صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا یک عده اصرار به ترویج زبان انگلیسی دارند!؟

نوشته
    2,354
    صلوات
    8615
    حضور
    55 روز 15 ساعت 46 دقیقه
    وبلاگ
    38
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100

اشاره چرا یک عده اصرار به ترویج زبان انگلیسی دارند!؟

بسم الله الرحمن الرحیم

بخشی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان و معلمان .... تاریخ 13 / 2 / 95

ترویج زبان انگلیسی از دیدگاه رهبر انقلاب

صوت سخنرانی

متن سخنرانی

من همین‌جا این حرفی را که گاهی هم گفته‌ام به مسئولین آموزش‌وپرورش [تکرار میکنم‌]؛ شاید به مسئولین محترم فعلی نگفته باشم امّا قبلها مکرّر گفته‌ام؛ این اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یک کار ناسالم است. بله، زبان خارجی را باید بلد بود امّا زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. چرا زبانهای دیگر را در مدارس به‌عنوان درس زبان معیّن نمیکنند؟ چه اصراری است؟ این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛ در کشورهای مختلف، در آمریکای لاتین یا در آفریقا کسان زیادی هستند. مثلاً میگویم؛ بنده حالا مروّج [زبان] اسپانیا نیستم که بخواهم برای آنها کار بکنم، امّا مثال دارم میزنم. چرا زبان فرانسه یا زبان آلمانی تعلیم داده نمیشود؟ زبانهای کشورهای پیشرفته‌ی شرقی هم زبان بیگانه است، اینها هم زبان علم است. آقا جان! در کشورهای دیگر به این مسئله توجّه میکنند و جلوی نفوذ و دخالت و توسعه‌ی زبان بیگانه را میگیرند؛ ما حالا از پاپ کاتولیک‌تر شده‌ایم! آمده‌ایم میدان را باز کرده‌ایم و علاوه بر اینکه این زبان را کرده‌ایم زبانِ خارجیِ انحصاریِ مدارسمان، مدام داریم می‌آوریمش [در مقاطع] پایین؛ در دبستانها و در مهدِکودک‌ها! چرا؟ ما که میخواهیم زبان فارسی را ترویج کنیم، باید یک عالَم خرج کنیم و زحمت بکشیم. [وقتی‌] کرسی زبان را در یک‌جا تعطیل میکنند، باید تماسهای دیپلماتیک بگیریم که چرا کرسی زبان را تعطیل کردید. نمیگذارند، اجازه‌ی دانشجو گرفتن نمیدهند، امتیاز نمیدهند، برای اینکه زبان فارسی را یک‌جا میخواهیم ترویج کنیم؛ آن‌وقت ما بیاییم زبان آنها را خودمان با پول خودمان، با خرج خودمان، با مشکلات خودمان ترویج کنیم. این عقلائی است؟ من نمیفهمم! این را داخل پرانتز گفتم، برای اینکه همه بدانند، توجّه کنند. [البتّه‌] نمیگویم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم؛ نه، حرف من این نیست؛ حرف این است که بدانیم چه‌کار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.

و من الله توفیق
    .

فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط سیده راضیه : 1395/09/01 در ساعت 01:45
    وقتی امام عاشقان غائب است ، اطاعت ازخامنه ای واجب است.
    خدایا تمام موانع ظهور
    حضرت مهدی(عج) را از میان بردار.
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم
    مقام معظم رهبری:آن تشیعی که با mi6 انگلیس مرتبط است و آن تسننی که مزدور cia است هر دو ضد اسلام و ضد پیامبرند.
    مقام معظم رهبری:تجربه برجام نشان داد، مذاکره با آمریکا سمّی مهلک‌است
    ضد خوارج(آنتی شرازی)- مرگ بر خوارج

2.  

