پیرامون نهاد مقدس خانواده و فرمایشات رهبر معظم انقلاب

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیرامون نهاد مقدس خانواده و فرمایشات رهبر معظم انقلاب

[="Arial"][="Navy"]بنام خدا.

باسلام.

ابتدانمیدانم که آیا بحث و نظرم مربوط بهمین قسمت میباشد یاخیر اما حدس میزنم که جایگاه درستی راانتخاب نموده ام{چه درغیراینصورت منتقل شود}ممنون.

امروز رهبر معظم انقلاب بالاخره بعداز چندین سال که ازفروپاشی نهادمقدس خانواده در درون جامعه شیعه و مسلمان و متمدن محور ایرانی و توسط نهادها و سازمانهای بی کفایت مربوطه گذشت یا میگذشت قفل سکوت و احترام گذاشتن و ملاحظات را شکستند و دراین مورد مهم سخنرانی جامع و کاملی را ایراد فرمودند.

حال چه کسانی یا چه ارکانی ازاین جامعه مقدس و طی اینهمه سال مقصر بوده و هستند که حال و روز ما ملت یا این ملت شده این ، بایست گذاشت و گذشت و باید که بفکر ارائه راه حل بود نه دنبال مقصر گشتن که عمری نیز برای آن به هدر خواهدرفت لذا باید همچون رهبر فرزانه بفکر حل مسئله بود نه پاک کردن صورت مسئله یا کی مقصر بوده که رهبر عزیز و عظیم ما بفکر حل مسئله برآمده اند و هر کس که خودش را دوستدار و عاشق امام و مذهب و ایران و انسانیت میداند باید آستین همت را بالا بزند چرا که آسیبی که جامعه ایرانی دیده و میبیند دودش توی چشم همه چه انقلابی و چه غیر انقلابی رفته که بازهم میرود چرا که این جامعه ایرانیه که سقوط کرده و همچنان درحال سقوط است نه جوامع عربی و یا غربی و یا غیره و غیره.

لذا غیر از اقدامات کارشناسان خبره و مربوطه،من نیز تنها بحکم وظیفه بفکر راه حل هستم نه دنبال مقصر گشتن و تنها انتقادکردن.
حال بیاییم از ابتدا یک مرور بیسوادانه براین مهم داشته باشیم

بنظر من درجامعه ایرانی وقتی زن شد مرد و مرد شد زن>>نتیجه این شد که بعدها و بمرور شد>>یعنی مردها خانه نشین شدند و زنها کارمند و کارگر و نان آور خانه و این شد که جرقه ای زده شد.
جرقه ای زده شد و نظام خلقت و طبیعت در امر خانه و خانواده در ایران بر هم خورد و لذا جای مرد و زن در همان جامعه مسلمان محور ایرانی عوض شد و ..

و حالا هرچی بود گذشت>>چه خوب و درست یا ناخوب و نادرست>>بیاییم فکرکنیم ازاین پس چه باید بکنیم؟؟

الان وضعیت جامعه و خانواده ایرانی این است >> جامعه ایرانی کمرش تا بیش از وسط شکسته یا خمیده شده است الان چه باید کرد؟؟

بنظر من در این شرایط بس بغرنج و ملال آور و عذاب آور دقیقا همانی که رهبر معظم فرمودند بهترین راه حل بوده وهست >> یعنی ایجاد یک جرقه در یک جامعه درهم تنیده تقریبا فسادزده.

یعنی چی؟؟

یعنی باید بدانیم که نه فقط 3 ملیون زوج های نابارور یا بی فرزند که چندین میلیون زوجهای کمتراز حداقل 4 فرزند هم دچار مصیبتند لذا با این تفکر و دید باید که بداد نهاد خانواده رسید و باید قوانینی وضع نمود که در همه جا یا اکثر جاها اولویت در نظام و کانون خانواده قراربگیرد >> یعنی چی؟؟

یعنی ابتدا اگریک پلیس راهنمایی و رانندگی یا کلانتری و غیره قصد توقف یک موتور سیکلت را داشت باید توجه نماید که موتورسواری که یک خانم همراه دارد نباید متوقف شود حتی اگر لحظاتی پیش اعلام شده باشد که یک زوج موتورسوار یک طلافروشی را سرقت نموده و متواری شده اند.

