مرد که گریه نمی کند! (پاسخی به پرسش خانمها)

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مرد که گریه نمی کند! (پاسخی به پرسش خانمها)

سلام و عرض ادب خدمت دوستان خوب اسک دینی

آیا واقعاً مردها گریه نمی کنند؟
و سوال مهمتر اینکه آیا گریه نکردن برای مرد یک ارزش است؟
ابتدا یک سوال می پرسم که در مقابل دو سوال قبل مطرح است
اگر پاسخ دو سوال قبلی مثبت است ، پس چرا خداوند برای مرد نیز مانند زن ، "اشک" را آفرید؟

ابتدایی ترین پاسخی که به ذهن می رسد این است که معنای گفتهء بالا این است که مرد باید خودساخته تر و قوی تر از زن باشد تا بتواند در زمان بروز مشکلات خانواده را کنترل و اداره کند. اما باز سوال دیگری در مقابل این سوال مطرح میشود: چقدر؟!! حد و حدود این موضوع تا کجاست؟ به عبارت بهتر ، آیا اصلاً جایی هم برای مرد درنظر می گیریم که او هم حق داشته باشد خسته بشود یا اشک بریزد؟ آیا زمانی هست که به زن بگوئیم حالا نوبت توست؟ حالا تو باید قوی باشی؟ تو باید اشک مردت را پاک کنی؟

اینها مقدمه ای بود برای موضوع اصلی بحث

سال هاست از زبان خانمها این سوال را می شنوم که چرا مردها اینقدر خشک و بی احساس هستند؟
چرا رمانتیک نیستند؟ چرا شبیه به آدم آهنی هستند؟! چرا "دوستت دارم" را به زبان نمی آورند؟
متاسفانه از آنجایی که ماها همیشه به دنبال سریع ترین پاسخ هستیم ، نه صحیح ترین! ، با خود میگوئیم:
خب مردا همینن دیگه!

نکتهء کلیدی بحث همینجاست. مردها اینگونه نیستند ، بلکه اینگونه شده اند

اجازه بدهید کمی بی تعارف حرف بزنم. مردی که درخواست بیشتری از زن داشته باشد ، دردسر بیشتری هم دارد!!
پس مرد خوب مردی است که درخواست کمتری داشته باشد! پس بهتر است به مردها بگوئیم تو نباید چیز زیادی از زن طلب کنی!

متاسفانه ما از کودکی پسرها را از جنبهء خشک و مردانهء آنها بار می آوریم ، بدون آنکه به احساس آنها توجه کنیم
به آنها میگوییم مرد نباید گریه کند!
مرد خوب مردی است که برود دنبال روزی حلال
مرد خوب آن است که خسته و کوفته از سر کار بیاید و خوابش ببرد
مرد خوب مردی است که دستش همیشه پر باشد و با پا در خانه را باز کند!
مرد خوب هیچوقت نمی گوید این را می خواهم ، آن را می خواهم!
مرد خوب مردی است که سوسول نباشد! (سوسول را هم طبق میل خود تعریف میکنیم)
و...........

خب انتظار دارید مردها چگونه رشد کنند؟!
شاید خانمها این جمله را بارها و بارها از زبان پدر (خطاب به مادر) یا شوهر خودشان شنیده باشند:
من که از صبح تا شب دارم کار میکنم ، دیگه باید چکار کنم برات؟!!

زنها در این لحظه با تعجب باخود میگویند یعنی واقعاً نمی داند بجز پول درآوردن چه کاری میشود انجام داد؟!!
واقعاً نمی داند؟!!!!!!!!!!!

بله خانمهای گرامی ، مردها واقعاً نمی داند! نمی دانند که بجز پول درآوردن به درد دیگری هم میخورند
نمی دانند جنبه های دیگری بجز خشک بودن و جدی بودن هم در وجودشان هست

می دانید بدترین قسمتش کجاست؟
اینکه یکی از مهمترین دلایل ندانستن مردها ، خود شما خانمها هستید!
چون به مردها یاد نداده اید که طلب محبت کنند ، همچنین یاد نداده اید محبتشان را نشان بدهند
آن روزی که مادر بودید ، به پسرانتان یاد ندادید ، و وقتی همسر شدید به شوهرانتان یاد ندادید
البته بی انصافی نکنم ، مردها هم به دخترانشان یاد نداده اند که این هم بحثی جدا می طلبد

مردها زمانی که این جنبهء شخصیت آنها سیراب نمی شود ، به دنبال پاسخ می گردند
چرا من از زندگی راضی نیستم؟ چرا لذت نمی برم؟ همسرم که خوب است ، به من هم می رسد ، پس چرا لذت نمی برم؟
آن وقت دو حالت دارد
یا دچار افسردگی و بدخلقی میشوند
یا با خود فکر میکنند که:
"حتماً از نظر جنسی بطور کافی ارضا نشده ام!"

خب چرا مرد به این نتیجه میرسد؟
چون از ابتدای نوجوانی مدام به او میگویند تو خریدارِ جسم زن هستی! تو نیاز جنسی داری!
تو باید روزها کار کنی و پاسخش را فقط شبها طلب کنی!!!

