حکم بازی های کامپیوتری چیست؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم بازی های کامپیوتری چیست؟

سلا.
وقتی بازیهای کامپیوتری سرگرمی مهم این دوره هستن و توی گوشی و کامپیوتر خیلیا ممکنه باشن.حکم شرعی این سرگرمی ها که اکثرشون از کشورهای غربی تهیه میشن و بر اساس فرهنگ اونجا ساخته میشن چیست؟

مرجع تقلید: رهبری

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

صمیمی;892758 نوشت:
سلا.
وقتی بازیهای کامپیوتری سرگرمی مهم این دوره هستن و توی گوشی و کامپیوتر خیلیا ممکنه باشن.حکم شرعی این سرگرمی ها که اکثرشون از کشورهای غربی تهیه میشن و بر اساس فرهنگ اونجا ساخته میشن چیست؟

مرجع تقلید: رهبری

با تشکر

با عرض سلام و احترام

هر بازی که دارای مفاسدی مانند تصاویر نامناسب و مستهجن بوده و موجب گناه و حرامی مانند قمار گردد ، استفاده از آن شرعا جایز نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

سجاد;894901 نوشت:
هر بازی که دارای مفاسدی مانند تصاویر نامناسب و مستهجن و موجب گناه و حرامی مانند قمار گردد ، استفاده از آن شرعا جایز نیست.

در پناه حضرت حق باشید

سلام
در اکثر بازیها دختران با موهای باز و شیوه پوشش غربی هستند.اگر فردی صرفا از روی سرگرمی بازی کند و این بازیها موجب تحریک شهوت و انتقال فرهنگ غرب نشود آیا مجاز است سمت این بازیها بررود؟

[="Tahoma"][="Black"]

صمیمی;894913 نوشت:
سلام
در اکثر بازیها دختران با موهای باز و شیوه پوشش غربی هستند.اگر فردی صرفا از روی سرگرمی بازی کند و این بازیها موجب تحریک شهوت و انتقال فرهنگ غرب نشود آیا مجاز است سمت این بازیها بررود؟

عرض سلام و احترام

با توجه به پاسخ پست قبلی اگر موجب مفسده ای نشود و شهوت را تحریک نکند شرعا جایز خواهد بود هر چند ممکن است از نظر اخلاقی کاری ناپسند بوده که برای آگاهی بیشتر لازم است از اساتید و کارشناسان اخلاق سایت پی گیری نمایید.

در پناه حضرت حق باشید[/]

بازی های کامپیوتری بخشیشون خیلی خوب هستند ولی در کل نه

[="Navy"]

صمیمی;892758 نوشت:

سلام

من چند وقت پیش دیدم یک بازی امتیاز 100 گرفت گفتم حتما خیلی خوبه رفتم دانلود کردم چند ساعت بازی کردم دیدم همش هیولا و اینا هست شب خوابیدم دیم همه اونا دارن منو دنبال میکنن هول کردم رفتم پاک کردم اینا چیه!

فرهنگ غرب علاقه زیادی به خشونت و هیولا و اینا دارن اما برای ما بسیار ضرر داره

بازی فقط ماشین اسپورت (وقتی گاز میدی صدای ایگزوز اصلا با روح و روان ادم بازی میکنه) ...بقیه همش ضرر داره[/]

موضوع قفل شده است