چرا یک عده اصرار به ترویج زبان انگلیسی دارند!؟

تب‌های اولیه

165 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا یک عده اصرار به ترویج زبان انگلیسی دارند!؟

بسم الله الرحمن الرحیم

بخشی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان و معلمان .... تاریخ 13 / 2 / 95

ترویج زبان انگلیسی از دیدگاه رهبر انقلاب

صوت سخنرانی

[b]content[/b]
متن سخنرانی

من همین‌جا این حرفی را که گاهی هم گفته‌ام به مسئولین آموزش‌وپرورش [تکرار میکنم‌]؛ شاید به مسئولین محترم فعلی نگفته باشم امّا قبلها مکرّر گفته‌ام؛ این اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یک کار ناسالم است. بله، زبان خارجی را باید بلد بود امّا زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. چرا زبانهای دیگر را در مدارس به‌عنوان درس زبان معیّن نمیکنند؟ چه اصراری است؟ این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛ در کشورهای مختلف، در آمریکای لاتین یا در آفریقا کسان زیادی هستند. مثلاً میگویم؛ بنده حالا مروّج [زبان] اسپانیا نیستم که بخواهم برای آنها کار بکنم، امّا مثال دارم میزنم. چرا زبان فرانسه یا زبان آلمانی تعلیم داده نمیشود؟ زبانهای کشورهای پیشرفته‌ی شرقی هم زبان بیگانه است، اینها هم زبان علم است. آقا جان! در کشورهای دیگر به این مسئله توجّه میکنند و جلوی نفوذ و دخالت و توسعه‌ی زبان بیگانه را میگیرند؛ ما حالا از پاپ کاتولیک‌تر شده‌ایم! آمده‌ایم میدان را باز کرده‌ایم و علاوه بر اینکه این زبان را کرده‌ایم زبانِ خارجیِ انحصاریِ مدارسمان، مدام داریم می‌آوریمش [در مقاطع] پایین؛ در دبستانها و در مهدِکودک‌ها! چرا؟ ما که میخواهیم زبان فارسی را ترویج کنیم، باید یک عالَم خرج کنیم و زحمت بکشیم. [وقتی‌] کرسی زبان را در یک‌جا تعطیل میکنند، باید تماسهای دیپلماتیک بگیریم که چرا کرسی زبان را تعطیل کردید. نمیگذارند، اجازه‌ی دانشجو گرفتن نمیدهند، امتیاز نمیدهند، برای اینکه زبان فارسی را یک‌جا میخواهیم ترویج کنیم؛ آن‌وقت ما بیاییم زبان آنها را خودمان با پول خودمان، با خرج خودمان، با مشکلات خودمان ترویج کنیم. این عقلائی است؟ من نمیفهمم! این را داخل پرانتز گفتم، برای اینکه همه بدانند، توجّه کنند. [البتّه‌] نمیگویم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم؛ نه، حرف من این نیست؛ حرف این است که بدانیم چه‌کار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.

و من الله توفیق
@};-.

سلام.آره زبان انگلیسی رو رها کنیم بریم ژاپنی یاد بچه هامون بدیم...به نظر من که خنده داره!!!الان من کلی افسوس می خورم چرا در زمانی که فرصت داشتم و شرایط مهیا بود، دوران دبیرستان زبان انگلیسیم رو قوی نکردم، از خروار خروار مقاله و منابع علمی و پژوهشی و آموزشی و گفتمان ها محروم شدم....بعد زبان انگلیسی رو رها کنیم بریم اسپانیولی یاد بگیریم؟؟؟^:)^^:)^^:)^

باید حرف حضرت آقا رو جدی بگیریم و با دید عمیقی بهش نگاه کنیم

دختری دارم که سال گذشته یکی از دروس فرعی و جانبی شون زبان انگلیسی بود

خب چون دورۀ ابتدائیه براش یادگیری خیلی مشکل بود

ما یکی از برنامه های آموزش تابستونیشو اختصاص دادیم به یادگیری این زبان

در حالی که انتظار میره در مدارس کشورمون به جای این چیزا , درسهای مهم تری تدریس بشه

دختران ما تازه به سن تکلیف رسیدن اما به جای یادگیری احکام و واجبات دینشون باید این زبان رو بیاموزن

واقعاً باید دولت یک فکری برای این مسئله بکنه چون به طور محسوس و نا محسوس همه جا زبان انگلیسی ترویج میشه

خدا کنه نخبگان و سیاست مداران در این باره هرچه زودتر تصمیم گیری کنن

طاهامهر;831070 نوشت:

دختری دارم که سال گذشته یکی از دروس فرعی و جانبی شون زبان انگلیسی بود خب چون دورۀ ابتدائیه براش یادگیری خیلی مشکل بود

در حالی که انتظار میره در مدارس کشورمون به جای این چیزا , درسهای مهم تری تدریس بشه

دختران ما تازه به سن تکلیف رسیدن اما به جای یادگیری احکام و واجبات دینشون باید زبان اجنبی بیاموزن

واقعاً باید دولت یک فکری برای این مسئله بکنه چون به طور محسوس و نا محسوس همه جا زبان انگلیسی ترویج میشه

سلام. هر چیزی جای خودش باید باشه. این که مسئولین فرهنگی با این همه ادعاشون عرضه ندارن مفاهیم عمیق دینی و مذهبی رو در دوران مدرسه به بچه ها بیاموزند دلیل نمیشه که زبان انگلیسی مقصره، خیر. این بی عرضگی اونهایی که حرف زیاد میزنن و عمل نمی کنن! زبان انگلیسی لازمه ، عربی لازمه همونجور که ریاضی و فیزیک و آزمون آزمایشی و مهارت تست زنی و معلم مجرب و مدرسه اسم و رسم دار و البته نماز و روزه و جماعت و کمک به همنوع و کسب مال حلال و ... لازمه. هیچ چیز جای هیچ چیز دیگه رو نمیگیره.

طاهامهر;831070 نوشت:

دختری دارم که سال گذشته یکی از دروس فرعی و جانبی شون زبان انگلیسی بود خب چون دورۀ ابتدائیه براش یادگیری خیلی مشکل بود

دختران ما تازه به سن تکلیف رسیدن اما به جای یادگیری احکام و واجبات دینشون باید زبان اجنبی بیاموزن

مطمئن هستم ... یکی از این دو حالت وجود خواهد داشت .

1. یا فرزندتون رو میفرستین دنبال علوم انسانی مانند الاهیات ، حوژه و ... که در اون صورت فرزندتون وقتی بزرگ میشه و پست شما رو میخونه ازتون قدر دانی و تشکر میکنه و اینکه اجازه ندادین به سمت زبان اجنبی بره و وقتش رو تلف کنه ازتون تشکر میکنه .

2. یا فرزندتون رو میفرستین سمته علومی مانند پزشکی و مهندسی که فرزندتون یک متخصص علمی بشه . در اینصورت برای فرزندتون خیلی مهم هست که بتونه زبان انگلیسی رو از زبان مادریش بهتر حرف بزنه . اگر کسی 10 سال زبان بخونه و 10 سال هم در انگلیس زندگی کنه زبانش به قدرت یک انگلیسی زبان نمیشه ، تنها راهش این هست که قسمتی از علوم ابتدایی و راهنمایی و دبیرستانش رو به زبان انگلیسی بخونه ... در اون صورت میتونه بر روی زبان مسلط باشه . الان یکی از ضعف های اساسی تمام مهندسین و دکترهای کشور زبان انگلیسی هست . یک مهندسی یا پزشکی اینگونه نیست که علمی رو در دانشگاه یاد بگیری و مهندسی یا طبابت کنی . باید هر روز مقالات جدید بخونی ، باید کنفرانس های زیادی رو گوش بدی ، مثلا باید یک کتاب 400 صفحه ای به زبان انگلیسی رو بتونی 4 روزه تموم کنی . اگر فرزندتون رو بخواین مهندس کنین یا دکتر کنین و ایشان بر رویه زبان انگلیسی مسلط نباشن ... مهندس الکی یا دکتر الکی میشن ... چون ارتباطشون با دنیا برقرار نیست و علمشون قدیمی میمونه ،

3. راه دیگر هم این هست که فرزندتون رو بفرستین کاسب بشه ... که به نظر من بعد از دیپلم اصلا نزارین بره دانشگاه .

من واقعا ناراحت هستم که چرا پدر و مادرم من رو از همون ابتدایی به کلاس زبان نفرستادن ،

ازتون خواهش میکنم اگر فرزندتون به 28 سالگی رسید این پست من رو بهشون نشون بدین .

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

اول باید زبان علم را تعریف کرد. زبان علم چیست.
آیا زبانی که کشور انگلیس به وسیله استعمارش زبان بین المللی کرد زبان علم محسوب می شود؟ افرادی که چنین فکر میکنند بی سواد محض هستند.

یا اینکه زبان علم زبان مقاله است. مقاله های علمی.
خوب مقاله های که به زبان اسپانیایی وجود دارد کمتر از مقاله های که با زبان انگلیسی هستند نیست. مقاله های با زبانهای زنده دیگری وجود دارد.

اونوقت یک عده که چیزی حالیشون نیست میان میگن رهبر انقلاب که چنین حرفی رو زد بی سواد هست. اونوقت همین عده فقط کافی هست برخی از سخنرانان را در سایت نقد کنید. سخنرانانی که 90 درصد سخنرانیهاشون بدعت و خیانت به مملکت است.
شماها در چه جایگاهی هستید که بیایید بگوید رهبر انقلاب سواد دارد یا نه. شماهایی که هنوز نمیدانید زبان علم چیست. و هنوز نمیدانید منظور از سخن رهبر انقلاب چیست.

خطاب رهبر انقلاب به اون عده از مسئولین بی بصیرتی هست که میان میگن تنها زبان علم زبان انگلیسی است و هرکس در دنیا زبان انگلیسی نداند بی سواد است.
خوب تمام سپور های رفته گر در کشور هند زبان انگلیسی بلد هستند. خوب اینها علم دارند؟ دانشمند شده اند؟ از طرفی ابن سیناهای زمان هیچکدام زبان انگلیسی بلد نیستند آیا اینها از علم دور ماندند؟

خطاب رهبر به اون مسئولی است که وقتی در کشور بیگانه می رود بجای اینکه جایگاه ایران را قوی کند ، میرود با زبان بیگانه در مجامع سخن میگوید. این یعنی علم داشتن؟ یعنی واقعا تصور شما از علم این است؟قابل درک نیست این تصور شما!
چرا نباید زبان فارسی را زبان علم کرد؟ یه عده در کشور میخوان بی عرضگی خودشون رو بند کنند به این نکته که چون زبان انگلیسی بلد نیستم و یاد نگرفتم در این نقطه هستم.
نخیر دوست عزیز ، بی عرضه بی عرضه است. چه زبان انگلیسی بداند و چه نداند.

خطاب رهبر انقلاب به اون عده است که هیچ کاری برای زبان این کشور نکردند. این دولت هم بجای اینکه هرجا میرود بگوید زبان انگلیسی زبان علم است , بیاید بجای این بحث های نادرست سطح علم کشور را بالا ببرد.

در تایپکهای دیگر یه عده مارا متهم میکردن به اینکه سخن رهبر انقلاب را نمیفهمیم.... اونوقت سخن آشکار رهبر انقلاب در این خصوص را می شنوند و میخواهند با لطایف الحیل بگویند این سخن رهبر انقلاب غلط است. چون سخن رهبر انقلاب را درک نمیکنند میایند هرکاری بکنند تا سخن رهبر را نقض کنند. بعد به ما میگویند شما نمیفهمید رهبر انقلاب چه میگوید.

بسم الله الرحمن الرحیم

بخشی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان و معلمان .... تاریخ 13 / 2 / 95

ترویج زبان انگلیسی از دیدگاه رهبر انقلاب

من همین‌جا این حرفی را که گاهی هم گفته‌ام به مسئولین آموزش‌وپرورش [تکرار میکنم‌]؛ شاید به مسئولین محترم فعلی نگفته باشم امّا قبلها مکرّر گفته‌ام؛ این اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یک کار ناسالم است.
بله، زبان خارجی را باید بلد بود امّا زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. چرا زبانهای دیگر را در مدارس به‌عنوان درس زبان معیّن نمیکنند؟ چه اصراری است؟ این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛ در کشورهای مختلف، در آمریکای لاتین یا در آفریقا کسان زیادی هستند. مثلاً میگویم؛ بنده حالا مروّج [زبان] اسپانیا نیستم که بخواهم برای آنها کار بکنم، امّا مثال دارم میزنم. چرا زبان فرانسه یا زبان آلمانی تعلیم داده نمیشود؟ زبانهای کشورهای پیشرفته‌ی شرقی هم زبان بیگانه است، اینها هم زبان علم است. آقا جان! در کشورهای دیگر به این مسئله توجّه میکنند و جلوی نفوذ و دخالت و توسعه‌ی زبان بیگانه را میگیرند؛ ما حالا از پاپ کاتولیک‌تر شده‌ایم! آمده‌ایم میدان را باز کرده‌ایم و علاوه بر اینکه این زبان را کرده‌ایم زبانِ خارجیِ انحصاریِ مدارسمان، مدام داریم می‌آوریمش [در مقاطع] پایین؛ در دبستانها و در مهدِکودک‌ها! چرا؟ ما که میخواهیم زبان فارسی را ترویج کنیم، باید یک عالَم خرج کنیم و زحمت بکشیم. [وقتی‌] کرسی زبان را در یک‌جا تعطیل میکنند، باید تماسهای دیپلماتیک بگیریم که چرا کرسی زبان را تعطیل کردید. نمیگذارند، اجازه‌ی دانشجو گرفتن نمیدهند، امتیاز نمیدهند، برای اینکه زبان فارسی را یک‌جا میخواهیم ترویج کنیم؛ آن‌وقت ما بیاییم زبان آنها را خودمان با پول خودمان، با خرج خودمان، با مشکلات خودمان ترویج کنیم. این عقلائی است؟ من نمیفهمم! این را داخل پرانتز گفتم، برای اینکه همه بدانند، توجّه کنند. [البتّه‌] نمیگویم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم؛ نه، حرف من این نیست؛ حرف این است که بدانیم چه‌کار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.

جناب امام عشق ...
من الان یک مهندس الکترونیک هستم و میخواهم یک دستگاه الکترونیکی بسازم که پورت usb رو در درون مود bulck راه اندازی کنه . مور بالک مودی هست که در درون اون پهنای باند و نرخ انتقال داده ها ماکزیمم هست اما هیچ تضمینی برای اینکه داده ها درست به مقصد برسند وجود نداره و ممکن هست تعدادی از پکت ها از دست بره .

کاربردش هم برای انتقال تصویر و صدا هست ... و اگر بایتهایی از بین برن ... تصویر کلی یا صدای کلی به هم نمیریزه .

برای یادگیری این پروتکل و طریقه برقراری این پروتکل من حداقل باید 3 یا 4 تا کناب 200 تا 500 صفحه ای بخونم تا بتونم بفهمم چی کار باید بکنم .

پورت یو اس بی نزدیک 50 پروتکل داره .... و یک کتاب تاکید میکنم یک کتاب در این مورد به زبان فارسی وجود نداره .

پورت یو اس بی و کار کردن با اون شاید یک چیز کوچیک برای یک مهندس الکترونیک باشه و امروزه اصلا یو اس بی بلد بودن رو علم سوخته میدونن .

به جرات میتونم بگم اگر مهندسی ماهی نتونه 200 صفحه مقاله کتاب و ... بخونه .... علمش از زمان عقب میمونه و میشه مهندس الکی .

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

هرمیون;831083 نوشت:
جناب امام عشق ...
من الان یک مهندس الکترونیک هستم و میخواهم یک دستگاه الکترونیکی بسازم که پورت usb رو در درون مود bulck راه اندازی کنه . مور بالک مودی هست که در درون اون پهنای باند و نرخ انتقال داده ها ماکزیمم هست اما هیچ تضمینی برای اینکه داده ها درست به مقصد برسند وجود نداره و ممکن هست تعدادی از پکت ها از دست بره .

برای یادگیری این پروتکل و طریقه برقراری این پروتکل من حداقل باید 3 یا 4 تا کناب 200 تا 500 صفحه ای بخونم تا بتونم بفهمم چی کار باید بکنم .

پورت یو اس بی نزدیک 50 پروتکل داره .... و یک کتاب تاکید میکنم یک کتاب در این مورد به زبان فارسی وجود نداره .

پورت یو اس بی و کار کردن با اون شاید یک چیز کوچیک برای یک مهندس الکترونیک باشه و امروزه اصلا یو اس بی بلد بودن رو علم سوخته میدونن .

به جرات میتونم بگم اگر مهندسی ماهی نتونه 200 صفحه مقاله کتاب و ... بخونه .... علمش از زمان عقب میمونه و میشه مهندس الکی .

خوب کتابی که دنبالش هستید فقط به زبان انگلیسی موجود است؟ یا به زبانهای زنده دیگری نیز وجود دارد!؟
آیا این کتاب به زبان اسپانیایی یا آلمانی یا فرانسوی یا ... وجود ندارد!؟
حرف این است زبان علم فقط زبان انگلیسی است!؟
حرف این است چرا عده ای در کشور این چنین تلقین میکنند که اگر کسی زبان انگلیسی بلد نباشد بی سواد است؟
مگر اینهایی که کشور را به اینجا رسانند ، مگر پیشرفتی که در این سالها داشتیم بخاطر بلد بودن زبان انگلیسی بود!؟
[/]

امام عشق;831077 نوشت:
خوب مقاله های که به زبان اسپانیایی وجود دارد کمتر از مقاله های که با زبان انگلیسی هستند نیست. مقاله های با زبانهای زنده دیگری وجود دارد.

خیلی ببخشید ها، مقاله های علمی ای که به زبان اسپانیایی وجود داره از مقاله های زبان انگلیسی کمتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به خدا این حرف خنده داره جایی مطرحش نکنید!!!!!!حالا اینجا خودمونیم، اشکالی نداره....ولی جای دیگه عنوانش نکنید می گن شما از پشت کوه اومدی از دنیا بی خبری...دوستانه می گم
یک مثال می زنم....من یکی از فن هایی به شدت دنبال می کنم بحث مدلینگ سه بعدی هست....توی امضامم هست...لینک بعضی از کارام...حالا می خوام دنبال مقاله های مربوط به این رشته بگردم...
یکبار به انگلیسی جست و جو می کنم:modeling 3d که نتیجه می شه 94 میلیون نتیجه.
https://www.google.com/search?q=modeling+3d&oq=modeling+3d&gs_l=serp.3...7913.8911.0.9348.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.serp..0.0.0.YfDMB8eHopg

یکبار هم به اسپانیولی جست و جو می کنم:modelado 3d رو جست و جو می کنم که نتیجه می شه:فکر می کنید چقدر؟؟؟حتی به یک میلیون هم نرسید.کمتر از نیم میلیون.
https://www.google.com/search?q=modelado+3d&oq=modelado+3d&gs_l=serp.3...39540.41068.0.41430.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.serp..0.0.0.yLGJ5HyPY8E

یعنی نتیجه های انگلیسی حدود دویست برابر منابع نتیجه های اسپانیویی بود....دویست برابر

خوب حالا فرض کنید می خوام برم، مطرح ترین سایت های در حوزه مدلینگ سه بعدی....پس از تحقیقات بسیار به سایت هایی مثل cgsociety بر می خورم که اصلا لازم به ذکر نیست و لازم به توضیح نیست که بدیهیه زبانش اصلیشون انگلیسیه...هنرمندای سراسر دنیا از هر کشوری در اون حضور دارن، و منابع، و آموزش ها و خبرها و گفتمان ها همه انگلیسیه... حالا من انگلیسی رو رها کنم، برم اسپانیولی یاد بگیرم؟
این حرفا که دارم می گم، به قدری بدیهیه، که من روم نمی شه تکراشون کنم...هر آدم عاقلی زبان انگلیسی یا نهایت فرانسوی و اینجور زبان ها رو ول نمی کنه بره چینی یا اسپانیولی یاد بگیره...مگر اینکه هدف خاصی داشته باشه..مثلا بخواد بره اسپانیا زندگی کنه، مثلا....
مگر ما توی عمرمون چندتا زبان می خواییم یاد بگیریم؟؟همش یکی...حالا انگلیسی رو رها کنم برم چینی یاد بگیریم....:-o:-o

به جای اینکه احسنت گفته بشه که زبان انگلیسی در کنار زبان مادری، فارسی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شه و به جای اینکه این عملکرد و آموزش قدرت پیدا کنه و از سبک و سیاق غرب زدگی بیرون بیاد، و با شکل و شمایلی ایرانی تر عرضه بشه، گفته می شه آموزش انگلیسی و تاکید بر روی اون میراث طاغوته!!!!!!و باید انگلیسی رو رها کنیم چینی و ژاپنی یاد بگیریم یا به بچمون بگیم ببین تو انگلیسی رو آموزش نبین، چینی یاد بگیر...حسن خطرناکه حسن!...

پارسا مهر;831086 نوشت:
خیلی ببخشید ها، مقاله های علمی ای که به زبان اسپانیایی وجود داره از مقاله های زبان انگلیسی کمتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟به خدا این حرف خنده داره جایی مطرحش نکنید!!!!!!حالا اینجا خودمونیم، اشکالی نداره....ولی جای دیگه عنوانش نکنید می گن شما از پشت کوه اومدی از دنیا بی خبری...دوستانه می گم
یک مثال می زنم....من یکی از فن هایی به شدت دنبال می کنم بحث مدلینگ سه بعدی هست....توی امضامم هست...لینک بعضی از کارام...حالا می خوام دنبال مقاله های مربوط به این رشته بگردم...
https://www.google.com/search?q=mode....0.YfDMB8eHopg

یکبار هم به اسپانیولی جست و جو می کنم:modelado 3d رو جست و جو می کنم که نتیجه می شه:فکر می کنید چقدر؟؟؟حتی به یک میلیون هم نرسید.کمتر از نیم میلیون.
https://www.google.com/search?q=mode....0.yLGJ5HyPY8E

خوب حالا فرض کنید می خوام برم، مطرح ترین سایت های در حوزه مدلینگ سه بعدی....پس از تحقیقات بسیار به سایت هایی مثل cgsociety بر می خورم که اصلا لازم به ذکر نیست و لازم به توضیح نیست که بدیهیه زبانش اصلیشون انگلیسیه...هنرمندای سراسر دنیا از هر کشوری در اون حضور دارن، و منابع، و آموزش ها و خبرها و گفتمان ها همه انگلیسیه... حالا من انگلیسی رو رها کنم، برم اسپانیولی یاد بگیرم؟
این حرفا که دارم می گم، به قدری بدیهیه، که من روم نمی شه تکراشون کنم...هر آدم هاقلی زبان انگلیسی یا نهایت فرانسوی و اینجور زبان ها رو ول نمی کنه بره چینی یا اسپانیولی یاد بگیره...مگر اینکه هدف خاصی داشته باشه..مثلا بخواد بره اسپانیا زندگی کنه، مثلا....
مگر ما توی عمرمون چندتا زبان می خوایی یاد بگیریم؟؟همش یکی...حالا انگلیسی رو رها کنم برم چینی یاد بگیریم....

عجب... چون تو اینترنت سرچ کردید و وبلاگهای کمتری از فلان زبان بود درنتیجه مقاله کمتری در دنیا از این زبان است. و بالعکس. با همین منطق شروع به بحث میکنید که به جایی نمیرسید. با این منطق در مجامع تخصصی سخن نگویید که از جلسه بیرونتان میکنند.

قوی ترین مقاله های پزشکی و ماشین آلات دنیا به زبان آلمانی است. و همینطور موارد بیشمار دیگر.

درضمن کسی کاری به کار شما ندارد. شما برو هر زبانی که دلت میخواهد یاد بگیر.
درضمن جایگاه زبان اسپانیایی(اسپانیولی) از فرانسوی خیلی خیلی بالاتره پس نگید نهایت فرانسوی ....
از طرفی زبان اسپانیایی فقط مختص کشور اسپانیا نیست.بخش عظمی قاره آمریکا به زبان اسپانیایی صحبت میکنند. و تمام مقاله ها در این کشورها به زبان اسپانیایی است.
اسپانیا چهارمین زبان زنده دنیاست در مقابل فرانسه دهمین. اونوقت شما اومدید اینجا میگید که فرانسوی بهتر از اسپانیاست؟ خنده دار اینه.
تعداد مقاله های فرانسوی به گرد پای مقاله های اسپانیایی هم نمیرسه.

و درضمن بهتره سخنان رهبر انقلاب رو با دقت گوش کنید ، تا اولا بفهمید مخاطبشون چه کسانی هستند. و درنهایت منظورشون رو دقیق متوجه بشید.

[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

پارسا مهر;831091 نوشت:
به جای اینکه احسنت گفته بشه که زبان انگلیسی در کنار زبان مادری، فارسی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شه و به جای اینکه این عملکرد و آموزش قدرت پیدا کنه و از سبک و سیاق غرب زدگی بیرون بیاد، و با شکل و شمایلی ایرانی تر عرضه بشه، گفته می شه آموزش انگلیسی و تاکید بر روی اون میراث طاغوته!!!!!!و باید انگلیسی رو رها کنیم چینی و ژاپنی یاد بگیریم یا به بچمون بگیم ببین تو انگلیسی رو آموزش نبین، چینی یاد بگیر...حسن خطرناکه حسن!...

عجب... اینکه به بچه هامون از کودکی زبان انگلیسی را آموزش دهیم اسمش میشه خروج از غرب زدگی؟

غرب زدگی یعنی اینکه خودمون رو انقدر ضعیف بدونیم و ضعیف کنیم که حتی در زبان خود را محتاج غرب بدانیم.و دقیقا این زبان از زمان طاغوت به یادگار ماند.

پرکاربردترین زبانها و مقاله های دنیا به ترتیب.

انگلیسی - اسپانیایی - چینی - فرانسوی - عربی - روسی - آلمانی[/]

امام عشق;831084 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

خوب کتابی که دنبالش هستید فقط به زبان انگلیسی موجود است؟ یا به زبانهای زنده دیگری نیز وجود دارد!؟
آیا این کتاب به زبان اسپانیایی یا آلمانی یا فرانسوی یا ... وجود ندارد!؟
حرف این است زبان علم فقط زبان انگلیسی است!؟
حرف این است چرا عده ای در کشور این چنین تلقین میکنند که اگر کسی زبان انگلیسی بلد نباشد بی سواد است؟
مگر اینهایی که کشور را به اینجا رسانند ، مگر پیشرفتی که در این سالها داشتیم بخاطر بلد بودن زبان انگلیسی بود!؟

خیلی عذر میخوام اما بسیاری از حرف ها حرف ... هستند. آدم اول خوبه فکرکنه بعد حرف بزنه. بعد از تسخیر لانه جاسوسی خانم ابتکار که در آن زمان حدود 21ساله بودند به عنوان رابط دانشجویان و رسانه های خارجی معرفی شدند. اگر فیلم های اون زمان رو ببینید بعید میدونم اخبار تسخیر لانه جاسوسی به زبان دیگری غیر از انگلیسی منتقل شده باشه! حالا طرف بیاد به چینی بگه ما برای چی ریختیم اینجا رو گرفتیم، چه لزومی داره به انگلیسی بگه منظور شما اینه دیگه؟. 40 سال پیش که ما انقلاب کردیم هم زبان انگلیسی همین جایگاهی را در بین ملتها داشت که الان داره منتها نیست که ما عرضه نداشتیم انقلابمون رو همونجوری که انگلیسی زبانها زبانشون رو توسعه دادن و بین المللی کردن، توسعه بدیم و همه دنیا رو با این مفاهیم ارزشمند انسانی آشنا کنیم می گیم که ای بابا حالا چرا باید انگلیسی باشه؟ خوب فرانسوی باشه مگه چی میشه.

زبان انگليسي بايد ياد گرفت ولي صحبت سر اينه که چرا منحصرا انگليسي؟

و چرا وقتي صحبت از زبان عربي ميشه که زبان قرآن و اهل بيت است مردم جامعه ما چهره عبوسا قمطريرا به خودشون ميگيرن؟!

نفوذ فرهنگ غربي به حدّي شده که اکثر مردم ما روز کريسمس رو به همديگه تبريک ميگن!! اين يعني چه؟

امام عشق;831031 نوشت:
من همین‌جا این حرفی را که گاهی هم گفته‌ام به مسئولین آموزش‌وپرورش [تکرار میکنم‌]؛ شاید به مسئولین محترم فعلی نگفته باشم امّا قبلها مکرّر گفته‌ام؛ این اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یک کار ناسالم است. بله، زبان خارجی را باید بلد بود امّا زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. چرا زبانهای دیگر را در مدارس به‌عنوان درس زبان معیّن نمیکنند؟ چه اصراری است؟ این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛ در کشورهای مختلف، در آمریکای لاتین یا در آفریقا کسان زیادی هستند. مثلاً میگویم؛ بنده حالا مروّج [زبان] اسپانیا نیستم که بخواهم برای آنها کار بکنم، امّا مثال دارم میزنم. چرا زبان فرانسه یا زبان آلمانی تعلیم داده نمیشود؟ زبانهای کشورهای پیشرفته‌ی شرقی هم زبان بیگانه است، اینها هم زبان علم است. آقا جان! در کشورهای دیگر به این مسئله توجّه میکنند و جلوی نفوذ و دخالت و توسعه‌ی زبان بیگانه را میگیرند؛ ما حالا از پاپ کاتولیک‌تر شده‌ایم! آمده‌ایم میدان را باز کرده‌ایم و علاوه بر اینکه این زبان را کرده‌ایم زبانِ خارجیِ انحصاریِ مدارسمان، مدام داریم می‌آوریمش [در مقاطع] پایین؛ در دبستانها و در مهدِکودک‌ها! چرا؟ ما که میخواهیم زبان فارسی را ترویج کنیم، باید یک عالَم خرج کنیم و زحمت بکشیم. [وقتی‌] کرسی زبان را در یک‌جا تعطیل میکنند، باید تماسهای دیپلماتیک بگیریم که چرا کرسی زبان را تعطیل کردید. نمیگذارند، اجازه‌ی دانشجو گرفتن نمیدهند، امتیاز نمیدهند، برای اینکه زبان فارسی را یک‌جا میخواهیم ترویج کنیم؛ آن‌وقت ما بیاییم زبان آنها را خودمان با پول خودمان، با خرج خودمان، با مشکلات خودمان ترویج کنیم. این عقلائی است؟ من نمیفهمم! این را داخل پرانتز گفتم، برای اینکه همه بدانند، توجّه کنند. [البتّه‌] نمیگویم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم؛ نه، حرف من این نیست؛ حرف این است که بدانیم چه‌کار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.
[/]

امام عشق;831092 نوشت:
و درضمن بهتره سخنان رهبر انقلاب رو با دقت گوش کنید ، تا اولا بفهمید مخاطبشون چه کسانی هستند. و درنهایت منظورشون رو دقیق متوجه بشید.

شما می خوایید از سخنان رهبر چیزی مثل آیات قرآن بسازید و بعد اونو به هر شکلی که دوست داشتید تفسیر کنید...مثلا اونجاش غلط بود، بگید نه منظور رهبری این نبود که...تفسیرش این می شه...شما در فهم آیات رهبر دچار کج فهمی شدی...تفسیرش می شه این..دوباره گوش کن...فقط این مونده که از سخنان رهبری در مورد زبان انگلیسی چندین جلد کتاب تفسیر بیرون بیاد....با شما نمی شه بحث کرد...یک مثال از اینترنت می زنم بر می گرده می گه اینو معیار قرار نده؟اینکه فلان و بهمانه...؟نت وضعیتش اینطوریه...بعد خودشم اعتراف می کنه مقالات انگلیسی بیشترین مقدار رو داره....بعد ما به بچمون چی یاد بدیم....ژاپنی!!!
احسنت به این بصیرت و به این سواد و علم...
بعد می گه
غرب زدگی یعنی اینکه خودمون رو انقدر ضعیف بدونیم و ضعیف کنیم که حتی در زبان خود را محتاج غرب بدانیم.و دقیقا این زبان از زمان طاغوت به یادگار ماند.

الان ترکها بدبخت و بیچاره و ضعیف، دارن کنار زبان ترکی زبان فارسی هم یاد می گیرین...چقدر این ترکها، ضعیفن...چقدر محتاج دیگر فرهنگها هستن...شرم آوره..

Hadi99g;831102 نوشت:

و چرا وقتي صحبت از زبان عربي ميشه که زبان قرآن و اهل بيت است مردم جامعه ما چهره عبوسا قمطريرا به خودشون ميگيرن؟!

نفوذ فرهنگ غربي به حدّي شده که اکثر مردم ما روز کريسمس رو به همديگه تبريک ميگن!! اين يعني چه؟

میدونید چرا؟ من به عنوان کسی که عربیم رو توی دو سال کنکور سراسری بدون هیچ معلم و کتاب تستی 100% زدم جواب میدم چون در مدارس ما معلمانی که این درس را تدریس میکنند یا خوب نیستند و اشراف کامل ندارند، مثلا معلم معارفه میاد عربی درس میده یا پرورشیه عربی بهش میدن، در صورتی که در 99% مدارس دولتی معلمان انگلیسی دانش آموخته لیسانس یا ارشد زبان یا مترجمی انگلیسی اند و قویتر اند. نگید اینطور نیست که من خودم 7 سال مدرسه نمونه کلان شهر بودم و به چشم خودم دیدم. دوم این که خود معلم های عربی بسیاریشون درس رو جدی نمیگیرن. به بچه ها الکی نمره میدن تا پاس شه و بره. سوم این که معلم ها ضرورت آموزش عربی رو به بچه ها منتقل نمیکنن، در صورتی که معلم انگلیسی از جلسه اول میگه اگه یاد نگیری در آینده ال میشه و بل میشه و لنگ میمونی. هیچ تشویقی مسابقه ایی جشنواره ایی برای تشویق بچه ها در زبان عربی نیست. اشکال از غرب نیست اشکال از ماست که دورمون رو کشورهای عربی گرفتن اما نمیتونیم از سرمایه اش استفده کنیم.

Hadi99g;831102 نوشت:

خوب عیب از انگلیسی آموزش دادن نیست که...خوب شما نحوه تدریس و نحوه آموزش و نحوه تربیت خانواده ها رو درست کنید که کار به جایی نکشه که کریسمس رو به هم تبریک بگن...ما می تونیم به شکل صحیح تربیت بشیم و زبان انگلیسی رو یاد بگیریم و ادبیات و فرهنگ و آموزه های دینی خودمون رو به تمام دنیا مخابره کنیم به جای اینگه فرهنگ رو از غرب بگیریم...شما راه چاره رو در این می دونید که زبان انگلیسی با چینی و ژاپنی جایگزین بشه...این مثل این نیست که رادیو و تلویزیون و اینترنت رو از دست مردم بگیریم که یک وقت غرب زده نشن؟؟

[=Times New Roman]

پارسا مهر;831086 نوشت:
خیلی ببخشید ها، مقاله های علمی ای که به زبان اسپانیایی وجود داره از مقاله های زبان انگلیسی کمتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به خدا این حرف خنده داره جایی مطرحش نکنید!!!!!!حالا اینجا خودمونیم، اشکالی نداره....ولی جای دیگه عنوانش نکنید می گن شما از پشت کوه اومدی از دنیا بی خبری...دوستانه می گم
https://www.google.com/search?q=modeling+3d&oq=modeling+3d&gs_l=serp.3...7913.8911.0.9348.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.serp..0.0.0.YfDMB8eHopg

https://www.google.com/search?q=modelado+3d&oq=modelado+3d&gs_l=serp.3...39540.41068.0.41430.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.serp..0.0.0.yLGJ5HyPY8E

یعنی نتیجه های انگلیسی حدود دویست برابر منابع نتیجه های اسپانیویی بود....دویست برابر

این حرفا که دارم می گم، به قدری بدیهیه، که من روم نمی شه تکراشون کنم...هر آدم عاقلی زبان انگلیسی یا نهایت فرانسوی و اینجور زبان ها رو ول نمی کنه بره چینی یا اسپانیولی یاد بگیره...مگر اینکه هدف خاصی داشته باشه..مثلا بخواد بره اسپانیا زندگی کنه، مثلا....
مگر ما توی عمرمون چندتا زبان می خواییم یاد بگیریم؟؟همش یکی...حالا انگلیسی رو رها کنم برم چینی یاد بگیریم....:-o:-o

سلام.

لطفا به سخن رهبری دقت کنید

نقل قول:

این [=times new roman]اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یه کار نا سالمه

به کلمه [=times new roman]اصرار دقت کنید.
می فرمایند:

نقل قول:

[=times new roman]اصرار بر ترویج

در ادامه می فرمایند:

نقل قول:

بله زبان خارجی رو باید بلد بود اما زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست

دقت کنید رهبری می فرمایند:

نقل قول:

[=times new roman]زبان خارجی رو باید بلد بود

یعنی بلد بودن زبان خارجی یک نیاز هست.

در ادامه می فرمایند:

نقل قول:

چرا زبان های دیگه رو در مدارس به عنوان درس زبان معین نمی کنند؟ [=times new roman]چه اصراریه؟

باز هم به کلمه [=times new roman]اصرار دقت کنید و کمی تفکر.

اصرار یعنی وابستگی ، یعنی الا بلا انگلیسی ، یعنی بی تو هرگز ، یعنی همه چیز فقط انگلیسیش ، در حالی که اصلا اصلا اصلا واقعیت این نیست.

الان در زمینه علوم کامپیوتر آقای جعفر نژاد قمی بهترین کتاب ها رو می نویسند و ترجمه می کنند ، علم رو به زبان فارسی میارند. به جای اینکه شما رو مجبور کنند برید انگلیسی یاد بگیرید.

البته بعضی جاها برای بعضی اصطلاحات نمیشه معادل فارسی آورد و معادل فارسی آدم رو گیج میکنه ، اما اصل مطلب چیز دیگه ای هست.

زبان انگلیسی خیلی خوبه ، خیلی هم مفید ، اما بدون وابستگی ، بدون اینکه برای روشنفکر به نظر اومدن خودمون رو نیازمند جلوه بدیم.

ما به دنبال ایجاد احساس رشد هستیم ، نه رشد واقعی ، لای کتاب های فارسی رو هم باز نکردیم ، دو تا کتابخونه و کتاب فروشی رو نگشتیم

بعد هم میگیم باید بریم انگلیسی یاد بگیریم ، این یعنی آخرین تلاش ها برای با کلاس و مدرن به نظر اومدن و پنهان کردن ضعف اعتماد به نفس.

در ادامه می فرمایند:

نقل قول:

نمیگم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم؛ نه، حرف من این نیست؛ حرف این است که بدانیم چکار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.

فکر میکنم به اندازه کافی توضیح دادم. امیدوارم متوجه بشید.

Im_Masoud.Freeman;831109 نوشت:
به کلمه اصرار دقت کنید.
گرامی بنده توجه سخنان هستم...اگر دقیقا جایی فکر می کنید من دچار کج فهمی شدم...خواهشن نقل قول کنید و مشخص کنید......راست حسینی در این دنیا و زمانه چه زبانی با ارزش تره و به کار آدم می آد، انگلیسی و یا ژاپنی؟؟شما به بچتون، اگر قرار باشه یک زبان رو اصرار داشته باشید که یاد بگیره؟ چه زبانی رو روش تاکید دارید؟راست حسینی پاسخ بدید؟ژاپنیه؟؟خوب رهبر دارن می گن، اسپانیویی و چینی هم زبان علمه...یعنی شما با این حساب حاظرید به بچه دبستانیون به جای انگلیسی ژاپنی یاد بدید؟
از طرفی حالا که چی؟؟حالا زبان انگلیسی یاد گرفت...به جای آلمانی، انگلیسی یاد گرفت، چه اشکالی داره؟؟؟غرب زده می شه؟یعنی هرکی انگلیسی یاد بگیره، غرب زده می شه و کافر و ملحد و بی دین و جانی می شه؟؟عزیز من شما زیر ساخت ها رو درست کن...آموزش و تربیت رو درست کن...کنارشم خیلی درست و منطقی زبان انگلیسی یاد بده...بچه مرض نداره بره غرب زده بشه...حرف من اینه که ربط و پیوندی بین انگلیسی و غرب زدگی و کافر بودن و نمی دونم از این جور مسائل نیست...اگر رابطه ی مستقیمی هست بفرمایید....پس معنی نداره بگیم که انگلیسی رو ول کن ژاپنی رو یاد بگیر...بلکه باید بگیم نحوه ارائه آموزش رو درست کنیم..نحوه تریت رو درست کنیم...خوب شما به جای انگلیسی ژاپنی رو اصولی یاد نده...طرف غرب زده نمی شه...عوضش بودایی و بی خدا میشه، مثلا....والا...

من اوایل با حرف رهبر مخالف بودم و مثل آقای "پارسا مهر" فکر میکردم.

ولی واقعا حرف رهبر درست بود و نیاز به هیچ تفسیری نیست.

چه اصراری به یادگیری زبان انگلیسی برای کودکی که هنوز مدرسه را شروع نکرده است وجود دارد؟ آن هم با کتاب هایی که هدف اول و آخرشان ترویج فرهنگ غربه

چه اصراری به یادگیری زبان انگلیسی برای فردی که انگلیسی در رشته تحصیلی اش کاربردی نداره وجود داره؟ مثلا افرادی که حقوق میخوانند بهتر نیست برن فرانسه یاد بگیرن؟

همه ی این صحبت ها شامل زبان عربی هم میشه.

shsina;831115 نوشت:
چه اصراری به یادگیری زبان انگلیسی برای کودکی که هنوز مدرسه را شروع نکرده است وجود دارد؟ آن هم با کتاب هایی که هدف اول و آخرشان ترویج فرهنگ غربه

چه اصراری به یادگیری زبان انگلیسی برای فردی که انگلیسی در رشته تحصیلی اش کاربردی نداره وجود داره؟ مثلا افرادی که حقوق میخوانند بهتر نیست برن فرانسه یاد بگیرن؟

خوب ببینید یکی هست که عاقل و بالغه...با توجه به نیازش می ره یک زبان رو انتخاب می کنه و یاد می گیره...آموزشگاه فراوونه...طرف به فلان نویسنده آلمانی علاقه داره می ره آلمانی یاد می گیره...ولی یک جا بحث سر کودکان و نوجوانانه...اینا هنوز آینده روش و دقیقی برای خودشون ترسیم نکردن...نمی دونم فردا دکتر می شن...مهندس می شن...خوب در سنی هم هستن که مغزشون خیلی آماده و مهیا برای یادگیریه...شما باشی پدر این بچه، به بچت انگلیسی یاد می دی و یا ژاپنی؟؟؟خوب منطقی نیست که انگلیسی رو رها کنیم بریم به بچمون ژاپن یاد بدیم....شما این کارو می کنید؟؟
تازه مهم این که به چه بهانه ای؟؟؟به چه بهانه ایش مهمه؟؟؟که غرب زده نشه؟؟یعنی هرکی زبان انگلیسی یاد بگیره، غرب زده می شه؟؟

shsina;831115 نوشت:
آن هم با کتاب هایی که هدف اول و آخرشان ترویج فرهنگ غربه

خوب این نحوه ارائه ی آموزش ها باید درست بشه...نه اینکه کتاب و اینترنت و رادیو از مردم گرفته بشه...

به هر حال منطقی و اصولی اینه که در این دنیا، به کودکانمون انگلیسی یاد بدیم...الان تقریبا تمام کشور های دنیا در مدارسشون انگلیسی آموزش می دن...خوب ما بریم به مثلا یک دبستان با بیست سی دانش آموز، ژاپنی یاد بدیم؟؟که چی نشه؟؟؟این خیلی مهمه؟که چی نشه؟؟که غرب زدگی رواج پیدا نکنه؟؟؟یعنی انقدر ما سست عنصر و بی مایه هستیم که نگرانیم بچه هامون با انگلیسی یاد گرفتن کافر و ملحد و بی دین و مفسد و غرب زده بشن؟؟

پارسا مهر;831116 نوشت:
خوب ببینید یکی هست که عاقل و بالغه...با توجه به نیازش می ره یک زبان رو انتخاب می کنه و یاد می گیره...آموزشگاه فراوونه...طرف به فلان نویسنده آلمانی علاقه داره می ره آلمانی یاد می گیره...ولی یک جا بحث سر کودکان و نوجوانانه...اینا هنوز آینده روش و دقیقی برای خودشون ترسیم نکردن...نمی دونم فردا دکتر می شن...مهندس می شن...خوب در سنی هم هستن که مغزشون خیلی آماده و مهیا برای یادگیریه...شما باشی پدر این بچه، به بچت انگلیسی یاد می دی و یا ژاپنی؟؟؟خوب منطقی نیست که انگلیسی رو رها کنیم بریم به بچمون ژاپن یاد بدیم....شما این کارو می کنید؟؟
تازه مهم این که به چه بهانه ای؟؟؟به چه بهانه ایش مهمه؟؟؟که غرب زده نشه؟؟یعنی هرکی زبان انگلیسی یاد بگیره، غرب زده می شه؟؟

من کلا به بچه ام زبان خارجی یاد نمیدم. انگلیسی یکی از پایه های اصلی رشته من هست ولی باز هم از دست پدر و مادرم دلخور هستم که چرا من رو به زور در دوران ابتدایی به کلاس زبان فرستادن!

پارسا مهر;831116 نوشت:

خوب این نحوه ارائه ی آموزش ها باید درست بشه...نه اینکه کتاب و اینترنت و رادیو از مردم گرفته بشه...

بله ولی فیلتر هم لازمه! کتاب های خارجی باید فیلتر بشن

پارسا مهر;831116 نوشت:
به هر حال منطقی و اصولی اینه که در این دنیا، به کودکانمون انگلیسی یاد بدیم...الان تقریبا تمام کشور های دنیا در مدارسشون انگلیسی آموزش می دن...خوب ما بریم به مثلا یک دبستان با بیست سی دانش آموز، ژاپنی یاد بدیم؟؟که چی نشه؟؟؟این خیلی مهمه؟که چی نشه؟؟که غرب زدگی رواج پیدا نکنه؟؟؟یعنی انقدر ما سست عنصر و بی مایه هستیم که نگرانیم بچه هامون با انگلیسی یاد گرفتن کافر و ملحد و بی دین و مفسد و غرب زده بشن؟؟

منطقی و اصولی اینه که کودکمون خودش تصمیم بگیره چی میخواد یاد بگیره! من نمیخواستم انگلیسی یاد بگیرم و با اینکه چند سال به کلاس زبان رفتم هیچی دقیقا هیچی یاد نگرفتم!

بسم الله الرحمن الرحیم

پارسا مهر;831105 نوشت:
شما می خوایید از سخنان رهبر چیزی مثل آیات قرآن بسازید و بعد اونو به هر شکلی که دوست داشتید تفسیر کنید...مثلا اونجاش غلط بود، بگید نه منظور رهبری این نبود که...تفسیرش این می شه...شما در فهم آیات رهبر دچار کج فهمی شدی...تفسیرش می شه این..دوباره گوش کن...فقط این مونده که از سخنان رهبری در مورد زبان انگلیسی چندین جلد کتاب تفسیر بیرون بیاد....با شما نمی شه بحث کرد...یک مثال از اینترنت می زنم بر می گرده می گه اینو معیار قرار نده؟اینکه فلان و بهمانه...؟نت وضعیتش اینطوریه...بعد خودشم اعتراف می کنه مقالات انگلیسی بیشترین مقدار رو داره....بعد ما به بچمون چی یاد بدیم....ژاپنی!!!
احسنت به این بصیرت و به این سواد و علم...
بعد می گه

الان ترکها بدبخت و بیچاره و ضعیف، دارن کنار زبان ترکی زبان فارسی هم یاد می گیرین...چقدر این ترکها، ضعیفن...چقدر محتاج دیگر فرهنگها هستن...شرم آوره..

اینکه فردی بیاید بگوید سخن رهبر اینجایش اشتباه است به این دلایل و ....

با سخن فردی مثل شما فرق میکند که بیاید بگوید چون رهبری این سخن را گفت بی سواد و بی بصیرته. این جمله شما سراسر توهین است نه نقد.

از طرفی سخن ایشون کاملا روشن و واضحه افرادی مثل شما هستن که به هر نحوی میخوان تفسیرش کنند و ....

از طرفی افرادی همانند شما دنبال این هستند که کمیت مقالات در کدام کشور بیشتر است. ما دنبال کیفیت هستیم.
بنده در رشته اقتصاد که درس خواندم حتی یک کتاب انگلیسی و مقاله انگلیسی هم جزء منابع درسیم نبود.
بله انگلیس در زمینه اقتصاد مقالات بسیار زیادی دارد. حتی برخی از اساتید ایران برای خود شیرینی مقالات خود را به زبان انگلیسی بیان کردند و از آن دفاع کردند.
اما مقالات انگلیسی کیفیت لازم را ندارد. در زمینه اقتصاد.

در زمینه های مختلف هم همین است. در بحث علم پزشکی انگلیس بیشترین مقالات را دارد. اما هیچ کدام کیفت لازم را که مقالات پزشکی آلمانی دارند را ندارد.
اصلا مقالات پزشکی انگلیس در مقابل مقالات و کتوب پزشکی آلمانی حرفی برای گفتن ندارد.
زبان علم یعنی زبان کیفیت نه زبان کمیت.

بله انگلیس در برخی از زمینه ها پیشتاز است. و مقالاتش پرکیفیت هستند. اما نه در همه علوم.

سخن رهبر انقلاب هم همین است. زبان علم فقط زبان انگلیسی نیست.
اینکه از کودکی به فرزندانمان زبان انگلیسی بیاموزیم و روی آن تاکید کنیم غلط است.

مثال ترکهای که بیان کردید غلط است. زیرا اردبیل و تبریز جزء خاک کشور ایران هستند. جزء سرزمین این مملکت هستند. و قیاستان کاملا اشتباه است.

[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]

امروز اگر ایران بخواهد در کشوری زبان فارسی آموزش داده شود می بایست با بودجه خودش برود در آن کشور آموزشگاه بزند ، به مدارسش پول بدهد تا بتواند زبان فارسی را آن جا آموزش بدهد.

سخن رهبر انقلاب این است: چرا باید با پول این کشور ، با اوضاع بد خودمان بیاییم زبان آنها را آموزش بدهیم.

سخن این است. اگر هر کشوری میخواهد زبانش در ایران آموزش داده شود می بایست به آموزش و پرورش ایران پول بدهد برای تشکیل این کلاس ها. همان کاری که در دنیا متداول است. و کشورها برای آموزش زبانشان پول میدهند.

و نکات بسیار دیگر.

nobelist;831117 نوشت:
متاسفانه بنده از این دست موضع گیری ها از برخی بچه بسیجی های متظاهر کم ندیدم. کسی که نمیتونه خشمش رو کنترل کنه حق نداره بیاد بگه آقا چنین گفت و چنان گفت. شما که نمیتونید با زبان نرم یک هموطن مسلمان خودتون رو بسوی آرمانتون ترغیب کنید (اینکه طرف مقابل چقدر بی ادب باشه مهم نیست مهم شمای نوعی هستید که نباید از چهارچوب ادب خارج بشید) نتیجه اش این میشه که آمریکایی ها با زبون نرم و روی خوش میان وسط و توی فکر و ذهن بچه های مردم رسوخ میکنن و حرفشون رو به کرسی مینشونن. حی اگر طرف رو در حدی نمیبینید که بتونید تفکراتتون رو القا کنید نباید باهاش مجادله کنید، متاسفم که شما هنوز اصل به این کوچیکی رو هم نمیدونید. متاسفم برای آقا ، خدا میدونه از دست این بی تدبیری ها چه ها که نمیکشن.

دوست گرامی توهین با نقد فرق میکنه. بنده نمیتونم به هیچ وجه نمیتونم در برابر کسی که مستقیم به رهبر انقلاب توهین میکنه سکوت کنم.
سالهای قبل در این سایت بر نقد رهبری افرادی تاپیکهای را ایجاد کردند ، بنده هم وارد بحث شدم و بدون درگیری بحث کردیم.
اما اینجا بحث بر سر توهین مستقیم و واضح است. قضیه فرق دارد.
درمقابل توهین باید بدون مماشات ایستاد.
[/]

امام عشق;831120 نوشت:
مثال ترکهای که بیان کردید غلط است. زیرا اردبیل و تبریز جزء خاک کشور ایران هستند. جزء سرزمین این مملکت هستند. و قیاستان کاملا اشتباه است.

ایران هم جزئی از جهان است...جزء خاک سیاره مان است....

امروز اگر ایران بخواهد در کشوری زبان فارسی آموزش داده شود می بایست با بودجه خودش برود در آن کشور آموزشگاه بزند ، به مدارسش پول بدهد تا بتواند زبان فارسی را آن جا آموزش بدهد.

شما که زبان فارسی و آموزش اون رو با آموزش و زبان انگلیسی یکی می دونید؟؟من چی بگم؟؟؟اینا استدلال و منطقتون من چی دارم بگم؟؟؟من تسلیمم.

بسم الله الرحمن الرحیم

پارسا مهر;831124 نوشت:
ایران هم جزئی از جهان است...جزء خاک سیاره مان است....

نه دیگه نشد.

تبریز جزء جدایی ناپذیر ایران است.

اما انگلیس جزء ایران نیست و ایران هم جزء انگلیس نیست. از طرفی انگلیس هم تنها کشور صاحب علم نیست.

پارسا مهر;831124 نوشت:
شما که زبان فارسی و آموزش اون رو با آموزش و زبان انگلیسی یکی می دونید؟؟من چی بگم؟؟؟اینا استدلال و منطقتون من چی دارم بگم؟؟؟من تسلیمم.

هی... چرا مطلب بنده رو غلط میخونید.

بنده میگم وقتی ایران یا هرکشور دیگر بخواهد زبانش را در کشوری آموزش بدهد باید با پول خودش برود در کشور مزبور آموزشگاه بزند یا به آموزش و پرورشش پول بدهد تا کرسی آموزش زبان را بدست بیاورد.
حتی خود اینگلیس اگر بخواهد در آلمان ، فرانسه ، روسیه و ... زبانش را آموزش بده باید پول بدهد.

سخن این است آیا از نظر عقلانی درست است ، ما بیاییم با بودجه خودمان با این وضع بد اقتصادی زبان آنها را آموزش دهیم!؟.

باسلام
اندکی صبر
اول متن رو بخوانید
​یکی نکات متن رو بگه اول
آخرین نکات
چند جمله آخر
نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحیم
بخشی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان و معلمان ....
تاریخ 13 / 2 / 95

حرف این است که بدانیم چه‌کار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.

یه شعر نوشتم ترکی
چرا اونهایی که انگلیسی بلد بودند نفهمیدن چی گفته ؟
با این که بنده ترکی بلد بودم
ولی در ترجمه به فارسی کاملا احساس میکردم
اون حس و حال شعر با ترجمه فارسی انتقال پیدا نمیکنه
باید ترکی بلد باشی تا بفهمی شعر چی میگه

تا حالا کاری کردین ( در هر زمینه، علمی ، هنری....) نیاز باشه انگلیسی یا ژاپنی و... ترجمه بشه ؟

[="Arial"][="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

امام خمینی
"پیشتر احتیاج به زبان، زبانهای خارجی نبود، امروز احتیاج است به این، یعنی جزو برنامه تبلیغات مدارس باید زبان باشد، زبانهای زنده دنیا، آنهایی که در همه دنیا شایع تر است. این باید یکی از چیزهایی باشد که در مدارس دینی ما که می خواهند تبلیغ بکنند، این امروز محل احتیاج است، مثل دیروز نیست که ما صدامان از ایران بیرون نمی رفت. امروز ما می توانیم در ایران باشیم و به زبان دیگری همه جای دنیا را تبلیغ کنیم، در همه جا مبلغ باشیم.

"

با قرار دادن این سخنان در کنار سخن رهبری میشه سخنان رهبری رو متوجه شد.

بحث این هست که

اولا زبان خارجی منحصر در زبان انگلیسی نیست. زبان علم هم منحصر در انگلیسی نیست.

ثانیا اینکه به بچه ای که هنوز زبان فارسی و مادریش رو بلد نیست ما اصرار نداشته باشیم زبان خارجی یاد بدیم.

ثالثا تمرکز روی یک زبان باعث غفلت از زبان های مهم دیگه نشه. چون الان خیلی ها انگلیسی بلدن پس روی نقاط ضعف یعنی زبان هایی که برای مثال ازش اسم بردن تمرکز کردن.

رابعا الان انگلیسی برای خیلی ها جنبه پزدادن داره یا فیلم دیدن و یاد گرفتنش مصداق علم لاینفع میشه ولی بعید میدونم کسی مخالف یادگیری زبان انگیسی برای دستیابی به منابع علمی باشه.

یکی از ایرادهایی هم الان در کشور هست اینه که هزینه میکنیم برای تولید علم به زبان انگلیسی . کلی وقت و انرژی برای تحقیقاتی که یه درصدش در داخل استفاده نمیشه ولی ترجمه میشه به انگلیسی و تقدیم میشه بهشون . چرا که تعداد مقالات شده معیار رتبه علمی افراد. ممکنه یه عده بگن پس چرا اونها اینکار رو میکنن برای اینکه شما مجبور بشین برین زبانشون رو یاد بگیرین و 10 برابر براشون جبران کنید(البته خیلی از مقاله هاشون هم رایگان نیست). وقتی زبانشون رو یاد بگیرید فرهنگشون هم خیلی راحت تر میتونن منتقل کنن.

در صورت بی توجهی به این سخنان به کشوری مثل هند تبدیل میشیم که مردم خودش هم خیلی هاشون زبان هندی رو بلد نیستن.

صحت اطلاعات عکس زیر تایید نمیشه بنابراین تحقیق با خواننده:

یا حق[/]

امام عشق;831126 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
نه دیگه نشد.

اما انگلیس جزء ایران نیست و ایران هم جزء انگلیس نیست. از طرفی انگلیس هم تنها کشور صاحب علم نیست.

منظور اینه که چون تبریز جزو ایران هست باید برای برقراری ارتباط زبان رسمی ایران یعنی فارسی رو ترک ها بلد باشن و همچنین چون ایران جزوی از جهان هست برای برقراری ارتباط باید زبان رسمی جهان یعنی انگلیسی رو بلد باشن.

البته باز هم این توجیه خوبی برای این همه اصرار بر زبان انگلیسی نیست.

[="Times New Roman"][="Black"]

پارسا مهر;831113 نوشت:
گرامی بنده توجه سخنان هستم...اگر دقیقا جایی فکر می کنید من دچار کج فهمی شدم...خواهشن نقل قول کنید و مشخص کنید......راست حسینی در این دنیا و زمانه چه زبانی با ارزش تره و به کار آدم می آد، انگلیسی و یا ژاپنی؟؟شما به بچتون، اگر قرار باشه یک زبان رو اصرار داشته باشید که یاد بگیره؟ چه زبانی رو روش تاکید دارید؟راست حسینی پاسخ بدید؟ژاپنیه؟؟خوب رهبر دارن می گن، اسپانیویی و چینی هم زبان علمه...یعنی شما با این حساب حاظرید به بچه دبستانیون به جای انگلیسی ژاپنی یاد بدید؟
از طرفی حالا که چی؟؟حالا زبان انگلیسی یاد گرفت...به جای آلمانی، انگلیسی یاد گرفت، چه اشکالی داره؟؟؟غرب زده می شه؟یعنی هرکی انگلیسی یاد بگیره، غرب زده می شه و کافر و ملحد و بی دین و جانی می شه؟؟عزیز من شما زیر ساخت ها رو درست کن...آموزش و تربیت رو درست کن...کنارشم خیلی درست و منطقی زبان انگلیسی یاد بده...بچه مرض نداره بره غرب زده بشه...حرف من اینه که ربط و پیوندی بین انگلیسی و غرب زدگی و کافر بودن و نمی دونم از این جور مسائل نیست...اگر رابطه ی مستقیمی هست بفرمایید....پس معنی نداره بگیم که انگلیسی رو ول کن ژاپنی رو یاد بگیر...بلکه باید بگیم نحوه ارائه آموزش رو درست کنیم..نحوه تریت رو درست کنیم...خوب شما به جای انگلیسی ژاپنی رو اصولی یاد نده...طرف غرب زده نمی شه...عوضش بودایی و بی خدا میشه، مثلا....والا...

به جان خودم شما اصلا متوجه نشدی و زدی خاکی :Gig:

کسی نگفت انگلیسی یاد نگیرید.

کسی نگفت به جای انگلیسی برید چینی یا ژاپنی یاد بگیرید. این چینی و ژاپنی رو خودتون در آوردید.

باز بر می گردیم به همون کلمه اصرار.این اصرار به زبان انگلیسی و ندید گرفتن زبان های دیگر دلیل داره. هزینه داره ، می خواد وابستگی ایجاد کنه.

ما چون زبان های دیگه رو بلد نیستیم فکر میکنیم همه چیز توی انگلیسی خلاصه میشه.

حالا اگر بیست سال پیش در کنار انگلیسی مثلا ژاپنی رو هم آموزش می دادند امروز شما میگفتی
خداییش ژاپنی رو ول کنم برم انگلیسی یاد بگیرم؟

این همه مغز متفکر توی ژاپن هست با بهترین کتاب ها و بهتری مقالات و بهترین اختراعات چرا باید انگلیسی یاد بگیرم؟ میرم از ژاپنی ها یاد می گیرم.

خواهش میکنم سریع دنبال نقل قول زدن و پاسخ دادن نباشید و یه کم فکر کنید. فقط یه کم.[/]

اللیل والنهار;831130 نوشت:
یکی نکات متن رو بگه اول

اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یک کار ناسالم است.

زبان خارجی را باید بلد بود

زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست،

زبان علم که فقط انگلیسی نیست.

[مثلاً]
زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛ بنده حالا مروّج [زبان] اسپانیا نیستم

چرا زبان فرانسه یا زبان آلمانی تعلیم داده نمیشود؟

زبانهای کشورهای پیشرفته‌ی شرقی هم زبان بیگانه است، اینها هم زبان علم است.

این زبان ( انگلیسی ) را کرده‌ایم زبانِ خارجیِ انحصاریِ مدارسمان،

مدام داریم می‌آوریمش [در مقاطع] پایین؛ در دبستانها و در مهدِکودک‌ها! چرا؟

آن‌وقت ما بیاییم زبان آنها را خودمان با پول خودمان، با خرج خودمان، با مشکلات خودمان ترویج کنیم. این عقلائی است؟

[البتّه‌] نمیگویم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم[/]

امام عشق;831126 نوشت:
نه دیگه نشد.

چه بخواهید و چه نخواهید زبانی که در اکثر قریب به اتفاق کشور ها در مدارس تدریس می شه زبان انگلیس هست...ایران جزء انگلستان نیست و اینجا اصلا انگلستان مطرح نیست...زبان انگلیسی فراتر از مرز و بوم و ناحیه جغرافیای رواج داره...من توی پست پیشین یک مثال زدم....بزرگترین سایت ها گفتمان و با هزاران کاربر از سرتاسر جهان به زبان انگلیسی تشکیل می شن و اداره می شن....شما زبان انگلیسی رو باید مثل زبان فارسی بدونی برای مردم اردبیل نه که محدودش کنی به کشور انگلستان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امام عشق;831126 نوشت:
بنده میگم وقتی ایران یا هرکشور دیگر بخواهد زبانش را در کشوری آموزش بدهد باید با پول خودش برود در کشور مزبور آموزشگاه بزند یا به آموزش و پرورشش پول بدهد تا کرسی آموزش زبان را بدست بیاورد.
امام عشق;831126 نوشت:
هی... چرا مطلب بنده رو غلط میخونید.

شما نمی دونم چرا توهم اینو دارید که هرکی مخالف نظر شماست، مطالب رو نفهمیده!!!!پاسخ من همونه که گفتم....شما زبان انگلیسی رو با زبان فارسی مقایسه می کنی..
ما زبان انگلیسی به کارمون م آد و ازش بهره های زیادی می بریم...زبان رسمی دنیاست...هزینه می کنیم و یادش می گیریم....ولی اون آلمانی چرا باید هزینه کنه و به بچه هاش فارسی یاد بده؟این کار رو می سپاره به دست ایرانی و می گه تو بیا هزینه کن...می خوایی فرهنگت و اندیشت رواج پیدا کنه...بیا مثلا کلاس زبان فارسی تشکیل بده....بازم می گم پاسخ من همونه که گفتم...شما اینجا به طرز ناشیانه ای فارسی رو با انگلیسی مقایسه می کنی!!!!!!!!!
امام عشق;831126 نوشت:
سخن این است آیا از نظر عقلانی درست است ، ما بیاییم با بودجه خودمان با این وضع بد اقتصادی زبان آنها را آموزش دهیم!؟.

شما می گید که عقلانی نیست که ما با بودجه خودمونیم و با این وضع بد اقتصادی به بچه هامون انگلیسی یاد بدیم..باشه پس یک کار می کنیم.چی کار می کنیم؟؟؟.می ریم به بچه هامون ژاپنی و اسپانیولی یاد می دیم :>...این اوج اقتدار و بصیرت ما رو می رسونه...اوج سواد و ذکاوت مسئولین رو می رسونه...o:-)

Im_Masoud.Freeman;831132 نوشت:
کسی نگفت به جای انگلیسی برید چینی یا ژاپنی یاد بگیرید. این چینی و ژاپنی رو خودتون در آوردید.

امثال بنده که نظر منو دارن زیاد متهم می شن که حرف آقا رو نفهمیدن...شما می گید که من از خودم در آوردم که به جای انگلیسی بریم ژاپنی و چینی یاد بگیرم(البته من توی پرانتز بگم، من نمی گم که رهبر می گن به کل زبان انگلیسی رو رها کنیم...بلکه می گم حرف رهبر اینه که اصراری بر زبان انگلیسی نیست...مثلا به یک دبستان چینی یاد بدید.یعنی انگلیسی رو رها کنیم ژاپنی یاد بدیم..)
حالا من کجا حرف و منظور شما یا رهبر رو نفهمیدم...این بند از سخنرانی چی می گه:

این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛
ترجمش کنید.

Im_Masoud.Freeman;831132 نوشت:
خواهش میکنم سریع دنبال نقل قول زدن و پاسخ دادن نباشید و یه کم فکر کنید. فقط یه کم.

بنده هم همین خواهش رو از شما دارم.

پارسا مهر;831134 نوشت:
چه بخواهید و چه نخواهید زبانی که در اکثر قریب به اتفاق کشور ها در مدارس تدریس می شه زبان انگلیس هست...ایران جزء انگلستان نیست و اینجا اصلا انگلستان مطرح نیست...زبان انگلیسی فراتر از مرز و بوم و ناحیه جغرافیای رواج داره...من توی پست پیشین یک مثال زدم....بزرگترین سایت ها گفتمان و با هزاران کاربر از سرتاسر جهان به زبان انگلیسی تشکیل می شن و اداره می شن....شما زبان انگلیسی رو باید مثل زبان فارسی بدونی برای مردم اردبیل نه که محدودش کنی به کشور انگلستان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پارسامهر جان مسئله سر اون اصرار هست، مسئله اینه که خیلی از این افراد اصلا نیازی به انگلیسی ندارن و این زبان نه کمکی به پیشرفتشون میکنه و نه کمکی به پسرفتشون پس چرا این همه اصرار برای یادگیریش دارن؟! مسئله اینه، کسی که حتی توی شبکه های اجتماعی انگلیسی زبان برای تفریح هم نمیره

بسم الله الرحمن الرحیم

پارسا مهر;831134 نوشت:

ما هم میگیم همین چه بخواهیم و چه نخواهیم ها نادرست است. چون سایت گفتمان به زبان انگلیسی است باید برویم زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ این منطق شماست؟

پارسا مهر;831134 نوشت:
شما نمی دونم چرا توهم اینو دارید که هرکی مخالف نظر شماست، مطالب رو نفهمیده!!!!پاسخ من همونه که گفتم....شما زبان انگلیسی رو با زبان فارسی مقایسه می کنی..
ما زبان انگلیسی به کارمون م آد و ازش بهره های زیادی می بریم...زبان رسمی دنیاست...هزینه می کنیم و یادش می گیریم....ولی اون آلمانی چرا باید هزینه کنه و به بچه هاش فارسی یاد بده؟این کار رو می سپاره به دست ایرانی و می گه تو بیا هزینه کن...می خوایی فرهنگت و اندیشت رواج پیدا کنه...بیا مثلا کلاس زبان فارسی تشکیل بده....بازم می گم پاسخ من همونه که گفتم...شما اینجا به طرز ناشیانه ای فارسی رو با انگلیسی مقایسه می کنی!!!!!!!!!

بنده کجا زبان انگلیسی را با زبان فارسی مقایسه کردم. چرا الکی برای خودتون نتیجه گیری میکنید. چرا هی تهمت میزنید که بنده مقایسه کردم.

بنده گفتم اگر ما بخواهیم در هر کجای دنیا زبانمان را آموزش دهیم باید با پول خودمان باشد. حتی انگلیس هم اگر بخواهد در هر کشوری زبانش تدریس شود باید با پول خودش باشد
این یک روال کاملا عادی در دنیا است.

گفتم با این تفاسیر چرا ما باید با پول خودمان زبان انگلیسی را ترویج دهیم.

پارسا مهر;831134 نوشت:
شما می گید که عقلانی نیست که ما با بودجه خودمونیم و با این وضع بد اقتصادی به بچه هامون انگلیسی یاد بدیم..باشه پس یک کار می کنیم.چی کار می کنیم؟؟؟.می ریم به بچه هامون ژاپنی و اسپانیولی یاد می دیم ...این اوج اقتدار و بصیرت ما رو می رسونه...اوج سواد و ذکاوت مسئولین رو می رسونه...

لابد الان دارید نقد میکنید؟

نخیر بنده این را نگفتم.

حتی اگر قرار باشد زبان ژاپنی و اسپانیایی در این کشور تدریس شود ، دولتشان باید هزینه این آموزش ها را پرداخت کنند.

پارسا مهر;831136 نوشت:
این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛

اینکه زبان انگلیسی شد زبان خارجی و انحصاری مدارس ایران میراث طاغوت است. همان زمان که انگلیس سعی داشت ایران مستعمره خودش کند.
و در دوران شاه تصویب شد زبان انگلیس بشود زبان انحصاری ایران. همان بلایی که سر هند آمد.

امروز بخشی از مردم هند زبان هندی خودشان را بلد نیستند.

امروز سپور شهرداری در هند انگلیسی بلد است. آیا از نظر سطح علمی جایگاهی دارد؟
[/]

امام عشق;831140 نوشت:
بنده گفتم اگر ما بخواهیم در هر کجای دنیا زبانمان را آموزش دهیم باید با پول خودمان باشد. حتی انگلیس هم اگر بخواهد در هر کشوری زبانش تدریس شود باید با پول خودش باشد
این یک روال کاملا عادی در دنیا است.

گفتم با این تفاسیر چرا ما باید با پول خودمان زبان انگلیسی را ترویج دهیم.

بنده هم گفتم زبان فارسی را دارید با زبان انگلیسی مقایسه می کنید...من مثال می زنم....ترک های اردبیلی این نیاز رو حس کردن که باید فارسی یاد بگیرن....می آن در مدارس به صورت رایگان برای بچه ادبیات فارسی یاد می دن...به صورت رایگان. ولی همین اردبیل نمی آد به صورت رایگان در مدارسش زبان مثلا کردی یاد بده.چون لازم و ضروری نیست...این کار رو می زاره بر عهده خود کرد ها که بیان کلاس هایی و کرسی هایی برگزار کنن...پس اینجا زبان فارسی با زبان کردی قابل مقایسه نیست...مثلا بخواییم با منطق شما پیش بریم...باید بگیم که مثلا کرد ها باید ناراحت بشن و بگن، ما چرا به بچه هامون ادبیات فارسی یاد بدیم.الان ما بخواییم در تهران کردی آموزش بدیم باید هزینه کنیم!!!!پس ما هم ادبیات فارسی رو آموزش بچه هامون نمی دیم!!!منطق شما اینه دیگه...ولی من می گم اینجا اصلا زبان فارسی با زبان کردی یکسان نیست...داستانشون فرق می کنه...قابل مقایسه نیست...حالا اینجا شما می گید چرا ما زبان انگلیسی رو با پول خودمون ترویج کنیم...در حالی که برای تدریس زبان فارسی ما باید بریم اون کشور با پول خودمون هزینه کنیم...من می گم زبان فارسی با زبان انگلیسی قابل مقایسه و داستانشون با هم فرق می کنه و گفتم زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و اول جهان شناخته شده...در همه دنیا در مدارسشون در دبستان یا راهنمایی به بچه هاشون انگلیسی یاد می دن....

پارسا مهر;831147 نوشت:
بنده هم گفتم زبان فارسی را دارید با زبان انگلیسی مقایسه می کنید...من مثال می زنم....ترک های اردبیلی این نیاز رو حس کردن که باید فارسی یاد بگیرن....می آن در مدارس به صورت رایگان برای بچه ادبیات فارسی یاد می دن...به صورت رایگان. ولی همین اردبیل نمی آد به صورت رایگان در مدارسش زبان مثلا کردی یاد بده.چون لازم و ضروری نیست...این کار رو می زاره بر عهده خود کرد ها که بیان کلاس هایی و کرسی هایی برگزار کنن...پس اینجا زبان فارسی با زبان کردی قابل مقایسه نیست...مثلا بخواییم با منطق شما پیش بریم...باید بگیم که مثلا کرد ها باید ناراحت بشن و بگن، ما چرا به بچه هامون ادبیات فارسی یاد بدیم.الان ما بخواییم در تهران کردی آموزش بدیم باید هزینه کنیم!!!!پس ما هم ادبیات فارسی رو آموزش بچه هامون نمی دیم!!!منطق شما اینه دیگه...ولی من می گم اینجا اصلا زبان فارسی با زبان کردی یکسان نیست...داستانشون فرق می کنه...قابل مقایسه نیست...حالا اینجا شما می گید چرا ما زبان انگلیسی رو با پول خودمون ترویج کنیم...در حالی که برای تدریس زبان فارسی ما باید بریم اون کشور با پول خودمون هزینه کنیم...من می گم زبان فارسی با زبان انگلیسی قابل مقایسه و داستانشون با هم فرق می کنه و گفتم زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و اول جهان شناخته شده...در همه دنیا در مدارسشون در دبستان یا راهنمایی به بچه هاشون انگلیسی یاد می دن....