وقتی مرد به این نتیجه رسید ، حالا باید دنبال راه حل باشد
راه حل چیست؟ بله درست است ، زنی دیگر ، یا شاید زنهایی دیگر!
حالا برای بعضی ها که حلال و حرام سرشان میشود ، از راه عقد دائم و موقت
و برای دیگران هم از راه روابط نامشروع!

وقتی کار به اینجا میرسد ، باز هم عادت داریم به دنبال سریع ترین پاسخ باشیم ، نه صحیح ترین!
میگوئیم:
خب معلومه دیگه! مردا همشون هوسبازن! (مقایسه کنید با آنجا که گفتیم خب مردا همینن دیگه!)
اما غافلیم! غافلیم از اینکه این مردها ، اکثرشان کمبود جنسی نداشته اند
یعنی بحث تعداد رابطه نبوده ، بلکه:

1 - کیفیت رابطهء آنها مشکل داشته و عشق و محبتِ زن در آن نبوده

2 - در طول زندگی محبت نمی دیدند و نیاز به لمس لطافت زنانه را در روح خود احساس میکردند

3 - بلد نبودند محبت خود را نشان بدهند در نتیجه رابطهء آنها با همسرشان سرد شده

4 - گروهی هم که 3 نکتهء قبل را می دانستند ، جرات ابراز نداشتند ، چون مرد قرار نیست ابراز نیاز کند!

یک بار سریالی تلویزیونی دیدم که حرف جالبی در آن بیان شد
در بخشی از این سریال ، مرد خانه در اثر سختی های زندگی اشکش سرازیر میشود
اما همسرش به او نگفت: "خجالت بکش! مرد که گریه نمی کند!"
نه! این زن به این بهانه ، از وظیفهء زنانهء خود شانه خالی نکرد. می دانید چه کار کرد؟

چادرش را جلوی صورت شوهر گرفت و گفت:
اجازه نمی دهم بجز من کسی اشک شوهرم را ببیند
نمی خواهم کسی بجز من حتی ذره ای از بار غصه هایت را به دوش بکشد. هر چه داری فقط برای من بگو

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و عرض ادب خدمت شاعر محترم و كاربر فعال سايت
خب سياست مركز پاسخگويي به شبهات و سؤالات است
بنده احساسم اين است كه شما بيش از اين كه بخواهيد سؤالي مطرح كنيد در صدد پاسخ به سؤال و شبهاتي هستد
اجازه دهيد چند نكته هم بنده اضافه كنم

1- برخلاف تصور ما زنان بسيار سر سخت و جان سخت هستند. بر خلاف بدن حساس و لطيف و ظاهرشان از نظر زيستي بسيار قوي تر هستند در برابر عفونت هاو بيماري ها.
وقتي مردي دندان درد يا سردرد مي گيرد كل محله بايد بسيج شوند يكي تلويزوين را خاموش مي كند يكي آب مي آورد يكي دارو ولي بسياري از زنان ميگرن دارند و برايشان اين درد عادي شده است.
به قول دكتر مجد با جيغ خانمي يك موش در جا سكته كرد و مرد.
2- برخلاف ظاهر سخت مردان، انها شكننده هستند يك زن از نظر هيجاني زود ناراحت مي شود و زود هم خوشحال مي شود اگر چه ممكن است كينه اي را در دل نگه دارد ولي بسياري از مردان وقتي ناراحت مي شوند در مشكلي خيلي ديرتر هيجان مثبت جايگزين غمشان مي شود.
بله تربيت و فرهنگ و رسانه هاي مكتوب و تصويري و ديجيتالي و... نقش زياد در تفاوت هاي روان شناخي زن و مرد دارد.
ولي به عنوان يك مشاور خدمت تان عرض مي كنم
تربيت ما به سمت زن محوري در حركت است. نقش مردان در تربيت فرزندان به خصوص پسرانشان كمتر شده و پسران از كودكي با رفتار ظاهري زنانه رشد مي كنند كه اين براي خود آنها و جامعه و خانواده ها بسيار خطرناك است
يكي از مهم ترين مشكل سر راه اين افراد اين است كه بعد از ازدواج نمي توانند تكيه گاه خوبي براي همسر باشندچون جسم و روحيه زن گونه شده است و زن دنبال ظاهر و بدن و روحياتي است كه در وجود خودش نيست
مانند دو قطب مخالف آهنربا كه همديگر را دفع مي كنند زندگي سرد مي شود و احتمال گرايش عملي يا ذهني زن به فرد مرد صفت زيادتر مي شود به خصوص وقتي تعهد و تقيدي در كار نباشد.
كما اين كه ممكن است گرايش همجنس گرايي اين پسران به مردان زمخت تر افزايش يابد

براي مطالعه بيشتر رك:
روان شناسي زن شكوه نوابي نژاد
انسان در دو جلوه (روان شناسي زن و مرد)، محمد مجد
نرم افزار ازدواج موفق، داريوش فرهنگ
رازهايي درباره زنان، باربارا دي آنجليس
رازهايي درباره مردان، بارابارا دي آجليس

نكته مهم ديگر
پيشنهاد مي كنم
به جاي گلايه از شيوه هاي اشتباه گذشته و به رخ كشيدن اشتباهات فرد و جامعه، با مطالعات دقيق در پي اين باشيم كه شيوه صحيح گونه است.
براي اين كار از يافته اي دقيق علم و دين كمك بگيريم.

