صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کم آوردن و حس بد پشیمانی بعد از 9 روز زندگی

نوشته
    26
    صلوات
    73
    حضور
    2 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کم آوردن و حس بد پشیمانی بعد از 9 روز زندگی

سلام
    بنده 2 الی 3 سال دنبال ازدواج بودم و بلاخره شب تولد امام رضا عروسی کردم
    ولی یه سری مسایل بعضی اوقات اذیتم می کنه
    اولا باید بگم که من 26 سالمه و خانمم 17 سالشه و تفاوت سنی ما خیلی زیاده و من هم چندین بار به این مسئله فکر کرده بودم ولی دیگران توضیحاتی می دادند که بعضا درست بود
    و تمام مشکلات بنده از همین تفاوت سنی زیاد هست البته مواردی رو با توکل به خدا و سعی و تلاش حل شده ولی باز هم مواقعی انرژیمو از دست میدم بعضی اوقات احساس می کنم که فقط من دارم با خانمم همراهی می کنم در مسایل و مشکلاتش از طرفی تلاش خانمم برای خودم رو می بینم ولی نسبت به تلاشش حس خوبی ندارم و حس ناپختگی و وابستگی زیاد می کنم بعضی اوقات فکر می کنم برای خانمم زود بود که ازدواج کنه یا حداقل باید با یه فرد 22 ساله ازدواج می کرد و من هم با یه فرد 20 ساله الی 22 ازدواج می کردم

البته یه سری توضیحات هم بدم که من قبل از ازدواجم چندین بار خواستگاری رفتم و همه رو با احتیاط زیادی بررسی می کردم ولی دفعه آخر نمی دونم چی شد که همه چی خیلی سریع پیش رفت حتی من یک سری از صحبت هامو نتونستم بزنم و اصلا ان قدر سریع پیشرفت که من خودم جا خوردم تو جلسه دوم خواستگاری صیغه کردیم البته من هیچ اصراری نداشتم بلکه یه تصمیم جمعی بود و من هم در اون لحظه چاره ای نداشتم همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد

حالا هم نمی دونم چه طور این تفاوت سنی و رفتارهای ناشی از تفاوت سنی خانمم رو حل کنم واقعا این چند وقته تحت فشار زیادی بودم و سعی دارم این زندگی رو درستش کنم

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    19,895
    صلوات
    53593
    حضور
    145 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    35

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

نوشته
    600
    صلوات
    3124
    حضور
    20 روز 8 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed saeed نمایش پست ها
    سلام
    با عرض سلام ادب و احترام خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
    امیدوارم نکاتی را که عنوان می شود راهگشای شما باشد

بنده 2 الی 3 سال دنبال ازدواج بودم و بلاخره شب تولد امام رضا عروسی کردم
    الحمدلله
    خدمتتون تبریک عرض می کنم انشاءالله با فکر و دانش و صبر و حوصله بر مسائل زندگی غلبه نمایید.

ولی یه سری مسایل بعضی اوقات اذیتم می کنه
    اولا باید بگم که من 26 سالمه و خانمم 17 سالشه و تفاوت سنی ما خیلی زیاده و من هم چندین بار به این مسئله فکر کرده بودم ولی دیگران توضیحاتی می دادند که بعضا درست بود
    و تمام مشکلات بنده از همین تفاوت سنی زیاد هست البته مواردی رو با توکل به خدا و سعی و تلاش حل شده ولی باز هم مواقعی انرژیمو از دست میدم بعضی اوقات احساس می کنم که فقط من دارم با خانمم همراهی می کنم در مسایل و مشکلاتش از طرفی تلاش خانمم برای خودم رو می بینم ولی نسبت به تلاشش حس خوبی ندارم و حس ناپختگی و وابستگی زیاد می کنم بعضی اوقات فکر می کنم برای خانمم زود بود که ازدواج کنه یا حداقل باید با یه فرد 22 ساله ازدواج می کرد و من هم با یه فرد 20 ساله الی 22 ازدواج می کردم
    دوست عزیز در ابتدای زندگی به دلیل تفاوتهای دو نفر و شناخت پایین آنها از همدیگر تا حدودی مشکلات طبیعی می باشد لذا از این جهت ناراحتی به خود را راه ندهید و موضوعات را بزرگ ننمایید.
    حتی المقدور سعی نمایید با دانش و آگاهی و مشاوره مسایل را بین خود حل کنید و خانواده ها را کمتر در جریان امور قرار دهید چرا که بخاطر حس محبتی که به شما دارند ممکن است به جای رفع اشکال هیزم این ناراحتی را بیشتر نمایند.

