قصد بچه دار شدن دارم و این موضوع برای مصرف دارو من را مردد کرده است!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قصد بچه دار شدن دارم و این موضوع برای مصرف دارو من را مردد کرده است!

سلام دوستان همیشه همراه

من قصد دارم دوباره بچه دار شوم اما داروی اعصاب مصرف می کنم
اینم بگم که روانشناس به من گفتند که داروها را قطع کنم و مقداری از وزن را پایین بیاورم و این در درمان من مؤثر هست
اما روانپزشک چیز دیگری گفته بود و من الآن یک ماه هست که داروها را قطع نکرده و دوباره باید برم پیش روانپزشک
حالا من خیلی مرددم ، چون قصد بارداری مجدد دارم و تا عید بیشتر نمی خوام دارو مصرف کنم اما نگرانم حالم بدتر بشود و من فقط به قرص اعتیاد پیدا کنم
هیچ اراده ای هم برای کاهش وزن ندارم (اگر بخوام طبق خواسته روانشناس عمل کنم)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
شما با برنامه منظم و داشتن تصمیم جدی می توانید این مسئله را حل کنید، از آنجایی که خوردن دارو در دوران بارداری می تواند برای جنین تاثیر منفی بگذارد و شما هم علاقه مند هستید فرزند سالمی را در آغوش داشته باشید، این نکته می تواند انگیزه قوی برای شما ایجاد کند که دارو را کم و آرامش را بیشتر کنید، تا هم خودتان احساس خوبی داشته و همچنین فرزند سالمی را بدنیا بیاورید.
1. به نظر می رسد باید از همسرتان و یا کسانی که به شما نزدیکتر هستند در این راستا کمک بگیرید تا با این مشکل به راحتی کنار بیایید.
2. در صورت امکان با پزشک متخصص این مسئله را در میان بگذارید و از عوارض آن مطلع شوید.
3. تمامی مسائلی که موجب اذیت شدن اعصاب شما می شد، باید بتدریج کاهش دهید تا دیگر نیازی نباشد که برای آرامش خودتان دارو مصرف کنید.
4. دیدگاهتان را عوض کنید و زندگی را سخت نگیرید تا اعصاب راحت و آرامی داشته باشید.
5. برای سلامتی خودتان و فرزندتان فکر کنید، در این صورت انگیزه شما بیشتر تقویت شده و سعی خواهید کرد که در مورد مسائل بی اساس اعصابتان را ناراحت نکرده و احساس خوبی را داشته باشید.
6. از چاق شدن هم نترسید، با مختصری تمرین و ورزش منظم می توانید این مشکل را حل کنید.
7. از خدای متعال کمک بگیرید و اراده تان را تقویت کنید تا بتوانید از این مشکلات گذر کنید.
8. از افرادی که در تقویت روحیه شما می توانند موثر شوند و شما از آنها انرژی مثبت می گیرید، حتما کمک بگیرید که تشویق آنها می تواند برای حل مشکلتان موثر واقع شود.

داروهای اعصاب لعنتی
آدمو چاق می کنند.
چی مصرف میکنید ؟ فلوکستین ، فلووکسامین ، سیتالوپرام یا کلومیپرامین که مضرترینشونه یا...
برام جالب بود که چنین مسئله ای رو تو انجمن دینی پرسیدید

تسنیـم;890731 نوشت:
برام جالب بود که چنین مسئله ای رو تو انجمن دینی پرسیدید

سلام گل
هرچند تازه وارد نیستید و با بخش های مختلف این سایت آشنا هستید جهت اطلاع بیشتر شما:

این پرسش در انجمن مشاوره و تربیت سایت گفتگوی دینی پرسیده شده است،

این انجمن شامل بخش های :
خانواده
تحصیل
مشکلات و اختلالات روانی
مهارت های زندگی
فضای مجازی
جوانان و نوجوانان
بانوان
ازدواج
دین روان شناسی
می باشد که هر بخش نیز به موضوعات تخصصی تر نیز می پردازد که بسوالات کاربران توسط کارشناسان مشاوره و روان شناسی پاسخ داده می شود.
می توانید در اینجا این انجمن را با جزئیات مطالعه کنید.

ممنون از مشارکت شما@};-

تبسم عشق;890222 نوشت:
سلام دوستان همیشه همراه

سلام خواهر گرامیم
پیاده روی را از دست ندهید.خصوصا الان که پاییز است.ضرری ندارد.چه بسا که موثر واقع شود.هم در کاهش وزن کمک میکند و هم برای آرامش.میتوانید به تنهایی یا همراه همسر یا فرزندتان،هر کدام که راحت تر هستید این کار را انجام دهید.اصلا معتاد شوید به پیاده روی:ok:
موضوع قفل شده است