جامع صفات اضداد
ائمه و اوليا خدا صفات اضدادي را در خود داشته اند به موقع شجاعت و دليري و دشمن ستيزي و دفاع از حق داشتند و وقت خاصش اهل اشك بودند
قران درباره اهل كتاب مؤمن مي فرمايد با شنيدن كلام الهي اشك از چشمانشان جاي مي شد.
حضرت پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم در فوت طفلش ابراهيم گريان شد و فرمود: «دل مي سوزد و اشك مي ريزد، وليكن سخني نمي گويم كه موجب غضب الهي باشد».
و امام حسين عليه السلام نيز تأسي به جد بزرگوارش نمود.
پيامبر براي هدايت قومش گريه مي كردند
حضرت يوسف و يعقوب در فراق هم گريه مي كرد و حضرت يعقوب نابينا شدند از شدت گريه
امام حسين فرمودند من كشته اشك ها هستم (مقتول كه زن و مرد برايم اشك فراوان مي ريزند)
امام سجاد در مسير راه وقتي با ديدن امري به ياد مصائب پدرشان مي افتادند گريه مي كردند.
تلاوت ها و مناجات هاي ائمه با سوز و گداز و گريه همراه بوده ابكي ابكي لضيق لحدي، ....يا (دعاي كميل، عرفات، ابوحمزه و...)
حضرت علي سر به چاه مي كردند و گريه مي كردند با ديدن اشك مظلوم و يتيم بي تاب مي شدند
امام صادق و ائمه ديگر براي مصيبت جد خود گريه مي كردند
امام زمان مي فرمايند در مصيبت جدم اشكم تامي ندارد و اگر اشكم تمام شود خون گريه مي كنم به جاي آن.
علامه طباطبايي مفسر و عارف بزرگ هنگام وفات همسرشان گريه مي كردند او را زني سازگار و بي توقع و همراه مي دانستند.
امام خميني با صلابتي كه داشتند در جمع براي مصيبت سيدالشهدا گريه مي كردند
در احوالات برخي از سرداران جنگ آمده كه تاب ديدن بيماري همسر و فرزند را نداشتند و اشك مي ريختند
آيت الله بهاءالديني فرزند جوان و متدينشان را از دست داده بودند گفته بودند بي قرار و بي تاب بودم تا گروهي از ارواح مؤمنان امدند و من را تسكين دادند و آرام كردند.

مردي كه در مصيبت اهل بيت نزد همسر و فرزندش گريه مي كند برايش سخت نيست در مشكلات و داغ ها اشكي بريزد و نيز زن و فرزند او برايشان ديدن اشك او عادي مي شود و اين را امري نامتعارف نمي دانند. ولي به ما توصيه كرده اند كه اشك ريختن سبب نشود كه از چاره كار و سازگاري دور شويم

جمع بندي
مهم اين است كه مرد همدل باشد نه همدرد
يعني نجات غريق است كه همراه ميشود و نجات مي دهد و غرق نمي شود
مرد بايد براي اين كه سرپرستي مقتدر باشد اگر هم عواطف او را متأثر كرد بتواند به موقع برهيجانات خود مديريت بيشتري نسبت به زن داشته باشد ( جامع صفات اضداد)

حامی;889824 نوشت:
احساسم اين است كه شما بيش از اين كه بخواهيد سؤالي مطرح كنيد در صدد پاسخ به سؤال و شبهاتي هستد
سلام استاد
خیر بزرگوار ، طرح سوالم به همین شکل است
در واقع سوالی که از متن بالا استخراج میشود این است که:
"چه کنیم تا احساس مرد به شکل شایسته ای در وجودش رشد کند؟"

و البته همانطور که فرمودید باید مراقب باشیم از طرف دیگر بام نیفتیم
یعنی همانقدر که مرد خشک و بی روح تربیت کردن اشتباه است
به همان میزان تربیت مردی که غیرت و جسارت و غرور لازم را نداشته باشد نیز آسیب زا خواهد بود

ضمن اینکه می خواستم از دل این سوال ، توجه خانمها را نیز جلب کنم که ریشهء چندزن خواهی یک مرد ، "لزوما" نیاز جنسی نیست
بلکه عوامل دیگری نیز می تواند در شکل گیری آن موثر باشد ، از جمله مطلب این تاپیک
در مورد این موضوع نیز اگر توضیح بفرمائید ممنون میشوم استاد

[="Tahoma"][="DarkGreen"]بسم الله الرحمن الرحیم
اللبهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

Reza-D;879971 نوشت:
اجازه نمی دهم بجز من کسی اشک شوهرم را ببیند
نمی خواهم کسی بجز من حتی ذره ای از بار غصه هایت را به دوش بکشد. هر چه داری فقط برای من بگو

بنظرتون قرار دادن این شکلک اینجا جای داره؟:-s:crying:

در ابراز نیاز محبت کردن و محبت دیدن فکر کنم مطلوب است

چرا یک مرد نباید گریه کند؟
چرا یک مرد نباید به مادرش بگوید دوستت دارم ببوستش پدرش را ببوسد به او بگویند دوستت دارم

ابراز عواطف لازمه

تنش و بر طرف می کنه

البته اگر حد و حدوش را می دانیم و دین برایش حد تعریف کرده

یا علم

خوشحال می شود بگویید

یا علی(ع)@};-[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]گذر از مراحل سوگ
بين اهل تسنن حتي برخي مولويان (روحانيون اهل تسنن) اجازه نمي دهند هنگام مرگ عزيزان مانند فرزند يا پدر گريه كنند و مي گويند با گريه اجر صبر شما بر مصيبت از بين مي رود
از نظر روان شناختي ثابت شده است كه با گريه هاي متعادل مرد و زن در فقدان ها مصيبت قابل تحمل تر مي شود و هيجان هاي منفي برون ريزي مي شود
و فرد زوتر مي تواند دوره سوگ و مراحل را طي كند و به متن زندگي برگردد.
رك: فصل شش از كتاب وقتي اضطراب حمله مي كند، ديويد برنز، ص105- 112
[HL]تذكر روان شناختي[/HL]b-)
افراد كه بد مي كنند به ديگري يا اقوام، وقتي او را با حادثه اي از دست مي دهند عذاب وجدان مي گيرند و دوره سوگ اين افراد طبيعي است بنابراين>:/@};-
بعيد ندانيد كه مادر شوهر بد جنسي بعد از مرگ عروشس شش سيلندرش دوازه تايي شود و گريه وزاري كند بنابراين تلاش كنيم
همين امروز حساب خود را تسويه كنيم و حلاليت بطلبيم و جبران كنيم
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

Reza-D;889828 نوشت:
در واقع سوالی که از متن بالا استخراج میشود این است که: "چه کنیم تا احساس مرد به شکل شایسته ای در وجودش رشد کند؟"

چرا سؤالات شما پاسخ است
به نظرم پاسخ ما باي يك سطري باشد درسته>:/@};-[/]

حامی;889835 نوشت:

چرا سؤالات شما پاسخ است
به نظرم پاسخ ما باي يك سطري باشد درسته>:/@};-

خب اگر می دانید اشتباه است و خلاف قوانین انجمن ، هرجور صلاح بدانید بنده تابع هستم @};-

Reza-D;889828 نوشت:
به همان میزان تربیت مردی که غیرت و جسارت و غرور لازم را نداشته باشد نیز آسیب زا خواهد بود

بنده خدايي به شوخي مي گفت:
پسر بودم و نمي توانستند مرا در خانه حبس كنند پدرم در دوران كودكي من را بد قيافه مي كرد سرم را مي تراشيد اجازه نمي داد با لباس زيبا تنهايي بيرون بروم مي گفت لباس گل و گشاد بپوش و مندرس هم راحتي و هم در بازي خاكي شد يا پاره ايرادي نداشته باشد.
با محيط فاسدي كه ما داشتيم بعدا به حكمت كارش پي بردم كه مبادا گرفتار افراد هوسران شوم

...
ايشان مزاح مي كردند ولي در همين سايت گفتم مورد داشتيم كه در مغازه گيم نت به كودكان تجاوز مي كرده و به قول خودش بيشتر سراغ آنهايي مي رفتم كه دخترگونه بودند از نظر لباس و بدن و فرم مو.[/]

Reza-D;889836 نوشت:
خب اگر می دانید اشتباه است و خلاف قوانین انجمن ، هرجور صلاح بدانید بنده تابع هستم

الان دير وقت است و حتي مرده ها هم اجازه دارند بخوابند من و شما بيداريم ;;)
مزاحي مي كنم تا خستگي از تن در برود اگر از بنده ناراحت مي شويد
رسما جلوي ملاء عام از شما عذرخواهي مي كنم
و حاضرم حتي سه سال زندان ابد بروم(:|happy[/]

حامی;889838 نوشت:
...
ايشان مزاح مي كردند ولي در همين سايت گفتم مورد داشتيم كه در مغازه گيم نت به كودكان تجاوز مي كرده و به قول خودش بيشتر سراغ آنهايي مي رفتم كه دخترگونه بودند از نظر لباس و بدن و فرم مو.

برخي خانواده ها گوشه كنايه نمي فهمند و گاهي لازم است شيرفهمشان كرد
براي اين كه تجاوز به كودك مي تواند منبع اختلالات اضطرابي و افسردگي و...شود
بنابراين پدر و مادر نبايد فقط به فكر توليد مثل باشند بايد مانند كبوتران و قمريان و ياكريم ها مدت ها آماده باشند و چوب و خس و خاشاك جمع كنند و شرايط را مهيا كنند بعد مهمان (فرزند ) طلب كنند و براي پرورش فرزندشان وقت بگذارند
به آقاي هفته گذشته مي گويم فرزند شما روز به روز داره تو لاك خودش مي رود و ممكن است افسرده شود اون وقت با انواع داروها هم نمي تواني از ان لاك بيرونش بكشي
برايش برنامه داشته باش
در ضمن برنامه گفتم مثلا يكي از برنامه ها اين باشد كه با هم استخر برويم
گفت اين يكي را از من نخواه شرم مي كنم
گفتم: به خدا استخر جاي بدي نيست مردم آنجا مايو مي پوشند بلند
ديدم به هيچ صراطي مستقيم نمي شود
گفتم ببينيم شما شرم مي كني با فرزند ورزش و شنا و...بروي
شرم نمي كني وقت مثلا معتاد شد بروي بيرون منزل بياوريدش داخل تا همسايه ها شكايت شان برطرف شود؟
شرم نمي كنيد نشاط او از بين برود و مجبور شوي براي نوبت دكتر ساعت ها صبركني و پول زيادي هزينه كني و دارو بخري و...[/]

Reza-D;889828 نوشت:
در واقع سوالی که از متن بالا استخراج میشود این است که: "چه کنیم تا احساس مرد به شکل شایسته ای در وجودش رشد کند؟"

پس دوستان بزرگوار@};-

دقت فرماييد نقد و نظرها و پيشنهادهاي شما متمركز بر سؤال بالا باشد.

