صفحه 1 از 22 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا برخی مداحان سادیسم دارند؟

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    1,943
    صلوات
    12593
    حضور
    259 روز 8 ساعت 44 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    117

اشاره آیا برخی مداحان سادیسم دارند؟

سلام و عرض احترام خدمت کارشناسان محترم.

گاهی در مراسم عزاداری که برای ائمه اطهار علیهم السلام گرفته میشه رفتارهایی صورت می گیره که به نظر من خیلی زشت و زننده هستند.

مثلا برخی مداحان فحاشی میکنن به برخی مسئولین کشور و یا به دشمنان اسلام.

مثلا در هیئت ها لخت میشن و میزنن تو سر و صورت خودشون و بالا و پایین می پرند.

مثلا برخی مداحان وقتی روضه می خونند از اینکه می بینند ملت ناله میکنن و میزنن تو صورت خودشون لذت می برند و هی میگن ای جانم ای جانم

یکی از مداحان در مجلس عزاداری امام حسین علیه السلام حین روضه خوندن میگفت هرکی می تونه جیغ بزنه ، شیون کنه ، داد بزنید ،از این مجلس با صدای باز بری بیرون جفا کردی

و در همین مجلس از خشم و ناراحتی چنگ زد توی موهای پسر نوجوانش

و برای شرح صحنه ای در کربلا پیراهن پسرش رو هم به طرز وحشیانه ای پاره کرد که واقعا بدجوری دلمو سوزوند.

لطفا کارشناس مربوط به هر سوال ، دقیق و کامل و به زبان ساده و بدون استفاده از هرگونه لغت سنگین و پیچیده پاسخ بدهد.

.
    .
    .
    .
    .

1- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی و تهمت زدن به چهره های سرشناس کشور در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

2- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه.

اگر اوباما یا هرکس دیگه زنازاده باشه / نباشه ، اگر باعث فراری دادن مردم از اسلام بشه/نشه چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

3- حکم شرعی و حکم اخلاقی لخت شدن در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

4- آیا مداحی که از خود زدنی و ناله و گریه ی مردم لذت می بره سادیسم داره؟

احتمالا پاسختون این هست که مداح چون محب/شیعه/عاشق ائمه اطهار علیهم السلام هست ، از اینکه می بینه ائمه اطهار علیهم السلام این همه عاشق دلسوخته دارند لذت می برند.

5- مداحی که بیش از پنجاه یا شصت سال از عمرش گذشته و اینقدر به ائمه اطهار علیهم السلام علاقه و ارادت داره و سادیسم نداره ، چرا حاضر نیست جلوی زبونش رو حداقل به حرمت صاحب مجلس بگیره؟

پس اثر چای و شربت و اشک و ناله ی روضه کجا مشخص میشه؟

6- اگر حضرت مهدی علیه السلام مهمان مجلس عزاداری باشند ، باز هم می شود لخت شد و سینه زد؟ باز هم می شود فحاشی کرد؟ باز هم می شود نعره کشید؟

7- چه می شود یک نفر به عشق ائمه اطهار علیهم السلام از گناه و زشتی و بدی خودش را دور میکند و یک نفر دیگر با عشق به ائمه اطهار علیهم السلام حماقتش بیشتر می شود؟

نفر اول چه چیزی را می بیند که نفر دوم نمی بیند؟

8- عشق واقعی به ائمه اطهار علیهم السلام چجوری به دست میاد؟ و چگونه باید عاشق شد که قدرت بازدارندگی داشته باشند نه ویرانگری و خل و چل بازی؟

ویرایش توسط mahsa100 : 1395/09/11 در ساعت 17:05
    فرق من با بقیه رو فقط کسی می دونه که واسم با بقیه فرق داره.

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    18,833
    صلوات
    50800
    حضور
    133 روز 13 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    35

با نام و یاد دوست

آیا برخی مداحان سادیسم دارند؟

کارشناسان بحث: استاد شفا و استاد نسیم رحمت
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : 1395/08/02 در ساعت 20:22

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    2,629
    صلوات
    10055
    حضور
    47 روز 3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    سلام و عرض احترام خدمت کارشناسان محترم.

گاهی در مراسم عزاداری که برای ائمه اطهار علیهم السلام گرفته میشه رفتارهایی صورت می گیره که به نظر من خیلی زشت و زننده هستند.

مثلا برخی مداحان فحاشی میکنن به برخی مسئولین کشور و یا به دشمنان اسلام.

