آیا برخی مداحان سادیسم دارند؟

تب‌های اولیه

215 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا برخی مداحان سادیسم دارند؟

سلام و عرض احترام خدمت کارشناسان محترم.

گاهی در مراسم عزاداری که برای ائمه اطهار علیهم السلام گرفته میشه رفتارهایی صورت می گیره که به نظر من خیلی زشت و زننده هستند.

مثلا برخی مداحان فحاشی میکنن به برخی مسئولین کشور و یا به دشمنان اسلام.

مثلا در هیئت ها لخت میشن و میزنن تو سر و صورت خودشون و بالا و پایین می پرند.

مثلا برخی مداحان وقتی روضه می خونند از اینکه می بینند ملت ناله میکنن و میزنن تو صورت خودشون لذت می برند و هی میگن ای جانم ای جانم

یکی از مداحان در مجلس عزاداری امام حسین علیه السلام حین روضه خوندن میگفت هرکی می تونه جیغ بزنه ، شیون کنه ، داد بزنید ،از این مجلس با صدای باز بری بیرون جفا کردی

و در همین مجلس از خشم و ناراحتی چنگ زد توی موهای پسر نوجوانش

و برای شرح صحنه ای در کربلا پیراهن پسرش رو هم به طرز وحشیانه ای پاره کرد که واقعا بدجوری دلمو سوزوند.

لطفا کارشناس مربوط به هر سوال ، دقیق و کامل و به زبان ساده و بدون استفاده از هرگونه لغت سنگین و پیچیده پاسخ بدهد.

.
.
.
.
.

1- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی و تهمت زدن به چهره های سرشناس کشور در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

2- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه.

اگر اوباما یا هرکس دیگه زنازاده باشه / نباشه ، اگر باعث فراری دادن مردم از اسلام بشه/نشه چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

3- حکم شرعی و حکم اخلاقی لخت شدن در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

4- آیا مداحی که از خود زدنی و ناله و گریه ی مردم لذت می بره سادیسم داره؟

احتمالا پاسختون این هست که مداح چون محب/شیعه/عاشق ائمه اطهار علیهم السلام هست ، از اینکه می بینه ائمه اطهار علیهم السلام این همه عاشق دلسوخته دارند لذت می برند.

5- مداحی که بیش از پنجاه یا شصت سال از عمرش گذشته و اینقدر به ائمه اطهار علیهم السلام علاقه و ارادت داره و سادیسم نداره ، چرا حاضر نیست جلوی زبونش رو حداقل به حرمت صاحب مجلس بگیره؟

پس اثر چای و شربت و اشک و ناله ی روضه کجا مشخص میشه؟

6- اگر حضرت مهدی علیه السلام مهمان مجلس عزاداری باشند ، باز هم می شود لخت شد و سینه زد؟ باز هم می شود فحاشی کرد؟ باز هم می شود نعره کشید؟

7- چه می شود یک نفر به عشق ائمه اطهار علیهم السلام از گناه و زشتی و بدی خودش را دور میکند و یک نفر دیگر با عشق به ائمه اطهار علیهم السلام حماقتش بیشتر می شود؟

نفر اول چه چیزی را می بیند که نفر دوم نمی بیند؟

8- عشق واقعی به ائمه اطهار علیهم السلام چجوری به دست میاد؟ و چگونه باید عاشق شد که قدرت بازدارندگی داشته باشند نه ویرانگری و خل و چل بازی؟

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد شفا و استاد نسیم رحمت

Im_Masoud.Freeman;883290 نوشت:
[=Times New Roman]سلام و عرض احترام خدمت کارشناسان محترم.

گاهی در مراسم عزاداری که برای ائمه اطهار علیهم السلام گرفته میشه رفتارهایی صورت می گیره که به نظر من خیلی زشت و زننده هستند.

مثلا برخی مداحان وقتی روضه می خونند از اینکه می بینند ملت ناله میکنن و میزنن تو صورت خودشون لذت می برند و هی میگن ای جانم ای جانم

یکی از مداحان در مجلس عزاداری امام حسین علیه السلام حین روضه خوندن میگفت هرکی می تونه جیغ بزنه ، شیون کنه ، داد بزنید ،از این مجلس با صدای باز بری بیرون جفا کردی

و برای شرح صحنه ای در کربلا پیراهن پسرش رو هم به طرز وحشیانه ای پاره کرد که واقعا بدجوری دلمو سوزوند.

لطفا کارشناس مربوط به هر سوال ، دقیق و کامل و به زبان ساده و بدون استفاده از هرگونه لغت سنگین و پیچیده پاسخ بدهد.

.
.
.
.
.

1- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی و تهمت زدن به چهره های سرشناس کشور در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

2- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه.

اگر اوباما یا هرکس دیگه زنازاده باشه / نباشه ، اگر باعث فراری دادن مردم از اسلام بشه/نشه چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

3- حکم شرعی و حکم اخلاقی لخت شدن در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

احتمالا پاسختون این هست که مداح چون محب/شیعه/عاشق ائمه اطهار علیهم السلام هست ، از اینکه می بینه ائمه اطهار علیهم السلام این همه عاشق دلسوخته دارند لذت می برند.

5- مداحی که بیش از پنجاه یا شصت سال از عمرش گذشته و اینقدر به ائمه اطهار علیهم السلام علاقه و ارادت داره و سادیسم نداره ، چرا حاضر نیست جلوی زبونش رو حداقل به حرمت صاحب مجلس بگیره؟

6- اگر حضرت مهدی علیه السلام مهمان مجلس عزاداری باشند ، باز هم می شود لخت شد و سینه زد؟ باز هم می شود فحاشی کرد؟ باز هم می شود نعره کشید؟

7- چه می شود یک نفر به عشق ائمه اطهار علیهم السلام از گناه و زشتی و بدی خودش را دور میکند و یک نفر دیگر با عشق به ائمه اطهار علیهم السلام حماقتش بیشتر می شود؟

8- عشق واقعی به ائمه اطهار علیهم السلام چجوری به دست میاد؟ و چگونه باید عاشق شد که قدرت بازدارندگی داشته باشند نه ویرانگری و خل و چل بازی؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-سب و دشنام مؤمن، خواه شیعه و خواه غیرشیعه، حرام است.
2-سب کافر در صورتی­‌که ظلم به او باشد، حرام است و اگر ظلم محسوب نشود، مکروه است. مگر در ­جایی­ که لازم باشد کفار را هجو کنند.
3- در مورد برهنه شدن در سینه زنی به شرط اینکه نامحرم نباشد، اینگونه فرمودند: شایسته است عزاداری به شیوه مرسوم و سنتی ـ که با لباس انجام می گرفته ـ برگزار گردد.

بقیه سوالات مربوط به بخش مشاوره و اخلاق می شود ، که از آن بزرگواران جویا شوید.

پی نوشت:
رساله آموزشی،ج2 ، احکام سب مومن و غیبت
سایت رهبری، احکام مناسبتی ، احکام عزاداری

[="Times New Roman"][="Black"]

شفا;884467 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-سب و دشنام مؤمن، خواه شیعه و خواه غیرشیعه، حرام است.
2-سب کافر در صورتی­‌که ظلم به او باشد، حرام است و اگر ظلم محسوب نشود، مکروه است. مگر در ­جایی­ که لازم باشد کفار را هجو کنند.
3- در مورد برهنه شدن در سینه زنی به شرط اینکه نامحرم نباشد، اینگونه فرمودند: شایسته است عزاداری به شیوه مرسوم و سنتی ـ که با لباس انجام می گرفته ـ برگزار گردد.

بقیه سوالات مربوط به بخش مشاوره و اخلاق می شود ، که از آن بزرگواران جویا شوید.

پی نوشت:
رساله آموزشی،ج2 ، احکام سب مومن و غیبت
سایت رهبری، احکام مناسبتی ، احکام عزاداری

سلام.

ممنون از پاسخگوییتون.

لطفا بقیه کارشناسان به سوالات مربوط به خودشون پاسخ دقیق و کامل بدهند.[/]

به نام خدا
چیزهایی که شما ذکر کردید, مصداق "سادیسم" نیست!
این اسمش عذاداری هست
عذاداری هم سادیسم و خودآزاری نیست!
حالا اینکه کسی قمه بزنه پشتشو با تیغ پاره کنه این سادیسمه
شما دارید زیرآب مداحی رو میزنید!
بعد جالبه بحث "توهین به مسئولین" رو هم مطرح می‌کنید که البته به جای خودش درسته ولی اینجا به قصد سیاسی این کارو می‌کنید!
بعد لخت شدنشون که لخت‌شدن کامل و یا گلاب به روتون کنار نامحرم نیست!
خداییش کدوم یک از حرفهایی که زدید و مداحان و هیئت‌ها رو متهم کردید واقعا "سادیسم" و کار منکره!؟
چرا زا "تشیع لندنی" که در هیئت‌ها و مراسم‌ها نفوذ کرده حرفی نمی‌زنید و "مداحان" رو محکوم می‌کنید! منظورتون از مداح تهمت‌زننده رو رک بگید, هرچند که می‌دونیم "کیو" می‌گید!
[=Times New Roman]"احتمالا پاسختون این هست"
استفاده از یک تکنیک جنگ روانی که به پاسخ طرف جهت دلخواهش رو می‌ده! تا شخص نتونه پاسخ درست رو که اتفاقا همونی هست که پرسش‌دهنده, مطرح کرده رو جواب بده!!!!!!
و خودشو با مطرح کردن "زنازادگی" اوباما نشون می‌ده! شما دلت برای اوباما یا دشمنان اهل بیت (ص) سوخته!؟ داداش ما خودمون اینکاره‌ایم!
بعدش مثل همیشه همون بحث "گریز مردم از اسلام" رو مطرح می‌کنه که بگه تقصیر مداح‌ها هست!
در حالی که دشمن همه تلاششو می‌کنه تا یا مداحان را فاسد کنه (یا مداح فاسد وارد کنه) یا فاسد نشون بده, چون می‌دونه که مداح و روحانی و جمهوری اسلامی هستند که مردم رو به اسلام جذب می‌کنند!

ببین داداش جاسوس موساد! ما کاره‌ای نیستیم که بخواهیم مچ شماها رو بگیریم و لوتون بدیم.
این خداوند انتقام‌گیرنده هست که دست شما رو رو می‌کنه
شما وقتی یک نقشه رو اجرا می‌کنید, این نقشه به صورت اتوماتیک لو رفته!
شما توده مردم رو می‌تونید فریب دهید, امثال ما رو هم به اذن خدا فریب می‌دهید تا خداوند به این وسیله جان ما رو حفظ کنه!
ولی در نهایت که چی؟
حضرت موسی در خانه فرعون بزرگ شد و فرعون هیچ غلطی نتونست بکنه!
وقتی خداوند تصمیم بگیره که شماها رو مجازات عام بکنه, همین اکثریت مردمی که فریب داده‌اید, رو خداوند علیه خودتون می‌شورونه و نیازی نیست که من و امثال من بیاییم حال شماها رو بگیریم!
ما نشستیم خونه‌هامون و این خدا هست که بوسیله خودتون و توده فریب‌خورده‌تون شماها رو منفجر می‌کنه!!!
اگر هم دیدی کسایی رو تونستید ترور کنید, مثل اهل بیت (ص) این رو خدا خواسته بوده! که حقانیت اونها رو نشون بده و قاتلان شراب‌خوار و زنازاده‌شونو رسوا و روسیاه کنه
شما شهید آیت رو ترور کردید, ولی چی شد؟ گرفتن موسویتونو کردن تو حصر, گند زدن به فتنه‌ای که قرار بود آیت افشاش کنه!
یا مطهری رو کشتید, اونهمه حرف و کتاب ازش موند! چی رو کشتید !؟ کسی که ماموریتش به سر اومده بود!؟؟
من و امثال من رو هم که خداوند اراده حفظ جونشون رو کرده نمی‌تونید کاری بکنید! اینو هم اضافه کنم که من اطلاعتی هم نیستم و هیچ‌جا هم ردی ندارم و اگر هم ردی باشه ردگم‌کنیه! حالا شماها تلاشتون بکنید و ناامید نشید!
برو اینا رو گزارش بده!

واي چه قدر اين تاپيك حرف دل منه
حالا شما مردي مجلس زنونه نيومدي
من كلا فقط محرم گاهي ميرم هيئت و مجلس مذهبي كه از امسال قرا گذاشتم نرم
امسال دو جا رفتم اولي كه بساط غيبت به پا بود حسابي
خانومه كه مثلا سخنران و مداح بود سرتاپا طلا انداخته بود يه ريز در باب اينكه نبايد به دنيا دل بست سخن ميگفت من دهنم وا مونده بود اخه ادم وارسته از دنيا اينهمه طلا ميخواد چيكار
مجلس دومم كه انقدر تيكه اومدن به بي حجابها از بس معذب شدم زدم بيرون
من فقط ميدونم همه اين ادمها بايد جواب امام حسين رو بدن
كجا امام حسين دلش ميخواد لخت بشن مردم و اون حركات انجام بشه
تو نت عكسهاي قمه زني و مراسم شيرخوارگان رو ادم ميبينه مصداق كامل كودك ازاريه
جديدا هم كه از بس خودشون فحاشن اين خصلت زشت رو به امام حسين هم نسبت دادن!

[="Navy"]منم اين مدل مداحي ها رو نميپسندم
شما بيت امام رو نگاه كنيد اون مداح قديميه اصلا از اين كارها نميكرد
ادم بايد جوري رفتار كنه كه دشمن كمترين فرصت رو داشته باشه كه سواستفاده كنه
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

هرمیون;884599 نوشت:
مشگل دقیقا این هستش که در درون کشورمون تنها میخوان پوسته دین رو حفظ کنند و کاری با بطن دین ندارند .

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

عمل به عمق دین ان شاء الله نصیب همه شود.

ملورين;884595 نوشت:
خانومه كه مثلا سخنران و مداح بود سرتاپا طلا انداخته بود يه ريز در باب اينكه نبايد به دنيا دل بست سخن ميگفت من دهنم وا مونده بود اخه ادم وارسته از دنيا اينهمه طلا ميخواد چيكار
مجلس دومم كه انقدر تيكه اومدن به بي حجابها از بس معذب شدم زدم بيرون

وارستگی در دنیا رو یکی اینگونه شرح داد که زهد به معنای دوری از مال دنیا نیست بلکه دلبسته نوبدن دنیا است(نقل مضمون کردم)

مثلا مثال یکی از علما رو زدند با یک درویش پیش عالمی ثروتمند می رود درویش می گوید برویم کربلا عالم می گوید برویم درویش می گوید همین الان بله همین الان می روند وسطای راه عالم می بیند که درویش رنگش عوض می شود می گوید چه شده؟ می گوید کشکولم را جا گذاشتم!(نقل مضمون کردم و عینش رو نگفتم)

یا علی(ع)@};-[/]

[=Microsoft Sans Serif]

حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه.

[=times new roman]سلام و عرض ادب

من نمیدونم چرا برخی از اشخاص نمیتونن بدی یه شخص رو در حد همونی که هست بیان کنن و حتما باید چهار تا بذارن روش تا دلشون راضی بشه و یا شاید فکر میکنن اینجوری اثر گذاریش بیشتره. خب برفرض فلان شخص دشمن و بد، تو همون رفتارهای بد و اشتباهی که براش سند و مدرک داری رو بیان کن نیازی به دشنام دادن و تهمت زدن نیست.

داستان زیر از داستان راستان هست:

دوستیی که بریده شد

شاید کسی گمان نمی برد که آن دوستی بریده شود و آن دو رفیق که همیشه ملازم یکدیگر بودند روزی از هم جدا شوند. مردم یکی از آنها را بیش از آن اندازه که به نام اصلی خودش بشناسند به نام دوست و رفیقش می شناختند.معمولا وقتی که می خواستند از او یاد کنند،توجه به نام اصلی اش نداشتند و می گفتند:«رفیق...»آری او به نام «رفیق امام صادق »معروف شده بود،ولی در آن روز که مثل همیشه با یکدیگر بودند و با هم داخل بازار کفشدوزها شدند آیا کسی گمان می کرد که پیش از آنکه آنها از بازار بیرون بیایند رشته دوستی شان برای همیشه بریده شود؟!در آن روز او مانند همیشه همراه امام بود و با هم داخل بازار کفشدوزها شدند.غلام سیاه پوستش هم در آن روز با او بود و از پشت سرش حرکت می کرد.در وسط بازار ناگهان به پشت سر نگاه کرد،غلام را ندید.بعد از چند قدم دیگر دو مرتبه سر را به عقب برگرداند،باز هم غلام را ندید.سومین بار به پشت سر نگاه کرد،هنوز هم از غلام-که سرگرم تماشای اطراف شده و از ارباب خود دور افتاده بود-خبری نبود.برای مرتبه چهارم که سر خود را به عقب برگرداند غلام را دید،با خشم به وی گفت:«مادر فلان!کجا بودی؟»تا این جمله از دهانش خارج شد،امام صادق به علامت تعجب دست خود را بلند! کرد و محکم به پیشانی خویش زد و فرمود:«سبحان الله!به مادرش دشنام می دهی؟!به مادرش نسبت کار ناروا می دهی؟!من خیال می کردم تو مردی با تقوا و پرهیزگاری.معلومم شد در تو ورع و تقوایی وجود ندارد.»-یابن رسول الله!این غلام اصلا سندی است و مادرش هم از اهل سند است.خودت می دانی که آنها مسلمان نیستند.مادر این غلام یک زن مسلمان نبوده که من به او تهمت نا روا زده باشم.-مادرش کافر بوده که بوده.هر قومی سنتی و قانونی در امر ازدواج دارند.وقتی طبق همان سنت و قانون رفتار کنند عملشان زنا نیست و فرزندانشان زنازاده محسوب نمی شوند.امام بعد از این بیان به او فرمود:«دیگر از من دور شو.»بعد از آن،دیگر کسی ندید که امام صادق با او راه برود،تا مرگ بین آنها جدایی کامل انداخت (9).

[="Times New Roman"][="Black"]سلام.

حق دوست;884606 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]
سلام و عرض ادب
من نمیدونم چرا برخی از اشخاص نمیتونن بدی یه شخص رو در حد همونی که هست بیان کنن و حتما باید چهار تا بذارن روش تا دلشون راضی بشه

آخ گفتی آخ گفتی.

[FLV]http://up.persianscript.ir/uploadsmedia/9661-Madah.flv[/FLV]

قدیمیه ولی واسه من هیچوقت تکراری نمیشه.

این استاد عزیز و دلسوز همون کسیه که مسیر زندگی منو عوض کرد :ok:

سلام

Zillax;884571 نوشت:
بعد لخت شدنشون که لخت‌شدن کامل و یا گلاب به روتون کنار نامحرم نیست!

اول.احتمالا قبول دارید در مجلستون حتما 14 معصوم و حتی اطرافیان این معصومین مثل عباس ع هم میان و یه سری میزنن نه؟

فکر نکنم حضرت زهرا س یا حضرت رقیه شکینه ام البنین حاضر بشن لحضی پای مبارکشون روی توی مجلسی بزارن که مردهاش لختن!

دوم.امام حسین ع روز عاشورا یه لباس پاره پوشیدن زیر همه لباسهاشون.علتش رو هم برهنه نموندن بیان کردن که حتی بعد شهادت حیا دارن از اینکه بدنشون لخت باشه!

باز بگم یا کافیه؟

دوستان گل روی لینک زیر کلیک کنید و اینویدیو رو تماشا کنید حتما

http://www.aparat.com/v/eBmP5

[=Times New Roman]

روح سبز;884619 نوشت:

فکر نکنم حضرت زهرا س یا حضرت رقیه سکینه ام البنین حاضر بشن لحضی پای مبارکشون روی توی مجلسی بزارن که مردهاش لختن!

من از لخت شدن ، بالا و پایین پریدن ، عربده کشی ، تحریک و تهییج با سر و صدای ساختگی متنفرم ( نمی دونم نظر اسلام چیه ولی اصل نظر اسلام هست )

به نظرتون مرحوم محمدرضا آقاسی نمی تونه الگوی خوبی برای مداحان باشه؟

هم با سواد ، هم با شعور ، هم هنرمند ، هم اثرگذار و این کاره.

چقدر اشعارشون زیبا و پر معنی و ماندگار هست.

بی خود از خود شو خداوندی مکن
با خداوند جهان رندی مکن
محرم ما را پریشانی مباد
مهر ما محتاج پیشانی مباد.

--------------------------------------------------
راهی کوچه ها میشد تا یتیم ها رو سیر کنه
تا سفره ی خالیشونو پر از نون و پنیر کنه
[=Times New Roman] --------------------------------------------------

یا علی امشب تنور آماده کن
امتت را امتحانی ساده کن
تا شود معلوم خاص الخاص کیست
در دل دریای خون عباس کیست.
[=Times New Roman] --------------------------------------------------
آی فرستاده ی ما شاد باش
شاکر منظومه ی ایجاد باش
ما به تو آیینه عطل کرده ایم
کوثر تسکینه عطا کرده ایم
کوثر تو مایه تسکین توست
بعد تو او قائمه ی دین توست
خلق چو پرسند زتو کیست او
فاش بگو کوثر جاریست او

هیچ کدوم از این اداها و کاسبی هایی که برخی راه انداختن هم توی کارش نبود.

جان عزیزتون نظر واقعیتونو بگید ، اشعار با محتوا روی آدم اثر میزارن یا نعره و عربده و .....

[="DarkOliveGreen"]

Im_Masoud.Freeman;884652 نوشت:
جان عزیزتون نظر واقعیتونو بگید ، اشعار با محتوا روی آدم اثر میزارن یا نعره و عربده و .....
.