پارسا مهر جان حرفت کاملا درسته، ولی آیا این نیاز برای همه وجود داره؟ خیر، پس چه اصراری بهش هست که قبل از مهد کودک بچه انگلیسی یاد بگیره؟

پارسا مهر;831147 نوشت:

سلام
در واقع این نیاز هست که تعیین میکنه ما برای چیزی پول خرج کنیم. این نیاز میتونه برگرفته از واقعیت باشه یا کاذب. بحث این هست در جایی که این نیاز کاذب هست این هزینه اضافیه. مثل دوره مهد کودک وپیش دبستانی. مخصوصا وقتی که با زبان و ادبیات کشور خودمون خیلی ها مشکل دارن.
آیا اگر کسی مسلمان باشه و معتقد به آخرت ، دانستن زبان عربی که متون دینی و مذهبی ما به اون زبان هست با توجه به اولویت آخرت بر دنیا نباید زبان عربی بر زبان انگلیسی ارجحیت داشته باشه. آیا الان اینطوره؟
آیا اگر کسی هدفش از آموختن زبان ارتباط با سایر ملل باشه نباید زبان اسپانیولی (چینی رو مثال نمیزنم چون واقعا زبان سختی هست ) که تعداد بومیان بییشتری به اون زبان سخن میگن براش در اولیت باشه نسبت به انگلیسی.

اما نمیگم مثلا در رشته های مهندسی یه دانشجو زبان انگلیسی بلد نباشه به جاش بره فرانسوی یا اسپانیولی یاد بگیره اما مثلا اگر آلمانی براش مفید باشه پس هزینه میکنه آلمانی یاد میگیره.
بله اونجایی هم که ما داریم پول خرج میکنیم هدفمون انتقال فرهنگمون هست و بر مبنایی نیازی که تشخیص دادیم داریم اینکار رو میکنیم.

shsina;831163 نوشت:
خیر، پس چه اصراری بهش هست که قبل از مهد کودک بچه انگلیسی یاد بگیره؟

ببین اینجا بیشتر تاکید روی حرفای رهبری هست...آره اگر رهبر می اومد مثل حرف شما رو می زد و می گفت که مثلا به این دلیل به اون دلیل زوده که در مهد کودک زبان آموزش داده بشه....حالا فرضا من حرفی نداشتم و حرف رو می پذیرفتم...ولی اینجا گفته می شه...چه اصراری بر روی انگلیسی هست!!!!بریم چینی و اسپانیولی هم یاد بدیم....این چیزیه که به نظرم منطقی نیست، اونم با چه بهانه هایی؟؟؟به بهانه ی جلوگیری از رواج غرب زدگی!!! پس اینکه می گید چه اصراری هست پیش از مهد کودک زبان آموزش داده بشه، یک حرف جدایه و باید روش فکر بشه...خوب شاید بچه در این دوران ذهن گیراتری داشته باشه و خوب چه خوبه در این سن اگر زبانی می خواد یاد بگیره، شروع به یادگیریش کنه...حالا مثل می گم...شاید واقعا زود باشه در این سن...اما حرف رهبری که در این تاپیک بحثش هست این حرف شما نیست فقط که مثلا چرا زبان انگلیسی قبل از مهد کودک می خواد آموزش داده بشه.
shsina;831163 نوشت:
پارسا مهر جان حرفت کاملا درسته، ولی آیا این نیاز برای همه وجود داره؟

شما به الان جامعه نگاه نکن...شما به اون ایران آرمانی نگاه کن....یک زمانی می گفتن چرا الفبای ساده رو به مردم آموزش می دین...طرف توی یک روستایی و دهی چوپانیشو می کنه، چه نیازی به سواد الفبا داره...ولی خوب وقتی به اون جامعه ی آرمانی نگاه می کردنه...می گفتن که خوب اون چوپان باید بیاد مطالعه داشته باشه..کنار چوپانی کتاب بخونه...حداقلش اینه که معنای قرآن و تفسیر و احکام دینشو بخونه...پس باید سواد الفبا یاد بگیره....حالا اینجا هم همون قضیه است...به فرض خیلیا انگلیسی به کارشون نمی آد...شما یک جامعه آرمانی رو ببین...آیا در یک جامعه آرمانی، یک جامعه رو به پیشرفت، جامعه ای که می خواد حرف اول توی دنیا باشه هم بده که شهرونداش به زبان انگلیسی مسلط باشن؟؟حالا زبان انگلیسی برای تک تک شهروندای یک ایران بزرگ و با اقتدار لازم نیست؟؟؟خدا می دونه از رشته مکانیک که رشته درسیمه تا برنامه نویسی و گرافیک سه بعدی و هنر و سینما، خروار خروار مقاله های مفید انگلیسی هست که من ازشون محروم شدم....از نشستن توی گفتمان ها محروم شدم...چون انگلیسی بلد نبودم...و این زبان انگلیسی باید توجه داشته باشیم که زبان رسمی دنیاست.در اکثر قریب به اتفاق کشور ها این زبان در مدارس آموزش داده می شه....شما هر کشوری بری، شهرونداش، حداقل دست و پا شکسته که شده، انگلیسی بلدن حرف بزنن...حالا با کدوم منطق من بیام به بچه راهنمایی بگم، انگلیسی یاد نگیر، اسپانیولی یاد بگیر، اونم با چه بهانه هایی...این بهانه خیلی به نظرم بچگانه است....

[="Times New Roman"][="Navy"]عرض سلام و ادب خدمت همه بزرگواران
با عرض معذرت به علت اینکه مجبور به حذف تعدادی از پستها شدم.
هرچند پاسخ ها خطاب به هر کسی بود، پاسخ رو مشاهده کرده و نیازی به باقی ماندن بحثهای خارج از موضوع و احیانا توهین آمیز برای خوانندگان بعدی تاپیک نیست.
از همگی خواهشمندم با صبوری و حفظ احترام و فقط در موضوع تاپیک بحث بفرمایید.
باتشکر
[/]

shsina;831115 نوشت:
من اوایل با حرف رهبر مخالف بودم و مثل آقای "پارسا مهر" فکر میکردم.

ولی واقعا حرف رهبر درست بود و نیاز به هیچ تفسیری نیست.

همه ی این صحبت ها شامل زبان عربی هم میشه.

سلام .
اعتقاد شخصی من این هستش که زبان فارسی باید همراه با یک زبان بین المللی آموزش داده بشه .
حتی اگر این شخص مجبور نباشه ازش استفاده کنه .

زبان بین المللی ...
یعنی اینکه من و اوباما حرف هم رو میفهمیم . یعنی من و پوتین حرف هم رو میفهمیم .
به نظر من یکی از مهمترین عوامل بوجود آورنده جنگها دقیقا این مساله هست که ادمها حرف هم رو نمیفهمند

من باید به زبان بین المللی مسلط باشم تا اگر یک خارجی من رو تو خیابون دید بتونم باهاش حرف بزنم . بتونم باهاش ارتباط برقرتر کنم . نه اینکه کسی بخواد حرف اون رو با تفاسیر خوش به خورد من بده .

یکی از اصول اولیه دین بهایی تسلط به زبان بین المللی هست و اعتقاد دارند که امام زمان ازشون میخواد که برای اینکه بتونن حرف هم رو بفهمند باید ( واجب است ) زبان بین المللی رو روش تسلط ( نه آشنایی ) پیدا کنند .

باسلام
کاربران محترم
لطفا رعایت فرمایید
این تایپک ایجاد شده برای کل‌کل!!!!

سلام

اللیل والنهار;831217 نوشت:
باسلام
کاربران محترم
لطفا رعایت فرمایید

باعرض پوزش ، بخشید مشکل از مدیریت است.
یک فرد میاد چون سخن رهبر رو قبول نداره میگه رهبر انقلاب بی سواد و بی بصیرته.
یکبار پستش ویرایش شد.
دوباره اومد و حرفش رو تکرار کرد. کسی برخوردی نکرد.
الانم پرو پرو اومده داره از حرفش دفاع میکنه.
[/]

امام عشق;831215 نوشت:
و کی هستی و تو چه حد و اندازه ای هستی که بیایی اینجا بگی رهبر انقلاب بی سواد و بی بصیرته.
قرار نیست هرکس با تفکر امثال تو موافق نیست بی سواد و بی بصیرت باشه که.
حالا اومدی از حرفت دفاع هم میکنی.

عزیز من من گفتم به این دلیل و به اون دلیل هرکس با این عقیده باشه، بی بصیرته.....شما با این نظر موافق نیستی...خیلی خوب...کسی توی دادگاه حکم صادر نکرد که حرف حرف پارسا مهره که می آیی اینجا می گی قرار نیست هرکس با تفکر امثال من موافق نیست، بی سواد و بی بصیرت باشه..این رفتار کودکانه چیه؟

[="Black"]به نام خدا

اللیل والنهار;831224 نوشت:
در هر صورت اگر ظرفیت بحث و ندارید شرکت نکنید

یعنی چی این حرف؟

یعنی هرکس دلش خواست میتونه بیاد اینجا بگه رهبر انقلاب بی سواد و بی بصیرته منم باید ظرفیت داشته باشم این حرفا رو قبول کنم!؟[/]

باسلام

لطفا رعایت فرمایید

نقل قول:
در پاسخ دادن به مطالب انجمن از درج پست های اسپم و بی محتوا همانند درج شکلک به تنهایی یا جملات بسیار کوتاه و بی مفهوم خودداري نماييد.

از ایجاد بحث های دو طرفه شخصی و چت گونه در پستها خودداري نموده و در صورت اختلاف نظر و عقيده به جاي مشاجره به صورت منطقي و مستدل بحث نماييد.

حفظ حرمت کاربران ديگر وظیفه همگانی بوده از این رو در صورت مشاهده هر گونه تمسخر، اعتراض، توهین و بي احترامي به كاربران، از سوی مديران یا مسئولان سايت، و یا سایر کاربران دیگر ، محدویت ایجاد خواهد شد.

امام عشق;831229 نوشت:
به نام خدا

یعنی چی این حرف؟

یعنی هرکس دلش خواست میتونه بیاد اینجا بگه رهبر انقلاب بی سواد و بی بصیرته منم باید ظرفیت داشته باشم این حرفا رو قبول کنم!؟

باسلام
نخیر
منظور بنده این بود !!!!
موضوع قفل شده است