علاقه
    برنامه نویسی-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    589
    صلوات
    780
    حضور
    116 روز 15 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.آره زبان انگلیسی رو رها کنیم بریم ژاپنی یاد بچه هامون بدیم...به نظر من که خنده داره!!!الان من کلی افسوس می خورم چرا در زمانی که فرصت داشتم و شرایط مهیا بود، دوران دبیرستان زبان انگلیسیم رو قوی نکردم، از خروار خروار مقاله و منابع علمی و پژوهشی و آموزشی و گفتمان ها محروم شدم....بعد زبان انگلیسی رو رها کنیم بریم اسپانیولی یاد بگیریم؟؟؟

نوشته
    458
    صلوات
    633
    حضور
    11 روز 52 دقیقه
    وبلاگ
    36
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5

باید حرف حضرت آقا رو جدی بگیریم و با دید عمیقی بهش نگاه کنیم

دختری دارم که سال گذشته یکی از دروس فرعی و جانبی شون زبان انگلیسی بود

خب چون دورۀ ابتدائیه براش یادگیری خیلی مشکل بود

ما یکی از برنامه های آموزش تابستونیشو اختصاص دادیم به یادگیری این زبان

در حالی که انتظار میره در مدارس کشورمون به جای این چیزا , درسهای مهم تری تدریس بشه

دختران ما تازه به سن تکلیف رسیدن اما به جای یادگیری احکام و واجبات دینشون باید این زبان رو بیاموزن

واقعاً باید دولت یک فکری برای این مسئله بکنه چون به طور محسوس و نا محسوس همه جا زبان انگلیسی ترویج میشه

خدا کنه نخبگان و سیاست مداران در این باره هرچه زودتر تصمیم گیری کنن

ویرایش توسط یازینبِ فاطمه : 1395/06/19 در ساعت 15:20

عشق يعني اربعين ياس‌ها
    اشک سرخي در غم عباسها

عشق گفتي کربلا آمد به ياد
    هيبت خون خدا آمد به ياد

اللّهمّ صلّی علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

علاقه
    خوشنویسی ، زبان انگلیسی، برنامه نویسی لینوکس
    نوشته
    210
    صلوات
    613
    حضور
    11 روز 1 ساعت 14 دقیقه
    وبلاگ
    1
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهامهر نمایش پست ها

دختری دارم که سال گذشته یکی از دروس فرعی و جانبی شون زبان انگلیسی بود خب چون دورۀ ابتدائیه براش یادگیری خیلی مشکل بود

در حالی که انتظار میره در مدارس کشورمون به جای این چیزا , درسهای مهم تری تدریس بشه

دختران ما تازه به سن تکلیف رسیدن اما به جای یادگیری احکام و واجبات دینشون باید زبان اجنبی بیاموزن

واقعاً باید دولت یک فکری برای این مسئله بکنه چون به طور محسوس و نا محسوس همه جا زبان انگلیسی ترویج میشه

سلام. هر چیزی جای خودش باید باشه. این که مسئولین فرهنگی با این همه ادعاشون عرضه ندارن مفاهیم عمیق دینی و مذهبی رو در دوران مدرسه به بچه ها بیاموزند دلیل نمیشه که زبان انگلیسی مقصره، خیر. این بی عرضگی اونهایی که حرف زیاد میزنن و عمل نمی کنن! زبان انگلیسی لازمه ، عربی لازمه همونجور که ریاضی و فیزیک و آزمون آزمایشی و مهارت تست زنی و معلم مجرب و مدرسه اسم و رسم دار و البته نماز و روزه و جماعت و کمک به همنوع و کسب مال حلال و ... لازمه. هیچ چیز جای هیچ چیز دیگه رو نمیگیره.
    داند آنکس که آشنای دلست که صفای خط از صفای دلست

نوشته
    154
    صلوات
    256
    حضور
    7 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهامهر نمایش پست ها

دختری دارم که سال گذشته یکی از دروس فرعی و جانبی شون زبان انگلیسی بود خب چون دورۀ ابتدائیه براش یادگیری خیلی مشکل بود

دختران ما تازه به سن تکلیف رسیدن اما به جای یادگیری احکام و واجبات دینشون باید زبان اجنبی بیاموزن

مطمئن هستم ... یکی از این دو حالت وجود خواهد داشت .

1. یا فرزندتون رو میفرستین دنبال علوم انسانی مانند الاهیات ، حوژه و ... که در اون صورت فرزندتون وقتی بزرگ میشه و پست شما رو میخونه ازتون قدر دانی و تشکر میکنه و اینکه اجازه ندادین به سمت زبان اجنبی بره و وقتش رو تلف کنه ازتون تشکر میکنه .

2. یا فرزندتون رو میفرستین سمته علومی مانند پزشکی و مهندسی که فرزندتون یک متخصص علمی بشه . در اینصورت برای فرزندتون خیلی مهم هست که بتونه زبان انگلیسی رو از زبان مادریش بهتر حرف بزنه . اگر کسی 10 سال زبان بخونه و 10 سال هم در انگلیس زندگی کنه زبانش به قدرت یک انگلیسی زبان نمیشه ، تنها راهش این هست که قسمتی از علوم ابتدایی و راهنمایی و دبیرستانش رو به زبان انگلیسی بخونه ... در اون صورت میتونه بر روی زبان مسلط باشه . الان یکی از ضعف های اساسی تمام مهندسین و دکترهای کشور زبان انگلیسی هست . یک مهندسی یا پزشکی اینگونه نیست که علمی رو در دانشگاه یاد بگیری و مهندسی یا طبابت کنی . باید هر روز مقالات جدید بخونی ، باید کنفرانس های زیادی رو گوش بدی ، مثلا باید یک کتاب 400 صفحه ای به زبان انگلیسی رو بتونی 4 روزه تموم کنی . اگر فرزندتون رو بخواین مهندس کنین یا دکتر کنین و ایشان بر رویه زبان انگلیسی مسلط نباشن ... مهندس الکی یا دکتر الکی میشن ... چون ارتباطشون با دنیا برقرار نیست و علمشون قدیمی میمونه ،

3. راه دیگر هم این هست که فرزندتون رو بفرستین کاسب بشه ... که به نظر من بعد از دیپلم اصلا نزارین بره دانشگاه .

من واقعا ناراحت هستم که چرا پدر و مادرم من رو از همون ابتدایی به کلاس زبان نفرستادن ،

ازتون خواهش میکنم اگر فرزندتون به 28 سالگی رسید این پست من رو بهشون نشون بدین .

نوشته
    2,354
    صلوات
    8615
    حضور
    55 روز 15 ساعت 46 دقیقه
    وبلاگ
    38
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

اول باید زبان علم را تعریف کرد. زبان علم چیست.
    آیا زبانی که کشور انگلیس به وسیله استعمارش زبان بین المللی کرد زبان علم محسوب می شود؟ افرادی که چنین فکر میکنند بی سواد محض هستند.

یا اینکه زبان علم زبان مقاله است. مقاله های علمی.
    خوب مقاله های که به زبان اسپانیایی وجود دارد کمتر از مقاله های که با زبان انگلیسی هستند نیست. مقاله های با زبانهای زنده دیگری وجود دارد.

اونوقت یک عده که چیزی حالیشون نیست میان میگن رهبر انقلاب که چنین حرفی رو زد بی سواد هست. اونوقت همین عده فقط کافی هست برخی از سخنرانان را در سایت نقد کنید. سخنرانانی که 90 درصد سخنرانیهاشون بدعت و خیانت به مملکت است.
    شماها در چه جایگاهی هستید که بیایید بگوید رهبر انقلاب سواد دارد یا نه. شماهایی که هنوز نمیدانید زبان علم چیست. و هنوز نمیدانید منظور از سخن رهبر انقلاب چیست.

خطاب رهبر انقلاب به اون عده از مسئولین بی بصیرتی هست که میان میگن تنها زبان علم زبان انگلیسی است و هرکس در دنیا زبان انگلیسی نداند بی سواد است.
    خوب تمام سپور های رفته گر در کشور هند زبان انگلیسی بلد هستند. خوب اینها علم دارند؟ دانشمند شده اند؟ از طرفی ابن سیناهای زمان هیچکدام زبان انگلیسی بلد نیستند آیا اینها از علم دور ماندند؟

خطاب رهبر به اون مسئولی است که وقتی در کشور بیگانه می رود بجای اینکه جایگاه ایران را قوی کند ، میرود با زبان بیگانه در مجامع سخن میگوید. این یعنی علم داشتن؟ یعنی واقعا تصور شما از علم این است؟قابل درک نیست این تصور شما!
    چرا نباید زبان فارسی را زبان علم کرد؟ یه عده در کشور میخوان بی عرضگی خودشون رو بند کنند به این نکته که چون زبان انگلیسی بلد نیستم و یاد نگرفتم در این نقطه هستم.
    نخیر دوست عزیز ، بی عرضه بی عرضه است. چه زبان انگلیسی بداند و چه نداند.

خطاب رهبر انقلاب به اون عده است که هیچ کاری برای زبان این کشور نکردند. این دولت هم بجای اینکه هرجا میرود بگوید زبان انگلیسی زبان علم است , بیاید بجای این بحث های نادرست سطح علم کشور را بالا ببرد.

در تایپکهای دیگر یه عده مارا متهم میکردن به اینکه سخن رهبر انقلاب را نمیفهمیم.... اونوقت سخن آشکار رهبر انقلاب در این خصوص را می شنوند و میخواهند با لطایف الحیل بگویند این سخن رهبر انقلاب غلط است. چون سخن رهبر انقلاب را درک نمیکنند میایند هرکاری بکنند تا سخن رهبر را نقض کنند. بعد به ما میگویند شما نمیفهمید رهبر انقلاب چه میگوید.

ویرایش توسط امام عشق : 1395/06/19 در ساعت 15:45
    خدایا تمام موانع ظهور
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم
    مقام معظم رهبری:آن تشیعی که با mi6 انگلیس مرتبط است و آن تسننی که مزدور cia است هر دو ضد اسلام و ضد پیامبرند.

8. صلوات ها 2

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    4,357
    صلوات
    17795
    حضور
    245 روز 16 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    252

بسم الله الرحمن الرحیم

بخشی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان و معلمان .... تاریخ 13 / 2 / 95

ترویج زبان انگلیسی از دیدگاه رهبر انقلاب

من همین‌جا این حرفی را که گاهی هم گفته‌ام به مسئولین آموزش‌وپرورش [تکرار میکنم‌]؛ شاید به مسئولین محترم فعلی نگفته باشم امّا قبلها مکرّر گفته‌ام؛ این اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در کشور ما یک کار ناسالم است.
    بله، زبان خارجی را باید بلد بود امّا زبان خارجی که فقط انگلیسی نیست، زبان علم که فقط انگلیسی نیست. چرا زبانهای دیگر را در مدارس به‌عنوان درس زبان معیّن نمیکنند؟ چه اصراری است؟ این میراث دوران طاغوت است، این میراث دوران پهلوی است. [مثلاً] زبان اسپانیولی؛ امروز کسانی که به زبان اسپانیولی حرف میزنند کمتر از کسانی نیستند که به زبان انگلیسی حرف میزنند؛ در کشورهای مختلف، در آمریکای لاتین یا در آفریقا کسان زیادی هستند. مثلاً میگویم؛ بنده حالا مروّج [زبان] اسپانیا نیستم که بخواهم برای آنها کار بکنم، امّا مثال دارم میزنم. چرا زبان فرانسه یا زبان آلمانی تعلیم داده نمیشود؟ زبانهای کشورهای پیشرفته‌ی شرقی هم زبان بیگانه است، اینها هم زبان علم است. آقا جان! در کشورهای دیگر به این مسئله توجّه میکنند و جلوی نفوذ و دخالت و توسعه‌ی زبان بیگانه را میگیرند؛ ما حالا از پاپ کاتولیک‌تر شده‌ایم! آمده‌ایم میدان را باز کرده‌ایم و علاوه بر اینکه این زبان را کرده‌ایم زبانِ خارجیِ انحصاریِ مدارسمان، مدام داریم می‌آوریمش [در مقاطع] پایین؛ در دبستانها و در مهدِکودک‌ها! چرا؟ ما که میخواهیم زبان فارسی را ترویج کنیم، باید یک عالَم خرج کنیم و زحمت بکشیم. [وقتی‌] کرسی زبان را در یک‌جا تعطیل میکنند، باید تماسهای دیپلماتیک بگیریم که چرا کرسی زبان را تعطیل کردید. نمیگذارند، اجازه‌ی دانشجو گرفتن نمیدهند، امتیاز نمیدهند، برای اینکه زبان فارسی را یک‌جا میخواهیم ترویج کنیم؛ آن‌وقت ما بیاییم زبان آنها را خودمان با پول خودمان، با خرج خودمان، با مشکلات خودمان ترویج کنیم. این عقلائی است؟ من نمیفهمم! این را داخل پرانتز گفتم، برای اینکه همه بدانند، توجّه کنند. [البتّه‌] نمیگویم که فردا برویم زبان انگلیسی را در مدارس تعطیل کنیم؛ نه، حرف من این نیست؛ حرف این است که بدانیم چه‌کار داریم میکنیم؛ بدانیم طرف میخواهد چگونه نسلی در این کشور پرورش بیابد، و با چه خصوصیّاتی.
    ویرایش توسط اللیل والنهار : 1395/06/19 در ساعت 15:52
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

