دوست پسرم ازم جدا نمیشه

تب‌های اولیه

33 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوست پسرم ازم جدا نمیشه

سلام
من دختر نوجوانی هستم که بهطور اتفاقی با پسری آشنا شدم ...اکنون او به من علاقه مند شده ولی من ازش خوشم نمی اد اگه ولش کنم خیلی بهش ضربه روحی وارد میشه ...
نمی خوام باهاش باشم ،چیکار کنم؟؟ (خیلی باهاش حرف زذم ولی میگه دختری بهتر از من پیدا نمی کنه).

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Dooooookhtar;824459 نوشت:
سلام
من دختر نوجوانی هستم که بهطور اتفاقی با پسری آشنا شدم ...اکنون او به من علاقه مند شده ولی من ازش خوشم نمی اد اگه ولش کنم خیلی بهش ضربه روحی وارد میشه ...
نمی خوام باهاش باشم ،چیکار کنم؟؟ (خیلی باهاش حرف زذم ولی میگه دختری بهتر از من پیدا نمی کنه).

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
خواهر گرامی ابتدا شما را به نکاتی که در تاپیک های مختلف در مورد دوستی با جنس مخالف نوشته شده است راهنمایی می کنم

آیا قطع ارتباط با دوست دختر و شکستن دل او حق الناس است؟

کجای قرآن آمده دوست دختر یا پسر ممنوع؟!
دوست دختر
ضررهای دوست پسر داشتن (دختر نوح با بدان بنشست....)

پس ابتدا باید با نکاتی که در تاپیک ها نوشته شده و تجربه ای که دست یافتید دونسته باشید که رابطه شما چگونه بوده و چه مضراتی داشته است
اما در مورد سوالتون که همان نحوه جدا شدن از اون آقا پسر می باشد:
خدا را شاکر باشید که به هر دلیلی به رابطه اشتباه خود پی بردید و در صدد جدایی هستید هرگز دلتون نسوزد و آینده خود و او را خراب نکنید چرا که :
اولا : هیچ یک از شما شناخت مناسبی از هم در زمینه ازدواج ندارید و صرفا از روی احساسات می باشد
ثانیا : حتی اگر هم شناخت باشد علاقه یک طرفه سبب می شود زندگی ویران گردد
ثالثا : تصمیات هر دو در آغاز دوستی و آقا پسر در ادامه احساسی می باشد

لذا طبیعی است که ایشان حاضر به قطع این رابطه نیست سعی ننمایید که در این وضعیت او را متقاعد کنید و یک طرفه این رابطه را قطع نمایید
سعی کنید با افزایش سن خود از راههای درست جهت ازدواج اقدام نمایید که همان خواستگاری های سنتی +شناخت درست از همدیگر+داشتن یک علاقه اولیه + تحقیق مناسب و...

در پناه قران و عترت موفق باشید
یا علی

اره بهتر از تو پیدا نمیکنه واسه گول زدنش حتما
این روابط تو سن نوجوونی کاملا و کاملا اشتباهه و اگر تمومش نکنی پشیمون میشی

سلام
اولاً شما ممکنه 100 تا خواستگار داشته باشید. علاقه اونها دلیل نمیشه که شما موظف به قبول چیزی باشید.

ثانیاً خیلی از این تظاهر به علاقه ها دروغ اند و بعضا با هدف سوء استفاده انجام میشن. بهش بگید اگر واقعاً علاقه داره از طریق خانواده اقدام کنه.

دختر خانم گرامی
اگر طرف حاضر نشد برای خواستگاری رسمی از طریق خانواده اقدام کنه، پس مطمئن باشید قصدش ازدواج نیست. خیلی از کسایی که قصد فریب دخترا رو دارند با استفاده از پیشنهاد ازدواج وارد میشن.

البته با توجه به اینکه فرمودید بهش علاقه ندارید، اصلاً دلیلی هم نداره بیاد خواستگاری و تکلیفش کاملاً مشخصه.