حامی;889843 نوشت:
لان دير وقت است و حتي مرده ها هم اجازه دارند بخوابند من و شما بيداريم
و حاضرم حتي سه سال زندان ابد بروم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

امیدوارم این بیداری ها را خدا بپای بحث علمی و گسترش علم بنویسد و مفید باشد و کسانی که این پست ها را می خوانند

اندکی تامل کنند

به همسرشان عشق بورزند
کودکانشان را ببوسند
تربیت جنسی، عاطفی، عقلی و... را در آنها لحاظ کنند.

ز محبت خار ها گل می شود در حرارت میوه ی به مربا می شود.(قسمت دومش رو خودم گذاشتم اولش رو ببینید.:d )

محبت کنید بگویید دوستت دارم.

یا علی(ع)@};-

حامی;889843 نوشت:

استاد! دم شما گرم!
ناراحت؟! عذرخواهی شما از من؟!
من همینجا جلوی تمام کاربران اسک دین اعلام میکنم که دست بوس استادم جناب "حامی" هستم
نه دست بوس تعارفی. اگر امکانش بود ، حتماً دست ایشان را می بوسیدم. آن هم با افتخار

حامی;889843 نوشت:
الان دير وقت است و حتي مرده ها هم اجازه دارند بخوابند

الان قیافهء من این شکلی است: (:|

Reza-D;889828 نوشت:
سلام استاد
در واقع سوالی که از متن بالا استخراج میشود این است که:
"چه کنیم تا احساس مرد به شکل شایسته ای در وجودش رشد کند؟"

و البته همانطور که فرمودید باید مراقب باشیم از طرف دیگر بام نیفتیم
یعنی همانقدر که مرد خشک و بی روح تربیت کردن اشتباه است

ضمن اینکه می خواستم از دل این سوال ، توجه خانمها را نیز جلب کنم که ریشهء چندزن خواهی یک مرد ، "لزوما" نیاز جنسی نیست
بلکه عوامل دیگری نیز می تواند در شکل گیری آن موثر باشد ، از جمله مطلب این تاپیک
در مورد این موضوع نیز اگر توضیح بفرمائید ممنون میشوم استاد

اقا رضا من حسم ميگه كلا هدفت از اين تاپيك توجيه ازدواج مجدد بود:)
والا اينكه مرد گريه نميكنه برا اين نيست كه ياد نگرفته يا زن بعش توجه نداره يا هرچي
علتش اينه افرينشش اين مدليه زنم مجبوره پر احساس تر باشه چون خدا خواسته چون قراره مادر بشه اگه عاطفه نباشه به هيچ عنوان سختي هاي بچه داري رو نميتونه تحمل كنه
با بخش هاي زيادي از حرفتون موافقم ولي با همه اين تفاسير مرد بازم حق نداره بره سراغ يه زن ديگه Smile

[="Times New Roman"][="Black"]

ملورين;890022 نوشت:

اقا رضا من حسم ميگه كلا هدفت از اين تاپيك توجيه ازدواج مجدد بود:)

مگه حلال خدا نیاز به توجیه داره؟ :khandeh!:
[SPOILER]
آماده له شدن زیر رگبار لنگ دمپایی ، سنگ ، آجر ، بلوک ، موس ، کیبورد ، مانیتور ، پرینتر ، و ... می باشم و حرفم رو هم پس نخواهم گرفت :khandeh!:
دوستان ما که رفتنی شدیم ولی به خانوادم بگید تا آخرین نفس دست از باورهاش بر نداشت. :Nishkhand:
[/SPOILER][/]

Im_Masoud.Freeman;890033 نوشت:
[=Times New Roman]
مگه حلال خدا نیاز به توجیه داره؟ :khandeh!:
[SPOILER]
آماده له شدن زیر رگبار لنگ دمپایی ، سنگ ، آجر ، بلوک ، موس ، کیبورد ، مانیتور ، پرینتر ، و ... می باشم و حرفم رو هم پس نخواهم گرفت :khandeh!:
دوستان ما که رفتنی شدیم ولی به خانوادم بگید تا آخرین نفس دست از باورهاش بر نداشت. :Nishkhand:
[/SPOILER]

اختيار دارين
ما لنگ دمپايي فقط سمت متوهمين سايت پرتاب ميكنيم نه متشخصين:)

ما كه با حلال خدا كاري نداريم
فقط نيت شوم اقا رضا از زدن تاپيك رو. رو كرديم:)

ملورين;890036 نوشت:

فقط نيت شوم اقا رضا از زدن تاپيك رو. رو كرديم:)

خداییش چطوری دلتون میاد درباره آقا رضا اینجوری حرف بزنین.

