آیا یادگیری علم متافیزیک حرام است؟

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا یادگیری علم متافیزیک حرام است؟

سوالی که داشتم اینه ایا یادگیری علم متافیزیکبرای افزایش تمرکز و اعتقاد به مسایلی مثل خلع بدن برای تجربیات جدید ایا حرام است. با توجه به اینکه این قدرت ها را نه برای خودنمایی بلکه برای ارتقا قدرت فکری انجام بپذیرد

مرجع رهبرب

از دوستان خواهش می کنم مطلبو سر جاش بزارن

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

نه منظورم خلا بدن اینا رو تو رساله خوندم. خلع بدن خارج کردن روحم از بدن
رهبری لطفا ببرسید کسی که بخواد روح خودشو از بدن جدا کنه به اصطلاح خلع بدن کنه مثل علوم اسراقی ایا بدون ذکر و تقویت روح و حواس می تونه این کارو بکنه

Reza551;831343 نوشت:
کسی که بخواد روح خودشو از بدن جدا کنه

Reza551;830397 نوشت:
ادگیری علم متافیزیکبرای افزایش تمرکز و اعتقاد

Reza551;830397 نوشت:
برای ارتقا قدرت فکری انجام بپذیرد

این مطلب رو کجا خوندین که وقتی روح از بدن خارج شه قدرت تمرکز و فکر تقویت میشه؟

سلام
جایی خوندم وقتی روح سبک بشه وارد عوالمی که ارواح لطیف مثل جنیان و پریان در ان سیاحت میکنن میشه!

وقتی شما یک بار وارد اون عوالم بشین اگر اهل قران و نماز زیاد نباشین روحتون تسخیر میشه و جملاتی مانند من عقلم ضایع شده عقلم و از دست دادم مغزم دیگه کار نمیکنه خل شدم و ...از شما گفته میشه

جنیان هم انواع مختلف دارن و ممکنه وقتی یکی از اونها رو که ببنی روحت توی مغزت پیچ بخوره و هی بری دکتر که میگی من مغزم ایراد پیداده کرده و حالت مچاله شدگی در یک بخشش رو احساس میکنم

برای همین میگن تخلیه روح از بدن اصلا خوب نیست

Reza551;831343 نوشت:
رهبری لطفا ببرسید کسی که بخواد روح خودشو از بدن جدا کنه به اصطلاح خلع بدن کنه مثل علوم اسراقی ایا بدون ذکر و تقویت روح و حواس می تونه این کارو بکنه

سلام علیکم

توضیح کاملی نسبت به کاری که می خواهید انجام بدهید ، بیان بفرمایید.

Out of body یا برونفکنی. تو عرفان اسلامی بهش می گن خلع بدن و با تمرکز زیاد به دست میاد علامه طباطبایی دستور تمرکز بر روی یک نقطه فرموده بودن اون عمل خودش باعث این کار می شه تو بعضی افراد

در ضمن گفتن اذکار و اوراد الهی برای به دست اوردن چنین قدرتهایی مذموم

Reza551;831612 نوشت:
Out of body یا برونفکنی. تو عرفان اسلامی بهش می گن خلع بدن و با تمرکز زیاد به دست میاد علامه طباطبایی دستور تمرکز بر روی یک نقطه فرموده بودن اون عمل خودش باعث این کار می شه تو بعضی افراد

دوست عزیز میشه بگید این مطلب رو کجا از علامه خوندید؟ تو کتابی امده؟

نه تنها خوندم بلکه از اقای پناهیان تو سری سخنرانی هاشون شنیدم بنده که نمیام افترا بزنم الان ادرسشو می دم
کتاب برنامه سلوک در نامه های سالکان تمرکز به چیزی که دوستش دارید اشاره شده تو سری سخنررانی های تنها مسیرم فکر کنم اقای پناهیان اشاره می کنه

[="Tahoma"][="DarkGreen"]بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

شفا;831456 نوشت:
توضیح کاملی نسبت به کاری که می خواهید انجام بدهید ، بیان بفرمایید.

استاد با توجه به توضیحاتشون من یاد موت اختیاری می افتم آیا موت اختیاری همین طور است؟(موت اختیاری به معنای خروج اختیاری روح از بدن نه خودشکی و گناهان کبیره دیگر)
حکمش چیست؟[/]

رستگاران;831972 نوشت:
[="Tahoma"][="DarkGreen"]بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

استاد با توجه به توضیحاتشون من یاد موت اختیاری می افتم آیا موت اختیاری همین طور است؟(موت اختیاری به معنای خروج اختیاری روح از بدن نه خودشکی و گناهان کبیره دیگر)
حکمش چیست؟

[/]

دقیقا ه مونه موت اختیاری. خلع بدن. جدا کردن روح از بدن. کسی احکامضو لطفا پیدا کنه
امام خامنه ای

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

Reza551;832143 نوشت:
دقیقا ه مونه موت اختیاری. خلع بدن. جدا کردن روح از بدن. کسی احکامضو لطفا پیدا کنه

بسم الله الحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم ور حمه الله وبرکاته

توصیه می کنم این مبحث رو در انجمن عرفان و یا از اساتید عرفان پرسش کنید(البته حکم شرعی این مسئله رو هم که این جا ذکر می کنند ان شاء الله)[/]

[="Arial"]

Reza551;832143 نوشت:
یقا ه مونه موت اختیاری. خلع بدن. جدا کردن روح از بدن. کسی احکامضو لطفا پیدا کنه
امام خامنه ای

[=arial]مگه کسی برای موت اختیاری از کسی اجازه میگیره یا دنبال حکم شرعیش میگرده؟
هرکسی در حدی نیست که به موت اختیاری برسه اونی هم که میرسه
خیلی وقته همه مسائل شرعی و احکامش واسش حل شده اس

دقیقا یاد اون روحانی افتادم که هرسال تو مراسم اعتکاف
اصرار داره احکام وضو رو یادمون بده
نمیدونم چرا متوجه نمیشه وضو کار هرروزه اس
و اعتکاف سالی یه باره
پس حتما احکام وضو رو فهمیدیم که رسیدیم به اعتکاف ...

اونی هم که از سر سرگرمی اومده اعتکاف متوجه توضیحات وضو نمیشه اصلا
اونی هم که از سر تفریح دنبال موت اختیاریه
یا مثل مرتاضان هندی از راه نادرستش دنبالشه
دیگه کاری به حکم شرعیش نداره که ...

لطفا از امکان پذیر بودن یا نبودن حرف نزنید چشم بصیرت که نیست فقط بگویید به دست اوردن این قدرت به وسیله تمرکز کردن حکم شرعیش چیست؟؟

لطفا یاد کسی نیفتید چون بعضی کودکان این قدرت رو دارن..
و ذهنشون خالی از مسایل مادی باشه چرا که نه

سلام
متافیزیک شاخه های گسترده ای داره.
بستگی داره به این که شما از چه راهی و برای چی به این نیروها میخواهی دست پیدا کنی، متفاوته.
این شخصی ک در راه خدا عزیز باشه، کم کم به این نیرو دست پیدا میکنه. اگر از راه غیر دینی برین بله مشکل سازه براتون و البته بعضی علوم متافیزیک مثل تسخیر جن رو حرام اعلام شده...
خلع بدن یا خروج از بدن با موت اختیاری و فرق میکنه، یک معنی رو نمیده
و همیشه هم با افزاریش قدرت فکر همراه نیست.
موفق باشید happy

Reza551;831343 نوشت:

باسلام

دو نوع تخلیه وجود دارد:

1-تخلیه کالبد
2- تخلیه روح

مورد اول خروج روح نیست بلکه خروج کالبد (بدن مثالی) شخص است! و این کالبد هم از جنس روح است هم از جنس جسم!
این عمل خطراتی را هم دارد از جمله مرگ،حمله قلبی، حمله جنیان و شیاطین و ورود به جسم شخص و....
بعضی افراد ممکن است توانایی این عمل را داشته باشند که در علوم متافیزیک رواج دارد!

این نوع خروج، بعضی مواقع بی اختیار رخ میدهد مثلا کسی فوت میکند در حالیکه زنده است! ولی چون نمیتواند به جسم خود برگردد همه فکر میکنند مرده! وقتی به جسمش بازگشت! زنده میشود!
یا میشنوید مرتاضی زیر خاک خوابیده تا چندین روز بدون غذا و بدون هر گونه تنفسی!!!
این مرتاض از این توانایی استفاده کرده!

انسان مرکب از سه چیز است: روح، بدن عنصرى مادى و بدن مثالى برزخى (کالبد) .

