علاقمند به شرکت در مسابقات قرائت قرآن

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
علاقمند به شرکت در مسابقات قرائت قرآن

با سلام
مدتی است علاقمند به فراگیری قرائت قرآن و شرکت در مسابقات قرآنی شده ام.
از دوستان عزیز کسی تجربه شرکت در مسابقات قرائت قرآن را دارد؟
اگر مدرس خوب در تهران سراغ دارید یا تجربه خاصی در این مورد ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد خاتم

لیدا;830109 نوشت:
با سلام
مدتی است علاقمند به فراگیری قرائت قرآن و شرکت در مسابقات قرآنی شده ام.
از دوستان عزیز کسی تجربه شرکت در مسابقات قرائت قرآن را دارد؟
اگر مدرس خوب در تهران سراغ دارید یا تجربه خاصی در این مورد ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید.

با سلام و عرض ادب و احترام

بسیار خوب است که شما علاقمند به قرائت قرآن شده اید.

برای وارد شدن به مقوله قرائت، ابتدا باید روخوانی و روان خوانی شما خوب باشد و هم چنین تا حدودی با تجوید آشنا باشید

برای یادگیری روخوانی و روانخوانی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.askdin.com/post683244.html#post683244

و برای یادگیری تجوید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=48809

البته کلاس روانخوانی و تجوید بروید بهتر هست. و بعد از این مقدمات وارد بحث قرائت و صوت و لحن شوید.

برای شرکت در کلاس قرائت، می توانید به شعب مختلف جامعه القرآن در تهران مراجعه کنید. هم چنین می توانید به مرکز آموزش قرآن کریم وابسته به آستان حضرت

عبدالعظیم هم مراجعه نمایید.

خاتم;830727 نوشت:
با سلام و عرض ادب و احترام

بسیار خوب است که شما علاقمند به قرائت قرآن شده اید.

برای وارد شدن به مقوله قرائت، ابتدا باید روخوانی و روان خوانی شما خوب باشد و هم چنین تا حدودی با تجوید آشنا باشید

برای یادگیری روخوانی و روانخوانی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.askdin.com/post683244.html#post683244

و برای یادگیری تجوید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=48809

البته کلاس روانخوانی و تجوید بروید بهتر هست.

و بعد از این مقدمات وارد بحث قرائت و صوت و لحن شوید.

برای شرکت در کلاس قرائت، می توانید به شعب مختلف جامعه القرآن در تهران مراجعه کنید. هم چنین می توانید به مرکز آموزش قرآن کریم وابسته به آستان حضرت

عبدالعظیم هم مراجعه نمایید.

سلام.. ممنونم استاد از پاسخگویی و وقت شما که در اختیار من قرار می دهید
تجوید رو فرمودید دقیقا به چه معناست و به چه کاری می آید؟ تاثیر تجوید در قرائت و روخوانی قرآن چیست؟
بعد من روخوانی قرآنیم خوب هست ولی عربی در حد صفر هستم تقریبا و همیشه پایینترین نمراتم که معدلم رو پایین مئ آورد عربی بود.البته یادگیریم در زبان های دیگر بد نیست چون زبانهای انگلیسی و آلمانی رو مسلط هستم. عربی را مفاهیم و قواعد و کلا هیچ چیزی از آن نمیدانم.باید این موارد را یادبگیرم یا فقط قرائت کافیست؟

لیدا;830865 نوشت:
سلام.. ممنونم استاد از پاسخگویی و وقت شما که در اختیار من قرار می دهید
تجوید رو فرمودید دقیقا به چه معناست و به چه کاری می آید؟ تاثیر تجوید در قرائت و روخوانی قرآن چیست؟

با سلام خدمت شما

کلمه تجوید به معنای « تحسین و نیکو گردانیدن » است و در اصطلاح عبارت است از « ادای صحیح هر حرف از مخرج خود همراه با رعایت صفات و احکام آن حرف »

دانستن بخشی از علم تجوید بر هر مکلفی واجب است. زیرا اشتباه تلفظ کردن یک حرف می تواند باعث بطلان نماز شود.

قرآن کلام زیبای خدای تعالی است که با زبان عربی مبین نازل گشته است. زیبایی و جذابیت هر کلامی آنگاه ظاهر می شود که کلمات و واژه ها با لحن همان زبان ادا شود.

با قاطعیت می توان گفت که بخش عمده ای از زیبایی ترتیل و قرائت با ادای کلمات و آیات قرآن با لحن فصیح عربی آشکار می گردد که عهده دار آموزش آن علم تجوید است.[1]

البته اگر مراجعه به فایل های تجوید کنید اطلاعات بیشتری در رابطه با سئوالات خود پیدا خواهید کردید.

[1] قاسمی، علی، تحسین التلاوة، جامعه القرآن الکریم،چاپ سیزدهم، ص 17 و 18( با اندکی دخل و تصرف)

لیدا;830865 نوشت:
بعد من روخوانی قرآنیم خوب هست ولی عربی در حد صفر هستم تقریبا و همیشه پایینترین نمراتم که معدلم رو پایین مئ آورد عربی بود.البته یادگیریم در زبان های دیگر بد نیست چون زبانهای انگلیسی و آلمانی رو مسلط هستم. عربی را مفاهیم و قواعد و کلا هیچ چیزی از آن نمیدانم.باید این موارد را یادبگیرم یا فقط قرائت کافیست؟

یادگیری عربی در حد کم برای شما کفایت می کند. برای شما در حد همان کتابهای درسی که می خوانید،خوب است. در واقع شما برای موفقیت بهتر در قرائت، بیشتر با

معانی آیات کار دارید که یادگیری معانی آیات هم با خواندن ترجمه خوب و یا تفسیر بسیار مختصر حل خواهد شد.

ممنونم استاد گرامی
من موارد رو انجام میدهم اگر سئوالی داشتم از شما میپرسم.

موضوع قفل شده است