صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا با این شرایط می توانم نامزد کنم؟

نوشته
    3
    حضور
    3 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

پرسش آیا با این شرایط می توانم نامزد کنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت همه اساتید ، اعضا و بازدیدکنندگان محترم
    من پسری 18 ساله هستم که بسیار احساس تنهایی میکنم و شدیدا به شخصی از جنس مخالف نیاز دارم ( متاسفانه چون با خواهرم و مادرم به قول معروف از این حرفا نداریم ، نمیتونم که احساساتم رو باهاشون در میون بذارم )

پیش دانشگاهی رشته ریاضی-فیزیک و جزو نفرات برتر کلاس هستم و چون یکی از دوتا برادرام ( که متاهل هست ) کابینت و mdf میسازه ، این کار رو هم حدود 6 سالی هست که انجام میدم و بلدم .
    حدود 7 سال با اینترنت سر و کله زدم توی همین تابستان ( 1395 ) یک فروشگاه اینترنتی همواره تخفیف راه اندازی کردم که به خاطر مشغله درسی و کاری فعالیتش رو کم کردم اما بعد کنکورم میخوام که بسیار گسرشش بدم. از لحاظ ارتباطات اجتماعی هم خوب عمل میکنم و یک سال عضو شورای دانش آموزی شهر بودم و مقدار کمی هم در قسمت تولید محتوا آموزش و پرورش شهرستان فعالیت کردم و بعد به خاطر مشغله هام رهاشون کردم. ( من تو خونه استقلال دارم و خانواده چون از کارام مطمئن بودن خیلی وقت ها پیش منو آزاد گذاشتن و من هم خدا رو شکر پامو کج نذاشتم )
    من مطمئن هستم که میتونم بعد از کنکور به یک در آمد مستقلی برسم چون برنامه های زیادی دارم
    در حال حاضر شغل پدرم آزاده اما قبلا بنا بود . مادرم هم گاهی وقتا کار میکنه
    برادر دیگم ( مجرد ) مدیر یک شرکت هست و خواهرم ( متاهل ) هم لیسانس مامایی و شاغل.
    وضعیت مالی متوسط هست.
    قسمت پایین شهر زندگی میکنیم و از خودمون خونه داریم
    بقیه اقوام همه پولدار هستن و بالای شهر زندگی میکنن.
    از لحاظ اخلاق هم توی کار خیلی سختگیر و سخت کوش و بین دوستان و اقوام خیلی مهربون و مودب . معمولا دوست دارم از پولی که در آوردم لذتش رو ببرم حالا چه تنهایی و چه با دوستان یا خانواده
    حالا میخوام بدونم که آیا با این تعاریفی که از خودم و خانوادم کردم ، میتونم با یک نفر که ویژگی های مناسبی با من داره ازدواج کنم؟ ( البته در این سن فعلا به صورت نامزدی )
    تا به حال دوست دختر نداشتم و نمیخوام داشته باشم.
    تشکر از همه عزیزان
    در پناه حق

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ در ساعت ۲۲:۱۸

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

آیا با این شرایط می توانم نامزد کنم؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151464

سلام عليكم
    از اعتمادتان به اين مركز صميمانه سپاسگزارم
    اين كه خودپنداره تان را خوب توصيف كرديد و احساس رضايت و ارزشمندي داريد خوب است. براساس نكاتي كه فرموديد كمالات خوبي در شما هست مانند موفقيت تحصيلي، ارتباط خوب با خانواده، اهل تلاش و كار بودن، مؤدب بودن، حرفه كابينت سازي به طور نسبي و كسب اينترنتي، اهل روابط مشروع و..
    براي ازدواج بلوغ و باليدگي لازم را بايد كسب كرد مانند: بلوغ جنسي و هويت جنسي، بلوغ رواني (شناختي، هيجاني، رفتاري)، بلوغ اجتماعي، بلوغ اقتصادي، بلوغ ديني و معنوي(غير از بلوغ جنسي است).
    خوشناسي
    در بلوغ رواني ما بايد اولا شناخت خوبي از شخصيت خودمان داشته باشيم يعني بتوانيم بيان كنيم كه ما درونگرا هستيم يا برونگرا، تندخو يا كمرو هستيم يا قاطع و مقتدر، مديريت هيجاني داريم يا هيجان طلب و دمدمي هستيم، ماجرا جو هستيم يا خطرگريز، اهل ريسك هستيد در مشاغل يا محتاط، كار و تلاش تان زياد از حد است يا براي كار و تفريح و ارتباطات و عبادت برنامه هاي جداگانه و متعادل داريد، دنبال علم هستيد با توجه به رغبت استعداد يا خواهان ثروت هستيد و كاري به علاقه نداريد، خودشيفته هستيد يا خودكم بين يا متعادل، احساساتي هستيد يا خونسرد يا خشك و بي عاطفه و ناتوان از بيان احساس و ابراز هيجان (آلكسي تايمي)، با تلاش خواهان مديريت هستيد يا زندگي بي دردسر و ساده و گريزان از مسؤوليت؟

غالب افراد وقتي مي گوييم خودتان را توصيف كنيد شناخت خوبي نسبت به لايه هاي هفتگانه شخصيت خود يعني جسم و ظاهر، شناخت، احساس، هيجان، اجتماعي، رفتاري، تجسمي ندارند.
    از سويي ديگر ما ممكن است ناخواسته گرفتار خودتحريفي ذهن شويم يعني قابليت هايي داشته باشيم ولي خودكم بين باشيم يا برعكس قابليت هاي زيادي نداشته باشيم ولي خودشيفته باشيم
    بنابراين بايد ابتدا در خود كنكاش كنيم و با خودكاوي لايه هاي شخصيت خود را بشناسيم و براي تكميل شناخت خود از علاقه ها و دوستان و تجارب قبل و خانواده و اقوام و والدين كمك بگيريم و مشاوره ازدواج برويم تابا مصاحبه و آزمون باليني و شخصيت نسبت به خودشناسي خود اطمينان بيشتر پيدا كنيم و شناختمان عميق تر شود.
    بعد از شناخت خود بايد دنبال فردي باشيم كه تناسب داشته باشد با ما و بعد از گفتگوها و تحقيقات متعدد از كانال مختلف با هم مشاوره ازدواج برويد تا از انتخاب خود مطمئن شويد.
    طبيعي است خودشناسي گام بسيار بلندي در شناخت ديگران است چون آنها هم مانند ما انسان هستند و لايه هاي مختلف شخصيتي دارند ولي ما بايد بدانيم كه افراد شخصيت منحصر به فردي دارند و جنس مقابل و مكمل ما روان شناسي خاص خودش را دارد كه اگر آن را ندانيم در زندگي گرفتار مشكل مي شويم
    بنابراين گفتگوهاي متعدد و تحقيقات مفصل و مشاوره و مطالعه درباره روان شناسي زن به گزينش دقيق ما كمك مي كند.
    البته بلوغ اقتصادي هم لازم است اگر مشكل اقتصادي نداريد كه چه بهتر ولي ولي نبايد انتظار داشته باشيم اول زندگي خودمان همه چيز داشته باشيم و همسرمان جهيزيه است خيلي گرانقيمت و جامع و كامل باشد بايد همسري گزينش كنيد كه سازگار باشد و روحيه قناعت داشته باشد.

خودمديريتي
    شخصيت باليده خودكنترلي و خودمديريتي دارد. فردي كه مي خواهد ازدواج كند ولي نمي تواند هيجان شادي و غم و خشم خود را كنترل كند مانند كسي است كه با ماشين بدون ترمز و با پدال گاز گير كرده مسافر كشي هم مي كند. بنابارين به جاست و عاقلانه است ابتدا مديريت هيجاني و خودكنترلي خود را با كمك روان شناس تقويت كند و بعد دنبال همسرگزيني باشد

اشكال
    برخي به بنده اشكال مي كنند كه اين نكاتي كه مي گوييد خوب است ولي در جامعه عملا افراد نادري دنبال اين كارها هستند. بنده پاسخ مي دهم كه به همين دليل است كه مشاجرات و طلاق هاي عاطفي و فيزيكي خيلي زياد است بنابراين بايد بدانيم ازدواج تحقيق نشده ارزش شروع ندارد
    كسي كه طاوس خواهد جور هندوستان را با جان و دل بكشد
    ما براي پيتزا براي گردش هزينه مي كنيم براي گرفتن گواهي نامه رانندگي هزينه مالي و وقتي مي كنيم ولي براي ازدواج كه بايد به آرامش برسيم با آن و قرار است عمري در كنار شريك زندگي خود باشيم ساده نگر هستيم

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 9

علاقه
    بین الحرمین+شهدای گمنام دانشگامون+صدای جوجه های +بارون
    نوشته
    21
    حضور
    13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

سلام بهتر این است در این مدت دنبال شناخت روحیات دختر و کتابهایی در مورد خواسگاری بروید و اینکه شهاب مرادی از مشاوران ازدواج
    ازدواج زیر سن 20 سال برای پسرها رو توصیه نمیکنند پس صبر کن و تقوا پیشه ساز!

