نذرم را چگونه ادا کنم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نذرم را چگونه ادا کنم؟

با عرض سلام و ادب و احترام

من حدود پارسال که گوسفند تقریبا 600 هزار تومان بود نذر کردم که به اندازه دویست تومن گوشت گوسفند به یک خانواده فقیر بدم، صیغه نذر نخوندم ، چیزی که می خواستم محقق شده و میخواهم که حتما ان شاءالله نذرم رو ادا کنم، اما الان گوسفند بالای یک میلیون شده! من اون موقع منظورم این بود که با برادرم که گاهی گوسفند می خره و قربونی می کنه شریک بشم و به اندازه دویست تومنش رو من بردارم و اونم البته قبول میکنه اصلا نذرم برای خودش بود، حالا که گوسفند گرون شده اون هم براش سخت شده الان باید چه کار کنم؟
اولا حتما باید خودمون گوسفند بگیریم و قربونی کنیم؟ یا می تونم گوشت بخرم از مغازه؟
دوما باید همش رو یک جا بدم یا نه میشه بخش بخش داد؟
مقلد مقام معظم رهبری هستم
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

خاشع;882571 نوشت:
با عرض سلام و ادب و احترام

من حدود پارسال که گوسفند تقریبا 600 هزار تومان بود نذر کردم که به اندازه دویست تومن گوشت گوسفند به یک خانواده فقیر بدم، صیغه نذر نخوندم ، چیزی که می خواستم محقق شده و میخواهم که حتما ان شاءالله نذرم رو ادا کنم، اما الان گوسفند بالای یک میلیون شده! من اون موقع منظورم این بود که با برادرم که گاهی گوسفند می خره و قربونی می کنه شریک بشم و به اندازه دویست تومنش رو من بردارم و اونم البته قبول میکنه اصلا نذرم برای خودش بود، حالا که گوسفند گرون شده اون هم براش سخت شده الان باید چه کار کنم؟
اولا حتما باید خودمون گوسفند بگیریم و قربونی کنیم؟ یا می تونم گوشت بخرم از مغازه؟
دوما باید همش رو یک جا بدم یا نه میشه بخش بخش داد؟
مقلد مقام معظم رهبری هستم
با تشکر

با سلام و احترام

اگر صیغه نذر را نخوانديد، نذرتان را انجام ندهید کفاره ندارد البته بهتر است به هر مقدار که برایتان مقدور شد انجام دهید پس می توانید گوشت را بخرید یا بخش بخش بپردازید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است