مال حرام پدر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مال حرام پدر

آقا کوتاه و خلاصه بگم
بابا و مامان من فرهنگی هستن.
در نهاد آموزش و پرورش هم باندبازی و رفیق بازی خیلی زیاده
منم بابام خیلی آدم رفیق بازیه. معمولا کارهاشو بدون طی مراحل قانونی و به وسیله رفیقاش راه میندازه
بار ها بوده کارش غیر قانونی بوده. ولی رفیقاش واسش ردیفش کردن
خلاصه بگم کارای غیرقانونی زیاد میکنه
بعضا وام هم میگیره ولی در راه دیگه خرجش میکنه؛ مثلا وام مسکن زمان دولت قبلی رو باهاش خونه ساخت. ولی نه خونه مسکن مهریو خودمون یه خونه داشتیم این اومد طبقه بالاشو باش ساخت و ما الان اونجا زندگی میکنیم. گاهی هم وام ماشین میگرین جاهای دیگه خرجش میکنه.
گاهی از مدرسه کاغذی چیزی برا خونه میاره. هر چی هم بشون میگم به حرفم گوش نمیکنن
سوال اینه. نونی که این آقا داره به من بیچاره میده حلاله؟ قطعا نه. حرامه. ولی، من طی مکاتباتی که با دفتر مرجع تقلید داشتم باید فعلا این مبالغی رو که بهم میدن به ذمه بگیرم، بعدا که خودم رفتم سر کار به فقیری چیزی پسشون بدم. حالا یه بحث.. من نمیدونم این مبلغ چقد میشه. بعدا چطوری باس بدمش؟
بعدم، فکرشو بکنین، این خوش خداست؟ مردم از ننه باباشون بشون ارثای کلان میرسه. ما ارث که نمیرسه هیچ، باید فردا دو قرون پول دراوردیم نصفشو بزاریم بابت خرابکاری اینا.
سوالاتم به صورت خلاصه:
1- من با این اوضاع چی کنم؟
2- مگه نمی گین خدا عادله، این چه عدالتیه که سر من اومده؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

ahmadreza1380;893835 نوشت:
آقا کوتاه و خلاصه بگم
بابا و مامان من فرهنگی هستن.
در نهاد آموزش و پرورش هم باندبازی و رفیق بازی خیلی زیاده
منم بابام خیلی آدم رفیق بازیه. معمولا کارهاشو بدون طی مراحل قانونی و به وسیله رفیقاش راه میندازه
بار ها بوده کارش غیر قانونی بوده. ولی رفیقاش واسش ردیفش کردن
خلاصه بگم کارای غیرقانونی زیاد میکنه
بعضا وام هم میگیره ولی در راه دیگه خرجش میکنه؛ مثلا وام مسکن زمان دولت قبلی رو باهاش خونه ساخت. ولی نه خونه مسکن مهریو خودمون یه خونه داشتیم این اومد طبقه بالاشو باش ساخت و ما الان اونجا زندگی میکنیم. گاهی هم وام ماشین میگرین جاهای دیگه خرجش میکنه.
گاهی از مدرسه کاغذی چیزی برا خونه میاره. هر چی هم بشون میگم به حرفم گوش نمیکنن
سوال اینه. نونی که این آقا داره به من بیچاره میده حلاله؟ قطعا نه. حرامه. ولی، من طی مکاتباتی که با دفتر مرجع تقلید داشتم باید فعلا این مبالغی رو که بهم میدن به ذمه بگیرم، بعدا که خودم رفتم سر کار به فقیری چیزی پسشون بدم. حالا یه بحث.. من نمیدونم این مبلغ چقد میشه. بعدا چطوری باس بدمش؟
بعدم، فکرشو بکنین، این خوش خداست؟ مردم از ننه باباشون بشون ارثای کلان میرسه. ما ارث که نمیرسه هیچ، باید فردا دو قرون پول دراوردیم نصفشو بزاریم بابت خرابکاری اینا.
سوالاتم به صورت خلاصه:
1- من با این اوضاع چی کنم؟
2- مگه نمی گین خدا عادله، این چه عدالتیه که سر من اومده؟

با سلام و احترام

اگر یقین به حرمت اموال دارید نمیتوانید استفاده کنید و درصورتی که مجبور به استفاده باشید مثل اینکه درامدی ندارید و...برای استفاده از دفتر مرجع تقلیدتان اجازه بگیرید و بنا به اذن نماینده مرجع تقلیدتان به مقدار توان جبران کنید.
در مورد عدالت خداوند ان شاالله کارشناسان عقاید و کلام راهنمایی خواهند کرد.

همواره موفق و مويد باشید

موضوع قفل شده است