فاصله سنی شما و همسرتون حدود 9 سال می باشد و این فاصله تا حدودی زیاد می باشد البته می تواند با برنامه ریزی و تدبیر درست شیرینی زندگی را هم دو چندان نماید
    بخاطر همین تفاوت سن هیجانات شما پایین تر می باشد و برخورد منطقی و دور از احساس شما بیشتر می باشد سن بالا سبب افزایش تجربه می شود که در شما نسبت به همسرتون وجود دارد و البته در همسرتون به سبب سن پایین نسبت به شما تجربه ایشان کمتر می باشد و هیجانات و احساسات و شادی و انرژی ایشان بیشتر می باشد ایشان همچنان در سنین نوجوانی به سر می برند و شما در سن جوانی به سر می برید. وابستگی در سن خانم شما هم نسبت به شما و هم نسبت به خانواده خودش تا حدودی طبیعی می باشد و البته امکان دارد زمینه دخالت دیگران را نیز فراهم آورد.
    اما ویژگیهای مثبت شما تجربه و کنترل هیجانات بیشتر و مدیریت بهتر می باشد که البته باید در کنار صبر و حوصله و آگاهی بیشتر قرار گیرد.
    و ویژگیهای مثبت همسرتون انعطاف پذیری و تغییرپذیری و هیجان و نشاط و انرژی بیشتر می باشد.که باید در کنار آگاهی و تجربه و صبر و حوصله قرار گیرد.

حالا هم نمی دونم چه طور این تفاوت سنی و رفتارهای ناشی از تفاوت سنی خانمم رو حل کنم واقعا این چند وقته تحت فشار زیادی بودم و سعی دارم این زندگی رو درستش کنم
    برادر عزیز شرط موفقیت و تفاهم شما و همسرتون در :
    1. آگاهی و شناخت
    2 . صبر و حوصله
    3 . کنترل و مدیریت هیجانها(هیجانها چون شادی و غم ،خشم و پرخاشگری،حب و بغض،پرهیز از تنبلی و داشتن اراده قوی و...)
    4 . پرهیز از نزاع و جدل و بگومگو و همواره دنبال آرامش بودن (ایجاد آرامش در زندگی)

اگر در زندگی خود آرامش را حاکم نمایید آگاهی و مهارت خود را در زمینه نحوه تاثیر گذاری روی همسر و افزایش مهر و محبت در زندگی بالا ببرید در کنار صبر و حوصله می توانید موفق شوید.
    به گونه ای برخورد نمایید که همسرتون شما را بپذیرد و قبول داشته باشد و سپس ایشان را نسبت کارهای اشتباهش متقاعد نمایید و سعی کنید که ایشان در درون خود انگیزه برطرف کردن اشتباهاتش را پیدا نماید در این صورت آگاهی و اراده ایشان که بسیار مهم هم هست که بدون آنها نمی توانید موفق شوید در رسیدن به هدف به شماکمک می کند
    دوست عزیز ویژگیهای مثبت همسر خود را نزد خودتون برجسته نمایید و ویژگیهای منفی را که در حال اصلاح هستید را نادیده گرفته و اهمیت جندانی به آنها ندهید (در عمل دارید اصلاح می نمایید و در مرحله بعد اگر فکرتون دائما مشغول ویژگیهای منفی باشد از زندگی خود سرد می شوید لذا این فکر ها رو مدیریت نمایید )

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : 1395/06/03 در ساعت 09:39

نوشته
    26
    صلوات
    73
    حضور
    2 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    از راهنماییتون ممنون هستم
    خب تمامی مواردی رو که فرمودید رو قبول دارم و حتی با خانمم هم مطرح کرده ام و هر دومون کاملا واقفیم به این موضوع
    اما با توجه به اینکه همه چیز برای من خیلی عجله ای شد و تو این مدت کوتاه اتفاقات و فشارهای زیادی رو متحمل شده ام بعضی اوقات فکر می کنم خانمم حداقل چیزهایی که من می خوام رو نداره (مثلا احساس می کنم منو درک نمی کنه با اینکه خیلی دلسوزه و نگران من هست)
    و وقتی از خودم می پرسم که این حداقل ها چیه چیز زیادی به نظرم نمیاد ما تقریبا حرف خاصی هم نداریم که بزنیم در مورد نقاط اشتراک و اعتقاداتمون فقط بینمون یک محبت خیلی زیاد وجود داره که بعضی اوقات این افکار اذیتم می کنه و احساس می کنم هم خانمم داره عذاب می کشه هم خودم تو این مدت کوتاه هم بحث و جدل زیاد داشتیم ولی نتیجه اش مثبت بود (نتیجه مثبت که ایشون اشتباهشون رو قبول دارن)
    چه طور می تونیم نسبت به وضع موجود راضی باشم و افکارمون نسبت به این موضوع اصلاح کنم و چیزایی رو که به دست نیاوردم رو غصه اش رو نخورم و از طرفی همش احساس نکنم که خانمم هم داره عذاب می کشه
    البته این نکته رو هم باید بگم که ما تو همین 9 روز زندگی خیلی وقت گشت و گذار نداشتیم و دو مورد هم که با دعوا از خوشی به نا خوشی تبدیل شد
    البته مسئله دعوامون حل شده و بهونه گیری خانمم تقریبا حذف شده و خانمم خیلی آروم تر برخورد می کنه ولی من می ترسم که بعد از یه مدتی ایشون پشیمون بشن و بگن دیگه خسته شدم از نصیحت و غیره
    وضع تقریبا پیچیده ای دارم شاید به یک زمان احتیاج دارم تا همه چیز آروم تر بشه

علاقه
    تاریخ پادشاهان و پیامبران-شعر -نجوم-کارتون
    نوشته
    186
    صلوات
    328
    حضور
    14 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    مسئولیت خانواده رو بسپارین به خانمتون اون بزرگ میشه

خدا رو هم شکر کنین

موفق باشین
    ویرایش توسط اتمچه : 1395/06/03 در ساعت 17:22
    از سعادتمندی های انسان دو چیز هست:
    اول دوستان نیکوی بسیار زیاد و دوم خانه ای فراخ که ان دوستان نیکو را در ان مهمان کنید!

7. صلوات

نوشته
    191
    صلوات
    929
    حضور
    18 روز 18 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2

برادر بزرگوار 9 روز ملاک خوبی برای سنجش یک عمر زندگی نیست.انتطار نداشته باشید همسرتان روزای اول زندگی با این سن یک خانم کامل باشد برای شما . به مرور همدیگرو و خصایص روحی همدیگر دستتان میاد .فقط یادتون باشه زندگی خیلی به گذشت نیاز داره مشکلات پیش پا افتاده رو بزرگش نکنید و سعی کنید مشکلاتتان از درب خانه تا خارج نشود و خود را انقدر بالغ و توانا ببینید که دو نفره از پس حل کردن مشکلات بربیاید. زنان خیلی به توجه نیاز دارند . من 3ماه ازدواج کردم روزای اول برام سخت بود اما هر چی بگذره بیشتر تو زندگی جا میفتین و طرز رفتار با همسرتان و نحوه شاد کردن و ارضا کردن تمام خواسته هاش دستتون میاد . فقط لطفا ناامید نشید.
    يَا حَبِيبَ مَنْ لا حَبِيبَ لَهُ يَا طَبِيبَ مَنْ لا طَبِيبَ لَهُ يَا مُجِيبَ مَنْ لا مُجِيبَ لَهُ يَا شَفِيقَ مَنْ لا شَفِيقَ لَهُ يَا رَفِيقَ مَنْ لا رَفِيقَ لَهُ يَا مُغِيثَ مَنْ لا مُغِيثَ لَهُ يَا دَلِيلَ مَنْ لا دَلِيلَ لَهُ يَا أَنِيسَ مَنْ لا أَنِيسَ لَهُ يَا رَاحِمَ مَنْ لا رَاحِمَ لَهُیا صَاحِبَ مَنْ لا صَاحِبَ لَهُ

نوشته
    732
    صلوات
    2944
    حضور
    36 روز 5 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

برادر من شما اگه با یه فرشته هم ازدواج میکردین که عقل محضه بازم یکی دوسالی طول میکشید
    با همه جنبه های اخلاقی همدیگه آشنا بشین
    دیگه چه برسه به خانومتون که از جنس بشره
    واقعا انتظار دارین تو عرض یکی دو هفته کاملا شمارو بشناسه و درک کنه؟؟؟
    از طرفی همسرتون الان تو بدترین سالهای عمرشه
    یعنی فقط احساس مطلقه
    شاید اگه با یکی ازدواج میکرد که فاصله سنی کمی باهاش داشت راحتتر بود
    چون عقل و احساسشون در کنار همدیگه رشد میکرد
    ولی الان اوضاع فرق میکنه
    دنیای یه دختر تو هفده سالگی انقدر لطیفه که با کوچکترین حرف بی منظوری دچار آشوب میشه
    وقتی دارین راحت از وابستگی شدید همسرتون حرف میزنید
    به هفده سالگی خودتون فکر کنید
    فکر کنید تو اون دوران ازدواج کردین
    اون وقت دیگه فرصتی برای سرزنش همسرتون یا سرخوردگی خودتون نمیمونه
    سعی کنید همسرتون رو با دنیای مردان بیشتر آشنا کنید
    باور کنید اون الان هیچی راجع به آقایون نمیدونه
    کتاب ها و سخنرانی های خوبی در مورد زندگی مشترک وجود داره
    به نظرم هردو نفر شما باید اطلاعاتتون رو بیشتر کنید.

امسال هم گذشت
    تو اما ،
    نیامدی .....

نوشته
    60
    صلوات
    160
    حضور
    2 روز 5 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    از راهنماییتون ممنون هستم
    خب تمامی مواردی رو که فرمودید رو قبول دارم و حتی با خانمم هم مطرح کرده ام و هر دومون کاملا واقفیم به این موضوع
    اما با توجه به اینکه همه چیز برای من خیلی عجله ای شد و تو این مدت کوتاه اتفاقات و فشارهای زیادی رو متحمل شده ام بعضی اوقات فکر می کنم خانمم حداقل چیزهایی که من می خوام رو نداره (مثلا احساس می کنم منو درک نمی کنه با اینکه خیلی دلسوزه و نگران من هست)
    و وقتی از خودم می پرسم که این حداقل ها چیه چیز زیادی به نظرم نمیاد ما تقریبا حرف خاصی هم نداریم که بزنیم در مورد نقاط اشتراک و اعتقاداتمون فقط بینمون یک محبت خیلی زیاد وجود داره که بعضی اوقات این افکار اذیتم می کنه و احساس می کنم هم خانمم داره عذاب می کشه هم خودم تو این مدت کوتاه هم بحث و جدل زیاد داشتیم ولی نتیجه اش مثبت بود (نتیجه مثبت که ایشون اشتباهشون رو قبول دارن)
    چه طور می تونیم نسبت به وضع موجود راضی باشم و افکارمون نسبت به این موضوع اصلاح کنم و چیزایی رو که به دست نیاوردم رو غصه اش رو نخورم و از طرفی همش احساس نکنم که خانمم هم داره عذاب می کشه
    البته این نکته رو هم باید بگم که ما تو همین 9 روز زندگی خیلی وقت گشت و گذار نداشتیم و دو مورد هم که با دعوا از خوشی به نا خوشی تبدیل شد
    البته مسئله دعوامون حل شده و بهونه گیری خانمم تقریبا حذف شده و خانمم خیلی آروم تر برخورد می کنه ولی من می ترسم که بعد از یه مدتی ایشون پشیمون بشن و بگن دیگه خسته شدم از نصیحت و غیره
    وضع تقریبا پیچیده ای دارم شاید به یک زمان احتیاج دارم تا همه چیز آروم تر بشه
    تهران- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار تعدادی از زوج های جوان، توصیه امام راحل به زوج ها را یادآورشد و گفت: ایشان بعد از آنکه هر خطبه عقدی را جاری می کردند به زوج ها می فرمودند «بروید و با هم بسازید.»
    به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این دیدار که شامگاه چهارشنبه به مناسبت سالگرد ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) در حسینیه جماران برگزار شد، رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با یادآوری توصیه دائمی امام راحل به همه زوج های جوانی که خطبه عقد آنها را می خواند، گفت: حضرت امام بعد از آنکه هر خطبه عقدی را جاری می کردند به زوج ها می فرمودند بروید و با هم بسازید. وی در توضیح این عبارت امام (ره) خاطرنشان کرد: بهترین سفارش به یک زوج همین جمله است زیرا زندگی پیش از هر مساله دیگری ساختنی است و نمی توان بر سر یک سفره آماده حاضر شد. رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) افزود: اگر توقع دارید وارد زندگی شوید که ساخته شده است، امکان دارد هزاران مشکل بر سر راه شما پیش بیاید که انتظار آنها را نداشته اید؛ اما باید بگویم که از بعد از ازدواج مشکلات آغاز خواهد شد. حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی خاطرنشان کرد: ساختن زندگی همواره با مشکل همراه است و شما زوج های جوان باید آینده خود را بسازید. «محمدرضا رستمی» معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان نیز در ابتدای این دیدار، شعار امسال هفته ازدواج را «مشق عاشقی و همدلی» بیان کرد و گفت: زوج ها باید از لحظه ای که زندگی خود را شروع می کنند عاشقی و همدلی را در کنار یکدیگر تجربه کنند. وی همچنین از کنترل رشد طلاق خبر داد و افزود: در دو سال گذشته نرخ ازدواج در کشور افزایش یافته است. رستمی، «توانمندسازی اقتصادی زوج ها، مدیریت خانواده، ارتقای سواد رسانه ای و سبک زندگی اسلامی-ایرانی» را مهمترین سیاست های وزارت ورزش و جوانان در ازدواج برشمرد. [ منبع ]

بروید با هم بسازید

اگر وقت تان اندک است و می خواهید نکات کلیدی برای خوشبخت بودن و خوشبخت ماندن کنارهمسرتان را بخوانید ،تبیان یک پیشنهاد ویژه برای تان دارد. یک کتاب 80 صفحه ای مشتمل بر مهم ترین نکات لازم برای یک زندگی زناشویی آرام.

کتاب “بروید باهم بسازید”‌ توصیه های رهبر معظم انقلاب به زوج های جوان است که به کوشش محمدرضا حدادی گرد آوری شده است. (در واقع مجموعه162تایی از صحبت ها و نصایح در خطبه های عقدی است که قرائت کردند.) [ ادامه]

خرید اینترنتی کتاب...

آیین همسرداری آیت الله ابراهیم امینی

لحظه ی دیداره عاشقی معنا شد
    تپشه قلبم گفت خودشه پیدا شد
    خونه ی تنهاییم پر شد از خوشبختی
    با تو امروزه من عاشقه فردا شد
    عطر دوست داشتن رو از نگاهت چیدم
    طعمه من شیرین شد رنگه من زیبا شد
    تو شروعه شادی و لحظه ی پایانه غمی
    نیمه ی گم شده ی من نه زیادی نه کمی
    تو نگاهت به تمومه آرزوهام میرسم
    یه فرشته از بهشتی که تو سر نوشتمی
    ♫♫♫♫♫♫
    تو فقط لیلی باش دله مجنون با من
    گذر از این هفت خان سختو آسون با من
    لحظه های شادی همشون ماله تو
    غم اگه پیدا شد تو نترس اون با من
    دست تغییرتو رو بده به دست من
    رد بشیم از دنیا برسیم هر جا شد
    پاکیه این عشقو آسمون تضمین کرد
    دست گرم خورشید سایه بونه ما شد
    تو شروعه شادی و لحظه ی پایانه غمی
    نیمه ی گم شده ی من نه زیادی نه کمی
    تو نگاهت به تمومه آرزوهام میرسم

دانلود آهنگ مجید اخشابی بنام نیمه گمشده (این آهنگ تیتراژ برنامه سیمای خانواده در سال ۱۳۹۰ می باشد).

http://dl.pop-music.ir/music/1395/Farvardin/Majid%20Akhshabi%20-%20Nimeye%20Gomshodeh.mp3

...

منبع

ویرایش توسط عبد عاصی : 1395/06/04 در ساعت 15:14

اى بندگان خدا، شما را به ترك دنيايى سفارش مى كنم كه شما را رها مى سازد، گرچه شما جدايى از آن را دوست نداريد، دنيايى كه بدنهاى شما را كهنه و فرسوده مى كند با اينكه دوست داريد همواره تازه و پاكيزه بمانيد. شما و دنيا به مسافرانى مانيد كه تا گام در آن نهاده، احساس دارند به پايان راه رسيدند، و تا قصد رسيدن به نشانى كرده اند، گويا بدان دست يافتند، در حالى كه تا رسيدن به هدف نهايى هنوز فاصله هاى زيادى است. چگونه مى تواند به مقصد رسد كسى كه روز معينى در پيش دارد؟ (نهج البلاغه خطبه 98)

