وسواس فکری شدید و زیاد

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس فکری شدید و زیاد

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

من وسواس فکری شدید دارم و واقعا این چند وقت برام خیلی اذیت کننده و مشکل هست.

پسر و 16 ساله هستم.

حدود چند ماهی هست که شدید شده و بیش از حد عذابم میده. اما نمیتونم ترک کنم

نماز هام رو همه رو میخونم حتی صبح و قضا هم نمیشه و قرآن هم گاهی وقت ها میخونم ولی خیلی خیلی کم.(این رو گفتم برای اینکه با نماز و ... هم حل نشده)

وسواس من چند روش مختلف هست.
یکیش اینکه مثلا به چیزی فکر میکنم و با خودم میگم اگه انجامش ندم چی میشه و ...
یکی دیگه روی دیدن و ملاقات با دیگران!
یعنی که مثلا از افرادی که خوشم نمیاد، نمیخوام ملاقات کنم و همچنین افرادی که بد هستند و یا از نزدیکان نیستند رو خیلی نمیخوام ببینم.
یکی دیگه موقع لباس پوشیدن و انجام کاری و ... شدیدا فکر کسی (اسم یا مشخصات کسی یا جایی) رو میکنم و اگه مثلا اون فرد بد باشه و خوشم نیاد و ... لباس رو مجدد از تنم در میارم و مجدد میپوشم یا مثلا اگر کامپیوتر رو روشن کردم خاموش میکنم و برای اون فکر مجدد روشن میکنم.
یکی دیگه انجام رفتار و کارها هست که مثلا رفتاری ازم اگه مثل کسایی بود که خوشم نمیومد و ... انجامش نمیدم و از رفتاری که نزدیکان و خویشاوندان دارن خوشم میاد.
اگر هم مثلا کسی رو دیده باشم که خوشم نیاد اون کاری که میخوام رو نمیکنم و میگم بگذار وقتی که کسی که خوشم میاد رو دیدم انجام بدم.
برای مثال از مدرسه و درس و ... هم بدم میاد و میرم مدرسه همش میگم کی میرم خونه و زود تعطیل بشیم. البته درس خون بودم و معدل و نمرات بالای 19 اما الان خیلی بدم میاد چون سال قبل و ... توی شهر خودمون مدرسه بود و همه همشهری و دوست بودیم اما الان بدلیل عدم وجود رشته مورد نظرم در شهرمون باید به مدرسه بیرون از شهر برم که خیلی خوشم نمیاد و حتی میگم کی میشه دیگه مدرسه نرم و توی خونه و ... اصلا خوشم نمیاد فکر مدرسه رو بکنم و تکلیف و درس و ... مدرسه رو خوشم نمیاد فکر کنم و انجام بدم.

واقعا این روش خیلی خیلی ناراحتم و الان هم که دارم مینویسم میگم شاید این مورد مدرسه رو نمینوشتم چون واقعا بدم میاد و نمیخوام فکر کنم (اگه مدرسه فعلی من توی شهرمون بود و ... شاید اینجور نبودم)

برای درمان این نوع وسواس خواهش میکنم کمکم کنید سرچ هم زدم اما چیزی پیدا نکردم و واقعا داره زندگیم رو نابود میکنه و هر لحظه به کسی یا چیزی یا جایی فکر میکنم و نمیشه فکرم آزاد باشه.

با تشکر از مدیران و پاسخگویان انجمن

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و درود بر شما
يا درباره همين موضوع حساسيت زيادي داريد
آيا وسواس شما خيلي وقت گير است؟ شما را از كار و زندگي انداخته است؟
آيا نمي تواند جلوي فكر وسواسي رو رفتار وسواسي را بگيريد و انصراف از آن خيلي براي تان دشوار است؟
آيا در موضوعات ديگر مانند وضو و غسل و نماز و..شك زياد و وسواس داريد
اگر به موضوعات ديگر وسواس داريد توضيح بدهيد
از كي شروع شده؟
به چه چيزهايي است
در خانواده هم كسي وسواس دارد؟
در خود اضطراب و دلشوره و بي قراري و... در بعد جسمي، رفتاري، هيجاني و شناختي و اجتماعي احساس مي كنيد؟
براي مقابله با وسواس تا الان چه اقداماتي انجام داده ايد؟
چه زمان هايي اين افكار شما زيادتر مي شود؟
چه زمان هايي كمتر؟

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

nashenas;884136 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

من وسواس فکری شدید دارم و واقعا این چند وقت برام خیلی اذیت کننده و مشکل هست.

پسر و 16 ساله هستم.

حدود چند ماهی هست که شدید شده و بیش از حد عذابم میده. اما نمیتونم ترک کنم

نماز هام رو همه رو میخونم حتی صبح و قضا هم نمیشه و قرآن هم گاهی وقت ها میخونم ولی خیلی خیلی کم.(این رو گفتم برای اینکه با نماز و ... هم حل نشده)

وسواس من چند روش مختلف هست.
یکیش اینکه مثلا به چیزی فکر میکنم و با خودم میگم اگه انجامش ندم چی میشه و ...
یکی دیگه روی دیدن و ملاقات با دیگران!
یعنی که مثلا از افرادی که خوشم نمیاد، نمیخوام ملاقات کنم و همچنین افرادی که بد هستند و یا از نزدیکان نیستند رو خیلی نمیخوام ببینم.
یکی دیگه موقع لباس پوشیدن و انجام کاری و ... شدیدا فکر کسی (اسم یا مشخصات کسی یا جایی) رو میکنم و اگه مثلا اون فرد بد باشه و خوشم نیاد و ... لباس رو مجدد از تنم در میارم و مجدد میپوشم یا مثلا اگر کامپیوتر رو روشن کردم خاموش میکنم و برای اون فکر مجدد روشن میکنم.
یکی دیگه انجام رفتار و کارها هست که مثلا رفتاری ازم اگه مثل کسایی بود که خوشم نمیومد و ... انجامش نمیدم و از رفتاری که نزدیکان و خویشاوندان دارن خوشم میاد.
اگر هم مثلا کسی رو دیده باشم که خوشم نیاد اون کاری که میخوام رو نمیکنم و میگم بگذار وقتی که کسی که خوشم میاد رو دیدم انجام بدم.
برای مثال از مدرسه و درس و ... هم بدم میاد و میرم مدرسه همش میگم کی میرم خونه و زود تعطیل بشیم. البته درس خون بودم و معدل و نمرات بالای 19 اما الان خیلی بدم میاد چون سال قبل و ... توی شهر خودمون مدرسه بود و همه همشهری و دوست بودیم اما الان بدلیل عدم وجود رشته مورد نظرم در شهرمون باید به مدرسه بیرون از شهر برم که خیلی خوشم نمیاد و حتی میگم کی میشه دیگه مدرسه نرم و توی خونه و ... اصلا خوشم نمیاد فکر مدرسه رو بکنم و تکلیف و درس و ... مدرسه رو خوشم نمیاد فکر کنم و انجام بدم.

واقعا این روش خیلی خیلی ناراحتم و الان هم که دارم مینویسم میگم شاید این مورد مدرسه رو نمینوشتم چون واقعا بدم میاد و نمیخوام فکر کنم (اگه مدرسه فعلی من توی شهرمون بود و ... شاید اینجور نبودم)

برای درمان این نوع وسواس خواهش میکنم کمکم کنید سرچ هم زدم اما چیزی پیدا نکردم و واقعا داره زندگیم رو نابود میکنه و هر لحظه به کسی یا چیزی یا جایی فکر میکنم و نمیشه فکرم آزاد باشه.

با تشکر از مدیران و پاسخگویان انجمن

سلام عليكم
لطف كنيد به سؤالات پست بالا پاسخ دهيد تا
پاسخ اين پرسش را بيان كنيم[/]

موضوع قفل شده است