جمع بندی درخواست مشاوره برای ادامه یا قطع این رابطه

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست مشاوره برای ادامه یا قطع این رابطه

سلام

با عرض تشکر قبلی از این که مشاوره می دین.

من یک دوست دختر دارم که می خواد از من جدا بشه و من نمی دونم بذارم بره یا نه.

اون به من می گه که من یک شرط برای ازدواج دارم و اون هم این هست که تو فقط من رو دوست داشته باشی (در ارتباط با زنان نامحرم).
و من رو هم از خواهر و مادرت هم بیش تر دوست داشته باشی.

اما من.
من همه ی بانوان رو (با تقدیم احترام به تمام بانوان) به دو دسته تقسیم می کنم.
1. طرفدار رهبر
2.بقیه.
دسته ی اول رو بیش تر از دسته ی دوم دوست دارم.
غیر از این، هیچ بانویی با هیچ بانوی دیگری برای من فرق نمی کنه.
+
فک می کردم بیش تر از مادرم و خواهرم دوستش دارم، اما اخیرا بهش گفتم که این طور نیست و همین شد که قهر کرد.

مهم ترین دلیلی هم که برای نگه داشتنش دارم، این هست که بهش قول دادم و خانوادم رو هم در جریان گذاشتم و دلم نمی خواد الکی الکی بره.

نمی دونم دیگه چی بگم، شاید خوب باشه که بدونید 9 سال از من کوچکتره.

آها. می گه خیلی دوستم داره و حس می کنم که دوستم داره، ولی من نه علاقه ی خاصی بهش دارم و نه پسر دوست داشتنی ای هستم. بعضی وقتا می گم نکنه بهم دروغ می گه.

ممنون.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

سجاد 113;888519 نوشت:
سلام

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و همه اسک دینی های بزرگوار

سجاد 113;888519 نوشت:

اون به من می گه که من یک شرط برای ازدواج دارم و اون هم این هست که تو فقط من رو دوست داشته باشی (در ارتباط با زنان نامحرم).

اما من.
1. طرفدار رهبر
2.بقیه.
+
فک می کردم بیش تر از مادرم و خواهرم دوستش دارم، اما اخیرا بهش گفتم که این طور نیست و همین شد که قهر کرد.

دوست عزیز اطلاعاتی که در اختیار ما قرار داده اید کم و ناقص می باشد و نگفته اید که نحوه و میزان آشنایی شما چه میزان بوده است و البته بنده سعی می کنم با توجه به همین اطلاعات راهنمایی نمایم
به نظر بنده برای ازدواج دانش و مهارت شما و ایشان پایین می باشد و همچنین با توجه به شرطی که ایشان گذاشته است هنوز بلوغ عاطفی ، اجتماعی و فکری لازم را پیدا نکرده است و برای ازدواج آماده نیست و فضای بین شما احساسی می باشد.
طبیعی است و باید هم اینگونه باشد که محبت ما به همسرمون زیاد باشد و نسبت به سایر نامحرمان تنها محبتمون از روی نوع و انسان دوستی و یا رابطه فامیلی باشد.
و البته دقت نمایید جنس محبت ما به همسرمون و مادر و خواهرمون با هم فرق می کند و به هیچ عنوان قابل مقایسه با هم نیستند و این سوال اشتباه است که کدام را بیشتر دوست داری؟
مادر در جایگاه مادری بیشترین محبت را دارند و همسر در جایگاه همسری.

سجاد 113;888519 نوشت:
مهم ترین دلیلی هم که برای نگه داشتنش دارم، این هست که بهش قول دادم و خانوادم رو هم در جریان گذاشتم و دلم نمی خواد الکی الکی بره.

آها. می گه خیلی دوستم داره و حس می کنم که دوستم داره، ولی من نه علاقه ی خاصی بهش دارم و نه پسر دوست داشتنی ای هستم. بعضی وقتا می گم نکنه بهم دروغ می گه.

ممنون.

نکات مهمی را نوشته اید که هر کدام بیانگر نظراتی می باشد.
فاصله سنی شما 9 سال در حالت طبیعی مناسب نمی باشد.
از سویی دیگر شما علاقه خاصی به او ندارید این نکته می توانید برای شما در زندگی ایجاد مشکل نمایید و محبت شما با توجه به مشکلات زندگی کمتر شود
و از سویی دیگر خود را دوست داشتنی نمی دانید و این می تواند نشان از پایین بودن اعتماد به نفس و یا...باشد. و نیاز است که شما نسبت به توانمندیها و علایق خود و همچنین نقاط قوت و ضعف اطلاعات بهتری را کسب نموده و نقاط قوت را تقویت و ضعف ها را از بین ببرید و خود را همانگونه که هستید بپذیرید.

به نظر بنده خود و این دختر خانم را بیش از این معطل نکنید فرصتها را از بین نبرید. سعی کنید ابتدا دانش خود را در زمینه ازدواج بالا ببرید و در زمینه ملاکهای مناسب ، بلوغ های و کفویتهای لازم مطالعه نمایید.سپس ببینید خود شما و ایشان ،آن بلوغ ها و شرایط لازم را دارید یا خیر.
در صورتی که هر دو با توجه به نکات بالا آماده برای ازدواج بودید و کفو همدیگر بودید؟؟؟؟؟ و یک علاقه حداقلی و دو طرفه بین شما حاکم بود آن موقع هر چه سریعتر برای خواستگاری و ازدواج اقدام نمایید و الا روند کنونی تنها فرصتها را برای هردو از بین خواهد برد.

در صورتی که شرایط شما به هم نخورد آن موقع اسیر احساسات نشوید و ایشان را رها نمایید چرا که ناراحتی الان بهتر از یک عمر زندگی تلخ و یا جدایی پس از ازدواج می باشد. و البته می توانید با ارجاع ایشان به مشاور زمینه تحمل بهتر ناراحتی را برای ایشان فراهم نمایید.

در پناه قرآن و عترت موق باشید
یا علی

سجاد 113;888519 نوشت:
1. طرفدار رهبر
2.بقیه.

اینو جدی گفتی یا شوخی کردی؟
آخه طرفدار رهبری و دوست دختر دوست پسر یکم با هم جور در نمیاد . نمیدونم شاید دوره زمونه عوض شده یا دین عوض شده .
خدایا خودت ظهور کن

برای منم عجیب اومد یه علتش شاید تبلیغ سطحی دین
و دین سازی جدید ماهواره هاست !!!
این گونه ازدواج ها رو بنده تایید نمی کنم پس فردا موجب سوضن می شه

سجاد 113;888519 نوشت:
1. طرفدار رهبر
2.بقیه.

شما چه قلب بزرگی دارید همه توش جا میگیرن ما را تحت تاثیر قرار دادید

سجاد 113;888519 نوشت:

چه دلیل قانع کننده ای هم دارید

سجاد 113;888519 نوشت:

ممنون.

نه سال !!!
شما بیست و خرده ای باشید با این حساب این دختره یه تازه نوجوانه که دچار احساسات نوجوانی شده
بهتره سریعتر این رابطه رو تموم کنید دختره فردا پس فردا احساساتش فروکش میکنه و به راحتی فراموشتون میکنه

اساسا برای داشتن یکی زندگی زناشویی موفق و پایدار، دختر و پسر باید قبل از اینکه تصمیم به چنین کار مهمی بزنند، حتما هدف و انگیزه خود را برای ازدواج تعریف کنند تا بتوانند برای رسیدن به هدف غایی که همان رسیدن به کمال و سعادت است، دست یابند.
ازدواج مرحله تازه ای از یک دوره جدید زندگی زن و مرد و یا به عبارت دیگر دختر و پسر است. دریچه ای است به یک دوره تازه درزندگی. عمری است که باید با حساب و کتاب آن را گذراند. آن هم در کنار فردی که در همه چیز شریک است. از این رو زندگی عاطفی هر فرد، نتیجه تصمیم گیری و انتخاب های هر فرد است. مساله پذیرفتن خویشتن خویش، براساس آنچه به نظر مناسب می آید، چیزی است که باید نسبت به آن تصمیم گرفت. ازدواج باید همراه با انتخابی دقیق و حساب شده و به دور از هر گونه احساس زودگذر باشد آن هم نه در سنی که احساسات در اوج باشد. در این شرایط علاقه و عشق، مفهوم واقعی خود را ندارد. هر چیزی که ظاهر دوست داشتنی داشته باشد، به عشق کاذب تبدیل شده و هر حرفی که کام دل را شیرین کند، به عشق (غیر واقعی) می نشیند.
محبت و دوستی در ازدواج و بین دو جنس مخالف انواعی دارد که برخی اوقات از او سوء استفاده شده و به صورت کنجکاوی، جسارت، انحصار طلبی و به صورت سلطه جویانه ظاهر می شود. چنین محبت هایی به جای اینکه باعث کمال و آرامش انسان شود، گاهی انسان را از پای درآورده و باعث نگرانی و اضطراب از پیامدهای آن می شود و در نتیجه زود از بین می رود. (مساله شما نیز به نظر می آید از این نوع باشد).
بنابراین یکی از ملاک هایی که در ازدواج باید در نظر گرفته شود، توجه به رشد و بلوغ عاطفی ـ فکری و روانی فرد مورد نظر است که باعث موفقیت در ازدواج می شود. رشد عاطفی فقط به سن شناسنامه بستگی ندارد بلکه سن عقلی، روانی، اجتماعی، عاطفی و معنوی همه از عوامل موثر در پختگی و بلوغ است.
توجه به شرایط سنی فرد نیز مورد نظر است. برای انتخاب همسر لازم است که از نظر سنی بین زوج ها همخوانی وجود داشته باشد که البته سن به تنهایی عامل موفقیت در ازدواج هرگز نیست بلکه لازم است که سن با مجموعه ای از صفات دیگر بررسی شود. در مورد اختلاف سن نیز نمی توان با قاطعیت نظر داد ولی به خاطر برخی تفاوت های جنسیتی بین زن و مرد و اقتضائات فرهنگی، توصیه می شود زنان کم سن تر از همسرانشان باشند.
برای داشتن یک ازدواج موفق و پایدار، برای رسیدن به آرامش درونی و گریز از تنش ها، فشارهای روانی و استرس های زندگی، قبل از انتخاب حتما مشاوره پیش از ازدواج داشته باشید.
با آرزوی داشتن یک ازدواج موفق و پایدار و رسیدن به فضیلت های والای انسانی در زندگی مشترک

يعني تقسيم بنديت بايد تو گينس ثبت بشه:/

اينكه ميگه از مادر و خواهرش بيشتر دوستش داشته باشي خودخواهيه
من حس ميكنم اين خانوم به شما خيلي وابسته است و حسادت ميكنه به ارتباط شما با خانومها
اگه دوستش نداري قبل از اينكه صدمه بخوره وابستگيش رو كم كن

فکرکنم خودت ۱۴ سالته دختره هم۵ سالش.چندسالته؟
دوست دختر؟!طرفداررهبر؟!
اولش فکرمیکردی ازمامانت که اینهمه زحمتتو کشیده بیشتردوسش داری؟!

[="Tahoma"][="Black"]

سجاد 113;888519 نوشت:
سلام

اما من.
1. طرفدار رهبر
2.بقیه.
+

ممنون.

با عرض سلام و احترام و با اجازه استاد راهنمای گرامی

دوستی با دختر نامحرم و هر گونه ارتباطی که ایجاد علاقه در طرفین یا یک طرف کند ، شرعا جایز نیست و این تفکر که قرار ازدواج گذاشتن یا خواستگار بودن، موجب حلال شدن این ارتباط خواهد بود، صحیح نیست.

بنابراین هر چه سریع تر لازم است که این ارتباط قطع شود و قهر کردن طرف مقابل یا هر چیز دیگری (مانند طرفدار رهبری بودن!) ، توجیه شرعی برای ادامه این ارتباط نخواهد بود.

موفق باشید[/]

سجاد;891675 نوشت:
با عرض سلام و احترام و با اجازه استاد راهنمای گرامی

دوستی با دختر نامحرم و هر گونه ارتباطی که ایجاد علاقه در طرفین یا یک طرف کند ، شرعا جایز نیست و این تفکر که قرار ازدواج گذاشتن یا خواستگار بودن، موجب حلال شدن این ارتباط خواهد بود، صحیح نیست.

بنابراین هر چه سریع تر لازم است که این ارتباط قطع شود و قهر کردن طرف مقابل یا هر چیز دیگری (مانند طرفدار رهبری بودن!) ، توجیه شرعی برای ادامه این ارتباط نخواهد بود.

موفق باشید

با عرض سلام و ادب خدمت استا عزیز سجاد
بسیار ممنونم از مشارکت شما در بحث و ارائه پاسخ خوب و بجاتون
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

جمع بندی:

سوال :
[h=2] درخواست مشاوره برای ادامه یا قطع این رابطه [/h] سلام

اما من.
1. طرفدار رهبر
2.بقیه.
+

ممنون.

پاسخ :

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و همه اسک دینی های بزرگوار
دوست عزیز اطلاعاتی که در اختیار ما قرار داده اید کم و ناقص می باشد و نگفته اید که نحوه و میزان آشنایی شما چه میزان بوده است و البته بنده سعی می کنم با توجه به همین اطلاعات راهنمایی نمایم
به نظر بنده برای ازدواج دانش و مهارت شما و ایشان پایین می باشد و همچنین با توجه به شرطی که ایشان گذاشته است هنوز بلوغ عاطفی ، اجتماعی و فکری لازم را پیدا نکرده است و برای ازدواج آماده نیست و فضای بین شما احساسی می باشد.
طبیعی است و باید هم اینگونه باشد که محبت ما به همسرمون زیاد باشد و نسبت به سایر نامحرمان تنها محبتمون از روی نوع و انسان دوستی و یا رابطه فامیلی باشد.
و البته دقت نمایید جنس محبت ما به همسرمون و مادر و خواهرمون با هم فرق می کند و به هیچ عنوان قابل مقایسه با هم نیستند و این سوال اشتباه است که کدام را بیشتر دوست داری؟
مادر در جایگاه مادری بیشترین محبت را دارند و همسر در جایگاه همسری.

فاصله سنی شما 9 سال در حالت طبیعی مناسب نمی باشد.
از سویی دیگر شما علاقه خاصی به او ندارید این نکته می توانید برای شما در زندگی ایجاد مشکل نمایید و محبت شما با توجه به مشکلات زندگی کمتر شود
و از سویی دیگر خود را دوست داشتنی نمی دانید و این می تواند نشان از پایین بودن اعتماد به نفس و یا...باشد. و نیاز است که شما نسبت به توانمندیها و علایق خود و همچنین نقاط قوت و ضعف اطلاعات بهتری را کسب نموده و نقاط قوت را تقویت و ضعف ها را از بین ببرید و خود را همانگونه که هستید بپذیرید.

به نظر بنده خود و این دختر خانم را بیش از این معطل نکنید فرصتها را از بین نبرید. سعی کنید ابتدا دانش خود را در زمینه ازدواج بالا ببرید و در زمینه ملاکهای مناسب ، بلوغ های و کفویتهای لازم مطالعه نمایید.سپس ببینید خود شما و ایشان ،آن بلوغ ها و شرایط لازم را دارید یا خیر.
در صورتی که هر دو با توجه به نکات بالا آماده برای ازدواج بودید و کفو همدیگر بودید؟؟؟؟؟ و یک علاقه حداقلی و دو طرفه بین شما حاکم بود آن موقع هر چه سریعتر برای خواستگاری و ازدواج اقدام نمایید و الا روند کنونی تنها فرصتها را برای هردو از بین خواهد برد.

در صورتی که شرایط شما به هم نخورد آن موقع اسیر احساسات نشوید و ایشان را رها نمایید چرا که ناراحتی الان بهتر از یک عمر زندگی تلخ و یا جدایی پس از ازدواج می باشد. و البته می توانید با ارجاع ایشان به مشاور زمینه تحمل بهتر ناراحتی را برای ایشان فراهم نمایید.

پاسخ استاد سجاد (نظر فقهی و شرعی):

در پناه قرآن و عترت موق باشید
یا علی

1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:5/ 9/ 1395

موضوع قفل شده است