قطعا شعر پخته و جا افتاده. این ویدو که دادم نگاه کردی که مقایسه کرده این بلا پریدن رو با کنسرت های کشورهای اروپای. عجیب شبیه همن

اونا هم توی این مدل کنسرتها فقط میخوان برقصن و بالاپایین بپرن[/]

[="Navy"]

Zillax;884692 نوشت:
اعتقاد داشتن به چیزهایی که گفتم نشون عتیقه‌گی نیست
اینکه بدونی شیطانی هست و یه عده رو (به ویژه) یهودی‌ها رو فریفته تا همه انسان‌ها رو از بین ببرند, و مسائلی که متاسفانه بیشتر بهش "توهم توطئه" می‌گن, اینا اشتباه نیستند که بگیم شحص یه مسئله قدیمی و غیرواقعی رو پیش می‌کشه.
البته من اصراری ندارم که حتما شما جاسوس و این حرفها باشی
ولی باید به من حق بدید که "شک" کنم
چون آدم یه سری چیزهایی می‌بینه که ازش خییلی برداشت می‌شه کرد که توطئه هست
اعتقاد به "توطئه" و دشمن پنهان و مزدور رو نباید یک چیز "قدیمی‌شده و به اصطلاح دمده‌شده" دانست

دشمن شناسي و شناخت توطئه هاش وظيفه هر مسلمونيه ولي نبايد اونقدر افراط كرد كه نسبت به دينمون نقد پذير نباشيم
درسته جديدا خيلي شبهه نسبت به دين و مساله عاشورا وارد كردن ولي اين دليل نميشه چشمهامون رو ببنديم و بگيم هيچ ايرادي نداريم
بايد بدعت ها مشخص بشه
دشمن از همين بدعت ها بيشتر استفاده ميكنه و به نتيجه ميرسه تا نقد كردن چند نفر ادم!
شما يه عاشورا گوگل سرچ ميكني كلي عكس قمه زني مياد؟!
يا به خاطر يه سري رفتار اشتباه مداح ها كلا مساله عاشورا زير سوال برده ميشه
اينها خطرش خيلي بيشتره[/]

سلام

متاسفانه برخی از مداحان
فقط به دنبال تهییج کردن شور بدون شعور حسینی هستند !
آنان
بیشتر آنکه بدنبال
محشور شدن با حضرت حسین علیه السلام باشند !
به

مشهور شدن با حسین می باشند

Im_Masoud.Freeman;884652 نوشت:
یا علی امشب تنور آماده کن
امتت را امتحانی ساده کن

تا شود معلوم خاص الخاص کیست
در دل دریای خون عباس کیست

در جهان گويي كه قحط الناس شد
باز حق ، محتــاج يك عـبـــاس شد

ريگ ها جاريست ، پس الماس كو؟!
سگ فراوان است! پس عباس كو؟!

قمه زن اينك فـــراوان است باز
شبهه در معناي ايمان است باز

شيعه از معناي خود برگشته است
اوج آمالش فقط سگ گشته است!

اي عزيز اينك چرا سگ گشته اي؟!
اينچنين از اصل خود برگشته اي؟!

بر حسين ار عاشقي ، از جان بشو
جاي سگ بودن ، كمي انسان بشو

شد زمين لبريز مسكين و يتيم
مــا گرفتار كــداميــن هيأتيم؟!

آستين عـشـــق را بــالا بزن
دست خود بر دامن مولا بزن

در كنار اهل بيت الماس شو
بر حريم اهل بيت عباس شو

بر كــوير قلب خود بــاران بزن
قمه را بر سينهء

شيطان بزن

بال بگشــا راهـيِ پــرواز شو
جاي بر سر كوفتن سرباز شو

گر كه هر دم ، دم ز حيدر مي زني
بر يتيمان علي ، سـر مي زني؟!

بهر مظلومان كمي امداد كن
جاي سگ بودن ، دلي را شاد كن

[=Times New Roman]سلام و عرض احترام خدمت کارشناسان محترم.

[=Times New Roman]
سلام جناب مسعود،
کمی آتشتان تند است ... نه اینکه بد باشد که غم دین دارید و دغدغه‌ی دین و دینداری خودتان و خواهران و برادران دینی‌اتان را دارید، بلکه بخاطر اینکه برخی از این مسائل تا آن حد که شما معترضشان هستید اشکالی ندارند ...

صحبت اولتان سر فحش دادن بود ... جوابش را هم استاد دادند ... اما هنوز یک مطلب برای من مشخص نیست که شما چه واژه‌ای را مصداق فحش در نظر گرفته‌اید، پاسخ کارشناس قاعدتاً استوار بر فرض سؤال شماست که واقعاً فحشی داده شده باشد ... مگرنه من دیده‌ام کسی را که بگوید من با اسلام مشکل دارم چون خدای اسلام در قرآن فحش داده است، می‌پرسیم چه گفته است؟ می‌گوید که گفته است شما مثل چهارپایان هستید یا گفته است مانند خران هستید یا امثال آن ... گفتم اینکه فحش نیست ... فحش برای خودش تعریفی دارد ... هر کلامی فحش نیست ... مثلاً اگر بگویند دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام (دشمن، نه اینکه تمام یهودیان و مسیحیان و اینها نعوذبالله زنازاده باشند) زنازاده هستند در این صورت برخی را زنازاده دانستن هم شاید و تنها شاید و باز هم تنها شاید مصداق فحش نباشد، چون در جهت وهن ایشان نیست و ایشان را پایین‌تر از چیزی که هستند نشان نداده است ... اینکه در گفتن اینکه زنازاده بودنشان احتیاط کردم هم بخاطر روایتی است که زنازاده بودن دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام را صرفا در مورد اعراب می‌داند و برای سایر مردم مطالب دیگری را عنوان می‌نماید ... اگر روایتش صحیح باشد ... فقط خواستم بگویم که سؤال شما در دل خودش یک قضاوت دارد و جواب کارشناس هم در دل خودش یک فرض دارد و آن اینکه قضاوت شما درست باشد ... در نتیجه شما نمی‌توانید تا احساس کردید یکی دارد خوب صحبت نمی‌کند بگویید فلانی اینطور است یا آنطور است ... به هر حال اگر فحش دادن بد باشد سوء ظن داشتن به مؤمن هم بد است و ایجاد سوء ظن در نظر دیگران هم بد است ...

یادم هست خیلی سال پیش در روایتی خوانده بودم که عورت مرد در مسجد از زانویش هست تا ناف، و همه را باید بپوشاند، به همین دلیل سالها فکر می‌کردم اینکه برای عزاداری پیراهانشان را در می‌آورند مشکل شرعی دارد که ناف هم برهنه می‌شود و تعجب می‌کردم که چرا هیچ کسی تذکری نمی‌دهد، بعداً کمی جستجو کردم و پرسیدم و یادم نیست ولی فکر کنم گفتند فی نفسه اشکالی ندارد، شاید آنچه خوانده بودم حرام نبوده و مکروه بوده است ... در نتیجه صرف اینکه بالاتنه‌ی مردان چه برای عزاداری و چه غیر آن در مسجد برهنه باشد مشکلی ندارد، حداقل از ناف به بالا ... مگر آنکه به قصد بی‌احترامی به مسجد باشد یا از نظر عرف بی‌احترامی به حساب بیاید ... عرف امروز عزاداری‌ها الآن طوری است که برای مراسم عزاداری این کار بی‌احترامی قلمداد محسوب نمی‌شود، کسی که می‌خواهد سینه بزند دوست دارد بین دستش و پوست بدنش فاصله نیفتد که ضرب دستش گرفته نشود و خلاصه کمی هم در محبت اهل بیت علیهم‌السلام خودش را به زحمت و درد انداخته باشد ... شما فکر کنید مثل اویس قرنی که وقتی فهمید دندان پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله دندانشان شکسته است برای هم‌دردی دندان خودش را شکست ... بدن را قربانی پالایش روح کردن اشکالی ندارد، بدن هر چه باشد چند سال بعد می‌رود زیر خاک ولی اگر این کار ولو اندکی سبب افزایش محبت اهل بیت علیهم‌السلام در دل بشود نه تنها بد نیست که خوب هم هست ... الآن هم اگر علما آمده‌اند و مراسم قمه‌زنی را حرام اعلام کرده‌اند لااقل برخی از ایشان فرموده‌اند که چون این کار سبب وهن دین شده است حرام است ... باز به همین دلیل است که در آوردن پیراهن از تن برای عزاداری را نیز منع کردند یا فرمودند که بهتر است که انجام نشود ... بعد از آن هم خیلی‌جاها خودم دیدم که دیگر لباسشان را درنیاوردند و گفتند ما تابع ولایتیم ... گرچه اصل کارشان هم اشکالی نداشته است و موقتاً بخاطر وهن دین بودن فرموده‌اند که اگر نباشد بهتر است ...

ان شاء الله هیچ وقت داغ عزیز نبینید ... دیده‌ام و خودم هم تا حدودی تجربه‌اش را دارم که انسان وقتی غم زیادی داشته باشد و به چه‌کنم‌چه‌کنم برسد و درونش آشوب باشد و آشفته ممکن است آرام و قرار خودش را از دست بدهد ... نشسته بودم دیدم از ناراحتی دارم مشتم را بر پایم می‌زنم ... وقتی حالم خوب باشد می‌گویم آخر که چی؟ چی حل می‌شه؟ هیچ‌چی؟ آخه آدم عاقل که خودش را نمی‌زنه، ولی وقتی تو اون حسّ و حال بودم این کار برام یک عکس‌العمل طبیعی بود ... یا دیدم خانمی را که خاک بر سر خودش می‌ریخت و می‌گفت بدبخت شدم ... خوب این کار یعنی چی؟ خاک بر سر بریزیم جز اینکه بعد از اینجا باید برویم کلی خودمان را تمیز کنیم که اثر دیگری ندارد خوب پس چرا؟ ... یا وقتی کسی نگران است نمی‌تواند بنشیند و بلند می‌شود راه می‌رود و مدام از این طرف اتاق به آن طرف اتاق می‌رود ... خیلی که ناراحت بشود سر خودش را هم ممکن است به دیوار بزند ... گاهی غم آنقدر سنگین است که شخص نمی‌تواند در کالبد خودش باقی بماند و تحمل ندارد و مدام این طرف و آن طرف می‌شود ... گاهی هم چه بسا شیون می‌زند و از هوش می‌رود ... یا مویش سفید می‌شود ... یا دیوانه می‌شود ... یا حتی جان می‌دهد ... وقتی که نمی‌تواند بار غمش را تحمل کند ...
عکس‌العمل‌های خودتان را موقع ناراحتی شدید یا عصبانیت شدید یا خوشحالی شدید بررسی کنید ... از نظر کسی که در آن حالت‌ها نباشد این کارها یکجور دیوانگی است ... موقع قهقه زدن چرا پایش را به زمین می‌کوبد ... اصلاً رقصیدن و پایکوبی مگر یک سری حرکات دیوانه‌وار نیست؟ که چی دستشان را اینطرف و آنطرف می‌برند؟ پایکوبی کردن چه ربطی به خوشحالی کردن دارد؟ چرا وقتی خوشحال است به بالا و پایین می‌پرد؟
آیا شما برای همه‌ی این سؤالات جواب دارید؟
اگر ندارید در مورد عزاداران هم باید کمی با احتیاط بیشتری صحبت کرد ... شاید غمی دارند که نمی‌توانند سر جایشان بنشینند و بالا و پایین می‌پرند و توی سر خودشان می‌زنند ... شاید سوز دلی دارند که دستشان را در سر و رویشان می‌زنند و فریاد می‌کشند ...

یکی بهم می‌گفت این کارهایی که شما می‌کنید دست کمی از کنسرت‌ها و رقص‌های دست‌جمعی کافران ندارد ... بهش گفتم تا وقتی می‌دویم و توی سر و کله‌امان می‌زنیم شاید گریه نکنیم و فقط ذکر بگوییم ولی به محض اینکه خسته شویم یا ریتم مداح تمام شود و روی زمین بنشینیم یا حتی سر جایمان بایستیم ناگهان بغضی می‌ترکد و شیون‌ها بلند می‌شود و های‌های گریه به گوش می‌رسد ... این چیزی نیست که در آن شورهای کنسرت‌های غربی ببینید ... آنجا مست می‌شوند و خوشحالی می‌کند و قهقهه می‌زنند ... آن‌ها headbanging می‌کنند و دیوانه می‌شوند و سرمست تکبر می‌شند، اینها از خودشان خالی می‌شوند و محبتی وجودشان را می‌گیرد و گریه امانشان را نمی‌دهد و فلبشان مملو از شعور می‌شود ...

چه بسا دو ظاهر یکسان که باطن‌های خیلی متفاوتی داشته باشند ...

بعضی‌ها خودشون به آن حال‌ها می‌رسند و برخی ادایش را در می‌آورند ... مثل اینکه فرمودند اگر گریه نکردید لااقل تباکی کنید و خود را به گریه بزنید ... اینکه در یک نظم خاصی و به یک صورت خاصی سینه می‌زنند درست است که لزوماً دیگر آن عکس‌العمل طبیعی نیست، ولی بلا تشبیه بلاتشبیه مقایسه‌اش کنید با رقصی که ناشی از عکس‌العمل طبیعی به یک آهنگ غنا باشد و رقصی دسته‌جمعی که جنبه‌های دیگری دارد ... منافاتی با عزادار بودن ندارد اگرچه کارکردهای دیگری هم شاید داشته باشد ...

روایتی داریم که رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله فرمودند به حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها که در آینده کسانی می‌آیند که برای حسین تو مثل مادری که فرزندش را از دست داده باشد گریه می‌کند ... ما می‌خواهیم جزء آن دسته از افراد باشیم که با حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها هم‌دردی می‌کنند تا ایشان کمی آرام بگیرند ...
به شخصه با بعضی از زیرنویس‌ها و آگهی‌هایی که برخی مداحان مابین اشعارشان و نوحه‌هایشان می‌خوانند موافق نیستم و تازه آن مطالبی که می‌گویند که شما هم مشابه آن را آبی کرده‌اید از حال خوش خارجم می‌کند، ولی شاید هم یک نفر اینها را بشنود و یاد آن روایت بیفتد و اگر تا بحال گریه‌اش نگرفته بود تازه گریه‌اش بگیرد ...

روایت داریم که گریبان دریدن و پاره کردن لباس جز در دو جا اشکال دارد، برای امام حسین علیه‌السلام را نمی‌دانم حکمش چه باشد و اینکه چرا لباس پسرش را به جای لباس خودش پاره کرد و چرا چنگ در موهای پسرش زد و به جای خودش هم جای سؤال دارد ... ای کاش به جای اینکه بخواهیم در باره‌ی نیتش حدس بزنیم و سعی کنیم حدس بزنیم که چه شد که اینطور شد از خودش می‌پرسیدید و به ما می‌گفتید ...

در مورد زنازاده بودنش شاید نشود راحت نظر داد (چون عرب نیست)، اینکه این حرفش مصداق فحش و توهین باشد یا نباشد را هم نمی‌دانم، اینکه این کار باعث وهن دین بشود و عده‌ای از این مراسم فراری بشوند یا نشوند را هم نمی‌دانم ... فکر کنم بستگی به این دارد که مجلس چه کسانی باشد ... برخی هستند که اگر این حرف را بزنید شاید بیشتر هم تمایل پیدا کنند در آن شرکت کنند ... برخی جاها هم اگر بگویید بالای چشم اوباما ابروست شاید دیگر اصلاً دور امام حسین علیه‌السلام را خط بکشند ...

اشکال آن پاسخ احتمالی از نظر شما چیست که قانعتان نکرده است؟

این سؤالتان کمی برایم مبهم است ... جلوی زبانش را بگیرد که چه چیزی را نگوید؟ ...

اگر در مسجد بشود این کار را کرد بعید می‌دانم جلوی حضرت نشود این کار را کرد ... ولی فعلاً که لااقل نظر حضرت آقا این است که این کار را نکنید و خودم هم به شخصه از این کار خوشم نمی‌اید ... ولی سؤال شما فقهی است و بعید می‌دانم جوابش حرام بودن باشد ...

اینکه این مسائل که فرمودید مصداق حماقت باشد برای حقیر معلوم نیست ...

با تبعیت کردن از ایشان ... خودشان فرمودند که دروغ می‌گوید کسی که بگوید من شما را دوست دارم ولی از ما تبعیت نکند ... این تبعیت کردن خودش یعنی بازدارندگی و تقوا ... ولی در کنار آن خود را شبیه به مؤمنان کردن هم دستور ایشان است و مراسم ایشان را بزرگ داشتن هم جزء شعائر دین است که در قرآن بزرگداشت شعائر از تقوا شمرده شده است ... بله یک مؤمن ممکن است در برخی مسائل هم گناه کند و مؤمن بودن به معنای معصوم از گناه بودن نیست، ایمان درجات دارد و بعید می‌دانم که شما این مطلب را ندانید ... چه آن کسی که اقامه‌ی عزا می‌کند به این شکل که بیان کردید و چه کسانی که طوری که شما دوست دارید اقامه‌ی عزا می‌کنند و چه کسانی که اقامه‌ی عزا نمی‌کنند ولی در مسائل دیگر از اهل بیت علیهم‌السلام تبعیت می‌کنند هر کدامشان شاید برخی نواقص را داشته باشند و در برخی مسائل دینی هم از دیگری قوی‌تر و جلوتر باشند ... اگر کسی فکر کند که کسی که دارد اینطوری عزاداری می‌کند بهره‌ای از تبعیت از اهل بیت علیهم‌السلام و در نتیجه محبت واقعی ایشان ندارد این یک تهمت سنگین است ... شاید آن‌ها از خیلی از نظرهای دیگر از ما جلوتر باشند ...

روح سبز;884619 نوشت:
سلام

اول.احتمالا قبول دارید در مجلستون حتما 14 معصوم و حتی اطرافیان این معصومین مثل عباس ع هم میان و یه سری میزنن نه؟

فکر نکنم حضرت زهرا س یا حضرت رقیه شکینه ام البنین حاضر بشن لحضی پای مبارکشون روی توی مجلسی بزارن که مردهاش لختن!

دوم.امام حسین ع روز عاشورا یه لباس پاره پوشیدن زیر همه لباسهاشون.علتش رو هم برهنه نموندن بیان کردن که حتی بعد شهادت حیا دارن از اینکه بدنشون لخت باشه!

باز بگم یا کافیه؟

سلام برادر بزرگوار،
نمی‌دانم ولی شاید برای واجب و حرام و امثال آن باید کمی احتیاط بیشتر کرد ...
برای غسل دادن رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله لباس از تن حضرت خارج نکردند و از زیر لباس ایشان را غسل دادند، آیا این یعنی برای همگان باید همین کار را بکنند؟ حرمت امام حسین علیه‌السلام کجا و حرمت ما کجا ... اضافه بر اینکه در گودی قتلگاه بدن در معرض دید همگان بود، حضرت می‌دانستند، هم کاروان اسراء از کنارشان عبور داده شد که تنها شامل خاندان خود ایشان نبود و شامل خانواده‌های سایر شهداء هم بوده‌اند و هم اینکه بدن برای سه روز آنجا بود ... بماند که این خاندان سر نماز کلاه بر سر می‌گذاشتند در مقابل فرشتگان و تمام مسائلشان مانند مسائلی که شاید ما فکر کنیم نبوده است ...
در مورد اینکه فرمودید حضرات معصومین علیهم‌السلام در مراسم حاضرند آیا آن‌ها که خداوند ایشان را شاهدان ما قرار داده است فقط در مسجد حاضرند و در مابقی جاها حاضر نیستند؟ البته بهتر است علما جواب این مسأله را بدهند و شاید هم من در اشتباه هستم ولی اگر کسی بخواهد جایی را که خداوند منع نکرده است برای خودش شرط و تبصره‌های سر خود بگذارد ممکن است کارش به وسواس کشیده شود ... وقتی فرموده‌اند که اشکالی ندارد ولی چون ممکن است باعث وهن دین شود اجتناب کنید به زعم من بهتر است به همین مقدار بسنده شود ...
و الله العالم ...

آرمین...;884761 نوشت:
سلام

متاسفانه برخی از مداحان
فقط به دنبال تهییج کردن شور بدون شعور حسینی هستند !
آنان
بیشتر آنکه بدنبال
محشور شدن با حضرت حسین علیه السلام باشند !
به

مشهور شدن با حسین می باشند

سلام،
حقیر هم با شما موافقم،
خداوند در قرآن فرموده است که ای پیامبر در مساجدی نمازت را اقامه کن که اهل آن مسجد به دنبال پاکی باشند و اساس آن بر تقوا باشد ... اگر همه‌ی مؤمنین مجالسی را انتخاب کنند که اساس آن تقوا و شعور حسینی باشد مجالسی که برای ریا و شهرت و گاهی هم نعوذبالله برای دوست‌دختر و دوست‌پسر پیدا کردن هست تعطیل می‌شود یا مثل مسجد ضرار فقط اهل خودش را دارد تا کی خدا بزند پس سرشان تا یا به مسیر درست برگردند و یا هلاک شوند ...
بین مساجد و مجالسی که بر اساس تقوا و شعور حسینی است می‌توان سپس به دنبال مجالسی گشت که شورشان هم بیشتر باشد ... هر کسی به اندازه‌ی ظرفیت خودش، دیده‌ام کسی را که وقتی دید دیگران چقدر سوز جگر دارند و از خود بیخود می‌شوند و او نمی‌تواند مثل آن‌ها باشد کلاً افسرده شد و از مجلس نتوانست استفاده‌ای کند و دیگر هم رغبتی به آمدن به آنجا نداشت و ترجیح می‌داد جایی برود که یک مقدار اشک ریختن و خیس شدن چشم برای آن مجلس معمول باشد ... اشکالی هم ندارد ... ان شاء الله خدا به همه‌ی ما هم شعور حسینی بدهد و تقوا و هم شور حسینی و اتش محبت این خاندان را که خودشان التامّین فی محبة الله المخلصین فی توحید الله هستند ...

سلام

نقطه;884945 نوشت:
سلام برادر بزرگوار،
نمی‌دانم ولی شاید برای واجب و حرام و امثال آن باید کمی احتیاط بیشتر کرد ...
برای غسل دادن رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله لباس از تن حضرت خارج نکردند و از زیر لباس ایشان را غسل دادند، آیا این یعنی برای همگان باید همین کار را بکنند؟ حرمت امام حسین علیه‌السلام کجا و حرمت ما کجا ... اضافه بر اینکه در گودی قتلگاه بدن در معرض دید همگان بود، حضرت می‌دانستند، هم کاروان اسراء از کنارشان عبور داده شد که تنها شامل خاندان خود ایشان نبود و شامل خانواده‌های سایر شهداء هم بوده‌اند و هم اینکه بدن برای سه روز آنجا بود ... بماند که این خاندان سر نماز کلاه بر سر می‌گذاشتند در مقابل فرشتگان و تمام مسائلشان مانند مسائلی که شاید ما فکر کنیم نبوده است ...
در مورد اینکه فرمودید حضرات معصومین علیهم‌السلام در مراسم حاضرند آیا آن‌ها که خداوند ایشان را شاهدان ما قرار داده است فقط در مسجد حاضرند و در مابقی جاها حاضر نیستند؟ البته بهتر است علما جواب این مسأله‌ی شما را بدهند و شاید هم حقیر در اشتباه هستم ولی اگر کسی بخواهد جایی را که خداوند منع نکرده است برای خودش شرط و تبصره‌های سر خود بگذارد ممکن است کارش به وسواس بکشد و مثلاً بگوید که جنیان همه جا هستند و من در خانه‌ی خودم و حتی در حمام هم لخت نمی‌شوم چون یک شیطان جنی ممکن است نامحرم باشد و انسان در خانه‌ی خودش یا در حمام و دستشویی هم از شیاطین در امان نیست و در نتیجه نامحرم همه جا هست و باید خودمان را همیشه بپوشانیم ... اینها ممکن است به وسواس کشیده شود ... وقتی فرموده‌اند که اشکالی ندارد ولی چون ممکن است باعث وهن دین شود اجتناب کنید بهتر است به همین بسنده شود و از خودمان چیزی به آن اضافه نکنیم ... باز هم خودتان می‌دانید

ببیند منم قبول دارم بعضی اعمال بر ائمه و پیامبران واجب بوده ولی بر مردم مستحب بوده. مثل نماز شب

ولی قضیه بدن برهنه فرق داره با اعمال عبادی .این چیزی نیست که بگم برا ائمه و پیامبرا هست و برا ما نیست.

حضرت ادم و حضرت حوا اولین چیزی که بعد از خوردن سیب ازشون گرفته شد پوشش اونها بود.یعنی لباس. و اونا شدیدا از این اتفاق خجالت کشیدن.

مجلس عزا یه جا خصوصی مثل اتاق خواب یک زن و شوهره ؟( با عذر معذر از همه عزیزان مجبور شدم روشن مثال بزنم) یا یه جای عمومی هست؟ و صاحبان غزا اونجاها باید رفت و امد میکنن یا نمیکنن؟ من یکی باورم نمیشه حضرت زهرا س در مجلس عزا برا حسینش وارد نشه.

یک لقب زیبای خدا ستار العیوب هست.خدا بعضیاز گناهان مارو حتی از چشم حضرت محمد و امام زمان هم پنهون میکنه و پرده میندازه( حالا به هر دلیلی که خدا میدونه).در مورد مواردی که در حموم و جاهای دیگه که بدون لباس قرار داریم انسانی بر ما نظاره گر نیست.و در این مواقع خود خدا اگر گناهی اتفاق بیفته ثبت میکنه ( یا حالا فرشتها چون اونا شاید نگاه و حسشون با ادم فرق داشته باشه که داره). اصلا خود ائمه حیا دارن که ادمی رو لخت نظاره کنن.

عمرو عاص لخت کامل شد و حضرت علی از حیای بالای که داشت برگشت و این ملعون رو نتونست بکشه

لخت شدن شما به دین ضربه ی نمیزنه (حداقل فعلا) و من برا خودتون گفتم.در هر صورت مطمئن باش حضرت زهرا س جای که مرد لخت باشه نمیره

جناب نقطه ضمن احترام به نظر شما ولی نمیدونستم فحاشی مصداق داره ما در زبان فارسی فحاشی را جمع فحش دادن میدانیم که همه معنی ان را بلد هستند فحاشی کردن با لعن و سب هم فرق داره دیگه فحش دادن مطداق نداره و بنظر بنده درست نیست در مراسم عزاداری حسین بن علی علیه سلام مسایل سیاسی و جناحی مطرح بشه و یک مداح یک روز یک مقام سیاسی را در مراسم بالا ببره و یک روز به همون مقام فحاشی کنه این یعنی استفاده ابزاری از مراسم عزاداری محرم در جهت پیشبرد منافع ,مراسم عزاداری نه جای غیبت هست نه جای سیاست هر چیز جای خودش را داره و اهم مشکلات ما هم همینه که هر چیزی را هر جای که بخواهیم و به نفع ما باشه بیان میکنیم سیاست جای خودش را داره ولی در مورد اینکه بعضی از مداحان فقط برای دراوردن اشک حضار تخسلات خود را بکار می اندازند و هر چیزی که به ذهنشون میرسه را با حالت نوحه بیان میکنند چون اطلاعات دینی ندارند من شخصا قبول نمیکنم که حضرت علی ابن ابیطالب علیه سلام که در رشادت و شجاعت و شمشیرزنی و جنگاوری ایشان دوست و دشمن اتفاق نظر دارند ادمی باشند که شخصی همسر ایشان را مورد ضرب و شتم قرار بدهد و ایشان هیچ عکس العملی انجام ندهند تازه اسم این شخص را روی فرزندان و نوه های خود بگذارند با گفان این حرف ما شان ان حضرت را پایین می اوریم که اگر هم همچنین چیزی درست بود ما اصلا نباید عنوان میکردیم که شان حضرت زیر سوال برود و اما در مورد قمه زنی و بخود ازار رسانی شما چند نفر از علما و مجتهدین و مقامات مقامات را نظام را میشناسید که خود یا فرزندان ایشان قمه زنی میکنند؟شما فکر میکنید وقتی سایر کشورها این مراسم را میبینید چه برداشتی از دین اسلام و مسلمانان میکنند؟هیچ کس با اصل عزاداری مشکل نداره ولی کیفیت عزاداری به اندازه کمیت اون مهمه بیشتر نوحه ها شکل کنسرت های راک شده روی هر اهنگی نوحه گذاشتن که اسمش عزاداری نیست و اگر کسی هم اعتراض کنه در جا برچسب جاسوس بودن و وهابی بهش میزنند
موفق باشید

شفا;884467 نوشت:
سب و دشنام مؤمن، خواه شیعه و خواه غیرشیعه، حرام است.

غیر شیعه که اصلا بهش مومن نمیگن!

انتی خرافات;884970 نوشت:
جناب نقطه ضمن احترام به نظر شما ولی نمیدونستم فحاشی مصداق داره ما در زبان فارسی فحاشی را جمع فحش دادن میدانیم که همه معنی ان را بلد هستند فحاشی کردن با لعن و سب هم فرق داره دیگه فحش دادن مطداق نداره

جناب آنتی‌خرافات، وقتی برخی هستند که به خداوند نسبت فحاشی می‌دهند و به معصومین علیهم‌السلام نسبت فحاشی می‌دهند ما باید دقیق‌تر شویم که چه چیزی فحاشی هست و چه چیزی نیست ... آیا اگر کسی بگوید که دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام از سگ پست‌تر هستند آیا فحش داده‌اند یا توصیف حقیقت کرده‌اند؟ ... اگر بگویند که کافران مستکبر مثل سگ و خوک عین نجاست هستند آیا این حرفشان توهین و فحاشی است یا توصیف حقیقت است؟ ... اگر بگویند خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داد این آیا فحاشی است یا توصیف حقیقت؟ ... بله ما باید بدانیم که چه چیزی مصداق فحاشی است ... گرچه با شما موافقم که وقتی روی حاضرین در جلسه کنترلی نیست و هر کسی می‌تواند وارد هر مجلس عزایی بشود بهتر است که رعایت شود چون برخی این تعاریف را نمی‌دانند و هر حرفی که اگر به ایشان زده شود ناراحتشان می‌کند را مصداق توهین می‌دانند ...
انتی خرافات;884970 نوشت:
و بنظر بنده درست نیست در مراسم عزاداری حسین بن علی علیه سلام مسایل سیاسی و جناحی مطرح بشه

امام حسین علیه‌السلام که قیام کردند فرمودند که علت قیام من امر به معروف و نهی از منکر است، آیا شما معروفی را بالاتر از حکومت خدا و منکری بدتر از حکومت طاغوت سراغ دارید؟ شما حکومت صالحین برپا کنید تا بستر هر معروفی که به ذهنمان می‌رسد یا نمی‌رسد فراهم شود، یک بار هم یک نفر می‌رود و حکومت ناسبی و وهابی راه می‌اندازد که هر کار خوبی در آن جرم محسوب بشود و خوبی در آن حکومت کالای قاچاق باشد ... وقتی معصوم علیه‌السلام فرموده است که یک حدّ که در اسلام جاری شود بالاتر است از ۴۰ روز باران که بر زمین ببارد آیا سیاست جایی در مجالس عزا ندارد؟
بله اگر بنای بر تفرقه داشته باشند اشکال دارد ... اگر تقوا و بصیرت و انصاف نباشد اشکال دارد ... اگر تخریب و غیبت و تهمت باشد اشکال دارد ... ولی اگر بر این اساس مسائل سیاسی را مطرح کنند که سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست اینکه دیگر اشکالی ندارد ... وقتی حفظ نظام از اوجب واجبات است که دیگر بحث سیاسی باید در عزاداری‌ها باشد ... عزاداری که فقط بحث ۱۴۰۰ سال پیش باشد و شخص برود گریه کند و بیرون بیاید که فایده ندارد، در مراسم عزا ارتباط باید زنده باشد، شخص باید خودش را در محضر امام حسین علیه‌السلام ببیند، لبّیک یا حسین بگوید و اظهار آمادگی برای جان‌فشانی کند و بگوید من آدم شما هستم و کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا، امروز در این موقعیت کاری را می‌کنم که اگر شما حضور داشتید به آن امر می‌فرمودید ... این روحیه‌ی سیاسی اگر در عزاداری‌های ما نباشد که می‌شود عزاداری به سبک اسلام آمریکایی ... می‌گویند عزاداری‌اتان را بکنید و نمازتان را هم بخوانید و اصلاً خودتان را بکشید فقط با منافع ما در جهان و در کشورتان کاری نداشته باشید و ... و قص علی هذا ...
انتی خرافات;884970 نوشت:
و یک مداح یک روز یک مقام سیاسی را در مراسم بالا ببره و یک روز به همون مقام فحاشی کنه این یعنی استفاده ابزاری از مراسم عزاداری محرم در جهت پیشبرد منافع ,مراسم عزاداری نه جای غیبت هست نه جای سیاست هر چیز جای خودش را داره

استفاده‌ی ابزاری هم برخی می‌کنند ... واضح است که کار ایشان اشتباه باشد ... ولی هستند کسانی که از روی وظیفه و تقوا و دلسوزی جبهه‌گیری سیاسی دارند ...
غیبت هم که واضح است اشکال دارد ... غیبت جای دیگری هم ندارد که بگوییم هر چیزی باید سر جای خودش باشد ... اما برخی مسائل هم غیبت محسوب نمی‌شود ... شما اگر بخواهید ازدواج کنید و بروید برای تحقیق نمی‌شود گفت که نباید ایرادهای محتمل را به شما گفت که مبادا غیبت نشود ... در برخی از مسائل سیاسی هم چنین وضعی وجود دارد ... گاهی هم که اصلاً فسق علنی انجام شده است که گفتن آن غیبت نیست و الی آخر ...
انتی خرافات;884970 نوشت:
ولی در مورد اینکه بعضی از مداحان فقط برای دراوردن اشک حضار تخسلات خود را بکار می اندازند و هر چیزی که به ذهنشون میرسه را با حالت نوحه بیان میکنند چون اطلاعات دینی ندارند من شخصا قبول نمیکنم که حضرت علی ابن ابیطالب علیه سلام که در رشادت و شجاعت و شمشیرزنی و جنگاوری ایشان دوست و دشمن اتفاق نظر دارند ادمی باشند که شخصی همسر ایشان را مورد ضرب و شتم قرار بدهد و ایشان هیچ عکس العملی انجام ندهند تازه اسم این شخص را روی فرزندان و نوه های خود بگذارند با گفان این حرف ما شان ان حضرت را پایین می اوریم که اگر هم همچنین چیزی درست بود ما اصلا نباید عنوان میکردیم که شان حضرت زیر سوال برود

در موردی که فرمودید اختلاف نظراتی هست اگر درست خاطرم باشد ... ولی در هر صورت اینکه یک عده نوحه‌ها و اشعار بی‌سند می‌خوانند یا سند مطالبشان ضعیف است بحثی نیست و کسی هم ایشان را تشویق نمی‌کند ... این یک اشکال هست ... مراسم عزاداری امام حسین علیه‌السلام اما یک امر مردمی است و همه‌ی ما در چگونه برگزار شدنش مسؤولیم ... مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد ... گرچه دولت هم در فرهنگسازی وظیفه دارد ... و این سایت نیز هم ... و این تاپیک هم لابد همین قصد را داشته است
انتی خرافات;884970 نوشت:
و اما در مورد قمه زنی و بخود ازار رسانی شما چند نفر از علما و مجتهدین و مقامات مقامات را نظام را میشناسید که خود یا فرزندان ایشان قمه زنی میکنند؟شما فکر میکنید وقتی سایر کشورها این مراسم را میبینید چه برداشتی از دین اسلام و مسلمانان میکنند؟هیچ کس با اصل عزاداری مشکل نداره ولی کیفیت عزاداری به اندازه کمیت اون مهمه بیشتر نوحه ها شکل کنسرت های راک شده روی هر اهنگی نوحه گذاشتن که اسمش عزاداری نیست و اگر کسی هم اعتراض کنه در جا برچسب جاسوس بودن و وهابی بهش میزنند
موفق باشید

برای همین که باعث وهن دین می‌شد گفتند حرام است دیگر ...
اینکه نوحه‌ها شبیه کنسرت‌های راک شده است بحث‌برانگیز است ...
کسی بخاطر اعتراض داشتن آن هم از سر دغدغه‌ی دینداری نمی‌شود وهابی و جاسوس ...
سلامت باشید

نقطه;884940 نوشت:

سلام جناب مسعود،

سلام
نقطه;884940 نوشت:

کمی آتشتان تند است ... نه اینکه بد باشد که غم دین دارید و دغدغه‌ی دین و دینداری خودتان و خواهران و برادران دینی‌اتان را دارید، بلکه بخاطر اینکه برخی از این مسائل تا آن حد که شما معترضشان هستید اشکالی ندارند ...

فکر نمی کنم این که گفتید کمی آتشتان تند است درست باشه.

بخشی از متنتون رو که با رنگ قرمز مشخص کردم جز دغدغه های من نیست ولی از حسن ظنتون ممنونم.

نقطه;884940 نوشت:

صحبت اولتان سر فحش دادن بود ... جوابتان را هم استاد دادند ... اما هنوز یک مطلب برای من مشخص نیست که شما چه واژه‌ای را مصداق فحش در نظر گرفته‌اید، پاسخ کارشناس قاعدتاً استوار بر فرض سؤال شماست که واقعاً فحشی داده شده باشد ... مگرنه من دیده‌ام کسی را که بگوید من با اسلام مشکل دارم چون خدای اسلام در قرآن فحش داده است، می‌پرسیم چه گفته است؟ می‌گوید که گفته است شما مثل چهارپایان هستید یا گفته است مانند خران هستید یا امثال آن ... گفتم اینکه فحش نیست ... فحش برای خودش تعریفی دارد ... هر کلامی فحش نیست ... مثلاً اگر بگویند دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام دشمن، نه اینکه تمام یهودیان و مسیحیان و اینها نعوذبالله زنازاده باشند) زنازاده هستند در این صورت برخی را زنازاده دانستن هم شاید و تنها شاید و باز هم تنها شاید مصداق فحش نباشد، چون در جهت وهن ایشان نیست و ایشان را پایین‌تر از چیزی که هستند نشان نداده است ... اینکه در گفتن اینکه زنازاده بودنشان احتیاط کردم هم بخاطر روایتی است که زنازاده بودن دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام را صرفا در مورد اعراب می‌داند و برای سایر مردم مطالب دیگری را عنوان می‌نماید ... اگر روایتش صحیح باشد ... فقط خواستم بگویم که سؤال شما در دل خودش یک قضاوت دارد و جواب کارشناس هم در دل خودش یک فرض دارد و آن اینکه قضاوت شما درست باشد ... در نتیجه شما نمی‌توانید تا احساس کردید یکی دارد خوب صحبت نمی‌کند بگویید فلانی اینطور است یا آنطور است ... به هر حال اگر فحش دادن بد باشد سوء ظن داشتن به مؤمن هم بد است و ایجاد سوء ظن در نظر دیگران هم بد است ...

سوال اولم سر فحش دادن و تهمت زدن بود ... جوابم رو هم استاد دادند. ولی این هیچ امتیازی برای شما محسوب نمیشه. ( صرفا جهت اطلاع )

قصد من این نیست که بیام ثابت کنم یه نفر فحاشی کرده ، من دنبال آگاه شدن خودم هستم

شاید با پاسخ های کارشناسان هم ذهن خودم باز تر بشه ، هم با اطلاعات بیشتری جایی بتونم جلوی کار بدی رو بگیرم

یا کسی رو تشویق به کار خیر کنم یا یه وقت از اون ور پل نیفتم و حلالی رو حرام و حرامی رو حلال نکنم.

می تونستم این سوال ها رو خصوصی بپرسم ، ولی تاپیک زدم که شاید افراد دیگری هم دغدغه های فکری من رو داشته باشند و با دیدن این تاپیک مشکلاتشون حل بشه.

نقطه;884940 نوشت:

الآن وضعیت طوری است که برای مراسم عزاداری این کار بی‌احترامی قلمداد محسوب نمی‌شود، کسی که می‌خواهد سینه بزند دوست دارد بین دستش و پوست بدنش فاصله نیفتد که ضرب دستش گرفته نشود و خلاصه کمی هم در محبت اهل بیت علیهم‌السلام خودش را به زحمت و درد انداخته باشد ... شما فکر کنید مثل اویس قرنی که وقتی فهمید دندان پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله دندانشان شکسته است برای هم‌دردی دندان خودش را شکست ... بدن را قربانی پالایش روح کردن اشکالی ندارد، بدن هر چه باشد چند سال بعد می‌رود زیر خاک ولی اگر این کار ولو اندکی سبب افزایش محبت اهل بیت علیهم‌السلام در دل بشود نه تنها بد نیست که خوب هم هست ... الآن هم اگر علما آمده‌اند و مراسم قمه‌زنی را حرام اعلام کرده‌اند خودشان هم فرموده‌اند که چون این کار سبب وهن دین شده است حرام است و هر کار دیگری هم که سبب وهن دین شود حرام است، باز به همین دلیل است که در آوردن پیراهن از تن برای عزاداری را نیز منع کردند یا فرمودند که بهتر است که انجام نشود ... بعد از آن هم خیلی‌جاها دیگر لباسشان را درنیاوردند و گفتند ما تابع ولایتیم ... گرچه اصل کارشان هم اشکالی نداشته است ...

الان وضعیت طوری است یعنی چی؟

شرایط کنونی به ما میگه چه دینی داشته باشیم؟ یا دین ما به ما میگه شرایط کنونی باید چطور باشه؟

در مورد اویس قرنی اگر اینکارو کرده باشه ( چون سندش ضعیف هست این تاپیک) به نظرم خیلی کار خنده داری انجام داده و اینکار فقط یک خود آزاری بیش نبوده است.

در جنگ احد هم پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم مجروح شدند ، و امیرالمومنین علیه السلام با سپر آب می آوردند و زخم های پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را می شستند

حتما بهتر بود امیرالمومنین هم خودشون رو برای همدردی مجروح می کردند؟

اگر کار اویس قرنی کار درست و مورد تایید دین اسلام بود ، هیچکس در این دنیا نبود که بتواند در کار نیکی از امیرالمومنین علیه السلام پیشی بگیرد.

در مورد قمه زنی که توی سر کودک هم میزنند ( به نظرم حیوان هم دلش نمیاد همچین کاری بکنه )

و بالا و پایین پریدن و لخت شدن هم بزرگان و مراجع خیلی از منو شما جلوتر هستند و بهتر هست از اونها الگو بگیریم.

نشان دادن موی سر و سینه هنر نیست ، اگر دوست دارند نشون بدن برن آتلیه یه عکس بگیرند بزارند اینستاگرام منم میگم بچه ها لایکش کنند.

نقطه;884940 نوشت:

و خلاصه کمی هم در محبت اهل بیت علیهم‌السلام خودش را به زحمت و درد انداخته باشد ..

آهاااا ، تازه رسیدیم به اصل مطلب.

اگر کسی واقعا عاشق اهل بیت علیهم السلام هست ، چرا به دنبال خود سازی نمیره؟ چرا به دنبال ادب و تربیت و مبارزه با نفس و سلامتی روح و روانش نمیره ؟

که بعدش بتونه با همین رشد ها زمینه ی رشد معرفتی بقیه برادران و خواهران دینی خودش رو فراهم کنه؟

چرا با چند تا رقیه رقیه و فاطمه فاطمه کردن فکر میکنن سند بهشت به اسمشون خورده؟

می دونی چرا؟ چون راحته ، چون زحمتش خیلی از خودسازی و با شعور شدن کمتره ،

چون یه ساعت سینه میزنی و ناله میکنی ، هم یه ورزش و نرمشیه ، هم تمرکز حواس نمی خواد ، هم می دونی یه ساعت دیگه تمام میشه.

وقتی هم تمام شد دیگه خیالت راحته که پاک شدی ، و می تونی دوباره از فردا صبح شیر فلکه رو باز کنی سر مردم تا روضه بعدی.

آخر سر هم بخاطر اشک هایی که ریختی شفاعتت میکنند و میری بهشت ، بهشت بر شما مبارک باد.

نقطه;884940 نوشت:

شاید غمی دارند که نمی‌توانند سر جایشان بنشینند و بالا و پایین می‌پرند و توی سر خودشان می‌زنند ...
شاید سوز دلی دارند که دستشان را در سر و رویشان می‌زنند و عربده می‌کشند ...

کاش بخاطر رفتارهای زشتی که با دیگران انجام میدن و ظلم هایی که به مردم میکنند هم همینقدر غم و سوز دل داشته باشند.

که اگر غیر از این باشه این حرکات فقط شو بازی کردن هست.

نقطه;884940 نوشت:

روایتی داریم که رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله فرمودند به حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها که در آینده کسانی می‌آیند که برای حسین تو مثل مادری که فرزندش را از دست داده باشد گریه می‌کند ... ما می‌خواهیم جزء آن دسته از افراد باشیم که با حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها هم‌دردی می‌کنند تا ایشان کمی آرام بگیرند ... شما این کار ما را سادیسم می‌دانید؟ ...

