ترس از گناه و مفسده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترس از گناه و مفسده

با سلام
راستش به یه مشکل برخورد کردم که خدا ترس رو بد جور انداخته به دلم
راستش یه جورایی از خودم میترسم.
خوب من به اینترنت وصل می شم خوب یعنی گاهی مطالب درسم رو باید از ایترنت دانلود کنم گاه تصاویری رو میبینم وپی اش رو میگیرم که نباید.
از ان که اینقدر سست میشم و نمی تونم مقاومت کنم که نبینم از خودم می ترسم از عاقبت کارم می ترسم
چی کار کنم که قدرت محافظت برا پاکی روح بره بالا؟
راستش از خدا دیگ خیلی خجالت میکشم دیگ به خودم و قولام اصلا اعتمادی ندارم
می ترسم کم کم بقیه باورام هم سست بشه.
از پاره شدن حریم بین خودم و خدا می ترسم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

[="Tahoma"][="Blue"]

6162;879591 نوشت:
از ان که اینقدر سست میشم و نمی تونم مقاومت کنم که نبینم از خودم می ترسم از عاقبت کارم می ترسم

باسلام و احترام یکی از راههای مبارزه با نفس برای انسانهایی که تقوای ضعیف دارند این است که به طور کلی خود را از محیطهایی که ممکن است برایشان منجر به گناه بشود دور کنند یا به اصطلاح زمینه های ارتکاب به معصیت را حذف کنید، مثلا سعی کنید در سایتهایی که ممکن است تصاویر غیر محتاطانه ای داشته باشد نروید، یا به سایتهای مطمئن و سالم گذر کنید، یا اگر مقدور است، اصلا برای مدتی اطلاعات خود را از طریق غیر سایت و اینترنت به دست بیاورید.
با اقدام به این اعمال، رفته رفته قدرتی پیدا خواهید کرد که هر وقت هم به سایت رفتید، نگاهتان به این تصاویر آلوده نشود و فکر شما را درگیر ننماید.[/]

[="Blue"]

6162;879591 نوشت:
با سلام
راستش به یه مشکل برخورد کردم که خدا ترس رو بد جور انداخته به دلم
راستش یه جورایی از خودم میترسم.
خوب من به اینترنت وصل می شم خوب یعنی گاهی مطالب درسم رو باید از ایترنت دانلود کنم گاه تصاویری رو میبینم وپی اش رو میگیرم که نباید.

سلام
کاری نداره که
هر وقت این حالت براتون پیش اومد بدون معطلی چیزی رو جایگزین کنید مثلا می تونید در همون اینترنت برید سراغ تصاویر زیبای مناظر
بدون اینکه سراغ هیچ تصویر بدی برید اینها رو سرچ کنید و ذهنتون رو از اون مطالب منحرف کنید
ابشارها
گل و گلدون
دسته گل
میوه ها
باغ
و ....
زیباترین تصاویر رو ببینید و نفستون رو دور بزنید و سرش شیره بمالید

[/]

موضوع قفل شده است