صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب ورزشکاران زن

نوشته
    51
    حضور
    5 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

حجاب ورزشکاران زن

سلام و خسته نباشید.
    میخواستم بدونم حجاب ورزشکاران زن جلوی مردان نامحرم (حتی بهترین نوعش که پیراهن و شلوار گشاد هست و بیشتر توسط رزمیکارا استفاده میشه،رشته های دیگه که واقعا خیلیاش فاجعست)چه حکمی داره؟
    مخصوصا که الان زمان المپیک هم هست و این نوع پوشش شدیدا دیده میشه.
    من توی نت خیلی سرچ کردم و حتی فتوای چندتن از مراجع تقلید رو هم دیدم که مخالف بودن.اما توی بعضی از سایتها از جمله سایت پاسخگو که پرسو جو کردم،میگن که این نوع پوشش مشکلی نداره!!!
    خیلی جالب و متناقض هست که ما بگیم اون پوشش مشکلی نداره اما از طرفی بگیم که نباید توی سطح جامعه استفاده بشه!!!
    من با کارشناس پاسخگو بحث کردم و ایشون اخر به خاطر اینکه جواب قانع کننده ای نداشتن من رو ارجاع دادن به بحث عقاید!!!!!
    ایشون گفتن میشه جلوی مرد نامحرم توی ورزشگاه با اون پوشش بود،اما نمیشه جلوی مرد نامحرم توی خیابون با اون پوشش بود؟!!!!!(مضمون صحبتشون)
    حتی برای اقناع بنده مثال مایو مردان رو زدن و اینکه نمیشه با مایو به خیابون اومد!!!!!!نمیدونم چه ربطی یه هم داشت اما خوب گفتن دیگه!!!!!

در هر صورت من جواب قانع کننده میخوام،لطف کنید و سئوال رو واضح و بدون ابهام پاسخ بدین.چون واقعا داره شیهاتی در مورد این مسئله توی فضای مجازی ایجاد میشه,که خانمها میتونن با این پوشش هم به خیابون بیان.
    با یک شلوار گشاد و یک پیراهن(البته خیلی از خانومهای ورزشکار همینم ندارن!!)
    لطف کنید واقعیت رو بگید،نذارید به خاطر شرایط و جو حاکم بر کشور و یا اینکه دولت یه اشتباهی میکنه،مردم اعتمادشون رو نسبت به روحانیون از دست بدن.
    با تشکر

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58300

با نام و یاد دوست

حجاب ورزشکاران زن

کارشناس بحث: استاد نور

5. صلوات ها 4

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17966

نقل قول نوشته اصلی توسط yahyai نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.
    میخواستم بدونم حجاب ورزشکاران زن جلوی مردان نامحرم (حتی بهترین نوعش که پیراهن و شلوار گشاد هست و بیشتر توسط رزمیکارا استفاده میشه،رشته های دیگه که واقعا خیلیاش فاجعست)چه حکمی داره؟
    مخصوصا که الان زمان المپیک هم هست و این نوع پوشش شدیدا دیده میشه.
    من توی نت خیلی سرچ کردم و حتی فتوای چندتن از مراجع تقلید رو هم دیدم که مخالف بودن.اما توی بعضی از سایتها از جمله سایت پاسخگو که پرسو جو کردم،میگن که این نوع پوشش مشکلی نداره!!!
    خیلی جالب و متناقض هست که ما بگیم اون پوشش مشکلی نداره اما از طرفی بگیم که نباید توی سطح جامعه استفاده بشه!!!
    من با کارشناس پاسخگو بحث کردم و ایشون اخر به خاطر اینکه جواب قانع کننده ای نداشتن من رو ارجاع دادن به بحث عقاید!!!!!
    ایشون گفتن میشه جلوی مرد نامحرم توی ورزشگاه با اون پوشش بود،اما نمیشه جلوی مرد نامحرم توی خیابون با اون پوشش بود؟!!!!!(مضمون صحبتشون)
    حتی برای اقناع بنده مثال مایو مردان رو زدن و اینکه نمیشه با مایو به خیابون اومد!!!!!!نمیدونم چه ربطی یه هم داشت اما خوب گفتن دیگه!!!!!

در هر صورت من جواب قانع کننده میخوام،لطف کنید و سئوال رو واضح و بدون ابهام پاسخ بدین.چون واقعا داره شیهاتی در مورد این مسئله توی فضای مجازی ایجاد میشه,که خانمها میتونن با این پوشش هم به خیابون بیان.
    با یک شلوار گشاد و یک پیراهن(البته خیلی از خانومهای ورزشکار همینم ندارن!!)
    لطف کنید واقعیت رو بگید،نذارید به خاطر شرایط و جو حاکم بر کشور و یا اینکه دولت یه اشتباهی میکنه،مردم اعتمادشون رو نسبت به روحانیون از دست بدن.
    با تشکر
    با سلام و عرض ادب

بطورکلی در بحث پوشش بانوان به دو مساله باید توجه داشت:

1. پوشاندن قسمت هایی از بدن که واجب است از نامحرم پوشاند(به نظر مشهور مراجع، بانوان باید تمام قسمت ها را از نامحرم بپوشانند بجز دست ها از سر انگشتان تا مچ و گردی صورت اگر زینت و آرایش نداشته باشد)

2. نوع و کیفیت پوشش به لحاظ رنگ و جنس و ... نباید به گونه ای باشد که محرک شهوت شده یا زینت محسوب شود یا مفسده داشته باشد پس درمورد ورزشکاران هم اگر پوشش اینگونه باشد جایز نیست البته تشخیص موضوع برعهده مکلف است.