کاش قبل از حرف زدن پست رو با دقت بخونید و کمی فکر کنید.
من اگر مطمئن بودم سادیسم دارند که سوال نمی پرسیدم.
اول نظر و دیدگاه خودم رو برای شروع بحث بیان کردم و در ادامه سوالاتم رو پرسیدم.
در مورد روایتی که گفتید هم باید بگم که احتمالا منظور پیامبر صلی الله علیه و آله این بوده که
در آینده کسانی می آیند که از عمق جانشان چنان به حسین تو عشق می ورزند که از هرکاری که فرزند تو نپسندد دوری میکنند
و یکی از روش های اثبات عشقشان به فرزند تو ، گریه ای است که بر فرزند تو میکنند و برای حسین تو مثل مادری که فرزندش را از دست داده باشد گریه می‌کنند.

دقت کنید ، گفتم
یکی از روش های اثبات ، نه تنها روش اثبات.
نقطه;884940 نوشت:

این سؤالتان کمی برایم مبهم است ... جلوی زبانش را بگیرد که چه چیزی را نگوید؟ ...

چرند ، فحش زشت ، تهمت ، تمسخر و سایر هنرهاشونو توی مجلس عزاداری رو نکنند.
نقطه;884940 نوشت:

جسارتاً اگر انتقادتان را بکنید و بهتر از آن اگر صرفاً سؤالتان را بپرسید و خود را وارد این قضاوت‌ها و سوء‌ظن‌ها نکنید شاید برای خودتان و ما و سایرین عاقبت بهتری را به همراه داشته باشد ... مطالبی که اینجا می‌نویسید در این سایت باقی می‌ماند و شاید جزء اعمال ماتأخر شما محسوب شود و نشر سوء ظن کند

این هم از اون حرف های عتیقه ای هست که توضیحش رو دادم.[/]

Im_Masoud.Freeman;885012 نوشت:
آخر سر هم بخاطر اشک هایی که ریختی شفاعتت میکنند و میری بهشت ، بهشت بر شما مبارک باد.

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
می گویند اشک بر امام حسین(ع) که اینهمه لطف خدا به آن می کند و صاحب آن را مشمول رحمت می کند شرط دارد و شرط آن رو هم خود کسی که می خواهد ببخشد می تواند بگوید محقق شدده یا خیر

شاید خدا بخواهد باید سلام خالص با یک قطره اشک بنده اش را ببخشد

البته خدئا بخواهد می تواند اما ما هم باید تلاش کنیم تا محکم قدم برداشته و شرط فضل خدا را محقق کنیم تا ان شاء الله رضایت او را فراهم کنیم که انا لله و انا الیه راجعون

با تشکر

یا علی(ع)@};-[/]

[=Microsoft Sans Serif]سلام و عرض ادب

لینک زیر در رابطه با گریه بر امام حسین به نظرم مطالب مفیدی داره.

http://www.pasokhgoo.ir/node/82261

به نظرم خود عبارت گریه بر امام حسین باید بررسی بشه و با گریه کردن (به هر روشی) در مجلس امام حسین یکی در نظر گرفته نشه.

1- اول اینکه واقعا علت این گریه امام حسین باشه نه یاد بدبختی های خودمون بیوفتیم گریه کنیم. ( البته نمیگم کار بدی هست ولی شاید چنین گریه ای اجر مورد اشاره در حدیث رو نداره . الله اعلم)

2- وقتی کاری رو برای محبوبی انجام میدیم صداقت ما وقتی مشخص میشه که از روشی که مطلوب خودش هست انجام بدیم . مثلا میشه به روش های عزاداری ائمه و مطالب توصیه شده از جانب اونها رجوع کرد.

3- علت مظلومیت امام حسین علیه السلام رو به درستی درک کنیم و واقعیت حادثه کربلا رو تحریف نکنیم تا باعث اشک بشیم.

سلام

در شناخت دیندار حقیقی ظرافت هایی نهفته است !
که بر آن اساس شناخته می شوند!
وگرنه دین لغلغه زبان خیلی ها است
حیف دینداری برخی فقط 30 روز ماه رمضان و ده روز اول محرم است !
برخی از مداحان فقط فقط از بی آبی و زخم های بر تن حسین می گویند
از اینکه حسین چرا حجش را نیم تمام رها کرد حرفی نمی زنند
از اینکه گفت
مثل حسین با مثل یزید بیعت نمی کند حرف نمی زنند
شاید هم حق دارند
آخر حسین سال 61 اسمش حسین بود
اما حسین اینان
حوسین است
از آن حسین تا این حوسین تفاوت هاست
اینان حسین را آنگونه که دوست دارند و دلشان می خواه د معرفی می کنند
نه آنگونه حسین بود!!!

[=Times New Roman]

[=Times New Roman]
سلام
...
در مورد اویس قرنی اگر اینکارو کرده باشه ( چون سندش ضعیف هست این تاپیک) به نظرم خیلی کار خنده داری انجام داده و اینکار فقط یک خود آزاری بیش نبوده است.
[=Times New Roman]
سلام ...

خنده دار بودن یک مطلب از نظر شما تأثیری در مسأله نخواهد داشت و تفسیر شما از این کار هم ارزشی شاید جز برای خودتان و کسانی که شما را دوست دارند یا با شما هم‌نظر هستند نداشته باشد ... کما اینکه این مطلب در مورد من هم صادق است و در خیلی از مسائل نظراتم جز در نزد خودم نه اعتباری دارند و نه ارزشی ...
ولی بیایید هر دویمان به یاد داشته باشیم که اگر ابوذر از آنچه در دل سلمان می‌گذشت آگاه می‌شد او را مرتد می‌دانست و کافر می‌گشت ... یعنی قرار نیست همه چیز در حدّ فهم و ظرفیت ما باشد ... خیلی چیزها ممکن است به نظر ما عجیب و خنده‌دار برسد در حالی که نه عجیب هستند و نه خنده‌دار ...

اینکه چه مسأله‌ای وقتی سندش ضعیف باشد معنایش چگونه خواهد بود بحث مفصلی دارد که بیش از این مصدع اوقات شریفتان نمی‌شوم ... فقط این را بدانید که بدون شک اگر اویس قرنی هم مانند حضرت علی علیه‌السلام در جنگ حضور می‌داشت دنباله‌روی ایشان می‌بود و تنها وقتی که دستش به هیچ کجا نمی‌رسید و هیچ کمک دیگری نمی‌توانست بکند دست به آن کار زد که لااقل اندکی در تحمل آن مصیبت شریک شود ... که این هم به قول شما سندش ضعیف است ... گرچه از نظر حقیر کاملاً کار منطقی کرده است و صد البته که اگر از روی جهالت باشد هم باز الأعمال بالنیات ...

[=Times New Roman]
در جنگ احد هم پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم مجروح شدند ، و امیرالمومنین علیه السلام با سپر آب می آوردند و زخم های پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را می شستند

حتما بهتر بود امیرالمومنین هم خودشون رو برای همدردی مجروح می کردند؟

اگر کار اویس قرنی کار درست و مورد تایید دین اسلام بود ، هیچکس در این دنیا نبود که بتواند در کار نیکی از امیرالمومنین علیه السلام پیشی بگیرد.

گرچه می‌توانم در این زمینه برایتان چندین صفحه مطلب بنویسم ولی بگذریم ...
[=Times New Roman]
در مورد قمه زنی که توی سر کودک هم میزنند ( به نظرم حیوان هم دلش نمیاد همچین کاری بکنه )

اگر کسی در قمه‌زنی به سر کودکش زد این نشان می‌دهد که در اصل قمه‌زنی کار بدی است؟ ... انصاف حکم می‌کند که بگوییم اگر این کار بد است پس همین کار بد است ... در مورد قمه‌زنی باید در مورد خودش بحث کرد ... اگر کسی بچه‌اش را بیاندازد زیر پایش و روی او بنشیند به این معنی نیست که کلاً نشستن کار بدی باشد ... در نهایت هم گفتن اینکه حتی یک حیوان هم دلش نمی‌آید چنین کند خودش می‌تواند مصداق توهین و فحاشی به حساب آید، بخصوص اگر این قمه‌کشی (نه کاری که او با پسرش کرده است) در اصل خودش (نه به عنوان تبصره) در اسلام حرام نباشد اشکال گفتن اینجور مطالب دو چندان خواهد شد.
[=Times New Roman]
و بالا و پایین پریدن و لخت شدن هم بزرگان و مراجع خیلی از منو شما جلوتر هستند و بهتر هست از اونها الگو بگیریم.

بنده می‌شناسم بزرگانی از دین را که در این کار جوانان را همراهی کنند ... در انقلابی بودن و بصیرتشان و در علم ایشان چه در اصول و چه در فلسفه و چه در عرفان و چه در فقه جزء بزرگان زمان ما هستند و البته استاد اخلاق هم هستند ... شاید دارید عجولانه به نتیجه‌گیری می‌رسید ...
[=Times New Roman]
نشان دادن موی سر و سینه هنر نیست ، اگر دوست دارند نشون بدن برن آتلیه یه عکس بگیرند بزارند اینستاگرام منم میگم بچه ها لایکش کنند.

نشان دهید که هدف آن‌ها از این کار نشان دادن بدن عریان خودشان و موهای سینه‌اشان هست ... و اگر نبود این یک تهمت است و شما هم برایتان مهم است که یک مسلمان واقعی باشید و اهل خودسازی هستید ...

اگر کسی واقعا عاشق اهل بیت علیهم السلام هست ، چرا به دنبال خود سازی نمیره؟ چرا به دنبال ادب و تربیت و مبارزه با نفس و سلامتی روح و روانش نمیره ؟
که بعدش بتونه با همین رشد ها زمینه ی رشد معرفتی بقیه برادران و خواهران دینی خودش رو فراهم کنه؟

افراد زیادی را می‌شناسم که در تقوا و خودسازی باید الگوی خیلی‌هایمان باشند و شما اگر پا به مجلس عزایشان بگذارید فکر می‌کنید دیوانه هستند ... ایشان کسانی هستند که می‌گویند حب الحسین اجننی ... شاید شما در وادی دیوانگان تنها شخص عاقل خواهید بود اگر پا به مجلس ایشان بگذارید ... و البته این شعار جزء رجزهای میدان کربلا هم بوده است، این گفته‌ی عابس بوده است، آیا می‌توان او را هم بخاطر گفتن این مطلب سرزنش کرد و به او درس انسانیت و اخلاق دارد وقتی حضرت امام حسین علیه‌السلام در مورد یارانشان که عابس هم جزئشان بوده است فرمودند که یارانی بهتر از ایشان ندیده‌ام، نمی‌شود به او هم به چشم کسی که در اشتباه است نگاه کرد و برایش توضیح داد که جنون از هر نوعی که باشد بد است ... خدا کند که جز با جنون محبت اهل بیت علیهم‌السلام از دنیا نرویم ...

آیا کسانی که می‌گویند به جای اینطور عزاداری کردن چنین و چنان باشید آیا می‌دانند که این افرادی که اینطور عزاداری می‌کنند حتماً کسانی هستند که بیرون این مجالس مرتکب انواع گناه‌ها هستند؟ نعوذبالله آیا می‌دانند که آن‌ها بیرون عزاداری دزدی می‌کنند و اختلاس می‌کنند و سر هم را کلاه می‌گذارند و امثال آن؟

[=Times New Roman]
چرا با چند تا رقیه رقیه و فاطمه فاطمه کردن فکر میکنن سند بهشت به اسمشون خورده؟
می دونی چرا؟ چون راحته ، چون زحمتش خیلی از خودسازی و با شعور شدن کمتره ،
چون یه ساعت سینه میزنی و ناله میکنی ، هم یه ورزش و نرمشیه ، هم تمرکز حواس نمی خواد ، هم می دونی یه ساعت دیگه تمام میشه.
وقتی هم تمام شد دیگه خیالت راحته که پاک شدی ، و می تونی دوباره از فردا صبح شیر فلکه رو باز کنی سر مردم تا روضه بعدی.
کاش بخاطر رفتارهای زشتی که با دیگران انجام میدن و ظلم هایی که به مردم میکنند هم همینقدر غم و سوز دل داشته باشند.
که اگر غیر از این باشه این حرکات فقط شو بازی کردن هست.

گفت الف گفت دگر گفت هیچ ...

این هم از اون حرف های عتیقه ای هست که توضیحش رو دادم.

عیتقه باشم و خدا خریدارم باشد بهتر است که به روز باشم و مردم خریدارم باشند ...

حرف‌هایی که به نظر خودم باید می‌گفتم را گفتم ... دیگر هر نتیجه‌ای که خواستید بگیرید ...

توهین ذاتا نامطلوب است. زیرا هم خلاف ادب و روش صحیح تبلیغ است و هم باعث جریحه دار شدن احساسات طرف مقابل می گردد. او را در روش غلط خود محکم تر می سازد و از حق دورتر می کند .
بنابراین حتی بر فرض این که تهمت نباشد، حق فحاشی توهین به دیگران را نداریم.

2- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه. اگر اوباما یا هرکس دیگه زنازاده باشه / نباشه ، اگر باعث فراری دادن مردم از اسلام بشه/نشه چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

این گونه مطالب دو جنبه دارد :
الف) گاه مقصود معرفی یک انسان نالایق و یا یک گروه ظام و فاسد است:
نظیر گفتاری از امام حسین علیه السلام، هنگامی که در مقام افشاء و ظاهر ساختن چهره کفر و نفاق بر می آید، خطاب به مردم کوفه و عراق می فرماید: « الا و انّ الدعیّ ابن الدعیّ قد رکز بین اثنتین بین السّلّة و الذّلّة و هیهات من الذّلّة و ما آخذ بالدنیّة ...» مردم: آن زنازاده پسر زنازاده، آن امیر و فرمانده شما، مرا بین دو چیز مجبور کرده است؛ بین مرگ و ذلت، اما چه دور است که ما ذلت و خواری را بپذیریم، خداوند پذیرش ذلت را بر ما و بر پیامبر و مؤمنین روا نداشته است و دامن های پاک و دارای اصالت و شرف، وخاندان دارای همت والا و عزت نفس ما، هرگز اجازه نمی دهند که اطاعت فرومایگان را بر مرگ شرافتمندانه ترجیح دهیم...»، (1)
امام با این گونه تعبیرها سعی دارد از دانسته ها و زمینه های فکری مردم بهره ببرد و بر حقانیت خود و بر باطل بودن بنی امیه و ابن زیاد و عمر سعد تاکید نماید. مردم ابن زیاد و نظایر او را می شناختند ولی غافل بودند یا مورد تطمیع و ارعاب و ترس قرار گرفته بودند. صحبت برسر این است کسی که به عنوان خلیفه رسول خدا(ص) و جانشین آن حضرت بر کرسی زمامداری و مملکت داری نشسته است وضعیت او به لحاظ نسب و سوابق فردی واجتماعی، با جانشین پیامبر سازگاری ندارد.
«الا و انّ الدّعی ...» بیان یک واقعیت است، بالاترین و مناسب ترین لحنی است که یک انسان نالایق و یا یک گروه ظام و فاسد را شناسائی و معرفی می کند. موقعیت زمانی و مکانی سخن اقتضا می کند که امام حسین علیه السلام دشمن غاصب را رسوا سازد و از یک طرف ناحق بودن یزید و عمر سعد و ابن زیاد و هم دستانش را بیان کند و از طرف دیگر حقانیت خود را به گوش عالم برساند.
«الدّعی» یعنی پسری که نسب مشخص و معلوم ندارد. درباره ابن زیاد تاریخ نوشته است چند نفر ادعای پدری او را کردند حتی ابوسفیان جلسه ای تشکیل می دهد و چند نفر شاهد می گیرد تا فرزند ی او را شهادت دهند و معاویه بعدها با استناد به این قضیه تاریخی در صدد بر می آید که از ابن زیاد سوء استفاده کند در زیارت عاشورا نیز چند نفر نام برده شده اند که همین موقعیت و وضعیت را دارند مانند ابن مرجانه وخود ابن زیاد. پس افرادی این چنین نمی توانند و لیاقت ندارند که در حکومت اسلامی جایگاهی داشته باشند و برای موجود فاسدی چون یزید، از دیگران بیعت بگیرند.
این گونه تعابیر بیان یک واقعیت است تا مردم بیدار شوند و بعدها تاریخ به درستی قضاوت کند و بداند: این حقیقت و حق است که باید قدرت را در دست بگیرد و این طور نیست که هر کس قدرتی داشت و حکومتی را در دست گرفت «حق» است. امام با قیام خونین خود ثابت کرد که «حق» باید بر کرسی خلافت و قدرت بنشیند و باطل می بایست صحنه را خالی کند ولی افسوس بر مردمی که در نیافتند و در گمراهی غوطه خوردند و جز اندکی، امام حقیقی و پیشوای معصوم را رها ساختند تا فاجعه عاشورا رخ داد.
اگر در روایت های اسلامی خوانیم «کسی که دنیا را دوست داشته باشد، مجنون است» یا اگر می خوانیم «کسی که زنش را آرایش دهد و او را بیرون آورد و در بین عموم به نمایش بگذارد مرتکب کاری به نام «دیاثه»، (کسی که غیرت ناموسی ندارد) شده است» این ها و نظایر آن بیان واقعیت ها و حقایق است و نباید فحش و ناسزا تلقی شود.

ب) گاه مقصود فحاشی و توهین است :
نظیر رفتاری که متاسفانه برخی افراد از آن استفاده می کنند و به دیگران و لو مشرک توهین می کنند.

قسم دوم خلاف اخلاق اسلامی و خلاف دستورات دین و سیره اهل بیت است. قطعا اثر مطلوبی ندارد و اگر ازدواج والدین افراد مخالف و دشمن ما بر اساس آیین خود ازدواج کرده باشند، حتی نمی شود گفت ایشان زنا زاده هم هستند و اگر گفته شود تهمت است و حکم تهمت در اسلام مشخص.

پی نوشت:
1. محمد دشتی، فرهنگ سخنان امام حسین علیه السلام ، ص 297.

نقطه;885060 نوشت:
افراد زیادی را می‌شناسم که در تقوا و خودسازی باید الگوی خیلی‌هایمان باشند و شما اگر پا به مجلس عزایشان بگذارید فکر می‌کنید دیوانه هستند ... ایشان کسانی هستند که می‌گویند حب الحسین اجننی ... شاید شما در وادی دیوانگان تنها شخص عاقل خواهید بود اگر پا به مجلس ایشان بگذارید ... و البته این شعار جزء رجزهای میدان کربلا هم بوده است می‌توانید آن یاور امام علیه‌السلام را هم تمسخر کنید و برایش توضیح دهید که جنون از هر نوعی که باشد بد است ... در نهایت هم برای این دعای بنده آمین بگویید که همینجا از خدا می‌خواهم که جز با جنون محبت اهل بیت علیهم‌السلام از دنیا نروم ...
الحمد لله که شما می‌دانید که این افرادی که اینطور عزاداری می‌کنند حتماً کسانی هستند که بیرون این مجالس دزد و شراب‌خوار و زن‌باز و ریاکار و اهل رشوه و اختلاس و امثال آن هستند ... و خوشابحال کسانی که در این تاپیک شما علمدار جبهه‌ی روشن‌فکری ایشان شده‌اید ...

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج

یک سوال دارم

اینکه کسی در عمل ماتم زده امام(ع) باشد و در اثر غم واقعی نه تظاهر به آن یا به غم زدن(که البته در گریه به گریه زدن هم گفته شده) جنون پیدا کند و یا لطم به خودش بزند فرق ندارد با کسی که در دلش غمی نیست و همینطوری می زند؟
آیا موافقان لطم زنی وقمه زنی فرق قائل نمی شوند؟
فرق قائل نمی شوند بین کسانیی کخه بعضا شاید شراب از گوشه لبشان بچکد
بی نما یا کاهل نماز باشند و یا حتی چرا منفی مثبت فکر کنیم آدم خوبی باشند و قمه بزنند؟ لطم بزنند به خودشان

هرچی باشد هر جا که باشد چه لطم و قمه را مجاز بدانیم و چه ندانید(بحث تخصصی است) اصل موضوع که پیروی از راه امام حسین(ع) است کنار نمی رود و راه امام حسن(ع) احیای دین اسلام است. امر به معروف و نهی از منکر است.
در یک زمان امام حسن(ع) ترک مخامصه کردند یکجا امام علی(ع) سکوت کردند
ببینید این یعنی شرایط بر رفتار تاثیر گذار است
یکجا باید خودت را بکشی اسلام بماند
یکجا باید سکوت کنی تا اسلام باقی بماند

حال با توجه به شرایط کنونی که عکس قمه رو پیراهن عثمان می کنند

بنظرتون کار حسینی کردن چیست؟

البته خوشحال می شوم جلمه آخرتون رو در نقلی که کردم توضیح دهید
یا علی(ع)@};-[/]

هرکسی مختار است به هر روشی که صلاح میداند و ایمان دارد که درست است عزاداری کند ولی نه در خیابان و در جلوی چشم مردم و دوربین های ماهواره ای. ببینید اگر شما برای کار و زندگی به خارج از کشور بروید مختار هستید هر طور که دوست دارید زندگی کنید اگر هم اشتباهی کنید یا جرمی مرتکب شوید تاوانش را نیز میدهید ولی وقتی به عنوان سفیر یک کشور یک فرهنگ و یک مذهب برای کار و زندگی به خارج از کشور روفتید دیگر همه رفتار شما حتی لباس پوشیدن شما اختیاری نیست چون نماینده یک ملت هستید در مراسم عزادری نیز دقیقا همین قضیه صادق است شما مختارید در منزل خودتان هرجوری خواستید عزاداری کنید اگر برای ریا نیست ولی وقتی به مراسم عزاداری عمومی میروید باید طوری عزاداری کنید که در شان یک مسلمان باشد شما فکر میکنید وقتی مردم سایر کشورها مراسم قمه زنی بر سر خود یا فرزندان خردسال را میبینید چه برداشتی از دین اسلام و مسلمانان پیدا میکنند ایا میشود کسی که مراسم قمه زنی را دیده را به اسلام دعوت کرد با پیش زمینه فکری که از دین اسلام برای ایشان درست کرده ایم. فکر میکند چرا داعش نتوانست پایگاه اجتماعی در بین مردم جهان حتی مسلمانان ایجاد کند؟چون مردم در این زمان خشونت و فحاشی را به هیچ شکل و هیچ کجا نمی پسندند کشیش های تازه مسیحی شده در همه شبکه ها دایما حرف از محبت و احترام به دیگران میزنند و مراسم عزادری ما.............
چند نفر از افرادی که این روش عزاداری را درست میدانند برای امام جسین عزاداری میکنند؟کافی است یک سر در دادگاه های ما بروید تا ببینید چند نفر اخلاق حسینی دارند ببینید مردم با یکدیگر چکار میکنند چقدر حق هم را میخورنداکثرا نمایشگاه های ماشین که نزول 7 درصد و 10 درصد از مردم میگیرند در ماه محرم خرج میدهند و مردم با ماشین های اخرین مدل برای غذا التماس میکنند و اگر هم بپرسید میگویند برای برکت غذای امام حسین است برکت با یک پرس غذا هم میشود حتی با یک لقمه نه اینکه فریزر را پر از غذای نذری کنند کسی حتی نمیپرسد که کسی که خرج میدهد پول این حرج را از کجا اورده و نمیخواهند هم بدانند مهم این است شما عزاداری کنید دختران ببینید و چند پرس غذا هم گیرتان بیایدتکیه یک اهنگ با تم راک و صدای اکو شده بگذارند شما هم بالا و پایین بپرید من ادم میشناسم برای نزول 20 نفر را زندان کرده و هر محرم خرج میدهد مردم هم با قابلمه صف میکشند و دعا میکنند قبل از محرم همه بوتیک های لباس فروشی شروع به ست کردن لباس های عزادری بر تن مانکن ها میکنند و فروش خوبی هم دارند
البته موضوع تایپیک فحاشی بود و نباید از موضوع خارج شویم تصور کنید یک هر جناح سیاسی برای خودش مداح داشته باشد و هر مداحی برای حمایت از جناح سیاسی خود شروع به فحاشی به جناح مقابل کند
بهرحال نظر من این است که باید بر همه هیت ها نظارت شود عزاداری بشکل عامه پسند و در جهت جذب مردم به دین اسلام باشد عزادری باعث ایجاد مزاحمت برای مردم و همسایگان نشود کسی از مذاسم ناراضی نباشد مداحان باید اموزش ببینیید کلاس بروند دوره داشته باشند مطالعه کنند نه اینکه فقط برای در اوردن اشک مردم هر چیزی به ذهنشان میرسد بگویند استفاده از کلمات رکیک و فحش باید در همه مراسم ممنوع باشد کسی که خرج میخواهد بدهد باید منشا پولش مشخص باشد و .....
موفق باشید

نشان دادن موی سر و سینه هنر نیست ، اگر دوست دارند نشون بدن برن آتلیه یه عکس بگیرند بزارند اینستاگرام منم میگم بچه ها لایکش کنند

جالب آنكه اگر آستين كوتاه باشي يا بدنساز باشي و پيراهن چسبان بپوشي ، به تو چپ چپ نگاه مي كنند!! :Gig:

نقطه;884940 نوشت:
عکس‌العمل‌های خودتان را موقع ناراحتی شدید یا عصبانیت شدید یا خوشحالی شدید بررسی کنید ... از نظر کسی که در آن حالت‌ها نباشد این کارها یکجور دیوانگی است ... موقع قهقه زدن چرا پایش را به زمین می‌کوبد ... اصلاً رقصیدن و پایکوبی مگر یک سری حرکات دیوانه‌وار نیست؟ که چی دستشان را اینطرف و آنطرف می‌برند؟ پایکوبی کردن چه ربطی به خوشحالی کردن دارد؟ چرا وقتی خوشحال است به بالا و پایین می‌پرد؟
سلام برادر عزيز
قبلاً صحبت هايي از شما مي شنيدم كه الان از تعجب دهانم باز مانده كه اين حرفها را ميگوئيد!

برادر گرامي ، من افرادي را ديده ام كه در اثر ديدن داغ عزيز خودكشي كرده اند
افرادي را ديده ام كه بنزين روي خود ريخته و خودسوزي كرده اند

آخر اين چه نوع تفسيري است كه مي فرمائيد؟! مگر هر كاري كه انسان داغ ديده انجام بدهد درست است؟ ولو اينكه آن شخص امام حسين(ع) باشد

از طرفي بعضي از اين اعمال به همه چيز شبيه است جز داغ ديدن!
كسي كه داغ ديده گريه مي كند ، داد ميزند ، نهايتاً به سر و صورت مي زند

نه اينكه "كِل" بزند!!
نه اينكه بگويد رقاصم و رقاصم ، رقاصهء عباسم!
نه ايكه بگويد من سگ خونگيِ بي بي ربابم!

در جايي فرموديد بالا و پايين پريدن شايد ظاهرش شبيه به هدزدن در آهنگ هاي متال باشد (!!!) ولي شايد باطنش فرق كند!
دوست گرامي ، آن دوربين عنكبوتي هم از عشق به مولا حسين(ع) لبريز شده كه به اين سو و آن سو ميچرخد؟!
چراغ ها هم از خود بي خود شده اند كه تصوير را نورپردازيِ آنچناني مي كنند؟!

هر چه من مي خواهم حرفي نزنيم وارد بعضي جزئيات نشوم شما اجازه نمي دهيد

نقطه;884940 نوشت:
الآن هم اگر علما آمده‌اند و مراسم قمه‌زنی را حرام اعلام کرده‌اند خودشان هم فرموده‌اند که چون این کار سبب وهن دین شده است حرام است

واقعاً علما چنين چيزي فرموده اند؟! همهء علما؟!
پس لطفاً نظرتان را درمورد مطالب زير بيان بفرمائيد (به بخش هاي قرمز رنگ دقت بفرمائيد):

آیت الله خامنه ای(دام ظلّه):
سوال: آیا قمه زدن بطور مخفى حلال است یا اینكه فتواى شریف حضرت عالى عمومیت دارد؟
پاسخ: قمه زنى علاوه بر اینكه از نظر عرفى از مظاهر حزن و اندوه محسوب نمى‏شود
و سابقه‏ اى در عصر ائمه «علیهم السلام» و زمانهاى بعد از آن ندارد و تأییدى هم به شكل خاص یا عام از معصوم «علیه السلام» در مورد آن نرسیده است ، در زمان حاضر موجب وهن و بدنام شدن مذهب مى‏شود بنابراین در هیچ حالتى جایز نیست (رساله اجوبه ، سوال 1461)

آیت الله مکارم شیرازی(دام ظلّه):
قمه زنی
قطعا حرام است و باید از انجام اعمالی که موجب وهن مذهب و یا آسیب به بدن می شود اجتناب کرد

آیة الله سید كاظم حائری (دام ظلّه):
خرافاتی مانند قمه ‏زنی ، موجب بدنامی اسلام و تشیع است

آیة الله نوری همدانی(دام ظلّه):
عزاداران محترم و متعهد به جای اینکه قمه را بر فرق خود بکوبند در فکر آن باشند قمه را بر سر دشمنان اسلام که اراضی آنان را اشغال و در فکر تضعیف آنان می باشند و منابع آنان را غارت و بالاخره هر روزی با ترفند جدیدی حیات اسلامی آنها را به مخاطره می اندازند بکوبند

پس اولاً تعدادي از مراجع ، قمه زني را حرام مي دانند
ثانياً تعدادي هم بطور كلي گفته اند جايز نيست و نگفته اند به فلان دليل جايز نيست
ثالثاً عده اي هم گفته اندبخاطر وهن شيعه جايز نيست
رابعاً آنها هم كه گفته اند جايز است ، نهايتاً گفته اند مستحب است و هيچكس واجب نكرده

حال من نمي دانم وقتي اين همه كار براي رشد شخصيت انسان وجود دارد ، وقتي اين همه راه براي نشان دادن ارادتمان به امام حسين(ع) وجود دارد ، وقتي اين همه نيازمند و فقير داريم كه چشم به راه يك عاشق حسين(ع) هستند تا كمكي به آنها بكند ، باد كردن رگ غيرت بعضي شيعيان بر سر قمه زني و لخت شدن ، براي چيست؟!

جناب مسعود گفتند:

[=Times New Roman نوشت:
Im_Masoud.Freemanنقطه;884940][=Times New Roman]یکی از مداحان در مجلس عزاداری امام حسین علیه السلام حین روضه خوندن میگفت هرکی می تونه جیغ بزنه ، شیون کنه ، داد بزنید ،از این مجلس با صدای باز بری بیرون جفا کردی

و شما پاسخ داديد:

نقطه;884940 نوشت:
روایتی داریم که رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله فرمودند به حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها که در آینده کسانی می‌آیند که برای حسین تو مثل مادری که فرزندش را از دست داده باشد گریه می‌کند ... ما می‌خواهیم جزء آن دسته از افراد باشیم که با حضرت زهراء سلام‌الله‌علیها هم‌دردی می‌کنند تا ایشان کمی آرام بگیرند ... شما این کار ما را سادیسم می‌دانید؟

اولاً ايشان نگفتند چرا سينه زن ها شيون مي كنند يا چرا داد مي زنند!
پرسيدند چرا مداح به آنها اصرار مي كند كه داد بزنيد! اين دو تا خيلي با هم فرق دارد
شماي گريه كن حق داريد داد بزنيد يا نزنيد ، شيون كنيد يا نكنيد
اما مداح حق ندارد به شما بگويد چطور گريه كنيد

سخنراني رهبري در تاريخ (( 1390/3/13 ))
"اينكه آقايان مداحها و سابق روضه‌خوانها كه ما حالا كمتر توفيق پيدا ميكنيم ببينيم، اما در مواردى از افاضات مداحها مستفيض ميشويم
اصرار ميكنند كه بلند گريه كنيد، لزومى ندارد! خوب ، آرام گريه كنند
وقتى ميخواهند سينه بزنند ، اصرار بر اينكه «صدا ، صداى اين جمعيت نيست»؛ يا وقتى مردم ميخواهند صلوات بفرستند، اصرار بر اينكه «صلوات، صلوات اين جمعيت نيست»
شما بخواهيد مردم صلوات بفرستند ، ولو توى دلشان
گرم شدن مجلس به اين شيوه‌ها اصل نيست. كارى كنيد كه دلهاى مستمع را در اختيار بگيريد
دل مستمع وقتى در اختيار شما آمد ، مقصود حاصل است
اگر آهسته هم گريه كند ، باز مقصود حاصل است
اگر به شما توجه كرد ، باز مقصود حاصل است"

Reza-D;885115 نوشت:
حال من نمي دانم وقتي اين همه كار براي رشد شخصيت انسان وجود دارد ، وقتي اين همه راه براي نشان دادن ارادتمان به امام حسين(ع) وجود دارد ، وقتي اين همه نيازمند و فقير داريم كه چشم به راه يك عاشق حسين(ع) هستند تا كمكي به آنها بكند ، باد كردن رگ غيرت بعضي شيعيان بر سر قمه زني و لخت شدن ، براي چيست؟!

بسم الله الرحمن الرحیم

این مسائل جزء مسائل علمی است که بر اساس ادله مراجع احکام را شرح می دهند(اصول و روشی که مراجع برای استنباط حکم دارند.)

همین مسئله رو باید در بخش مربوطه پیگیری کرد
مثلا(عده ایی لخت شدن در عذاداری را ممکن است بگویند غلام امام(ع) در روز عاشورا لخت شدند و رفتند جنگ که نیاز به بحث سندی و محتوایی دارد.)
یا می گویند حضرت زینب(س) سرشان را بر کجاوه کوبیدند و...(نیاز به بررسی روایی و محتوایی)
اگر این ها را در حضور اساتید بررسی کرد که آیا همچین نقل هایی وجود دارد یا خیر؟
اگر دارد اگر فردی بر اساس همچنی روایاتی این کار را بکند مشکلی دارد؟
و...

بررسی لازم است

(این پست به معنای تایید قمه زنی و لخت شدن نیست بلکه به جهت روشن شدن ابعاد و گستره ی فکری است )
@};-

یا علی(ع)

[=Times New Roman]

نقطه;885060 نوشت:

آیا نمی‌دانید یکی از مسائلی که سبب می‌شود یک مطلب بی‌احترامی به دین محسوب بشود یا نشود همین عرفیات است؟ ... در این مورد اگر اعتراضی دارید یا سر نماز به خود خدا اعتراض بکنید و یا بروید به دفاتر مراجع تقلید و به ایشان با نگاه عاقل اندر سفیه نگاه کنید ... بنده این وسط عددی نیستم که با تمسخر شما و حمایت دیگران از شما اگر له بشود کسی از جایش تکانی بخورد ...

به قسمت آبی رنگ دقت کنید.

گفتید یکی از مسائل ، یکی ، یکی ، یکی... به یکی دقت کنید تا مجبور نشم ده خط توضیح بنویسم.

نه در این مورد اعتراضی ندارم ، اگر اعتراضی هم داشته باشم متاسفانه شما راهکار بسیار زشتی به بنده پیشنهاد دادید که ممکن بود باعث گمراهی من بشود و شما باید در قیامت پاسخگو می بودید.

واقعا زشت است که شما از بنده می خواهید سر نماز به جای دعا و نیایش با خدای خودم درگیر بشوم

واقعا زشت است که شما از بنده می خواهید که به مراجع عظام از بالا به پایین نگاه کنم.

انگار نمی دانید که دارید بنده را به تکبر و غرور دعوت میکنید و شاید می خواهید زمینه سقوط مرا فراهم کنید. الله اعلم.
[SPOILER]
ببینید چقدر راحت میشه مثل خودتون صحبت کرد.
[/SPOILER]

نقطه;885060 نوشت:

اگر کسی در قمه‌زنی به سر کودکش زد این نشان می‌دهد که در اصل قمه‌زنی کار بدی است؟

می دونی مشکل چیه.

مشکل اینه که اینایی که قمه میزنن دلشون برای امام حسین علیه السلام نسوخته.

اینها از خود قمه زنی خوششون میاد و کجا بهتر از مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام برای ارضای نیازشون....

مثلا طرف آدم بی تربیتیه ، دلش می خواد فحش بده ، از یه طرفم همه به عنوان یه آدم مومن و مذهبی میشناسنش ، اگه فحش بده که اعتبارش رو از دست میده.

پس چجوری عقدشو خالی کنه؟ این بنده خدا که دوست نداره بره تربیتشو درست کنه ، دوست داره فحش بده.

پس راه حل چیه؟ آهااااا ، راه حل اینه که به فحاشی جهت بدی ، و تبدیلش کنی به فحاشی شرعی و مذهبی. خوب این یعنی چی؟

یعنی به جای اینکه از هرکی بدت اومد بهش فحش بدی ، میری خواهر و مادر اوباما و جان کری و نتانیاهو رو مورد عنایت قرار میدی.

ملت هم میگن ماشاالله غیرت ، ماشاالله تعصب ، چقدر مومن ، چقدر دین دار.

می بینی داره چیکار میکنه؟ خواهر و مادر دشمنان رو بسته به رگبار. بخاطر چی؟ بخاطر دفاع از اسلام ، احسنت به این غیرت.

نقطه;885060 نوشت:

نشان دهید که هدف آن‌ها از این کار نشان دادن بدن عریان خودشان و موهای سینه‌اشان هست ...
و اگر نبود این تهمت است که می‌زنید اگر برایتان مهم است که یک مسلمان واقعی باشید و اهل خودسازی هستید ...

من گفتم اگـــر دوست دارند...به اگـــر دقت کنید ، اگر چنین هدفی ندارند که دیگه مشکلی نیست.
نقطه;885060 نوشت:

افراد زیادی را می‌شناسم که در تقوا و خودسازی باید الگوی خیلی‌هایمان باشند و شما اگر پا به مجلس عزایشان بگذارید فکر می‌کنید دیوانه هستند ..

خداروشکر برای الگو برداری چهارده معصوم داریم و کلی عالم و عارف و آیت الله العظمی که اخلاق و روش زندگیشون از زیبایی و آسمانی بودن نظیر نداره.

چونکه صد آمد نود هم پیش ماست. البته نود برای اینهایی که شما میگید واقعا بلند پروازیه.

ببخشید اینو میگم ، اما بخدا خیلی چندشم میشه وقتی این افراد رو به عنوان الگو معرفی میکنید.

نقطه;885060 نوشت:

عتیقه باشم و خدا خریدارم باشد بهتر است که به روز باشم و مردم خریدارم باشند ...

دقیقا برخی مداحان همین حرفارو میزنن ، میگن اون دنیا حضرت رقیه میان دست ما رو میگیرن می برند بهشت.

و حرفهایی شبیه این...

یکی از سوالات اعتقادی من هم که هنوز جواب درستی واسش پیدا نکردم همینه.

اینکه اگر بهشت رفتن اینقدر آسونه و با چهار تا گوله اشک و وای وای میریم بهشت

چرا باید برای اصلاح خودم تلاش کنم؟

والا من آدمی هستم که راحت گریه ام می گیره ، می تونم بیام توی هیئت یه جوری واستون اشک بریزم که همه بگن اگر مسعود دوران امام حسین علیه السلام زندگی میکرد قطعا یار 73 توی کربلا بود.

هم راحت گریه ام میاد ، هم ثواب می برم ، هم میرم بهشت ، هم دیگه خیالم راحته هرکاری که بکنم اشک هایی که ریختم می شورنش میره.

نقطه;885060 نوشت:

الحمد لله که شما می‌دانید که این افرادی که اینطور عزاداری می‌کنند
حتماً کسانی هستند که بیرون این مجالس دزد و شراب‌خوار و زن‌باز و ریاکار و اهل رشوه و اختلاس و امثال آن هستند ...

من همچین حرفی نزدم.
نقطه;885060 نوشت:

اگر برایتان مهم است که یک مسلمان واقعی باشید و اهل خودسازی هستید ...

من همچین ادعایی نکردم و اهل خود سازی هم نیستم.

اینکه یه عده فکر میکنند هرکس یه تاپیکی زد و به یه موضوعی معترض شد حتما خودش بیشتر از بقیه رعایت میکنه ، مشکل من نیست.

نقطه;885060 نوشت:

گرچه از نظر حقیر

این سوال رو حتما جواب بدید.

شما واقعا احساس حقارت می کنید؟ :Gig:

یا حقیر تکیه کلامتونه؟

آخه خیلی ها این کلمه رو توی صحبت هاشون به کار می برند ولی چنان ملتو می بندن به رگبار ، آدم فکر میکنه وقتی میگه حقیر منظورش با طرف مقابلشه. :Gig:

نسیم رحمت;885071 نوشت:
توهین ذاتا نامطلوب است. زیرا هم خلاف ادب و روش صحیح تبلیغ است و هم باعث جریحه دار شدن احساسات طرف مقابل می گردد. او را در روش غلط خود محکم تر می سازد و از حق دورتر می کند .
بنابراین حتی بر فرض این که تهمت نباشد، حق فحاشی توهین به دیگران را نداریم.

سلام.

خیلی ممنون از پاسخگوییتون.

لطفا بقیه کارشناسان بیان به بقیه سوالات پاسخ بدن.[/]

نسیم رحمت;885073 نوشت:
این گونه مطالب دو جنبه دارد :

Reza-D;885115 نوشت:

Reza-D;885115 نوشت:
قمه زنی قطعا حرام است و باید از انجام اعمالی که موجب وهن مذهب و یا آسیب به بدن می شود اجتناب کرد

سلام
اگر قمه زنی حرام است پس چرا قمه زنان مورد لطف و عنایت حضرت قرار می گیرند ؟
برادرم خاطره ای از دوستش برایمان اینگونه تعریف می کرد
دوست برادرم به منزل یکی از اقوامشان در شهری دیگر میرود این ایام همزمان با محرم بوده است بنابر گفته راوی مردم آن روستا به قمه زنی اعتقاد داشته اند
و در شبهای محرم قمه زنی رو اجرا می کردند راوی نیز در اون جمع جوگیر میشه و حالا نه به شدت مردم اون محله شروع به قمه زنی می کند
خراشی روی بدنش ( یا سرش ) ایجاد میشه و چون پزشک بوده بلافاصله بعد از آمدن به خانه زخم رو پاسمان می کند البته مدعی میشود بقیه فقط زیر دوش رفتند
و کوچکترین مداوایی نکردند و ایاشن را نیز نهی کردند ولی خوب راوی پزشک بوده و فکر رده اینجوری زخمش عفونت نمی کند
ایشان می گویند همان زخم کوچکی که بر اثر قمه خوردم خیلی طول کشید تا خوب شود ولی جالب اینجاست دیگر قمه زنان که حتی مداوایی هم نکردند هیچ اثری از زخمشان نماند
انگار با همان زیر دوش رفتن زخمشان هم بهبود یافته بود و خود به خود خوب شد !!!!!
این جور عقاید و اعتقادات دیده می شود بعضی ها هم به شخصا دیده اند

شبـنم;885140 نوشت:
سلام
دوست برادرم به منزل یکی از اقوامشان در شهری دیگر میرود این ایام همزمان با محرم بوده است بنابر گفته راوی مردم آن روستا به قمه زنی اعتقاد داشته اند
و در شبهای محرم قمه زنی رو اجرا می کردند راوی نیز در اون جمع جوگیر میشه و حالا نه به شدت مردم اون محله شروع به قمه زنی می کند
خراشی روی بدنش ( یا سرش ) ایجاد میشه و چون پزشک بوده بلافاصله بعد از آمدن به خانه زخم رو پاسمان می کند البته مدعی میشود بقیه فقط زیر دوش رفتند
و کوچکترین مداوایی نکردند و ایاشن را نیز نهی کردند ولی خوب راوی پزشک بوده و فکر رده اینجوری زخمش عفونت نمی کند
ایشان می گویند همان زخم کوچکی که بر اثر قمه خوردم خیلی طول کشید تا خوب شود ولی جالب اینجاست دیگر قمه زنان که حتی مداوایی هم نکردند هیچ اثری از زخمشان نماند

سلام.

به نظرم طول کشیدن خوب شدن زخم بخاطر حساسیت بیش از حد بوده و مردم روستا هم بخاطر اینکه انسان های اهل کار و رنج کشیده ای هستند این زخم ها واسشون چیزی نیست.

من افرادی رو میشناسم که از بچگی عطسه می کردن سریع می رفتن دکتر و قرص و آمپول و سرم.

میوه از دستشون بیفته زمین دیگه نمی خورنش.

اینها خیلی زود به زود مریض میشن خیلی هم دیر خوب میشن.

اما بعضی ها هم هستن از بچگی پوست کلفت بار میان ، مار زنده هم بخورن هیچیشون نمیشه.[/]

سلام خدمت شما.
تاپیک جالبی هست.
بنده شبی رفتم هیئت.تا به حال نرفته بودم اینطور هیئت...
اسم مداح وسخنران رو نمیگم...
سخنران اوایلی که بنده رفته بودم،تقریبا خوب صحبت میکرد ولی زمان پایانی صحبتش،مثل اینکه صحبت کم آورده بود یا چطور بود نمیدونم،یه عامیانه میشه گفت قاطی کرده بود ومن متوجه نمیشرم چه چیزی می گوید...
این از سخنران....
مداح که بماند...
میگفت آقایون لباس باید دربیاورند وآنهایی که لباس درنمی آورند عقب بروند...
باید همه یکرنگ باشید وهمه لباس دربیاورید!!!!!

بعد درمداحیش طوری نام امام حسین رو میبردند که قبلا هم گفته شده اینطور گفتن،نادرست است...

شبـنم;885140 نوشت:
سلام

سلام به شما
اول عرض كنم مراجع تقليد متفاوت هستند و ممكن است كسي از مرجع ديگري پيروي كند و تمام مراجع هم نگفته اند كه حرام است

اما درمورد اينكه مورد عنايت هستند مي تواند چند جنبه داشته باشند

1 - دليلي كه جناب "مسعود" هم اشاره كردند. ببينيد خواهر گرامي ، يكي از بزرگترين اشتباهات بشر اين است كه دنبال سريعترين پاسخ است نه صحيح ترين
براي همين انسان با مشاهدهءيك پديده ، به سريع ترين پاسخ ممكن بسنده مي كند. مثالي براي شما مي زنم:
"در تحقيقي مشخص شد كه در روستاهايي كه دكل برق قرار دارد ميزان سرطان بيشتر است. لذا محققين اينطور برداشت كردند كه پس دكل برق عامل سرطان زا است. اين تحقيق منتشر شد و همه هم آن را پذيرفتند. اما شخصي كه دنبال قانع شدن صحيح بود (نه سريع) يك سوال از خودش پرسيد. اين كه اگر دكل برق عامل سرطان است ، پس چرا هيچ تفاوت فاحشي در ابتلا به سرطان بين افراد معمولي و مأمورين برق كه روي اين دكل ها كار مي كنند وجود ندارد؟! همين سوال باعث شد اين فرد تحقيق بيشتري كند و در نهايت پي ببرد علت كثرت سرطان در آن روستاها ، عدم رعايت بهداشت بوده نه وجود دكلهاي برق! اما از آنجا كه دكل هاي برق را نميشود در شهر نصب كرد ، بطور اتفاقي محل اين روستاها با اين دكل هاي برق يكي شده است"

پس علت هر پديده اي لزوماً اولين چيزي نيست كه به ذهن ما مي رسد

2 - ممكن است اين موضوع به روش قمه زني هم برگردد. مثلاً افرادي كه سالهاست قمه ميزنند ، بدانند كجا و به چه شكلي و در چه حدي بزنند تا سريع بهبود پيدا كند ، اما يك فرد تازه كار اينها را بلد نباشد و حتي با آنكه ظاهراً زخمش از سايرين كوچكتر است ، اما در عمل آسيب بيشتري ببيند و زخمش ديرتر خوب شود

3 - لطف و عنايت خداوند و اهل بيت(ع) آنقدر زياد است كه از حد تصور ما خارج است. چه بسا حرف شما صحيح باشد و خداوند زخم اين افراد را بخاطر نيتي كه دارند زودتر التيام بدهد. اعتقاد نقش بسيار مهمي در اين زمينه دارد. مثلاً در شهر پدري من در زمان قديم رسم جالبي وجود داشت. در آن زمان هر وقت باران نمي باريد ، خانواده ها دور هم جمع ميشدند و به تعداد همه نان مي پختند اما در يكي از خميرها سنگ مي گذاشتند! وقتي نان ها پخته ميشد ، ناني كه سنگ داشت نصيب كسي ميشد و زير دندانش ميرفت! وقتي آن شخص ميگفت آخ! همه مي فهميدند كه سنگ زير دندانش رفته و مي ريختند او را مي زدند! (البته نه خيلي محكم!) تا اينكه يك نفر از افراد ضامن او ميشد و مي گفت من قول مي دهم تا 3 روز ديگر باران ببارد ، اگر نباريد شما دوباره او را كتك بزنيد. بزرگهاي فاميل مي گويند به 3 روز نمي كشيد كه باران مي باريد!

خب ما مي دانيم كه آن سنگ براي دندان خطرناك است و همچنين كتك زدن هم (گر چه محكم نباشد) كار درستي نيست
اما چون آن افراد به عمل خود اعتقاد داشتند و با نيت خالص و پاك به آن اقدام مي كردند ، دعاي آنها مستجاب ميشد

ولي حتي با قبول مورد 3 ، باز به نظر من خداوند در هر دوره اي از ما انتظار دارد كه به اندازهء رشد و تفكرمان عمل كنيم
شايد خداوند از فلان روستايي انتظار نداشته باشد كه بتواند خداوند را از جسم تفكيك كند ، اما دليل نميشود از من هم چنين انتظاري نداشته باشد
شايد خداوند نماز آن فرد عامي كه نصفش هم غلط است را از او بپذيرد ، اما اين دليل نميشود كه يك فرد با سواد هم نمازش را پر از غلط بخواند

شبـنم;885140 نوشت:
ر قمه زنی حرام است پس چرا قمه زنان مورد لطف و عنایت حضرت قرار می گیرند ؟

این داستان را من هم زیاد شنیده ام و همه هم مثل شما یکی دیگه یا یکی گفته یا یک جایی بوده
شما تا حالا مراسم قمه زنی را از نزدیک دیده اید؟به چشم خود دیده اید بعداز قمه زدن سریع خوب شده اند؟پس این قمه زن هایی که به بیمارستان میروند چرا مورد عنایت قرار نمیگیرند؟
اولا قمه زن هم مثل کسی که چاقو کشی میکند باید وارد باشد یک چاقوکش ناشی یا قمه زن ناشی(در زمان قدیم که همه قمه پرشال میبستند اصطلاحا ) ممکن است با چاقو یا قمه یک ضربه به خودش یا دیگری بزند و باعث مرگ وی یا خودش شود و یک وارد در این امر صد ضربه چاقو یا قمه میزند ولی به زحمت خون بیرون میاید قمه زن حرفه ای با قسمت پهن قمه تورم ایجاد میکند و با ضربه کوچکی پوست ان قسمت شکافته میشود وگرنه فرق سر که ماهیچه ندارد پس الزاما باید فرق شکافته شود اگر قرار بوذ با شدت ضربه زده شود
شما برای امام جسین سینه هم میزنی اگر محکم برنید و پوست سینه شما زخم شود زمان میبرد تا خوب شود یا زنجیرهای قمه ای پس چرا اینها مورد عنایت قرار نمیگیرند؟
اصلا کجا گفته برای نشان دادن ارادت به اهل بیت و برپایی عزاداری باید اینکارها را انجام داد؟ولی اگر خواستید درستی داستان بالا را متوجه شوید در ایام محرم به اوراژنس بیمازستان های شهر هایی که در ان ها مراسم قمه زنی انجام میشود مراجعه کنید مورد عفونت های زخم و بستری شدن زیاد میبینید اگر قرار به این بود پس باید همه کسانیکه در جنگ با رسول خدا و یا امام حسین (ع) بودند در اثر زحم شمشیر زخمی نمیشده و شهید نمیشدند
همین است که به این مصداق خرافات میگویند همه انسانها از افراد عادی تا معصومین (ع) با ضربت شمشیر زخمی میشدند و شهید میشدند پس چرا مورد عنایت قرار نگرفتند؟این همه شیعیان به زیارت حرم ها و کربلا میروند و در راه به دلیل تصادف یا مسایل تروریستی شهید میشوند.این همه جوانان مدافع حرم شهید میشوند.اینکه بگویم یک قمه زن مورد عنایت قرار میگیرد ولی یک مدافع حرم با یک تیر شهید میشود یس احترامی به ان شهدا است . همین است که من میگویم همه چیز را درست با دلیل بیان کنیم و از دین چهره سالم نشان داده و نگذاریم خرافات به ان راه یابد
دین اسلام و شیعه نیازی ندارد که برای اثبات حقانیتش دست اویز درست کنیم

به خیلی از مطالب دوستان قصد نداشتم جواب بدهم ... ولی الآن فکر می‌کنم بهتر است آخرین تلاشم را هم بکنم، شاید که تفاهمی حاصل شود تا شیطان تنها پیروز این میدان نباشد، اگر خدا بخواهد ... «وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ ۖ وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ ۚ وَاتَّقُوا اللَّـهَ ۖ إِنَّ اللَّـهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ» ... مگرنه که ما را بخیر و شما را به سلامت ...

روح سبز;884986 نوشت:
لخت شو برادر من لخت شو

:Gig:
نقطه;884997 نوشت:
اینکه نوحه‌ها شبیه کنسرت‌های راک شده است بحث‌برانگیز است ...

منظورم این است که نمی‌دانم چه مثال‌هایی در ذهن شماست، من فقط در مورد مثال‌هایی که خودم تا کنون دیده‌ام نظر می‌دهم ...
انتی خرافات;885004 نوشت:
ضمن اینکه سگ هم مخلوق خدا است و برای دفاع از انسان و بخصوص صاحبش جانش را هم میدهد و هیچ انسانی حق ندارد مخلوقی را مسخره کرده یا دست اویز و مثال برای فحاشی قرار دهد

سگ مخلوق خداست اگرچه نسبت او به انسان به صورت عین نجاست باشد چنانکه کافر هم عین نجاست است ... در روایتی خوانده بودم که سگی به رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله گفته بود که هر صبح و شام خدا را شکر می‌کنم که مرا سگ آفرید ولی بی‌نماز قرار نداد ... برای انسانی که می‌تواند خلیفة الله باشد چه بگویید سگ و چه بگویید دیوار برای او توهین است نسبت به مقام انسانیتش، ولی اگر این انسان کافر و گمراه شود گاهی پیش می‌آید که توصیف او به صورت این حیوانات دیگر توهین نیست و توصیف حقیقت یا بخضی از حقیقت است ... این مطلب در قرآن هست، در روایات هم هست، در کلام برخی از علما هم هست، در نتیجه اگر در عزاداری‌ها هم باشد به خودی خود ایراد ندارد، مگر آنکه مثلاً برای جلوگیری از سوء استفاده‌ی کج‌فهم‌ها و دشمنان این مسأله تبصره بخورد و بگویند انجام ندهید ...
انتی خرافات;885004 نوشت:
وقتی کسی نمیتواند عقیده اش را با علم و دلیل اثبات کند فحاشی میکند مگر فحاشی مشکلی را حل میکند اگر قرار بود فحاشی کار خوب و نیکویی باشد که خود ان بزرگواران در احادیث استفاده میکردند کدام مجتهتد را دیده اید فحاشی کند؟ فکر میکنید چرا اینهمه جوانان و جتی افراد مسن جامعه به ادیان دیگر و بخصوص مسیحیت گرایش پیدا میکنند؟چون چهره خوبی را از دین درست نکردیم

نمی‌دانم شما و دوستان دیگر چه فحش‌هایی شنیده‌اید که اینطور برآشفته هستید، بخاطر همین هم از ابتدا گفتم اول باید دید که آیا آنچه به نظر شما فحش و توهین است واقعاً هم فحش و توهین هست یا نه ... زنازاده و خر و چهارپا و احمق و امثال آن گاهی فحش هست و گاهی نیست، بسته به اینکه به چه کسی بگویند ... اما چون معمولاً خود مسلمان‌ها هم اگرچه مسلمان‌زاده باشند ولی در فرهنگ آنطرف بزرگ شده‌اند و خیلی از ارزش‌ها و ضدارزش‌های خود را از آن طرف گرفته‌اند جلوی همان‌ها هم خیلی از مسائل دین را نمی‌شود گفت چون به چیزی که خداوند حلال کرده باشند هم می‌گویند کاری غیراخلاقی یا غیرانسانی ... از چندهمسری و متعه گرفته تا سنگسار و قطع ید تا برده‌داری و احکام آن تا برخی مثال‌های دیگر ... این‌ها بخاطر این است که مسلمین هم فقط یک سری اطلاعات سطحی از دینشان دارند ... مثل آنجایی که امام صادق علیه‌السلام چیزی خوردند و فرمودند شکر خدا و شکر پیغمبر و آن امام اهل سنت اعتراض کرد که این شرک است! امام علیه‌السلام هم آیه‌ای از قرآن را برایش خواندند و پرسیدند که آیا تا کنون آن را نخوانده بودی؟ جواب داد که چرا ولی به آن توجه نکرده بودم ... امام علیه‌السلام هم فرمودند که بلکه نفس تو مانع از این شده بود که به آن توجه کنی ... در نتیجه بله، الآن دیگر باید بیشتر از آنکه بترسیم که دشمنان این کارهای ما را مایه‌ی وهن دین خدا قرار دهند خود مسلمینی که اطلاعاتشان کم است این مسائل را دستمایه‌ی وهن دین خودشان قرار بدهند یا کسانی که اطلاعاتشان بیشتر است را تمسخر کنند یا بگویند از ایشان چندشمان می‌شود یا امثال آن ...
ولی باز هم می‌گویم که بستگی به این دارد که منظور دوستان از فحش چجور فحش‌هایی است، شاید هم ایشان در محافلی شرکت کرده‌اند که مثل نقل و نبات در آن‌ها فحش‌های ناموسی داده می‌شود یا مؤمنان مورد تمسخر و تهمت و امثال آن قرار می‌گیرند ... چیزی را که خداوند حرام کرده باشد من سعی در توجیه آن نمی‌کنم، ان شاء الله، اگرچه لا ابرء نفسی ان النفس لأمارة بالسوء
انتی خرافات;885004 نوشت:
دوست عزیز دیانت ما عین سیاست ما است نه عزاداری ما محل سیاست ما

هل الدین الا الحب و البغض؟ ... تمام زندگی باید دین باشد و تمام دین باید سیاست باشد ... وقتی می‌فرمایند که هیچ عبادتی بدون ولایت ما قبول نیست و وقتی که عزاداری کلش یک سیاست است حقیر نمی‌توانم این فرمایش شما را بپذیرم ... دعوای شیع و سنی بر سر خلافت شروع شد و امروز بر سر امامت است ... مگرنه در آن اغاز کار حتی همان اولی و دومی هم منکر فضائل امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام نبودند، چیزی که امروز راحت انکار می‌شود یا مشابه آن برای دیگران نیز جعل شده است ...
انتی خرافات;885004 نوشت:
اینکه میگویند دیانت و سیاست یکی هستند یعنی شما در مسایل سیاسی باید دین را در نظر بگیرید و همانطور در مسایل دینی سیاست داشته یاشید و بهانه دست دشمن ندهید

اینکه می‌فرمایید بخشی از تفسیر آن هست ... نه تمام تفسیر آن ... بهانه دست دشمن ندادن بخشی از مسأله است ...
انتی خرافات;885004 نوشت:
هیچ جا گفته نشده کسی که شغلش مداحی و ستایشگری است و تخصصی از سیاست ندارد بیاید در سیاست دخالت کند انهم در مراسم عزاداری عاشورا هر چیز جای خودش

تا دخالت مدّ نظر شما چه باشد ... اگر بیاید و بگوید که بند فلان از قرارداد فلان با منشور بهمان مخالف است و در نتیجه ای مردم به خیابان‌ها بریزید و بر علیه فلانی بشورید بله حق با شماست، ولی برخی از مسائل طور دیگری هستند ... یک باره بفرمایید که علما و روحانیون هم در امر سیاست هیچ نگویند وقتی رشته‌ی تحصیلی‌اشان چیز دیگری است ... مرحوم امام هم نباید انقلاب می‌کردند چون رشته‌اشان سیاست نبوده است؟ ... نه برادر بزرگوار ... از بیان‌های کلی و کتابی که بگذریم و وارد مصادیق شویم گاهی دنیا طور دیگری دیده می‌شود و طور دیگری سامان می‌پذیرد ... با این وجود چون هر مجلسی نمی‌روم و مجالسی می‌روم که با دقت انتخابشان کرده باشم نمی‌توانم مطمئن باشم که دوستان دیگر در این تاپیک واقعاً با چه مسائلی روبرو بوده‌اند که گویی جان به گلویشان رسیده و چنین برآشفته شده‌اند و برخی مداحان یا برخی محافل عزاداری را اینگونه مورد هجمه قرار داده‌اند ... شاید هم حق با ایشان است، باید مصادیق را دانست، نمی‌شود گفت که مراسم باید خالی از هر گونه مطلبی باشد که بشود برداشت سیاسی از آن‌ها کرد یا نباید مستقیماً حرف‌های سیاسی بزنند ... سیاست داریم تا سیاست ... وقتی سربازی به مرحوم امام خمینی در زمان شاه گفت که آقا جان سیاست کثیف است شما خودتان را وارد این میدان‌ها نکنید مرحوم امام جواب دادند که ما از ابتدا هم دنبال آن سیاست‌ها نبوده‌ایم ... سیاست داریم تا سیاست ... عزاداری خالی از مسائل سیاسی از روح اسلام هم چه بسا خالی باشد ... بستگی دارد ... راحت نمی‌شود حرف کلی زد ...
آرمین...;885042 نوشت:
برخی از مداحان فقط فقط از بی آبی و زخم های بر تن حسین می گویند
از اینکه حسین چرا حجش را نیم تمام رها کرد حرفی نمی زنند
از اینکه گفت
مثل حسین با مثل یزید بیعت نمی کند حرف نمی زنند
شاید هم حق دارند
آخر حسین سال 61 اسمش حسین بود
اما حسین اینان
حوسین است
از آن حسین تا این حوسین تفاوت هاست
اینان حسین را آنگونه که دوست دارند و دلشان می خواه د معرفی می کنند
نه آنگونه حسین بود!!!

بله این مطلب مهمی است ... اینکه بعد اصلی عاشوراء امام حسین علیه‌السلام حماسی بودن آن است نه بعد عاطفی آن، گاهی اشعار و مداحی‌ها بوی ذلت می‌دهد و بوی پذیرش ظلم می‌دهد، عده‌ای ظالم و عده‌ای منفعل که فقط تشنه‌اند و گرسنه و ناراحت و گریان، حال آنکه اوج عاشوراء در حماسه‌های آن است، در عزت‌مندی حماسی آن است، در توکل آن است، در رشادت‌های جنگی آن است، در ثبات قدم‌هایشان است، در اسیر کردن غول نفس‌هایشان است ... باید هر دو بعد عاشوراء و بلکه تمام ابعاد عاشوراء بیان شود ولی گاهی یکی به نفع دیگری شهید می‌شود و معمولاً هم بعد عزت‌مندی و حماسی آن است که شهید می‌شود و فقط روابط برادری و خواهری و پدری و فرزندی باقی می‌ماند و درد عطش و گرسنگی و حرارت هوا و قصی‌قلب بودن اعداء و خون و نیزه و شمشیر که زخم بر تن شفیعان محشر می‌زند و ایشان را مانند برگ خزان بر زمین می‌زند ... این می‌شود انحراف واقعه از مجرای اصلی‌اش ... باید مراقبش هم بود ... تا اینجای کار قبول ... ولی اینکه بگویید برخی به جای حسین می‌گویند حوسین و اینها همان‌هایی هستند که دارند عاشوراء را منحرف می‌کنند دیگر مصادره به مطلوب کردن است ... همان‌ها که روضه‌های حماسی می‌خوانند و اشعارشان سراسر حماسی و عزت‌مندانه است و شخص عزادار را نسبت به دینش دغدغه‌مند می‌کند تا موقع بیرون رفتن از مجلس عزا احساس وظبفه کند که من الآن باید چه کار کنم تا حسینی باشم هم ممکن است ذکرشان حوسینی بوده باشد که شما اینجا اینطور بیانش می‌فرمایید ... یا همان‌ها هم ممکن است خیلی از کارهایی که در این تاپیک قبیح و زشت و غیرانسانی شمرده شده است ولی حلال است و حرام نیست را انجام بدهند و مرتکب گناهی هم نشوند ولی ما که اینطور توصیفشان می‌کنیم خدای ناکرده مرتکب گناه شویم ... حرمت عزاداران حسینی کم نیست که دستمایه‌ی چنین تاپیکی قرار بگیرد که از ابتدا با چنان عنوان و چنان متنی آغاز گردید ...