مثلا در هیئت ها لخت میشن و میزنن تو سر و صورت خودشون و بالا و پایین می پرند.

مثلا برخی مداحان وقتی روضه می خونند از اینکه می بینند ملت ناله میکنن و میزنن تو صورت خودشون لذت می برند و هی میگن ای جانم ای جانم

یکی از مداحان در مجلس عزاداری امام حسین علیه السلام حین روضه خوندن میگفت هرکی می تونه جیغ بزنه ، شیون کنه ، داد بزنید ،از این مجلس با صدای باز بری بیرون جفا کردی

و در همین مجلس از خشم و ناراحتی چنگ زد توی موهای پسر نوجوانش

و برای شرح صحنه ای در کربلا پیراهن پسرش رو هم به طرز وحشیانه ای پاره کرد که واقعا بدجوری دلمو سوزوند.

لطفا کارشناس مربوط به هر سوال ، دقیق و کامل و به زبان ساده و بدون استفاده از هرگونه لغت سنگین و پیچیده پاسخ بدهد.

.
    .
    .
    .
    .

1- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی و تهمت زدن به چهره های سرشناس کشور در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

2- حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه.

اگر اوباما یا هرکس دیگه زنازاده باشه / نباشه ، اگر باعث فراری دادن مردم از اسلام بشه/نشه چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

3- حکم شرعی و حکم اخلاقی لخت شدن در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام چیست؟ ( نظر تمام مراجع لطفا )

4- آیا مداحی که از خود زدنی و ناله و گریه ی مردم لذت می بره سادیسم داره؟

احتمالا پاسختون این هست که مداح چون محب/شیعه/عاشق ائمه اطهار علیهم السلام هست ، از اینکه می بینه ائمه اطهار علیهم السلام این همه عاشق دلسوخته دارند لذت می برند.

5- مداحی که بیش از پنجاه یا شصت سال از عمرش گذشته و اینقدر به ائمه اطهار علیهم السلام علاقه و ارادت داره و سادیسم نداره ، چرا حاضر نیست جلوی زبونش رو حداقل به حرمت صاحب مجلس بگیره؟

پس اثر چای و شربت و اشک و ناله ی روضه کجا مشخص میشه؟

6- اگر حضرت مهدی علیه السلام مهمان مجلس عزاداری باشند ، باز هم می شود لخت شد و سینه زد؟ باز هم می شود فحاشی کرد؟ باز هم می شود نعره کشید؟

7- چه می شود یک نفر به عشق ائمه اطهار علیهم السلام از گناه و زشتی و بدی خودش را دور میکند و یک نفر دیگر با عشق به ائمه اطهار علیهم السلام حماقتش بیشتر می شود؟

نفر اول چه چیزی را می بیند که نفر دوم نمی بیند؟

8- عشق واقعی به ائمه اطهار علیهم السلام چجوری به دست میاد؟ و چگونه باید عاشق شد که قدرت بازدارندگی داشته باشند نه ویرانگری و خل و چل بازی؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-سب و دشنام مؤمن، خواه شیعه و خواه غیرشیعه، حرام است.
    2-سب کافر در صورتی­‌که ظلم به او باشد، حرام است و اگر ظلم محسوب نشود، مکروه است. مگر در ­جایی­ که لازم باشد کفار را هجو کنند.
    3- در مورد برهنه شدن در سینه زنی به شرط اینکه نامحرم نباشد، اینگونه فرمودند: شایسته است عزاداری به شیوه مرسوم و سنتی ـ که با لباس انجام می گرفته ـ برگزار گردد.

بقیه سوالات مربوط به بخش مشاوره و اخلاق می شود ، که از آن بزرگواران جویا شوید.

پی نوشت:
    رساله آموزشی،ج2 ، احکام سب مومن و غیبت
    سایت رهبری، احکام مناسبتی ، احکام عزاداری
    ویرایش توسط شفا : 1395/07/30 در ساعت 22:24 دلیل: درج آدرس

علاقه
    نوشته
    1,943
    صلوات
    12593
    حضور
    259 روز 8 ساعت 44 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط شفا نمایش پست ها
    سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

1-سب و دشنام مؤمن، خواه شیعه و خواه غیرشیعه، حرام است.
    2-سب کافر در صورتی­‌که ظلم به او باشد، حرام است و اگر ظلم محسوب نشود، مکروه است. مگر در ­جایی­ که لازم باشد کفار را هجو کنند.
    3- در مورد برهنه شدن در سینه زنی به شرط اینکه نامحرم نباشد، اینگونه فرمودند: شایسته است عزاداری به شیوه مرسوم و سنتی ـ که با لباس انجام می گرفته ـ برگزار گردد.

بقیه سوالات مربوط به بخش مشاوره و اخلاق می شود ، که از آن بزرگواران جویا شوید.

پی نوشت:
    رساله آموزشی،ج2 ، احکام سب مومن و غیبت
    سایت رهبری، احکام مناسبتی ، احکام عزاداری
    سلام.

ممنون از پاسخگوییتون.

لطفا بقیه کارشناسان به سوالات مربوط به خودشون پاسخ دقیق و کامل بدهند.

علاقه
    شکار جاسوس!
    نوشته
    44
    صلوات
    77
    حضور
    16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    چیزهایی که شما ذکر کردید, مصداق "سادیسم" نیست!
    این اسمش عذاداری هست
    عذاداری هم سادیسم و خودآزاری نیست!
    حالا اینکه کسی قمه بزنه پشتشو با تیغ پاره کنه این سادیسمه
    شما دارید زیرآب مداحی رو میزنید!
    بعد جالبه بحث "توهین به مسئولین" رو هم مطرح می‌کنید که البته به جای خودش درسته ولی اینجا به قصد سیاسی این کارو می‌کنید!
    بعد لخت شدنشون که لخت‌شدن کامل و یا گلاب به روتون کنار نامحرم نیست!
    خداییش کدوم یک از حرفهایی که زدید و مداحان و هیئت‌ها رو متهم کردید واقعا "سادیسم" و کار منکره!؟
    چرا زا "تشیع لندنی" که در هیئت‌ها و مراسم‌ها نفوذ کرده حرفی نمی‌زنید و "مداحان" رو محکوم می‌کنید! منظورتون از مداح تهمت‌زننده رو رک بگید, هرچند که می‌دونیم "کیو" می‌گید!
    "احتمالا پاسختون این هست"
    استفاده از یک تکنیک جنگ روانی که به پاسخ طرف جهت دلخواهش رو می‌ده! تا شخص نتونه پاسخ درست رو که اتفاقا همونی هست که پرسش‌دهنده, مطرح کرده رو جواب بده!!!!!!
    و خودشو با مطرح کردن "زنازادگی" اوباما نشون می‌ده! شما دلت برای اوباما یا دشمنان اهل بیت (ص) سوخته!؟ داداش ما خودمون اینکاره‌ایم!
    بعدش مثل همیشه همون بحث "گریز مردم از اسلام" رو مطرح می‌کنه که بگه تقصیر مداح‌ها هست!
    در حالی که دشمن همه تلاششو می‌کنه تا یا مداحان را فاسد کنه (یا مداح فاسد وارد کنه) یا فاسد نشون بده, چون می‌دونه که مداح و روحانی و جمهوری اسلامی هستند که مردم رو به اسلام جذب می‌کنند!

ببین داداش جاسوس موساد! ما کاره‌ای نیستیم که بخواهیم مچ شماها رو بگیریم و لوتون بدیم.
    این خداوند انتقام‌گیرنده هست که دست شما رو رو می‌کنه
    شما وقتی یک نقشه رو اجرا می‌کنید, این نقشه به صورت اتوماتیک لو رفته!
    شما توده مردم رو می‌تونید فریب دهید, امثال ما رو هم به اذن خدا فریب می‌دهید تا خداوند به این وسیله جان ما رو حفظ کنه!
    ولی در نهایت که چی؟
    حضرت موسی در خانه فرعون بزرگ شد و فرعون هیچ غلطی نتونست بکنه!
    وقتی خداوند تصمیم بگیره که شماها رو مجازات عام بکنه, همین اکثریت مردمی که فریب داده‌اید, رو خداوند علیه خودتون می‌شورونه و نیازی نیست که من و امثال من بیاییم حال شماها رو بگیریم!
    ما نشستیم خونه‌هامون و این خدا هست که بوسیله خودتون و توده فریب‌خورده‌تون شماها رو منفجر می‌کنه!!!
    اگر هم دیدی کسایی رو تونستید ترور کنید, مثل اهل بیت (ص) این رو خدا خواسته بوده! که حقانیت اونها رو نشون بده و قاتلان شراب‌خوار و زنازاده‌شونو رسوا و روسیاه کنه
    شما شهید آیت رو ترور کردید, ولی چی شد؟ گرفتن موسویتونو کردن تو حصر, گند زدن به فتنه‌ای که قرار بود آیت افشاش کنه!
    یا مطهری رو کشتید, اونهمه حرف و کتاب ازش موند! چی رو کشتید !؟ کسی که ماموریتش به سر اومده بود!؟؟
    من و امثال من رو هم که خداوند اراده حفظ جونشون رو کرده نمی‌تونید کاری بکنید! اینو هم اضافه کنم که من اطلاعتی هم نیستم و هیچ‌جا هم ردی ندارم و اگر هم ردی باشه ردگم‌کنیه! حالا شماها تلاشتون بکنید و ناامید نشید!
    برو اینا رو گزارش بده!

7. صلوات

علاقه
    ،،،
    نوشته
    322
    صلوات
    906
    حضور
    4 روز 14 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

واي چه قدر اين تاپيك حرف دل منه
    حالا شما مردي مجلس زنونه نيومدي
    من كلا فقط محرم گاهي ميرم هيئت و مجلس مذهبي كه از امسال قرا گذاشتم نرم
    امسال دو جا رفتم اولي كه بساط غيبت به پا بود حسابي
    خانومه كه مثلا سخنران و مداح بود سرتاپا طلا انداخته بود يه ريز در باب اينكه نبايد به دنيا دل بست سخن ميگفت من دهنم وا مونده بود اخه ادم وارسته از دنيا اينهمه طلا ميخواد چيكار
    مجلس دومم كه انقدر تيكه اومدن به بي حجابها از بس معذب شدم زدم بيرون
    من فقط ميدونم همه اين ادمها بايد جواب امام حسين رو بدن
    كجا امام حسين دلش ميخواد لخت بشن مردم و اون حركات انجام بشه
    تو نت عكسهاي قمه زني و مراسم شيرخوارگان رو ادم ميبينه مصداق كامل كودك ازاريه
    جديدا هم كه از بس خودشون فحاشن اين خصلت زشت رو به امام حسين هم نسبت دادن!
    کسانی که نمی خواهند به باورهایشان شک کنند"متعصب " هستند!کسانی که نمی توانند "احمق" هستند!کسانی که می ترسند"بردگان"هستند! برتراند راسل

9. صلوات ها 3

نوشته
    115
    صلوات
    499
    حضور
    3 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

منم اين مدل مداحي ها رو نميپسندم
    شما بيت امام رو نگاه كنيد اون مداح قديميه اصلا از اين كارها نميكرد
    ادم بايد جوري رفتار كنه كه دشمن كمترين فرصت رو داشته باشه كه سواستفاده كنه

آن هایی که شبیه به ستارگان سینمای جهان اند زیباترین نیستند!!!
    زیباترین ها فقط شبیه به حرف هایشان هستند...
    و چقدر دوست داشتنی اند انسان هایی که شبیه به حرف هایشان هستند!!!
    آن هایی که بوی انسانیت از ده متریشان به مشامت می رسد!!!

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,204
    صلوات
    26831
    حضور
    46 روز 19 ساعت 16 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط هرمیون نمایش پست ها
    مشگل دقیقا این هستش که در درون کشورمون تنها میخوان پوسته دین رو حفظ کنند و کاری با بطن دین ندارند .
    بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

عمل به عمق دین ان شاء الله نصیب همه شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ملورين نمایش پست ها
    خانومه كه مثلا سخنران و مداح بود سرتاپا طلا انداخته بود يه ريز در باب اينكه نبايد به دنيا دل بست سخن ميگفت من دهنم وا مونده بود اخه ادم وارسته از دنيا اينهمه طلا ميخواد چيكار
    مجلس دومم كه انقدر تيكه اومدن به بي حجابها از بس معذب شدم زدم بيرون
    وارستگی در دنیا رو یکی اینگونه شرح داد که زهد به معنای دوری از مال دنیا نیست بلکه دلبسته نوبدن دنیا است(نقل مضمون کردم)

مثلا مثال یکی از علما رو زدند با یک درویش پیش عالمی ثروتمند می رود درویش می گوید برویم کربلا عالم می گوید برویم درویش می گوید همین الان بله همین الان می روند وسطای راه عالم می بیند که درویش رنگش عوض می شود می گوید چه شده؟ می گوید کشکولم را جا گذاشتم!(نقل مضمون کردم و عینش رو نگفتم)

یا علی(ع)

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,206
    صلوات
    6148
    حضور
    126 روز 13 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    حکم شرعی و حکم اخلاقی فحاشی به دشمنان اسلام در مجلس عزاداری ائمه اطهار علیهم السلام ، مثلا بگن اوباما یا هرکسی دیگه زنا زاده هست یا هر فحش دیگه.
    سلام و عرض ادب

من نمیدونم چرا برخی از اشخاص نمیتونن بدی یه شخص رو در حد همونی که هست بیان کنن و حتما باید چهار تا بذارن روش تا دلشون راضی بشه و یا شاید فکر میکنن اینجوری اثر گذاریش بیشتره. خب برفرض فلان شخص دشمن و بد، تو همون رفتارهای بد و اشتباهی که براش سند و مدرک داری رو بیان کن نیازی به دشنام دادن و تهمت زدن نیست.

داستان زیر از داستان راستان هست:

دوستیی که بریده شد

شاید کسی گمان نمی برد که آن دوستی بریده شود و آن دو رفیق که همیشه ملازم یکدیگر بودند روزی از هم جدا شوند. مردم یکی از آنها را بیش از آن اندازه که به نام اصلی خودش بشناسند به نام دوست و رفیقش می شناختند.معمولا وقتی که می خواستند از او یاد کنند،توجه به نام اصلی اش نداشتند و می گفتند:«رفیق...»آری او به نام «رفیق امام صادق »معروف شده بود،ولی در آن روز که مثل همیشه با یکدیگر بودند و با هم داخل بازار کفشدوزها شدند آیا کسی گمان می کرد که پیش از آنکه آنها از بازار بیرون بیایند رشته دوستی شان برای همیشه بریده شود؟!در آن روز او مانند همیشه همراه امام بود و با هم داخل بازار کفشدوزها شدند.غلام سیاه پوستش هم در آن روز با او بود و از پشت سرش حرکت می کرد.در وسط بازار ناگهان به پشت سر نگاه کرد،غلام را ندید.بعد از چند قدم دیگر دو مرتبه سر را به عقب برگرداند،باز هم غلام را ندید.سومین بار به پشت سر نگاه کرد،هنوز هم از غلام-که سرگرم تماشای اطراف شده و از ارباب خود دور افتاده بود-خبری نبود.برای مرتبه چهارم که سر خود را به عقب برگرداند غلام را دید،با خشم به وی گفت:«مادر فلان!کجا بودی؟»تا این جمله از دهانش خارج شد،امام صادق به علامت تعجب دست خود را بلند! کرد و محکم به پیشانی خویش زد و فرمود:«سبحان الله!به مادرش دشنام می دهی؟!به مادرش نسبت کار ناروا می دهی؟!من خیال می کردم تو مردی با تقوا و پرهیزگاری.معلومم شد در تو ورع و تقوایی وجود ندارد.»-یابن رسول الله!این غلام اصلا سندی است و مادرش هم از اهل سند است.خودت می دانی که آنها مسلمان نیستند.مادر این غلام یک زن مسلمان نبوده که من به او تهمت نا روا زده باشم.-مادرش کافر بوده که بوده.هر قومی سنتی و قانونی در امر ازدواج دارند.وقتی طبق همان سنت و قانون رفتار کنند عملشان زنا نیست و فرزندانشان زنازاده محسوب نمی شوند.امام بعد از این بیان به او فرمود:«دیگر از من دور شو.»بعد از آن،دیگر کسی ندید که امام صادق با او راه برود،تا مرگ بین آنها جدایی کامل انداخت (9).

ویرایش توسط حق دوست : 1395/08/01 در ساعت 12:20

نرم افزار نوای نیاز: منتخب ادعیه و مناجات همراه با صوت و ترجمه و جلوه های بصری

امام علی علیه السلام:
    مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

وَ الْحَقُّ مَعَكُمْ وَ فِيكُمْ وَ مِنْكُمْ وَ إِلَيْكُمْ

علاقه
    نوشته
    1,943
    صلوات
    12593
    حضور
    259 روز 8 ساعت 44 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    117

سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط حق دوست نمایش پست ها

سلام و عرض ادب
    من نمیدونم چرا برخی از اشخاص نمیتونن بدی یه شخص رو در حد همونی که هست بیان کنن و حتما باید چهار تا بذارن روش تا دلشون راضی بشه
    آخ گفتی آخ گفتی.

قدیمیه ولی واسه من هیچوقت تکراری نمیشه.

این استاد عزیز و دلسوز همون کسیه که مسیر زندگی منو عوض کرد

صفحه 1 از 22 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 119

کلمات کلیدی این موضوع