حجاب گرفتن از پسر بچه غیر بالغ

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجاب گرفتن از پسر بچه غیر بالغ

عرض سلام و احترام

آیا از پسر بچه ای که ممیز است و خوب و بد را تشخیص می دهد اما به سن بلوغ نرسیده باید حجاب گرفت؟؟ اگر بله حد حجاب چقدر باید باشد؟؟
و تشخیص ممیز بودن بر چه اساس است و اصلا ممیز به که می گویند؟
مقلد مقام معظم رهبری هستم

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

زینبیون;882818 نوشت:
عرض سلام و احترام

آیا از پسر بچه ای که ممیز است و خوب و بد را تشخیص می دهد اما به سن بلوغ نرسیده باید حجاب گرفت؟؟ اگر بله حد حجاب چقدر باید باشد؟؟
و تشخیص ممیز بودن بر چه اساس است و اصلا ممیز به که می گویند؟
مقلد مقام معظم رهبری هستم

با تشکر

با عرض سلام و احترام

1. به احتیاط واجب ، حجاب در مقابل پسر ممیز که خوب و بد را تشخیص داده و به حدی رسیده که نظر شهوانی دارد ، لازم است.

2. حد حجاب همان حجاب در مقابل مرد بالغ است.

3. ممیز در این مسئله همان طور که بیان شد به کسی گفته می شود که خوب و بد (از نظر جنسی) را تشخیص داده و نگاه شهوانی دارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
امام خمینی ، توضیح المسائل م 2311 (مطابق با نظر حضرت آیت الله خامنه ای)[/]

سلام.
این روزها فکر کنم دیگر برای یک پسر بچه ی به بلوغ نرسیده ازنظر سن باید حجاب کرد.
بامسائلی که استاد حامی عرض میکنند و بعضی دوستان نابابی که چه دختر وچه پسر در مدرسه پیدا میکنند بلوغشان زودتر می رسد.

بلوغ به معنای تموم شدن پانزده سال نیست و بلکه اگه کسی تا این سال خصوصیات بالغ شدن رو نداشته باشه بعد از پانزده سالگی بالغ می شه

پس اگه کسی در سن 10 سالگی توانایی جنسی پسر 15 ساله رو داشته باشه بالغه و مکلف

شما بگین بلوغ زود رس

سلام خواهر خوبم
من خودم مادر یک پسر ده ساله هستم و کاملا متوجه هستم که همه چیزو متوجه میشه الآن بچه ها خیلی زیرک و باهوش شدند
مثلا پسرم تو خیابون یا مدرسه ش خانمی ببینه که بدحجاب هست به من میگه مامان لباسش مثلا این رنگی بود یا رنگ موهاش ، آرایشش ... اصلا حجاب نداشت کلا جلب توجه می کنه براش
یا دخترعمه ش کلاس ششم هست و گاهی بهش دست می زنه و بلوز و شلوار و البته با روسری کنار پسرم هست! پسرم میگه مامان، دخترعمه با اینکه من بهش نامحرمم جلوی من دامن نپوشیده بود! یا به من دست میزد!
باز هم به بچه ها و نوع تربیتش بستگی داره من چون این موضوع مهم بود واسم و شیوه ی رفتاری منو می بینه براش مهم هست
از نظر سنی بله 14_15 سالگی سن بلوغشون هست ولی از نظر عقلی خیلی زودتر می فهمند! من خودم پسرعمه م دوم ابتدایی بود پیشش حجاب داشتم
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم خواهر عزیزم

موضوع قفل شده است