بله باید قانونی وضع و ابلاغ شود که بواسطه آن همگان بفهمیم که نباید بخاطر یک سرقت و تنها یک طلافروشی حرمت زن و خانواده بر مرکب یک دستگاه موتورسیکلت ناقابل هم شکسته شود و اگر توجه نماییم میبینیم که این آغاز راه پیشرفت است بله اگر بفهمیم که مقصود و هدف چیست و اگر درک نماییم که آغاز هر پایان بدی یک آغاز و شروع بد است که به سرانجامهایی خوب و بهترهم ختم خواهدشد آنرا با آغوش باز خواهیم پذیرفت.

چرا چونکه این دقیقا آغاز راه سقوط ما و جامعه ماشد دقیقا همان روزی که حرمت زن و خانواده که میبایست حرمت داشته باشد و درخانه بنشیند و به امرمهم خانه داری و تولید و تربیت فرزند و انسان و شهروند ایرانی مبادرت ورزد بخاطر وجود فقر ناشی از مسائل سیاسی و فرهنگی جامعه قدرتمند مردانه اما ضعیفکش ایرانی،شکسته شد و این شد که امروز همگان شاهدش هستیم یعنی محوشدن کانون مقدس خانواده درایران که متاسفانه برخی از ما تا این جامعه و کانون را کاملا نابودشده نبینیم باورمان نمیشد که اوضاع تا چه اندازه مخرب و وحشتناک بوده و هست.

دومین راهکاربیسوادانه اما پایه:
بنابراین برای رشد و نمو یک جامعه راهی نیست بغیر ازاینکه ابتدا به زن حرمت داده شود.هرجا که زن حرمت پیدا کرده فرزندان و خانواده ای پاک و مقدس و بااعتماد به نفس و شاد و سرزنده و فعال متولد شده و تحویل جامعه خود داده است و متاسفانه برعکس،هرجا که زن بی حرمت شد و توسری خور شد نتیجه هم شد فرزندان غمگین یا بااسیب پذیری بالا.
لذا وضع این قانون که هرجا پای یک زن درمیان است{چه همسر،چه مادر،چه خواهر و عمه و دختر و خاله و غیره و غیره} احترام مردم و جامعه و کارکنان سه قوه را بدنبال باید داشته باشد یا خواهدداشت{و این قانون باید ابتدا اجرایش برای خود دولت اجباری شود}
امروز برکسی پوشیده نیست که حاصل فقر یا مبارزه با فقر در نهایت شد سیاست تک فرزندی که امروزهم هنوز مسئله فقر را حل نکردند بفکر ازدیاد جمعیت هم هستند{منظورم مسئولان مربوطه هست} لذا امروز که کانون های گرم خانوده و خانوارهای ایرانی بطورتقریبی از هم پاشیده شده است{در ابتدا عرض شد که چه عدم ازدواج مردان و دختران و چه ازدواج های منجربه طلاق و چه ازدواجهایی با کمتراز4 فرزند>>ازنظر من اینها همه شکست یک جامعه محسوب شده و یا خواهندشد مخصوصا برای جامعه مسلمان و شیعه مذهب ما >> چرا که یک فرزند باید هم فرزند باشد و هم فردا بتواند دایی و عمو و عمه و خاله که در خانواده های کمتر از 4 فرزند آنهم 2 دختر و 2 پسر این یک فاجعه خواهدبو.د} لذا لازم و واجب است که دولت و مخصوصا سازمان بهزیستی قانونی وضع نماید که همه خانواده های ایرانی اعم از پولدار و کم پول و اعم از زوج و همسر باشن یا که خواهروبرادر پا به سن گذاشته که هیچیک موفق به ازدواج یا تداوم ازدواج نشده اند و اعم ازاینکه فرزند دارند یا ندارند یا چند فرزند دارند و فقط درصورتیکه تمایل دارند و از وجود این فرزند برای کارهای غیرقانونی استفاده نخواهندکرد بتوانند بیایند و کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست را به فرزندی گرفته و تنها قوانین اعطای این فرزندان باید وضع این قوانین باشد:

1-قصد وهدف {که فقط و ابتدا خداوند از انها باخبر است} خیر و خوب باشد یعنی ابتدا سعادت و سلامت این فرزند را ملاک خود قرار داده و خواهندداد و برای سعادت و خوشبختی آنها از جان و مال خود مایه گذاشته و خواهندگذاشت{ابتدا و مهمترین اصل همین بایدباشد که بقیه مشکلات حل خواهندشد چون وجود فرزند به آن پدر یا مادر روحیه زندگی و کار و تلاش میبخشد}
2-اوضاع اقتصادی متوسط تا آنجا که نان بخور و نمیری تامین باشد و پولی که بتوانند با آن،فرزندخود را به مدرسه بفرستند نه تکدی گری. وضع همین قوانین به اضافه کنترل نامحسوس که هرازگاهی دورادور توسط مسئولان بهزیستی انجام گیرد بگونه ای که اگر خانواده ای نخواستند دیگراعضای خانواده و اقوام و همسایگانشان بفهمند جریان این فرزند چیست،بتوانند آنرا از دید سایرین پنهان نگاهدارند و دولت هم محرم اسرار مردم و خانواده ها گردد.

3 اعطای آسان شناسنامه فرزند به پدر و مادران {یا هریک به تنهایی حتی فقط مادران حتی بدون داشتن همسر{ پدر } یا برعکس}
4موازی با این سری اقدامات،متولیان امر و صدا و سیما برنامه هایی بسازند که بمرور واژه زشت پدر و مادرخوانده یا فرزندخوانده از جامعه ایرانی و شیعی و مسلمان ما پاک و محو شود یا از بین رفته و حساسیت های جامعه نسبت به این واژگان زشت کم کم ازبین رفته و تبدیل به واژگان مقدسی گردند که جامعه شیعی و ایرانیه ما لیاقتش را داشته و خواهدداشت {و اگر مادرخوانده ای عاشق فرزندخوانده خود میباشد همین مقدار برای قانون و مردم و آشنایان کفایت نماید و کافی باشد حتی اگر تشری هم به این فرزند بزند>>مگر پدران و مادران واقعی به فرزندان واقعی خود تشر نمیزنند یا دعوایشان نمیکنند؟؟}
4-تاکید بر ازبین بردن حساسیتها بهرطریق منجمله زیاد نمودن تعداد فرزندخواندگان که وقتیکه این فرزند بزرگ شد خودش را تنها نبیند{تجربه این مورد را شاهدش بودم>>دریک خانواده تقریبا بزرگ حدود 3 زوج فرزند خوانده داشتند و وقتیکه اینها بزرگتر شدند و واقعیت را فهمیدند هیچگونه تنشی در وجودشان بوجود نیامد چون احساس کردند تنها نیستند لذا هرچه تعداد فرزندخواندگان بیشترشوند حساسیتها و رنجها و نگرانی ها هم از فاش شدن این پدیده کمترخواهدشد}

سومین راهکار بیسوادانه اما پایه:
تقدم خانواده بر همه قوانین جاری و ارکان جامعه برای تشویق مردم به تشکیل خانواده:{که البته احتیاج به تحقیق بیشتری دارد}

{همه این نوشتار باعجله انجام شده و هیچگونه ویرایشی روی آنها صورت نگرفته لذا اگرکاستی و کمی و نقصی داشتند ببخشید}[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

عشق امامم;829559 نوشت:
سازمان بهزیستی قانونی وضع نماید

دوستان ملاحظه دارند که بحث من بیشتر حول محور نهادمقدس خانواده در مورد خانواده هایی ست که علیرغم میلشان فرزند ندارند و همچنین در نظر داشته باشیم که تعداد فرزندان بی سرپرست هم داره روز بروز در کشور مذهبی ما زیادتر میشه و البته دلیل چی بوده و هست و آیا سازمان یا نهادی روی این موضوع تحقیق و تفحصی نموده که ببینن علت چی بوده یا چی هست بماند اما من خودم به شخصه علل معنوی را دلیل بیشتر شدن این پدیده میدانم}{یعنی گناه و ثواب}

اما شما عزیزان کاربر میتوانید در مورد مسائل و مشکلات دیگر مانند علت طلاق یا علت کمبود محبت بین خانواده ها یا عدم میل و ترغیب جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده و درنتیجه،ازدیاد نسل و موارد دیگر از این دست که به خانواده مربوط میشود بحث نموده یا تبادل اطلاعات نمایید.

اما درمورد علت این دو پدیده{یعنی عدم توانایی درفرزندزادگی یا فرزندزایی یا عدم توانایی در نگهداری فرزندان} که قبلا هم گفتم به شخصه معتقدم علل ماورایی یا معنوی یا تاثیرات ثواب و گناه در بوجود آمدن آنها نقش داشته و دارد باید عرض نمایم که باید ابتدا سوال شود که آیا فرزند بیشتر بدلیل گناه بیشتر بوده و هست یا بعلت ثواب بیشتر که ما اسم اونو گذاشتیم موهبت یا نعمت الهی{چون برخی هم معتقدند که فرزند در واقع ثمره گناهان هست یعنی وقتیکه گناه به یک حدی میرسه و از اون حدش رد میشه این ازدیاد گناهان میاد و تبدیل میشه به شهوت زیاد و رفته رفته ختم میشه به نطفه و فرزند که حتی بعضی ها هم معتقدند که نتیجه دختر یا پسر بودن هم از همین امر نشات میگیره و گرفته یعنی دختر نتیجه گناهان اولیه یا کمتراست و پسر نتیجه گناهان زیادتر و بیشتر}

بنابراین زمانیکه حتم پیدا نمودیم که مثلا فرزند ثمره گناه هست میبینیم که علت کم شدن نسل ایرانی ما بر اثر جلوگیری از گناهان بیشتر توسط خود ما مردم بوده که مثلا معتقد باشیم بخاطر وجود یک حکومت صددرصد مذهبی رفته رفته از تعداد گناهان ما مردم کاسته شده و متعاقبا بر تعداد کارهای خوب یا ثواب ما افزوده شده که این امر بمرور امده و ختم شده به فرزند کمتر که اگر این دلیل را بپذیریم باید ضمن خشنودی از این امر که دلبسته این دنیا و مادیاتش نیستیم بپذیریم و بگوییم که متاسفانه برای بیشترشدن تعداد ازدواجها و فرزندانمان هم هیچ راهی فعلا باقی نمیماند مگر انکه فرهنگ و فکرمان را عوض نماییم و ازطرفی نیز دلبسته دنیا و مادیاتش گردیم که کم شدن ثواب و افزایش گناه توسط ما مردم باید در اولویت قرار بگیرد.

اما درصورت دوم که ازدیاد نسل را ثمره گناه ندونیم اوضاع و برداشتها هم مسلما باید برعکس شده و تغییر نمایند یعنی کمبود نسل فعلی را باید نتیجه گناه بدونیم که چون تعداد گناهان ما مردم بیشتر شده بنابراین خداوند هم از زایشهای بیشتر توسط ما ایرانیان و بوسیله همان عوامل طبیعی جلوگیری بعمل اورده و میاورد که این هم میتواند زنگ خطری باشد برای ما ملت به این معنی که علیرغم برخورداری از یک حکومت صددرصد مذهبی و صدا و سیمای صددرصد حکومتی و مذهبگرا که حتی موقع اذان هم همه برنامه هایش را برای همه نوع بیننده ای در همه شهرهای ایران قطع میکند ، که اگر همچنان به گناهان خود ادامه دهیم ممکن است در آینده مجبور شویم برای ازدیاد تعداد شهروندانمان از خارج بچه و نسل وارد نماییم که ..

که اگر ما ایرانیان از همان اول به همه چیز بدید علمی و منطقی و عقلی و طبیعیش نگاه میکردیم و هر چیزی را آسان و سرسری نمیگرفتیم،امروز خودمان و مردممان چنین حال و روزی نداشتیم که روز بروز بر تعداد فرزندان بی سرپرستمان افزوده گردد و از طرفی هم روز بروز بر تعداد زوجهای نازا یا بدون فرزند که هر دوی اینها برای مملکتی که ادعای مسلمانی و تشیع و ایرانی بودن را دارد ننگ است.

اما بحث اصلی جهت جلوگیری از محرومیت خانوارهایی که از داشتن فرزند محروم هستند و فرزندانی که از داشتن کانون . آغوش گرم خانواده ای:
البته قبل از اینکه این فرزندان معصوم را بسپاریم دست والدین امین{که این والدین هم نباید فرقی نماید که زوج همسرباشند یا حتی خواهر و برادرهایی که پا به سن گذاشته اند و زندگی هایشان بهردلیلی با شکست همراه بوده >> مثلا ازدواجشان بدون فرزند به طلاق کشیده یا فقط یک فرزند بوده که قانون آنرا به یکی داده که دیگری باید چندین ساال از داشتن این نعمت الهی محروم بماند >> یا تعدادی اصلا موقعیت ازدواجشان فراهم نشده و موفق به ازدواج نشده اند که نمونه های بسیار اینها در حال حاضر و در اطراف همه ما نباید کم باشند} بنابراین قبل از واگذاری این بچه ها به اینچنین خانواده هایی که عرض شد کم هم نیستند باید ابتدا آنها را ترغیب و تشویق نمود که بچنین عمل خداپسندانه ای مبادرت ورزند و فرزندان این سرزمین را فرزندان این سرزمین بدانیم و متعاقبا نیز صدا و سیما و فیلمسازان خوب ما هم روی آنها کار کنند و از طرفی نیز روی فرهنگهای زشت و بد کار کنند که انها را بهرترتیب که میشه نکوهش نمایند تا کم کم از بین بروند که در آینده کسی پیدا نشود که برای انتقامگیری و یا تخلیه حس های بد و منفی حسادت و اوغده و کینه و خشم خود از چنین واژگان زشت و ضد انسانی استفده نماید{سوء استفاده} که اینها برازنده یک جامعه شیعی و ایرانی ویک جامعه انسانیت محور نخواهندبود{مثلا واژه زشت حرامزاده یا سرراهی که برای نیل به این هدف باید ابتدا از گفتن لعنت خدا بر شیطان حرامزاده نیز پرهیز نماییم و فقط به گفتن لعنت خدا بر شیطان اکتفا نماییم>>جای سوال:واقعا مگرشیطان پدر و مادر یا کسانی غیر از خدا را داشته که باعث خلقت او شده اد؟بهرحال جای سوال است که اگر خداوند مستقیما شیطان را خلق کرده پس واژه شیطان حرامزاده یعنی چی؟یعنی خداوند نعوذبالله خودش گناهی را مرتکب شده که ثمره اش شده شیطان ؟و اقعا اگر کسان دیگری هم باعث خلقت شیطان شده اند پس این داستانش توی کدام کتاب الهی نوشته شده و مدرکش کجاست؟بهرحال طبق شنیده های ما شیطان یک جن یا فرشته ای بوده که چندین هزارسال اسمانی{6هزارسال} خداوند را عبادت میکرده و به حلال و حرامزادگی او اشاره ای نشده>>بنابراین خواهشی که دارم استفاده از این جمله را پیش خود ممنوع نموده و فقط به لعنت خداوند بر شیطان اکتفا نماییم که این کم کم بشه فرهنگ و عادت ما}

مورد بعدی استفاده از واژه زشت سرراهی هست و کسانیکه یک فرزند دیگر را به فرزندی خود قبول کرده و میکنند.

واقعا جای سوال است که چگونه میشود انسانهایی پیدا میشوند و فرزند دیگری را به فرزندی خود قبول کرده و میپذیرند و برای سعادت او نیز از هیچ کوششی دریغ نمیکنند؟
واقعا که برای منهم غیرممکن یا بسیار سخت است و بنظر من باید اینچنین انسانهایی را قدر دونست و انها را مورد احترام ویژه ای قرار داد>>حتی اگر برای ما دچار عمل یا حرکتی میشوند که باعث ناراحتی ما میشود که نباید بخاطر دلخوری خودمان یا انتقام خودمان از این عمل انسانی و خداپسندانه آنان به این راحتی چشم پوشی نماییم.

ادامه درپست بعد..

{[/]

به نظر من بهترین را ه همون احترام متقابل به حقوق همدیگر هستش اگه این موضوع رعایت بشه باقی مسایل حل شدنی هستن

عشق امامم;831949 نوشت:
اما من خودم به شخصه علل معنوی را دلیل بیشتر شدن این پدیده میدانم}{یعنی گناه و ثواب}

البته من مقدارزیادی از ارسال قبلی خودم را حذف نمودم تا پست و ارسالم کوتاهتر شود تا باعث خستگی خواننده نگردد اما الان متاسفانه آن مقدار کسر شده را از یاد برده ام و باید مجددا فی البداهه مطلب بزنم{یا ادامه آنرا موکول نمایم به زمانی دیگر}

دراین مورد که گفتم عوامل معنوی را در امر ازدیاد نسل یا کمبود نسل دخیل میدانم باید متذکر شوم البته گناه و ثواب در همه بخشها و ارکان زندگی ما نقش حیاتی و کلیدی را دارند و همانها هستند که تعیین میکنند چه کسی ثروت و رفاه و امنیت بیشتری داشته باشد و چه کسی کمتر و حتی در چه سن و سالی و برای چه مدت زمانی.

{البته بحث پیرامون این موضوع بسیار به درازا میکشد و مد نظر ما نیز نیست و بلکه مد نظر ما چیز دیگری ست}

قبل از ورود به موضوعات دیگر ابتدا اینرا نیز اضافه نمایم که اعتقاد خودم در مورد ازدیاد یا کمبود نسل چی هست:

{البته امیدوارم خواننده فهیم متوجه منظورم بشود}
به شخصه معتقدم فرزند ثمره گناهان موجودات و منجمله انسان است اما مهر و محبت خداوند شامل حال انسان و سایر موجودات گردید و این گناهان را در ادامه مسیر خود از شهوت تبدیل نمود به یک موجود دوستن داشتنی بنام نوزاد یا فرزند که ما آنرا موهبت الهی مینامیم که موهبت الهی درواقع خود فرزند نباید باشدو نیست و بلکه موهبت الهی اقدام محبت آمیز خداوند بوده و هست که از دل گناهان ما موجودی دوست داشتنی را بما هدیه نموده و مینماید که نامش فرزند است که این درمورد همه پدیده ها و عوامل طبیعی و ژنتیکی نیز صدق مینماید یعنی بعد از هر تنبیه و پدیده منفی ، یک عامل تشویقی و مثبت خلق شده >> بنابراین خود فرزند از گناه و گناهان زیاد میاد اما خودش نیکو و خوب است و ازطرفی نیز خداوند آنرا بصورتی فریبنده و زیبا جلوه نمود تا مبادا کسی او را از بین نبرد چون ممکن است با خوب شدن والدین و دوری تدریجی آنان از گناهان زیاد و گرایش به ثواب بیشتر ، این فرزندان تبدیل به بهترین و دلسوزترین نزدیکان ما گردند که عاشقانه والدین خود را دوست داشته باشند و متعاقبا نیز والدین آنها را دوست داشته باشند >> بنابراین برای دوری از گناه و انجام کار خیر هیچوقت نگوییم دیر است و کار خوب را در هر لحظه که وقتش رسید و میتوانیم و در توانمان بود انجامش دهیم{چون معلوم نیست که مرگ اجازه دهد و مجددا موقعیتش ایجادشود؟

{البته دوستانی که مایل هستند نظر بدهند لطفا مانند دوستمون نظر خودشونو در هر مورد که صلاح میدانند یا دارند بیان نمایند مثلا علت زیادشدن طلاق در جوامع بشری یا جامعه ایرانی،شیعی یا مذهبی ما؟{بغیر از علت اولیه که احتمالا همه ما میدانیم فقر مالی است که ریشه بسیاری از فقرها و مشکلات و کمبودهای دیگر منجمله فقر فرهنگی و عاطفی خواهدشد>>مثلا آیا اگرفاصله بین دخترها و پسرها قبل از ازدواج کمترشود آیا این کمکی میکند که مثلا طلاق ها هم کمتر شوند؟مثلا یگویید با بیشترشدن شناخت دخترها و پسرها از یکدیگر بروز مشکلات در آینده به حدااقل خواهندرسید یا این اختلافها میتوانند قبل از عقد و ازدواج شرعی خودشان را یروز داده و اینگونه اعمال رفته رفته از طلاق بعد از ازدواج جلوگیری نمایند؟ یا .. یا یا هر عنوان و مثال دیگری که به آن آشنایی دارید و میتوانید همکاری و مشارکت نمایید ، بهرحال اینها همه به مسئله مهم خانه و خانواده و در نهایت خانواده و جامعه خود ما ربط پیدانموده و یا پیدا مینمایند که فردا فرزندان ما با تمام خوبی ها و بدی هایش،باید در آن زندگی نمایند.پس از الان حداقل بفکرساختن جامعه ای خوب یا بهتر برای آنان باشیم}

مورد بعدی که الان یکدفعه یادم آمد و بنظرم باید خیلی مهم باشد این است که:
چرا ما مردم اکثرا معتقدیم خودمان و خانواده خودمان خوبند اما جامعه مثل گرگ است؟و حتی جرات اینکه بچه هایمان را توی کوچه و خیابان رها سازیم نداریم؟مگر این جامعه از خود ما درست نشده؟پس چرا ما فکر میکنیم خودمان و خانه خودمان ، امن و خوب هستند اما دیگران یا جامعه خیر خوب و امن نیستند؟[/]

بنام خدا.

عشق امامم;832572 نوشت:
چرا ما مردم اکثرا معتقدیم خودمان و خانواده خودمان خوبند اما جامعه مثل گرگ است؟و حتی جرات اینکه بچه هایمان را توی کوچه و خیابان رها سازیم نداریم؟مگر این جامعه از خود ما درست نشده؟پس چرا ما فکر میکنیم خودمان و خانه خودمان ، امن و خوب هستند اما دیگران یا جامعه خیر خوب و امن نیستند؟

قبل از ادامه بحث ، چندروزی درحال مرور اینترنت دربحث مهم خانه و خانواده بودم که مجددا و کم کم رسیدم به موضوع مهم فرزندخواندگی و البته اینبار در سایتی حرفهای بسیار عجیب و غریب و حتی انتقادهای خیلی شدید مردم و هموطنان از احکام و قوانین شرع ودست اخر >> دین مبین اسلام که البته گویا بدنبال راهکارها و راهنمایی هایی نیز بودند که ازاینر و البته قبل از هر ادامه مطلب دیگری از مسئول محترم تاپیک میخام یک تقاضایی داشته باشم:

آیا میشه متن تاپیک را از { پیرامون نهادمقدس خانواده و فرمایشات رهبرمعظم انقلاب } به { بحثی پیرامون فرزندخواندگی و نهادمقدس خانواده و فرمایشات مقام معظم رهبری } تغییر داد یا خیر؟
چون درموتورهای جستجو برای هموطنان و علاقمندان بهترو راحت تر این مطالب و این سایت {سایت اسکدین} قابل دیدن و دسترسی باشند انهم در یکجا و دریک مکان و البته بدلیل حجم و کیفیت مطالبی که قصد بیان آنها را داشتم اگر امکانش از لحاظ فنی هم وجود دارد تقاضا دارم راهنمایی بفرمایید یا خود متن سوال را عوض نمایید.

پیشاپیش ممنون و سپاسگذار.

عشق امامم;877360 نوشت:
پیشاپیش ممنون و سپاسگذار.

عشق امامم;877360 نوشت:
آیا میشه متن تاپیک را از { پیرامون نهادمقدس خانواده و فرمایشات رهبرمعظم انقلاب } به { بحثی پیرامون فرزندخواندگی و نهادمقدس خانواده و فرمایشات مقام معظم رهبری } تغییر داد یا خیر؟

معلوم میشه حرف دوست بزرگوارمون درست نبود که فرمودند مشاوران و همکاران سایتی که در اینجا کارمیکنند گله دارند و میگویند بجای اینجا اگر در دفاتر خودشان کار کنند بیش از این مقدار را در می اورند .

اینرا بخاطر این گفتم که پاسخ سوالات خود را چه زود دریافت مینماییم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟>>>>>.....................>>>>>>>>>>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]

عشق امامم;877360 نوشت:

عشق امامم;877360 نوشت:
چون درموتورهای جستجو برای هموطنان و علاقمندان بهترو راحت تر این مطالب و این سایت {سایت اسکدین} قابل دیدن و دسترسی باشند

عشق امامم;877360 نوشت:
البته بدلیل حجم و کیفیت مطالب

عشق امامم;877360 نوشت:
انهم در یکجا و دریک مکان

باسلام.

بهرحال هیچ احتیاج به توضیح اضافی نخواهدبود اما متعجبم که چرا خواستار تاپیکی جداگانه دراین مورد مهم و مرتبط شدید؟{ و البته فکرمیکنم شاید شما صلاح و مصلحتی را دیده اید که من متوجه ان نشده و نمیشوم{چون قبلا هم عرض کردم که مایل بودم همه این مطالب در یک تاپیک جمع شوند یا جمع باشند و نه پخش و پراکنده.}بااینحال چشم اگر راهی برای یکجا جمع بودن نیست و از طرفی نیز موقعیتش پیش بیاید و فراموش هم نشود ، حتما این کار را انجام خواهم داد.
باتشکر.[/]

موضوع قفل شده است