جمع بندی نحسی نه شنیدن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحسی نه شنیدن

با سلام
یکی از اقوام ما هست که شدیدا به نحسی نه شنیدن عقیده داره
مثلا میخواد بره مسافرت به ما هم میگه بیایید بریم با هم خوش میگذره بنا به دلایلی ما اگر بگیم نه طرف دیگه مسافرت نمیره میگه نحسی آوردید تو کارم مریض میشم
یا اینقدر تلقین میکنه به خودش که واقعا گاهی مریض میشه در کل آخر نمیره
یا مثلا خونه نشسته به بچه هاش میگه بریم پارک (اینو خودم شاهد بودم!) بچه میگه بابا امتحان دارم نمیام میگه نحسی آوردی تو کارم و نمیره!
آیا واقعا اینجور مسائل از نظر دین حقیقت داره؟ یعنی با ی نه شنیدن نحسی میخوره تو کار مردم؟
پدر بنده میخواد بره جواب کارشناس این بحث رو مستقیما به ایشون نشون بده بلکه دست از این خرافات برداره
اگرم راسته حرف ایشون که بفرمایید چطور نه بگیم که نحسی تو کار مردم نخوره~x(
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد پیام

[=arial]واقعیت آنست که چنین تفکری در آیات و روایات ریشه نداشته بلکه ازتطیر وفال بد زدن از حرف ویا حرکت دیگران نیز منع شده ایم برای رهایی از چنین افکاری در هنگام شروع هر کاری بهتر است که این دعای رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را بخوانیم و به کاری که به آن اراده کرده ایم با خوشبینی ونشاط تمام بپردازیم واز آن لذت ببریم .وآن دعا این است :
(اللهم)امْنُنْ عَلَيْنَا بِالنَّشَاطِ وَ أَعِذْنَا مِنَ الْفَشَلِ وَ الْكَسَلِ وَ الْعَجْزِ وَ الْعِلَلِ وَ الضَّرَرِ وَ الضَّجَرِ وَ الْمَلَل
خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی ، تنبلی ، ناتوانی ، بهانه آوری ، زیان ، دل مردگی و ملال ، محفوظمان دار

بحار الانوار (ط - بیروت )‏ ج 91 ، ص

موضوع قفل شده است