پیشنهاد ساخت نرم افزار مذهبی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیشنهاد ساخت نرم افزار مذهبی

سلام.
من برنامه نویسی میکنم و مدتیه فرصت پیدا کردم یه پروژه شخصی انجام بدم. با خودم فکر کردم چه بهتر که این پروژه در حوزه مذهبی باشه تا منفعتش به دیگران هم برسه. لطفا در حوزه برنامه های مذهبی تحت ویندوز پیشنهادتون رو بفرمایید.
ترجیحا مواردی باشه که یا وجود نداره و یا خوب انجام نشده.
ممنون.

برچسب: 

[=Times New Roman]سلام.

پیشنهاد میدم برای ویندوز روی پروژه ی مذهبی کار نکن

چون پیچیدگی خاصی نداره که بخوای مهارت خودت رو بسنجی و تقویتش کنی و بیشتر به Multi Media Builder شبیه هستند تا نرم افزار.

Im_Masoud.Freeman;886486 نوشت:
[=Times New Roman]سلام.

پیشنهاد میدم برای ویندوز روی پروژه ی مذهبی کار نکن

چون پیچیدگی خاصی نداره که بخوای مهارت خودت رو بسنجی و تقویتش کنی و بیشتر به Multi Media Builder شبیه هستند تا نرم افزار.

خب من که نمیخوام اتوران بسازم که سراغ مالتی مدیا یبلدر و اتوپلی و ... برم. بنده میخوام یه برنامه حرفه ای در این زمینه طراحی کنم.

[="Times New Roman"][="Black"]

programmer1;886715 نوشت:
خب من که نمیخوام اتوران بسازم که سراغ مالتی مدیا یبلدر و اتوپلی و ... برم. بنده میخوام یه برنامه حرفه ای در این زمینه طراحی کنم.

تحت ویندوز فکر نمی کنم بشه کار شاخی انجام داد ، مگه اینکه تحت وب بخوای کار کنی که خیلی کارها میشه انجام داد.[/]

بله تحت وب کارهای متنوع تری میشه کرد ولی چند تا مشکل داره:
1- هزینه های نگهداری داره. که برای کارهای عام المنفعه نیازمند همکاری مالی دوستان است.
2- تخصص اصلی بنده وب نیست و بایستی یک نفر طراح حرفه ای وب همین هدفرو داشته باشه تا بتونیم با همکاری همدیگه یه پروژه عالی استارت بزنیم. به نظر من کارهای مذهبی بایستی 20 باشن نه 18 یا حتی 19.
3- متاسفانه هنوز هم سرعت اینترنت برای خیلی از دوستان خیلی بالا نیست این باعث میشه خیلی از طرح ها با محدودیت طراحی مواجه بشن. به همین خاطر پروژه های آفلاین در اولویت هستند.

به هر حال بستگی به نوع پروژه داره. در حال حاضر شما صرفنظر از وب یا غیر وبش ایده تون رو بدید اگه واقعا ارزش اجرایی داشته باشه و طرفداران زیادی هم داشته باشه میتونم کارهایی بکنم.

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

اگر شما بتوانید نرم افزاری با این ویژگی های تعاملی بسازید که صحت قرائت و.. داشته باشد و هوشمند باشد و منبع باز خوب است(البته شرکتی قبلا این ایده را داشته که اگر تبلیغ نیست اسمش را بگوییم)
مثلا برای الحان قرآنی

یا علی(ع)@};-

با توجه به اینکه بستر موبایل مزیتهای بالقوه بسیار بیشتری داره سراغ یادگیری این پلتفرم رفتم. ان شاء ا... برنامه های بسیار خوبی در راهه. چون کیفیت کار مخصوصا در کارهای دینی و تبلیغی برام خیلی اهمیت داره. شاید تا یکسال آینده دست به ارائه هیچ نرم افزاری نزنم. ممنو از همه بزرگوارانی که نظرشون رو ارائه دادن.

programmer1;886468 نوشت:
سلام.من برنامه نویسی میکنم و مدتیه فرصت پیدا کردم یه پروژه شخصی انجام بدم. با خودم فکر کردم چه بهتر که این پروژه در حوزه مذهبی باشه تا منفعتش به دیگران هم برسه. لطفا در حوزه برنامه های مذهبی تحت ویندوز پیشنهادتون رو بفرمایید.ترجیحا مواردی باشه که یا وجود نداره و یا خوب انجام نشده.ممنون.
من بهتون یک پیشنهاد میدهم ... البته من این برنامه رو با کارکردی دیگر نوشتمش ... و جزئی از یک برنامه بزرگتر هستش ... ولی فکر میکنم این برنامه با کارکرد مذهبی همون چیزی باشه که شما میخواهیدش ... یکی از مهمترین کارهایی که من ؛ شما و دیگران دوست دارند که انجام بدهند عادت سازی هست ... فرض کن من دوست دارم 100 تا عادت خوب در درون زندگیم بدست بیارم ... مثلا 1. در پشت کامپیوتر قوز نکنم . 2. راس ساعت بخوابم 3. راس ساعت از خواب بیدار بشم 4. همیشه خوشبو باشم 5. مهربان باشم 6. سره قولهایم باشم . اتفاقی که میوفته این هستش که تعداد این آمال و آرزوها و این عادتهایی که هممون دوست داریم داشته باشیمشون خیلی خیلی زیاد هست ... شما میتونید یک نرم افزار درست کنید . 1. این نرم افزار باید قابلیت این رو داشته باشه که بتونیم در درونش یک عادت جدید رو اضافه ؛ حذف ؛ ویرایش کنیم . ( یعنی بانکی برای عادتهای خوب داشته باشیم که بتونیم در درونش چیزی رو اضافه یا کم کنیم ) 2. باید بشه به نوعی این عادتها رو اولویت بندی کرد ... یعنی من بتونم به هر کدوم از اون عادتها یک ضریبی به عنوان درجه اهمیت بدم . و سپس لیست بر اساس اهمیت عادتها بتونه Sort بشه . 3. هر روز در ساعاتی معین ... ( 5 بار در روز ) ... به صورت اتوماتیک در ساعتهایی مشخص ... 5 عادت نخست که در درون لیست هستش و از همه پر اهمیت تر هستش رو به من نشون بده و از من درخواست کنه که اون عادتها رو بهش مقید باشم . 4. به مرور زمان من سعی میکنم که اون عادتها رو در درون خودم عینی کنم ... 5. وقتی یک یا چند تا از اون عادتها در درون من عینی شد ... من اون عادت رو تیک میزنم ... یعنی اینکه من این عادت رو دارمش ... و نیازی نیست که دیگه من رو بابته اون عادت بازخواست کنه ... 6. در اینصورت یک عادت جدید از بانک عادتها به لیست روزانه من اضافه میشه و عادتی که همکنون در درون من عینی شده میزان اهمیتش نصف میشه و در درون بانک عادتها اولویتش پائین میاد این برنامه به مرور زمان باعث میشه ... هر عادت خوب و پسندیده ای که دوست داشته باشیم در درون ما عینی بشه ....

برنامه ای که شما دنبالش هستی تحت عنوان Habit Tracker یا Goal Tracker شناخته میشن که تو اینترنت برای این دسته برنامه های زیادی ساخته شده و انصافا امکانات خوبی هم دارن. دوباره کاری در این زمینه به نظرم منطقی نیست.
مثلا این یکی رو خودم میپسندم. حتی به صورت نموداری هم پیشرفتتون رو نشون میده.
http://www.thehabithub.com/
برنامه هایی دیگه ای مثل LOOP و ... هم هستند که کارکردهای مشابهی دارن.
در هر حال ممنون بابت پیشنهادی که دادید.
یا حق...