صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عشق یک نوجوان به دختری 14 ساله

نوشته
    5
    حضور
    15 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

اشاره عشق یک نوجوان به دختری 14 ساله

سلام و خسته نباشید
    من پسر 17 ساله هستم.
    من آدم مذهبی هستم و اصلا به دخترا نگا نمیکنم. ولی الان 3 ساله که عاشق یه دختر 14 ساله شدم که همسایمونه...
    نمیدونم چجوری و از کجا ولی بالاخره گیرش افتادم. جوری که حتی تو این 3 سال خیلی تو درسام افت کردم و کلا داغونم و حال خوشی ندارم و میشه گفت افسردم...
    ولی این علاقه رو جز خودم هیشکی نمیدونه...حتی خودش!! و من مطمءنم که این حس من نسبت بهش عشقه نه هوس...چون من خودم کلا از هوس بیزارم و خوشم نمیاد...
    حالا از شما تقاضای کمک دارم و میخوام راهنماییم کنین که چیکار باید بکنم.دیگه خیلی خستم.
    ممکنه تو جوابتون بگین که به پدر و مادرم بگم ولی باید بگم که نمیتونم.چون خیلی خجالتی هستم.
    لطفا راهنمایم کنین که باید چیکار کنم...
    با تشکر

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

عشق یک نوجوان به دختری 14 ساله

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 3

نوشته
    771
    حضور
    25 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط miladg نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من پسر 17 ساله هستم.
    من آدم مذهبی هستم و اصلا به دخترا نگا نمیکنم. ولی الان 3 ساله که عاشق یه دختر 14 ساله شدم که همسایمونه...
    نمیدونم چجوری و از کجا ولی بالاخره گیرش افتادم. جوری که حتی تو این 3 سال خیلی تو درسام افت کردم و کلا داغونم و حال خوشی ندارم و میشه گفت افسردم...
    ولی این علاقه رو جز خودم هیشکی نمیدونه...حتی خودش!! و من مطمءنم که این حس من نسبت بهش عشقه نه هوس...چون من خودم کلا از هوس بیزارم و خوشم نمیاد...
    حالا از شما تقاضای کمک دارم و میخوام راهنماییم کنین که چیکار باید بکنم.دیگه خیلی خستم.
    ممکنه تو جوابتون بگین که به پدر و مادرم بگم ولی باید بگم که نمیتونم.چون خیلی خجالتی هستم.
    لطفا راهنمایم کنین که باید چیکار کنم...
    با تشکر
    با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
    از این که سوال خود را با ما در میان گذاشتید سپاسگذارم امیدوارم نکاتی که گفته می شود راهگشای شما باشد
    علاقه و عشق محصول توجه به كمال است. آدمى زمانى كه در چيزى و يا كسى كمالى را مى‏بيند، به آن علاقه‏مند میگردد و اگر كشش به هر دليل قوى باشد، اين علاقه (اصطلاحاً) به عشق منجر مى‏گردد.که دو نوع می باشد :
    الف ) عشق مجازی که خود دو نوع می باشد:
    1- عشق حيوانى كه در آن عاشق تنها از روى شهوت و هوس معشوق خود را مى خواهد و به جنبه هاى جنسى او نظر دارد.
    2- عشق پاك: در اين عشق اگر چه نظر عاشق به ظاهر محبوب است، ولى چون ظاهر نماد باطن است و نشان از ذات الهى دارد، خود زمينه ساز عشق حقيقى مى شود و مانند پلى عاشق را به سوى عشق حقيقى رهنمون مى گردد.
    ب) عشق حقيقى و الهى:
    عشق حقيقى عبارت است از قرار گرفتن موجودى كمال‏جو در مسير جاذبه كمال مطلق، يعنى خداوند متعال، پروردگارى كه جميل مطلق، بى‏ نياز، يگانه، داناى اسرار، توانا، قاهر و معشوق است كه همه رو به سوى او دارند و او را مى‏طلبند.
    اما عشق شما چون از نوع انسانی می باشدپس قطعا مجازی می باشد ببینید از کدام نوع می باشد اگر عشق حیوانی باشد و یا عشق پاکی باشد که شما را به سمت خداوند حرکت ندهد و پلی برای رسیدن به عشق حقیقی نباشد خسران می باشد.
    دوست عزیز با توجه به سن شما و سن علاقمند شدن شما به نظر می رسد این عشق و علاقه همراه با خسران بوده و خواهد بود چرا که : حتی اگر عشق پاک هم بوده ولی از آن عشق هایی است که زندگی شما را به هم ریخته است و در واقع خیال معشوق شما را بی قرار نموده است انتخاب را از شما سلب نموده است و عقل و شناخت را از شما گرفته است شما ویژگی خوب و کمالی را در ایشان دیده اید و با قوه خیال آن را پر و بال داده اید این نوع عشقها همانهایی هستند که وصال مدفن آن عشق می باشد پس ای برادر عزیز برای نجات از این خسران و دست یابی به عشقی که پل عشق حقیقی می باشد به چند نکته توجه نمایید:
    1 . عشق پاک و ازدواج موفق نیاز به علاقه واقعی دارد نه علاقه افراطی : معيار براى تشخيص علاقه هاى افراطى و زودگذر از علايق واقعى اين است كه در علاقه افراطى انسان قدرت انتخاب خود را از دست مى دهد. و موجب مى شود كه انسان قدرت واقع بينى و ارزيابى خود را از دست بدهد و ديگر نتواند مقايسه كند عيب ها و كاستى ها را نمى بيند. پس برادر عزیز ابتدا مطالعات و مشورتهای خود را در زمینه عشق و ازدواج با افراد متخصص و با صلاحیت بالا ببرید و سپس خود و طرف مقابل را به خوبی ارزیابی نمایید ویژگیهای مثبت و منفی را خارج نمایید و آن موقع با مشورت مناسب تصمیم گیری نمایید.
    2 .افکار و خیالات خود را کنترل نمایید چرا که این خیالات عطش شما و علاقه ساختگی شما را شدیدتر می نماید و تصمیم گیری را برای شما بسیار سختتر می نماید
    3 . از بیکاری بپرهیزید و اوقات روزانه خود را پر نمایید
    4 . از هر آنچه سبب یاداوری ایشان و خاطرات او می شوید پرهیز نمایید.
    5 . برای کنترل غریزه جنسی از راهکارهای مختلفی که در همین انجمن به آنها اشاره شده استفاده نمایید:
    چیرگی بر غریزه جنسی؛ چند راهکار

خود ارضایی؛ پیشگیری و درمان( معرفی منابع برای مطالعه بیشتر)

راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی

6 . ارتباط خود را با دوستان مناسب و مذهبی بیشتر نماییم
    7 .به مکانهای مذهبی نظیر مساجد و هیئات و...بیشتر برویم.
    8 .توجه به معنویت را فراموش ننماییم
    - نماز اول وقت و نماز شب
    - دعا و توسل به اهل بیت
    - مناجات با خداوند و خواندن دعاهایی همانند دعای کمیل و...
    - اذکار صلوات ،استغفار ،لاحول و لا قوه الا بالله و...

ازدواج شرایط مختلفی را می طلبد از جمله رسیدن به بلوغ های اجتماعی ،اقتصادی،عاطفی،فکری و...و همچنین آگاهی و شناخت مناسب از خود و ویژگیهای شخصیتی خود و طرف مقابل ،در صورتی که می بینید شرایط ازدواج را دارید و با توج به نکات گفته شده آن دختر خانم را مورد مناسبی را جهت ازدواج تشخیص می دهید می توانید با گفتن به خواهر یا یکی از نزدیکان و یا استفاده از واسطه یا با نوشتن نامه به مادر،زمینه را برای اطلاع خانواده و آماده شدن شرایط ازدواج فراهم آورید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ در ساعت ۱۰:۱۷
    عشق یک نوجوان به دختری 14 ساله

7. صلوات ها 3

علاقه
    تاریخ پادشاهان و پیامبران-شعر -نجوم-کارتون
    نوشته
    202
    حضور
    15 روز 22 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط miladg نمایش پست ها
    سلام
    استاد قرائتی دیدم می گفت دختر و همون نوجون هست شوهر بدین
    پسر هم هر چی زود تر ازدواج کنه بسیار بسیار بسیار به عاقبت بخیری نزدیک هست و نسلش هم تمیز و پاکیزه میشن

من نظرم اینه که زودتر ازدواج کن زنی که الان تو این سن بدست میاری نمرش 20 هست
    توی بیست سالگی میشه 19
    توی 25 سالگی میشه 15 اگه توی 35 ببری نمره اون دختری که نصیبتش میشه هول و هوش شیش شیش و نیم هست یعنی معلوم نیست چندتا دوست پسر داشته بعدا می فهمی میزنیش.........راست میگم!:))

از سعادتمندی های انسان دو چیز هست:
    اول دوستان نیکوی بسیار زیاد و دوم خانه ای فراخ که ان دوستان نیکو را در ان مهمان کنید!

9. صلوات ها 2

نوشته
    22
    حضور
    11 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط اتمچه نمایش پست ها

زنی که الان تو این سن بدست میاری نمرش 20 هست
    توی بیست سالگی میشه 19
    توی 25 سالگی میشه 15 اگه توی 35 ببری نمره اون دختری که نصیبتش میشه هول و هوش شیش شیش و نیم هست یعنی معلوم نیست چندتا دوست پسر داشته بعدا می فهمی میزنیش.........راست میگم!:))
    ممکنه توضیح بدید روی چه حساب و کتابی این حرفو میزنید ؟!
    از چه نظر ؟!

روزها فکر من این است,همه شب سخنم

کـه چــرا غـافـل از احـوال دل خـویـشـتـنـم

11. صلوات

علاقه
    تاریخ پادشاهان و پیامبران-شعر -نجوم-کارتون
    نوشته
    202
    حضور
    15 روز 22 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط الله اکبر نمایش پست ها
    ممکنه توضیح بدید روی چه حساب و کتابی این حرفو میزنید ؟!
    از چه نظر ؟!
    سلام
    از روی حساب و کتابی که پیامبر کرد میگم

پیامبر(ص) گفت اگه پسر در نوجونی زن بگیره دینش کامله! ( یعنی میشه 20)
    اگه در جوونی زن بگیره نصف دین و با خودش میبره! ( یعنی میشه 15 )
    اما اگه در میان سالی مثلا 35 تا 40 سالگی زن بگیره هیچی یک سوم دین داره! ( یعنی میشه شیش تا شیش و نیم)

بیست تقسیم بر سه میشه شیش و نیم دیگه نه!

از سعادتمندی های انسان دو چیز هست:
    اول دوستان نیکوی بسیار زیاد و دوم خانه ای فراخ که ان دوستان نیکو را در ان مهمان کنید!

نوشته
    22
    حضور
    11 روز 10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط اتمچه نمایش پست ها

سلام
    از روی حساب و کتابی که پیامبر کرد میگم

پیامبر(ص) گفت اگه پسر در نوجونی زن بگیره دینش کامله! ( یعنی میشه 20)
    اگه در جوونی زن بگیره نصف دین و با خودش میبره! ( یعنی میشه 15 )
    اما اگه در میان سالی مثلا 35 تا 40 سالگی زن بگیره هیچی یک سوم دین داره! ( یعنی میشه شیش تا شیش و نیم)

بیست تقسیم بر سه میشه شیش و نیم دیگه نه!

علیکم السلام ,
    ممنون .. منبع حدیث رو مرحمت بفرمایید .

روزها فکر من این است,همه شب سخنم

کـه چــرا غـافـل از احـوال دل خـویـشـتـنـم

14. صلوات

نوشته
    5
    حضور
    15 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

سلام
    ممنون از جواب خوبتون...
    ولی من که نمیتونم همین الان ازدواج کنم...چون اولا اون دختر رو به من نمیدن چون سنم پایینه
    دوما من حالا چجوری به پدر مادرم بگم میخوام زن بگیرم؟؟!!

16. صلوات

نوشته
    823
    حضور
    40 روز 22 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3229

سلام
    آقا میلاد یه چیزی میگم بهت برنخوره
    اولش گفتی یه پسر مذهبی هستی و به دخترا نگاهم نمیکنی

بعد میگی سه ساله عاشق یه دختر 14 ساله ای
    یعنی از 11 سالگیش
    احتمالا با تفکر در مورد اجرام آسمانی که عاشقش نشدی
    نگاهش کردی دیگه

و یه فرد مذهبی وقتی میدونه خیلی تا ازدواج فاصله داره وقتشو میذاره پای کنترل نگاهش ...

مطمئنم حسی که به اون دخترخانم دارین هوس نیست
    ولی به همون اندازه مطمئنم عشق هم نیست
    حس شما یه نوع توجه به جنس مخالفه که با تغییر هورمونها شروع میشه
    و با یه بی محلی کاملا بی منظور از طرف مقابل بال و پر میگیره
    با یه بارون دم غروب حس میکنی دلتنگشی
    با یه ترانه عاشقانه هم به اوجش میرسه

به عنوان یه خواهر بهتون میگم
    شما الان از تمام شرایط ازدواج فقط بلوغ جنسیشو داری
    که نه تنها کافی نیست خطرناک هم هست

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود
    تا دلم ، باز دلم ، باز دلم ، دل بشود ...

18. صلوات ها 2

نوشته
    5
    حضور
    15 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

سلام...
    ضمن تشکر از جواب عالی شما ...باید اول بگم که من زیاد تو فضای مجازی نبودم و نیستم...بخاطر همین کامنت هایی که برای جوابای شما میذارم ، ممکنه ایراد داشته باشه و بخاطر همین از شما عذر میخوام...
    شما تو جوابتون از عشق حقیقی صحبت کردین...
    من تو 17 سال زندگی سختیای زیادی رو کشیدم که هیشکی حتی فکرشم نمیتونه بکنه...البته این مسءله به این موضوع ربطی نداره ولی فقط جهت اطلاع...بخاطر همین سختیا قدم تو مسیر معنوی گذاشتم تا یکم اروم شم...
    من از 9 سالگیم مشغول مراقبه و مکاشفه... هستم. حتی برونفکنی هم میکنم و میشه گفت بیشتر از هر چیزی تو دنیا عاشق خدام...من از 9 سالگیم شروع به تذکیه نفس کردم (البته میدونم که هنوز کارای زیادی رو باید اصلاح کنم) و تا حالا بیشتر از 40 بار مرده ام و دوباره زنده شده ام( یعنی مرگ رو با تمام وجودم درک کردم)!!
    ولی آیا منظور شما اینه که انسان باید تو دنیا از هر عشقی دوری کنه؟؟
    خب نمیشه وقتی عشق خدا رو تو دلمون داریم...عاشق یکی دیگه هم باشیم؟؟
    بودا (که ی پیامبر بود) تو دوران پیغمبریش به انسان ها یاد داد که تحت تاثیر احساسات نباشیم و همه رو مساوی دوست بداریم و از آنجایی که انسان ظرفیت عشق به همگان را نداره بهتره که عشق خود رو وقف نزدیکانش کنه...منم همه رو مساوی دوس دارم...ولی فقط میخوام بقیه عمرم رو کنار اون باشم...حتی اگه قسمت باشه برم بهشت...آرزوم اینه که فقط اون کنار من باشه و بس!!
    میخوام در عین حالی که خدا رو دوس دارم اونم باشه...عین یعقوب نبی که در عین حال که عاشق خدا بود عاشق یوسف هم بود و یوسف رو آینه کمال خدا میدونست...منم نیتم همینه ( البته نه تا جایی که خدا هم از یادم بره) .
    استاد میخوام بدونم این اصولا اشتباهه یا نه... جوابتون هر چی باشه لطفا بگین باید چیکار کنم...لطفا راهنمایی کنین
    با تشکر

20. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری