جمع بندی جوان بیکار و فشار زندگی!

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جوان بیکار و فشار زندگی!

با سلام و خسته نباشید..دوستان تو رو خدا کمکم کنید..خسته شدم از این زندگی..من یک پسر 26 ساله هستم..بیکارم..به هر دری میزنم کار برام پیدا نمیشه..از این ورم خانواده م فشار و سر کار برو...من خسته شدم نمیدونم چکار کنم..میشه راهنمایی م کنید..@};-@};-

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

javaheri69;831412 نوشت:
با سلام و خسته نباشید..دوستان تو رو خدا کمکم کنید..خسته شدم از این زندگی..من یک پسر 26 ساله هستم..بیکارم..به هر دری میزنم کار برام پیدا نمیشه..از این ورم خانواده م فشار و سر کار برو...من خسته شدم نمیدونم چکار کنم..میشه راهنمایی م کنید..

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
از اینکه با این مشکل فراگیر مواجه هستید بسیار متاسفم امیدوارم با کمک الهی و تدبیر درست مسئولین و تربیت و تحصیل درست افراد این مشکل کمتر شود
اما شما برادر گرامی واقعا بیکاری مسئله بزرگی برای افراد و خانواده های آنها است و بسیارناراحت کننده است چرا که فشارهای مختلفی از سوی خود انسان و اطرافیان به او وارد می شود و سبب بهم ریختگی و ناراحتی می شود.
برای موفقیت به نکات زیر توجه نموده و آنها رعایت نمایید:
1 . ابتدا آرامش خود را حفظ نمایید تا بتوانیید درست فکر کرده و تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.
2 . به استعداد ها و توانایی ها و ویژگیهای مثبت و منفی خود آگاهی پیدا کن.و با توجه به آنها کارهای متناسب با آنها را لیست نمایید.
3 . سطح انتظارات و توقعات خود را پایین بیاورید.
4 . آستانه تحمل و صبر خود و تاب آوری خود در مقابله با مشکلات را بالا ببرید.
5 . به هیچ عنوان خود را بیکار نگذارید ولو اینکه با تایپ و فتوشاپ و...کارهایی را انجام دهید.
6 . هر کار مشروعی را ولو متناسب با رشته خود هم نبود انجام دهید ورود شما به جامعه و بازار کار زمینه معرفی جاهای بیشتری را نیز دارد.
7 . در موقعیت فعلی جامعه ما بدست آوردن کاری که همه جهات یا حتی بیشتر جهات رضایت بخش باشد سخت می باشد.
8 . بسیاری از کارها ضمن داشتن ویژگیهای خوب تنها نیازمند بدست آوردن مهارتهایی هستند لذا سعی نمایید به مشاغل گوناگون و مهارتهای مورد نیاز آنها آگاهی یابید.
9 . دقت نمایید از شما حرکت و از خداوتد برکت و کمک ......
10 . به خانواده نیز از جهاتی حق دهید که نگران شما می باشند هرچند ممکن است برخوردهای خوبی نداشته باشند و نیت خوب خود را بد بیان نمایند.
11 . دعا و توسل به اهل بیت را فراموش ننمایید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام

شما دنبال چه نوع کاری هستین که نمیتونید پیدا کنید ؟

آیا دنبال کاری هستین که بخواین شان اجتماعی خوبی داشته باشه و پشت میز باشین ؟

یا براتون فرقی نمیکنه و صرفا دوست دارین کار کنید و دستتون تو جیب خودتون باشه ؟

باسلام خدمت شما دوست عزیز
کاری از دس ماها برنمیاد و بیکاری دربین جوانان بیداد میکنه
یاعلی

javaheri69;831412 نوشت:
با سلام و خسته نباشید..دوستان تو رو خدا کمکم کنید..خسته شدم از این زندگی..من یک پسر 26 ساله هستم..بیکارم..به هر دری میزنم کار برام پیدا نمیشه..از این ورم خانواده م فشار و سر کار برو...من خسته شدم نمیدونم چکار کنم..میشه راهنمایی م کنید..@};-@};-

سلام
وضعیت سخت و ناراحت کننده ایه که گریبان گیر خیلیاست کشورای دیگه دارن له له میزنن واسه نیروی جوون اونوقت عمر جوونای ما به خاطر بی لیاقتی مسئولین ارزش کاه هم نداره و اکثر جوونا در حال گذران عمر و تلف کردنش هستن.
رشتتون چیه؟یه رزومه ی کوتاهی اینجا بذارید شاید یکی پیشنهادی داد
کلا یکم بیشتر توضیح بدید همینجوری نوشتید بیکارم فقط یه سری راهنمایی های کلی بهتون میکنن

گشتم نبود....
نگرد نیست....
همش شده پارتی بازی.

javaheri69;831412 نوشت:

سلام ...
امکانش هست کمی از شرایط خودتون بگین ... اینجوری هیچ کسی نمیتونه بهتون رانمایی کنه

چند تا مساله روباید روشن کنی .

1. آیا سرمایه دارین یا نه
2. درس خوندین یا نه ... دانشگاه رفتین یا نه
3. چقدر براتون کار مهم هست
4. چقدر به پول نیاز دارین و آیا میتونین مدت زمانی تجربه کسب کنین یا نه
5. چه ارتباطهایی دارین که میتونین روش حساب کنین
6. در کدوم شهر هستین
و ...

