آیا انجیل تحریف شده است؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا انجیل تحریف شده است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام، این متن رو در سایتی خوندم و برام جالب بود خواستم جواب شمارو به اون بشنوم .

می خواهیم به این سوال بحث برانگیز پاسخ دهیم. سوالی که ذهن بسیاری ازمسلمانان را به چالش عمیقی می کشاند.چون نزدیک به 1400 سال است که رهبران مسلمانان جهان این اتهام را به مسیحیان نسبت می دهند که کیشیشان مسیحی انجیل وتورات را تحریف کرده اند.

برای پاسخ به این سوال باید از هرکسی که اعتقاد دارد انجیل تحریف شده است.سوالی بپرسیم. به نظر شما انجیل قبل از ظهور اسلام و قرآن تحریف شده است یا بعد از آن؟

(جواب شما به این سوال چیست؟ قبل ازادامه قرائت این مقاله لطفا به این سوال در قلب خود پاسخ دهید.)

بسیاری از مسلمانان به این سوال اینگونه پاسخ داده اند. خوب مسلماُ قبل از ظهور اسلام.

وقتی که این جواب را می شنوم می گویم بسیار خوب حرف شما را می پذیریم ولی آیا می توانید بگویید که اگر انجیل قبل ازظهوراسلام و قرآن تحریف شده چرا خود قرآن در سوره ال عمران آیات 48 و65 ، سوره المائده آیات 46 ، 47 ، 66 ، 68 و 110 ،سوره الاعراف آیه 157 ، سوره التوبه آیه 111 ، سوره الفتح آیه 29 ، سوره الحدید آیه 27 وبسیاری از آیات دیگر بر حقانیت انجیل و تورات صحه می گذارد وبه همه مومنین خدا توصیه می کند که احکام تورات و انجیل را انجام دهند و الهامی بودن و صحت آنها را تاکید و تایید می کند.

آیا خود قرآن به ما می گوید که به تورات و انجیل تحریف شده ایمان آورده و احکام آن را انجام دهیم؟

در این مرحله و با کمی فکر کردن ، بسیاری پاسخ خود را عوض کرده چنین می گویند. خیر انجیل و تورات بعد از اسلام تحریف شده است. ولی این پاسخ هم منطقی نمی باشد.زیرا بعد ازاسلام حدودا 600 سال از ظهور مسیحیت گذشته بود ومسیحیت در سه قاره مهم جهان یعنی آسیا ، اروپا و آفریقا گسترش یافته بود. بزرگترین امپراتوری آن زمان یعنی روم و بسیاری از کشورهای جهان مسیحی شده بودند. آیا منطقی وقابل قبول است که تمام مسیحیان و تمام کشیشان و رهبران مسیحی متحداُ وبا یک برنامه ریزی ملحدانه تصمیم گرفته با شند که به ضد خدا طغیان کرده وتمام اناجیلی که در جهان وجود داشت را جمع آوری کرده وهمه آنها را تحریف کنند؟ باید بدانیم که در آن زمان ده ها هزار نسخه دست نویس ازانجیل به اکثر زبان های مهم دنیا ترجمه شده بود.(در حال حاضرتعداد 5366 انجیل دست نویس از قرون اولیه مسیحی در موزه های معتبر دنیا موجود می باشد که همگی آنها با یکدیگر تطابق کامل داشته و هیچ نشانه ای از تحریف ، حتی قسمت های جزیی آن مشاهده نمی گردد. این مطالب را تمامی دانشگاه های معتبر دنیا ازنظر عملی و تاریخی تایید می کنند.)

آیا در بین تمام مسیحیان وکشیشان آن زمان یک فرد با ایمان و مخلص پیدا نمی شد که کلام خدا را برده و آن را از دست قاصبان کلام خدا پنهان کند؟ آیا تمامی دنیای مسیحیت به ضد خدا طغیان کردند؟ تاریخ هیچ گزارشی در این زمینه نمی دهد. چنین اتفاقی هرگز رخ نداده است .

حتی اگر عده ای از مسیحیان نیز کلام خدا را تحریف کرده وآن را عوض می کردند امروز باید حد اقل دو نوع انجیل وجود می داشت. یکی نسخه تحریف شده ویکی نسخه تحریف نشده آن. ولی امروز فقط یک نوع انجیل درمیان تمامی مسیحیان جهان شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد که آن را اصطلاحاُ عهد جدید می نامند.

درضمن مگر در زمانی که مسیحیان کلام خدا را متحداُ تحریف کردند . خدا در خواب بود؟ آیا خدا نمی توانست از کلام خود محافظت کند؟ به نظر من خدایی که نتواند از کلام خود محافظت کرده و آن را از تحریف شدن حفظ کند اصلاُ خدا نیست و لایق پرستش نمی باشد.

لیکن ما می دانیم که خدای ما خدایی است که تمام جهان را با اراده پر قدرت خود خلق نمود. کلام خدا می گوید : خدا گفت جهان خلق شد.(پیدایش باب 1) اگردولت های انسانی امروز می توانند قانون اساسی کشور خود را حفظ وحراست کنند تا هیچ کس نتواند آن را تحریف کند. آیا خدا نمی تواند کلام خود را ازتحریف حفظ کند؟ درصورتی که هر روز شاهد معجزاتی از طرف خدا هستیم و می بینیم که خدا قادر مطلق و حضوردارد.و نتیجه این است که هرگز تحریفی از کلام خدا نبوده . آیا امروز کسی می تواند برای خود در کشور عزیزمان ایران یک قانون اساسی از خود تدوین کرده وآن را چاپ ومنتشر کند؟ مسلماُ خیر.

اگرکسی بگوید که انجیل تحریف شده باید بتواند به این سوالات پاسخ گفته و برای پاسخ های خود سند و مدرک تاریخی ارائه دهد:

1 – انجیل در چه تاریخی تحریف شده است؟

2 – انجیل توسط چه کسانی تحریف شده است؟ (لطفا از گفتن پاسخ های کلی صرف نظر کرده و مشخصاُ نام افرادی که انجیل را تحریف کرده اند بنویسید و مثلاُ نگویید که کشیشان این کار را کردند.)

3 – نسخه اصلی انجیل کجاست؟ (انجیل ارائه شده باید با تمامی قسمت های دیگر کتاب مقدس همخوانی داشته وبه طور دقیق تمامی پیش گویی هایی که بیش از 300 مورد می باشند و درعهد عتیق درمورد نجات دهنده شده است را به انجام رساند وگرنه فاقد اعتبار می باشد.

4 – هدف اصلی تحریف کنندگان انجیل چه بوده است؟

جالب است بدانید که تا به حال هیچ کس نتوانسته به این سوالات پاسخ دهد. عزیزان بسیار مهم است که ما وقتی به موضوعی ایمان می آوریم در مورد آن تحقیق کامل داشته باشیم و اگر نه بدون دلیل و مدرک صحبت نکنیم. کلام خدا می گوید: قوم من از عدم معرفت (عدم آگاهی ازامور کلام خدا و امور روحانی ) هلاک شده اند.(هوشع 6:4) فرزندان عزیز هیچ وقت در مورد چیزی که اطلاع دقیق درمورد آن ندارند نظر ندهند. وقتی از تمامی کسانی که ادعا می کنند انجیل تحریف شده است می پرسیم که آیا تا به حال انجیل را خوانده اید؟ 99 % آنها می گویند ، خیر . پس چگونه در مورد چیزی که حتی یک بار هم آن را نخوانده اید نظر می دهید؟

مسلمانان همیشه این ادعا را می کنند که ایمان ما بر مبنای دلیل و مدرک می باشد و هیچ چیز را بدون دلیل نمی پذیریم. پس چگونه بعضی ها بدون اینکه انجیل را بخوانند به این نتیجه گیری می رسند که انجیل تحریف شده است؟

به همه شما توصیه می کنم که یک انجیل تهیه کرده واز صمیم قلب دعا کنید و به خدا بگویید: ای خداوند از تو خواهش می کنم که حقیقت امر را در مورد کلامت به من نشان داده و مرا راهنمایی کن. مسلما اگر با چنین روحیه ای انجیل را بخوانید. خدای محبت را در انجیل خواهید یافت و زندگی شما کاملاُ دگرگون خواهد شد .

عصاره انجیل خود عیسی مسیح است.عیسی مسیح می گوید: من راه حقیقت و حیات هستم . هیچ کس جز به وسیله من نزد پدر نمی آید.(یوحنا 6:14) او می گوید: نزد من آیید ای زحمت کشان و گران باران و من شما را آرامی خواهم بخشید.(متی 28:11) زمانی که مسیح بر روی صلیب مصلوب می شد آغوش خود را برای تمام کسانی که نزد او بیایند باز کرد. نزد او هیچ تبعضی بین زن و مرد ، کوچک و بزرگ ،ایرانی و چینی ، آلمانی و عرب وجود ندارد. او می گوید: اینک بر در ایستاده می کوبم؛ اگرکسی آواز مرا بشنود و در را باز کند به نزد او خواهم آمد وبا وی شام خواهم خورد و او نیز با من (مکاشفه 20:3) امروز مسیح در قلب شما را می کوبد . اگر آن را باز کنی او می تواند وارد قلب شما شده، با شما یک مشارکت و دوستی صمیمی بر قرار کرده، گناهانت را آمرزیده و به تو حیات جاودانی و آرامش ابدی را عطا کند. باشد که چنین شود و همه تشنگان شناخت خدا مسیح را پذیرفته و نجات ابدی را در او کسب کنند.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

به نام خداوند بخشنده مهربان
با عرض سلام و ادب خدمت دوستان گرامی بویژه دوست پرسشگر
ما قبلا درباره این موضوع در یک تاپیک انواع تغییر در کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان را از منابع خود آنها نقل کرده ایم
به دوست گرامی پیشنهاد می کنم به تاپیک روبرو مراجعه نمایند :
http://www.askdin.com/showthread.php?t=49338

مبشر;878661 نوشت:
به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام...من یک سوال دارم...اصلا انجیلی مگر بدست ما رسیده که حالا ما بخواهیم سر این بحث کنیم که آیا تحریف شده هستند یا نه؟اشتباه نکنم انجیل به قلم یا حداقل به زبان حضرت عیسی ع نوشته شده در حالی که این اناجیل امروزی نویسنده های مشخصی دارند.. و نویسندگانشان حضرت عیسی ع نیست....پس می توانیم بگوییم که اصلا انجیلی در دسرس نیست؟؟؟یعنی اگر یک انجیل راست راسکی باشد که مورد اشاره قرآن باشد، اصلا در بین ما نیست که حالا ما بخواهیم بگوییم که تحریف شده است یا نه.....این اناجیل امروزی که نویسنده گانشان زمینی و مشخص است....

به من بیاموز;829314 نوشت:
حتی اگر عده ای از مسیحیان نیز کلام خدا را تحریف کرده وآن را عوض می کردند امروز باید حد اقل دو نوع انجیل وجود می داشت. یکی نسخه تحریف شده ویکی نسخه تحریف نشده آن. ولی امروز فقط یک نوع انجیل درمیان تمامی مسیحیان جهان شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد که آن را اصطلاحاُ عهد جدید می نامند.

منظور از "یک نوع انجیل" چیست؟

نسخه های متعددی از انجیل وجود داشته که در نهایت، چهار تا از اونها انتخاب شده اند که همون نسخه ها هم با همدیگه متفاوتند. ضمن اینکه همان طور که جناب پارسا مهر می فرمایند، نویسنده هیچکدامشان خود مسیح نیست و بنابراین نمی تونند وحیانی باشند.

تورات فعلی هم اونقدر مطالب متضاد با علم داره که نمیشه وحیانی بودنش رو قبول کرد. روند آفرینش جهان در تورات بسیار بچگانه توصیف شده. خدایی که تورات توصیف می کنه هم برخی صفات عالی که ما برای خدا قائلیم رو نداره. مثلاً در جریان رانده شدن آدم و حوا در بهشت، یهوه زمانی که می بینه آدم و حوا قدرت تشخیص خوب و بد رو بدست آورده اند، تازه متوجه میشه که اونها میوه بهشتی رو خوردند. بعد هم بیرونشون می کنه از ترس اینکه اونها میوه جاودانگی رو بخورند و دیگه تفاوتی با خودش نداشته باشند.

می تونید متنش رو در لینک زیر مطالعه کنید:
https://fa.wikisource.org/wiki/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3_(%DA%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C)/%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B4

به من بیاموز;829314 نوشت:
اگرکسی بگوید که انجیل تحریف شده باید بتواند به این سوالات پاسخ گفته و برای پاسخ های خود سند و مدرک تاریخی ارائه دهد:
1 – انجیل در چه تاریخی تحریف شده است؟
2 – انجیل توسط چه کسانی تحریف شده است؟ (لطفا از گفتن پاسخ های کلی صرف نظر کرده و مشخصاُ نام افرادی که انجیل را تحریف کرده اند بنویسید و مثلاُ نگویید که کشیشان این کار را کردند.)
3 – نسخه اصلی انجیل کجاست؟ (انجیل ارائه شده باید با تمامی قسمت های دیگر کتاب مقدس همخوانی داشته وبه طور دقیق تمامی پیش گویی هایی که بیش از 300 مورد می باشند و درعهد عتیق درمورد نجات دهنده شده است را به انجام رساند وگرنه فاقد اعتبار می باشد.
4 – هدف اصلی تحریف کنندگان انجیل چه بوده است؟

دلیل نداره وقتی کتابی تحریف میشه، تاریخ دقیق تحریفش مشخص باشه.
شما می دونید تمام محتوای کتابهایی که تحت عنوان "خیام نامه" در قدیم بوده اند متعلق به خیام نیست و برخی اشعار بهش اضافه شده. اما مشخص نیست که نویسنده اون اضافه ها چه کسانی اند و در چه تاریخی نوشته شده اند.
موضوع قفل شده است