت وجود اشکال از کارشناسان فقه سؤال و پی گیری نمایند.

در پناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است