همواره موفق و موید باشید

ویرایش توسط نور : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ در ساعت ۱۴:۱۹

7. صلوات ها 3

نوشته
    51
    حضور
    5 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

بطورکلی در بحث پوشش بانوان به دو مساله باید توجه داشت:

1. پوشاندن قسمت هایی از بدن که واجب است از نامحرم پوشاند(به نظر مشهور مراجع، بانوان باید تمام قسمت ها را از نامحرم بپوشانند بجز دست ها از سر انگشتان تا مچ و گردی صورت اگر زینت و آرایش نداشته باشد)

2. نوع و کیفیت پوشش به لحاظ رنگ و جنس و ... نباید به گونه ای باشد که محرک شهوت شده یا زینت محسوب شود یا مفسده داشته باشد پس درمورد ورزشکاران هم اگر پوشش اینگونه باشد جایز نیست البته تشخیص موضوع برعهده مکلف است.

همواره موفق و موید باشید

سلام
    یعنی با این توضیحی که شما دادین الان اگه یه خانوم با یک پیراهن تا کمر و یک شلوار پارچه ای معمولی بیاد(بهترین پوششی که برای بانوان ورزشکار هست،لباسهای رزمی کاران) توی خیابون حجاب رو رعایت کرده؟
    مخصوصا که خانومهای توی خیابون به هیچ وجه حرکت ورزشی که مستلزم بالا و پایین پریدن و لگد زدن و ....انجام نمیدن.

ویرایش توسط yahyai : ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ در ساعت ۱۴:۴۵

9. صلوات

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

الانم خیلی از خانما تقریبا با پیراهن و شلوار بیرون میان
    فقط نوع دوخت و پارچه زننده تر و زیبا تر شده نسبت به مثلا لباس های قدیم.
    لباس های قدیم راحت و ساده بود.

11. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

واقعا که من هم نمیفهمم ...

این همه خانومها رو گیر میدن که مثلا یه تار موتون بیرون نباشه و ...

بعدش آقایون فوتبالیست شورت میپوشن و میان تو ورزشگاه ... تازه ، هی بالا و پائین هم میپرن و هی میدون ... اینم هچی ... 100 هزار نفر هم بالا و پائین میپرن و تشویقشون میکنن ... اینم هیچی ... وقتی خوشحال میشن با همون شورت میپرن و هم دیگه رو در آغوش میگیرن ... اگر هم خیلی خیلی خوشحال بشن که همه میپرن رو یه نفر !!!

واقعا که !!!
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

13. صلوات

نوشته
    21
    حضور
    1 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    41

اره همه افسردن....

نوشته
    51
    حضور
    5 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    واقعا که من هم نمیفهمم ...

این همه خانومها رو گیر میدن که مثلا یه تار موتون بیرون نباشه و ...

بعدش آقایون فوتبالیست شورت میپوشن و میان تو ورزشگاه ... تازه ، هی بالا و پائین هم میپرن و هی میدون ... اینم هچی ... 100 هزار نفر هم بالا و پائین میپرن و تشویقشون میکنن ... اینم هیچی ... وقتی خوشحال میشن با همون شورت میپرن و هم دیگه رو در آغوش میگیرن ... اگر هم خیلی خیلی خوشحال بشن که همه میپرن رو یه نفر !!!

واقعا که !!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط irantrn نمایش پست ها
    اره همه افسردن....
    من منظور شما دو دست عزیز رو متوجه نمیشم.
    اما سئوالم جدی هست.
    امیدوارم دوستان کارشناس وقت بزارن و یه بار برای همیشه یه جواب کامل بدن،من توی نت خیلی سرچ کردم به جز چند مخالفت جدی از طرف علما چیزی پیدا نکردم.
    ظاهرا این لباس پادشاست که همه میدونن لخته اما کسی جرات نداره بگه!!!

16. صلوات ها 2

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

سلام بنظرم سوال شما بیشتر جنبه اخلاقی داره تا فقهی

البته واقعا بنظرم اگه الان خانما با پیراهن بلند و گشاد و شلوار گشاد بیان بیرون خیلی کمتر مفسده دارن تا با این لباسایی که بعضی ها متاسفانه الان دارن میان!!!
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

18. صلوات

نوشته
    77
    حضور
    1 روز 22 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    116

نقل قول نوشته اصلی توسط yahyai نمایش پست ها
    ظاهرا این لباس پادشاست که همه میدونن لخته اما کسی جرات نداره بگه!!!
    دیگه از این حدی که هست میخواید بیشتر بی توجهی بشه؟
    ایران در تمام ادوار المپیک 61 مدال کسب کرده که فقط یک عددش توسط بانوان بوده (همین یک ساعت پیش به دست اومد)
    در حالی که تقریبا به همون تعداد مردان در بخش زنان هم به صورت جداگانه مدال توزیع میشه و لذا ربطی به توانمندی زنان نداره باید همون تعداد مدال میاوردن اما به علت توجه های زیاد به ورزش بانوان، در ادوار المپیک فقط یک مدال آوردن.

فکر میکنم عربستان هم تنها کشور دنیا بود که ورزشکار زن نمیفرستاد که در مسابقات قبل بالاخره عربستان هم نماینده زن فرستاد. لذا الان هیچ کشور در 30 تا 40 کشور اسلامی نیست که ورزشکار زن نفرسته.
    ویرایش توسط صـادق خان : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ در ساعت ۰۶:۴۲

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری