آشنایی با قوانین حاکم بر حوزه و دانشگاه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آشنایی با قوانین حاکم بر حوزه و دانشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
بنده امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه در رشته فیزیک قبول شدم.کلاس ها هم تقریبا شروع شده(در کل دانشجو هستم)
قبلا حال و هوای حوزه تو سرم بود و الآن دارم مصمم میشم برم حوزه.
1.بالطبع الآن نمیتونم برم حوزه.معمولا چه موقع ثبت نام برای حوزه شروع میشه؟
2.اگرمن این یک سال را در دانشگاه بگذرانم و تا سال دیگر زمان ثبت نام حوزه میتوان وارد دانشگاه شد؟منعی ندارد؟و اینکه شنیدم بعد از مقدمات میتوان دروس دانشگاه را ادامه داد.آیا در دانشگاه های خاصی میتوان ادامه داد یا خیر،درهمه دانشگاه ها؟و اینکه 18 ساله هستم در این سن منعی وجود ندارد؟
3.یک چیز دیگر؛نام کتبی که در پایه یک و بدو ورود حوزه باید خواند چیست .از کجا میتوان تهیه کرد؟میخواهم این مدت را به صورت آزاد مطالعه کنم.
4.سایت خیلی سنگین است.(مشکل از سرعت اینترنت نیست).پوسته ها و قالبهای سبکتری برای سایت انتخاب کنید.5.
ممنون از زحمات.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

mojienjoyment;878662 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام

با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی بزرگوار

بنده امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه در رشته فیزیک قبول شدم.کلاس ها هم تقریبا شروع شده(در کل دانشجو هستم)
قبلا حال و هوای حوزه تو سرم بود و الآن دارم مصمم میشم برم حوزه.

الحمدلله که موفق شدید امیدوارم که در هر جایی که هستید موفق باشید لطفا ابتدا کاملا تحقیق نمایید در مورد دروس حوزه ،آینده حوزه،اهداف خودتون ،فضای حوزه و....و کاملا مشورت نمایید سپس اقدام نمایید

1.بالطبع الآن نمیتونم برم حوزه.معمولا چه موقع ثبت نام برای حوزه شروع میشه؟

شروع ثبت نام حوزه از اواسط ماه اسفند می باشد

2.اگرمن این یک سال را در دانشگاه بگذرانم و تا سال دیگر زمان ثبت نام حوزه میتوان وارد دانشگاه شد؟منعی ندارد؟

سوال مفهوم نیست لطفا توضیح بیشتری دهید

2.و اینکه شنیدم بعد از مقدمات میتوان دروس دانشگاه را ادامه داد.آیا در دانشگاه های خاصی میتوان ادامه داد یا خیر،درهمه دانشگاه ها؟و اینکه 18 ساله هستم در این سن منعی وجود ندارد؟

بعد از اتمام سطح 2 (پایه 9) می توان با توجه به رعایت برخی شرایط همزمان حوزه و دانشگاه را ادامه داد.
تحصیلات همزمان در حوزه و دانشگاه

تحصیل هم زمان در حوزه و دانشگاه

http://www.askdin.com/showthread.php?t=18264&p=210977&viewfull=1#post210977

3.یک چیز دیگر؛نام کتبی که در پایه یک و بدو ورود حوزه باید خواند چیست .از کجا میتوان تهیه کرد؟میخواهم این مدت را به صورت آزاد مطالعه کنم.

کتابهای حوزه از پایه 1 تا 10 به همراه صوت مدرس آنها در سایت تبیان قرار داده شده است که می توانید استفاده نمایید:

http://hozeh.tebyan.net/newindex.aspx?pid=30629&BranchID=1

ولی اخیرا کتابهای حوزه با تغییراتی مواجه شده است لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر به حوزه محل سکونت خود مراجعه نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

با سلام مجدد
ممنون از پاسخگویی شفاف.
منظور بنده از سوال دوم این بود که آیا باید قبل از ثبت نام اسفندماه از دانشگاه انصراف بدم یا نه؛ بعد از اعلام نتایج حوزه باید انصراف داد؟(یعنی الآن دانشگاه رو ادامه بدم و اگه قبول شدم انشاءالله تو حوزه ،از دانشگاه انصراف میدم)

موضوع قفل شده است