نوشته
    26
    صلوات
    73
    حضور
    2 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    از کمک و راهنمایی تمام دوستان ممنون هستم
    خب ما باز هم آخر هفته خیلی سختی رو گذروندیم ولی یک نتیجه مثبت داشت و اونم اینه که دیگه کاملا هر دومون به موضوع اختلاف سنیمون کاملا واقف هستیم و می دونیم که مشکلاتمون از چه جنسی هست
    دعا کنید که بتونیم این مشکلات رو پشت سر بذاریم
    بله تمامی حرف هایی که دوستان می زنند درسته ولی اگه مشکل فقط همین باشه وقتی مشکلات رو می خوای دیگران نفهمند و نوع رفتار همسر به شکلی هست که می فهمند و همش ازت می پرسن چیزی شده خیلی سخت تر میشه
    این که یه چیزی پیش خودت فکر می کردی حالا یه اتفاقات دیگه ای رقم خورده خیلی سخت می کنه کار رو اینکه یه حداقل هایی رو پیش خودت می خواستی بعد نشده اینکه هنوز ابتدای زندگی با دعوا شروع شده حداقل هفته اول رو هم به خوشی نگذروندیم نمی دونم شاید تصور من از زندگی غلط بوده و فکرهای بیخودی کردم و توقعم خیلی بالاست
    ولی هنوز نمی فهمم چرا ان قدر سریع همه چیز پیش رفت خدا نکنه که سرعت ابتدای زندگیمون باعث خطرات بعدی بشه
    خدا می دونه ناامید و پشیمون نیستم و دنبال درست کردن زندگیمون هستم

12. صلوات ها 3

علاقه
    درک زیبایی به گونه ای که به آموختن وادارم کند
    نوشته
    842
    صلوات
    3341
    حضور
    72 روز 16 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    3
    گالری
    7

اینکه هنوز ابتدای زندگی با دعوا شروع شده حداقل هفته اول رو هم به خوشی نگذروندیم نمی دونم شاید تصور من از زندگی غلط بوده و فکرهای بیخودی کردم و توقعم خیلی بالاست
    سلام خدمت شما
    مدام به خودتون یاد آوری نکنید که چرا باید هفته اول زندگیم با دعوا باشه.
    در نظر داشته باشید که یک طرف آن دعوا شما بوده اید.
    آدمها ممکنه اشتباه کنند.این طبیعی است. مسئله اینه که در مقابل اشتباه دیگری ما باید چه عکس العملی نشان بدهیم تا به طرز مثبت موجب حل مساله شویم.اینکه بایستیم و بگوییم تو اشتباه کردی خب مسلما منجر به دعوا میشود.
    خیلی از اوقات صرفا اشتباه نیست که باعث مشکل میشه.روحیات فرق میکنه.سلایق فرق میکنه.باید برای طرف مقابل و علایق و سلایقش احترام قائل شد.نباید انتظار داشت حتما اون طوری که ما دوست داریم رفتار کنه تا راضی باشیم.
    ولی هنوز نمی فهمم چرا ان قدر سریع همه چیز پیش رفت
    باید عرض کنم شما منفعلانه پیش رفتید و خودتونو کنار کشیده اید تا اطرافیان زندگیتونو جلو ببرند. دیگه از حالا در مسیر زندگیتون فعال باشید و با دست و اندیشه ی خودتان زندگی تون رو بسازید.موضوع اختلاف سنی تون رو خیلی زیاد پر رنگ نکنید.به جنبه های مثبت این موضوع هم نگاه کنید.یک دختر 17 ساله را به راحتی میشه راضی و شاد کرد.خیلی ساده میتونید شاد نگهش دارید تا در مقابل اطرافیان واکنش هایی نشان ندهد که دیگران از زندگیتون مطلع شوند.شما میتونید به تدریج باور و اندیشه ی خودتان رو به ایشون منتقل کنید. این یکی دیگر از نقاط مثبت در ازدواج با سن پایین تر است.
    و البته نباید طوری رفتار کنید که ایشان احساس کند شما دارید یادش میدهید.خیلی زیرکانه رفتار کنید و اصلا هم نگران نباشید. دخترها زود بزرگ و عاقل میشوند.رمز راضی و شاد نگه داشتن ایشان در این جریان،همین رفتار زیرکانه ی شماست.
    خداوندا
    مرا برای همه ی چیز هایی که نمی دانم ولی جار می زنم ببخش

14. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از 1395/06/10, 07:08 : 24

کلمات کلیدی این موضوع