منصرف کردن پدر و مادرم از طلاق و جدایی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
منصرف کردن پدر و مادرم از طلاق و جدایی

پدر و مادرم با هم دعوای شدیدی کردند الان پدرم مصمم است برای گرفتن طلاق. من باید چیکار کنم تا بتونم منصرفشون کنم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
بزرگوار
برای رفع این مشکل:
1. بهتر است بین پدر و مادرتان صلح ایجاد کنید، چون تا زمانی که صلح و صفا بین آنها حاکم نباشد این مشکل پا برجا خواهد بود. سعی کنید با صحبت کردن و گفتگو بین پدر و مادرتون علاقه و محبت آنها را به یکدیگر بیشتر کرده و موجب افزیش انس و الفت بین آنها شوید و در آشتی آنها تلاش کنید و لو که از وجود فرد دیگری از فامیل یا از دوستان برای حل مشکل کمک بگیرید.
2. با هر دو صحبت کنید و با تحریک احساسات و عواطف آنها از چنین تصمیمی منصرف کنید.
3. برای رفع کدورتها و مشکلاتی که موجب چنین مساله ای شده، اگر از توان شما بر می آیید خودتان تلاش کنید تا مساله حل شود.
4. برای رفع سوء تفاهم ها تلاش کنید و جانب داریهای بیجا نداشته باشید و از هر دو حمایت بکنید تا مشکل حل شود.
5. عوامل و زمینه سازهای طلاق و خصوصا دعوا و مشاجره را کشف کرده و برای رفع و دفع آن تلاش کنید.
6. به مادرتان کمک کنید که بتواند صبورانه برخورد داشته باشد و موقع عصبانیت پدر شروع به جواب دادن و ... نداشته باشد.
7. هر دو را در غیاب هم نصیحت کنید.
8. از خدای متعال کمک بگیرید.

هو العظیم

با سلام و عرض ادب

اگرچه توضیح زیادی ندادید ولی اگه این طلاق اونقدر سریع داره اتفاق میافته که نتونیدپدر و مادرتون رو نصیحت کنید که با هم کنار بیاین

میتونید در خفا به پدرتون بگید که مامان گفته مثلا فلان کار رو دیگه انجام نمیدم (در مورد همون اختلاف) یا حرفی که نظر پدرتون رو عوض کنه و دلش رو نرم کنه و به مادرتون هم به این صورت----البته به طور موقت تا بعدا رو موارد دیگه روشون کار کنید

بنده چون نمیدونم مشکل چی بوده این دیگه به زیرکی شما بستگی داره که چی بخواین بگین و ....(به خدا توکل کنید و ایت الکرسی هم یادتون نره)

sanaz.h;877322 نوشت:
پدر و مادرم با هم دعوای شدیدی کردند الان پدرم مصمم است برای گرفتن طلاق. من باید چیکار کنم تا بتونم منصرفشون کنم؟

سلام .
طلاق دو مدل هست . یا طلاق خوب یا طلاق بد .
طلاق خوب طلاقی هست که پس از اون افراد زندگی بهتر و بدون کشمکشی رو دارند و راحت تر و شادتر هستند و طلاق بد طلاقی هست که اقراردش از درون یک ارامش روحی بیرون میان و خودشون رو در درون چاه میندازن و ...

فرض میکنم پدر شما میخواد طلاق بدی بگیره ...

اون چیزی که در درون طلاق بد محوریت دارد هیجانات کنترل نشده هست .

مرده با خودش میگه ... بهم احترام نمیزاره
مرده با خودش میگه ... همش غرغر میکنه
و ...

و خانوم خونه هم جوره دیگری .

مهمترین کار به نظر من این هستش که هیجانات پدرتون رو خالی کنین ...

هیجان اینکه کسی بهش محبت نمیکنه و سرخورده شده و بره جایی دیگر محبت رو بدست بیاره
هیجان عصبانیت
هیجان اینکه کسی اون رو درک نمیکنه و بغض گلوش رو میگیره
هیجان اینکه شما رو بی مهر میدونه و شما اونو مثله یه عابر بانک میبینین ...

صبح ها اول وقت بلند شو ... و بهترین صبحونه ای که ممکن هست رو برای بابات درست کن
شب ها که میاد خونه بهترین شام رو جلوش بزار .
شبها دستش رو بگیر و بهش بگو پدر درکت میکنم زندگی و پول در اوردن تو این دور زمونه سخت هست
و ...

طلاق پدرتون به نظرم ریشه در این داره که کسی بهش محبت نمیکنه و کسی اون رو درک نمیکنه .

سلام

این صفحه را ببینید:

اینجا

لذا پیشنهاد می کنم برای رفع مشکل این دوستمان ، کاربران سایت هر کدوم تا ده روز ، هر روز یک بار سوره مبارکه نساء را به نیت برقرار شدن صلح و محبت بین والدین ایشون ، قرائت کنند.

لطفا سعی بشه قرائت ، با رعایت آداب باشه. یعنی: با وضو ، رو به قبله ، در یک محیط آرام که بشه به آیات توجه کرد.

هر کسی میتونه شرکت کنه ، لطفا اعلام آمادگی کنه.

sanaz.h;877322 نوشت:

سلام
1000 تا الودود بخون روی یه غذایی بده به هر دو تاشون بخورن
مثلا روی دو تا شکلات 1000 تا الودود بخون یکی بده به پدر و یکی هم به مادر

sanaz.h;877322 نوشت:

سلام خدمت شما.
به گفته ی استاد نشاط احساسات آنها را تحریک کنید ودر مورد آینده ی خودتون بعد از جداییشون بگید.
بگید دوست دارید در کنار هردو باشید.
البته کر میکنم در دعوا اینطور گفتند, کمی بگذرد وعصبانیتشون کمتر شود چنین کاری نمی کنند

باسمه الودود

sanaz.h;877322 نوشت:

عرض سلام و احترام

اغلب طلاق حاصل یک دوره ناسازگاری و اختلاف نظر و مشکلات عدیده است لذا باید مشکلات تا حدّ امکان حل شوند.

و لازمۀ حل مشکل کشف آن است.

دستور قران کریم در رفع اختلافات زناشویی و وضعیتی که شما گزارش کردید

مداخلۀ مصلحانۀ چند حَکم از بزرگان عاقل و بی غرض فامیل زن و شوهر است:

«وان خِفتم شقاق بینهما فابعثوا حکما من اهلِهِ وحکما من اَهلِها ان یُریدا اصلاحا یوفّق اللّه بینهما ان اللّه کان علیما خبیرا»

اگر از جدایی و شکاف میان آن دو بیم داشته باشید، داوری از خانواده شوهر و داوری از خانواده زن برگزینید تا به کار آنها رسیدگی کنند.

اگر این دو داور تصمیم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آنها کمک می کند؛ زیرا خداوند دانا و آگاه است.

امیدوارم مشکلات خانواده شما، با یاری خداوند و تدبیر و صبر و حوصله والدینتان حل شوند.

موضوع قفل شده است