چرا یک عده اصرار به ترویج زبان انگلیسی دارند!؟

نوشته
    154
    صلوات
    256
    حضور
    7 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب امام عشق ...
    من الان یک مهندس الکترونیک هستم و میخواهم یک دستگاه الکترونیکی بسازم که پورت usb رو در درون مود bulck راه اندازی کنه . مور بالک مودی هست که در درون اون پهنای باند و نرخ انتقال داده ها ماکزیمم هست اما هیچ تضمینی برای اینکه داده ها درست به مقصد برسند وجود نداره و ممکن هست تعدادی از پکت ها از دست بره .

کاربردش هم برای انتقال تصویر و صدا هست ... و اگر بایتهایی از بین برن ... تصویر کلی یا صدای کلی به هم نمیریزه .

برای یادگیری این پروتکل و طریقه برقراری این پروتکل من حداقل باید 3 یا 4 تا کناب 200 تا 500 صفحه ای بخونم تا بتونم بفهمم چی کار باید بکنم .

پورت یو اس بی نزدیک 50 پروتکل داره .... و یک کتاب تاکید میکنم یک کتاب در این مورد به زبان فارسی وجود نداره .

پورت یو اس بی و کار کردن با اون شاید یک چیز کوچیک برای یک مهندس الکترونیک باشه و امروزه اصلا یو اس بی بلد بودن رو علم سوخته میدونن .

به جرات میتونم بگم اگر مهندسی ماهی نتونه 200 صفحه مقاله کتاب و ... بخونه .... علمش از زمان عقب میمونه و میشه مهندس الکی .
    ویرایش توسط هرمیون : 1395/06/19 در ساعت 16:00

نوشته
    2,354
    صلوات
    8615
    حضور
    55 روز 15 ساعت 46 دقیقه
    وبلاگ
    38
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط هرمیون نمایش پست ها
    جناب امام عشق ...
    من الان یک مهندس الکترونیک هستم و میخواهم یک دستگاه الکترونیکی بسازم که پورت usb رو در درون مود bulck راه اندازی کنه . مور بالک مودی هست که در درون اون پهنای باند و نرخ انتقال داده ها ماکزیمم هست اما هیچ تضمینی برای اینکه داده ها درست به مقصد برسند وجود نداره و ممکن هست تعدادی از پکت ها از دست بره .

برای یادگیری این پروتکل و طریقه برقراری این پروتکل من حداقل باید 3 یا 4 تا کناب 200 تا 500 صفحه ای بخونم تا بتونم بفهمم چی کار باید بکنم .

پورت یو اس بی نزدیک 50 پروتکل داره .... و یک کتاب تاکید میکنم یک کتاب در این مورد به زبان فارسی وجود نداره .

پورت یو اس بی و کار کردن با اون شاید یک چیز کوچیک برای یک مهندس الکترونیک باشه و امروزه اصلا یو اس بی بلد بودن رو علم سوخته میدونن .

به جرات میتونم بگم اگر مهندسی ماهی نتونه 200 صفحه مقاله کتاب و ... بخونه .... علمش از زمان عقب میمونه و میشه مهندس الکی .
    خوب کتابی که دنبالش هستید فقط به زبان انگلیسی موجود است؟ یا به زبانهای زنده دیگری نیز وجود دارد!؟
    آیا این کتاب به زبان اسپانیایی یا آلمانی یا فرانسوی یا ... وجود ندارد!؟
    حرف این است زبان علم فقط زبان انگلیسی است!؟
    حرف این است چرا عده ای در کشور این چنین تلقین میکنند که اگر کسی زبان انگلیسی بلد نباشد بی سواد است؟
    مگر اینهایی که کشور را به اینجا رسانند ، مگر پیشرفتی که در این سالها داشتیم بخاطر بلد بودن زبان انگلیسی بود!؟

خدایا تمام موانع ظهور
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم

12. صلوات

علاقه
    برنامه نویسی-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    589
    صلوات
    780
    حضور
    116 روز 15 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
    خوب مقاله های که به زبان اسپانیایی وجود دارد کمتر از مقاله های که با زبان انگلیسی هستند نیست. مقاله های با زبانهای زنده دیگری وجود دارد.
    خیلی ببخشید ها، مقاله های علمی ای که به زبان اسپانیایی وجود داره از مقاله های زبان انگلیسی کمتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟به خدا این حرف خنده داره جایی مطرحش نکنید!!!!!!حالا اینجا خودمونیم، اشکالی نداره....ولی جای دیگه عنوانش نکنید می گن شما از پشت کوه اومدی از دنیا بی خبری...دوستانه می گم
    یک مثال می زنم....من یکی از فن هایی به شدت دنبال می کنم بحث مدلینگ سه بعدی هست....توی امضامم هست...لینک بعضی از کارام...حالا می خوام دنبال مقاله های مربوط به این رشته بگردم...
    یکبار به انگلیسی جست و جو می کنم:modeling 3d که نتیجه می شه 94 میلیون نتیجه.
    https://www.google.com/search?q=mode....0.YfDMB8eHopg

یکبار هم به اسپانیولی جست و جو می کنم:modelado 3d رو جست و جو می کنم که نتیجه می شه:فکر می کنید چقدر؟؟؟حتی به یک میلیون هم نرسید.کمتر از نیم میلیون.
    https://www.google.com/search?q=mode....0.yLGJ5HyPY8E

یعنی نتیجه های انگلیسی حدود دویست برابر منابع نتیجه های اسپانیویی بود....دویست برابر

خوب حالا فرض کنید می خوام برم، مطرح ترین سایت های در حوزه مدلینگ سه بعدی....پس از تحقیقات بسیار به سایت هایی مثل cgsociety بر می خورم که اصلا لازم به ذکر نیست و لازم به توضیح نیست که بدیهیه زبانش اصلیشون انگلیسیه...هنرمندای سراسر دنیا از هر کشوری در اون حضور دارن، و منابع، و آموزش ها و خبرها و گفتمان ها همه انگلیسیه... حالا من انگلیسی رو رها کنم، برم اسپانیولی یاد بگیرم؟
    این حرفا که دارم می گم، به قدری بدیهیه، که من روم نمی شه تکراشون کنم...هر آدم عاقلی زبان انگلیسی یا نهایت فرانسوی و اینجور زبان ها رو ول نمی کنه بره چینی یا اسپانیولی یاد بگیره...مگر اینکه هدف خاصی داشته باشه..مثلا بخواد بره اسپانیا زندگی کنه، مثلا....
    مگر ما توی عمرمون چندتا زبان می خواییم یاد بگیریم؟؟همش یکی...حالا انگلیسی رو رها کنم برم چینی یاد بگیریم....

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از 1395/06/20, 11:43 : 88

کلمات کلیدی این موضوع