هر کدام از دوستان اگر منظورشان را بد فهمیده‌ام لطفاً توضیح بیشتری بدهند تا بهتر متوجه منظورشان شوم، سعیم را کردم که درست مطالبتان را بخوانم ...
(ادامه دارد ان شاء الله)

رستگاران;885079 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج

یک سوال دارم

اینکه کسی در عمل ماتم زده امام(ع) باشد و در اثر غم واقعی نه تظاهر به آن یا به غم زدن(که البته در گریه به گریه زدن هم گفته شده) جنون پیدا کند و یا لطم به خودش بزند فرق ندارد با کسی که در دلش غمی نیست و همینطوری می زند؟
آیا موافقان لطم زنی وقمه زنی فرق قائل نمی شوند؟
فرق قائل نمی شوند بین کسانیی کخه بعضا شاید شراب از گوشه لبشان بچکد
بی نما یا کاهل نماز باشند و یا حتی چرا منفی مثبت فکر کنیم آدم خوبی باشند و قمه بزنند؟ لطم بزنند به خودشان

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته برادر بزرگوار،
مطمئن نیستم منظورتان را درست متوجه شده باشم ... کسی که تظاهر به داشتن غم کند هم آیا به حال و هوای عزاداری می‌رسد یا نه، اگر برسد که هیچ و دیگر کارش تظاهر کردن نیست، اما اگر نرسد پس به حال جنون نرسیده و همچنان در حال تظاهر کردن است ... حالا این تظاهر کردن چرا اشکال داشته باشد؟ ... کدام عالمی را سراغ دارید که سینه زدن را بد بداند یا بالاتر از آن زنجیر زدن را بد بداند؟ ... کسانی که با قمه زدن مخالفت کامل دارند و آن را اصولاً غیرانسانی می‌دانند و شکستن دندان خود توسط اویس قرنی را با اینکه می‌دانند با وجود ضعف سندی ولی باز شاید به هر حال رخ داده باشد را خنده‌دار می‌دانند نظرشان در مورد زنجیر زدن چیست؟ ... چه فرق اصولی بین قمه زدن و زنجیر زدن هست جز اینکه آسیب یکی بیش از دیگری است و اولی خونریزی هم دارد در حالی که دومی فقط کبودی یا سرخی یا درد دارد؟ ... به نظر شما چرا علما با اولی مخالفند ولی با دومی نه؟ ... اصلاً چرا زنجیرزنی، بگویید سینه‌زنی ... مگر آن درد ندارد؟ مگر آن گاهی باعث سرخی یا کبودی پوست نمی‌شود؟ ... یا اصلاً آیا اینکه امام زمان علیه‌السلام هر صبح و شام آنقدر بر جدّ غریبشان گریه می‌کنند که به فرمایش خودشان به جای اشک خون از چشمانشان جاری می‌شود آیا این کار درست است؟ آیا صدمه زدن به بدن نیست؟
بله صدمه زدن به بدن اشکال دارد ... معلوم است که اشکال دارد ... هیچ آدم عاقلی الکی نمی‌زند در گوش خودش ... ولی اگر در این کار مزیتی بود چه؟ ... اگر دستش را داد یا پایش را در جنگ بدهد چه کسی به او ایراد می‌گیرد که چرا چنین کردی و بدنت را در معرض خطر قرار دادی؟ کسی که تمام بدنش را داد، سرش را داد، چه کسی سرزنشش می‌کند؟ ... تازه این جنگ معمولی است، در جهاد اکبر که جهاد با نفس است اگر کسی دستش را بدهد قابل سرزنش است؟ ... میرداماد اگر دستش را بسوزاند تا شهوت بر او غالب نشود آیا قابل سرزنش است؟ ... تازه بعضی از زخم‌ها هستند که قابل جبران با پزشکی امروز نیست، ولی کمی سرخی و کبودی یا کمی زخم که خون از آن بیاید که دیگر اینطور نیست ...
همانطور که فرمودید این بحث‌ها علمی و تخصصی است و بی‌معناست که یک نفر همینطوری احساسی بپرد و بگوید این کارها انسانی هست یا نیست ...
رستگاران;885079 نوشت:

هرچی باشد هر جا که باشد چه لطم و قمه را مجاز بدانیم و چه ندانید(بحث تخصصی است) اصل موضوع که پیروی از راه امام حسین(ع) است کنار نمی رود و راه امام حسن(ع) احیای دین اسلام است. امر به معروف و نهی از منکر است.
در یک زمان امام حسن(ع) ترک مخامصه کردند یکجا امام علی(ع) سکوت کردند
ببینید این یعنی شرایط بر رفتار تاثیر گذار است
یکجا باید خودت را بکشی اسلام بماند
یکجا باید سکوت کنی تا اسلام باقی بماند

حال با توجه به شرایط کنونی که عکس قمه رو پیراهن عثمان می کنند

بنظرتون کار حسینی کردن چیست؟

امروز که فقها و مراجع فرموده‌اند حرام است دیگر حرام است ... هر کسی بکند گناه کرده است ... حتی اگر تشخیص مراجع اشتباه باشد هم باز اگر کسی مرتکب شود گناه کرده است ... چون مراجع واجب‌الاطاعة هستند ...
برادر بزرگوار، حرفم این است که اگر زمانی به علت تقیه یا هر چیز دیگری گفتیم اولی و دومی را با ایشان بیعت می‌کنیم و پشت سرشان نماز می‌خوانیم باید حواسمان باشد که این کار ما تقیه است، اگر کسی از ما بلند شود و بگوید اصلاً بهترین کار دنیا بیعت کردن با ایشان و پشت سر ایشان نماز خواندن است که دیگر کسی نباید برای او هورا بکشد یا برای سلامتی‌اش صلوات بفرستد ... اگر زمانی بخاطر جلوگیری از وهن دین بگویند که آقایان لطفاً در مجلس عزا ولو اینکه نامحرم هم حضور ندارد لباس‌های خود را در نیاورید و لااقل یک زیرپوش بپوشید در این صورت دیگر کسی نباید از فرصت سوء استفاده بکند و بگوید اصلاً این کار خودش غیراخلاقی و منزجر کننده است ...
الآن گفته‌اند لباس در نیاورید یا بهتر است که در نیاورید، می‌گوییم چشم ...
الآن گفته‌اند که قمه زدن حرام است باز هم می‌گوییم چشم ...
ولی مخالفان هم دیگر خودشان را کنترل کنند و احساسات و تمایلات خودشان را به دین خدا نچسبانند ... همه باید بدانیم که معیار اینکه چه چیزی درست است و چه چیزی نیست تنها دین خداست، نه اینکه ما از کاری خوشمان می‌آید و به نظرمان زیباست یا از کاری بدمان می‌آید و از آن متنفریم ...
رستگاران;885079 نوشت:

البته خوشحال می شوم جلمه آخرتون رو در نقلی که کردم توضیح دهید
یا علی(ع)@};-

تکیه‌ی ایشان تا جایی که متوجه شدم بر این بود که خوب بودن به این کارها نیست و به جای این کارها بروند خوب باشند، متذکر شدم که می‌شود خوب بود و این کارها را هم کرد و هیچ کدام مانع از دیگری نیست ... اگر به اینها می‌گویید بروند خوب باشند به دیگرانی که این کارها را نمی‌کنند هم باید همین‌ها را بگویید و اگر نمی‌گویید و گیرتان دقیقاً با این کارهای خاص ایشان است پس مشکل از خود شماست که ولو اینکه در مقام بیان انکار کنید ولی در مقام عمل دارید ایشان را متهم به خودسازی نکردن و خوب نبودن می‌کنید ... نمی‌دانم کجای مطلبم گنگ بود که این سؤال برایتان پیش آمد؟
در پناه خدا باشید

Reza-D;885113 نوشت:
جالب آنكه اگر آستين كوتاه باشي يا بدنساز باشي و پيراهن چسبان بپوشي ، به تو چپ چپ نگاه مي كنند!! :Gig:

سلام جناب رضا
پیراهن چسبان در محافل مردانه می‌پوشید یا در خیابان؟ آستین کوتاه را که خدا بیامرزد زمانی که باعث می‌شد کسی بابتش چپ‌چپ نگاه کند ولی حتی اگر اینطور بود هم این مسأله برای محافل مردانه است یا در خیابان؟ برای تأکید دوباره می‌گویم که وقتی درآوردن پیراهن در مجالس عزا را گفتند به خودی خود حرام نیست برای وقتی است که نامحرمی آنجا نباشد ...
به هر حال عرف جامعه تا حدود زیادی وضعیت محترمانه بودن یا نبودن یک مطلب را تعیین می‌کند ... در سفرنامه‌ی یک خارجی فکر کنم در عهد قاجار بود که آمده بود اگر مردی لباسی می‌پوشید که تا بالای زانویش بود بی‌حیا محسوب می‌شد ... امروز ولی اینطور نیست ... یک زمان بدون کلاه یا عمامه بودن هم بی‌حیایی بوده است ... الآن در وضعیتی هستیم که اگر بخاطر وهن دین توسط یک عده نمی‌بود رأی فقها این بود که این کار به خودی خود اشکالی ندارد ... اگر سراغ دارید نظر علمایی را که همان را هم بگویند همیشه اشکال داشته و ربطی به وهن دین یا غیر آن هم ندارد لطفاً نظراتشان را برایمان لیست بفرمایید تا استفاده کنیم
Reza-D;885113 نوشت:
سلام برادر عزيز
قبلاً صحبت هايي از شما مي شنيدم كه الان از تعجب دهانم باز مانده كه اين حرفها را ميگوئيد!

نمی‌دانم چه صحبت‌هایی ازم شنیده‌اید که الآن ناامید شده‌اید، ولی شکر خدا که متوجه شدم هیچ چی نیستم تا فردای قیامت بخاطر تظاهر کردن به چیزی که نیستم و ستوده شدن بخاطر چیزی که نیستم عذاب نشوم ... الحمدلله که این بار زود دیر نشد ... :ok:
Reza-D;885113 نوشت:
برادر گرامي ، من افرادي را ديده ام كه در اثر ديدن داغ عزيز خودكشي كرده اند
افرادي را ديده ام كه بنزين روي خود ريخته و خودسوزي كرده اند
آخر اين چه نوع تفسيري است كه مي فرمائيد؟! مگر هر كاري كه انسان داغ ديده انجام بدهد درست است؟ ولو اينكه آن شخص امام حسين(ع) باشد

اگر وقت داشتید یک بار دیگر آن پست را بخوانید ... قصدم این نبود که بگویم هر کاری مجاز است ... در روایت آمده که دریدن یقه در مراسم عزا حرام است مگر در دو حالت ... بلکه صحبت از این است که سینه‌زنی و اینکه یک نفر تحمل نشستن یک گوشه را نداشته باشد و روی زانو بلند شود و ناله بزند یا روی پا بایستد و به خود بپیچد یا تحمل نداشته باشد و مدام این طرف و آن طرف برود و ضربه به خودش و به در و دیوار بزند اینها می‌تواند عکس‌العمل طبیعی انسان باشد در مواجهه با شرایطی که در حالت قبلی خود تحمل آن شرایط را ندارد ... کسی که بی‌تاب است چطور آرام و قرار ندارد، کسی که از درون دارد می‌سوزد و آتش به قلبش افتاده است هم ممکن است اینطور گداخته شود و بی‌تابی کند ... دیده‌ام که می‌گویم ... برای برخی دردها و مصیبت‌ها هم شاید برخی از کارهایی که در مصیبت امام حسین علیه‌السلام انجام می‌شود اشکال داشته باشد ولی در مصیبت امام حسین علیه‌السلام قضیه فرق کند ... تمام اینها را گفتم که به صرف دیدن اینکه یک نفر دارد از ناله به خودش می‌پیچد و یا بالا و پایین می‌پرد و خودش را می‌زند کسی که هیچ از این حال و احوال خبر ندارد زبان به سرزنش او نکند ...
در روایت داریم که کسی خدمت امام حسین علیه‌السلام آمد و گفت چیزی از شأن خودتان نزد خداوند را برایم بگویید ... امام علیه‌السلام نپذیرفتند ... اصرار کرد ... امام علیه‌السلام گویا گفته باشند که تحمل شنیدنش را نداری ... باز اصرار کرد ... امام علیه‌السلام یک جمله در گوش او گفتند ... راوی می‌گوید دیدم که در همان حال موی آن شخص سفید شد و مثل دیوانگان سرش را روی زمین می‌کشید و این طرف و آن طرف می‌رفت ... درست خاطرم نیست ولی اگر اشتباه نکنم بعد بیهوش می‌شود و وقتی به هوش می‌آید چیزی یادش نمی‌آمد و امام علیه‌السلام فرمودند که خداوند به او رحم کرد و آنچه به او گفتم را از ذهنش محو کرد مگرنه جان می‌داد ... همه کس ظرفیت هر غم و دردی را ندارند ... آنچه که ما را گاه از خود بیخود می‌کند و دیوانه وار خودمان را می‌زنیم قاعدتاً اگر جلوی معصوم گفته شود که کوه صبر است از جایشان تکان نمی‌خورند، حتی چه بسا بگویند که آنچه شما را به این وضع رسانده است در برابر آنچه من از مصائب جدّ غریبم یا از مصائب عمه‌ی امّ‌المصائبم می‌دانم جز سنگدانه‌ای از یک کوه نیست ... حالا یک نفر وسط این بحث‌ها بیاید و بگوید مگر شما دیوانه‌اید که این کارها را می‌کنید، بروید خودتان را درست کنید که بعد از مجلس نروید هزار کار دیگری که شرعاً اشکال دارد انجام دهید ... بعد هم یک عده سر تکان دهند که به‌به حرف دل ما را زدی ... مگر امام حسین علیه‌السلام از ما این کارها را خواسته است! ... لا اله الا الله
Reza-D;885113 نوشت:
در جايي فرموديد بالا و پايين پريدن شايد ظاهرش شبيه به هدزدن در آهنگ هاي متال باشد (!!!) ولي شايد باطنش فرق كند!
دوست گرامي ، آن دوربين عنكبوتي هم از عشق به مولا حسين(ع) لبريز شده كه به اين سو و آن سو ميچرخد؟!
چراغ ها هم از خود بي خود شده اند كه تصوير را نورپردازيِ آنچناني مي كنند؟!

شاید هم شما جاهایی می‌روید و چیزهایی می‌بینید که من تا کنون ندیده‌ام ... ولی آن‌ها که دیده‌ام و با این بالا و پریدن‌های مدّ نظر شما تطابق دارد (با بقیه‌اش تطابق ندارد البته) جزء بهترین انسان‌هایی هستند که دیده‌ام ... آن‌هایی که حسن اولئک رفیقا ...

reza-d;885115 نوشت:
واقعاً علما چنين چيزي فرموده اند؟! همهء علما؟!
پس لطفاً نظرتان را درمورد مطالب زير بيان بفرمائيد (به بخش هاي قرمز رنگ دقت بفرمائيد):

آیت الله خامنه ای(دام ظلّه):
سوال: آیا قمه زدن بطور مخفى حلال است یا اینكه فتواى شریف حضرت عالى عمومیت دارد؟
پاسخ: قمه زنى علاوه بر اینكه از نظر عرفى از مظاهر حزن و اندوه محسوب نمى‏شود
و سابقه‏ اى در عصر ائمه «علیهم السلام» و زمانهاى بعد از آن ندارد و تأییدى هم به شكل خاص یا عام از معصوم «علیه السلام» در مورد آن نرسیده است ، در زمان حاضر موجب وهن و بدنام شدن مذهب مى‏شود بنابراین در هیچ حالتى جایز نیست (رساله اجوبه ، سوال 1461)

قمه زنی
قطعا حرام است و باید از انجام اعمالی که موجب وهن مذهب و یا آسیب به بدن می شود اجتناب کرد

آیة الله سید كاظم حائری (دام ظلّه):

آیة الله نوری همدانی(دام ظلّه):
عزاداران محترم و متعهد به جای اینکه قمه را بر فرق خود بکوبند در فکر آن باشند قمه را بر سر دشمنان اسلام که اراضی آنان را اشغال و در فکر تضعیف آنان می باشند و منابع آنان را غارت و بالاخره هر روزی با ترفند جدیدی حیات اسلامی آنها را به مخاطره می اندازند بکوبند

پس اولاً تعدادي از مراجع ، قمه زني را حرام مي دانند
ثانياً تعدادي هم بطور كلي گفته اند جايز نيست و نگفته اند به فلان دليل جايز نيست
ثالثاً عده اي هم گفته اندبخاطر وهن شيعه جايز نيست
رابعاً آنها هم كه گفته اند جايز است ، نهايتاً گفته اند مستحب است و هيچكس واجب نكرده

ممنون از زحمتی که کشیدید ...
ان زمان که با وهابی‌ها و اهل تسنن یا مخالفان اسلام سر این مباحث بحث می‌کردم با جستجویی که کردم یک نقل قول ساده از رهبری پیدا کرده بودم که فرموده بودند که چون باعث وهن دین است حرام است، یا اینکه فرموده بودند سفارشی هم به آن نشده است یا اینکه سودی هم بر آن مترتب نیست یا شبیه به آن ... بجز آن یک قابل تصویری از مرحوم آیت‌الله بهجت بود و یک سری مسائل تاریخی ... به هر حال ممنون که نشان دادید نظر برخی از علما هم اینطور است ... اگرچه نظر سایر علما را نمی‌دانم ... البته اگر تمایل داشته باشید روی نظرات بزرگواران بحث‌هایی دارم ولی اگر اکنون می‌دانید که نظرم این است که به هر حال این کار در زمان ما حرام است واردشان نشوم ... هر چه شما بفرمایید ... شاید هم بهتر باشد خصوصی به خودتان بگویم ...
reza-d;885115 نوشت:

باد کردن رگ غیرت شما و دوستان دیگر در تاپیک‌های متعه و چندهمسری چه دلیلی دارد؟ گاهی برخی دغدغه‌ی دین دارند ... اینکه کاری که تحت عنوان تبصره حرام اعلام شده است را به کل منفور قلمداد نکنیم و در پناه آن کار بزرگانی چون اویس قرنی را دستمایه‌ی خنده‌ی خود و دیگران قرار ندهیم و امثال آن ... دلیل حضورم در این تاپیک مبارزه با جهل است (با فرض آنکه تشخیصم درست باشد)، جهل روشن‌فکری، جهلی که بر اساس آن به خودمان اجازه بدهیم به هر چیزی که خواستیم بخندیم و هر که و هر سخنی که خواستیم را عتیقه معرفی کنیم یا مخالفان خود را عقده‌ای طالب محبوبیت و شهرت و اینها معرفی کنیم که اگر بروند در اینستاگرام عکس لخت خودشان را بگذارند بهتر به اهدافشان می‌رسند ... و امثال آن ... گرچه دوستانی که این مسائل را مطرح کرده‌اند همگی مؤمن به خدا و اهل بیت علیهم‌السلام باشند و سوء تفاهم و اختلاف در برداشت میان ما و ایشان فاصله انداخته باشد ...
reza-d;885121 نوشت:
جناب مسعود گفتند:
...
و شما پاسخ داديد:
...
اولاً ايشان نگفتند چرا سينه زن ها شيون مي كنند يا چرا داد مي زنند!
پرسيدند چرا مداح به آنها اصرار مي كند كه داد بزنيد! اين دو تا خيلي با هم فرق دارد
شماي گريه كن حق داريد داد بزنيد يا نزنيد ، شيون كنيد يا نكنيد
اما مداح حق ندارد به شما بگويد چطور گريه كنيد

سخنراني رهبري در تاريخ (( 1390/3/13 ))
"اينكه آقايان مداحها و سابق روضه‌خوانها كه ما حالا كمتر توفيق پيدا ميكنيم ببينيم، اما در مواردى از افاضات مداحها مستفيض ميشويم
اصرار ميكنند كه بلند گريه كنيد، لزومى ندارد! خوب ، آرام گريه كنند
وقتى ميخواهند سينه بزنند ، اصرار بر اينكه «صدا ، صداى اين جمعيت نيست»؛ يا وقتى مردم ميخواهند صلوات بفرستند، اصرار بر اينكه «صلوات، صلوات اين جمعيت نيست»
شما بخواهيد مردم صلوات بفرستند ، ولو توى دلشان
گرم شدن مجلس به اين شيوه‌ها اصل نيست. كارى كنيد كه دلهاى مستمع را در اختيار بگيريد
دل مستمع وقتى در اختيار شما آمد ، مقصود حاصل است
اگر آهسته هم گريه كند ، باز مقصود حاصل است
اگر به شما توجه كرد ، باز مقصود حاصل است"

فرقی ندارد جناب رضا ... یک نفر که اهمیت یک مطلب را بداند و ببیند که دیگران اهمیتی به آن نمی‌دهند یا آنطور که باید اهمیت نمی‌دهند ممکن است بخواهد نظر خودش را به دیگران منتقل کند، گرچه از نظر دیگران این کار مثل تحمیل عقیده یا تحمیل حال خود به دیگران محسوب گردد ... گاهی هم خود مداح هم اهمیت مطلب را فراموش کرده است و فقط می‌خواهد مجلسش از شور و حال نیفتد و مثلاً دوست دارد که اگر خودش حال و هوایی پیدا نکرده است ولی تا می‌شود دیگران را بیشتر بشوراند و بگریاند تا خودش ثواب بیشتری ببرد ... فرمودند بگریید و بگریانید ... حالا ایشان بلد نیستند که بگریانند و فکر می‌کنند با گفتن اینکه حال و هوا پیدا کنید کسی حال و هوا پیدا می‌کند ... شخص مقام معظم رهبری هم در مقام یک عالم دین به ایشان توصیه می‌کند که آقا جان این کارها را نکنید ... شاید چون شبیه به این چیزهایی است که این خوانندگان سر کنسرتشان می‌گویند ... من هم از این کارهایشان خوشم نمی‌آید ولی به هر حال سبک برخی از ایشان این شده و ترک عادت هم برایشان ساده نیست ... اما اینکه دیگر بگوییم اینها آدم حسابی نیستند یا آیا سادیسم دارند دیگر درست نیست ... بی‌انصافیه ... اینطور می‌گویم و بعد می‌گویند که من نگفتم سادیسم دارند بلکه پرسیدم که آیا سادیسم دارند؟ و به دنبال جواب سؤالم هستم ... دیگر ما هم که کودک نیستیم ... اگر یک گروهی راه بیفتند در خیابان بگویند که رأی ما کو و وقتی که گرفتندشان که چرا جو را متشنج می‌کنید بگویند ما که نگفتیم شما حتماً رأی ما را دزدیده‌اید بلکه فقط یک سؤال ساده کردیم، آیا ما هم باید خودمان را به آن راه بزنیم که انگار فرق میان یک استفهام انکاری و یک سؤال ساده را نمی‌فهمیم؟
شاید هم من پست‌های جناب مسعود و دیگران را درست و دقیق نخوانده باشم و اشکال از برداشت من باشد ... اگر اشکال از بنده است عذرخواهی می‌کنم ... ان شاء الله اگر اشتباه برداشت کرده‌ام توضیح بدهید و بدهند تا متوجه بشوم ...

Im_Masoud.Freeman;885132 نوشت:
[=Times New Roman]
گفتید یکی از مسائل ، یکی ، یکی ، یکی... به یکی دقت کنید تا مجبور نشم ده خط توضیح بنویسم.
[=Times New Roman]
بله گفتم «یکی» ولی این چه دردی از بحث ما دوا می‌کند ... شما تا جایی که خاطرم هست معتقد بودید که دین باید خود عرف را هم شکل بدهد و در نتیجه حدّ احترام باید وابسته به متن دین باشد و نه به عرف رفتاری جامعه ... حالا با تأکید کردن بر اینکه به هر حال عرف یکی از مسائل تعیین سطح رعایت لازم هست چه نتیجه‌ای در دفاع از پست قبلی خود گرفته‌اید؟
[=Times New Roman]
نه در این مورد اعتراضی ندارم ، اگر اعتراضی هم داشته باشم متاسفانه شما راهکار بسیار زشتی به بنده پیشنهاد دادید که ممکن بود باعث گمراهی من بشود و شما باید در قیامت پاسخگو می بودید.
واقعا زشت است که شما از بنده می خواهید سر نماز به جای دعا و نیایش با خدای خودم درگیر بشوم
واقعا زشت است که شما از بنده می خواهید که به مراجع عظام از بالا به پایین نگاه کنم.
انگار نمی دانید که دارید بنده را به تکبر و غرور دعوت میکنید و شاید می خواهید زمینه سقوط مرا فراهم کنید. الله اعلم.
ببینید چقدر راحت میشه مثل خودتون صحبت کرد.

شما معترض مطلبی شدید که نظر شخصی بنده نبود و حکمی است که فقها به خداوند نسبتش می‌دهند ... به همین دلیل گفتم اگر اعتراضی دارید به خودشان بگویید چون من کاره‌ای نیستم ... اگر هم اعتراضی ندارید که دیگر می‌خواهید سر نماز سر چه مطلبی با خدا دعوا راه بیاندازید؟ اگر هم دارید که به هر حال بنده هیچ کاره‌ام ... بنده که هیچ، فقها هم هیچ‌کاره‌اند، آن‌ها که هیچ، پیامبر خدا هم هیچ‌کاره است ... ان الحکم الا لله ... هر کسی اعتراضی نسبت به یک حکم خدا دارد باید به نزد خود او برود ... ولی اگر به جای اعتراض سؤال دارد می‌تواند سراغ پیامبر خدا یا امام یا فقها نیز برود ... حالا هم که نفهمیدم چطور با تکیه بر «یکی» توانستید جواب خودتان در پست قبلی را بدهید و در اینجا بگویید که اعتراضی ندارم، ولی لااقل نتیجه‌ی آن خوب است، حالا هر طور که کسب شده باشد ... ممنون که تسلیم خداوند هستید و اعتراضی نسبت به او و احکامش ندارید ... ان شاء الله این کارتان الگوی ما در مسلمانی باشد
[=Times New Roman]
می دونی مشکل چیه.
مشکل اینه که اینایی که قمه میزنن دلشون برای امام حسین علیه السلام نسوخته.
اینها از خود قمه زنی خوششون میاد و کجا بهتر از مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام برای ارضای نیازشون....
مثلا طرف آدم بی تربیتیه ، دلش می خواد فحش بده ، از یه طرفم همه به عنوان یه آدم مومن و مذهبی میشناسنش ، اگه فحش بده که اعتبارش رو از دست میده.
پس چجوری عقدشو خالی کنه؟ این بنده خدا که دوست نداره بره تربیتشو درست کنه ، دوست داره فحش بده.
پس راه حل چیه؟ آهااااا ، راه حل اینه که به فحاشی جهت بدی ، و تبدیلش کنی به فحاشی شرعی و مذهبی. خوب این یعنی چی؟
یعنی به جای اینکه از هرکی بدت اومد بهش فحش بدی ، میری خواهر و مادر اوباما و جان کری و نتانیاهو رو مورد عنایت قرار میدی.
ملت هم میگن ماشاالله غیرت ، ماشاالله تعصب ، چقدر مومن ، چقدر دین دار.
می بینی داره چیکار میکنه؟ خواهر و مادر دشمنان رو بسته به رگبار. بخاطر چی؟ بخاطر دفاع از اسلام ، احسنت به این غیرت.

الآن اگر بگویم همه‌ی قمه‌زن‌ها را مشتاق خود قمه‌زنی و بی‌تفاوت نسبت به امام حسین علیه‌السلام دانسته‌اید نمی‌دانم در پست بعدی‌اتان چه واژه‌ای را رنگی می‌کنید و با فونت درشت می‌گویید که من این را نگفتم و یک چیز دیگر را گفتم ... برادر کمی خویشتن‌داری هم بد نیست ... یا بحث فحش دادن ... ای کاش لااقل نظر کارشناس در مورد فحش و توهین را درست خوانده باشید تا بدانید بعضی چیزهایی که ممکن است به ذهن برخی فحش برسد در اصل فحش نیست و حرمتی هم از جانب خدا ندارد ... خدا حرام نکرده باشد شما حرام می‌کنید؟
[=Times New Roman]
من گفتم اگـــر دوست دارند...به اگـــر دقت کنید ، اگر چنین هدفی ندارند که دیگه مشکلی نیست.

اگر واقعاً منظورتان اینطور هست لطفاً در جمله‌بندی‌های خود دقت بیشتری کنید ... هر جمله سیاقی دارد که گاهی اگر یک کلمه‌ی اشتباه هم درش نوشته شود مانع از فهم معنای درست جمله نشود، همین است که ممکن است یک جمله سؤالی پرسیده شود ولی اسمش را بگذاریم استفهام انکاری که در اصل در صدد سؤال پرسیدن نیست و در صدد انکار یک مطلب است ... هر ادات تردیدی هم معنای تردید را در خواننده افاده نمی‌کند ... اگر قصد دارید جمله‌ای با سیاق تردید بنویسید باید این کار را طوری بکنید که از آن بوی تردید بیاید و بوی سؤال نه بوی توهین ... بعد هم مظلوم‌نمایی که من اشتباهی نکردم و تو بد فهمیدی ...
[=Times New Roman]
خداروشکر برای الگو برداری چهارده معصوم داریم و کلی عالم و عارف و آیت الله العظمی که اخلاق و روش زندگیشون از زیبایی و آسمانی بودن نظیر نداره.
چونکه صد آمد نود هم پیش ماست. البته نود برای اینهایی که شما میگید واقعا بلند پروازیه.
ببخشید اینو میگم ، اما بخدا خیلی چندشم میشه وقتی این افراد رو به عنوان الگو معرفی میکنید.

وقتی به ژنرال رسید با تعجب پرسید که ژنرال! اصلاً شبیه به تصوری که از یک ژنرال ارتش داشتم نیستید!؟ جواب داد که شاید تو خیلی تعداد زیادی از ما را ندیده‌ای ...
و در مورد اینکه چندشتان می‌شود ... سبحان الله! ... چی بگم ...
[=Times New Roman]
دقیقا برخی مداحان همین حرفارو میزنن ، میگن اون دنیا حضرت رقیه میان دست ما رو میگیرن می برند بهشت.
و حرفهایی شبیه این...
یکی از سوالات اعتقادی من هم که هنوز جواب درستی واسش پیدا نکردم همینه.
اینکه اگر بهشت رفتن اینقدر آسونه و با چهار تا گوله اشک و وای وای میریم بهشت
چرا باید برای اصلاح خودم تلاش کنم؟
والا من آدمی هستم که راحت گریه ام می گیره ، می تونم بیام توی هیئت یه جوری واستون اشک بریزم که همه بگن اگر مسعود دوران امام حسین علیه السلام زندگی میکرد قطعا یار 73 توی کربلا بود.
هم راحت گریه ام میاد ، هم ثواب می برم ، هم میرم بهشت ، هم دیگه خیالم راحته هرکاری که بکنم اشک هایی که ریختم می شورنش میره.

ممنون که سؤالتان را با سیاق سؤالی عنوان کردید ... کتاب مرحوم شوشتری جواب مناسبی برای این سؤال شما دارد ... اما قبل از آنکه بروید به سراغ کتاب ایشان حرف‌های مرحوم آیت‌الله بهجت را در مورد بکاء و کسانی که اهمیت آن را متوجه نمی‌شوند را گوش بدهید که دست از استبعاد بردارید ... بعد کتاب مرحوم شوشتری می‌تواند جواب این شبهه‌اتان را به طور کامل رفع نماید ...
[=Times New Roman]
من همچین ادعایی نکردم و اهل خود سازی هم نیستم.
اینکه یه عده فکر میکنند هرکس یه تاپیکی زد و به یه موضوعی معترض شد حتما خودش بیشتر از بقیه رعایت میکنه ، مشکل من نیست.

البته آیه‌ی قرآن است که «
كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّـهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ» و یا اینکه «أَتَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَتَنسَوْنَ أَنفُسَكُمْ وَأَنتُمْ تَتْلُونَ الْكِتَابَ ۚ أَفَلَا تَعْقِلُونَ» ... ما این مسأله یک تبصره هم دارد که دیگر بیانش نمی‌کنم ... فقط همین را اضافه می‌کنم که حتی اگر اهل خودسازی نیستید و خودتان مبرای از اتهام‌هایی که به دیگران وارد می‌دانید نیستید لااقل در همین یک تاپیکی که در نکوهش این کارها باز کرده‌اید رعایت کنید ... و فکر نکنم انتظار زیادی باشد ...
[=Times New Roman]
این سوال رو حتما جواب بدید.
شما واقعا احساس حقارت می کنید؟ :Gig:

یا حقیر تکیه کلامتونه؟

آخه خیلی ها این کلمه رو توی صحبت هاشون به کار می برند ولی چنان ملتو می بندن به رگبار ، آدم فکر میکنه وقتی میگه حقیر منظورش با طرف مقابلشه. :Gig:

جلوی شما که حتماً احساس حقارت نمی‌کنم، جلوی برخی دیگر چرا، و جلوی خدا هم گاهی که البته ای کاش همیشگی بود ... در واقع هر وقت که یادم می‌آید که هیچ چی نیستم احساس حقارت می‌کنم ... ولی شاید هم گاهی اشتباهی در زمانی که هنوز در حال غفلت هستم و گمان می‌کن که چیزی هستم این کلمه به زبانم بیاید ... بنابراین شما فرض کنید تکه کلامم هست چون مطمئن نیستم در این تاپیک هر جا که به کارش برده‌ام در حالتی از تواضع بوده باشم ... به هر حال وقتی می‌گویم من یا بنده یا حقیر منظورم خودم هستم ولو اینکه در آن لحظه بیشتر قائل به این باشم که طرف مقابلم حقیرتر از من است ... اصرار داشتید که جواب بدهم صریح جواب دادم ... خوشا به حال کسانی که همیشه می‌دانند که هیچ نیستند و مدام ورد زبانشان است که ما أنا و ما خطری ...

نقطه;885192 نوشت:
ه خیلی از مطالب دوستان قصد نداشتم جواب بدهم ... ولی الآن فکر می‌کنم بهتر است آخرین تلاشم را هم بکنم، شاید که تفاهمی حاصل شود تا شیطان تنها پیروز این میدان نباشد، اگر خدا بخواهد

دوست عزیز هیچکدام از شرکت کنندگان در این تایپیک در مورد اصول و فروع دین باهم اختلاف ندارند بحث بر سر روش اجرای یکی از مهمترین مراسم دینی است پس اگر توافقی هم حاصل نشود پیروز میدان شیطان نیست بحث بر سر کیفیت اجرای مراسم عزاداری سید الشهدا است نه کمیت اجرای ان

نقطه;885192 نوشت:
منظورم این است که نمی‌دانم چه مثال‌هایی در ذهن شماست، من فقط در مورد مثال‌هایی که خودم تا کنون دیده‌ام نظر می‌دهم

یکی از دوستان یک لینک در صفحه اول تایپیک اگر اشتباه نکنم گذاشته بود اگر لینک را میدید متوجه منظور دوست عزیزمون در مورد کنسرت راک میشدید

نقطه;885192 نوشت:
سگ مخلوق خداست اگرچه نسبت او به انسان به صورت عین نجاست باشد چنانکه کافر هم عین نجاست است ... در روایتی خوانده بودم که سگی به رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله گفته بود که هر صبح و شام خدا را شکر می‌کنم که مرا سگ آفرید ولی بی‌نماز قرار نداد ... برای انسانی که می‌تواند خلیفة الله باشد چه بگویید سگ و چه بگویید دیوار برای او توهین است نسبت به مقام انسانیتش، ولی اگر این انسان کافر و گمراه شود گاهی پیش می‌آید که توصیف او به صورت این حیوانات دیگر توهین نیست و توصیف حقیقت یا بخضی از حقیقت است ... این مطلب در قرآن هست، در روایات هم هست، در کلام برخی از علما هم هست، در نتیجه اگر در عزاداری‌ها هم باشد به خودی خود ایراد ندارد، مگر آنکه مثلاً برای جلوگیری از سوء استفاده‌ی کج‌فهم‌ها و دشمنان این مسأله تبصره بخورد و بگویند انجام ندهید

خونی که در بدن ما هست هم نجس هست ادراری که در بدن ما هست هم نجس هست خوک هم نجس هست گربه هم نجس هست حالا چرا سگ که وفادارترین حیوانات است و همه برای محافظت یا حتی پلیس یا زنده یابی در زلزله استفاده میشود را دستمایه بی احترامی قرار میدهیم را نمیدانم
ولی فرض کنیم یک شخص گمراه یا یک کافر برنامه شما را میبینید اینکه او را با منطق و محبت خطاب کنید در هدایت او احتمال موفقیت بیشتری دارید یا به این شخص فحاشی کنید مگر نه اینکه در توبه باز است مگر نه اینکه بیشتر دشمنان اسلام که علیه دین اسلام شمشیر کشیده بودند توبه کردند و در رکاب حضرت رسول جنگیدند ایا با محبت جذب دین اسلا شدند یا با فحاشی ؟
ضمنا شما میخواهید به مخالفینتان بی احترامی کنید این همه روش های دیگر چرا مراسم عزاداری را دست اویز قرار میدهید این یعنی استفاده ابزاری چون مردم برای عزاداری به این مجالس می ایند و شما با استفاده از شوری که در مردم ایجاد شده سعی کنید این پتانسیل را در جهت القای افکار خود بکار ببرید

نقطه;885192 نوشت:
می‌دانم شما و دوستان دیگر چه فحش‌هایی شنیده‌اید که اینطور برآشفته هستید، بخاطر همین هم از ابتدا گفتم اول باید دید که آیا آنچه به نظر شما فحش و توهین است واقعاً هم فحش و توهین هست یا نه ... زنازاده و خر و چهارپا و احمق و امثال آن گاهی فحش هست و گاهی نیست، بسته به اینکه به چه کسی بگویند ... اما چون معمولاً خود مسلمان‌ها هم اگرچه مسلمان‌زاده باشند ولی در فرهنگ آنطرف بزرگ شده‌اند و خیلی از ارزش‌ها و ضدارزش‌های خود را از آن طرف گرفته‌اند جلوی همان‌ها هم خیلی از مسائل دین را نمی‌شود گفت چون به چیزی که خداوند حلال کرده باشند هم می‌گویند کاری غیراخلاقی یا غیرانسانی ... از چندهمسری و متعه گرفته تا سنگسار و قطع ید تا برده‌داری و احکام آن تا برخی مثال‌های دیگر ... این‌ها بخاطر این است که مسلمین هم فقط یک سری اطلاعات سطحی از دینشان دارند ... مثل آنجایی که امام صادق علیه‌السلام چیزی خوردند و فرمودند شکر خدا و شکر پیغمبر و آن امام اهل سنت اعتراض کرد که این شرک است! امام علیه‌السلام هم آیه‌ای از قرآن را برایش خواندند و پرسیدند که آیا تا کنون آن را نخوانده بودی؟ جواب داد که چرا ولی به آن توجه نکرده بودم ...

اینکه یکی از بزرگترین مداحان کشور در مراسم عزاداری به ریس جمهور بی احترامی و فحاشی کرده و رکیک ترین الفاظ را بکار برد را چه مینامید؟ریس جمهور یک ملت نماینده این مردم است و بی احترامی به او بی احترامی به همه کسانی است که به این شخص رای داده اند
ضمنا ما میگوییم هر چیز جای خود را دارد مراسم عزاداری اسمش با خودش است وگرنه میگفتند فرهنگستان اسم مراسم عزاداری را به مراسم عزاداری و سیاست و تسویه حساب های جناحی تغییر داده

نقطه;885192 نوشت:
هل الدین الا الحب و البغض؟ ... تمام زندگی باید دین باشد و تمام دین باید سیاست باشد ... وقتی می‌فرمایند که هیچ عبادتی بدون ولایت ما قبول نیست و وقتی که عزاداری کلش یک سیاست است حقیر نمی‌توانم این فرمایش شما را بپذیرم

چطور عزاداری کلش سیاست است مصداقش را بگویید؟پس مداحان باید رشته علوم سیاسی بخوانند مگر کسانیکه برای مراسم عزاداری می ایند سیاسی هستند مگر جناح های مختلف سیاسی هر کدام دسته عزاداری خود را دارند؟ اساسا جمله سایت ما عین دیانت ما است در جواب افراد سکولار بود که میگفتند دین از سیاست جدا است

نقطه;885192 نوشت:
تا دخالت مدّ نظر شما چه باشد ... اگر بیاید و بگوید که بند فلان از قرارداد فلان با تبصره‌ی فلان از بهمان جور نیست و در نتیجه ای مردم به خیابان‌ها بریزید و بر علیه فلانی بشورید بله حق با شماست، ولی برخی از مسائل طور دیگری هستند ... یک باره بفرمایید که علما و روحانیون هم در امر سیاست هیچ نگویند وقتی رشته‌ی تحصیلی‌اشان چیز دیگری است ... مرحوم امام هم نباید انقلاب می‌کردند چون رشته‌اشان سیاست نبوده است؟

دوست عزیز روحانیون تحصیلات خوزوی دارند اتفاقا دروس سیاسی هم دارند مطالعه ازاد هم میکنند بحث های سیاسی و دینی میکنند فرق دارد با کسی که تا سوم راهنمایی هم درس نخوانده یاید در مورد سیاستهای کلی نظام و اقتصاد کلان اظهار نظر کند البته فرقی نمیکند روحانی بی سواد هم داریم هر کسی هر تخصصی دارد باید در زمینه تخصصش فعالیت کند فرض کنیم یک روحانی ریس بیمارستان شود و یک پزشک ریس حوزه علمیه چند شب پیش یک روحانی جوان میگفت یک شیر نزد امام زمان امده و غرش کرده و امام فرمودند این شیر به من گفتند همسر من زایمان دارد شما دعا کنید وضع حمل همسر من راحت باشد و امام فرمودند برو خدا به تو یک پسر داده است اخر هر چیزی که نمیتوان گفت باید سند بیاورید چرا برای دراوردن اشک مردم هرچیزی به ذهنمان میرسد را بگوییم

متن ها بیانگر حجم ضربه خواسته و یا نا خواسته افرادی معدود تحت عنوان مداحان نیست !
کلیپ های متاثر کننده از این آقایان در فضای مجازی موجود است !

از قمه زدن ها وبر هنه شدن و بالا و پایین پریدن و صدای سگ و قلاده بر گردن انداختن و حرکات موزون و ساز و رقص نور وووووو

مگر نه این است
بعنوان شیعه اهل البیت علیهم السلام باید از سنت معصومین و قرآن تبعیت کنیم !
آیا امامان ما چنین عزاداری هایی را برگزار می کردند؟
توصیه من به این عده چنین است
شما که این چنین انرژی و عشق و هیجان به خاندان عصمت و طهارت ع دارید
الان باب جهاد و شهادت ددر دفاع از حرمین شرفیق در عراق و سوریه باز است !
چرا نمی روید این شور تان که این چنین موجب وهن چهره تشیع علوی در جهان و نزد دشمنان قسم خورده می شود
در میادین نبرد با تکفیری های وهابی و داعش بکار گیردید؟

حکایت شماها مثل حاج گرینف نشود . بعد از اتمام جنگ با تکفیر ی ها بیاید اشک بریزید
عاشق شهادت هستید
باب جهاد بسته شده است
از من گفتن دوستان

[=Times New Roman]

نقطه;885192 نوشت:

حرمت عزاداران حسینی کم نیست که دستمایه‌ی چنین تاپیکی قرار بگیرد که از ابتدا با چنان عنوان و چنان متنی آغاز گردید ...

نقطه;885192 نوشت:

ولی باز هم می‌گویم که بستگی به این دارد که منظور کسانی که آتششان تند است...

نقطه;885192 نوشت:

نمی‌توانم مطمئن باشم که دوستان برآشفته در این تاپیک واقعاً با چه مسائلی روبرو بوده‌اند که گویی جان به گلویشان رسیده است و
همه‌ی مجالس عزای امام حسین علیه‌السلام را به آتش گلوله‌ی خود بسته‌اند و عزاداران حسینی را که سرافرازان قیامت هستند را اینگونه مورد هجوم خود قرار داده‌اند ...

نقطه;885192 نوشت:

خیلی‌ها هستند که هر چه دل تنگشان خواسته گفته‌اند، شما هم بگویید احتمالاً وضع از اینکه هست بدتر نمی‌شود

نقطه;885192 نوشت:

حتماً جناب مسعود و دوستان ایشان هم دقیقاً همین اتهام جهل را به بنده و کسانی که سعی دارم از ایشان دفاع کنم می‌دهند و حتی جهل بنده را از نوع خطرناک آن و جهل مرکب تشخیص می‌دهند و شاید هیچ امیدی هم به رستگاری ما نداشته باشند مگرآنکه در آیین ایشان داخل شویم و به هر چه ایشان می‌گویند که دیگران را بخندانند بخندیم و هر که را که ایشان مسخره می‌کنند مسخره کنیم ...

نقطه;885192 نوشت:

[=Times New Roman]اعصاب داغون هم که داشته باشیم باز دلیل نمی‌شود راحت یک عده را چاقوکش معرفی کنیم و بیاندازیمشان در قعر جهنم

نقطه;885192 نوشت:

[=Times New Roman]یک جمله‌ی اشتباه می‌تواند آشوب به پا کند اگر جوّ متشنج و آتش در سینه‌ها برافروخته باشد ...

نقطه;885192 نوشت:

احتمالاً من پست‌های جناب مسعود را درست نخوانده‌ام یا ایشان حال روحی‌اشان خوب نبوده است که اینطور نوشته‌اند

نقطه;885192 نوشت:

[=Times New Roman]برایتان متأسفم ... فکر می‌کنم دنیای خیلی کوچکی دارید

نقطه;885192 نوشت:

[=Times New Roman]فقط همین را اضافه می‌کنم که حتی اگر اهل خودسازی نیستید یا اهل توهین به دیگران و تمسخرشان هم هستید

نقطه;885192 نوشت:

ولی مخالفان هم دیگر خودشان را کنترل کنند و احساسات و تمایلات خودشان را به دین خدا نچسبانند ...

نقطه;885192 نوشت:

در پایان جناب مسعود، اگر موافق هستید این جنگ لفظی را تمام کنیم ... شما هم اگر می‌توانید در این تاپیک جلوی خودتان را کمی بیشتر بگیرید.

در پستی گفته بودم که
نظر اسلام مهمه و نظر من مهم نیست و تا زمانی که بتونم پاسخ قانع کننده ای بگیرم بر سر موضع خودم هستم.

من دیگه بحثی با شما ندارم.

فقط خدا می داند که اگر من این حرف ها رو به شما می زدم شما چه فیلم های دیگری پیاده می کردید و چه چیزهای دیگری رو به من نسبت می دادید.

هووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووف.

موضوع قفل شده است