نوشته
    185
    حضور
    41 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    529

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها

درونگرا هستيم يا برونگرا

كار و تلاش تان زياد از حد است يا براي كار و تفريح و ارتباطات و عبادت برنامه هاي جداگانه و متعادل داريد

با سلام جناب حامی
    استاد شما دو موضوع بالا را در نظر بگیرید

یک مثال: شخص متدینی را در نظر بگیرید که با هر کسی رفت و آمد نمی کند و متاسفانه در اطراف و فامیل و دوستان و ... به ندرت افراد متدین هستند. خب این شخص با افراد زیادی که در یک طرف هستند و متدین نیستند به خاطر مسائلی, شاید در حد یک سلام و علیک یا نشست و برخاست خیلی کوتاه داشته باشد و از طرفی چون افراد متدین هم در یک طرف فامیل کم هستند و آشنایی زیادی وجود ندارد که خب طبیعتا به خاطر این آشنایی کم, با این ها هم اونطور رابطه ای وجود ندارد.

خب اینجا شاید این ذهنیت برای اون افراد زیاد غیر متدین به وجود بیاید که این فرد درون گرا هستش یا اینکه با کسی رفت و آمد ندارد و مشکلی دارد و از آنجایی که آن افراد کم متدین هم از ماهیت موضوع خبر نداشته باشند, به آن ها هم این ذهنیت های غلط منتقل شود و نسبت به آن فرد تغییر موضع بدهند, در حالی که اینطور نیست و این فرد به خاطر رعایت نکردن مسائل از طرف افراد با این افراد زیاد رفت و آمد آنچنانی ندارد و ممکن هست که دوست داشته باشد رفت و آمد کند و حتی به بیرون بروند یا به گردش و تفریح و کوه و استخر و ... بروند, ولی نمی شود.

و حتی این موضوع ممکن است که در تحقیق ازدواج از اون فرد هم اثرات منفی داشته باشد و به خاطر ذهنیت غلط, افراد و همسایه ها هم, کد غلطی به خانواده دختر یا پسر بدهند و حتی اینکه به خاطر این موضوع قضیه به هم بخورد.

به نظرتان مشکل از کجا و چه کسی است؟

با تشکر از شما

10. صلوات ها 3

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط *taha* نمایش پست ها
    به نظرتان مشکل از کجا و چه کسی است؟
    سلام
    ببخشید من زودتر از جناب حامی جواب میدم
    مشکل از خود شخص است باید رفتارش رو اصلاح کند
    ایشان دچار خودبزرگ بینی شده اند دیگران را در حد شان و منزلت خود نمی بینن به همین علت رفتارشون رو با آنها قطع کرده یا کم کرده
    شخص متدین باید رفتارش به گونه ای باشد که برای دیگران الگو قرار گیرد نه اینکه ترک دنیا کند و جوری رفتار کند که انگار دیگران گناهگارن
    من هم بودم همچون اطرافیان ایشان فکر میکردم مسلما اگه کسی هم از من راجع به ایشان میپرسد میگفتم ادم منزوی، گوشه گیر، کم رو و ... هستند

12. صلوات

نوشته
    185
    حضور
    41 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    529

نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من زودتر از جناب حامی جواب میدم
    مشکل از خود شخص است باید رفتارش رو اصلاح کند
    ایشان دچار خودبزرگ بینی شده اند دیگران را در حد شان و منزلت خود نمی بینن به همین علت رفتارشون رو با آنها قطع کرده یا کم کرده
    شخص متدین باید رفتارش به گونه ای باشد که برای دیگران الگو قرار گیرد نه اینکه ترک دنیا کند و جوری رفتار کند که انگار دیگران گناهگارن

من هم بودم همچون اطرافیان ایشان فکر میکردم مسلما اگه کسی هم از من راجع به ایشان میپرسد میگفتم ادم منزوی، گوشه گیر، کم رو و ... هستند
    سلام
    خانم در این موضوع اصلا این موضوعات (خود برتربینی و ترک دنیا و ...) مطرح نیست. بله معلوم هستش که شخص باتقوا باید برای دیگران الگو باشد.
    ولی رابطه با افرادی که به قول معروف دائما الگناه هستند درست هست؟ آیا رابطه با افرادی که مسائل مختلف اعم از رعایت حجاب, حریم محرم و نامحرم و ... را رعایت نمی کنند, درست هست؟ آیا رفت و آمد باید هر جوری شده باشد ولو اینکه فرضا 100 تا هم گناه کند؟ آیا در جمع افرادی که غیبت و ... می کنند ما رفت و آمد کنیم و بنشینیم و بخندیم به هر بهانه ای ولو اینکه چندتا هم غیبت و مسخره کردن صورت بگیرد؟ آیا فرد را به عروسی های گناه دعوت می کنند و نمی رود آیا اشتباه است؟

در ظاهر این موضوعات, انسان های مختلف ممکن هست که فکر کنند این شخص مشکلی دارد و منزوی هست در حالی که اینطور نیست و اگر فرد بخواهد این موضوعات را به راحتی قبول کند اونوقت از چشم خدا می افتد و از نظر خدا مردود می شود.

جالب این هست که همین افراد موجود در این مجالس آدم را متهم به این مسائل می کنند در حالی که اگر شخص به حرف این افراد گوش بدهد و همراهی کند دیگر گوشه گیر نیست, به نظرتان از دیدگاه چه کسانی مهم هست, عموم انسان های اینطوری یا انسان های متدین؟

14. صلوات ها 2

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط *taha* نمایش پست ها
    خانم در این موضوع اصلا این موضوعات (خود برتربینی و ترک دنیا و ...) مطرح نیست. بله معلوم هستش که شخص باتقوا باید برای دیگران الگو باشد.
    ولی رابطه با افرادی که به قول معروف دائما الگناه هستند درست هست؟ آیا رابطه با افرادی که مسائل مختلف اعم از رعایت حجاب, حریم محرم و نامحرم و ... را رعایت نمی کنند, درست هست؟ آیا رفت و آمد باید هر جوری شده باشد ولو اینکه فرضا 100 تا هم گناه کند؟ آیا در جمع افرادی که غیبت و ... می کنند ما رفت و آمد کنیم و بنشینیم و بخندیم به هر بهانه ای ولو اینکه چندتا هم غیبت و مسخره کردن صورت بگیرد؟ آیا فرد را به عروسی های گناه دعوت می کنند و نمی رود آیا اشتباه است؟
    خوبه خودتون هم قبول دارید باید الگو باشد
    میشه بفرمایید چطوری باید الگو باشه ؟ وقتی یه کُنج رفته عُزلت گزینی میکنه ؟
    وقتی با عالم و آدم قطع رابطه کرده ؟
    شما میفرمایید همه گناه میکنن خوب شما در جمعشون نکن نمیشه تو یه مجلس بود و حجاب رو رعایت کرد حتی اگه بقیه رعایت نکنن
    دیگران محرم و نامحرم نمی کنن خوب شما رعایت کن اینجوری تاثیرش بیشتره تا اون ترک دنیایی که مدنظر شماست

16. صلوات

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,193
    حضور
    144 روز 12 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44198

به نظر من مهمترین عامل در ازدواج بلوغ فکری و عاطفی هست .

چون جوان در سنین پایین ثبات فکری و عاطفی کمی داره لذا میتونه تصمیمی امروز بگیره و فردا احساس متفاوتی داشته باشه.

بنابراین ازدواج و انتخاب در سن پایین باید دقت بیشتری شود تا در اینده دچار مشکل نشود

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

18. صلوات ها 2

علاقه
    بین الحرمین+شهدای گمنام دانشگامون+صدای جوجه های +بارون
    نوشته
    21
    حضور
    13 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

حالا اصلن کو زن !!!!!!!!کو ازدواج !!!!!!! لذت دنیا رو ببر ازدواج میخایی چیکار هی شب و روز بهش فکر کنی مثل ما اعصابت بریزه بهم

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۱/۰۳, ۰۵:۱۹ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری