جمع بندی شستشوی کف سالن بدون راه خروج آب با آب شیلنگ

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شستشوی کف سالن بدون راه خروج آب با آب شیلنگ

سلام علیکم. روشهای شستشوی کف سالنی که راه خروج آب ندارد را در سایت شما خواندم ولی حضرت آیت الله خامنه ای در شستشو با آب کر می فرمایند پس از اینکه آب به همه قسمت های نجس رسید غساله را با پارچه و امثال آن جمع آوری کنید.
سوال:آیا ایشان پاک شدن کف سالن ولو با آب کر را منوط به جمع آوری آب غساله میدانند.؟اگر جواب بله است آیا این حکم منحصر به فرض سوال است یا شامل موارد دیگر نیز میشود.؟در ضمن آیا این حکم با خواص تطهیر آب کر مغایرت ندارد( وقتی در غساله باقی مانده عین نجاست وجود ندارد و اوصاف نجاست را هم ندارد چه نیازی به خارج کردن غساله هست)؟ آیا برای جمع کردن غساله می شود از دستگاه مکنده آب استفاده کرد؟
خواهشمندم خیلی زود کارشناسان برنامه جواب دهند چون با برداشتی که من دارم این جواب با خواص تطهیر آب کر و جاری مغایرت دارد.
برای دیدن سوال و جواب معظم له می توانید به سایت ایشان مراحعه کنید. لینک
http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?id=232#2820

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

shahin6718;833358 نوشت:
سلام علیکم. روشهای شستشوی کف سالنی که راه خروج آب ندارد را در سایت شما خواندم ولی حضرت آیت الله خامنه ای در شستشو با آب کر می فرمایند پس از اینکه آب به همه قسمت های نجس رسید غساله را با پارچه و امثال آن جمع آوری کنید.
سوال:آیا ایشان پاک شدن کف سالن ولو با آب کر را منوط به جمع آوری آب غساله میدانند.؟اگر جواب بله است آیا این حکم منحصر به فرض سوال است یا شامل موارد دیگر نیز میشود.؟در ضمن آیا این حکم با خواص تطهیر آب کر مغایرت ندارد( وقتی در غساله باقی مانده عین نجاست وجود ندارد و اوصاف نجاست را هم ندارد چه نیازی به خارج کردن غساله هست)؟ آیا برای جمع کردن غساله می شود از دستگاه مکنده آب استفاده کرد؟
خواهشمندم خیلی زود کارشناسان برنامه جواب دهند چون با برداشتی که من دارم این جواب با خواص تطهیر آب کر و جاری مغایرت دارد.
برای دیدن سوال و جواب معظم له می توانید به سایت ایشان مراحعه کنید. لینک
http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?id=232#2820

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

در تطهیر سطح نجس با آب کر ، بعد از برطرف کردن عین نجاست، یک مرتبه که آب کر بر روی محل نجس ریخته شود، محل نجس پاک می شود ، و غساله جمع شده پاک می باشد، پاسخی که در استفتاء است با توجه به سوال پرسشگر است که :گفته است راه خروج آب ندارد ، به عنوان یک پیشنهاد مطرح شده است، و الا ربطی به طهارت و نجاست غساله آب کر ندارد.

سلام علیکم. ممنون از جوابتون. اللهم صل علی محمد و آل محمد

موضوع قفل شده است