من الان خوبم میخوام بهتر شم (بهبود وسواس)

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من الان خوبم میخوام بهتر شم (بهبود وسواس)

سلام منم مدتی چندین ساله ک وسواس فکری دارم ک چهار سال پیش ب اوج خودش رسید و من اجبارا با خانوادم موضوع رو در میان گذاشتم و الان افسوس میخورم چرا اینقدر دیر این کارو کردم وسواس من کفر بخدا وشک های مذهبی بسیار بود ک احساس گناه شدید این کار باعث شده بود من افسرده و عصبی و پرخاشگر بشم اول رفتم پیش روانپزشک تا دو سال قرص استفاده میکردم ک فقط با قرص ها حالم خوب بود الان شیش ماهی میشه ک ب یک روان شناس ک نوروفیدبک کار میکنه مراجعه کردم ک خیلی بهتر شدم و از نظر روحی خیلی بهترم و اینکه قرصامم بصورت یک چهارم استفاده میکنم من همه راه حل ها رو خوندم و ب امید خدا استفاده هم میکنم اما من ی سوال دارم ک با دکترم هم تا الان مطرحش نکردم و الان مدتی ک دیگه ب دلیل بالا بودن هزینه دکتری پیش دکترمم نمیرم متاسفانه اینکه افکار وسواسی من ک همین کفر گفتن ب ذات مقدس خداوند هستش چند روز قبل از سیکل ماهیانه شدت بیشتری پیدا میکنه آیا ممکنه وسواس من دلیل هورمونی داشته باشه چون ب شدتم عصبی و پرخاشگر میشم .و چیزه دیگه ای ک هست اینه ک من نسبت ب یه نفر از خانواده خودم حس خوبی ندارم و بی دلیل بهش پرخاش میکنم و بعضی اوقات حس میکنم ازش بدم میاد در حالی ک اون هنوز بچس و پر از معصومیت و من بعدشم عذاب وجدان میگیرم ولی بازم تکرارش میکنم خواهش میکنم بهم کمک کنید در خصوص موارد بولد شده بخدا من آدم بدی نیستم هیچ وقتم نمازمو ترک نکردم علارغم روزایی سختی ک داشتم و خدا رو هم خیلی دوس دارم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

بارانک;826299 نوشت:
سلام منم مدتی چندین ساله ک وسواس فکری دارم ک چهار سال پیش ب اوج خودش رسید و من اجبارا با خانوادم موضوع رو در میان گذاشتم و الان افسوس میخورم چرا اینقدر دیر این کارو کردم وسواس من کفر بخدا وشک های مذهبی بسیار بود ک احساس گناه شدید این کار باعث شده بود من افسرده و عصبی و پرخاشگر بشم اول رفتم پیش روانپزشک تا دو سال قرص استفاده میکردم ک فقط با قرص ها حالم خوب بود الان شیش ماهی میشه ک ب یک روان شناس ک نوروفیدبک کار میکنه مراجعه کردم ک خیلی بهتر شدم و از نظر روحی خیلی بهترم و اینکه قرصامم بصورت یک چهارم استفاده میکنم من همه راه حل ها رو خوندم و ب امید خدا استفاده هم میکنم اما من ی سوال دارم ک با دکترم هم تا الان مطرحش نکردم و الان مدتی ک دیگه ب دلیل بالا بودن هزینه دکتری پیش دکترمم نمیرم متاسفانه اینکه افکار وسواسی من ک همین کفر گفتن ب ذات مقدس خداوند هستش چند روز قبل از سیکل ماهیانه شدت بیشتری پیدا میکنه آیا ممکنه وسواس من دلیل هورمونی داشته باشه چون ب شدتم عصبی و پرخاشگر میشم .و چیزه دیگه ای ک هست اینه ک من نسبت ب یه نفر از خانواده خودم حس خوبی ندارم و بی دلیل بهش پرخاش میکنم و بعضی اوقات حس میکنم ازش بدم میاد در حالی ک اون هنوز بچس و پر از معصومیت و من بعدشم عذاب وجدان میگیرم ولی بازم تکرارش میکنم خواهش میکنم بهم کمک کنید در خصوص موارد بولد شده بخدا من آدم بدی نیستم هیچ وقتم نمازمو ترک نکردم علارغم روزایی سختی ک داشتم و خدا رو هم خیلی دوس دارم

سلام بر شما خواهر محترم
خدا رو شكر كه پيگيري هاي روان پزشكي و روان شناختي داريد و اين كه داروها موثر بود است
در واقع درماني اصلي وسواس كمك از دارودرماني و روان درماني و معنويت درماني و درمان است.
در خصوص افكاري كه توهين به مقدسات است ناراحت نباشيد به تعبير ائمه اگر شما مؤمن نبوديد كه ناراحت نمي شديد. همين كه از اين افكار بدتان مي آيد معلوم است مؤمن و پاك هستند.
همين طور كه خميازه بي ارادي است و وسواس فكري هم بدون اراده به ذهن شما مي آيد نه با دعوت شما. بنابراين شما نبايد خودتان را سرزنش كنيد. هميشه به خودتان القا كنيد كه من خودم را سرزنش نمي كنم چون اين افكار برخلاف ميل من به ذهنم مي آيند.
به افكار هم حساس نشويد اجازه دهيد به حد اشباع برسد اگر بي تفاوت باشيد و حساس نباشيد بعد از مدتي به تدريج سير نزولي پيدا مي كنند
حتي مي توانيد افكار را به صورت دلقكي تصور كنيد و به او بگوييد آن قدر بيا به ذهن تا جانت در آيد.
.....
ايام ماهانه و تشديد وسواس
هر عامل استرس و اضطراب مي تواند وسواس را تشديد كند ايام ماهانه اگر به درد همراه باشد مي تواند عاملي براي تحريك وسواس فكري شود بنابراين شما بايد از قبل از ايام ماهنامه خود را مستعد كنيد و تقويت.
نيز از شيوهايي مانند ماساژ و كيسه آب جوش يا آب گرم براي كاهش درد كمك بگيريد.

سپر بلا
در خانواده ها ممكن است كسي كه ديوارش از همه كوچك تر باشد به خاطر كم سن و سال بودن يا كم رو بود يا حتي شينطت سپر بلا شود. يعني وقتي اعضاي خانواده دچار تنش و استرس زياد مي شوند ناكامي ها و تعارض ها را با جابه جايي خشم و خالي كردن خشم خود بر او تخليه كنند. مانند كارمندي كه از مديرش ناراحت است ولي به طور ناهشيار در منزل دق و دلي خودش را سر همسر يا بچه ها خالي مي كند.
توجه به اين مكانيزم دفاعي جابه جايي مي تواند به شما كمك كند تا فكر سالم و سازنده اي براي تخليه انرژي منفي و سمي ذهن تان بكنيد مانند ورزش، ماساژ، كار و فعاليت بدني و ذهني، نقاشي، بازي و تفريج و..
اگر سؤالي باشد در خدمت شما هستم[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]وسواس فكري (توهين ناخواسته به مقدسات )
بسياري از افراد وسواسي مذهبي وقتي محتواي فكرشان توهين به مقدسات است به هم مي ريزند. اينان بايد بدانند كه فكر غيرارادي مانند خميازه و عطسه است و انسان نسبت به آن مكلف نيست و شيطان اين جا خيلي وسوسه مي كند تا در شما اضطراب ايجاد كند. به جاي تمركز به محتواي اين افكار بايد به آن بي توجه بود و ذكر خدا را گفت و از او مدد گرفت. مردمي هم به پيغمبر(ص) شكايت بردند از خاطره هايي كه در دل آنها مي افتاد كه اگر باد، آنها را به جاي دوري اندازد و يا قطعه قطعه شوند دوست تر دارند از اينكه آن خاطره ها را به زبان آرند؟ پس رسول خدا(ص) فرمود: آيا اين را دريافتيد؟ كه اين خاطره ها بر شما بسيار گران است؟
عرض كردند آري،
فرمود: سوگند به آن كه جانم به دست اوست، اين صريح ايمان است، پس هرگاه آن را يافتيد و احساس كرديد كه اين خاطره ها به سراغتان آمده بگوييد: «به خدا و رسولش ايمان آورديم و نيروي جز خداوند نيست.»
روزی آمد نزد پیغمبر(ص)کسی******راهها رفته نجُسته،مَخلَصی
گفت یا مولا نجاتم ده نجات******ای ز تو گفت و شنود،آب حیات
کفر و تردید و شَکَم در هر زمان******حمله ای آورده دل را بی أمان
در دلم افتاده بس، وسواسِ بد******روزها گشته مرا توفیق، سدّ
چشمِ ایمانم شده کور و کبود******یا ربّ این تیرِ بلا آخر چه بود؟
فکر من کفر است می دانم ولی******ای تو را احکام حق نورِ جلی
باید از افکارِ شُوم و تیره ام******من چگونه گردم آزاد ای صنم؟
همچنان می گفت و می نالید او******بر سر و سینه زدیّ و هم به رو
گریه می کرد و از آن فکرِ پلید******مثلِ اسپندی به آتش،می جهید
آن رسول خوشدل و فرخنده فال******گفت، ای مؤ من،چنین از غم منال
این خواطر چون تو را آمد گران****** عین ایمانیّ و باشی در أمان
چونکه این وسواس در جانت دوید******بایدت گوئی که ای ربّ حمید
من به تو ایمان بیاوردم شها******هم به أحمد آن رسولِ مصطفی
خودگناهی نیست بر تو ای عزیز******از سحابِ چشم این باران مریز
چونکه در دستِ تو افکارت نبود******پس چرا گوئی که ایمانت ربود؟
بس پرنده است این خیالات ای جوان****** قُدرتَت نَبوَد که گیریَش عِنان
گر خدا تکلیف کرده بنده را ******اختیار و عقل هم داده وِرا
چون نداری اختیارِ فِعلِ خویش****** لطف حق جبران کند، کم یا که بیش
اینقَدَر را حق به تو بخشیده است******هم بساطِ لطف و احسان چیده است
چونکه آن آزرده دل این را شنید****** اندکی از رنج وسواسش رهید
گفت یا ربّ زین سپس کاری کنم****** ترک این وسواس و این زاری کنم
بایدم زین پس کنم ترک وبال****** تا که گردم زین خیال، آسوده حال
قول پیغمبر(ص) به دردش شد دوا******از غم وسواس، گردید او رها
شکرُ لِلّه این دل زار و پریش****** نزد پیغمبر(ص) بگفتا حال خویش
حال دل هر جا مگو، بینی زیان******خاصه نزد مردمان و این و آن
یک دمِ پاکِ مسیحایی بجو****** گر که می گویی فقط با او بگو[1]

پی نوشت :
محمد حسين قديري، بي خيال درماني ( نگاه فقهي روان شناختي به وسواس،) ج2، ص180. ( شاعر خانم سيده نسيم طباطبايي)، كتابخانه سايت اسك دين[/]

سلام جناب حامی از شما نهایت تشکر را دارم برای راهنمایی خوبتون از وقتی با سایت اسک دین آشنا شدم برام شده یه دوست خوب،دارم راه کار هایی سایت شما رو برا وسواسم ب کار میبرم و واقعن تاثیر داره در واقعه بی اعتنایی ب این افکار خیلی تاثیر گذاره از راهنمایی شما خیلی ممنونم در مورد بد اخلاقی با دختر کوچولوی خانواده هم دلیلش توجه بیش از حد یکی از خواهرام ب اونه ،اما بازم ب لطف دوست خوبم اسک دین دارم روشمو عوض میکنم و تازه مبینم خوب بودن و خوش اخلاقی چقدر حال آدمو خوب میکنه، میدونم راه سختی در پیش دارم اما امیدم بعد از خدا ب شما و سایت اسک دین و البته خواستن خودمه برای تغییر

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

بارانک;829621 نوشت:
سلام جناب حامی از شما نهایت تشکر را دارم برای راهنمایی خوبتون از وقتی با سایت اسک دین آشنا شدم برام شده یه دوست خوب،دارم راه کار هایی سایت شما رو برا وسواسم ب کار میبرم و واقعن تاثیر داره در واقعه بی اعتنایی ب این افکار خیلی تاثیر گذاره از راهنمایی شما خیلی ممنونم در مورد بد اخلاقی با دختر کوچولوی خانواده هم دلیلش توجه بیش از حد یکی از خواهرام ب اونه ،اما بازم ب لطف دوست خوبم اسک دین دارم روشمو عوض میکنم و تازه مبینم خوب بودن و خوش اخلاقی چقدر حال آدمو خوب میکنه، میدونم راه سختی در پیش دارم اما امیدم بعد از خدا ب شما و سایت اسک دین و البته خواستن خودمه برای تغییر

سلام
واقعا عذرخواهي مي كنم دير پاسخ دادم نمي دانم چرا تصورم اين بود كه به شما پاسخ داده ام
سايت خوب به افراد خوبش است
حتما مي توانيد از بين خواهران دوستان خوبي پيدا كنيد كه معنويت و انرژي شما را در زندگي مضاعف كند.

اين دو تاپيك را مطالعه كنيد

http://www.askdin.com/showthread.php?p=829578#post829578

http://www.askdin.com/showthread.php?t=54434[/]

به مي سجاده رنگين كن گرت پسر مغان گويد
كه سالك بي خبر نبود ز راه و رسم منزلها

باید خلیل بود و به یار اعتماد کرد

گاهی بهشت در دل آتش میسر است

ممنونم جناب حامی منم امیدوارم دوستان خوبی از خواهرانم در این سایت پیدا کنم

موضوع قفل شده است