جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه با تمرکز و حواس نماز بخوانم؟

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    35
    حضور
    6 روز 3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    100

اشاره چگونه با تمرکز و حواس نماز بخوانم؟

باسلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    بنده یه سرای مواقع در یه برهه های زمانی تغییراتی تو روش نماز خواندنم و تمرکز حواسم تو نماز و حضور قلبی رو پیدا میکنم و پس از اون دعا و تعقیبات و ذکر های تسبیحی که اکثر افراد ممکنه انجام میدن مثل ذکر یونسیه و استغفار و توجه بیشتری به خدا دارم و حس خوبی بهم دست میده و یجورایی مشکلاتی که به سختی حل میشن رو حل میکنه و کسایی که مدت ها ندیدمشون ناخود آگاه جایی ملاقات میکنم یا مشکلی برام پیش میاد و تو مخمسه ای میفتم فقط تو ذهنم تصورش کنم یجوی حلش میکنه برام و شاید حتی حدس و گمان هایی در مورد هر چیزی که به ذهنم میرسه دقیقا عین اون از آب در میاد ....
    ولی متاسفانه شیطان هم بیکار ننشسته و با یه درگیری لفظی تو ناراحتی تو خونه یا محل کار و یا نگاه هایی که ناخوداگاه یا شایدهم آگاهانه بیرون از منزل به نامحرم و کلا حرکاتی که آدم رو از اون حال و هوا فاصله بده زیاد پیش میاد (بعد ازون عذاب وجدان هم پیش میاره) فاصله میگیرم ازون حس خوب با خدا بودن رو ...
    به نظر شما عزیزان چجوری این رو حفظ کنم و نطارم شیطان این حس خوب رو ازم بگیره و انی اتفاق بجای اینکه یه ماه یا دوماه در سال که اتفاق می افته بشه همیشگی و بزرگان دین و مردان خدا چکار میکردن که دچار هیچگونه وسوسه ای تا آخر عمرشون نشدن که بخوان ازون هدف اصلیشون فاصله بگیرن ... چگونه تمام راه ها رو رو شیطان ببندیم ؟ مشکل ما فقط همینه که موفق نمیشیم.
    هرچند ما علم فلسفه و اخلاق و سیروسلوک هم بلد نیستیم ...
    ممنون میشم دوستان و اساتید محترم راهنمایی کنن
    ویرایش توسط mahsa100 : ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ در ساعت ۱۲:۰۶

• همه چیز از طرز فکر ما شروع می شود. امام علی عليه‌السلام مي‌فرمايند:

مراقب افکارت باش که گفتارت می شود
      مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود
      مراقب رفتارت باش که عادت می شود
      مراقب عادتت باش که شخصیتت می شود
      مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت میشود

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58353

با نام و یاد دوست

چگونه با تمرکز و حواس نماز بخوانم؟

کارشناس بحث: استاد بصیر

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 19 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_hidden نمایش پست ها
    به نظر شما عزیزان چجوری این رو حفظ کنم و نطارم شیطان این حس خوب رو ازم بگیره. بزرگان دین و مردان خدا چکار میکردن که دچار هیچگونه وسوسه ای تا آخر عمرشون نشدن که بخوان ازون هدف اصلیشون فاصله بگیرن ... چگونه تمام راه ها رو رو شیطان ببندیم ؟
    باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی. وسوسه های شیطانی همیشه برای همه حتی علما تا هنگام مرگ انسان هست و او هر دفعه و در هر مرحله، از طریق خاصی وارد می شود و انسان را وسوسه می کند. هر کسی را نسبت به شرایط خودش وسوسه می کند.
    اما این که چطور میشه از شر وسواس شیطانی در امان بود و این که چگونه اولیای خدا، خودشان را حفظ می کردند که تا آخر عمر تن به وسواس شیطانی ندهند، اینطور بوده که آنها همیشه تحت برنامه ای به اسم مراقبه و مشارطه بوده اند. همیشه بر اعمال خود مراقبت داشته اند و اگر هم کوتاهی ای رخ می داد با خود مشارطه میکردند و برای خود جریمه قرار می دادندو با این گونه اعمال نفس خود را از خطا نگه می داشتند.

چگونه با تمرکز و حواس نماز بخوانم؟

7. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری