حکم گفتن «دوستت دارم» به دختری که به من علاقه مند شده

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم گفتن «دوستت دارم» به دختری که به من علاقه مند شده

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
برای بنده چند مورد پیش اومده که در ارتباطات عادی با جنس مخالف (دانشگاه ، محل کار و...) ، دخترها به بنده علاقه مند شده اند تا جایی که تا خواستگاری هم پیشقدم شدند .

اما مساله ای که مطرح هست و من متوجه اون شدم اینه که دخترها خیلی براشون مهمه این علاقه ی اونها متقابل باشه و علاقه یکطرفه خودشون به بنده نباشه و به روش های مستقیم و غیر مستقیم از من درخواست کردند که اگر به اونها علاقه مند هستم این علاقه را به اونها ابراز کنم یعنی بنده در وضعیتی قرار می گیرم که باید به یک دختر که هنوز هیچ ارتباطی با بنده ندارد کلمات محبت آمیز مثل "مثلا دوستت دارم ، عاشقتم" را بگویم .

اما سوالات بنده :

آیا گفتن این کلمات به دختر نامحرم حرام نیست ؟
اگر گفتن این کلمات حرام هست و در صورتی که این علاقه دو طرفه بود و بنده هم قصد ازدواج با آن شخص را داشتم چگونه می توانم این علاقه را ابراز کنم که از نظر شرعی مشکلی نداشته باشد ؟
مرجع تقلید : مکارم شیرازی .

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

876839 نوشت:
سلام
برای بنده چند مورد پیش اومده که در ارتباطات عادی با جنس مخالف (دانشگاه ، محل کار و...) ، دخترها به بنده علاقه مند شده اند تا جایی که تا خواستگاری هم پیشقدم شدند .
اما مساله ای که مطرح هست و من متوجه اون شدم اینه که دخترها خیلی براشون مهمه این علاقه ی اونها متقابل باشه و علاقه یکطرفه خودشون به بنده نباشه و به روش های مستقیم و غیر مستقیم از من درخواست کردند که اگر به اونها علاقه مند هستم این علاقه را به اونها ابراز کنم یعنی بنده در وضعیتی قرار می گیرم که باید به یک دختر که هنوز هیچ ارتباطی با بنده ندارد کلمات محبت آمیز مثل "مثلا دوستت دارم ، عاشقتم" را بگویم .
اما سوالات بنده :
آیا گفتن این کلمات به دختر نامحرم حرام نیست ؟
اگر گفتن این کلمات حرام هست و در صورتی که این علاقه دو طرفه بود و بنده هم قصد ازدواج با آن شخص را داشتم چگونه می توانم این علاقه را ابراز کنم که از نظر شرعی مشکلی نداشته باشد ؟
مرجع تقلید : مکارم شیرازی .

عرض سلام و احترام

گفتن چنین کلماتی به دختر نامحرم که حکایت از دوستی دارد ، شرعا جایز نیست شما می توانید برای اینکه مشکل شرعی نداشته باشد تمایل خود را به ازدواج با او اعلام کنید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم[/]

موضوع قفل شده است