جمع بندی حکم استفاده از وی پی اس کرک شده

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم استفاده از وی پی اس کرک شده

سلام
من برای سایتم از vps کرک شده استفاده میکنم حکمش چیه؟ایا استفادش حرامه؟حق الناس داره؟یا مشکلی نداره؟کسب درامد ازش چی؟
مرجع تقلید من ایت الله خامنه ای هست
وی پی اس ها هم مال کشور های خارجی هست
لطفا زود پاسخ بدید مهمه
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

shiesokhan;882557 نوشت:

سلام
من برای سایتم از vps کرک شده استفاده میکنم حکمش چیه؟ایا استفادش حرامه؟حق الناس داره؟یا مشکلی نداره؟کسب درامد ازش چی؟
مرجع تقلید من ایت الله خامنه ای هست
وی پی اس ها هم مال کشور های خارجی هست
لطفا زود پاسخ بدید مهمه
با تشکر

سلام علیکم

طبق نظر مقا معظم رهبری:

اگر استفاده کردن از این گونه نرم افزار ها خلاف قانون نباشد ، و این نرم افزار را هم کشور خارجی ساخته است، و کشور ما هم با آنها در این زمینه قرار دادی نداریم ، استفاده کردن از آن اشکالی ندارد.

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]

شفا;882958 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر مقا معظم رهبری:

اگر استفاده کردن از این گونه نرم افزار ها خلاف قانون نباشد ، و این نرم افزار را هم کشور خارجی ساخته است، و کشور ما هم با آنها در این زمینه قرار دادی نداریم ، استفاده کردن از آن اشکالی ندارد.

سلام

البته vps نرم افزار نیست. سرور مجازی هست. که مثلا مالک آن ماهانه بابت اون پولی پرداخت میکند.

شخصی یک خدمت بر بستر اینترنت را بابتش پولی داده وشخصی به صورت غیر مجاز و با تصرف در اموال اون ازش داره استفاده میکنه (چیزی شبیه به سرقت). مالکش هم مشخص نیست کی هست معمولا.

اگر مالک کافر حربی باشه آیا مجازه؟

اگر مالک نا مشخص باشه چی؟

رهبری و مکارم.[/]

بله منم حرف دوستمون رو تایید میکنم وی پی اس نرم افزار نیست.لطفا پاسخ دوستمون رو بدید

حق دوست;883039 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

سلام

البته vps نرم افزار نیست. سرور مجازی هست. که مثلا مالک آن ماهانه بابت اون پولی پرداخت میکند.

شخصی یک خدمت بر بستر اینترنت را بابتش پولی داده وشخصی به صورت غیر مجاز و با تصرف در اموال اون ازش داره استفاده میکنه (چیزی شبیه به سرقت). مالکش هم مشخص نیست کی هست معمولا.

اگر مالک کافر حربی باشه آیا مجازه؟

اگر مالک نا مشخص باشه چی؟

رهبری و مکارم.

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری و آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

1- اگر مالک کافر حربی باشد ، در صورتی که این کار خلاف مقررات نباشد و مفسده (مثلا شیعیان یا ایرانیان را متهم به دزد بودن بکنند در مجامع جهانی)هم نداشته باشد اشکالی ندارد.
2- اگر مالک آن نا مشخص باشد نمی توانید استفاده کنید.

پی نوشت:
استفتاء از دفتر مرجع

سلام خسته نباشید......
از کارشناس محترم جناب استاد شفا تشکر که این قسمت رو پاسخ دادند که حکم استفاده از vps کرک شده و کسب درامد در صورتی که صاحب vps مشخص نیست بلکه مکانش مشخصه چیه
اما مشکل من کشورها هشتند ، حکم استفاده از Vps های کرک شده برای کشورهایی مثل امریکا،هلند،فرانسه،تایلند،هند و... چیست؟
مرجع تقلید منم ایت الله مکارم شیرازی هستند.

Mehrab572;931327 نوشت:
سلام خسته نباشید......
از کارشناس محترم جناب استاد شفا تشکر که این قسمت رو پاسخ دادند که حکم استفاده از vps کرک شده و کسب درامد در صورتی که صاحب vps مشخص نیست بلکه مکانش مشخصه چیه
اما مشکل من کشورها هشتند ، حکم استفاده از Vps های کرک شده برای کشورهایی مثل امریکا،هلند،فرانسه،تایلند،هند و... چیست؟

بله همین طور است لطفا جواب ایشان را بدهید

Mehrab572;931327 نوشت:
سلام خسته نباشید......

سلام علیکم

طبق نظر ایت الله مکارم شیرازی:

کشور هایی مثل انگلیس و فرانسه و آمریکا و اسرائیل کافر حربی محسوب می شوند، و استفاده اشکالی ندارد، البته مشروط به اینکه در کشور ما خلاف قانون نباشد.

سلام سوال منم در همین مورد هست
یه سری سرور خارج از کشور وجود داره که در حال حاضر صاحب هاشون ازشون استفاده نمیکنه
اگه بدون اجازه صاحب سرور تو مدتی که اون نیست از سرور برای کسب درامد استفاده کنم (به محض اینکه صاحب سرور برگرده و قصد استفاده داشته باشه ، من از سرور بیرون انداخته میشم و تماما دست خودش خواهد بود)
آیا کسب درامد از این طریق حلاله؟
حق ناس چطور؟
مرجع آیت الله سیستانی ، ممنون

sebastian7017;968919 نوشت:
یه سری سرور خارج از کشور وجود داره که در حال حاضر صاحب هاشون ازشون استفاده نمیکنه
اگه بدون اجازه صاحب سرور تو مدتی که اون نیست از سرور برای کسب درامد استفاده کنم (به محض اینکه صاحب سرور برگرده و قصد استفاده داشته باشه ، من از سرور بیرون انداخته میشم و تماما دست خودش خواهد بود)
حق ناس چطور؟

سلام

ببین دوست عزیز اصلا فرض بر قانونی بودن این اعمال در کشور باشیم

باز هم از نظر حلال بودن و حق الناس اشتباهه !!

چون بالاخره یک فردی روی اون سرور پول داده

و نمیشه ازش استفاده کرد چون دزدی در روز روشن حساب میاد و ممکنه اون فرد رضایت نداشته باشه که یکی دیگه استفاده کنه !!!!

بنده فکر میکنم این مسئله به طور اشتباهی به مراجع توضیح داده شده

و باید هر چه سریع تر نسبت به اصلاح آن اقدام کنیم

همچنین پیشنهاد میکنم از اکانت های کرکی و هکی که از صاحبان افراد دزدیده شده هرگز استفاده نکنید

نطرتون محترمه
ولی ممنون میشم اگه با توجه به اطلاعاتی که دادم یکی از کارشناسا هم نظرشون رو بگن!

sebastian7017;968919 نوشت:
حق ناس چطور؟

من هر موقع چنین پست هایی میبینم به این نتیجه بیشتر میرسم که دین ها بر خلاف ادعاشون که اعتلای آدمیه موجب میشن فرد حتی در راحت ترین تصمیم گیری های اخلاقی نتونه تصمیم بگیره.
کار شما واضحا اشتباهه. شما داری از سرمایه گزاری فردی بدون اجازش استفاده میکنی و درآمدزایی میکنی.

شایا;969020 نوشت:
من هر موقع چنین پست هایی میبینم به این نتیجه بیشتر میرسم که دین ها بر خلاف ادعاشون که اعتلای آدمیه موجب میشن فرد حتی در راحت ترین تصمیم گیری های اخلاقی نتونه تصمیم بگیره.
کار شما واضحا اشتباهه. شما داری از سرمایه گزاری فردی بدون اجازش استفاده میکنی و درآمدزایی میکنی.

سلام.
دقت کرده باشید کارشناس هم گفتند نباید استفاده کنن. حالا این سخنان برای چیه نمیدونم

شایا;969020 نوشت:
حق ناس چطور؟

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله سیستانی:

اگر این کار از نظر قانونی ممنوع باشد معظم له اجازه مخالفت چنین قانونی را نمی دهند.

موضوع قفل شده است