سلام

من ازش خوشم نمی اد

من دختر نوجوانی هستم که به طور اتفاقی با پسری آشنا شدم

1 - اگر از او خوشتان نمي آمد پس چرا با او آشنا شديد؟!!

2 - از داشتن دوست پسر پشيمان شده ايد يا از رابطه با اين پسر؟

roya-s;824880 نوشت:
بهتر از تو پیدا نمیکنه واسه گول زدنش حتما

ترگل;824883 نوشت:
احمقانه ست کسی فکر کنه منظورش واسه ازدواجه!!!!!

خانمهاي محترم

اولاً چطور بدون اينكه حرف هاي آن پسر را بشنويد داريد او را قضاوت ميكنيد؟

ثانياً تكليف شكستن دل اين پسر چه ميشود؟

سعدی شیرازی;824886 نوشت:
اگر طرف حاضر نشد برای خواستگاری رسمی از طریق خانواده اقدام کنه، پس مطمئن باشید قصدش ازدواج نیست
سلام
دوست عزيز ، اين خانم استارتر هستند كه قصدشان ازدواج نيست :ok:

Reza-D;824907 نوشت:
ثانياً تكليف شكستن دل اين پسر چه ميشود؟

خب فرض کنید من میرم خواستگاری و اگه جواب نه بشنوم دلم میشکنه! آیا اون طرف موظفه به من جواب بله بگه؟

سعدی شیرازی;824909 نوشت:
خب فرض کنید من میرم خواستگاری و اگه جواب نه بشنوم دلم میشکنه! آیا اون طرف موظفه به من جواب بله بگه؟
وقتي شما به خواستگاري ميرويد و آن دختر از شما خوشش نيايد به شما پاسخ منفي ميدهد. نه اينكه با شما دوست بشود!!

ضمناً ما هنوز نمي دانيم آشنايي و رابطهء اين دو نفر چطور بوده؟ آيا پسر پيش قدم شده يا دختر؟
كدام يكي دل كدام را ابتدا به دست آورده؟ چه قول و قرارهايي رد و بدل شده؟
دليل "نه" گفتن چيست؟ آيا دليل منطقي است؟ آيا پاي شخص ديگري درميان است؟
و............

Reza-D;824912 نوشت:
وقتي شما به خواستگاري ميرويد و آن دختر از شما خوشش نيايد به شما پاسخ منفي ميدهد. نه اينكه با شما دوست بشود!!

نه. حتی تو خواستگاری هم دو طرف باید با هم آشنا شن و صحبت کنن و ممکنه به این نتیجه برسن که به درد هم نمی خوردند.

می فرمایید شاید پای کس دیگری در میان باشه ... خب فرض کنید فرد دیگری به خواستگاری ایشون بیاد که از این پسر بهتر باشه. این یه چیز کاملاً معقوله که فرد بهتر رو ترجیح بدن.

ترگل;824913 نوشت:
پسرا از هرجنسی باشن توی رابطه دوستی نیتشون هرچیزی هس غیر ازدواج

خب اگه قصد ازدواج باشه، پسر از رابطه دوستی وارد نمیشه، بلکه میاد خواستگاری. مگر اینکه به خاطر بی تجربگی از این طریق اقدام کرده باشه که براش تجربه میشه (مثل خودم).

ترگل;824913 نوشت:
پسرا از هرجنسی باشن توی رابطه دوستی نیتشون هرچیزی هس غیر ازدواج
دخترام از هرجنسی باشن توی رابطشون نیت شون هیچی نیس جز ازدواج
سلام
اكثر ما آدمها وقتي مي خواهيم همجنسان خود را بسنجيم ،
"خودمان" را ملاك قرار ميدهيم

يعني ميگوئيم:
"من" اينطور هستم
پس
"تمام دخترها/تمام پسرها" اينطور هستند

اما جداي از اين موضوع ، به هر دليلي فعلاً خانم استارتر قصد ازدواج با اين آقا را ندارند پس دنبال امتحان كردن او هم نيستند

داداش رضا، فقط خودتو نگاه نکن. جامعه رو ببین.

ترگل;824916 نوشت:
بزرگ میشه یادش میره در اینده چشماشو بیشتر باز میکنه
به قول معروف خودم کردم که لعنت بر خودم باد

در تاپيك ديگري كه موضوعش برعكس اينجا بود (پسر پشيمان شده بود) شما مطلبي را نوشتيد كه عيناً نقل قول ميكنم:

"چه جوری دل شکستن حق الناس نیست؟؟؟؟
جناب امین سرکار خانم نور و بقیه افرادی که میگن چنین شخصی گناهی مرتکب نشده ... خودتونو بزارین جای اون دختر که با احساسش بیشتر از اون زندگیش بازی شده و راحت قراره فراموش بشه ...
دل شکستن گناه نیست؟؟؟؟حق الناس نیست؟؟ پس چی هست؟؟؟؟
بعضیا بعدش افسردگی میگیرن ... زندگیشون نابود میشه اونوقت حق الناس نیست؟؟؟
حق الناس میدونین چیه؟
حق الناس چراغ دلی رو روشن کردن بدون اینکه به بعدش فکر کنی هست

حق الناس وعده ای دادن و عمل نکردنه"

Reza-D;824927 نوشت:
پس شما چطور به جاي پسرها فكر ميكنيد خواهر گرامي:

من به عنوان یه پسر، نظر خانم ترگل رو تایید کنم (البته متاسفانه). سوء استفاده از احساسات دخترا خیلی توی جامعه ما زیاده.

اما اگر اون پسر قصد ازدواج هم داشته باشه، مهم اینه که دختر بهش علاقه ای نداره.

Reza-D;824923 نوشت:
در تاپيك ديگري كه موضوعش برعكس اينجا بود (پسر پشيمان شده بود) شما مطلبي را نوشتيد كه عيناً نقل قول ميكنم:

نه. پسر هم به نظرم می تونه پشیمون بشه. اگر قرار بود در فرصت آشنایی قبل از ازدواج هیچ نظری تغییر نکنه که اصلاً دلیلی برای وجود این فرصت نبود. دو طرف همون اول ازدواج می کردند.

رضا جان، فرد باید قبل از درخواست ازدواج همه جوانب رو بسنجه و اگر تصمیمش قطعی نبود اقدام نکنه. اما اگر بعد از آشنایی نظرش عوض شد چی؟ آیا باید با رو در بایستی وارد زندگی بشه؟ اینطوری ممکنه کار به طلاق بکشه و ضررش برای هر دو طرف بیشتر باشه.

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

ابتدا با این جمله شروع میکنم... خشت اول که معمار نهد کج تا ثریا میرود دیوار کج.
اینگونه دوستی ها از نظر اسلام کاملا غلط و اشتباه است. و هر اتفاق تلخی در این نوع رفاقت ها بیوفتند ارتباطی با اسلام ندارد.
و اینکه قطع این رابطه برای هر دو طرف در هر نقطه ای لازم است. اما روش این جدایی برای هر فرد فرق میکند که بستگی به مدت رفاقت و عمق رفاقت دارد.

از طرفی فقط این پسرها نیستند که دنبال گول زدن دخترها با هر روشی برای رفاقت هستند. بلکه حتی دخترها هم همینگونه هستند و شاید بیشتر هم باشند.
همانگونه که امکان دارد پسری در اینگونه رفاقت به ازدواج فکر نکند ، دختر هم همینگونه است. ممکن است دختری بخاطر تیپ ، موقیت مالی ، موقیت اجتماعی و ... با یک پسر رفیق شود و وقتی که بهتری را پیدا کرد برود نزد وی.

استاتر محترم تاپیک ابتدا اینکه شما مرتکب اشتباه شدید که تن به اینگونه رفاقتها دادید. اما سعی کنید این اشتباه را جبران کنید ، و جبرانش پایان دادن به این رفاقت است.
اما نباید برای پایان بخشیدن به این رفاقت مرتکب اشتباه دیگری شوبد.
ابتدا اینکه باید در یک بازه زمانی این جدایی صورت گیرد. و اگر بتوانید نزد مشاور بروید خیلی بهتر است. یعنی کاری کنید که اون پسر نزد مشاور برود.
چون جدایی غلط هم باعث اتفاقات ناگوار می شود.[/]

ها ها ها ... تا حالا فکر می‌کردم شما یک پسر دارید و دوستِ پسرِ شما مثل اینکه به خاله‌اش بچسبه و ولش نکنه رهاتون نمی‌کنه و شما دنبال راه چگونه برخورد کردن با آن کودک هستید! دوست پسر کجا و دوست‌پسر کجا البته ...
خواهر گرامی ... خیل ساده یک مدت جوابش را ندهید و از او فرار کنید و یا با پیامک از او بخواهید که کمی به شما فرصت بدهد که روی این رابطه خوب فکر کنید، بعد از مدتی به او زنگ بزنید و یک قرار ملاقات با او بگذارید، بعد سر قرار خیلی مصمم و جدی به او بگویید که این چند وقت را می‌خواستید تنها باشید تا خوب روی این رابطه فکر کنید و درباره‌اش مشورت کنید، کما اینکه هم فکر کرده‌اید و هم لااقل در اینجا با دیگران مشورت نموده‌اید، در نهایت هم به این نتیجه رسیده‌اید که این کار اشتباه است، چه از نوع دوستی‌اش و چه از نظر ازدواج که به هم نمی‌خورید ... یا اینکه شما شرایط ازدواج را ندارید ... اگر ببیند که شما کودکانه با مسأله برخورد نمی‌کنید امید می‌رود که خودش را جمع‌وجور کند و او هم کودکانه به مسأله نگاه نکند ... باید مصمم باشید و بگویید که نمی‌خواهید احساسات به عقلتان غلبه کند و عقلتان می‌گوید این رابطه هر چه زودتر تمام شود برای هر دوی شما بهتر است ... باید رفتار بزرگانه و عاقلانه از خودتان نشان دهید تا او هم امیدهای کودکانه را بتواند از خودش دور کند، باید بفهمد که اگرچه به هر دلیل دوست نداشته باشد که این رابطه تمام شود ولی همیشه هم همه چیز آنطور که آدم دوست دارد پیش نمی‌رود و باید تحمل کرد ... دست آخر هم به او از سر محبت و مادرانه و از روی احترام به شخصیتش بگویید که به دنبال دوستی نرود، ان شاء الله به زودی با دختری که مناسب‌تر برای هم باشند ازدواج کنند که امید خوشبختی بیشتری هم به آن باشد ... تجربه‌ی شخصی‌ام که البته خیلی کم هم نیست نشان داده که خانم‌ها در این موارد خیلی عاقلانه‌تر می‌توانند تصمیم بگیرند و آقایان هم سخت‌تر می‌توانند دل بکنند، ولی وقتی خانمی محکم بایستد و اصطلاحاً راه ندهد آقا هم چاره‌ای از عقب‌کشیدن نخواهد داشت، غصه هم بخورد شک نکنید که برایش مفید است و در ضمن آن فرصت بزرگتر شدن را بیشتر خواهد یافت تا در رسیدن به کام دلش در کنار شما ... خلاصه اینکه اشتباهی که کرده‌اید را هر چه سریع‌تر تمام کنید و نگذارید کش بیابد که عمق پیدا کند که اگر کرد هم تبعاتش سنگین‌تر می‌شود و هم غم و غصه‌ و سختی قطع کردنش بیشتر می‌شود ...

[=times new roman]سلام ..

من بعنوان یه پسر نوجوان، چیزی که بین رفقای خودم دیدم رو میگم .. ،

پسرا دو دسته ان :

1)دخترباز
2)آدم

دسته اول:

اساسا این دسته بدشون میاد با دخترایی که اهل دوست شدن هستن ازدواج کنن!!

و اگر میان و دوست میشن، [=times new roman]فقط میان که دوست بشن[=times new roman] ...!

همچنین به طور همزمان با چند تا دختر رفیق میشن و آبمیوه میخورن و وقتی بارون میاد، همزمان به همه شون پیام میدن:

هوا دو نفره س عشقم .. کاش کنارم بودی ......

و اینکه اینها هرچیزی رو ممکنه داشته باشن .. اما چیزی که ندارن [=times new roman]احساسات [=times new roman]هست و به راحتی با یه دختری قطع میکنن و میرن سراغ بعدی ها ..!

اینگونه جانوران به صورت تفریحی دوست میشن و به صورت سنتی و خواستگاری ازدواج میکنن ..
بعله ..

دسته دوم:

اینا هم که آدمن دیگه .. مث آدم میرن خواستگاری و زن میگیرن،

و همونطور که دوست دارن با دختری ازدواج کنن که قبلا با پسری دوستی نداشته، این حق رو برای اون دختر هم قائل هستن که با پسری ازدواج کنه که قبلا با دختری دوستی نداشته ..

این بود انشای من.

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

نقطه;825193 نوشت:
ها ها ها ... تا حالا فکر می‌کردم شما یک پسر دارید و دوستِ پسرِ شما مثل اینکه به خاله‌اش بچسبه و ولش نکنه رهاتون نمی‌کنه و شما دنبال راه چگونه برخورد کردن با آن کودک هستید! دوست پسر کجا و دوست‌پسر کجا البته ...

عجب.... مگه دوست پسر با دوست پسر فرق میکنه؟
در یک رابطه اشتباه بر خلاف تفکر شما هر دو طرف کودک هستند. صرفا کسی که خواستار جدایی هست بزرگ نیست و کسی که خواستار ادامه دوستی است کودک نیست.
اگر دختری برای رابطه با یک پسر دیگر دوستی قبلی خودش را بخواهد خراب کند نه تنها عاقل نیست بلکه از کودک هم کودک تر است.
یا پسر و دختری که بخاطر ترافیک دوست پسر یا دوست دختر بخواهند به یکی از رابطه ها پایان بدهند دلیل بر بزرگیشان نیست.

شاید شما طرف مقابل رو خیلی خوب بشناسید که بصراحت میگویید طرف کودک است!! یعنی تمام جزئیات ماجرا را میدانید!؟

نقطه;825193 نوشت:
تجربه‌ی شخصی‌ام که البته خیلی کم هم نیست نشان داده که خانم‌ها در این موارد خیلی عاقلانه‌تر می‌توانند تصمیم بگیرند و آقایان هم سخت‌تر می‌توانند دل بکنند، ولی وقتی خانمی محکم بایستد و اصطلاحاً راه ندهد آقا هم چاره‌ای از عقب‌کشیدن نخواهد داشت، غصه هم بخورد شک نکنید که برایش مفید است و در ضمن آن فرصت بزرگتر شدن را بیشتر خواهد یافت تا در رسیدن به کام دلش در کنار شما ... خلاصه اینکه اشتباهی که کرده‌اید را هر چه سریع‌تر تمام کنید و نگذارید کش بیابد که عمق پیدا کند که اگر کرد هم تبعاتش سنگین‌تر می‌شود و هم غم و غصه‌ و سختی قطع کردنش بیشتر می‌شود ...

در هر رابطه ای چه اشتباه و چه درست ، همیشه کسی که ابتدا خواستار پایان رابطه است به نظر میرسد محکتر است. و همیشه به نفر دوم ضربه سنگین وارد میشود. فرقی هم بین پسر و دختر نیست.[/]

امام عشق;825198 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

...

عجب.... مگه دوست پسر با دوست پسر فرق میکنه؟
در یک رابطه اشتباه بر خلاف تفکر شما هر دو طرف کودک هستند. صرفا کسی که خواستار جدایی هست بزرگ نیست و کسی که خواستار ادامه دوستی است کودک نیست.
اگر دختری برای رابطه با یک پسر دیگر دوستی قبلی خودش را بخواهد خراب کند نه تنها عاقل نیست بلکه از کودک هم کودک تر است.
یا پسر و دختری که بخاطر ترافیک دوست پسر یا دوست دختر بخواهند به یکی از رابطه ها پایان بدهند دلیل بر بزرگیشان نیست.

سلام،
اگر تمامی این موارد را در پاسخ به همان یک جمله‌ای که نوشتم فرموده‌اید باید خواهش کنم که یک بار دیگر آن جمله را بخوانید ...
امام عشق;825198 نوشت:
شاید شما طرف مقابل رو خیلی خوب بشناسید که بصراحت میگویید طرف کودک است!! یعنی تمام جزئیات ماجرا را میدانید!؟

تصور شخصی‌ام این بود که در زمان شکل‌گیری این رابطه برخورد طرفین با مسأله کودکانه بوده است، مثلاً از سر یک خواسته‌ی زودگذر و یا از سر کنجکاوی برای امتحان کردن رابطه‌ای که تا قبل از آن تجربه‌اش را نداشته‌اند، اما الآن رویکرد ایشان مادرانه است یا لااقل ادعایشان اینطور است ولی رویکرد آن پسر چسبنده همچنان کودکانه است ... باقی جوابم که شامل یک راه حل احتمالی بود هم بر اساس همین تصور خام ارائه شد، یعنی فرض کرده‌ام که واقعاً‌ می‌خواهند به این رابطه به صورت مسالمت‌آمیزی خاتمه بدهند، اگر در عمل خودشان را رصد کردند و دیدند با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند آن حرف دیگری است، حالا شما هم مطابق تصور خودتان از مسأله یا برای ایشان توضیح دهید که چرا نباید از این راه پیشنهادی اقدام نمایند و یا راه حل خودتان را بیان بفرمایید و در هر دو صورت تصورات خام حقیر را نادیده گرفته و عفو بفرمایید ... حقیر در مقام هم‌فکری خودم را گذاشتم در وضعیتی که تصور کردم ایشان در آن قرار دارند و راه حلی که به نظرم رسید را گفتم، ان شاء الله راه حلی که به ذهن شما برسد سازنده‌تر است و بیشتر موافق شرع خدا و مکارم اخلاق و اصول انسانیت هست ...
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

[="Blue"]

Reza-D;824912 نوشت:
ضمناً ما هنوز نمي دانيم آشنايي و رابطهء اين دو نفر چطور بوده؟ آيا پسر پيش قدم شده يا دختر؟
كدام يكي دل كدام را ابتدا به دست آورده؟ چه قول و قرارهايي رد و بدل شده؟
دليل "نه" گفتن چيست؟ آيا دليل منطقي است؟ آيا پاي شخص ديگري درميان است؟
و............

سلام
طوری صحبت می فرمایید که گویی یک خواستگاری رسمی با رعایت شئونات اسلامی صورت گرفته و حتی به مرحله عقد هم رسیده اند!
شیطان دل هر دو ر ا به دست آورده و آنها را در این مسیر گناه آلود قرار داده است آیا شروع رابطه منطقی بوده که برای اتمامش دنبال دلیل منطقی می گردید گرامی؟[/]

سلام

سلام
شما به جای اینکه به فکر ناراحت شدن یا نشدن غریبه ی نامحرم باشید،در درجه ی اول به فکر رضایت یا عدم رضایت خدا باشید...
خداوند، چنین ارتباط هایی را نمی پسندد....
شیطان هم با همین بهانه ها، جوانان را به این راهها می کشاند : "اگه ولش کنم ضربه می خوره...گناه داره...حالا مگه ما چیکارکردیم که خدا ناراضی باشه!؟!؟! فقط حرف میزنیم دیگه!!! اینکه چیزی نیست!!!! مردم یه کارهایی می کنن!!!! .... "
همه ی انحرافها با همین حرف زدن های ساده و راهکار دادن و خواهر بودن و اینچیزها شروع میشه
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

[="Arial"][="#4169e1"]

سلام

خیلی سعی کردم بگم این روابط مورد دارن و گناهه و شما مسئول دل شکستگی کسی نیستی و ....
ولی نمیدونم چرا هر دفعه که متنتون رو میخونم
بیشتر به این نتیجه میرسم که:
مشکل شما این روابط نیست
این آقا پسره
شما فقط این آقا دلتو زده همین.

زینبیون;826705 نوشت:
آیا شروع رابطه منطقی بوده که برای اتمامش دنبال دلیل منطقی می گردید گرامی؟
سلام

اول - حتي اگر شروع يك رابطه منطقي نبوده ، براي قطع آن بايد منطقي عمل كنيم تا كمترين آسيب متوجه هر دو طرف بشود. مگر در شرايطي كه پذيرش برخي آسيب ها اجتناب ناپذير باشد

دوم - بايد ببينيد پاسخ من به چه سوالي بوده. سوالي كه من به آن پاسخ دادم را بخوانيد لطفاً

سوم - اگر من مواد مخدر در يك محله پخش كنم ، درست است كه گناه معتاد به عهدهء خودش است ، اما اين به معناي از بين رفتن تاثير من در اعتياد آن شخص نيست
(با شماره 4 در ارتباط است)

چهارم - اگر روش آشنايي دو نفر اشتباه باشد ، اما شرايط مناسبي داشته باشند ، اتفاقاً جدا كردن آنها كاملاً غيرمنطقي است (اين را در پست بعد بيشتر توضيح ميدهم)

Reza-D;826772 نوشت:
سوم - اگر من مواد مخدر در يك محله پخش كنم ، درست است كه گناه معتاد به عهدهء خودش است ، اما اين به معناي از بين رفتن تاثير من در اعتياد آن شخص نيست (با شماره 4 در ارتباط است)

چهارم - اگر روش آشنايي دو نفر اشتباه باشد ، اما شرايط مناسبي داشته باشند ، اتفاقاً جدا كردن آنها كاملاً غيرمنطقي است
(اين را در پست بعد بيشتر توضيح ميدهم)

فرض كنيد پسر و دختري كاملاً با هم تناسب دارند و از نظر خصوصيات رفتاري و اخلاقي خيلي به هم نزديك هستند يا اصطلاحاً هم كفو هستند
اما روش نادرستي را براي رسيدن به هم انتخاب مي كنند. مثلاً با هم دوست ميشوند و ارتباط تلفني دارند
بزرگترها متوجه اين ماجرا ميشوند

اگر بين اين دو تناسب وجود نداشته باشد ، بهترين عمل اين است كه از هم جدا بشوند
اما اگر بزرگترها ديدند اين دو نفر با يكديگر تناسب دارند ، چه مانع عقلي و شرعي وجود دارند كه آنها را به ازدواج هم در نياورند؟
اگر رابطهء نادرست (دوستي) را به رابطهء درست (ازدواج) تبديل كنيم ، كار اشتباهي است يا عين دستور خداست؟

حالا من از شما سوالي مي پرسم:من به خواستگاري دختري مي روم و مشخص ميشود در همه چيز با هم تناسب داريم و در نتيجه با هم قول و قرارهايي مبني بر ازدواج مي گذاريم. در همين بين من دختر خوشكل تري را مي بينم و به همين دليل نامزدي خود با دختر اول را به هم ميزنم و به سراغ دختر دوم ميروم. دقت كنيد من با دختر اول عقد شرعي نكرده بودم. به نظر شما من مرتكب گناه شده ام يا خير؟

سلام

باسلام

اطلاعات کمی داده اید که اشنایی کجا بوده چطوره ؟ پسر کجاست ؟

__ به مرور سعی کنید رابطه رو کمرنگ کنید و خیلی هم عادی برخورد کنید و هیچ احساسی به خرج ندید .

در دوره نوجوانی احساسات هیجانی و بحرانی زیاد دیده میشه . یعنی ممکن هست احساسی مثلا در یک برهه چندماهه در اوج خودش اشه و بعدا کاملا صفر بشه !!

__ ارتباط رو با دلایلی حداقل کنید

[="Navy"]سلام
یک بیست لیتری نفت بریزین سرش جدا میشه!

[SPOILER]نفت حلال خوبی هست توی کتاب علوم ما نوشته بود [/SPOILER][/]

ابوالفضل;826787 نوشت:
از همه گر رها شوم از تو رها نمی شوم
تا تو زمین سجده ای سربه هوا نمیشوم

اين بيت را خودتان نوشتيد برادر؟

من دختر نوجوانی هستم که بهطور اتفاقی با پسری آشنا شدم

سلام
اتفاقی؟
مگر در این دوره زمانه می شود اتفاقی با هم آشنا شد!!!

اکنون او به من علاقه مند شده ولی من ازش خوشم نمی اد

در این جمله شما خیلی حرف وجود دارد.قطعا شما با ایشان یا تلفنی صحبت کرده اید یا حضوری و مسائلی که در این بین وجود داشته.
در ضمن نفرمودید چرا از ایشان خوشتان نمی آید و اگر از ایشان خوشتان می آمد باز ادامه می دادید!!!

اگه ولش کنم خیلی بهش ضربه روحی وارد میشه ...

شما نگران نباشید به ایشان لطمه روحی نمی خورد.

نمی خوام باهاش باشم ،چیکار کنم؟؟

دیگه به هیچکدام از پیامهای ایشان جواب ندهید این را که بعضی بعضی بعضی از خانم ها استادند!

رهگذر آسمان;826766 نوشت:
فقط این آقا دلتو زده همین

سلام
احسنت!

سلام
چه دختران پاک و مومنه و محجبه ای که حتی حاضر نیستند با یک پسر نامحرم همکلام بشوند و در اوج پاکی و متانت و حجب و حیا باید به خاطر شرایط بد جامعه و نوع نگاه ها و افکار کثیف بعضی از مردم باید شرایط ازدواجشان بسوزد و در خانه ها بمانند و یا علیرغم اجتماعی بودن باید بدون همسر باشند وحال می بینیم که نمونه ای مثل این خانم شروع کنند.
چه پسران باتقوا و مومن و محجوبی که پیشنهاد های کثیف دختران هوسران را رد می کنند و در اوج کاری و سالم بودن و سنگینی به خاطر پیدا نکردن مورد مناسب باید خود را از هرگونه گناه حفظ کنند.تا کی باید پسری به خاطر حفظ ایمانش و سرکوب کردن نفسش هفته ها روزه بگیرد و هر روز نماز جعفر طیار بخواند.تا کی چشم بر زمین بدوزد و دم بر نیاورد.تا کی باید برود و در تنهائی خودش در اماکن مذهبی بیتوته کند و ساعاتی را با بزرگان دین درد دل کند!
این وسط هم خیلی ها از آب گل آلود ماهی بگیرند.
متنفرم از تمام ظاهر سازی ها بعضی از این مقدس مأب ها.خدایتان در روز جزاء شما را نبخشد

موضوع قفل شده است