من فکر نمی کنم همچین قصدی داشته باشن.

چیزی که مشخصه اینه که ایشون به دنبال زنده کردن حق و حقوق دفن شده ی مردها هستند و کاملا هم کارشون درست هست.[/]

Im_Masoud.Freeman;890038 نوشت:
[=Times New Roman]
خداییش چطوری دلتون میاد درباره آقا رضا اینجوری حرف بزنین.

من فکر نمی کنم همچین قصدی داشته باشن.

چیزی که مشخصه اینه که ایشون به دنبال زنده کردن حق و حقوق دفن شده ی مردها هستند و کاملا هم کارشون درست هست.

نه من با ايشون مزاح دارم ميدونم قصدشون اين نبوده
ولي حقوق دفن شده الان دقيقا چيه؟
اگه مال شماها دفن شده برا ما كلا پودر شده رفته تو هوا

ملورين;890041 نوشت:

اگه مال شماها دفن شده برا ما كلا پودر شده رفته تو هوا

مشکل همینجاست.

زنها همیشه طلبکارند.[/]

Im_Masoud.Freeman;890043 نوشت:
[=Times New Roman]
مشکل همینجاست.

زنها همیشه طلبکارند.

و مردها طلبكارتر !

ملورين;890045 نوشت:
و مردها طلبكارتر !

همین حرف شما ، حرف منو بیشتر ثابت میکنه.[/]

Im_Masoud.Freeman;890046 نوشت:
[=Times New Roman]
همین حرف شما ، حرف منو بیشتر ثابت میکنه.

و حرف شما ايضا حرف مرا Lol

Im_Masoud.Freeman;890043 نوشت:
زنها همیشه طلبکارند

ملورين;890045 نوشت:
و مردها طلبكارتر !

Im_Masoud.Freeman;890046 نوشت:
همین حرف شما ، حرف منو بیشتر ثابت میکنه

ملورين;890048 نوشت:
و حرف شما ايضا حرف مرا :))

الان که استاد "حامی" آمدند و دست به پاکسازی زدند بعد می فهمید :Narahat az:

ملورين;890022 نوشت:
اقا رضا من حسم ميگه كلا هدفت از اين تاپيك توجيه ازدواج مجدد بود

اتفاقاً برعکس
قصد من از این تاپیک زدودن تفکر اشتباه خانمها دربارهء مردهاست
تفکری که در ذهن خود شما هم وجود دارد:

ملورين;890022 نوشت:
اينكه مرد گريه نميكنه برا اين نيست كه ياد نگرفته يا زن بعش توجه نداره يا هرچيز دیگه
بلکه
علتش اينه که آفرينشش اين مدليه

نقل قول از پست اول:
Reza-D;879971 نوشت:
متاسفانه از آنجایی که ماها همیشه به دنبال سریع ترین پاسخ هستیم ، نه صحیح ترین! ، با خود میگوئیم: خب مردا همینن دیگه!

پیشنهاد می کنم یک بار دیگر پست اول را بطور کامل و دقیق بخوانید

Reza-D;890063 نوشت:
اتفاقاً برعکس
قصد من از این تاپیک زدودن تفکر اشتباه خانمها دربارهء مردهاست
تفکری که در ذهن خود شما هم وجود دارد:

نقل قول از پست اول:

پیشنهاد می کنم یک بار دیگر پست اول را بطور کامل و دقیق بخوانید

بدترين اتفاق اينه ادم كلي تايپ كنه بعد گوشيش هنگ كنه همه حرفهاش بپره
كلي نوشتم پريد:(
مختصرش اين بود
حالا مگه بده مردها گريه نكنن ؟ اتفاقا من از خدام بود مرد بودم كمتر احساساتي ميشدم
از نظر من عقل ادم بيشتر باشه بهتره كه
مردها هم منهاي تمام تفكرات فمنيستيم عاقل ترن ( البته خانوم داريم از اقا عاقلتر كار به استثناها ندارم )
مثلا تو مقوله ازدواج از نظر من اگه يه مردي عاشق بشه از زن متعهد تره ( عشق واقعي ) چون اول عقل دخيل بوده تو تصميمش
حالا منظورم چيه از اين حرفهام
منظورم اينه كل اين چيزهايي كه شما نوشتي از ديد خانومها اتفاقا عين جذابيت و مردانگيه
اصلا خيلي لوسه مرد گريه كنه يا هي به زنش بگه دوستت دارم
ولي با اين جاي حرفتون موافقم كه زنها تو جايگاه مادر بايد به پسرشون خيلي چيزها ياد بدن كه بعد زن گرفت هم روحيات خودش رو بشناسه هم خانومش رو
همينطور هم پدرها

Reza-D;890061 نوشت:
الان که استاد "حامی" آمدند و دست به پاکسازی زدند بعد می فهمید :Narahat az:

کاملا موافقم بیاد پاک کنه ، دستشم درد نکنه.

منم دیگه با افرادی که جای بحث به دنبال یکی به دو کردن هستند بحث نمی کنم.[/]

Im_Masoud.Freeman;890070 نوشت:
[=Times New Roman]
کاملا موافقم بیاد پاک کنه ، دستشم درد نکنه.

منم دیگه با افرادی که جای بحث به دنبال یکی به دو کردن هستند بحث نمی کنم.

شما خوبي اصلا
خوبه حالا خودت شروع كرديا
به ما ميگي طلبكار انتظار داري كف و سوت بزنيم برات ؟!

من چون اقا رضا برام خيلي محترم هستن ديگه
بحث رو ادامه نميدم
و اينجا رو ترك ميكنم Smile
اونهايي كه بلدن بحث كنن ما كه بلد نيستيم فضا رو اشغال نكنيم
بعدا هم هركي خواست كل نظرهاي من رو پاك كنه

ملورين;890067 نوشت:
زنها تو جايگاه مادر بايد به پسرشون خيلي چيزها ياد بدن كه بعد زن گرفت هم روحيات خودش رو بشناسه هم خانومش رو همينطور هم پدرها

تمام بحث من هم روی همین جمله است که فرمودید

سایر حرفهای شما گر چه تا حدودی درست بود ، اما مقداری 0 و 100 به حرفهای من نگاه کردید
ببینید موضوع را اینگونه نگاه نکنید که دو نوع مرد داریم. یا لوس و سوسول ، یا فردین!
:Nishkhand:

حرف من این نیست که مردها مثلاً تا بهشان گفتی بالای چشمت ابروست ، بنشینند یک گوشه و های های گریه کنند!
اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم که فکر می کنم برای تبیین بحث خیلی موثر باشد

آنچه که باعث میشود یک اتومبیل به حرکت در بیاید چرخ است
اگر یک اتوموبیل چرخ نداشته باشد ، قوی ترین موتور دنیا هم روی آن باشد حرکت نخواهد کرد
اگر اتوموبیل را
"زندگی" در نظر بگیریم ، مرد نقش همان "چرخ" را بازی می کند

خب نقش زن چیست؟
زن همان

"مهره" ای است که چرخ را سر جای خودش نگه می دارد
جالب اینکه ثبوت چرخ به محکم بودن این مهره بستگی دارد
یعنی اگر این مهره درست عمل نکند ، چرخ از زیر اتوموبیل در میرود و اتوموبیل واژگون خواهد شد

نکتهء مهم اینکه شما نمی توانید جای این دو را عوض کنید
یعنی نمی توانید مهره را زیر اتوموبیل بگذارید برای حرکت
و بعد چرخ را برای محکم کردن مهره قرار بدهید!

متوجه شدید خواهر گرامی؟
یعنی مرد دنیا را بر دوش می گیرد و زن مرد را در بر خود می گیرد

Im_Masoud.Freeman;890070 نوشت:
کاملا موافقم بیاد پاک کنه

ملورين;890075 نوشت:
بعدا هم هركي خواست كل نظرهاي من رو پاك كنه

دوستان گرامی اتفاقی نیفتاده
در بحث نقل و نبات که نمی دهند. بالاخره دو تا من میگویم دو تا دیگری میگوید
هر دوی شما برای بنده قابل احترام هستید

و انتظار دارم اگر من هم برای شما قابل احترام هستم
هر دوی شما در تاپیک باقی بمانید و در ادامه گفتگو شرکت کنید
گل

ملورين;890067 نوشت:

اصلا خيلي لوسه مرد گريه كنه يا هي به زنش بگه دوستت دارم

ولی یکی از خصوصیات اصلی مردها، ابراز عشق و علاقست! خب این علاقه اگر قرار نیست به زن آدم ابراز بشه، به کی قراره ابراز بشه؟

درضمن مرد سنگ نیست و حتی از نظر علمی (!) ثابت شده احساسات در مرد ها نه تنها کمتر از زن ها نیست بلکه میتونه خیلی بیشتر هم باشه.

[="Navy"]

shsina;890079 نوشت:
ولی یکی از خصوصیات اصلی مردها، ابراز عشق و علاقست! خب این علاقه اگر قرار نیست به زن آدم ابراز بشه، به کی قراره ابراز بشه؟

درضمن مرد سنگ نیست و حتی از نظر علمی (!) ثابت شده احساسات در مرد ها نه تنها کمتر از زن ها نیست بلکه میتونه خیلی بیشتر هم باشه.

دقيقا همينه
منم مخالف صحبت ملورين جان هستم
همونجور كه مرد نياز به ابراز داره زن هم نياز به شنيدن داره
كسي نگفته مردها احساساتي نيستن ولي قبول كنيد درونگرا تر هستن تو اين مسايل
منظورم از احساسات كلي هست نه فقط ابراز عشق
مردها كنترل بيشتري بر احساساتشون دارن نه اينكه احساساتي نباشن[/]

ساراا;890082 نوشت:
مردها كنترل بيشتري بر احساساتشون دارن نه اينكه احساساتي نباشن

سلام
هم صحیح است و هم اشتباه

مردها در مورد مسائلی کنترل بیشتر بر احساسات دارند که زنها در آن موارد کنترل کمتری دارند

یک سوال از شما دارم
برایتان پیش نیامده که یکی از مردهای خانواده (پدر ، برادر و....) بخواهد با یک مرد غریبه بر سر موضوعی دعوا کند
اما یک خانم (همسر ، خواهر و....) او را کنترل کرده باشد؟

[="Navy"]

Reza-D;890083 نوشت:
سلام
هم صحیح است و هم اشتباه

مردها در مورد مسائلی کنترل بیشتر بر احساسات دارند که زنها در آن موارد کنترل کمتری دارند

یک سوال از شما دارم
برایتان پیش نیامده که یکی از مردهای خانواده (پدر ، برادر و....) بخواهد با یک مرد غریبه بر سر موضوعی دعوا کند

بله قبول دارم
نميشه تك بعدي به قضيه نگاه كرد
منظور من بخش احساساتي بود كه تو زنها پر رنگ تره مرد تو اين مدل عواطف كنترل بيشتري داره[/]

ساراا;890085 نوشت:

بله قبول دارم
نميشه تك بعدي به قضيه نگاه كرد
منظور من بخش احساساتي بود كه تو زنها پر رنگ تره مرد تو اين مدل عواطف كنترل بيشتري داره

بخشی از هدف من هم در این تاپیک این است که این نگاه تک بُعدی را تغییر بدهم
به نظرم این موضوع خیلی مغفول مانده و کمتر به آن پرداخته شده

مسائلی مثل:
حد و مرز احساسات مرد چقدر است؟
رابطهء احساسات مرد با زن چگونه است؟
آن بخش هایی که زن باید احساسات مرد را کنترل کند کدام است؟
چه کنیم که هم به بُعد احساسی در وجود مرد توجه شود ، و هم از سست بودنِ مرد جلوگیری شود؟
و..............

خوشحال میشوم مثل همیشه نکات زیبای شما را هم در این موارد بشنوم و استفاده کنم

ساراا;890082 نوشت:

مردها كنترل بيشتري بر احساساتشون دارن نه اينكه احساساتي نباشن

دقیقا درسته =d>

[="Navy"]به نظر من هيچ حد و مرزي براي عواطف مرد نيست تا جاييكه به افراط كشيده نشه
مثلا در رابطه با همسر هر چه قدر اين ابراز عشق زباني بيشتر باشه قطعا خانوم به مرد وابسته تر ميشه البته بايد تو عمل هم باشه اين علاقه
اما اينكه من ميگم فرق داره با مردي كه احساساتش بر پايه اعتماد به نفس كم و ضعفشه
اين رو خانومها زود ميفهمن تو عرف هم به اين مدل مردها زن ذليل ميگن . خيلي فرق هست بين اين دو مدل مرد
رك بگم زن اول از مرد تكيه گاه بودن رو ميخواد اگه مردي روزي هزار بار دوستت دارم به زنش بگه ولي اين حس رو تو زن ايجاد نكنه زن لذتي نميبره !
به نظر من لازم نيست كسي كسي رو كنترل كنه
هر كس نقش خودش رو خوب ايفا كنه احساساتش كنترل شده ميشه
مرد ميتونه گريه كنه ابراز عشق كنه عاطفي تر باشه ولي قبلش بايد تاكيد ميكنم بايد اون حس تكيه گاه بودن رو ايجاد كنه
با مثال ميگم متوجه بشيد مثلا شهيد چمران از ديد من نمونه يك مرده بسيار رومانتيك و احساسيه اما قبل از همه اينها تكيه گاه بودنش رو برا زنش ثابت كرده اونقدر خوب اين نقش رو انجام داده كه باعث تغيير عقيده زنش هم شده
[/]

[="Navy"]يه نكته ديگه بگم
ماها معمولا حرف نميزنيم و انتظار داريم طرف دقيقا خواسته هاي ما رو انجام بده من خودم تجربه ندارم ولي بارها دوستهام درد و دل ميكنن با من مثلا ميگن شوهرم تولدم رو يه تبريك گفت يه كادو داد ولي من انتظار داشتم رومانتيك تر باشه يا ميگن شب انتظار دارم كمي صحبت كنيم بعد بخوابه يا چرا بعد اسم من عزيزم نميگه چرا تلفن ميزنم زودي قطع ميكنه يا وقتي پيش دوستاشه از پشت تلفن تحويل نميگيره چرا مياد خونه سريع اخبار ميبينه چرا موقع صحبت تو چشمام نگاه نميكنه
اتقدر از اين موردها بوده كه باعث دلخوري دوستهاي من از همسرشون شده
برا من خيلي جالبه زنها حاضرن با صد نفر درد و دل كنن ولي همين خواسته ها رو به شوهرشون نگن ! يا وقتي هم ميگم با حالت دلخوري و طلبكارانه ميگن كه باعث دعوا ميشه
مشكل اينه زن و شوهرها در مورد اين مسايل و خواسته هاشون حرف نميزنن و فقط از هم توقع دارن
يه علتي كه مردها نميدونن تو مثال هايي كه شما زدي چيكار كنن و چه برخوردي كنن برا اينه كه زنهاي ايراني خواسته هاشون رو رك نميگن انتظار دارن مردها علم غيب داشته باشن
[/]

Reza-D;890083 نوشت:
سلام
هم صحیح است و هم اشتباه

یک سوال از شما دارم

بااجازه، ولی من قبول ندارم

مرد ها در همه حالت ها کنترل بیشتری بر احساسات خود دارند و خب طبیعی هست بعضی وقت ها این کنترل از دست آدم خارج بشه Smile

موضوع قفل شده است