جمع بندی وابستگی عاطفی بین مربی و متربی

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وابستگی عاطفی بین مربی و متربی

سلام علیکم . خسته نباشید. در مورد مطلب تربیتی مهمی میخوام ازتون مشاوره بگیرم. من جوانی 20 ساله و مجرد هستم.بنده مدتی است که در یک مجموعه فرهنگی تربیتی خودجوش مشغول فعالیت هستم. در این مجموعه تعداد زیادی از نوجوانان 11 تا 16 سال را جذب کردیم و برنامه های متنوع فرهنگی تربیتی تفریحی برایشان برگزار میکنیم. کاری شبیه به حلقات صالحین اما بسیار پیشرفته تر و متنوع تر.اما مشکلی که برای بنده پیش امده این است که بخاطر اردوهای تفریحی و فعالیت ها و ارتباط تنگاتنگ و زیادی که با این بچه ها بخصوص در طول تابستان داشتیم به این بچه ها بخصوص به تعدادی خاص از اونا به طور غیر ارادی وابستگی پیدا کردم بطوریکه وقتی کارمون داخل مجموعه تموم میشه و میرم خونه حالت افسردگی دارم. و حال درس خوندن ندارم بخصوص وقتی که داخل خونه تنها باشم و کسی هم پیشم نباشه. این حالت تشدید میشه. چجوری میتونم این حس وابستگی عاطفی و دلبستگی به این بچه ها و مجموعه رو تعدیل کنم ؟ ضمنا بگم که بنده مربی حلقه نبستم. از بچه های کادر مجموعه هستم و به این خاطر با بچه های همه حلقه ها ارتباط دارم. و بگم که این وابستگی فقط و فقط عاطفیه ( خدای ناکرده جنسیتی نیست ). به بنده بفرمایید که کجای کارم مشکل داشته که به این مشکل دچار شدم ؟ و همچنین بفرمایید چه کار باید بکنم تا این مشکل برطرف بشه ؟اگر جزییات دیگری خواستید بفرمایید تا بهتون عرض کنم. ممنونم یاعلی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Ghaem1395;882986 نوشت:
سلام علیکم

با عرض سلام و ادب به شما و همه اسک دینی های عزیز

Ghaem1395;882986 نوشت:
خسته نباشید. در مورد مطلب تربیتی مهمی میخوام ازتون مشاوره بگیرم. من جوانی 20 ساله و مجرد هستم.بنده مدتی است که در یک مجموعه فرهنگی تربیتی خودجوش مشغول فعالیت هستم. در این مجموعه تعداد زیادی از نوجوانان 11 تا 16 سال را جذب کردیم و برنامه های متنوع فرهنگی تربیتی تفریحی برایشان برگزار میکنیم. کاری شبیه به حلقات صالحین اما بسیار پیشرفته تر و متنوع تر.اما مشکلی که برای بنده پیش امده این است که بخاطر اردوهای تفریحی و فعالیت ها و ارتباط تنگاتنگ و زیادی که با این بچه ها بخصوص در طول تابستان داشتیم به این بچه ها بخصوص به تعدادی خاص از اونا به طور غیر ارادی وابستگی پیدا کردم بطوریکه وقتی کارمون داخل مجموعه تموم میشه و میرم خونه حالت افسردگی دارم. و حال درس خوندن ندارم بخصوص وقتی که داخل خونه تنها باشم و کسی هم پیشم نباشه. این حالت تشدید میشه. چجوری میتونم این حس وابستگی عاطفی و دلبستگی به این بچه ها و مجموعه رو تعدیل کنم ؟ ضمنا بگم که بنده مربی حلقه نبستم. از بچه های کادر مجموعه هستم و به این خاطر با بچه های همه حلقه ها ارتباط دارم. و بگم که این وابستگی فقط و فقط عاطفیه ( خدای ناکرده جنسیتی نیست ). به بنده بفرمایید که کجای کارم مشکل داشته که به این مشکل دچار شدم ؟ و همچنین بفرمایید چه کار باید بکنم تا این مشکل برطرف بشه ؟اگر جزییات دیگری خواستید بفرمایید تا بهتون عرض کنم. ممنونم یاعلی

برادر عزیز وابستگی برای افراد مختلف رخ می دهد و می تواند علل مختلفی داشته باشد از جمله نوع تربیت و شکل گیری شخصیت و عاطفه و...
شما باید نسبت به ویژگیهای خود و دوستان مجموعه اطلاعات بیشتری داشتید تا با این مشکل مواجه نمی شدید چه بسا آن بجه ها نیز به شما وابسته شده باشند .باید بیشتر احساسات خود را رصد می کردید تا به محض احتمال وابستگی ارتباطات خود را محدود می کردید .
هرچند فعلا تنها در زمینه عاطفی وابسته شده اید ولی با توجه به ویژگیهای شما و دوستانتون و فریب های شیطان باید مواظب باشید که رابطه گناه آلود نشود.
در تاپیک های زیر در زمینه وابستگی نکاتی اشاره شده است مطالعه نمایید در صورتی که سوال یا ابهامی بود در خدمتم:

[h=1]پیشگیری از وابستگی به همجنس
[/h]
[h=1]وابستگی عاطفی
[/h]
[h=1]وابسته شدن به یک دوست
[/h]
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

جمع بندی:

سوال :

سلام علیکم . خسته نباشید. در مورد مطلب تربیتی مهمی میخوام ازتون مشاوره بگیرم. من جوانی 20 ساله و مجرد هستم.بنده مدتی است که در یک مجموعه فرهنگی تربیتی خودجوش مشغول فعالیت هستم. در این مجموعه تعداد زیادی از نوجوانان 11 تا 16 سال را جذب کردیم و برنامه های متنوع فرهنگی تربیتی تفریحی برایشان برگزار میکنیم. کاری شبیه به حلقات صالحین اما بسیار پیشرفته تر و متنوع تر.اما مشکلی که برای بنده پیش امده این است که بخاطر اردوهای تفریحی و فعالیت ها و ارتباط تنگاتنگ و زیادی که با این بچه ها بخصوص در طول تابستان داشتیم به این بچه ها بخصوص به تعدادی خاص از اونا به طور غیر ارادی وابستگی پیدا کردم بطوریکه وقتی کارمون داخل مجموعه تموم میشه و میرم خونه حالت افسردگی دارم. و حال درس خوندن ندارم بخصوص وقتی که داخل خونه تنها باشم و کسی هم پیشم نباشه. این حالت تشدید میشه. چجوری میتونم این حس وابستگی عاطفی و دلبستگی به این بچه ها و مجموعه رو تعدیل کنم ؟ ضمنا بگم که بنده مربی حلقه نبستم. از بچه های کادر مجموعه هستم و به این خاطر با بچه های همه حلقه ها ارتباط دارم. و بگم که این وابستگی فقط و فقط عاطفیه ( خدای ناکرده جنسیتی نیست ). به بنده بفرمایید که کجای کارم مشکل داشته که به این مشکل دچار شدم ؟ و همچنین بفرمایید چه کار باید بکنم تا این مشکل برطرف بشه ؟اگر جزییات دیگری خواستید بفرمایید تا بهتون عرض کنم. ممنونم یاعلی

پاسخ :

برادر عزیز وابستگی برای افراد مختلف رخ می دهد و می تواند علل مختلفی داشته باشد از جمله نوع تربیت و شکل گیری شخصیت و عاطفه و...
شما باید نسبت به ویژگیهای خود و دوستان مجموعه اطلاعات بیشتری داشتید تا با این مشکل مواجه نمی شدید چه بسا آن بجه ها نیز به شما وابسته شده باشند .باید بیشتر احساسات خود را رصد می کردید تا به محض احتمال وابستگی ارتباطات خود را محدود می کردید .
هرچند فعلا تنها در زمینه عاطفی وابسته شده اید ولی با توجه به ویژگیهای شما و دوستانتون و فریب های شیطان باید مواظب باشید که رابطه گناه آلود نشود.
در تاپیک های زیر در زمینه وابستگی نکاتی اشاره شده است مطالعه نمایید در صورتی که سوال یا ابهامی بود در خدمتم:

پیشگیری از وابستگی به همجنس

وابستگی عاطفی

وابسته شدن به یک دوست

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:18/ 9/ 1395

موضوع قفل شده است