این بدن(بدن مثالی) بسیار شفاف و لطیف‏تر و رقیق‏تر از هوا است که حائل میان جسم مادى ثقیل و روح مجرد است. این بدن بسیار لطیف برزخى که قوانین ماده ]ماده عنصری] در آن جارى و سارى نیست، همان بدن است که بعد از آن که نفس ناطقه انسانى، یعنى روح و حقیقت انسان، علاقه خود را از بدن جسمانى مادى قطع کرد در آن بدن برزخى، به نحو اتحاد، تا روز قیامت باقى خواهند بود؛ یا معذّب به عذاب و عقاب برزخى، یا متنعّم در ناز و نعمت و روح و ریحان برزخی. و زمانی که روز رستاخیز شد و بدن هاى جسمانى مادى را خداوند عالم، از زمین برانگیخت، ارواح بر اجساد مادى خود برمى‏گردند و براى زندگى ابدى آماده و حاضر مى‏شوند.

مورد دوم یعنی تخلیه روح هم مختص عرفاست! و حتی بنده شنیدم یکی از شرایط مرجعیت اینست که موقع جراحی مرجع تقلید را نباید بیهوش کرد و باید در هوشیاری وی را جراحی کرد! که مواردی مانند جراحی های امام و برخی عرفا بوده که برای جراحی، روح خود را از بدنشان خارج میکردند!

در مورد خروج کالبد چون بسیار خطرناک است توصیه میشود از انجام آن دوری کنید. خیلی ادعا میکنند استاد متافیزیک هستند و... ولی از روشهای غلط استفاده میکنند که موجب صدمه به چاکراها یا مخازن انرژی بدن میشوند.

چند موردی که بنده برخورد داشتم یکیش دچار سردردی شده بود که با دارو درمان نمیشد و مورد دیگه که روش غلط انرژی درمانی ریکی رو آموزش دیده بود حس میکرده انرژیهای بدنش در حال تخلیه هستند و تا جایی که یادمه به یه بیماری هم مبتلا شده بود! دلیل مهمش هم اینکه کار چاکراها شوخی نیست! واقعا خطرناکه!

مطالبی در خصوص چاکراها تو لینک زیر گفتم بخونید بد نیست!
http://www.askdin.com/showthread.php?t=39017&p=510220&viewfull=1#post510220

خروج روح هم که نیاز به اجازه و حکم شرعی ندارد!

avin;903418 نوشت:
باسلام

دو نوع تخلیه وجود دارد:

1-تخلیه کالبد
2- تخلیه روح

مورد اول خروج روح نیست بلکه خروج کالبد (بدن مثالی) شخص است! و این کالبد هم از جنس روح است هم از جنس جسم!
این عمل خطراتی را هم دارد از جمله مرگ،حمله قلبی، حمله جنیان و شیاطین و ورود به جسم شخص و....
بعضی افراد ممکن است توانایی این عمل را داشته باشند که در علوم متافیزیک رواج دارد!

این نوع خروج، بعضی مواقع بی اختیار رخ میدهد مثلا کسی فوت میکند در حالیکه زنده است! ولی چون نمیتواند به جسم خود برگردد همه فکر میکنند مرده! وقتی به جسمش بازگشت! زنده میشود!
یا میشنوید مرتاضی زیر خاک خوابیده تا چندین روز بدون غذا و بدون هر گونه تنفسی!!!
این مرتاض از این توانایی استفاده کرده!

انسان مرکب از سه چیز است: روح، بدن عنصرى مادى و بدن مثالى برزخى (کالبد) .

این بدن(بدن مثالی) بسیار شفاف و لطیف‏تر و رقیق‏تر از هوا است که حائل میان جسم مادى ثقیل و روح مجرد است. این بدن بسیار لطیف برزخى که قوانین ماده ]ماده عنصری] در آن جارى و سارى نیست، همان بدن است که بعد از آن که نفس ناطقه انسانى، یعنى روح و حقیقت انسان، علاقه خود را از بدن جسمانى مادى قطع کرد در آن بدن برزخى، به نحو اتحاد، تا روز قیامت باقى خواهند بود؛ یا معذّب به عذاب و عقاب برزخى، یا متنعّم در ناز و نعمت و روح و ریحان برزخی. و زمانی که روز رستاخیز شد و بدن هاى جسمانى مادى را خداوند عالم، از زمین برانگیخت، ارواح بر اجساد مادى خود برمى‏گردند و براى زندگى ابدى آماده و حاضر مى‏شوند.

مورد دوم یعنی تخلیه روح هم مختص عرفاست! و حتی بنده شنیدم یکی از شرایط مرجعیت اینست که موقع جراحی مرجع تقلید را نباید بیهوش کرد و باید در هوشیاری وی را جراحی کرد! که مواردی مانند جراحی های امام و برخی عرفا بوده که برای جراحی، روح خود را از بدنشان خارج میکردند!

در مورد خروج کالبد چون بسیار خطرناک است توصیه میشود از انجام آن دوری کنید. خیلی ادعا میکنند استاد متافیزیک هستند و... ولی از روشهای غلط استفاده میکنند که موجب صدمه به چاکراها یا مخازن انرژی بدن میشوند.

چند موردی که بنده برخورد داشتم یکیش دچار سردردی شده بود که با دارو درمان نمیشد و مورد دیگه که روش غلط انرژی درمانی ریکی رو آموزش دیده بود حس میکرده انرژیهای بدنش در حال تخلیه هستند و تا جایی که یادمه به یه بیماری هم مبتلا شده بود! دلیل مهمش هم اینکه کار چاکراها شوخی نیست! واقعا خطرناکه!

مطالبی در خصوص چاکراها تو لینک زیر گفتم بخونید بد نیست!
http://www.askdin.com/showthread.php?t=39017&p=510220&viewfull=1#post510220

خروج روح هم که نیاز به اجازه و حکم شرعی ندارد!

سلام ، ممنونم بابت توضیحاتتون
خب مورد اول رو که ما در خواب غیر ارادی انجام میدیم
مورد دوم هم همون تجرد منظورتونه ؟ درست متوجه شدم ؟

من امروز صبح تو شرایطی بودم که خلع بدن کنم هر موقع به مراحل نهایی می رسم احساس حضور ادمهایی اطرافم می کنم حس می کنم کسی از جایی اومد روبروم نشت یا کنار م ایستاد. ادامه نمی دم ؟ ادامه بدم

Reza551;903682 نوشت:
من امروز صبح تو شرایطی بودم که خلع بدن کنم هر موقع به مراحل نهایی می رسم احساس حضور ادمهایی اطرافم می کنم حس می کنم کسی از جایی اومد روبروم نشت یا کنار م ایستاد. ادامه نمی دم ؟ ادامه بدم

باسلام

اونها اگر ظاهر بنفش رنگی دارند جن یهودی اند

اگر ظاهری با لباسهای سفید عربی یا افغانی دارند مسلمان اند

و اگر سیاه، شیاطین هستند و...

درسته تواناییی خوبی هست ولی چون وارد نیستی خطرناکه! مثلا شما نمیدونی نباید موقع باران یا ظهر و... خروج انجام بدی! درباره جنها چیزی نمیدونی و...

اینا تمریناش تو کتابای ویچر و کارلوس کاستاندا و...
هست که کتاباشون ممنوع شد چون خیلیا راهی تیمارستان شدن. تو سایتا هم به صورت فراوان از اون تمرینا هست
اولش فقط ارتباط با اجنه راحت تر میشه موجودی دیده نمیشه ولی بعد ها چیزایی دیده میشه که خارج از تحمل انسانه .بعضیا ها هم میگن باید یسری تمرینات یوگا و آرامش ذهن و ... انجام بشه تا وقتی این موجودات با چهره خوفناک میبینی نترسی و دیوانه نشی تا بتونی باهاشون ارتباط برقرار کنی و سوال بپرسی و ...
تا اونجایی که من میدونم جنای مسلمون سعی میکنن با انسان ارتباط برقرار نکنن.فقط جن کافر به تورتون میخوره و بدبختتون میکنه.
بعضیا میگن ما به جن کاری نداریم و.. ولی اگه وارد این کارا بشید چه بخوایید چه نخوایید کارتون با اون موجودات یه ارتباطی پیدا میکنه.
به غیر از این ها هم وقتتون هم عمرتون به هدر میره.

Reza551;903682 نوشت:

شما برای اول کار اطلاعتتوت رو بالا ببرین، بعد از اون اینکارو انجام بدین...
چون روح خیلی حساسه، ممکن بعد ی مدت، که نتونستین این ارو انجام بدین، روحتون توانایی بروفکنی رو از دست میده.

Reza551;903682 نوشت:

یادم رفت بگم برای مطالعه، قبل اینکه به گفته مرجعتون اعتماد کنید، ببیید این شخص تابع چه عقیده هست، و با شما هموخونی داره یا نه... به عنوان مثال شخصی که تناسخ رو قبول داشته باشه، یک نظریاتی داره که ممکنه شما اصلا قبول نداشته باشین
یا علی

hasan2017;903926 نوشت:
اینا تمریناش تو کتابای ویچر و کارلوس کاستاندا و...
هست که کتاباشون ممنوع شد چون خیلیا راهی تیمارستان شدن. تو سایتا هم به صورت فراوان از اون تمرینا هست
اولش فقط ارتباط با اجنه راحت تر میشه موجودی دیده نمیشه ولی بعد ها چیزایی دیده میشه که خارج از تحمل انسانه .بعضیا ها هم میگن باید یسری تمرینات یوگا و آرامش ذهن و ... انجام بشه تا وقتی این موجودات با چهره خوفناک میبینی نترسی و دیوانه نشی تا بتونی باهاشون ارتباط برقرار کنی و سوال بپرسی و ...
تا اونجایی که من میدونم جنای مسلمون سعی میکنن با انسان ارتباط برقرار نکنن.فقط جن کافر به تورتون میخوره و بدبختتون میکنه.
بعضیا میگن ما به جن کاری نداریم و.. ولی اگه وارد این کارا بشید چه بخوایید چه نخوایید کارتون با اون موجودات یه ارتباطی پیدا میکنه.
به غیر از این ها هم وقتتون هم عمرتون به هدر میره.

ببخشید یک قسمتی جواب دادم.
اینطور نیست که میگین
برونفکنی برای ارتباط و سوال پرسیدن از اجنه ؟؟!!!
یعنی راه سخت تر سراغ نداشتین ؟! مگه به این آسونیه
کار شیاطین و اجنه کافر چیه به نظرتون؟ یعنی غیر از برونفکنی قصد ارتباط و آزار ندارن ؟ بنوعی گمراه کردن؟!
ی سرچ بکنید ک نظر عرفا در مورد این موجودات چیه .
آدم به ی مرحله ای از توانایی روحی برسه، حتی رسیدن از راه عرفان و دین خودبخود این برونفکنی روخ خواهد داد، البته نیاز به تلاش فراوان داره. کسی که از راه دین بره چه بخواد و چه نخواد به این توانایی ها خواهد رسید.
این رو هم بگم برونفکن و تجرد به هم وابسته هستن. happy

الان چی کار کنم کتابهای زیادی در این مورد خوندم علاقه هم به ارتباط ندارمفقط دنبال پرواز روح و دیدن جاهای جالب و بالا بردن اعتقاداتم هستم
ادمی مثل استاد محمد شجاعی و حتی یکی از دوستای سابقم که روانشناس بزرگی بود این کار می کردن
و به زندگی شخصیشونم کمک می کرد.و اونا هیچی ندیدن

[="DarkOrchid"]

avin;903418 نوشت:

هو

یا علی مدد

چنین خطراتی برای خروج کالبد مثالی وجود ندارد و جز بالارفتن ضربان قلب و دیدن صور انشاء شده ی در قوه خیال توسط موجوداتی که ترس از تجرد شخص سالک دارند ( که فقط صور خیالی هستند ) و صداهایی برای ترساندن شخص چیزی که به شخص ضرر برساند وجود ندارد البته شخص باید وارد باشد ![/]

عقل فعال;910210 نوشت:
[="DarkOrchid"]

هو

یا علی مدد

چنین خطراتی برای خروج کالبد مثالی وجود ندارد و جز بالارفتن ضربان قلب و دیدن صور انشاء شده ی در قوه خیال توسط موجوداتی که ترس از تجرد شخص سالک دارند ( که فقط صور خیالی هستند ) و صداهایی برای ترساندن شخص چیزی که به شخص ضرر برساند وجود ندارد البته شخص باید وارد باشد !

[/]

می شه بیشتر توضیح بدین یعنی احساس اینکه افرادی میان در کنارم می شینن قبل جدا شدن توهمه؟

موضوع قفل شده است