چیزی رو یاد بگیر که هر کسی بلد نباشه
ببین هر شهری یه سری فرصرت شغلی داره
مایوس نباش
من 28 سالمه و هنوز کار دایم که هیچ کار موقت هم ندارم
اما دارم وقت میذارم چیزی رو یاد بگیرم که هر کسی بلد نیست

مهترین عامل بیکاری جوانان امروزی توقع بالاشون از موقعیت کاری هستش و متاسفانه این موضوع همه گیر شده

Eybaba;832871 نوشت:
گشتم نبود....
نگرد نیست....
همش شده پارتی بازی.

در درون کار دولتی ...
چون کاری که شخی انجام میده مهم نیست ، هیچ ارزش آفرینی صورت نمیگیره ، و تنها شخص استخدام میشه و پولش رو سره ماه میگیره و نظارتی بر رویه کار هم نیست ... حرفتون رو قبول دارم . اگر کسی مدیر جایی بشه همه زیر دستاش رو فامیلهاش میکنه تا قدرتش در درون اونجا بیشتر بشه .

ولی در درون شرکتهای خصوصی دقیقا عکس هست ... یه مدیر قیقا فامیلهاش رو نمیاره ... چون

نمیخواد کار رو به بهانه فامیل بون انجام ندن ....
تنبلی نکنن
راحت و هر وقت خواست بتونه کنترلشون کنه یا اخراجشون کنه .

یک فن که بتونه یک نیازی رو از مردم برطرف بکنه رو یاد بگیر. و بعد مهاجرت بکن به یه شهر بزرگ مثل تهران. مطمئنا اگر فنی بلد باشی و به اندازه کافی جستجو بکنی به نتیجه خواهی رسید.
موفق باشی انشالا

javaheri69;831412 نوشت:
با سلام و خسته نباشید..دوستان تو رو خدا کمکم کنید..خسته شدم از این زندگی..من یک پسر 26 ساله هستم..بیکارم..به هر دری میزنم کار برام پیدا نمیشه..از این ورم خانواده م فشار و سر کار برو...من خسته شدم نمیدونم چکار کنم..میشه راهنمایی م کنید

سلام
دوست عزیز کار نیست
خودتون باید اشتغال زایی کنید. اگر سرمایه دارید مغازه ای چیزی بزنید اما خیلی مشورت کنید خیلی تحقیق کنید که مبادا از چاله در بیایید بیافتید توی چاه. باید موقعیت شهر خودتون رو در نظر بگیرید.
اگرم دنبال کار شرکتی و دولتی هستید غالباً باید از صفر شروع کنید، یعنی از نگهبانی و ....
این رو در نظر داشته باشید که خیلی از افراد که منصب های مهمی دارن از جاهای خیلی کوچیک شروع کردن. شاید شما یجایی دنبال سکه پول باشید اما سکه طلا پیدا کنید. ولی دنظر داشته باشید اگر به دنبال سکه پول معمولی نبمی بودین، سکه طلا رو پیدا نمی کردین.

به نام خدا.

mosayeb;876939 نوشت:
یک فن که بتونه یک نیازی رو از مردم برطرف بکنه رو یاد بگیر. و بعد مهاجرت بکن به یه شهر بزرگ مثل تهران. مطمئنا اگر فنی بلد باشی و به اندازه کافی جستجو بکنی به نتیجه خواهی رسید.
موفق باشی انشالا

تهران همین الان در حال ترکیدن از همه نظر هست! بقیه شهرها و شهرستان ها نیروی فنی نمیخوان؟

ستایشگر :Gol:

جمع بندی:

سوال:

پاسخ:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
از اینکه با این مشکل فراگیر مواجه هستید بسیار متاسفم امیدوارم با کمک الهی و تدبیر درست مسئولین و تربیت و تحصیل درست افراد این مشکل کمتر شود
اما شما برادر گرامی واقعا بیکاری مسئله بزرگی برای افراد و خانواده های آنها است و بسیارناراحت کننده است چرا که فشارهای مختلفی از سوی خود انسان و اطرافیان به او وارد می شود و سبب بهم ریختگی و ناراحتی می شود.
برای موفقیت به نکات زیر توجه نموده و آنها رعایت نمایید:
1 . ابتدا آرامش خود را حفظ نمایید تا بتوانیید درست فکر کرده و تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.
2 . به استعداد ها و توانایی ها و ویژگیهای مثبت و منفی خود آگاهی پیدا کن.و با توجه به آنها کارهای متناسب با آنها را لیست نمایید.
3 . سطح انتظارات و توقعات خود را پایین بیاورید.
4 . آستانه تحمل و صبر خود و تاب آوری خود در مقابله با مشکلات را بالا ببرید.
5 . به هیچ عنوان خود را بیکار نگذارید ولو اینکه با تایپ و فتوشاپ و...کارهایی را انجام دهید.
6 . هر کار مشروعی را ولو متناسب با رشته خود هم نبود انجام دهید ورود شما به جامعه و بازار کار زمینه معرفی جاهای بیشتری را نیز دارد.
7 . در موقعیت فعلی جامعه ما بدست آوردن کاری که همه جهات یا حتی بیشتر جهات رضایت بخش باشد سخت می باشد.
8 . بسیاری از کارها ضمن داشتن ویژگیهای خوب تنها نیازمند بدست آوردن مهارتهایی هستند لذا سعی نمایید به مشاغل گوناگون و مهارتهای مورد نیاز آنها آگاهی یابید.
9 . دقت نمایید از شما حرکت و از خداوتد برکت و کمک ......
10 . به خانواده نیز از جهاتی حق دهید که نگران شما می باشند هرچند ممکن است برخوردهای خوبی نداشته باشند و نیت خوب خود را بد بیان نمایند.
11 . دعا و توسل به اهل بیت را فراموش ننمایید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:6/ 7/ 1395

موضوع قفل شده است