مخرب بودن ماهواره برای همه

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مخرب بودن ماهواره برای همه

با سلام
سالهاست که می شنویم ماهواره خانه خراب کن است بد است و هزار تا از این حرفها
البته به شخصه چیز خاصی که جالب به نظر برسد در ماهواره ندیدم
اما یک سوال اگر ماهواره چیز بدی هست چرا شبکه های تلویزیونی روی امواجی میروند که توسط ماهواره قابل دریافت هستند؟
و دوستانی مثلا شمالی می تونند در شهری دیگر شبکه های استانی شان را نگاه کنند
یا مثلا گزارشگر به دوستان جام جمی سلام عرض می کنه؟
یا مثلا اگر فیس فیلتر چرا سیاست مداران ما در فیس بوک آکانت دارند؟
ممنون

javad_joon;894841 نوشت:

امروز هم آیت الله موحدی کرمانی خواستار شبکه ملی اطلاعات شد و اینترنت را صد برابر بد تر از بی حجابی دانست .
خوبی که اینترنت دارد دست سانسورچیان محترم از آن دور است و انسان اگر زبان خارجی بداند می تواند با مراجعه به وبسایت های خارجی و شبکه های اطلاع رسانی مثل توئیتر بفهمد در دنیا چه خبر است و سایر افراد چه موضعی دارند و چطور به جهان نگاه میکنند و این چنین گول دروغ گویی ها و تحریف و اطلاعات ناقص دادن صدا و سیما و روزنامه های وطنی را نخورد .
متاسفانه صدا و سیما ملت را رسما " خر " فرض میکند و چنان دروغ می گوید و تحریف میکند که به معنای واقعی کلمه " تهوع آور " است .
خلاصه اینترنت و شبکه آزاد اطلاعات کابوس حکومت های تمامیت خواه و دارای خوی استبدادی ست و فرعون وار درصدد حذف آن هستند غافل از اینکه تقلای بیهوده میکنند و اینبار تقدیر " انسانی " که توسط انسان های معتقد به " آزادی " شکل میگیرد شرایط را طور دیگری رقم خواهد زد .
ماهواره هم شبیه همین است .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

javad_joon;894841 نوشت:
با سلام
البته به شخصه چیز خاصی که جالب به نظر برسد در ماهواره ندیدم

سلام وعرض ادب
جواد جون از اینکه این سایت را برای طرح سوال خود انتخاب کرده اید. ممنون هستم. وسایر عزیزانی که در این تاپیک همراه ما خواهد. بود. وتنها خواهشی که از عزیزان دارم. ذهنیت خود را کنار گذاشته وطبق واقعیت بیرونی قضاوت کنند.
استفاده از ماهواره در کشور ما غیر قانونی است. وبالطبع هر کشوری به حسب شرایط خود جعل قانون می کند. شاید در کشورهای اسلامی که حکومت لائیک ویا سکولار دارند. ماهواره آزاد باشد. چون آنها مبنای کارشان همین است. اما نظام ما یک حکومت اسلامی است. وبا توجه به اینکه اکثر شبکه های ماهواره ای غیر اسلامی وغیر اخلاقی هستند. قانونی شدن وآزاد شدن ماهواره در کشور ما خلاف مبانی حکومتی ماست.
اما اگر در خود ماهواره متمز شویم. ونه بر اساس شرایط شخصی خود که طبق شرایط عموم مردم تحلیل کنیم. بیشتر مردم ما که ماهواره دارند. طبق آمار شبکه های غیر اخلاقی را نگاه می کنند. وکسی نمی تواند تاثیر منفی این شبکه های را بر روی خانواده ها وجوانان واز بین رفتن غیر وحیا انکار کند. مگر اینکه چشم خود را به واقعیت بیرونی ببندد.
یکی از رسالتهای ماهواره وشبکه های غیر اخلاقی آن که در ایران هم کم طرفدار ندارند. برداشت حیا وعادی کردن روابط مرد وزن است. واگر دوستان 30 سال ویا 20 سال قبل را با الان وشرایط پوشش ونوع روابط را مخصوصا در فضاهایی مثل دانشگاه نگاه کنند. تاثیر ماهواره را می بینند.
ما منکر این نیستیم که در ماهواره هم شبکه های خوب وعلمی پیدا می شوند. اما آنچیزی که در کشور ما جریان دارد. استفاده ازاین شبکه های نیست. بلکه 80% بیشتر شبکه های غیر اخلاقی استفاده می شود.

javad_joon;894841 نوشت:
اما یک سوال اگر ماهواره چیز بدی هست چرا شبکه های تلویزیونی روی امواجی میروند که توسط ماهواره قابل دریافت هستند؟

وقتی ابزاری وجود دارد که شما هم می توانید از آن جهت تبلیغ سخنان وبرنامه های هنری ودینی خود استفاده کنید. چه ایرادی دارد؟
لازم نیست. که چون من از این موقعیت در راستای تبلیغ برنامه های خود استفاده می کنم. پس استفاده هر نوع از این شبکه ها را هم برای مردم آزاد کنم. چون اصلا این منطق درستی نیست. با توجه به اینکه امروز سردمدار برنامه های رسانه آمریکا وغرب است. وآنها هم سوغات درست را به منطقه ما نمی فرستند. بلکه بیشتر چیزهایی رواج دارد. که موجب عادی شدن فحشا ومنکرات می شود.

javad_joon;894841 نوشت:
یا مثلا اگر فیس فیلتر چرا سیاست مداران ما در فیس بوک آکانت دارند؟

همه سیاستمداران ما ندارند. واگر برخی دارند. خود باید جواب دهند. که چطور حافظ قانونی هستند که خود به آن عمل نمی کنند؟
البته بازهم اگر کسی از فیسبوک در راستای نشر حقایق وتبلغ صحیح استفاده کند. ایرادی ندارد. ولی عمومی کردن چیزی که بیشتر موجب رواج فحشا ورابط ناسالم می شود. درست ومعقول به نظر نمی رسد.

jostojoogarhaqiqat;894859 نوشت:
خوبی که اینترنت دارد دست سانسورچیان محترم از آن دور است و انسان اگر زبان خارجی بداند می تواند با مراجعه به وبسایت های خارجی و شبکه های اطلاع رسانی مثل توئیتر بفهمد در دنیا چه خبر است و سایر افراد چه موضعی دارند و چطور به جهان نگاه میکنند و این چنین گول دروغ گویی ها و تحریف و اطلاعات ناقص دادن صدا و سیما و روزنامه های وطنی را نخورد .

کدام کشوری به مردم خود هم حقایق را بیان می کند؟ بیشترین سانسور در همین کشورهای غربی از جمله آمریکا وجود دارد. بطوری که مردم آنها مسلمانها را همانند داعشی ها می دانند. چرا آنها همه واقعیات ونقش صهیونیزم در کشورهایشان ومدیریت دنیا را مطرح نمی کنند؟
حال چطور شد که مردم ما فکر می کنند. هر چه در ماهواره گفته می شود واقعیت دارد. وآنچه در خبرهای خودمان است. دروغ است؟
واقعا ماهواره چکار کرده است، که دیگر به بیگانه ودشمن های خود بیشتر از خودمان اعتماد داریم؟!
باز خود اینها هم از آثار همین ماهواره است. ونشان دهنده موفقیت آنها رد رسالت خودشان است. که امروز ما به خودی ها اعتماد نداشته وگوش به خبر دشمنان خود وبیگانه باشیم.

jostojoogarhaqiqat;894859 نوشت:
متاسفانه صدا و سیما ملت را رسما " خر " فرض میکند و چنان دروغ می گوید و تحریف میکند که به معنای واقعی کلمه " تهوع آور " است .
خلاصه اینترنت و شبکه آزاد اطلاعات کابوس حکومت های تمامیت خواه و دارای خوی استبدادی ست و فرعون وار درصدد حذف آن هستند غافل از اینکه تقلای بیهوده میکنند و اینبار تقدیر " انسانی " که توسط انسان های معتقد به " آزادی " شکل میگیرد شرایط را طور دیگری رقم خواهد زد .

بیشتر اینها توهم آزادی است. والا آزدی کجا بود؟ ماهواره الان ما را به اسم آزادی وبیان حقایق اسیر خود کرده است؟ با کدام تحقیق مشخص شد که ماهواره درست می گوید. صدا وسیمای ما دروغ؟
من در صدد دفاع از صدا وسیما نیستم. وچه بسا خود نیز انتقاداتی دارم. اما نه اینکه دیگری آنقدر ما را مقهور خود کرده باشد. که برای سخنانش عصمت قائل باشیم. وخودی هار ا دروغگو بدانیم.
اشتباه نکینم. ماهواره ابزار دست همانهایی است. که حکومت 99%برای 1% دارند. واز این ابزار هم برای شکستن مقاومت کشورها دیگر استفاده می کنند. والا همین صاحبان ماهواره در عراق وافغانستان وپاکستان کدام آزادی را به ارمغان آوردند؟
همین ها مگر دولت عربستان، قطر، اردن را دموکراتیک وایران را مستبد نمی دانند. واقعا اینطور است؟ نمی دانم کشورهای خارجی رفته اید یانه، بنده خودم برخی کشورها رفته ام، ودوستان بنده هم مدام در حال سفر به کشورهای مختلف هستند. واقعیت داخلی خیلی از کشورهای غیر از آن است. که ما تصور می کنیم. وهمین حکومت ایران ونظام مقاوم آن آرزوی خیلی از انسانهای آزادی خواه است.
قدر نعمت را قبل از آنکه از دستمان خارج شود. بدانیم. والا از دست که رفت دیگر باز نمی گردد.

کریم;895282 نوشت:
کدام کشوری به مردم خود هم حقایق را بیان می کند؟

چیزی که من میخواستم در آخر بگویم را شما در اول گفتید !
بله ، حکومت ها بر جهل مردم حکومت می کنند و اگر مردم دانا شوند حکومتی هم در میان نخواهد بود .
بنابراین حکومت ها خبری را که برای اجرای سیاستشان لازم باشد را " تولید " میکنند نه خبر رسانی. مثلا آمریکا چون حکومت بشار اسد به نفعش نیست شروع میکند به " تولید " خبر که بشار اسد قاتل است و دیکتاتور است و غیره . شاید هم باشد ولی اگر نبود باید جوری نشان داده شود که هست !
ولی از آنجا که جمهوری اسلامی یک حکومت ایدئولوژیک است نه دموکرات پس لازم است تمام تصمیمات راهبردی خودش در طول رهبری امام خمینی و خامنه ای ، تداوم آمریکا ستیزی و ضد اسرائیل و غرب بودنش را توجیه کند ، پس مقدار خبری که باید " تولید " کند بیشتر خواهد بود نسبت به آمریکا و کارش سخت تر !
این آزادی بیان در کشور های اروپایی از آنجا که جنگ طلب نیستند و اگر باشند توانش را ندارند ! به مراتب بیشتر است .

اما درباره اینکه صدا و سیمای ما راست را نمی گوید کسی که سیاست را دنبال کند برایش واضح است . کافی است درباره یک موضوع خاص ، ببینید صدا و سیما و فارس و امثال این ها چه می گویند بعد آن را با دیگر خبررسانی ها مقایسه کنید و اگر توانستید به خبرنگاران آزاد نیز مراجعه کنید . مثلا این را چند روز پیش در یک تاپیک دیگر نوشته بودم:

دیروز جان کری انتقادات شدیدی از اسرائیل درباره شهرک سازی و مخل صلح شدن کرد .
اصل خبر را از هارتز بخوانید : http://www.haaretz.com/israel-news/1.756955
حال ببینید خبرگزاری فارس به چه شکل مبتذلی خبر را تحریف کرده : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950914001709
حالا تسنیم که منصف تر است را بخوانید : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/09/14/1258074/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C

حالا بی بی سی فارسی که او هم منصف تر است : http://www.bbc.com/persian/world-38202853
حالا هر سه این ها را با هارتز مقایسه کنید ... خب بعد توقع دارید مردم نروند بی بی سی نگاه کنند ؟

این 3 خبرگزاری وطنی ، اگر با هم جمع شوند خبر اصلی را پوشش می دهند :

http://khabarone.ir/news/5108394/%DA%A9%D8%B1%DB%8C:-%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%DA%AF%D8%AA%D9%86-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AF
http://khabarone.ir/news/5108132/%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B9-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D9%82%D9%82-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D8%AF
http://khabarone.ir/news/5107403/%D8%AC%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%DB%8C:-%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%DA%AF%D8%AA%D9%86-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AF

این را با فارس مقایسه کنید . .
الان اخبار ساعت 19 شبکه خبر و 20:30 را دیدم . آنجا که کری گفت برجام به نفع اسرائیل است _ و طبیعتا این جمله از آنجا که برجام را زیر سوال می برد و به نفع آمریکاستیزی نظام است _ را پخش کرد ولی انتقادات بسیار شدید جان کری از اسرائیل را به راحتی از رویش گذشت و دوباره آن بخشی که نتانیاهو ضدبرجام صحبت کرد را حذف کرد .
---------------------------------------------
شما کافی است شیوه خبررسانی شبکه های وطنی را با press tv که مخاطبش انگلیسی زبانان هستند مقایسه کنید . از آنجا که press tv برای خارج نشینان پخش می شود اگر خارج نشینان به سیاست های نظام ایمان نیاورند آسیبی به نظام وارد نمی شود بنابراین در خبررسانی منصف تر است .
صدا و سیما حتی به شعور مخاطب هم توهین میکند و مثلا از قول جان کری درباره سوریه می گوید : ما کماکان به حمایتمان از ""تروریست"" ها در سوریه ادامه می دهیم ! خب این شد خبررسانی ؟ شما باید آنچه را که او گفت درست پخش کنید بعد در تحلیل خبر بگویید که نه، گروه هایی که جان کری می گوید به این دلایل تروریست هستند نه آزادی طلب .
صدا و سیما تنها شبکه خبری دنیاست که ارتباط زنده با مردم ندارد . مثلا یک روز معمولی برود خیابان و از مردم عادی بپرسد نظر شما درباره برجام، سیاست های نظام و حجاب چیست و این را مستقیم پخش کند . نمی شود آقا ! از اول همه باید بگویند برجام بد است و سیاست های نظام عالی ست و حجاب مصونیت است نه محدودیت !
همه این ها به خاطر این است که مردم باید به این نتیجه که سیاست های نظام درست است برسند ، پس باید اخبار را جوری " تولید " کرد که به نتیجه دیگری نرسند .

اما نقش شبکه های اجتماعی در این وانفسایی که همه دروغ می گویند بسیار مهم است .
شما به راحتی می توانید از مردم خود آن کشور می توانید خبرهایی را که مربوط به آن کشور است را دنبال کنید .
شاید بگویید مردم هم تحت تاثیر رسانه هایشان هستند ، درست است بنابراین نقش خبرنگاران آزاد و مردم آزاده مهم می شود . کافی است آن ها را پیدا کنید و از آن به آن ها رجوع کنید و تا درصد زیادی مطمئن باشید که راست می گویند .
مثلا من اینکه آمریکا در سوریه دروغ میگوید که دارد از دموکراسی خواهان حمایت می کند را از یک کانال وابسته به یکی از سناتور های آمریکا در youtube دیدم که در آن مصاحبه تصویری برقرار کرده بود با یک خبرنگار آزاد و او می گفت نیروهای مورد حمایت آمریکا در حلب تروریست هستن و مردم از دستشان فرار میکنند به سمت نیروهای بشار اسد . خب من این خبرنگار را در twitter فالو کردم و از این به بعد نسبت به او مطمئن ترم تا دیگران .
این کار مثل کار تاریخدانان می ماند . هر تاریخ دان تعداد محدودی زبان می داند و تعداد محدودی کتاب می تواند بخواند، پس با پیدا کردن تاریخدانان موثق از نظر خودش و اعتماد به آن ها ، به مطالبی که آن ها می گویند استناد می کند .
یا مثل روایات ما که چند محدث از یکدیگر مطلبی را نقل میکنند تا می رسد دست ما و ما با بررسی محدثانی که این مطلب را نقل کرده اند؛ اگر موثق باشند میتوانیم تا درصد زیادی بگوییم این روایت صحیح است .

اما آقای کریم ، نه ؛ من ماهواره ندارم و طبیعتا بی بی سی و VOA نگاه نمی کنم و در نتیجه تحت تاثیر آن ها نیستم .
شیوه کارم را هم دربالا توضیح دادم به اضافه اینکه در یک خبرخاص آن را از چند خبرگزاری منصف می خوانم و منصف بودن هم با بررسی شیوه خبررسانی خبرگزاری ها معلوم می شود .
به هر حال چیزی که خیلی ضرورت دارد استفاده از توئیتر است آنجا دیگر مردم خودشان خبر را تولید میکنند و دست واسطه ها کوتاه است .

jostojoogarhaqiqat;895398 نوشت:
اما آقای کریم ، نه ؛ من ماهواره ندارم و طبیعتا بی بی سی و VOA نگاه نمی کنم و در نتیجه تحت تاثیر آن ها نیستم .
شیوه کارم را هم دربالا توضیح دادم به اضافه اینکه در یک خبرخاص آن را از چند خبرگزاری منصف می خوانم و منصف بودن هم با بررسی شیوه خبررسانی خبرگزاری ها معلوم می شود .
به هر حال چیزی که خیلی ضرورت دارد استفاده از توئیتر است آنجا دیگر مردم خودشان خبر را تولید میکنند و دست واسطه ها کوتاه است .

سلام وعرض ادب وتسلیت شب شهادت امام حسن عسگری علیه السلام که در دوران سیطره آمریکا بر عراق قبر این امام بزرگوار همراه با پدرشان با خاک یکسان شد. ودریغ از واکنش سربازان وکشور آمریکا.
جناب جستجو گر حقیقت بنده از این حوصله ودقت شما لذت بردم. واز قبل هم عرض کردم بنده نه قصد دفاع از صدا وسیما دارم. ونه چنین روحیه ای دارم. وسخن شما که هر رسانه ای به حسب سیاست وسلیقه خود خبر واطلاع رسانی می کند. را قبول دارم. اما نوشتن کارهای صدا وسیما به اسم نظام هم درست به نظر نمی رسد. ونمی شود گفت نظام چنین می خواهد.
متاسفانه دولتمردان ما از زمان اصلاحات وقبل آن وتا الان همه دم از آزادی بیان می زنند وبه اعتراف خود خبرگزاری های ما مثل همین 20/30 وقتی زمان انتقاد از خودشان می رسد. دنبال سانسورهستند. وشما بهتر از بنده می دانید. بودجه وپچرخش صدا وسیمای ما هم به دستان دولت است. وآزادی کامل را ندارد. والبته شمایی که دنبال حقیقت هستید. حتما می دانید که بازهم نباید سیاست های یک دولت را بپای نظام بنویسید. شاهد بر آن هم با اینکه رهبری گفتند بنده به مذاکرات خوشبین نیستم. وعجله نکنید. با عدم رعایت خطوط قرمز رهبری دولتمردان مذاکره کردند. والان آمریکا دارد نقض می کند. بعد از اینهمه خسارت تازه به حرف رهبری رسیده اند. لذا باید اینها را از هم تفکیک کرد.
یک مشکل عمده ما هم نبود شبکه خصوصی است. که همین قدرت رقابت رسانه ای را می گیرد. وحالا علت اینکار چیست بنده نمی دانم.
اما با تمام این اوصاف اگر صدا وسیما هم بر اساس سیاست های خود تمام اخبار ار انعکاس نمی دهد. وچه بسا به حسب جایگاهش هم درست باشد. اما در کشور ما الان خبرگزاری ها ورسانه های متعددی هستند. که در مقایسه شما هم مشخص می شود. اگر کسی خبری یا مساله ای برایش مهم باشد. از طرق مختلف امکان دسترسی واطلاع دارد. لذا نگوییم که در کشور سانسور ویا استبداد دولتی وجود دارد. که از همین مقایسه شما خلاف آن ثابت می شود.
شما این شرایط را با کشورهای عربی ودوست آمریکا وغرب مثل عربستان، که الان هم با شمشیر سرافراد را می برند، یا اردن، مصر، وغیره مقایسه کن، ودقت در سخنان این روزنامه نگار مصری فهوی حسین هم مهم است. تا تفاوت ایران با سایر کشورهای منطقه وعظمت انقلاب وحکومت اسلامی ایران دانسته شود.

این خبر در سایت های مختلف آمده است. واصل آن را از الشرق الاوسط نقل می کنند. هر چند بنده موفق نشدم. متن عربی را پیدا کنم. ولی اصل سخنان قایل دقت است.
فهوی حسین روزنامه نگار مصری و اتفاقا ضد ایرانی است که گرایش ناسیونالیستی عربی دارد و از پیروان جمال عبدالناصر است. وی طی یک مقاله مفصل در الشرق الاوسط، مقایسه ای بین مصر و کشورهای منطقه با ایران انجام می دهد.
ایران و مصر دو مسیر مقاومت و سازشفهوی حسین با مقایسه دو مسیر متفاوت ایران و مصر می نویسد : «ما و ایرانی ها بیش از سی سال پیش در فضای بین الملی در یک سطح بودیم. ایرانی ها راه مبارزه و مقاومت در برابر ابر قدرت ها، بخصوص آمریکا را انتخاب کردند و ما مسیر سازش را برگزیدیم. ما هر سال مزد خیانت مان به اعراب را از طرف آمریکا در قالب 4 میلیارد کمک بلاعوض می گرفتیم و ایرانی ها از همان اول فشار سیاسی، اقتصادی و تحریم و جنگ داخلی و جنگ نابرابر را تجربه کردند.»اقتدار ایران از نگاه روزنامه نگار عربوی در ادامه می نویسد : «...امروز ایران از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت جهانی تبدیل شده که هیچ مشکلی در سطح منطقه و جهان بدون جلب نظر ایران قابل حل نیست. کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا 64 بار هر کدام عبارت ایران را در مناظره تلوزیونی خود بکار می برند. گویی حریفی جز ایران در سطح جهان ندارند.»پشرفت های ایران از منظر روزنامه نگار عربفهوی حسین می نویسد : «...دیگر اینکه ایرانی ها در تمام علوم استراتژیک، از هسته ای تا فضایی و تا نانو و شبیه سازی و پزشکی و .. جز ده کشور برتر جهان می باشند. در صنایع موشکی چهارمین قدرت دنیا و از نظر دقت و سرعت موشک هایش شاید اولین کشور دنیاست. در منطقه جزیره امن و ثبات است و ما علیرغم حمایت آمریکا و اخذ کمک های سالیانه دغدغه تهیه یک وعده قرص نان برای اکثر مردم مان داریم و ... !؟»نقطه قوت ایران و ضعف کشورهای منطقهوی در ادامه می نویسد : «وقتی در مملکتی رهبر درست وحسابی نباشد، خب! وضعیت می شود مصر، وقتی در جامعه ای وحدت نباشد می شود عراق، وقتی کشوری فرمانده استواری نداشته باشد می شود پاکستان، وقتی درکشوری به ظاهر مسلمان رهبر و رئیس آن مملکت، خود فروخته به شرق و غرب باشد می شود ترکیه، اما وقتی در کشوری شیعه، رهبر باج به زمین و زمان ندهد، با همه فشارها، سلیقه ها، جنگ 8 ساله ، 30 سال تحریم سیاسی و اقتصادی، جایی برای نفس کشیدن دشمن باقی نمی ماند. خوب آن وقت می شود ایران، در میان حصاری از آتش جنگ های منطقه که گرگ های زخمی پشت مرزهایشان بی قرار زوزه می کشند ... کسی جرات ندارد به خاکشان چپ نگاه کند.»

سلام
میخواستم بدونم اگر واقعا حکومت روی این کانالهای غیر اخلاقی حساس هست چرا روشون پارازیت نمیفرسته ؟ مثل بعضی کانالها که قبلا روشون پارازیت بود؟

خدایا دوست دارم;895671 نوشت:
سلام
میخواستم بدونم اگر واقعا حکومت روی این کانالهای غیر اخلاقی حساس هست چرا روشون پارازیت نمیفرسته ؟ مثل بعضی کانالها که قبلا روشون پارازیت بود؟

سلام علیکم
چرا نمی فرسته من نمی دانم. ومسئولین خودشان خبر دارند.
اما مهم این است که مردم وخانواده های ما باید سواد رسانه ای داشته باشند. وگرنه همیشه نمی شود بصورت سلبی واجباری جلوی آنها را گرفت. ومشکل عمده ما این است. زمانی که رسانه با تمام انواع آن وارد کشور شد. بصورت مستقیم ویا غیر مستقیم مردم آموزش داده نشدند. تا بدانند فلسفه وجودی این رسانه ها چیست. وچه آسیب هایی دارد؟ الان از طریق همین رسانه ها بیو ترورریسم تیشه به ریشه ما می زند. شما در آپارات می توانید کلیپ های مربوط به این مساله که توسط برخی بازیگران فراری هم تبلیغ می شود. برای ضربه زدن به مردم ایران را در نگاه کنید. که فعلا ماهواره ورسانه وظیفه تبلغ آنرابرعهده گرفته اند.
متاسفانه در حال حاضر خانواده های ما همراه با فرزندان خود برنامه هایی را نگاه می کنند. که کم کم موجب فروپاشی خانواده ها وآثار مخربی است، که جوانان ما را تهدید می کند.
به واقع اکثریت رسانه ها به فکر مردم ورشد وبهبود وضعیت آنها نیستند. بلکه به دنبال سرکیسه کردن مردم وکشاندن آنها به گمراهی وبه تبع آن فروختن کالاهای خود از محصولات رسانه ای گرفته تا مواد آرایشی، مواد مخدر، ابزار آلات جنگی ودیگر محصولات را شامل می شود. وهمه اینها در جیب کمپانی های ثروتی سرازیر می شود که تنها چیزی که به آن فکر نمی کنند.بشریت است.

خب حالا اگه یک خانواده ماهواره داشته باشه ، که فقط کانال های جمهوری اسلامی در آن باز باشه چطور؟
اگر پارازیت فرستادن بر ماهواره برای بدن مضر باشه آیا این کار از لحاظ شرعی ایرادی نداره؟(پارازیت انداختن؟!)

کریم;895741 نوشت:
چرا نمی فرسته من نمی دانم. ومسئولین خودشان خبر دارند.

آقا کریم ... بزرگوار .
جان مردم مهمه ... اینکه پارازیت سرطان زاست معلوم نمیشه چون جزو علوم تجربیه . نباید با جون مردم بازی شه . موش آزمایشگاهی نیستیم که بعدا ازمون یه مقاله isi درست شه !

سلام ...
برخی از دوستان گفتند که چرا ایران بر رویه ماهواره ها پارازیت نمیاندازه ... خوب علتش این هستش که نمیتونه !!!
روش نویز انداختن بر رویه یک سیگنال فرکانس بالا به دو نحو هست ...

1. روش اول : روش اول خوب خیلی خیلی خطرش زیاد هست . مثلا فرض کنین که ایران بخواد فرکانس خاصی رو فیلتر بکنه ... مثلا فرکانس 100 گیگاهرتز ؛ برای انجام این کار باید دقیقا سیگنالی با همین فرکانس تولید کنه و بر رویه سیگنالی که از ماهوراه میاد سوار کنه ... روش اول این هست که چنین داستگاهی رو میرن در نقاطی که ارتفاع زیادی داره نصب میکنند و از بالا به سمته زمین سیگنال ها رو میتابونند . اینجوری میشه که تمام دیش ها به غیر از اینکه سیگنال ماهواره رو میگیرند ... سیگنال نویز رو هم میگیرند . این روش به شدت کارآمد هست و به شدت خطرناک ؛ علت خطرناکیش به این علت هست که سیگنال پرقدرتی رو مستقیما به سمته انسانها شلیک میکنند . حالا فرض کنین 100 تا کانال داشته باشیم که نیاز به فیلتر شدن داشته باشند . در اینصورت باید در 100 فرکانس مختلف سیگنال افشانی صورت بگیره ... که دقیقا هممون انگار تو مایکروویو رفتیم . بنابراین به علت پرخطر بودن ازش استفاده نمیکنند .

2. روش دوم تقریبا هیچ خطری نداره ؛ و بازدهی اون هم به شدت بالاست ... روش اینجوری هستش که دیش هایی رو میسازند که میتونند فرکانس مرجع رو ایجاد کنند و از زمین به سمته آسمان اون سیگنال ها رو پرتاب میکنند . در این روش یک دیش پر قدرت بر رویه زمین قرار گرفته و سیگنال نویز رو دقیقا به سمته ماهواره پرتاب میکنه ... بنابراین سیگنال نویز در طول مسیر بر رویه سیگنال اصلی سوار میشه و سیگنالی که به خونه ها میرسه با نویز همراه هست . مشگل حالا چی هست ... ایران چنین دستگاهی رو ساخت و باهاش ماهواره ای که bbc فارسی پخش میشد رو نشونه گرفت و تونستاون رو کلا نویزیش کنه . هیچ خطری هم نداشت . مشگل کجا بوجود اومد ...

مشگل از اینجا بوجود اومد که ایران برای انجام این کار انرژی خیلی زیادی رو صرف تولید سیگنال پر قدرت نویز میکرد و اون رو به سمته ماهوراه مذکور شلیک میکرد , خوب به هر حال این سیگنال بر رویه کانون ماهواره مذکور جمع میشد و این عمل باعث شد که ماهواره مذکور کلا خراب بشه ...

اینجوری شد که اگر خاطرتون باشه ... ایران رو تنبیه کردند و کلیه irib هاقطع شدند . تقریبا برای مدت 1 ماه هیچ کانال رسمی ایرانی بر رویه ماهوراه نرفت . تا اینکه ما قبول کردیم دیگه به ماهواره اونها شلیک نکنیم و اونها هم دوبار irib های ما رو اجازه پخش جهانی بدهش دادند .

سلام
ماهواره یک تکنولوژی روز است !
و استفاده از آن هم یک امر بدیهی است !
همانطوریکه میدانیم !
حتی قانون منع استفاده و دریافت و خرید و فروش تجهیزات ماهواره هم عملا کارایی نداشته است !
بطوریکه در حال حاضر 70 الی 80 در صد مردم ایران ماهواره دارند !
و از شبکه های مختلف و متنوع آن بر حسب نیاز خود استفاده می نمایند !
حقیقتا اگر بنا است !
چیزی را منع و ممنوع کرد !
چه چیز مناسب تر و جذاب تری جا بگیزین برای آن داریم !
یا می توان به مردم پیشنهاد وارائه داد !
عملا هبچ
جز چند تا فیلم وسریال های تکراری و بی محتوا از شادی که در صدا وسیما بحمدالله خبری نیست !
قبول دارم
این نکته را که بسیاری از بر نامه ها و فیلم ها چنین شبکه های ماهواره ای با فرهنگ و تمدن و دین و شرع و اخلاقیات ما سازگاری ندارد !
و سازندگان شبکه های یاد شده هدفمند شده در حال استحاله فرهنگ و اعتقادات مردم کشورهای مسلمان هستن !
و ب ترویج بی بنده باری و کجرویها اخلاقی در بین جوانان فعالیت دارن !
ولی عملکرد فرهنگی و اقتصادی مسئولین ما هم در این زمینه بسیار ضعیف بوده است!

پ.ن

با تحمیل اراده و زور و پلیس و ارسال پارازیت نمی شود !
جلوی پدیده روز دنیا را به کشور گرفت ! و جامعه را یک جامعه بسته کرد !
باید فرهنگ سازی شود
اعتقاد و باورهها ی مردم به چنان رشد و تعالی برسد !
که خود انتخابگر باشند !
ن دیگران تکلیف کنند چه چیزی خوب است . و چی بد !

خدایا دوست دارم;895671 نوشت:
سلام

منظور من از طرح سوال این بود که زمانی که ما روی اون کانال های 30..یا..30 پارازیت مینداختیم چرا همین کار رو برای کانالهای پورن نمیکردیم.

یعنی میخواستم بگم نگرانی مسولان ما بیشتر از جهت کانال های 30..یا 30 بود نه اون کانال ها

وگرنه خودم هم با پارازیت مخالفم .

خدایا دوست دارم;895943 نوشت:
منظور من از طرح سوال این بود که زمانی که ما روی اون کانال های 30..یا..30 پارازیت مینداختیم چرا همین کار رو برای کانالهای پورن نمیکردیم.

یعنی میخواستم بگم نگرانی مسولان ما بیشتر از جهت کانال های 30..یا 30 بود نه اون کانال ها

سلام

خوب باید عرض کنم خدمت شما
مگر همین الان در سطح بازار فروش انواع و اقسام فیلم های خاک بر سری به راحتی وجود ندارد و به فروش نمی رسد !
حال پارا زیت هم بر روی شبکه های غیر اخلاقی ماهواره ای بفرستن !
راهها و طرق مختلف جهت دسترسی به چنین محتوا های غیر اخلاقی وجود دارد !
الان چنین سی .دی ها در مدارس دختران و پسران و دانشگاهها ردو بدل می شود !!!!
پ.ن
خاک بر سری همان اصطلاح لاتین پورنو گرافی است !
حساسیت خاص روی شبکه های 30 یا 30 را حتما مسئولین امنیتی و سیاسی کشور بیشتر و اولی تر وارجح ترا ز خاک بر سری میدانند !

آقا شما مرزهای اخلاق رو درنوردیدی وقتی پورن رو پورن گفتی و سیاسی رو 30...یا....30 !!! :ghash:
توصیه میکنم نقد های دکتر ابراهیم فیاض به صدا و سیما را بخوانید ... ایشون کاملا حزب اللهی هستن و واقعا باسواد و روشن فکر .

jostojoogarhaqiqat;895820 نوشت:
آقا کریم ... بزرگوار .
جان مردم مهمه ... اینکه پارازیت سرطان زاست معلوم نمیشه چون جزو علوم تجربیه . نباید با جون مردم بازی شه . موش آزمایشگاهی نیستیم که بعدا ازمون یه مقاله isi درست شه !

سلام
این چه ربطی به بحث ما دارد؟
دوست عزیز الان رسانه بیشتر ین تاثیر را در دنیا دارد. مخصوصا از این جهت که تاثیرش غیر مستقیم است. ماندگا رهم می باشد. آثار مخربی که رسانه دارد. بیشتر از خودی ها دانشمندان غربی در موردش کتاب ومقاله نوشته وهشدار داده اند. ومشکل این است. که امروز رسانه انسانها راتسخیر کرده است.
فارغ از همه اینها الان در کشور ما درست است که از نظر قانونی ماهواره ممنوع می باشد. اما عملا هرکه بخواهد بدون هیچ مشکلی استفاده می کند. لذا اینکه موضع بگیریم در کشور ما ماهواره فلان است وبهمان، درست نیست. چون دسترسی به ماهواره در کشور ما محدودیت خاصی ندارد. ومتاسفانه کم ضربه به کشور ما وخانواده ها نزده است.
شبکه های معاندی که هیچ ارزشی برای انسان قائل نیستند. در قابل شعارهای بشر دوستانه برخی را به فساد وعالم توهم کشانده اند. در عین اینکه بنده ضعف رسانه ای خود را توجیه نمی کنم.
اما در کنار اینها امثال ما که دغدغه داریم. بجای اشکال تراشی که کار چندان سختی هم نیست. تلاش کنیم در جهت رشد کشور چیزی که روی زمین مانده است. بلندش کنیم. تا گامی در پیشرفت کشور برداشته باشیم. مانند شهیدان ودانشمندانی که تا بحال نقش کمی در رشد وپیشرفت نداشته اند.
نخبگان ما باید از خود سوال کنند که برای رفع این مشکلات ومعضلات چکار می شود. انجام داد؟ ودر این راه تلاش کنند. ویکی از موارد هم مساله رسانه است. چون ما هنرمند، کارگردان و... که متعهد وکار بلد باشند زیاد نداریم. واگر واقعا کسی در امور رسانه ای نبوغی داشته باشد. ودر این راه تلاش کند برای بالا بردن فهم وآگاهی مردم کار کوچکی انجام نداده است.

فضای مجازی فرقی با فضای حقیقی ندارد. اصلا فضای مجازی نداریم. وباید برنامه ریزی داشت. که الان نیست.
http://www.aparat.com/v/NgmPh

برخی از این بحث ها از حیطه انجمن خارج است. وبحثهای حقوقی ومربوط به وزارت ارشاد وغیره است. چیزی که شاید بحثش در اینجا مهم ولازم باشد. بحث خود ماهواره است. که آیا استفاده از ماهوراه واقعا به نحو مردم است. یا نه؟
آثاری که ماهواره در این مدت برروی جامعه وخانواده های ما داشته است. .برخی از آنها را ما شنیده ایم. که چطور خانواده یا جوانی را به بدبختی کشانده است. بدون اینکه با ذهنیت وارد بحث شویم. که حکومت چکار کرد وپارازیت انداخت ویا نینداخت، چون ما جواب دقیق برای این مباحث نمی توانیم پیدا کنیم. اما می توانیم. بگوییم خود ماهواره واقعا مفید هست ویا نه؟ یا فایده اش بیشتر است یا ضررش.
ونکته دیگر اینکه الان با وجود اینترنت وشبکه های اجتماعی واقعا جلوگیری از همه شبکه ها وسایت های غیراخلاقی وغیره امر ممکنی نیست. وباید خانواده ها به فکر فرزندانشان باشند. که چطور فرهنگ وتمدن ما به غارت میرود.

کریم;895999 نوشت:

برخی از این بحث ها از حیطه انجمن خارج است. وبحثهای حقوقی ومربوط به وزارت ارشاد وغیره است. چیزی که شاید بحثش در اینجا مهم ولازم باشد. بحث خود ماهواره است. که آیا استفاده از ماهوراه واقعا به نحو مردم است. یا نه؟
آثاری که ماهواره در این مدت برروی جامعه وخانواده های ما داشته است. .برخی از آنها را ما شنیده ایم. که چطور خانواده یا جوانی را به بدبختی کشانده است. بدون اینکه با ذهنیت وارد بحث شویم. که حکومت چکار کرد وپارازیت انداخت ویا نینداخت، چون ما جواب دقیق برای این مباحث نمی توانیم پیدا کنیم. اما می توانیم. بگوییم خود ماهواره واقعا مفید هست ویا نه؟ یا فایده اش بیشتر است یا ضررش.
ونکته دیگر اینکه الان با وجود اینترنت وشبکه های اجتماعی واقعا جلوگیری از همه شبکه ها وسایت های غیراخلاقی وغیره امر ممکنی نیست. وباید خانواده ها به فکر فرزندانشان باشند. که چطور فرهنگ وتمدن ما به غارت میرود.

بله دقیقا.

هر چیزی یک سری مزایا داره ویه سری معایب. بستگی به استفاده اون شخص داره . گر چه من مزیتی برای یک جامعه ای که اکثرا مسلمان هستند و باورهای عمیق دینی داشته و دارند نمیبینم.

خیلی ها دیش نصب میکنند که رقص و آواز ببینند و فیلم سینمایی نگاه کنند.
اکثر این افرادی که رفتن سمت کانالهای ماهواره ای دل خوشی از صدا وسیمای خودمون ندارن و تا اندازه خیلی زیادی میشه بهشون حق داد.
باید قبول کرد تو مبحث رسانه بسیار ضعیف عمل کردیم . که البته به قول شما دنبال پیدا کردن مقصر تو این تاپیک نیستیم.

گر چه الان تاثیرات مخرب فضای مجازی 100 ها بار بیشتر از ماهواره هست.

الان تو دنیایی زندگی میکنیم که نمیشه واقعا جلوی انتقال اطلاعات رو گرفت . اگر بخواییم اینجور مقابله کنیم مردم حریص تر میشن به داشتن اون مورد ممنوع شده. اصلا ذات بشر اینجوریه

به نظر من بهتر بود حالا که خیلی ها ماهواره دارن و کاریشم نمیشه کرد. مسولان میومدن داشتن ماهواره رو قانونی میکردن (مثل ویدئو که زمانی جرم بود) و بعد مثلا برنامه هایی میساختن و شبکه ها رو نقد میکردن و یک سری فرهنگ سازی میکردن . بهتر جواب میداد

در راستای تاپیک : اگر خیلی از آدمها جنبه داشتن و دور ایمان و باورهای خودشون یه دژ خیلی محکم میساختن ، داشتن ماهواره میتونست از حیث سرگرمی و شاید علمی بد نباشه .. ولی در غیر این صورت ، نه هیچ سودی داشتن ماهواره نداره. مخصوصا خانواده ای که در اون جوان و نوجوانی هم باشه ((گرچه بازم میگم با این تنوع فضای مجازی ، ماهواره حرفی برای گفتن نداره))

کریم;895278 نوشت:

سلام وعرض ادب
جواد جون از اینکه این سایت را برای طرح سوال خود انتخاب کرده اید. ممنون هستم. وسایر عزیزانی که در این تاپیک همراه ما خواهد. بود. وتنها خواهشی که از عزیزان دارم. ذهنیت خود را کنار گذاشته وطبق واقعیت بیرونی قضاوت کنند.
استفاده از ماهواره در کشور ما غیر قانونی است. وبالطبع هر کشوری به حسب شرایط خود جعل قانون می کند. شاید در کشورهای اسلامی که حکومت لائیک ویا سکولار دارند. ماهواره آزاد باشد. چون آنها مبنای کارشان همین است. اما نظام ما یک حکومت اسلامی است. وبا توجه به اینکه اکثر شبکه های ماهواره ای غیر اسلامی وغیر اخلاقی هستند. قانونی شدن وآزاد شدن ماهواره در کشور ما خلاف مبانی حکومتی ماست.
اما اگر در خود ماهواره متمز شویم. ونه بر اساس شرایط شخصی خود که طبق شرایط عموم مردم تحلیل کنیم. بیشتر مردم ما که ماهواره دارند. طبق آمار شبکه های غیر اخلاقی را نگاه می کنند. وکسی نمی تواند تاثیر منفی این شبکه های را بر روی خانواده ها وجوانان واز بین رفتن غیر وحیا انکار کند. مگر اینکه چشم خود را به واقعیت بیرونی ببندد.
یکی از رسالتهای ماهواره وشبکه های غیر اخلاقی آن که در ایران هم کم طرفدار ندارند. برداشت حیا وعادی کردن روابط مرد وزن است. واگر دوستان 30 سال ویا 20 سال قبل را با الان وشرایط پوشش ونوع روابط را مخصوصا در فضاهایی مثل دانشگاه نگاه کنند. تاثیر ماهواره را می بینند.
ما منکر این نیستیم که در ماهواره هم شبکه های خوب وعلمی پیدا می شوند. اما آنچیزی که در کشور ما جریان دارد. استفاده ازاین شبکه های نیست. بلکه 80% بیشتر شبکه های غیر اخلاقی استفاده می شود.

وقتی ابزاری وجود دارد که شما هم می توانید از آن جهت تبلیغ سخنان وبرنامه های هنری ودینی خود استفاده کنید. چه ایرادی دارد؟
لازم نیست. که چون من از این موقعیت در راستای تبلیغ برنامه های خود استفاده می کنم. پس استفاده هر نوع از این شبکه ها را هم برای مردم آزاد کنم. چون اصلا این منطق درستی نیست. با توجه به اینکه امروز سردمدار برنامه های رسانه آمریکا وغرب است. وآنها هم سوغات درست را به منطقه ما نمی فرستند. بلکه بیشتر چیزهایی رواج دارد. که موجب عادی شدن فحشا ومنکرات می شود.

همه سیاستمداران ما ندارند. واگر برخی دارند. خود باید جواب دهند. که چطور حافظ قانونی هستند که خود به آن عمل نمی کنند؟
البته بازهم اگر کسی از فیسبوک در راستای نشر حقایق وتبلغ صحیح استفاده کند. ایرادی ندارد. ولی عمومی کردن چیزی که بیشتر موجب رواج فحشا ورابط ناسالم می شود. درست ومعقول به نظر نمی رسد.

باسلام کارشناس محترم از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید واقعا ممنونم
اصلا نمی خواستم با این سوال انجمن دچار تشنج شود
اما شما فرمودید که استفاده از ماهواره و فرستادن امواج کانال روی آن اشکالی ندارد چطور استفاده از آن اشکال دارد اما فرستادن کانال روی
آن اشکال ندارد این می شود پارادوکس همچنین در مورد استفاده از فیس بوک این می شود هدف وسیله را توجیه می کند
دوم در مورد سانسور خبر توسط خبرگزاری های داخلی هم نظرتان را بفرمایید که توسط

jostojoogarhaqiqat بیان شد
خدایا دوست دارم;896062 نوشت:
به نظر من بهتر بود حالا که خیلی ها ماهواره دارن و کاریشم نمیشه کرد. مسولان میومدن داشتن ماهواره رو قانونی میکردن (مثل ویدئو که زمانی جرم بود) و بعد مثلا برنامه هایی میساختن و شبکه ها رو نقد میکردن و یک سری فرهنگ سازی میکردن . بهتر جواب میداد

سلام وعرض ادب
رسانه ابزاری است که درست است؛ سازندگان اصلی آن نیت خیر آنچنانی نداشتند. ولی از این ابزار می توان استفاده درست هم کرد. اما متاسفانه ما کادر ونیرویی که با حفظ عقاید وآرمانهای دینی وملی خودمان وارد عرصه شده وبجای منفعل عمل کردن فعال باشند کم داریم. چقدر خوب بود، اگر می توانستند. علاوه بر تامین نیاز مردم با فیلم های وبرنامه های جذاب ومفید بر دیگران هم تاثیرگذار باشند. ونقش تبلیغی که رسانه دارد، در حال حاضر هیچ ابزار دیگری نمی تواند داشته باشد. ولی متاسفانه بیشتر فعالان این عرصه انفعالی عمل می کنند. ونزدیکی بیشتر به غرب ومتدهای آنها را پیشرفت می دانند. که خود این نشانگر ضعف شخصیت وخودکم بینی است. این را از نوع پوشش هنرمندان ما تا سبکهای بازی آنها می توان دید.
اما در باب قانونی کردن ماهواره با توجه به اینکه نظام ما اسلامی بوده وقانون اساسی آن براساس دین نوشته شده است. قانونی کردن چیزی که استفاده بیشتر آن در امور غیر دینی اخلاقی است. نقض غرض می باشد. وبه هیچ وجه کارعقلایی ودرستی نیست. چون نظام وحکومت اسلامی با حکومتهای لائیک وسکولار تفاوت دارد.

javad_joon;896204 نوشت:
اصلا نمی خواستم با این سوال انجمن دچار تشنج شود
اما شما فرمودید که استفاده از ماهواره و فرستادن امواج کانال روی آن اشکالی ندارد چطور استفاده از آن اشکال دارد اما فرستادن کانال روی
آن اشکال ندارد این می شود پارادوکس همچنین در مورد استفاده از فیس بوک این می شود هدف وسیله را توجیه می کند

سلام علیکم
نظربنده این است. ماهواره ابزار خوبی نیست. وآثار مخرب آن در همه جوامع بیشتر از فواید آن بوده است. اما وقتی این ابزار وجود دارد. ونمی شود جلوی آنرا گرفت. ماهم در تبلیغ داشته های درست خود باید از این ابزار استفاده کنیم. اما در کنار این مردم هم باید سواد رسانه ای داشته باشند. چرا که برای سرگرمی استفاده می کنند. اما به مرور موجب متلاشی شد ن خانواده ها وجامعه می شود. لذا باید برنامه ریزی درست وجود داشته باشد. اما نیروهای انقلابی هم نباید صرفا در مقام محکوم کردن باشند. بلکه آنها هم توسط این امواج سخن وحرف خود را بدنیا برسانند. ودر اینجا ما باید بین جامعه داخلی وخارجی فرق بگذاریم. وقتی جامعه ما بیشتر از شبکه های غیر اخلاقی استفاده می کنند. باید محدودیت باشد. اما سخن اسلام وانقلاب هم باید به کشورهای دیگرر برسد. وبهترین راهش ایجاد شبکه های ماهواره ای است.

javad_joon;896204 نوشت:
دوم در مورد سانسور خبر توسط خبرگزاری های داخلی هم نظرتان را بفرمایید که توسط
jostojoogarhaqiqat بیان شد

بنده میزان سانسوری که در خبرهای ما وجود دارد را نمی دانم. واز آن دفاع هم نمی کنم. چون واقعا دلیل وفلسفه این مساله را اطلاعی ندارم. لذا موضع گیری هم نمی کنم. اما اینکه ما به رسانه های خارجی اعتماد کنیم. درست نیست. چون دشمن همیشه نقص های شما را پوشش می دهد. نه نکات قوت را، بنابراین نباید به آنها هم اعتماد کرد. چون اینها همان کسانی هستند که در کشورهای خود اسلام را همان طالبان والقاعده معرفی می کنند.
موضوع قفل شده است