رفت و آمد بعد ازدواج

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رفت و آمد بعد ازدواج

سلام . مشکل من با ازدواج اینه زیاد اهل رفت و امد نیستم و جز خونه پدر و مادر خودم و همسر ایندم دوس ندارم جایی دیگه مهمئنی برم یا کسی بیاد . نمیدونم شاید بعد ازدواج نظرم عوض بشه یا نه ولی در حال حاضر اینجوریم . چکار کنم ؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

hr7;824542 نوشت:
سلام . مشکل من با ازدواج اینه زیاد اهل رفت و امد نیستم و جز خونه پدر و مادر خودم و همسر ایندم دوس ندارم جایی دیگه مهمئنی برم یا کسی بیاد . نمیدونم شاید بعد ازدواج نظرم عوض بشه یا نه ولی در حال حاضر اینجوریم . چکار کنم ؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
اینکه انسان اهل رفت و آمد نباشد می تواند نشانه درونگرا بودن شما باشد که علل مختلفی دارد هر جند می تواند ذاتی باشد ولی یادگیری و محیط بی تاثیر نمی باشد
لذا شما دوست عزیز می توانید با توجه به نکاتی که نوشته می شود روحیه خود را متعادلتر نمایید .

1 . ممکن است با ازدواج مقداری بهتر شوید ولی روی آن نمی شود حساب کرد چرا که ممکن است همین روحیه در صورتی که خانم برونگرا باشند مشکلاتی را برای انسان به ارمغان آورد.(در ازدواج خود دقت نمایید با افرادیکه برونگرا شدید هستند ازدواج نکنید)
2 . تا وقتی درونگرایی همراه نباشد با کمی اعتماد به نفس و عزت نفس و ضعف عملکرد روزانه و... نمی تواند نام و برچسب اختلال روی آن قرار داد.
3 .مهارتهای ارتباطی خود را بالا ببرید.
4- سعى كنيد در برخورد با افراد آشنا، بى تفاوت از كنار آنها رد نشويد. حتماً چند لحظه‏اى توقف كنيد و با سلام و احوال پرسى از وضعيت آنان مطلع شويد.
5- صله رحم را رعايت كنيد، يعنى به خانه اقوام و خويشان برويد و از وضعيت آنها جويا شويد.
6- اگر فردى را ديديد كه گرفتار است به او كمك كنيد و يا حداقل ابراز همدردى كنيد.
7- سعى كنيد اين حالت را در خودتان تقويت كنيد كه نسبت به انسان‏هاى ديگر بى‏تفاوت نباشيد. در غم و شادى ديگران خود را سهيم بدانيد.

class: cms_table width: 90 align: center

بنى آدم اعضاى يكديگرند

كه در آفرينش ز يك گوهرند

8- تا جايى كه براى شما مقدور است در كارهاى گروهى و يا بازيهاى گروهى و جمعى شركت نماييد
9 -قبل از هر چيز، شناخت خود را از توانمندى‏ها و نقاط قوت و خصوصيات مثبت خويش اصلاح كرده، گسترش دهيد و در نتيجه خود را مثبت ارزيابى كنيد.
10 -به تجارب تلخ و شكست‏هاى گذشته و نيز احساسات و تخيلات منفى درباره خود نينديشيد و بكوشيد آن‏ها را از فضاى ذهن‏تان بيرون بريزيد.
11 -در انتخاب دوستان همدرسى‏ها و هم اتاقى‏هاى خود دقت كنيد. بكوشيد با افراد بانشاط و اجتماعى بيش‏تر رفت و آمد كرده، و از نحوه برخورد و روابط اجتماعى آن‏ها الگو بگيريد.
12 - اگر در ابتدا دچار اضطراب شديد، نبايد نگران شويد. تا به زمين نخوريد راه رفتن را نمى‏ آموزيد.
13- اگر دوستان يا خويشاوندان مريض شدند، حتماً به عيادت آن‏ها برويد و هديه‏اى نيز براى آنان ببريد.

نکته پایانی و مهم :يكى از ويژگى‏هاى مؤمنان «الف و مألوف بودن» است يعنى مؤمنان بايد در روابط اجتماعى‏شان با ديگران الفت گيرند و چنان رفتار كنند كه ديگران با آن‏ها الفت يابند و در پرتو حسن سلوك و رفتارشان به سوى ايمان جذب شوند. روايات اخلاقى نشان مى‏دهد، رهبران دينى ما و ائمه اطهار (ع) چقدر بر حسن خلق و داشتن روابط اجتماعى مثبت تأكيد مى‏ورزيدند و پيروانشان را به صميميت با ديگران و تلاش براى حل مشكلات آن‏ها سفارش مى‏كردند براى مثال گفته شده: «المؤمن آلف مألوف يا المؤمن حزنه فى قلبه و بُشرُه فى وجهه». از حضرت على (ع) نيز نقل شده است: «خالطوا الناس مخالطه ان عشتم حنوا اليكم و ان متّم بكوا عليكم چنان با مردم معاشرت كن كه در زمان حيات گرد شما بگردند و اگر مرديد، در غم از دست دادنتان بگريند.» اين روايات لزوم داشتن ارتباط اجتماعى فعال و با نشاط با ديگران را نشان مى‏دهد

منبع: نرم افزار پرسمان

موضوع قفل شده است